Wij lazen voor U.... Dr. Philips gehuldigd Veehandelaar door echtpaar beroofd Nieuwe anti - Brifsche betoogingen Spaansch kruitmagazijn in de lucht gevlogen Hevige gevechten in Zuid-Sjansi Centrale Chineesche regeering een feit? Frankrijk kan kalm zijn... Zangersfeest te Schoorl Met zoontje in de armen verdronken Zeilongeluk op de Wijde Blik. Bij het zeilen op de woelige Wijde Blik onder Vreeland zijn Zondag middag de 5-jarige Frank den Her tog, die eensklaps overboord sloeg en zijn ongeveer 45jarige vader, de heer E. den Hertog, die te water sprong om zijn kind te redden, jam merlijk om liet leven gekomen. Tegen vier uur was de heer Den Hertog, die gymnastiekonderwijzer op enkele scholen in Amsterdam was, doch op doktersadvies in Vreeland woonde, met zijn zeilboot Han, ge noemd naar zijn oudste zoontje van 7 jaar, dat eveneens aan boord was, het water op gegaan. Aan boord van het scheepje bevon den zich verder nog drie dames en twee hee- ren, familieleden uit Amsterdam en zijn 5- jarig zoontje Frank. Reeds eenige malen had de heer Den Hertog zijn boot over de plas ge stuurd en men dacht er juist over den terugtocht te aanvaarden, toen een plotselinge windruk in de zei len kwam, waardoor de giek onver wacht overkwam. De kleine Frank, die hier vlakbij stond, kreeg zoo'n harden klap van de giek, dat hij zijn evenwicht verloor en overboord sloeg. Dit ongeval bracht groote consternatie aan boord. Alleen de heer Den Hertog wist zijn kalmte te bewaren. Hij bond de schoot vast en sprong dan zijn zoontje na, die reeds in de diepte verdwenen was. In ademlooze spanning, zegt de Tel., keken de achterblij venden toe en zij zagen hoe de vader driemaal vergeefs naar zijn kind dook, om dan met den jongen in de armen boven te komen. Er was alle reden om aan te nemen dat het ongeval nu nog een goed einde zou ne men, want ofschoon de dokter den heer Den Hertog het zwemmen verboden had, was deze een uitnemend zwemmer. Doch eensklaps zag men hem het kind los laten en even daarna verdween ook de va der, onder het slaken van den angstkreet: „ïk kan niet meer", in de diepte. Minister Steenberghe spreekt den lampenmagnaat toe. Ter gelegenheid van het neerleggen zijner functie als president-directeur der N.V. Phi lips Gloeilampenfabrieken, vond Zaterdag in de Philips' schouwburgzaal te Eindho ven, een grootsche huldiging van dr. Phi- •lips door het personeel plaats. Tal van vooraanstaanden in den lande woonden de plechtigheid bij en spraken den groot-industrieel toe, o.m. de minister van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steejrberghe. In de reeks van illustere ondernemers figuren, aldus de minister, die de renais sance van Nederland's economische leven sinds het einde van do vorige eeuw hebben gedragen, zijt gij, mijnheer Philips, ongetwij feld één der prominenten. Het bouwwerk, dat gij met Uw vader en Uw broer hebt ge bouwd, en dat gij later tot zoo groote ont wikkeling hebt gebracht, vormt één van de meest trotsche scheppingen in de heden- daagsche Nederlandsche bedrijfswereld. Na de huldiging bestond gelegenheid om den heer en mevrouw Philips persoonlijk de hand te drukken, waarvan zeer druk ge bruik werd gemaakt. De gemeentepolitie te Sneek heeft een vrouw aangehouden, die 's avonds toen zjj met een veehandelaar stond te praten, hem zijn portefeuille met f 600.ontstolen had. Later heeft zij die portefeuille weer aan hem teruggeven, doch inmiddels had de echtgenoot van de vrouw daaruit f 300.— genomen. Ook de man is aangehouden en ter beschikking van de Justitie gesteld. Op een klein gedeelte na is het ontvreemde geld weer in beslag genomen. De vrouw, moeder van vier kleine kinderen, is weer op vrije voeten gesteld. Welbehagen in Duitsche bladen. Britsch-Japansche besprekingen vangen deze week aan. De anti-Britsche actie is nergens ver flauwd. Zaterdag hebben in Tientsin ruim 10.000 personen deelgenomen aan een anti- Britsche betooging, waarbij borden met anti- Britsche opschriften werden meegevoerd. In redevoeringen werd de pro-Tsjang Kai Shek politiek van Engeland afgekeurd, welke een belemmering vormt voor de nieuwe orde in Oost Azië, ook elders is tegen Engeland be toogd. Een resolutie werd aangenomen,, dat de regeering een krachtige houding zou aan nemen bij de a.s. besprekingen met Enge land. Deze resolutie werd naar Tokio ge seind. De toestand in liet Verre Oosten houdt de aandacht bezig van de bladen. Voelkische Beobaühter schrijft, dat Japan de interna tionale concessies wil intrekken. Met welbe hagen maakt het blad volgens Havas mel ding van anti-EngeIsohe betoogingen in Ja pan. Verder doet het blad uitkomen, dat de Engelsche handel in het Verre Oosten wel dra tot geringe afmetingen zal zijn terugge bracht en dat de Japanneezen binnenkort zullen kunnen beginnen de onmetelijke hulp bronnen van de bezette Chineesche gebieden te cxploiteeren. Na een nauwkeurige bespreking zijn de leiders van het ministerie van buitenland- sche zaken tot een overeenstemming geko men en hebben zij het plan dat door de le- gerautoriteiten is opgesteld voor de Britsch- Japansche besprekingen te Tokio goedge keurd. 11 Juli a.s. zal dit plan aan den mi nisterraad worden voorgelegd. De bespre kingen zullen Donderdag of Vrijdag a.s. te Tokio beginnen tusschen den Japanschen minister van buitenlandsohe zaken Arita, en den Britsdlien ambassadeur Craigie. Gistel REEDS DERTIG DOODEN EN NEGENTIG VERMISTEN. Gistermiddag is in het dorp Penaranda de Bracamonta nabij Salamanca een kruit magazijn in de lucht gevlogen. Naar gemeld wordt zijn hierbij omstreeks 30 personen om het leven gekomen en 200 gewond, ter wijl er nog 90 vermisten zijn. Een goedren trein, die zich in het station bevond, werd volkomen vernietigd. Uit Salamanca, Samora, Valladolid eii Avila hebben zich brandweren en militairen naar de plaats des onheils begeven. Tenge volge van het tekort aan water als gevolg ■van het zeer wanne weer stuitte het blus- schingswerk evenwel op groote moeilijk heden. Franco heeft onmiddellijk van zijn deelne ming doen blijken en 200.000 peseta's voor de getroffen bevolking beschikbaar gesteld. De oorzaak van de ontploffing is nog niet bekend. Nieuwe Iersche actie verwacht Scotland Yard treft maatregelen tegen nieuwe agressie. Dezer dagen heeft een gedetineerde in de gevangenis van Dartmoor de man is in middels vrijgelaten de politie mededeclin- gen gedaan omtrent een complot, dat in de gevangenis, door aldaar opgesloten leden der I.R.A. zou zijn gesmeed om binnenkort te Londen en in enkele andere groote Britsche steden nieuwe daden van terreur te plegen. Bijna tegelijkertijd ontving de politie ano nieme brieven, waarin voor genoemd com plot gewaarschuwd werd. Als gevolg van een en ander stelt Scotland Yard thans een onderzoek in, zegt het Hsb., terwijl gisteravond, in verband met de groo te verduisteringsoefeningen, die in vijftien graafschappen tegelijk werden gehouden, speciale voorzirgsmaatregelen met het oog op bom- en andere aanslagen waren geno men. Zoo staan eenige gebouwen in de City, waarvan in zekere documenten, welke bij een huiszoeking waren gevonden, een nauw keurige beschrijving was gegeven, met op gaaf, op welke uren daar het veiligst bom men zouden kunnen worden geplaatst, van gisteravond af onder strenge politic-bewa king. Naar verluidt, zou Scotland Yard voorts een bericht uit Dublin hebben ontvangen, dat eenige vooraanstaande leden van de I.R.A. naar Londen vertrokken zouden zijn om de leiding op zich te nemen van een nieuwe terroristische actie. In Zuid-Sjansi wordt hevig gevochten. De Japansclie troepen hebben een aanval in zuid-oostelijke richting ontketend en de Chi- neezen hebben versterking gezonden om te pogen de Japanneezen tot staan te brengen. Aan den benedenloop van de Jangtsc zijn de Chineesche guerillabenden actief geweest in de nabijheid van den grootcn weg van Nanking naar Sjanghai. De Chincczen be weren de Japanneezen zware verliezen te hebben toegebracht. Chineesch generaal optimistisch. Het Chineesche telegi*aaf-agentschap meldt, dat generaal Tsjengtsjen, de directeur van de politieke opleidingscommissie van den nationalcn militairen raad, een verklaring heeft afgelegd, waarin hij o.m. zeide: het is mijn vaste overtuiging, dat de uiteindelijke overwinning binnen de eerstvolgende twee jaar aan ons zal zijn. Dit is geen voorspel ling uit verlangen, maar een voorspelling, die gebasseerd is op de voornaamste ge beurtenissen der afgcloopen twee jaar. Aangezien Japan er in die twee jaar niet in geslaagd is zijn doel, de onderwerping van China te bereiken, is het onmogelijk, dat het daarin in de toekomst zal slagen. Voor 1941 zal Japan om vrede vragen. Openhartig gezegd is datgene, waar wij thans naar stre ven een algemeen tegenoffensief en alle po litieke streven is er op gericht het hoofd te bieden aanden toestand, die zal volgen op de herwinning van ons verloren gebied. Wang Tsjing Wei verbreekt zijn reserve. Heden conferentie. Uit in nauw contact met Wang Tsjing Wei staande kringen verluidt, dat de vor ming van een nieuwe Chineesche Centrale regeering onder leiding van Wangtsjingwei, den vroegcren medewerker van Tsjang-Kai- Sjek, die uit Tsjoenlcing is gevlucht, een be sloten feit is. Delegaties der Nanking- en Peiping regeering zijn reeds vertrokken nar de heden aanvangende conferentie in Tsjingtau. Deze conferentie zal zich hoofd zakelijk bezig houden met de technische problemen der vorming eener regeering. De aanhangers van Wang Tsjing Wei achten het voorbarig om van de conferentie te Tsingtau de uitroeping eener centrale regee ring te vernachten. Veeleer zal zij een voor bereidende commissie aanstellen voor de vor ming van de regeering, waarin ook de bestu ren van Hankau en Kanton een stem zullen hebben. Inmiddels heeft Wangtsjingwei zijn reser ve verbroken met een veklaring betreffende de vorming van een nieuwe Chineesche cen trale regeering. Hij wijst daarin op de voor- deelen en de noodzakelijkheid van een Chi- neésch-Japansche samenwerking, voor bei de landen. De eenige, die profiteert van het Chineeschc-Japansche conflict is de derde internationale, die der communisten dus. Wie er naar streeft het Chineesche volk weer tot welstand te brengen moet de door Ja pan door den minister president Konoje ter verzoening gereikte hand aannemen. Bonnet over de verhouding tot Polen. Met een toespeling op de pogingen tot sluiting van een overeenkomst met de Sov jet Unie heeft de Fransche minister Bonnet tijdens een interview verklaard: laten wij niets veronachtzamen opdat de onderhan delingen to.t een gunstig resultaat komen en laten wij hopen dat het bij de komende besprekingen mogelijk zal zijn een gclukki ge oplossing te verkrijgen. Ten aanzien van Polen herinnerde de minister aan de redevoering van Daladier van 13 April en zijn verklaring van 9 Juni. I-Iij voegde hieraan toer Frankrijk en Polen garandeeren elkander wederzijds onmiddellijk en direct tegen iedere directe of indirecte bedreiging, wel ke hun vitale belangen zou treffen. Polen weet, dat het niet alleen op zijn spreek woordelijk heldendom kan rekenen, doch ook op den onvoorwaardclijken steun van Frankrijk en Engeland tegen iederen aan slag op zijn oafhankclijkheid en zijn rech ten. Ten slotte stelde Bonnet er prijs op te ver klaren, dat zoo de toestand al ernstig is, de eensgezindheid der openbare meening en de onbuigzame vastberadenheid van Frank rijk veroorloven de toekomst met volkomen kalmte onder oogen te zien. PxuvuUnlfioAt DRAVERIJEN TE HOORN, De uitslagen van de gisteren te Hoorn gehouden draverijen luiden als volgt: Draverij om het kampioenschap van Noord Holland: 1 Fanfare (770) tijd 1.0514 eig. Ph. Knijnenburg, 's-Gravenhage, ber. Jb. Knijnenburg; 2 Ysco (750), eig. en berijder Joh. v. Twisk, Becmster. West-Frieslandprijs: 1 Carma Norton (700) tijd 1.07, eig. en ber. A. Nottelman, Schagen 2 Fatima (7S0), eig. J. Haan, Wijdewormer, ber. Jb. Haan Jz. Hoorn en Omstrekenprijs: 1 Absurtus (710), tijd 1.05 4/5, eig. W. Koelemay, Beem ster, ber. J. Vergay; 2 Determination (800) eig. en ber. J. de Vlieger, Haarlemmer meer; 3 Diamant Bleu (780), eig. en ber. B. Monsma, Oudkerk; 4 Zoeklicht (750), eig. J. Prakken, I-Ieereveen, ber. M. Siderius 5 Ysco (750) eig. en ber. Joh. v. Twisk, Beemstor. Waar goed gezongen wordt, daar kunt ge rustig toeven.... Mooi Schoorl stond gisteren in het middelpunt der belangstelling. Uit alle deelen van Noordholland was men naar hier gekomen, om zich neer te vlijen in het rustig gelegen sportpark. Oorzaak van dezen groo tcn trek was het zangconcours, uit geschreven door den Bond van Zang koren in N. Holland. Een twintigtal koren zouden elkander hier den eerepalm betwisten ten gehoore van honderden liefhebbers van den zang. „Waar goed gezongen wordt, daar kunt ge rustig toeven ;sohoone zangen hoort men niet bij boeven", aldus de voorzitter van het Eerecomité, burgemeester baron van Fri- dagh. Geen wonder dan ook, dat er groote belangstelling was voor dit zangersfeest. Boven verwachting werkte het weer prach tig mee, al was dan ook de wind wat hin derlijk voor de zangers. De loco-burgemeester, de heer Fl. Scher mer, sprak het openingswoord en getuigde hierbij van de waardeering van het gemeen tebestuur voor het besluit van den Bond om hier dit zangersfeest te houden. Met den wensch, dat het concours in alle opzichten zou mogen slagen en het een onvergetelijke dag voor zangers en bezoekers zou worden, opende hij ten slotte het feest. Nog enkele woorden van den voorz. den heer P. J. Mink te Warmenhuizen, en toen ging het spel beginnen. Apollo van Wieringerwaard besteeg het eerst het podium. Een korte aanwijzing van dir. J. v. Ham en Daar huppelde een haze- ke over de hei HBLUit de Pers van heden POEZEN EN HONDEN IN DE POLITIEK GEHAALD. De nationaal socialistische dichter Georg Kettman Jr. heeft een nieuwe bundel ge dichten uitgegeven onder den titel „Erf aan Zee". In deze bundel vindt men enkele merkwaardige ontboezemingen, maar een ervan willen wij onze lezers toch niet ont houden. Hier volgt dit stukje vaderland- sche poëzij, waarin enkele „burgerlijke" dichters zooals men leest een haal uit de pan krijgen. DE WIJZE KATERS. Gij likt uw fulpen huid zo wijs tevreden als dikke poezen zit gij in de zon Ter Braak en Donker, Poels en Du Perron en droomt van schotels melk en tederheden Men strijkt u gaarne langs de hooge ruggen, gij rekt u, streelt en gaapt gij zijt zo wijs en voelt u lekker in dit paradijs: de tragen moeten prooi zijn van de vluggen. Maar nauw'lijks hoort gij ons, of God beware, het oog loenst groen n*ït rechte dunne spleet gij blaast omdat gij u verraden weet wij weten, hoe de duiven naar u staren! Gij laat uw staarten als met stekels zwellen haalt, al uw nagels uit het week foedraal en sist ons aan fél anti allemaal, want ons bedriegt gij niet met uwe zachte velleö. Gij op 't fluweel als hele potentaten zijt al door Moscou voor de jacht gehuurd; weet dit: het heeft de langste tijd geduurd, dan komen wij wij durven jullie haten! Zoodra Eduard du Perron echter deze aantlging van hem en zijn vrienden gele zen had, draalde hij niet, doch ontwierp het navolgende gedicht, dat aan duidelijk heid niets te wenschcn overlaat. POEZEN EN HONDEN. Noem jij ons poezen? En zijn jullie leeuwen? Die kwamen nooit in Dietsland voor, Dan gestyleerd op guldens, en die schreeuwen Toch zo niet, stinken niet voor 't oor. De haters van de poezen dat zijn honden: „Het brakkentuig, welks adem 'k haat." Die werden immer bij de vleet gevonden, Bij vuilnisbakken en op straat. Wij poezen, kijk, zijn zindelijke dieren, Trots, elegant, ongedresseerd. Hoogst ongehoorzaam voor het tieren Van 't spullebaasje, dat u scheert. O poedels, keffers, brave hoepelspringers, Parmantig in het apenhemd; Wij blijven, ja met nagels aan de vingers, Voor hondeleiders ongetemd. Haat dapper voort! Al wordt jullie ver wachting Van Goudland ook geen werkelijkheid. Voor tien pond haat een vijftig pond .verachting Kun je bij ons terecht, altijd* En als wij slapen, mogen jullie sluipen, Met al wat jeukt, in onze zon. Zo word je ook nog gezond. Wie 't best - kan kruipen, Wordt stellig chef van 't escadron. Kruip, spring en kwispel trouw dus voor de bazen. En dreig ons vlijtig, naar hun wens Hij, die de schorste keel krijgt van 't razen, Heet bij de honden Uebermensch. OM EEN DEPARTEMENT VAN LANDBOUW. Van landbouwzijde is, zooals bekend in den laatste tijd herhaaldelijk anagedrongen op wederinstelling van een afzonderlijk De partement van Landbouw. Zoo men weet, bezitten wij sinds 1937,een ministerie van Economische Zaken, waarin de vroegere departementen van Landbouw en van Han del. Nijverheid en Scheepvaart zijn gecon centreerd. De Nieuwe Rotterd. Crt. (lib.)) pleit voor handhaving van ons Ministerie van Econo mische Zaken en wel op de volgende wijze: Wij willen niet ontkennen, dat er speciale belangen zijn, die alleen kun nen worden gerekend tot het gebied van handel en nijverheid. Maar het terrein, waarop indusirie, landbouw en handel met elkaar samenwerken, is van een veel groo- ter omvang. Zijn niet industrie en landbouw eikaars klant en worden beide bedrijfstakken niet geholpen door den handel in den afzet van de producten en het verkrijgen van grond stoffen? Ook de techniek van de proddetie in industrie en landbouw toont, dat beide bedrijfstakken in vele opzichten op elkaar zijn aangewezen. Het streven naar een afzonder lijk departement van landbouw houdt, naar onzen smaak, te wei nig rekening met de zeer nauwe 'banden, die er tusschen de deelen van het oeconomïsche leven be staan. In de feiten vindt een der gelijk pleidooi geen rechtvaardi ging. Maar ook op practische gronden achten wij het splitsing van het huidige depar- ctment van oeconomische zaken in twee afzonderlijke departementen op juist. De talrijke crisiswetten zijn immers van invloed op het geheele bedrijfsleven. Ook de gevolgen van de ordeningspolitielc doen zich in alle geledingen van het bedrijfs leven voelen. Bovendien is b.v. de invloed van een contingenteeringsbesluit of van een landbouwcrisismaatregel op de onder scheidene deelen van het bedrijfsleven niet 'dezelfde. Dit alles maakt het ge- wenscht, deze zaken aan één verantwoor delijken minister toe te vertrouwen. Ook de onderhandelingen met het bui tenland over onzen export maken het nood zakelijk, dat over de daarbij betrokken be langen zooveel mogelijk door één instan tie wordt beslist. De crisispoliticlc van 'de Regeering heeft tusschen verschillende bevolkingsgroepen oneenigheid verwekt. Als beslissingen op het gebied der crisismaatregelen zich in één hand bevinden, is de mogelijkheid om de hierbij betrokken belangen zooveel mo gelijk naast elkaar te stellen, veel grooter. Het bestaan van twee afzonder lijke departementen leidt ongetwij feld tot verscherping* van tegen stellingen. Met het oog op de internationale spanningen is het nu zeker niet de tijd om in eigen land noodelooze tegenstellingen te veroorzaken. Ook" uit dien hoofde is de instelling van een departement van landbouw, tenein de daardoor een speciaal op de landbouw belangen afgestemde regeeringspolitiek te kunnen afdwingen, yerwepelijk-, 't Ging eerst wat onwennig, maar 't k tje, dat buiten mededinging meezong, br-i het er toch goed af. Het Kerkelijk Zangkoor uit Aartswtó; waarbij vele niet meer jonge leden, nu met uitstekend stemmenmateriaal, zong,, volle overgave het verplichte nummer J! zonne daalt" en ontroerde met de verkü'i king van „Jesu Dulcis Memoria". j Het koor behaalde in deze derde afdJl eersten prijs met 31D/2 punt. Crescendo van Texel zong in deze» afd, doch bracht het er minder goed af;*] 3de prijs met 241 punten. Een beetje iJ fut en hier en daar wat betere uitspr* en het zal een volgende keer wel y\ gaan. '|L Het dameskoortje v.d. vereeniging „Va te Warmenhuizen was een openbaring; les eenvoud, goed materiaal, zong vol gave en velgde nauwkeurig alle int van den leider, den heer Vlam. Deze der muzikale directeur vergastte raars op een mooie verklanking van dertje" en „Dag in de Lente." Toon het podium verliet met een „die ko weer af", vermoedde hij zeker niet, jury hem met 33334 punt een eersten had toegekend. Het in de tweede afd. uitkomende koor van de.Schager Orkest Vere zong Lentesprookje en het moeilijke Liedeke van Zaagmans. Dit uitst koor met prachtig stemmenmateriaa een mooi ensemble en kreeg een prijs met 330 punten. In de afij. Uitmuntendheid Dame! had Crescendo uit Noordscharwoude succes, ofschoon velen beter verwacht den. Vooral het verplichte nummer: mat van uitvoering, terwijl het vrije nier „Lentesprookje"- ons wat te gen» lijk scheen voor deze afdeeling. Rest lste prijs met 34634 punt. In de tweede afd. Gem. Koren kwam] lereerst uit „Ons genoegen" van Heerhi waard, dat, een lsten prijs kreeg met punten Dit koor musiceerde echt met gei gen onder leiding van zijn directeur lO Zaal. Het verplichte nummer „De KrekelL de Wandelaar" wei;d losen soepel ui; voerd. „Pahnendag" maakte een zeer den indruk en werd precies op toon f, gen. Dit koor gaat een goede toekomst gemoet. Het volgende koor, het „Nederl. R Kerkkoor" uit Schagen voerde het vcrpl te nummer veel minder uit, de zuiver! kwam wat in het gedrang. Het vrije nummer was beter. Resul 2e prijs met 27534 punt. De afd. Uitmuntendheid werd geo| door Varia" van Warmenhuizen. Dit kreeg het te kwaad met zakken in 't plichte nummer „Jezus slapen gaan", schoon de wijze, waarop dit kleine kou moeilijke werk uitvoerde, alle respect dwong. Werd in het vrije nummer „Del - terlelie" niet te veel geaccentueerd? 278 punten kreeg dit koor een 2en prij „Crescendo" van Noordscharwoude wi B tweede koor. Dit gemengde koor beha met 378 pnt. een le prijs. Het verpli I" nummer was juist op toon en klonk 1 Het vrije nummer ,fDe boodschap op hei" was 't mooiste, wat tot heden gehoore was gebracht. Last not least was „Bergen". Deze li®1 vereeniging had onder leiding van nieuwen directeur buitengewoon sut „Pater Noster" van Roeslce was schiUci en het vrije nummer van Loots „De 1 ter" was wat minder (iets gestegen), machtige koor kreeg, ten volle vsrclii een len prijs met 382^/2 punt. Het koor zong buitengewoon muzik De directeursprijs vo&v de beste opvat viel ten deel aan W. Hespe met 60 pun terwijl de heer J. Beider zich de prijs 1 het hoogste aantal punten zag toegek 's Avonds gaven de le prijswinnaars eereconcert. De nummers vielen bui !j gewoon in den smaak van het publiek, j stellig mét cle meest gunstige indruk 1 toe ging. De voorz., de heer Mink, bracht in slotwoord dank aan het rustig luiste j publiek en spoorde aan tot deelnemin? j lid van den Bond van Zangkoren in N< Holland, die zich ten doel stelt de 1 zang op hooger peil te brengen. De dag werd natuurlijk (daarvoor zijt I in Noordholland besloten met een p meerd bal, waarna alles hoogst voldaat vervuld van prettige herinneringen asnn zen in alle opzichten geslaagden zan? dag weer huistöe ging. SCHACf ONZE ZANGKOREN OP CONCOUtt Het Dameskoor van de Schager Oi f' Vereeniging behaalde gisteren op het 11 gersfeest te Schoorl in de tweede afdt een eersten prijs met 330 punten. Minder goed bracht het „Nederl. Kerkkoor" het er af, dat uitkomende lc tweede afdeeling Gemengde Koren - sj een tweeden prijs genoegen moest ne dit koor verkreeg 275% punt. ALKMAAR, 8 Juli. N.V. Eierveiling voor Hollands N« 10 kwartier. Aanvoer: 220.000 f 3.05f 4 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, S Juli. Schotsche muizen 44.30, grove ï- lingen 2.502.90, zilvernep 6.20. A® 156.300 Kg. aardappelen, 250 Kg. zilv# MSEDEMBLIK, S Juli. Aardappelen: Bonken 2.—, Sclkf muizen 22.05, kleine muizen 1 kriel 5060 ct., borgers 2.65—2.80, J*1] 1.701.80, ronde 3.103.25, kleine per 50 Kg. ALKMAAR, 10 Juli. Ter veemarkt waren lieden aanff$\r 10 paarden; 89 vette koeien f 140—2$IS? kalveren f 2845, 40 vette kalveren I vg 95, per Kg. 80—95 ct., 59 nuchtere ka ïda (slacht) f 8—15, 45 vette schapen f 218 vette varkens 4953 ct. per Kg.;"F® vlug. NOORDSCHARWOUDE, 10 Juli. Schotsche muizen 44.60. e.xPor.jj^ grooten 4.export 2.bl. eigenzo 5.60o.SO, drielingen 2.502.80, kk rJ 1.10, zilvernep 8.108.50, witte kool M BROEK OP LANGENDT.TK, 10 Jui"j Schotsche muizen f 44.50, bl. m mers f 4.50-6.10, driel. f 2 703.20. JM 1 appelen driel. f 2.503.10. kleine f't spercieboonen f 27.10—28.70, Tonwf£. appelen driel, spercieboonen 1 «.«r-so..v, rr 7.60-7.90, B I 10,10, C 5.40-5.90, Cl

Schager Courant | 1939 | | pagina 8