e dokterswoning ordt opgeknapt >r ar i van de verontreiniging naar de ^tcrdag 15 Julil939 Derde blad RAAD SCHAGEN ,nd gulden weggegooid geld, gegt de heer dekker. 'en op voor het be- tdvan'tkopje thee Roerend betoog van den Voorzit ter om dokter Nanninga uit den brand te helpen. Somber toekomstbeeld hangt de heer Klaver op; volgend jaar naar den Raad met een pakje jfanwflnnimi voor den dorst. )e raad slaat zich vol trots op de horst: We deden het Mar waf goed de gisteravond door den burgemeester «deerde raadsvergadering, secreta- i de eerste ambtenaar, de heer kwam allereerst aan de orde rïnstöllatie van het nieuw gekozen slid de heer J. G. van Barneveld. iS echter door ziekte verhinderd ittwezig te zijn. I f Voorzitter zegt dit zeer te betreuren en I flfllPnscMdenheer Van Barneveld een spoedig Ook'de heer Van Erp is afwezig. Mededeeling wordt gedaan van het pro- lerbaal betreffende verkiezing leden (|en gemeenteraad en daarna worden [eioofsbrieven der verkozen raadsleden Irzocht en in orde bevonden, ie notulen der vorige vergadering geven Vaanleiding tot bijzondere besprekin den S en roeten I r vindt I et zoo-I »r eikel 1 'k het otoren I f meer I jras TERS 2413. iet INGEKOMEN STUKKEN. (schillende formeele stukken worde* bisgeving aangenomen. OVERWEG AAN DE DORPEN. het ministerie van Waterstaat is een ingekomen, houdende de mede dat de voltooiing der verbreeding overweg in den provincialen weg Dorpen, samenhangt met de beveili- plaatse. Daaromtrent is thans de fcvan den minister aan de Directi# ÈsSpoorWegen kenbaar gemaakt. Weinig troost borzitter, maar men is diligent. r r Dekker zou willen weten, hoe de jsie voor den Vleeschkeuringsdienst inkt de noodslachtplaatsen op te tï.niet al te rigoreus geschieden, zegt iskool, een soort uitsterfsysteem zal ^toegepast. Verzoek om stean. !e lieer J. Wuijster verzoekt om 'steun, en W. stellen voor, dit verzoek voor pttnisgeving aan te nemen, aangezien het pltowezen niet aan den RaadT doch aan Ktcollege i& opgedragen. i.Ofrverzoek van den heer De Veer gaat de waad in comité, opdat de burgemeester zijn {Santod inlichtingen te verstrekken, kan uit voeren, jTNa heropening wordt het verzoek voor kennisgeving aangenomen. VERZOEK VAN W. FIJNHEER, BETREF FENDE ONREINE SLOOT. I B. en IV, stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. 1„Ahvcer een ontevredene", merkt voor zitter op, om dan mede te deelen, dat de Omwonenden zelf de sloot mede verontrei- Ugen. Conform advies besloten. VERZOEK INZAKE VERBETERING WONINGEN. Afwijzend standpunt van B. en W. Verzoek van het bestuur der Wo- I lungbouwvereeniging „Schagen" om r bewerking tot het doen aanbren- Pn van een vaste waschtafel in één ,r slaapkamers van de woningen, Wn B en C. i g^aaManleiding van dit verzoek deelen bést? ,mec*e' dat zij 't standpunt van het I wasVat aanhrengen van de vaste I ww 's (dc ve*'huurkansen in die mate i wTg,rootcn' d&t de lasten van het ver sie leeningsbedrag daardoor zullen wor- ÏMonipenscerd, niet kunnen deelen. Het tweede mopje van den avond. Dp h zegt voorzitter. I nin» ^eer stemt in met de mee- I waU3!1 '1Pt -woningbouwbestuur. Vaste hef i 's ^een overbodige luxe meer en Iftniïi °°^t de aantrekkelijkheid voor '*"ger bewoning. wonin ^Vissekerke is bang dat als de 61 rn-nór D 200 worden opgeknapt als de g^oningen", het bedrag van f 30.000 ze- Waar een f 8000 verhoogd zal worden. 5aa,n we heen als dit bedrag voor de Wd,' Js or ook weer bijkomt? lvooi»/rt( be*int en waar eindigt het, zegt Ben- m Gcliike monniken, gelijke kap- niiinéi,,"011 Z0U ook de A woningen er van Wtï vo°rzicn. Nog wijst voorz. op de kftsil, der waschtafels. Ook deze j n komen - voor degemeen te op. Weth. Bijlsma zegt dat toch al meer ge vraagd is dan de woningbouwverceniging oorspronkelijk had gevraagd waar B. en W. wèl toestemming voor hebben gegeven. Het kan wei f 60.000 worden. De heer Dekker: Verkoopcn! Voorzitter: Precies het idee van "mij en meneer Buiskool. Mej. Kamp: lk ben er zeer tegen; andere woningbouwvereenigingen kunnen ook wel komen. Verkoopen maar! De heer de Veer: Ik ben niet overtuigd, maar zie het hopelooze in! Voorzitter: Wcnscht u stemming? De lieer de Veer: Neen! Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. BEZWAREN BEGROOTINGSWIJZI- GINGEN. Brief van Ged. Staten houdende bezwaren tegen de ter goedkeuring ingezonden begrootingswijzigingen, dienst 1939. Het betreft subsidies voor inspectiever gadering onderwijzend personeel en van 't muziekconcours. B. en W. stellen voor niet aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen Voorzitter: Meneer Buiskool zal me wel zeer benepen vinden, maar ik heb me zeer voorzichtig uitgedrukt. Anders zou ik woor den zeggen, die i'k niet moet zeggen! De heer de Veer: U had gerust in krasse termen kunnen schrijven, ik had me ook met ster kere woorden vereenigd. Voorzitter: Ged. Staten zijn onze chefs, we moeten niet hatelijk worden. Weth. Buiskool: U hebt 't heel netjes ge zegd! Ik vind 't idioot en zeg maar niets. Voorzitter: Anders hef ik ook den hamer! Weth. Buiskool: Daar ben ik bang voor. (Gelach). Conform voorstel B. en W. besloten. GEORGANISEERD OVERLEG. Voorstel tot vaststelling van een Verordening tot regeling van het georganiseerd overleg ten aanzien van de gemeenteambtenaren en werk lieden. De uitvoerige toelichting namen wij reeds eerder op. De gemeentepolitie valt er bui ten. B. en W. stellen voor de verordening op het georganiseerd overleg vast te stellen, zooals zij in ontwerp is overgelegd. Verder stellen zij voor in te trekken het raads besluit-, van-ai Öct. 1931,; hierb.oven genoemd alsmede art. 3 van het ambtenarenregle ment dat hetzel'f.de onderwerp regelt. Aldus besloten. WIJZIGING VAN DE VERORDENING OP DE HEFFING VAN STAANGELD VOOR MOTORRIJTUIGEN. Wat betreft de heffing van staangelden voor motorrijtuigen, welke verschuldigd zijn op marktdagen en plaatselijke feestda gen voor gedeelten van het Slotplein en het Torenplein, stellen B. en W. voor de ta rieven als volgt vast te stellen: a. voor autobussen, per autobus en per dag f 0.50, b. voor alle andere motorrijuigen per motorrijtuig en per dag f 0.25. In afwijking hieiwan kan de belasting per jaar of per kwartaal worden betaald en bedraagt alsdan (naar wordt voorge steld): a. per autobus en per ajar f 20.per autobus en per kwartaal f 6. b. per ander motorrijtuig en per jaar f 10.per ander motorrijtuig en per kwartaal f 3. Voorzitter: Ik hoop dat we nu geslaagd zijn en niet meer hoeven te wijzigen, want al die veranderingen zijn lastig voor het publiek. De heer Klaver vindt het voor de garagehouders ver schrikkelijk, dat op het Noord en om de kerk gratis parkeeren blijft. Voorzitter meent dat een parkeerverbod niet moet worden uitgebreid. In de eerste plaats moet worden gedacht om de bezoe kers van markt en kermis. De verordening wordt aangenomen. BENOEMING GEMACHTIGDE. Benoeming gemachtigde tot uitoefening van het stemrecht ter verkiezing van Hoofdingelanden en plaatsvervangers voor het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. B. en W. stellen voor als gemachtigde te benoemen den Burgemeester of die hem krachtens de wet vervangt. Aldus besloten. BEGROOTINGSWIJZIGING. Eenige wijzigingen in de begrooting van het gasbedrijf 1938 en 1939 worden aange bracht. De heer I-Ioltrop heeft met dit geweldige werk veel lauweren geoogst, zegt Voorz. De heer Wissekerke: We schieten op. Over een half uur zijn we klaar. Voorzitter: O jé, als 't zoo gauw gaat. 't Is stilte voor den storm. Weth. Buiskool: Er zitten donderkoppen aan. de lucht VOORSTEL TOT GRENSREGELING OPEN BARE WEGEN. Aangezien het gevvenscht moet worden ge acht, dat deze grenzen kadastraal worden vastgelegd, stellen B. en W. voor, aldus te doen.. Conform - bcslöten,- VOORSTEL AANGAANDE BOVENTALLI GE LEERKRACHT U.L.O.-SCHOOL. In verband met moeilijkheden ingevolge de rijksregeling meenen Burgemeester en Weth. voorloopig een oplossing te hebben gevonden door de aanstelling van een kweekeling met akte in tijdelijken dienst te bevorderen en aan deze betrekking ëen jaarwedde te verbinden van f 1000.Zij stellen voor de jaarwedde van den aan te stellen kweekeling met akte te bepalen op f 1000.—. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van B. en W. is een missive iji- gekomen van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarin deze toezegt ten behoeve van de openbare lage re school over het jaar 1939, te rekenen van den datum, waarop de te benoemen onderwijzer in dienst treed, boven het aan tal verplichte onderwijzers, rijksvergoeding le verleenen voor het wettelijk salaris van een zesden onderwijzer van bijstand, mits de te benoemcfc extra leerkracht in het ge not is van Rijkswachtgeld. B. en W. heb ben inmiddels een oproep geplaatst. Aldus besloten. UITGAVEN OPENBAAR ONDERWIJS 1938 Vaststelling uitgaven openbaar on derwijs 1938 enz., bedoeld in art. 55 ter der lager onderwijswet 1920. De toelichting namen wij reeds eerder op. Het aantal leerlingen aan de school be droeg over 1938: 261 1/3. De kosten van de school bedragen, blij kens den over gelegden berekeningsstaat f 3139.54. Aldus besloten. UITKEERING ANDERE GEMEENTEN. Vaststellen uitkeeringen aan an dere gemeenten, bedoeld in art. 104 der lager onderwijswet 1920. B. en W. stellen voor, de uitkeeringen vast te stellen als volgt: Gemeente Den Helder over 1936 f 2.75; Gemeente Voorhout over 1936 f 1.19. 't Is dwaas, maar 't is eenmaal de wet om een dergelijk besluit te nemen, zegt voorzitter. Anders heeft de raad te weinig te doen. De heer de Veer: „Belangrijke zaken" blij ven toch maar aan den raad. Voorzitter: „Precies, we kunnen er toch niets aan doen!" KASGELDLEENING. Wijziging raadsbesluit van 1 De cember 1938 tot het aangaan van een kasgeldleening voor 1939. B. en W. verzoeken den Raad hen te machtigen gedurende het 2e halfjaar 1939, al naar gelang van de behoefte, gelden op te nemen, tegen een rente van ten hoogste 2'A% 's jaars. Aldus besloten. DE DOKTERSWONING. B. en W. stellen voor de woning van den gemeentearts te restauree- ren, waarmede een bedrag van f 1047.gemoeid zal zijn. De raad lacht hartelijk als voorzitter de ze kwestie aansnijdt. Voorzitter: O, ik behoef niet eens meer voor te lezen, allen voor? (Gepruttel.) De heer Dekker begrijpt de houding van B. en W. niet, ofschoon hij weet dat ze een of anderen kant uitmoeten. Nu worden de uitgaven echter nog hooger dan bij nieuw bouw. Als men eenmaal aan het oude hok be gint, zal het veel duurder worden. Dan maar liever een nieuwe woning. De fl 1047 is weggegooid geld, Spr. zal er tegen stemmen. De heer Wissekerke zou er voor zijn als hij zeker wist dat dokter bij den nieuwen raad niet weer zal aankloppen en er nor male, zij het even hooger onderhoudskosten blijven dan vroeger. Zou de dokter later niet tóch willen bouwen? Spr. wil eerst zekerheid. Voorzitter. Dan moet ik eerst weer met dr. Nanninga spreken. Weth. Buiskool: Dat is niet noodig. Dok ter weet geen schijn van kans te hebben voor nieuwbouw, daarom dringt hij thans op restauratie aan. Ook de nieuwe raad zal niet aan nieuwbouw willen. Spr. ziet niet in dat restauratie duurder is, en wijst op de verplichtingen Laat men toch geen woorden meer vuil maken over déze on verkwikkelijke zaak, en laten allen voor stemmen! Men mag den volgenden raad niet verbinden. Wat dan gebeurt, moet men dan zien. De heer Dekkers blijft op zijn stuk staan. Hij kent de woning goed, het blijft brokkelen en bouwen en al gaat het bedrag nu over enkele jaren 't is toch geen voordeel voor de gemeen te. Weth. Buiskool: 't Is een plicht! 't Is een onderdeel van een kleine leeningspost, het voorschieten van enkele onderhoudsbedra gen die tóch waren gekomen. Er is de laat ste jaren niets aan het huis gedaan. Voorzitter: Ook als de raad dit aanneemt heeft hij zijn plicht tegenover den dokter niet gedaan. We hebben 't „in Godsnaam" ge daan, laat men nu den gemeentege neesheer, die zóó zijn plicht doet en zooveel voor de armenjpraktijk over heeft terwille zijn! Weth. Buiskool: 't College sloeg steil achter over, toen de begrooting kwam, we hadden veel hooger bedrag gedacht. De heer de Veer gelooft niet dat de dok ter zoo onzakelijk zal zijn om spoedig te gaan bouwen, als het restauratiebedrag verleend zal worden. De heer Dekker vindt het verknoeid geld en lapwerk, Met de stem van den heer Dekker tegen wordt 't voorstel aangenomen. Weth. Buiskool: Hé hé, wat een zegen. De heer de Veer: Nou, nou. Weth. Buiskool: We hebben hem gekne pen hoor! Voorzitter: Ik heb maar niet veel gezegd. Het is tien minuten over half ne gen, als dit besluit is gevallen, dat aan de affaire een voorloopig einde maakt. De raad heeft dan een uur vergaderd. NOGMAALS KRUIMELDISCUSSIES. Naar aanleiding van het antwoord van den raad op een nota van opmerkingen van Ged. Staten schrijft het laatste college zich toch niet met het raadsbesluit te kun nen vereenigen. Ged. Staten willen de. ver- verschingsgelden op f 50.teruggebracht zien, het schoolgeld verhoogen en het sub- subsidie Harmonie met f 25.verlagen en op f 75.bréngen. B. en W. hebben daarop geantwoord, dat zij in de vcrverschings- en Harmonie-sub sidie kwestie aan den wcnsch van Ged. Sta ten zullen voldoen en den Raad goedkeu ring zullen vragen. Tot schoolgeldverhoo- ging van de U.L.O.-scliool wil het college niet adviseeren. Ged. Staten hebben daarop weer bericht dat zij in 1940 deze kwestie opnieuw aan de orde willen stellen. Het kopje thee. Nou ja, zegt. voorzitter, we zijn verplicht het te doen. Laten de raadsleden voortaan hun consumptie maar met den bode afreke nen. Vast niet! De heer de Veer kan zich er niet mee ver eenigen. 't Geeft van Ged. Staten gemis aan begrip te zien. Laat men eens vergelijken wat men gratis doet in de commissies. Nie mand in de gemeente zal zeggen dat het overdadig is als de raadsleden een kopje thee en een sigaar gebruiken. Liever de pre sentiegelden omlaag als de gemeentefinan- tien zoo benard zijn. 't Gaat spr. niet om het geld, maar om liet principe. Spr. wcnscht behoorlijk ontvangen te worden. Zelfs bij eenvoudige menschen krijgt men een kopje thee en een sigaar, als men komt praten. Moeten wij nu van f 20 presentiegeld, waar we alles voor doen, onze eigen thee nog betalen? 't Is bepaald ongepast van Ged. Staten, zegt de lieer de Veer. Voorzitter: Een groote houding, vind ik 't ook niet, maar 't moet tóch. De heer de Veer: Ik vind het walgelijk! Voorzitter:- I-Iaha, ik vind 't wel dwaas, maar een niet goedgekeurde begrooting riskeer ik er niet. voor. Weth. Buiskool: Ik ben omgedraaid! Ik zou wel met den trein van 9.15 naar Haar lem willen gaan, om 't aan Gedeputeerden te vertellen! Voorzitter: Met de thermosflesch vol thee mee! De heer Dekker: We hebben de twijfel achtige eer raadslid te zijn Voorzitter: Hó hö... U heeft u dan gewel dig opgeofferd, u lijkt Van Speyk wel. U zit op 't gestoelte der cere. Weth. Buiskool: Zwak gestoelte. Moeten we roepen: „Ober geef me éen thee". De heer Dekker: Voorzitter kan 't noe men zoo hij wil, ik vind 't bar... De heer Klaver: Niet toegeven, over een paar jaar zitten we hier met een paar pakjes kauwgom. Weth. Buiskool: Dan kunnen we meteen onze monden niet weer van elkaar krijgen, net goed! Met algemeene stemmen wordt besloten niet- op het voorstel van B. en W. in te gaan. Ook de wethouders zijn omgedraaid en stemmen tegen. Het schoolgeld. Dat is nóg erger, zegt voorzitter, 't is on redelijk en heel ondemocratisch. De heer Dekker: Goed om de gemeente kapot te maken. Weth. Buiskool: Zijn ze heclemaal bes Voorzitter: Het tegenwoordige schoolgeld is al bijna niet op te brengen. De verlaging van 't subsidie voor de 'Har monie ontlokt geen discussie. RONDVRAAG. De heer Dekker vraagt of het college be kend is met den toestand van enkele boo- men op den Stationsweg. Ze kunnen gevaar opleveren. Voorzitter antwoordt dat de oorzaak van de ziekte volgens den directeur der gas fabriek gasvergiftiging is. Pogingen worden reeds aangewend om de boomen weer ge zond te maken. He college houdt aandacht voor deze zaak. „WE DEDEN HET TOCH MAAR WAT GOED". Aan het einde van deze vermoedelijk laat ste vergadering van dit raadscollege onder mijn leiding, zegt voorzitter, wil ik niet na laten enkele woorden te richten tot die raadsleden, welke hier in September niet meer terug komen. In de afgeloopen vier jarige periode is de medewerking met vele raadsleden prettig geweest. Veel verandering is gekomen, één wethouder vertrok naar een andere plaats (Orsel, verslagg.) over een zul len wij niet spreken (.T. Schoorl, verslgg.). Een zeer verdienstelijk lid, de heer De Vries, ontviel ons door den dood. Vroeger was er dikwijls spektakel in den Raad, de publieke tribune was stampvol, een raadsvergadering van Schagen was een 'publieke vermakelijk heid, een relletje. Thans is dit anders, moge het zoo blijven. Wat de leden, die blijven, be treft, van hen wensch ik, dat zij in de ko mende periode, met of zonder thee, de ge meentebelangen zullen behartigen, zooals zij clit tot heden hebben gedaan. De nestor spreekt. De heer Klaver dankt voor de samenwer king. Steeds was de toon prettig in den raad en als men elkander de waar heid zei, bleef het „knap". De gemeente belangen worden niet meer verwaarloosd zooals vroeger. Wat de nieuwe Raad betreft claar zitten .voor 't grootste deel menschen van „Algemeen Belang". Laten, aldus besluit spr., ook-de andere leden, laat de heele Raad voor algemeen belang strijdefi. Mogen de ge- mecntefinanciën beter worden, opdat Ged. Staten met een gerust hart kunnen zeggen: „Hier is jullie kopje thee en rook maar be tere sigaren." (Daverend gelach.) Ook de heer Stam spreekt een kort dank woord. Mej. Kamp heeft steeds prettig vergaderd en prijst de samenwerking. Hulde aan de charme van den Raad. Voorzitter haast zich, zijn spijt te betui gen, dat mej. Kamp niet meer terug keert. Misschien dat juist door haar tegenwoor digheid de discussies zoo prettig waren. Mej.KampHahaha Weth. Buiskool dankt den Voorzitter voor 'diens aangename leiding en zegt alle me dewerking toe. Voorzitler: Ik ben blij mijn „hulp in nood", zooals de menschen U noemen, te kunnen houden. Hierna sluiting.te kwart over negen. SCHAGEN BAL IN HET NOORDHOLLANDSCH KOFFIEHUIS. De heer Schenk heeft ter gelegenheid van de gymnastiekfeesten voor een extra attrac tie gezorgd. Er zal morgen bal zijn in de feestelijk vei'siierde zaal. De muziek wordt verzorgd door Jac. Lewis en zijn boys. Het zijn gedeeltelijk blanke, gedeeltelijk zwarte musici, de recensies over deze band zijn zeer goed, zoodat de moderne dansmuziek in modern rhythme weer velen in extase zal brengen. ELFENKONINGSDOCHTER. Blijkens een advertentie in dit nummer zal de Oratoriumvereeniging Schagcrbrug Dinsdagavond a.s. een reprise geven in-den muziektuin, van Elfcnkoningsdochter, de schepping van den Deènschen componist Niels W. Gerde. Met de eerste opvoering, onder leiding van den dirigent, den heer Jac. Jansen, werd te Schagerbrug een buitengewoon succes behaald. Men besloot toen een tweede uit voering in het Noordihollandsch koffiehuis te Schagen te geven, maar werd in dit voornemen door ziekte van een der solisten verhinderd. Thans zijn dc bezwaren over wonnen en kan men ook te Schagen met deze wakkere vereeniging kennis maken. Zonder voorbehoud kunnen wij den muziek liefhebbers een gang naar den tuin aanbe velen. Er staat een goed koor, er zijn eer ste klasse solisten en een strijkorkest, waar aan geroutineerde krachten medewerken. Alles gaat onder de bezielende leiding van Jac. Jansen. 25 JULI AUTOMATISEERING. Naar wij vernemen zal op 25 Juli om 13 uur de automatiseering van de telefoon een feit worden. KLEIN VERLOF VERLENGD. Onze plaatsgenoot, de heer Joh. Bremer, behoorende tot de op 11 April j.1. wegens bijzondere omstandigheden onder de wa penen geroepenen, heeft verlenging van klein verlof verkregen voor den tijd van één maand. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: Johannes Sikkink en Henke Sloterdijk; Johan Bremer en Elisabeth Borst. Overleden: Jacob Jongerling, oud zeven tig jaren, weduwnaar van Autje van der Oort. POLITIE. Gevonden: een schroefdraaier van een auto, een rij wiel plaatje en een rozenkrans. Verloren: een Swan vulpen, een bril in étui, eenig gereedschap twee rijwielplaat- jes, een armbandhorloge en een zilveren kettinkje. ROODVONK. Wederom doet zich alhier een geval van roodvonk voor. Thans in het gezin van de V., bij een 10-jarigen jongen. NADEELIG SALDO REKENING 193S. Het nadeelig saldo van den gewonen dienst van de gemeentcrekening 1938 be draagt f 10.420.54 Hierbij moet in aanmer king - worden genomen, dat in deze reke ning is opgenomen het nadeelig saldo van de rekening 1936 ad. f 6000.93. SCHAGEN NIEUWS. Wedstrijd voor Zondag a.s.: Oudesluis ASchagen A vertrek pei: fiets vanaf de Markt 11 uur 30. K. Molenaar Jb. Molenaar, G. Anneveldt, W. Rezelman, P. Schoorl, F. Slotboom R. Abbring, A. Schot, J. Kater, M. v. Rooy, II. Volten Res.: J. Koning, H. de Graaf, G. Broens. Jongens zorgt er voor dat jullie op tijd present zijn. Maandagavond a.s. 7.30 uur: Schagen I—Genie-elftal Den Oever: P. Schoorl. Joh. Bremer, M. de Haas A. Slikker, S. Grooles, II. Middelbeek Jb'. Ypey, J. v. d. Ben, J. Peetoom, A. de Wit, L. Schoorl. Res.: J. J. Slikker, G. C. Anneveldt. Aller opkomst gewenscht daar de Genie over een zeer sterk elftal beschikt, dat wat speelsterkte betreft gelijk is te stellen met een derde klas K.N.V.B.-er. Degene die Dinsdagavond 4 Juli 1.1. per abuis een paar verkeerde voetbalschoenen heeft medegenomen, gelieve ze te ruilen bij Jan Slikker, Nes.

Schager Courant | 1939 | | pagina 9