Uss-rapport DE WERELD Waarschuwing tegen verdere depreciatie van den gulden met groote meerderheid aangenomen Oorlogsgassen bedreigen levensmiddelen "Italië en Duitschlaad samen de lucht in Een stad stroomt leeg Post vluchten op Indië terugreis) 'Basra 28 ,uni |A,hene 28 ,un: (te"reis) lAthene 28 Juni|Basra 28 ,unl weinig woorden /^V Tweede Kamer De geheele r.-katholieke fractie stemt tegen Schermutseling tusschen mr. Goseling en mr. Rost van Tonningen MINISTER VOLDAAN, DAT DE ONKREUK BAARHEID VAN ZIJN BEDOELINOEN IS VASTGESTELD. De heer Schouten, (a, r,), voorzitter der commissie, welke rapport uit bracht over de zaak Oss, zette gis teren zijn- rede in antwoord op het ministerieele verweer, voort. De beschouwingen van den minister op het punt van de taak van de Kamer gaan langs het rapport heen. In haar eenige materieels conclusie heeft de commissie zich alleen over het beleid .van den minister uilgelaten. Het beleid van den procureur-generaal en anderen moest geheel buiten beschouwing blijven. Tegen beschuldigingen, als zou de minis ter bevorderen, dat katholieke geestelijken niet onder het gemeene recht vallen, moet de commissie ten sterkste opkomen. Spr. hoopt, dat het van nu af aan uit is met het brengen van vreemde elementen in deze zaak. De commissie heeft de zaak zakelijk bezien, de religieuze en politieke richting van den bewindsman heeft geen rol ge speeld. In haar conclusie heeft de commissie slechts uitgedrukt, dat zij den bewusten maatregel niet juist acht. een politieke be- teekenis heeft de commissie er niet aan ge geven. Een advies tot aftreden bevat de conclusie niet. De Kamer zal goed doen bi) de aanvaarding van de con clusie er dee beteekenls aan te hechten, welke de commissie eraan geeft en er geen ander karakter aan toe te kennen. Voor spr. persoonlijk is het zuiver men- schelijk element het moeilijkste geweest. De minister van Justitie is een bekwaam en religieus man. Daarom spijl het spr. dat het beleid inzake Oss niet juist geweest is De heer Rost van Tonningen in het geweer. De heer Rost van Tonningen (N.S.B.) be- «trijdt allereerst de woorden van den heer Schouten tot hem gericht en zegt dan, dat de minister twee groote waarden niet ver meld heeft: de eer der marechaussee en van de kinderen, die slachtoffers waren van kwade practijken. Als de Kamer haar plicht deed, zou de minister moeten terechtstaan voor den Hoo- gen Raad Deze minister springt met aan giften van strafbare feiten om op een wijze, die elke rechtszekerheid tart. Spr. verklaart met nadruk, dat het onjuist is, dat de maatregel genomen was nadat alle strafzaken waren gesloten. Spr. noemt twee achtergehouden processen-verbaal uit 1933. Deze minister laat strafzaken eerst sluiten om zich daarna te beroepen op de geheimhouding van de geseponeerde dos siers. De Kamer kan zoo niet controleeren, of terecht is geseponeerd. De minister denkt dor een pers campagne het volk te beinvloeden. Dit is intellcctueele hoogmoed. (De voorzitter hamert). Spr. kan geen aangifte doen van het door hem aangedu'de feit, daar het slachtoffer meerderjarig is Spr. heeft de zaken van pastoor V. en pastoor B. nagegaan. Voo- hem staan on- omstootelijke strafbare niet-verjaarde feiten vast. Niettemin is de strafvervolging ge staakt. De minister en de kamercommissie glij den over deze feiten heen. Spr. houdt vol, dat de minister een deputatie uit Oss heeft ontvangen. Spr. geeft de namen, w.o. bur gemeester Ploegmakers en notaris Bijvoet. Zij zijn naar het departement van Justitie gegaan. De minister: Zij zijn misschien aan de deur geweset. De heer Rost: U heeft ze ontvangen! De minister: Dat. is onwaar! De heer Rost: De verklaringen van den minister kloppen niet. De kamer mag deze zaak niet laten rusten. Als de minister en de Kamer hun plicht verzaken, dan deugen zij niet meer voor hun ambt De minister en de procureur-generaal dienen te verdwijnen. Spr eischt eerherstel voor de marechaussee. Proc.-gen. kon zich niet verant woorden. De lieer van Maarseveen (r.k.) bestrijdt de rede van den heer Schouten. Wat den procureur-generaal betreft spr. had hem óf kunnen verdedigen óf aanvallen. Spr. be schikte niet over voldoende gegevens en de proc.-gen. kon zich niet verantwoorden. Ook de overige sprekers, van der Goes van Naters (s.d.), Bierema (lib.)mevrouw MackayKatz (c.h.) en de heeren van Hou ten (c.d.u.), Wijnkoop (comm.) en Zandt (s.g.) handhaven allen hun standpunt. De heer de Geer c.h.) is van oordeel, dat de r-; y gesproken heeft als eerlijk man,d iekzich vergist heeft. Ieder, die niet door geloofshaat is verblind, moet wel on der den indruk van deze tragiek komen. Dat de twee geestelijken er bij betrokken waren, bewijst hoe argeloos en bonafide de minister is geweest. Nog eens; de pastoors. Waarom dit sensationeele ingrijpen'? vraagt de heer Bierema. Zou de minister dit ook gedaan hebben, als het niet twee pastoors betrof? De minister: Zonder den minsten twijfel! De heer Bierema trekt de goede trouw niet in twijfel, doch meent, dat het onder bewustzijn een rol kan hebben gespeeld. Aanblijven van den minister na aanvaar ding van de conclusie zou absurd zijn, her haalt, de heer van Houten. Als de minister uit de aanvaarding van de conclusie niet de noodlge consequenties trekt, zal de zaak bij de begrooting weer ter sprake komen! Geheime machten in de mare chaussee. De heer Wijnkoop komt terug op de rol welke de N.S.B. z.i. in deze affaire heeft gespeeld: de N.S.B. heeft gebruik gemaakt van geheime machten in de marechaussee Verder zegt spr.; de heer de Geer treedt als wachtmeester van de regeering op, wachtmeester de Geer! De heer Zandt herhaalt, dat aan de ma rechaussee onrecht is geschied om de be langen vam Rome te dienen. „Gaat U maar liever weg!" Minister Goseling, ten tweeden male zich verwerend, blijft er bij, dat de Kamer on mogelijk kan treden in waardeering van strafzaken. De minister handhaaft ook op de overige punten zijn meening en wijst er nog eens op, dat de beroering, welke onder de bevolking ontstaan is, het gevolg is van invloed van splijtzwammen, waarvoor spr. dit volk te goed acht. Spr. kan zich niet voorstellen, hoe de heer Rost van Tonningen denkt met zijn rede iets te bereiken. De heer Rost van Tonningen: Gaat u maar liever weg! (De Voorzitter roept hem tot de orde). De minister zegt. tenslotte, voldaan te zijn, omdat de onkreukbaarheid van zijn bedoe lingen vastgesteld is. De stemming. Dan volgt stemming over de conclusiën van het rapport. De eerste conclusie wordt aangeno men met 62 tegen 28 stemmen. De geheele Roomsch-Katholieke fractie stemt tegen. De Kamer heeft daar door uitgesproken, dat de feiten en omstandigheden, welke den minis ter van Justitie hebben geleid tot het nemen van den maatregel van 1 April 1938 ten aanzien van de briga- de-Oss der Koninklijke Marechaus see, dien maatregel niet rechtvaardi gen, terwijl aan hetgeen nadien is gebleken in elk geval geen motivee ring voor dien maatregel kan wor den ontleend. Naar men weet, be stond deze maatregel daarin, dat ge noemde brigade gelast is zich tijde lijk van opsporingsdiensten te ont houden. De tweede conclusie, waarbij de Kamer de nota van den minister voor kennisgeving aanneemt, wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen met de N.S.B.-fractie te gen. Verspreiding oirculaire. Door het Rijksbureau Voorbereiding Voed selvoorziening in Oorlogstijd, ressorteeren- de onder den minister van Economische Zaken is een commissie gevormd, welke tot taak heeft van advies te dienen inzake de bescherming van levensmiddelen tegen oorlogsgassen. Als resultaat van den arbeid dezer commis sie, waarin o.a. vertegenwoordigers van den dienst van volksgezondheid en de in spectie voor de bescherming van de be volking tegen luchtaanvallen zitting heb ben, is thans een algemeene circulaire ge reed gekomen, betrekking hebbende op voorbereidende maatregelen ter bescher ming van levensmiddelen tegen besmetting met strijdgassen, welke zonder veel be zwaar reeds in vredestijd kunnen worden getroffen. Deze circulaire wordt door het Rijks bureau Voorbereiding Voedsel voorziening in Oorlogstijd onder een groot aantal on dernemingen op het gebied der voedsel voorziening verspreid, waarbij zooveel mo gelijk in aanmerking zijn genomen be drijven, welke naar mag worden veron dersteld regelmatig over voorraden van eenigen omvang beschikken. Belanghebbenden, die meenen tot deze categorie te kunnen worden gerekend en de circulaire op 10 Juli a.s. nog niet hebben ontvangen, kunnen alsdan een of meer exemplaren bij voornoemd rijksbureau Lange Voorhout 3, 's Gravenhage), aan vragen. Volledigheidshalve worde vermeld, dat om practische redenen de detaillisten uitslui tend in hun organisaties bij de versprei ding worden betrokken. Amerikaaoscbe spijs-koning gestorven Zij baby bezorgde hem carrière Te Mineola (V.S.) is een man gestor ven, die wel een zeer merwaardige carrière heeft gemaakt: Harold H. Clapp, stichter en eerste directeur van Clapp's Baby Foods Inc. Het merkwaardige van deze levens loopbaan is, dat de heer Clajjp, die slechts 48 jaar geworden is, in 1922 nog een klein restaurant had. Hij „ontwierp" daar de voeding voorbaby-Clapp bestaande uit vleeschjus, groente en meelspijzen. Baby- Clapp at dat zóó graag en groeide er zóó gezond van op, dat papa dit babyyoedsel op grooter (en zakelijker) schaal ging fa- briceeren. Resultaat: Na negen jaar bedroeg de jaarlijksche omzet 20.000.000 dollar. ge is dit gepaard gegaan met een vermin dering van de werkloosheid, in andere lan den is de werkloosheid even groot gebleven. Maar een welvaartsvermeerdering valt in geen van alle te constatceren. De gulden Het pleidooi voor een verdere devaluatie van den gulden rust op even zwakke gron den. De voorstanders van dezen maatregel erkennen zelf dat de venvachtingen, die van de depreciatie van den gulden in Sep tember 193G werden gekoesterd, niet in ver vulling zijn gegaan. Er is geen reden om van een verdere devaluatie \yel gunstige resultaten te ver wachten. Wel verre van te trachten de depreciatie van den gulden zoo klein mogelijk te doen zijn. heeft het Egalisatiefonds voor vele hon derden millioeneu guldens goud gekocht om het weder stijgen van den guldenkoers te beletten. Als gevolg hiervan is de geldruim- te thans ongekend groot, zoodat zeker niet gezegd kan worden, dat een deflatiepolitiek is gevolgd. Illusies die niet in vervulling gaan. Het afsnijden van vele takken van voor heen bloeiende bedrijven en de noodzake lijkhcid ons groote opofferingen te getroos ten om de veiligheid van ons grondgebied, hier en overzee, te verzekeren, stellen zoo zware eischen aan de overblijvende wel vaartsbronnen. dat het niet toelaatbaar is onze volksgemeenschap daarenboven nog te belasten met de uitvoering van allerlei ambitieuze projecten, welke geen econo misch nut afwerpen, of door middel van een moedwillige verdere devaluatie van den gulden illusies Ie wekken, die. zooals de er varing leert, niet in vervulling kunnen gaan. Belgische oorlogsinvaliden in ons land Daartoe in staat gesteld door Prinses Jean de Mérode maakt een aantal Belgi sche oorlogsinvaliden, aangesloten bij het Nationaal Instituut voor Oorlogsinvaliden, jaarlijks kleine uitstapjes, welke zich soms tot het buitenland uitstrekken. Ditmaal was Amsterdam uitgeko zen en zoo gebeurde het, dat gistermorgen een ruime autobus met ongeveer 35 oor logsinvaliden, welke allen zonder familie zijn, uit Brussel vertrok met bestemming naar het noorden. Via Breda en Utrecht, bereikte men het Prinselijk Paleis te Soestdijk, dat van buiten bekeken werd en daarna vervolgde het gczclschaj) zijn reis naar de Nederlandsche hoofdstad. Men ar riveerde aldaar tegen lunchtijd en nucn begon in de hoofdstad met het verorberen van een uitgebreiden koffiemaaltijd. Om ongeveer drie uur brak het gezelschap op en begaf zich naar de reederij Bcrgmann op het Damrak, van waar met een water- tram een tocht door de Ainsterdamsche ha vens en grachten werd gemaakt. Het gezel schap dat onder leiding stond van een gepensionneerd hoofd-officier van het Bel gische leger, den heer FG. Jorissen, aan vaardde daarna via Den Haag en Scheve- ningen weer den terugtocht naar Brussel, waar het na een zeer geslaagden dag bin nen onze grenzen te hebben doorgebracht, in de late avonduren terug verwacht werd. Strang bij Stalin Het Poolsche blad de „Koerier Wars- zawski" meldt uit Riga, dat de Engelsclie vertegenwoordiger Strang een langdurig onderhoud met. Stalin gehad zou hebben. Het zou na dit onderhoud geweest zijn, dat hij besloot te Moskou te blijven en Lon den opnieuw verslag uit te brengen. Een Rembrandt voor Amerikaansch museum Het museum of Fine Arts te Boston zal eerstdaags een Renïbrandt aan zijn verza meling toevoegen. Het doek wordt veronderstelt voor te stel len Sint Jan de Evangelist, zittend achter een tafel met een pen in de hand. Het is geteekend en voorzien van het jaartal 166, het laatste cijfer is niet te zien. Het doek is bekend sedert het begin van de 19de eeuw en is, via versohillende Engelsclie collecties in handen gekomen van den heer Ringling, die het bij testamentaire beschik king aan het museum te Boston heeft ver maakt. Een gemeenschappelijk doel voor beide luchtvloten. De besprekingen tusschen Goering en den Italiaanschen staatssecretaris van Lucht vaart, generaal Valle, zijn geëindigd, en Valle is gisteren naar Rome teruggekeerd Bij een ontvangst ter eerc van Valle heeft generaal Milch een toespraak gehouden, waarin hij met een toespeling op zijn laat ste bezoek aan Rome zeide: „Nauwelijks zijn vier weken sedert de opstelling van een grootsch pro gramma verloopen, of het program ma is ten uitvoer gelegd. Na eenige uren van bespreking van andere vraagstukken is gebleken dat de bei de luchtvloten die boven Spanje zij de aan zijde hebben gevochten, vol gens gemeenschappelijke beginselen naar gemeenschappelijke doeleinden zullen streven. De samenwerking zal steeds nauwer en vruchtbaarder zijn." Generaal Valle zeide onder meer, dat hij zich rekenschap had kunnen geven van de kracht van het Duitsche luchtwapen, dat voor geen andere luchtvloot ter wereld be hoeft onder te doen. Duitschland heeft even als Italië vertrouwen in het luchtwapen, dat in een toekomstigen oorlog het beslissende woord zal spreken. Beide landen zullen sa menwerken zoowel op het gebied der tech niek als op dat van de opleiding, aldus Valle. Aardbeving teistert het Griek- sche Thermon. De stad Thermon bij Agrinion (Grieken land) is opgeschrikt door een reeks hevige aardschokken. De bevolking vluchtte in pa niek en bivakkeert thans in de open lucht. Zij weigert naar de stad terug te keeren Vele huizen werden door de aardschok ken vernield. Dc bewoners willen niet tc- rugkceren naar de nog overeind staande hui zen, uit vrees v. instorting. De kerk is zoo zwaar beschadigd, dat het gebouw elk oogenblik kan instorten De waterbronnen drogen op en reeds thans is het water zoo modderig, dat het nauw.elijks drinkbaar is. Hitlergroet veroorzaakt incident Een relletje In de Corridor. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Dantzig: „Eenige dagen geleden heeft zich bij de grensplaats Lissau een nieuw incident voorgedaan. Een Oost-Pruisische auto, waarin vier personen zaten, passeerde deze plaats om over de brug bij Dirchuu door den Corridor naar Duitschland te rijden, Op het Poolsche bruggehoofd groette een der inzittenden een vrouw, die in een Duit sche auto voorbijreed, met de woorden „Heil Hitier". Op het bruggehoofd te Dir- schau werd de Oost-Pruische auto aange houden en degene, die den Duitschen groet gebracht had, gearresteerd. De drie andere inzittenden werden gedurende vijf uur vastgehouden en daarna gedwongen in de richting van Lissau terug te keeren, nadat men hun triptiek had afgenomen." Vertrek van Aankomst te (ESSS? lBan*28 ,uni !sinKap-28 Iun te"greis) 1— 28 ,unl [BanK- 28 ,unl Noodweer in Joegoslavië. Het gebied Alexi- nats is door een hevig noodweer geteis terd. Elf personen werden door den blik sem gedood en de materieele schade is zeer aanzienlijk. Amerika is Finland dankbaar. Afge vaardigde Leo Allen heeft bij het huis van Amerikaansche afgevaardigden te Was hington een voorstel ingediend, behelzen de het toestaan van 100.000 dollar voor de oprichting van een gedenkteeken, dat ten doel heeft uitdrukking te geven aan de gevoelens van dank, die de Vereenigde Sta ten ten opzichte van Finland koesteren voor do regelmatige en prompte betaling van de oorlogsschulden! Engelands legersterkte. De Engelsche le- gerraad publiceert een wetboek waaruit blijkt, dat het effectief van het leger op oorlogsvoet wordt gebracht op 275.000 man hetgeen 89.300 man meer is dan oorspron kelijk in de bedoeling lag. Amerika bestrijdt antisemietisme. Te New York is eer. Roomsch-katholiek comi té gevormd, dat zich ten doel stelt het an- ti-semietisnie in de Vereenigde Staten te 'bestrijden. Het bestaat uit vijf en zestig r.k. geestelijken, onclerwijsmenschen en journalisten. Spionnage-aiiaire in België. De rechter van instructie van de Luiksche rechtbank onderzoekt op het oogenblik tezamen met de politie een ernstige spionnage-affaire. Tot nu toe zijn acht personen gearresteerd, waaronder een agent van een vreemde mogendheid, een officier van het Belgische' leger en zijn vriendin. Reeds zijn een aan tal belangrijke bewijsstukken ontdekt. Italianen uit Spanje terug. Gisterochtend zijn vijfduizend ltaliaansche legionarissen en driehonderd officieren uit Spanje te ruggekeerd. De prins van Piemond inspec teerde de troepen. Joden te Jeruzalem gearresteerd. De mi-, litaire commandant van Jeruzalem heeft bepaald, dat alle winkels in de Joodsc-he wijk Measjearim gedurende 48 uur moe ten sluiten bij wijze van straf, wegens het verleenen van hulp aan een terrorist. Der tien Joden zijn gearresteerd. Zij zullen verhoord worden. Negrin naar Parijs. De vroegere minister president van Spanje, Negrin, vertrekt he den naar Mexicali, waar hij afscheid van Cardcnas, den Mexicaanschen president zal nemen. Hij begeeft zich vervolgens naar New York, om zich" na een kort verblijf aldaar in te schepen op de Queen Mary. etlt doel van zijn reis is Parijs. Dublin heeft een vrouwelijke burgemeester. Mevrouw Clarke, de weduwe van een Ier- schen leider, die in verband met den op- stand van 1916 terechtgesteld is. is tot bur gemeester van Dublin benoemd. Naar normaal zakenleven in Spanje. Bin nenkort zal de beurs van Madrid wederom worden geopend, het gebouw is gerestau- teerd.Oivi te beginnen zal dc markt een par ticulier karakter dragen en zullen alleen de beurs- en wisselmakelaars worden toe gelaten. De junta van makelaars te Ma drid is in contact getreden met de beide andere officieele Spaansche beurzen te Bar celona en Bilbao om de betrekkingen tus schen de drie beurzen vast te stellen. Poolsche studenten uit Dantzig gezonden. Het bureau voor den arbeid van den se naat van Dantzig heeft de scheepswerven 1 van de vrije stad opdracht gegeven de 20 Poolsche studenten aan de polytechnische school van Dantzig en de 10 Poolsche studenten van de zeevaartschool van Gdynia onmiddellijk weg te zenden. Dit is in tegenspraak met het verdrag, dat een jaar geleden is geteekend, waarbij het aantal Poolsche studenten aan descheeps- wervcn van Dantzig wordt vastgesteld. Gaat Gafenco met verlof? Naar in welin gelichte kringen verluidt, zal de minister van buitenlandsche zaken. Gafenco, aan het einde van deze week voor vrij langen tijd om gezondheidsredenen met verlof gaan. Dit verlof zou hij waarschijnlijk voor efen deel in het buitenland doorbren gen. Controle op crediettransacties in Dantzig. - De senaat van Dantzig heeft een nieuw decreet uitgevaardigd waarbij controle wordt uitgeoefend op alle transacties met crediel, zoowel in Dantzig zelf als in de haven. Alle transacties op crediet moeten worden uitgevoerd in Dantziger guldens en behoeven toestemming van de bank van Dantzig. In Poolsche kringen is men van oordeel, dat dit ten doel heeft den Poolschen handel in de haven van Dant zig te dwarsboomen. Poemenië's defensiebudget verdubbeld. Roemenië geeft dit jaar twee keer zooveel uit voor de bewapening als verleden jaar. De minister-president en minister van oor log. Calisnescu, heeft gisterochtend in de Kamer medegedeeld, dat het land dit jaar 24 milliard lei voor de bewapening uit geeft tegen elf milliard in het afgeloopen jaar. Hierbij wordt opgemerkt, dat eenige jaren geleden -de geheele begrooting van Roemenië ongeveer 24 milliard bedroeg. De geheele begrooting zal dit jaar onge veer veertig milliard bedragen. Verklaring van „Genootschap voor gezond geld". Het „Genootschap voor gezond geld" zendt ons de volgende verklaring ter zake van on ze financieele en monetaire politiek ter pu blicatie, geteekend door de heeren Gottfr. H. Crone, voorzitter A. A. v. Sandick, secre taris. Nu van meer dan een zijde een actie gevoerd wordt voor een sterke vermeerdering der ongedekte staats uitgaven en een verdere devaluatie van den gulden als middel om de welvaart van ons land te doen we- derkeeren, achten wij ons gedrongen tegen de gevolgen van een dei-gelijke politiek te waarschuwen. Wij beseffen, dat onder de huidige interna tionale omstandigheden, welke een natuur lijke ontplooiing van ons economische leven belemmeren, van overheidswege kostbare maatregelen genomen moeten worden ter handhaving van onze weerkracht in den ruimsten zin des woords. Dat hierbij ook voorzieningen moeten worden getroffen, die in economisch opzicht verliesgevend zijn. spreekt wel haast vanzelf. Dit geldt met name voor de versterking van ons militaire apparaat, van welker noodzakelijkheid wij volkomen overtuigd zijn. En wij erkennen tevens dat de omvang dezer voorzieningen zoodanig kan zijn, dat het practisch onmo gelijk is deze geheel uit de gewone in komsten van den staat te dekken. Verschuiving van lasten. Aan een verschuiving van een deel der op het volk te leggen lasten naar de toekomst, valt dus nauwelijks te ontkomen. Dit maakt het echter tevens tot gebiedenden eisch op ander terrein dc grootst mogelijke matiging te betrachten en dus niet de uitvoering van plannen te bevorderen, die evenzeer verlies gevend zijn, maar waarvan de noodzakelijk heid geenszins met die der militaire uitga ven op oen lijn is te stellen. Meer in het bijzonder moeten wij opko men tegen de stelling, dat eeu vermeerde ring van uitgaven automatisch de bronnen waaruit de aldus vergroote schuld kan worden gefinancierd, ruimer doet vloeion. Onmisbare voorwaarde hiervoor is, dat de ze uitgaven per saldo een wekelijke inkom- stenvernieerdering teweeg brengen, hetgeen slechts dan het geval is indien de aldus in liet leven geroepen meerdere werkgelegen heid een rendabele productie tot resultaat heeft. Wordt aan dezen eisch niet voldaan, dan leidt de arl>eidsverruimang niet tot vergrooting van de welvaart, maar tot blij vende verarming van ons volk in al zijn geledingen. Ongetwijfeld is het juist dat een welva rende maatschappij de lasten der openbare schuld gemakkelijker kan dragen dan een maatschappij die in depressie verkeert en dat onder deze praemissc zelfs een schuld- vermeerdering aanvaardbaar is, maar het is zeker niet juist, dat door ongedekte over heidsuitgaven, ook als deze het gevolg zijn van het uitvoeren van niet rendabele pro jecten, de maatschappij automatisch in de zen toestand van welvaart komt te verkee- ren. De dynamische uitgavenpolitiek is in an dere landen in practijk gebracht. In sommi-

Schager Courant | 1939 | | pagina 2