Dokter Van Balen Blanken ten grave Predikbeurten «In het kleine zocht hij hef verhevene." gcdrBgCÜ In Westfrieslancl staat het hooi nu aan de rook. Klaar om in het vier kant van de hoeve of in de vijzel- berg te worden opgetast. De land man kijkt bedenkelijk naar de lucht, waar fantastische wolkgevaarten zich stapelen rondom de torenspits. Maar in een naastgelegen stuk oud bouwland blinkt het als een korte bliksemflits zijn buurman smijt hem op de blanke graaf een zonne straal toe. Berustend vuurt de land man zijn pijp aan, regen zon hij heeft zijn best gedaan 't Is zóó altijd geweest, 't zal zóo altijd blijven, niet hij bepaalt zijn lot Langs den Hoornschen straatweg nadert een sombere stoet het dorpje Wognum. Een rijk leven is afgesneden, vandaag brengt men het stoffelijk overschot van een man naar zijn laatste rustplaats; een rustplaats midden in het land, dat hem zoo lief was. Graag had men den ouden dokter nog wat willen houden, maar evenals de landman, moeten ook allen die hem liefhadden en hoogachten berusten. Hij heeft zijn best ge daan, de beschikking over zijn lot is niet aan ons, menschcn. Velen, zéér velen hebben zich op het vriendelijke kerkhof verzameld om straks aan den doode de laatste eer te gaan bewijzen. Familie, afgevaardigden van de vele corporaties waar de overledene een vooraanstaande plaats innam, Westfriesche schrijvers en dichters, en verder vrienden, vele vrienden. De kerkdienst. De begrafenisplechtigheid vangt aan met een dienst in de Ned. Herv. Kerk. Voorgan ger is de Weleerw. Heer Ds. Mulder van Westwoud. Het kerkgebouw is bijna geheel gevuld. We merken o.a. op de heeren P. Sta pel, Hoogkarspel, G. v. Balen Blanken, Anna Paulowna, Jac. Schenk Azn., Barsingerhorn, Notaris de Boer van Hoogwoud, Kerkmeijer, Hoorn, P. Kooijman, Wognum en vele an deren. Plechtig ruisohen de orgeltonen de Mar- che Funèbre van Chopin als de kist het kerkgebouw wordt binnengedragen. Dan leidt de predikant den dienst in door het lezen van Ps. 84. Het is den wensch geweest van den ouden dokter, zegt Ds. Mulder, te rusten op het vredige kerkhof te Wognum, in welk dorp eens een fijner voorzaten, als predikant de gemeente voorging. Het is een aandoenlijke plechtigheid, deze laatste wensóh van den overledene te vervullen. De predikant schetst dan het rijke en ge lukkige leven van den overledene, zoodat men dit sterfgeval geen droevig verschei den kan noemen, waarvoor men geen woor den heeft. Hier is in de eerste plaats dank baarheid gepast, over de zegeningen van zooveel jaren. Ds. Mulder haalt vervolgens als vriend van den ouden dokter vele her inneringen op. Voor alles was de overledene een blijmoedig zonnig mensch, hij zag geen wolk zoo duister, of er was een lichtrand aan. God had hem iets zeldzaams in dezen tijd geschonken: den geest van huma; zijn goede hart sprak in de malste situaties van het leven, 't Was niet zooals Huygens dicht te: „Ziet wat een wonderwerk wij achteloos vertreden", in de kleinste dingen schepte hij behagen, in zijn laatste dagen zocht hij nog zijn vreugde in het gedoe van zwaluwen bij hun nestje. Dokter van Balen Blanken was ook een godsdienstig mensch; nooit ontbrak hij in de groote holle kerk van Bovenkarspel en het was gemeend Hij vond niet dat weten schap en godsdienst met elkaar in strijd, waren, hij zag die beide juist als één. In het kleinste werk, dat God geschapen heeft, zocht hij het verhevene, en dat was het geheime van zijn vroomheid Spr. schetst nu het optimisme van den dokter tegenover zijn patiënten, wier lijden hij daarmede zoozeer wist te verzachten. Dankbaarheid dus, eindigt de predikant, nu wij slechts het stoffelijk omhulsel in het stille graf leggen van een man, wiens geest blijft, van een goed mensch, dien wij nim mer zullen vergeten Hij is gpstorven in de overtuiging dat zijn Hemelsche Vader hem vast houdt Verschillende sprekers voeren nu het woord. Burgemeester Kik kert uit Purmerend schetst hoe de dokter op lateren leeftijd nog zooveel op zijn schouders nam, waardoor Westifriesland werd gediend. Namens het Historisch Ge nootschap brengt spr. op bewogen toon voor dat alles dank. Zijn vrienden beloo- ven in zijn geest werkzaam te zijn. Achtereenvolgens spreken nu mej. Bier man, vriendin des huizes, Burgemeester Keizer van Spanbroek, de gemeente welke zooveel aan dokter van Balen Blanken is verschuldigd, de voorzitter van de veilings- vereenigine van Bovenkarspel, de voorzit ter van den Westfrieschen Tooneelbond, een bestuurslid van de Mij. voor Genees kunst, afd. Westfriesland, waarvan de over ledene eerelid was, de heer K. Braak, voor zifter van de Holl. Mij, van Landbouw te Opmeer, en de voorzitter van het Hoorn- sehe Ziekenhuis „De Villa". Ondertoon van al deze redevoeringen is dank voor het organisatietalent, vriend schap, humor, troost en steun. Een treffend oogenblik is het als de vroegere koetsier van den dokter naar voren treedt en in eenvoudige woorden vertelt, van de nachtelijke verre tochten. Er is veel goeds gezegd van dokter, zegt hij, maar laat zijn oude koetsier dan nog eens gewagen van de milde rechterhand, die niet weten wou wat de linker deed, na een vi site bij een armen patiënt. De heer J. Schenk Az. van Barsinger horn is de laatste der sprekers. Hij brengt een afscheidsgroet namens de kolfbroeders. Was niet de kolfbond dokters troeielkind, zegt hij. Hier overbrugde de prachtige hu mor van dokter van Balen Blanken alle kloven van stand, geloof en overtuiging. De teraardebestelling. Op dezelfde plechtige wijze als straks, wordt nu het stoffelijk overschot uit de kerk ten grave gedragen. De predikant bidt bij de onder bloemen bedolven baar het Onze Vader, even later daalt de kist. De zoon van den overledene, Dr. v. Balen Blanken uit Zaandam, spreekt nog een kort afscheids- en dankwoord. Een groot mensch is de laatste eer be wezen.... WE SUKKELEN VERDER. Van export naar geen sprake meer. Dnitschland De tuinbouw beleeft weer slechte dagen. Ondanks de warmgestemde toespraken bij het diner, dat onze minister van Economi sche Zaken zijn Duitsohen collega Dr. Funk aanbood, die een bezoek aan ons land brengt, en in welk bezoek volgens insiders meer moet worden gezien dan een tegenl>ezoek, blijft de moeilijkheid, onze tuinbouwproduc ten naar Duitschland uit te voeren, het noodlot onzer tuinders. Het was gisteren weer buitengewoon slecht. In Obdam werd er geen aardappeltje verkocht; kooplieden hadden geen orders en bleven dus van de veilig weg. In Avenhorn werd zoo goed als niets (1 van de 17 spoorwagens aangevoerde vroege aardappelen) verkooht. Aan Langen- dijk worden sleohts voor een klein percen tage van den aanvoer koopers gevonden, zoodat massa's aardappels moeten worden ingekuild. De tomatenprijzen, die in het midden der vorige week nog tot 25 cent per Kg beliepen, zijn sedert Zaterdag met be denkelijke snelheid gedaald, zoodat heden ongeveer 9 cent per Kg. werd betaald. Er is een tijdelijk tekort aan Duitsche Geneh- migungen. Bij de uitgifte van nieuwe Geneh- migungen, die worden uitgereikt, zoodra de beschikbare oude zijn uit geput, schijnt stagnatie te zijn ont staan, zoodat van export naar Duitsohland geen sprake meer was. Al zijn de aanvoeren op de veilingen nog niet uitermate groot, toch kan het uitvallen van een land als Duitschland niet verhoe den, dat de prijzen sterk dalen, daar Enge land en België, als ook het binnenland, niet voldoende vraag aan den dag leggen om de prijzen op peil te houden. Zoo sukkelt men aan Langendijk, maar voort, het eene jaar in, het andere uit, ho pende, dat het Landbouwcrisisfonds zich in die mate over den noodlijdenden tuinbouw zal ontfermen, dat het leven nog wat ge rekt kan worden. ZUIDSCHARWOUDE. BILJARTEN. Bij de Nederlaagwedstrijden van de Bil- jartvereen. Ons Genoegen te Den Helder werd de eerste prijs gewonnen door O.K.K. alhier. Een prijs, beschikbaar gesteld voor het hoogste gemiddelde werd gewonnen door den heer P. Kraakman S®. met een hooger gemiddelde van 3.02, 10022/100 boven gewoon gemiddelde. De heer Kraakman is lid van O.K.K. en is een sieraad van die club. DE SCHOOLREISJES. De Schoolfeestcommisie vergaderde gis teravond ten lokale van den heer Kramer, Uit de ingeleverde lijsten bleek, dat door de burgers f 153.05 was bijgedragen. Als bestuurslid werd herkozen de heer Jn. Rutsen. Besloten werd, dat de kinderen der hoog ste klassen naar Amsterdam zullen gaan, Artis zullen bezoeken en verder een be zoek aan Schiphol zullen brengen. De lagere klassen gaan naar Schoorl, Camperduin en Bergen. Vertek voor ds ouderen om 7M uu en voor de jongeren om 9 uur, BROEK OP LANGENDIJK „HET BELANG DER JEUGD." Woensdag j.1. hield bovengenoemde ver- eeniging haar jaarlijksche vergadering ten huize van den heer Vijzelaar. Voorzitter, de heer van der Molen, open de de vergadering met een hartelijk woord van welkom. De secretaris, de heer De Jong leest dan de notulen der vorige vergadering en te vens het jaarverslag. Beide worden goed gekeurd en de voorzitter dankt den ijveri- gen secretaris voor zijn minutieuze arbeid. Daarna worden de kasbescheiden gecon troleerd en in orde bevonden. Ook de Pen ningmeester wordt een woord van dank ge bracht voor zijn accuraat beheer der finan ciën. Bij de daarna gehouden bestuursverkiezing worden de aftredende heeren Van der Welle en De Jong met groote meerderheid herko zen. Beiden nemen hun herbenoeming aan. Ook wordt er financieel verslag uitge bracht van het derde leerkrachtfonds. Jam mer genoeg bleek dit er minder gunstig voor te staan als andere jaren. Er zal ge tracht worden door het geven van een feestavond in November de geschokte fi nanciën weer op peil te brengen. Vervolgens komt het schoolreisje ter spra ke. Dit zal, behoudens toestemming der autoriteiten, gehouden worden op Vrijdag 26 Juli. De reis zal gaan naar Egmond aan Zee, Bergen, Camperduin en Schoorl. Het is hetzelfde reisje, dat ook 2 jaar geleden gehouden werd en toen zulk een daverend succes had. De rondvraag levert nog eenige bespre kingen op van intiemen aard en dan gaat voorzitter over tot sluiting der vergadering. Hij wijst er in zijn sluitingswoord reeds op, dat 't volgend jaar „Het Belang der Jeugd" haar 40-jarig bestaan herdenkt, hetgeen na i tuurlijk niet ongemerkt voorbij mag gaan. LANGENDIJK. DE LOONEN IN DE WERKVERSCHAFFING Arbeiders weigeren hnn week geld aan te nemen. Naar wij vernemen zijn de loonen in de werkverschaffing niet zoo goed, als het aanvankelijk wel leek. Een aantal te werkgestelde arbeiders heeft geweigerd het loon, dat men hen wilde uitkeeren, in ontvangst te nemen. Een ploeg van vijf man had in de week van 26 Juni tot en met 1 Juli f 11.88 en een groep van 4 man f 10.57 per week verdiend. Het betreft hier arbeiders, die wel met het werk bekend zijn. Zooals bekend is, is men in werkverschaffing bezig met het af graven van akkers in het Geestmerambacht. De werkzaamheden bestaan in het afsteken van de teelaarde, daaronder wordt een hoe veelheid ondergrond weggestoken en per kruiwagen in een schuit gebracht. Voor deze werkzaamheden het „franco" in de schuit afleveren van den grond wordt een bedrag van 22 cent per M3. vergoed. De buitenge wone droogte van den grond is niet erg be vorderlijk om met deze lage vergoeding een eenigszins dragelijke werkverscliaffingsloon te verdienen. OUDKARSPEL WERKLOOSHEID IS GERING. Over de week van 26 Juni tot en met 1 Juli 1939 waren geplaatst bij de werkverschaffing baggeren 6 werklooze arbeiders; in de steun regeling vielen 12 werkloozen. Op Zaterdag 1 Juli j.1. stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling inge schreven 18 werkloozen. De werkverschaffing baggeren is met in gang van Maandag j.1. stopgezet. In de steun regeling loopen thans 3 werkloozen, zoodat de werkloosheid in deze gemeente, tengevol ge van de seizoendrukte, gering is. BOUWVERGUNNING. Door B. en W. is aan den heer A. Mooij te Zuidscharwoude, vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis in deze ge meente. W ARMENHUIZEN VEILINGNIEUWS. Aan de veiling alhier werd verhandeld in: Juni 1939 Juni 1938 Vroege aardappelen 194.850 kg. 223.450 kg. Rhabarber 10.000 bos 925 bos Dg omzet bedroeg in Juni 1939 f 7340.96 te gen f 16741.36 in Juni 1938. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes, zoon van Anton Dek ker en Anna Petronella de Groot; Anto- nius Johannes, zoon van Hermanus Wil helmus Quant en Maria Groot; Jacob, zoon van Klaas Swager en Margaretha Cathari- na Kleimeer; Anna Margaretha, dochter van Johannes Groot en Antje Put. Gehuwd: Wit, Klaas, oud 58 jaren, café Bhouder, won. te aWrmenhuizen, en Jonge- jan, Catharina Cornelia, oud 44 jaren, zon der beroep, won. te Warmenhuizen; Veul, Theodorus, oud 28 jaren, timmerman, won. te Zijpe en Dekker, Anna Maria, oud 24 ja ren, zonder beroep, won. te Warmenhuizen Struik, Huibert, oud 31 jaren, electricien, wonende te Almkerk, en Glas, Cornelia, oud 28 jaren, zonder beroep, wonende te Warmenhuizen. Overleden: Mink, Jantje, oud 71 jaren, weduwe van P. de Geus. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Smit, Maria, Dorps straat 94, van Uitgeest; Blauw, Adriana J., Dorpsstraat 188, van St. Maarten; Delis, Johanna M., Dorpsstaat 179, van Schoorl; van Hesteren, Elisabeth F., Dorpsstraat 108, van Nijmegen. Vertrokken personen: Bommer, Wilhel mus Josef, Beverwijk. Adrichemstraat 64, van Krankhoorn 8; Groot, Margaretha Ja- coba, Rotterdam. Bentincklaan 43a van Dorpsstr. 133; Dekker, Anna Maria, Zijpe, Buurtje 35, Schagerbrug, van Oost wal 142; Groot, Simon, Heerhugowaard, Middenweg; van Dorpsstraat 133; de Groot, Jannetje Maria, Bergen (N.H.), Wiertdijkje 14, van Fabrieksstraat 7; Glas, Cornelia, Almkerk (N.B.), Nieuwendijk A 56a, van Westfr. dijk 78: Barsingerhorn. Jan, Schagen, Tol ken K 19, van de Fuik 7. ZIJPE ONTHEFFING WINKELSLUITINGSWET INGETROKKEN. Het in April j.1. door B. en W. dezer ge meente genomen besluit tot het verleenen van ontheffing van verschillende bepalin gen der winkelsluitingswet voor den ver koop van voorwerpen en stoffen aan de militaire overheid en aan bepaalde catego rieën militairen gedurende den tijd, dat dienstplichtigen wegens buitengewone om standigheden onder de wapenen zijn, is thans ingetrokken. D E A.S. HEUGELIJKE GEBEURTENIS. In verband met de te verwachten heuge lijke gebeurtenis in het Prinselijk gezin zal de dag, volgende op dien van de ge boorte, vanaf 12 uur 's middags als 'n Zon dag worden beschouwd. Is de dag, volgen de op dien, waarop de geboorte heeft plaats gevonden, een Zondag, dan wordt de feest dag verlegd naar den volgenden Maandag. Terstond na het bekend worden van de geboorte zal van alle openbare gemeente gebouwen de vlag worden uitgestoken en blijven hangen gedurende den daarop vol gende dag. DE WERKLOOSHEID. De vorige week heeft het aantal werk looze arbeiders, dat „in zorg" is, een be langrijke verlaging ondergaan. Het aantal daalde van 28 op 15, waarvan 7 in de werk verschaffing waren geplaatst en 8 ingevolge de Rijkssteunregeling werden geholpen. ïn de overeenkomstige weken van 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozen respectieve lijk 23 en 36. ST. MAARTENSBRUG. BOERDERIJBOUW GEGUND. De door het Architecten-Bureau Ringers en Co. te Alkmaar aanbestede nieuwe boer derij voor rekening van de Noordhollandsche Verzekeringsbank te Alkmaar, te bouwen tusschen St. Maartensvlotbrug en Burgervlot brug aan het Groot Noordhollandsch Ka naal, is gegund aan den laagsten inschrij ver, den heer D. de Leeuw Wz., aannemer alhier. De bestaande boerderij zal worden gesloopt, in verband met de omlegging van den rijksweg ter plaatse. DE OUDJES WAREN EROP UIT! Woensdag zijn de ouden van dagen onder geleide van het Bestuur van de plaatselijke afdeeling van den Bond voor Staatspension- neering bijgestaan door een commissie uit de burgerij, n.1. zuster Kuilman en de hoe ren D. Jongejans en P. Kooij, er op uit ge weest. Reeds vroeg in den morgen, was het ver zamelen, want ditmaal zou een bezoek wor den gebracht aan de bloemenveiling te Aals meer. Om half elf was men daar aanwezig, en werd met groote belangstelling de mooie veilng bezichtigd. Daarna was men in de gelegenheid een kweekerij van de N.V. fa. C. Verbeek te bezichtigen, waar in hoofd zaak asters, worden gekweekt. Tevens werd een bezoek gebracht aan een kweekerij van de fa. wed. C. P. Averlen, waar alleen be gonia's worden gekweekt. Dit bezoek werd gebracht onder deskundige leiding van den heer Kuin, die alles zeer uitvoerig met de bezoekers besprak en nader toelichtte. Tus schen deze bezoeken was de eerste koffieta fel verstrekt bij Visser in „De Oude Veiling" Van Aalsmeer werd gereden naar Zand- voort, waar men zich aan het strand ver maakte, en daar werd thee gedronken. Te Velzerend werd gegeten. Het natuur bad had, zooals begrijpelijk, alle belangstel ling. Tenslotte werd de terugtocht aan vaard, en om even half negen arriveerde het gezelschap aan de vlotbrug voor café Ho- man, hartelijk toegejuicht door oud en jong, en onder een vrooiijke marsch, gespeeld door de Band Kos, nam men plaats in de keurig versierde zaal, om onder genot van een kop koffie en een gebakje, nogmaals de gebeur- tenissen van den dag te bespreken. De voorzitter, de heer Nierop dankte allen, die hadden medegewerkt, om den dag zoo schitterend te doen slagen, namens bestuur en commissie. De heer Blaauw sprak een dankwoord na mens de ouden van dagen, op de hem be kende wijze, waaruit wel bleek, dat het deze dag niet aan humor had ontbroken. Eén ding was den spreker echter tegengevallen: er was niet gepaterd. Maar de voorzitter liet dit niet op zich zitten en deed in zijn dankwoord aan den heer Blaauw, toezegging, dat in die leemte zou worden voorzien en men volgend jaar in de gelegenheid zou worden gesteld om te „pateren". Onder groote vroolijkheid en een donderend applaus werd deze toezegging aanvaard. Voor deze thuiskomst, was door den voor zitter nog een lied gedicht, dat werd rond gedeeld, en door een ieder uit volle Iwrst met begeleiding van de band Kos, werd mee- gezon n. Hierna dankte voorzitter de fa. Homan, voor de keurige verzorging van den avond, en riep daarna allen een wel te rusten en een tot weerziens toe. Onder het zingen van „Lang zullen wij le ven" verliet men de zaal, om zich hoogst voldaan huiswaarts te begeven. BURGERLIJKE STAND. Van 30 Juni t.m. 6 Juli 1939. Geboren: Catharina, dochter van Dirk Zee man en Elisabeth van der Werff. Ondertrouwd: Gecne. Getrouwd: Klaas Waag, 35 Jaar, landar beider en Cornelia Raa, 28 jaar, beiden te Zijpe. Jan de Jong, 32 jaar, grondwerker en Trijntje Ploeger, 24 jaar, beiden te Zijpe. Pieter Schuur, 32 jaar, arbeider en Neeltje Goed, 32 jaar, beiden te Zijpe. Leendert Ger- rit Verschoor, 26 jaar, bloemistarbcider, te Zijpe en Neeltje Ploeger, 22 jaar, te Broek op Langendijk. Overleden: Arie Rcns, 55 jaar, echtgenoot van Maartje Boontjes. Adam Watertor, 75 jaar, weduwnaar van Geertje Kater. Leven loos aangegeven kind van Arie Plakman en Marijtje Buis. ALKMAAR WESTFRIEZENDAG. Naar wij vernemen, zal de „Westfriezen- dag" van het Hist. Genootschap „Oud West friesland" op 2 Augustus alhier wor den gehouden. In verband met het overlij den van drie bestuursleden in het afge- loopen vereenigingsjaar, zal de dag een eenvoudiger karakter dragen dan anders het geval is. GESLAAGD. De heer R. P. Rab alhier slaagde giste ren te Den Haag voor het machinisten diploma B. DE FEESTEN IN SEPTEMBER. Naar we vernemen, bestaat goede kans, dat de pogingen, die worden aangewend om de verschillende Alkmaarsche feeste lijkheden te doen samenvallen, met succes zullen worden bekroond. Met de brandweer schijnt de zaak al ongeveer in het reine te zijn, met de spoorwegmannen wordt nog onderhandeld. Ook hier echter hoopt men op het goede resultaat, dat met eenigen goe den wil mogelijk moet zijn. Komt men ook hier tot een accoord, dan zal de geheele Alkmaarsche middenstand zich er achter scharen en staat ons iets te wachten van grootsch formaat. EERSTE-STEEN-LEGGING GYMNASIUM. Op Woensdag 12 Juli a.s., na afloop van de traditioneele promotie van het gymna sium, zal de eerste stpen worden gelegd van het nieuwe gebouw. Dit zal geschieden door een zoon van den burgemeester, leer ling van het Gymnasium, F. H. van Kin schot. DE VERKIEZINGEN VOOR DE VEREENI- GING ZIEKENHUIS VERPLEGING. Nu de stembiljetten zijn rondgedeeld, ont spint zich een strijd om de „bereidverkla ringen" voor de diverse lijsten. De eerste der ingediende lijsten van den Vertrouwens- raad omvat nl. dezelfde namen als de lijst, welke het bestuur destijds had voorga Aan de personen, welke daarop voorkt^- is niet voor de tweede maal een bereijT klaring gevraagd. Hiertegen wordt borJ gemaakt door enkele ledem van de vof lige oppositiegroep, die blijkbaar geeji legenheid voorbij meenen te moeten li gaan om, waar mogelijk, een spaak it) wiel te steken. ,'FH Het bestuur dat voor ieder der caÉp ten een bereidverklaring in zijn bezitfl is echter niet bereid op de naar zijn ning gezochte bezwaren in te gaan. BURGERLIJKE STAND OVER JUNI J Geboren: Jacobu*. Anthonius Gerat zoon van Jacobus Beemsterboer en Pet;] la Spaans; Afra Margaretha, dochter Johannes Bakker en Margaretha Guur da Schotvanger; Matthijs Johannes, van Petrus Johannes Bakker en Guui da Schut; Arnold Hendrik, zoon van Jol nes de Hartog en Alide Gerharde L Schagen. Gehuwd: Hendrik de Vet, 24 jaren,* bouwer wonende te Schoorl en Sijtjel tha Snijder, 20 jaren, zonder bcr., teil maar; Abraham Modder, 32 jaren, vel der, wonende te Schoorl en Margaretha* 25 jaren, zonder beroep, wonende te Scl# David Zaaijer, 31 jaren, gemeente-a wonende te Ede en Dina Offers, 27 ja zonder beroep, wonende te Schoorl. Overleden: Cornelia Hof, 70 jaren, zoi beroep; wonende te Schoorl, echtgenoot Nicolaas Roozendaal; Jan Brands. 24 jj visscher, wonende te Urk, ongehuwd. wim BOUWVERGUNNING. Door B. en W. is aan Th. van Beek Rotterdam vergunning verleend tot j bouwen van een landarbeiderswoning. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtige P. Bijhouwer van; lichting 1935 uit deze gemeente is opj roepen om op 14 September a.s. voor' dason voor herhalingsoefeningen in q kelijken dienst te verschijnen. ONGELUKKIGE VAL. Gisteravond had het dochtertje van heer van Splunter het ongeluk van hi fiets te vallen, waarbij zij zoo ongeluk! terecht kwam, dat zij een been brak., is ter verpleging opgenomen in een ziek! huis te Alkmaar. BARS1NGERH0\ GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer J. Blaaufoi Dz. slaagde voor het. examen zaakwaar mer. De heer Blaauboer werd opgeleid: den 2-jarigen cursus te Hoorn. WIERING\ GOED ZOO! In het R.K. Blindeninstituut „St. Hec cus" te Grave (N. Br.) slaagde onze o plaatsgenoot de jongeheer Theo van H; sel voor het diploma typist van den X< R.K. Bond voor Machineschrijven „St nesius". De puntenlijst was:'didae 7, nu digheid 9, correctie 10. Gezien zijn jw$ gen leeftijd (15 jaar) is dit zeker mooie prestatie van Theo. ZONDAG 9 JULL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. P. H. Kaptt Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur, Vorstman. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. M. Wichen. Huisduinen, 's av. 7 uur, Ds. v. Wichen Julianadorp, egen dienst. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, vm. 10.30 uur, Ds. Kt Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. de Lee Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vr dienst met de jeugd. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. Boekë. Warmenhuizen, geen dienst. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. I man, em.-pred. te Amsterdam. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. A. 1 Biemen. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ce W. de Mooij. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. 1 Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Zuidscharwoude, zie Koedijk. Koedijk, voorm. 10 uur, de heer Ki dörffer. Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud, geen dienst. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboo Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Wagenmaker, uit Den lip. Oudesluis, voorm. 10.30 uur, Ds. R. van Veen. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. A. der, van Aardenburg. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Ds. Veenhuiz van Den Helder. Openbare Belijdenis Bediening H.A. Nam. 5 uur, Ds. Veenhuizen. Da zegging H.A. en Doopsbediening. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. D. Visch. H. Avondmaal. Nam. 3 uur, Ds. D. Visch. Evangelisatie. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop Schagerbrug. 's av. 7.30 uur, Ds. Oost* brug. van 's Grevelduin-Kapelle. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Middenmeer, voorm. 10 uur, Ds. Oostc burg van 's Grevclduin-Capelle. Sbotdorp, nam. 2.30 uur, Ds. Oostcnburf Wieringerwerf. geen dienst. Schagerbrug, Chr. Jongcmannenvereenip'! geen bijeenkomst wegens zomervacanii The Star of Hope Mission. Julianadorp. voorm. 10 uur, en 's av. u., de heer D. Landheer van Den E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltiaan 1), boorm. uur, Ds. J. F. Roth, v. Hilversum.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6