Uit Laipdijk SCHAGEN VRIJZINNIGE RAADSFRACTIE ZOEKT SAMENWERKING MET S.D.A.P.. De voltallige Vrijzinnige Raadsfractie kwam gisteravond voor de eerste maal in vergadering bijeen en nam de volgende be sluiten: Tot Voorzitter der fractie werd benoemd de heer J. de Veer en tot secretaris de heer W. D. Niestadt. Tot de Raadsfractie der S.D.A.P. zal een uitnoodiging voor een bespreking gericht worden om de mogelijkheden van samen werking nader te bespreken. U.L.O. SCHOOL. Bevorderd van de le naar de 2e klas: G. Anneveldt, G. Aij. H. v. cl. Ben. S. Blijeri- daal, W. Broersen, J. Brouwer, A. Dompse- laar, A. Eriks, S. v. Halm, J. v. Ipcrcn, N. Johanncs, C. de Jong. A. Kaashoek, J. Keu ris. J; Koning, W. Koordes, J. Lcguit, N. de Nijs, G. Oskam, M. Overhand, Th. Roep, L. Schenk, J. Smit, M. Vethman cn C. War denaar. Twee kinderen werden voorwaar delijk. twee niet bevorderd. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas: P. 'Blaauboer, M. de Boer, A. Gootjes, J. Iloep, J. Hoogvorst, I'. Remmeren, F. Enigma, W. Kuiper, W. de Leeuw, B. Lefêvre, A. Muntje- werf, K. Slik, T. v. Stipriaan, G. Warde naar, C. Wardenaar, Eén leerling werd voonvaardelijk verhoogd. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: S. Bakker, N. Dekker, W. v. Erp, J. ter lleijde, F. Grootveld. C. Keesman. G. Kohing, C. de Leeuw, T. Middelbeek, J. Poldernians, M. v. Rijswijk, C. Smit, G. v. Stipriaan, cn C. Winkel. Twee leerlingen werden voorwaar delijk bevorderd. GROOT VOETBALGEBEUREN OP HET SPARTA-TERREIN. Tal van voettbalsterren naar Schagen. Na langdurige onderhandelingen met den sportleider van de stelling Den Helder der Kon. Landmacht, ka pitein Danime, is het bestuur der voetbalvereeniging „Schagen"' er in geslaagd een wedstrijd op het Sparta terrein te organiseeren tusschen Schagen I en het elftal der Land macht van bovengenoemde stelling, en wel op Vrijdagavond a.s., des avonds om 7.30 uur. Naar wij vernemen, zullen de militairen het volgende elftal in het veld brengen: Doel: Duiveman (Alcmaria Victrix I). Achter: Pater (Alkmaarsche Boys I) en Huisman (R.K. vereen. V.V.Z., Zaan dam). Midden: Trentclman (Go Aheacl I), de Groot (Alkm. Boys I) en van Dungen (H.R.C. I). Voor: Tersteegh (Z.V.V. I), Piét fré Boer' (K.F.C. I),' Jonkér (Monnikendam 1), van Leeuwen (Kerinemers I) en Pinó (U.V.V. I). Dit elftal behoeft weinig commentaar. Het bestaat geheel en al uit bekende spelers en mag wat speelkracht betreft, gelijk gesteld worden met een bijzonder sterke tweede klasser. De grootste attractie is wel het medespelen van de cracks Piet de Boer (in ternationaal), Pino (Zwaluwcnspcler) en Trentelman (den veelbelovenden Go Ahead- speler). Daarnaast dienen we te bedenken, dat spelers als Duiveman, Pater, de Groot, Versteegh, Jonker cn van Leeuwen als de groole krachten van hun club kunnen wor den beschouwd. We willen er nog op wijzen, dat. Vrij dagavond a.s. het officieele stelling elftal aantreedt en de wedstrijd das gespeeld wordt onder de goedkeu ring der militaire autoriteiten. Men kan er dan ook van verzekerd zijn, dat het elftal uitkomt in de boven vermelde formatie. Het publiek zal in geen geval teleurgesteld worden. Schagen brengt het navolgende elftal in het veld: P. Sclioo 1. Joh. Bremer, M. de Haas. A. de W it, S. Grootes, H. Middelbeek. J. Peetoom, Jb. Ypey, C. de Moor, .1. v. d. Ben, L. Schoorl. Res.: D. Schoorl, G. C. Anneveldt en A. Slikker. Het .voetbalpubliek van Schagen en wijde omgeving gaat een unieken sportavond tege moet! SCHAGEN NIEUWS. Wedstrijd voor hedenavond: Schagen Combinatie—Landmacht elftal Callantsoog. Aanvang 7.30 uur. T. Bij post. P. Keuris, J. Weeland. P. Kistemaker, S. Breebaart, H. Kistemakcr. J. Broer, J. J. Slikker, J. Slikker, J. Boontjes, L. Komen. Res.: C. Slikker, Jb. Molenaar, T. Schoorl. Voor de samenstelling van Schagen I te gen hét Stelling-elftal Den Helder, zie men elders onder plaatselijk nieuws. SERENADE. Gisteravond omstreeks half acht heeft onze Harmoniekapel, onder leiding van haar di rigent, den heer Jac. Jansen, een serenade gebracht aan liet gouden cchtjaar Jonkinan- Snaas, wonende in de Nicuwstrant. Op ver dienstelijke wijze werden eenige muzieknum mers ten gehoore gebrucht, hetgeen dooi' bruid en bruidegom op lioogen prjjs werd gesteld. Een en ander gaf in de Nieuwstraat een hecle drukte. OUD PLAATSGENOOT STRAKS BURGE MEESTER VAN BEEMSTER? Onze oud-plaatsgenoot, de heer C. Mol, destijds eerste ambtenaar ter secretarie, thans burgemeester van Wijdenes, schijnt een goede kans te maken om tot burgemees ter van Beemster te worden benoemd. Er zijn voor deze vacature volgens De Water-, lander meer dan 100 candidaten. waaron- der velen uit Noordholland. NAAR DE H.B.S. Voor het toelatingsexamen van de Rijks Hoogerburgerschool te Alkmaar slaagde Wim Bel alhier, leerling van den heer D. Brouwer. - THEATER ROYAL. „Ik ben geen misdadiger", is de titel van de film, die deze week in Theater Royal draait. Het is een belangwekkende Warner Bros productie, waarin John Garficld, Clau de Rains, Gloria Dickson, May Robson en de wereldberoemde „dead end" kids op voor treffelijke wijze de hoofdrollen vervullen. Jolmnie Bradfield (John Garfield), een linkschc bokser, viert in zijn woning feest, daar hij het wereldkampioenschap lichtge wicht heeft gewonnen. Een verslaggever komt er achter, dat de praatjes, welke Jolmnie en zijn manager Magce (John Ridgely) over Bradfields moe der hebben rondgestrooid, op onwaarheid berusten (Jolmnie's moeder is reeds lang overleden). Bang, dat de wereld achter de waarheid zal komen, ontstaat er een hevige vecht partij tusschen Johnnie, diens manager en den verslaggever, die in dit verzinsel prach tige copie ziet. In het heetst van den strijd wordt de ver slaggever door Jolmnie's manager doode- lijk getroffen. De promotor en Jolmnie's meisje brengen Johnnie naar het trainings kamp, waar zij hem bewusteloos achterla ten. Vervolgens vluchten zij per auto, ach tervolgd door de politie,; na een woesten rit slaat dc wagen over den kop en vliegt in brand. De politie denkt, dut Jolmnie de misdaad beging en bij het auto-ongeval om het leven kwam. Wanneer Jolmnie dit later in een krant leest, vlucht hij naar Arizona, waar hij ten slotte op een afgelegen ranch terecht, komt. Daar bevinden zich behalve Oma (May Rob son) ook de „Dead End" kids. die indertijd door wijlen haar broeder, een priester, wiens stokpaardje liet was, „onverbeterlijke jongens" onder zijn hoede te nemen, uit New-York gezonden waren. Jolmnie wordt al spoedig verliefd op Peg- gy (Gloria Dickson), een nichtje, eveneehs op de ranch werkzaam en neemt een baan tje ais dadelplukker aan. Dit. is nog slechts de inleiding van het verhaal, dat* verder nog tal van verrassen de wendingen neemt. Zooals men ziet een interessant gegeven en we kunnen dan ook een ieder aanraden deze film te gaan zien. Men zal dan zeer zeker een paar genoegelijke uren meema ken! DE GEMEENSCHAPPELIJKE GASFA BRIEK VOOR LANGENDIJK EN ST. PANCRAS IN 1938. Het algemeen overzicht niet betrekking ttfG deVi'gang van Zaken- der' Gasfabriek, vangt aan met de mededeeling, dat de eco nomische toestand vaii onze streek (het Langendijker tuinbouwdistrict), waarvan ditb cdrijf in liooge mate afhankelijk is, nog bij voortduring onbevredigend moet worden genoemd. Waar tevens door den verkoop van liet G. E. B. een concurrent is ontstaan voor kookdoelcinden, zoo ver volgt het verslag, mag het zeker tot voldoe ning stemmen, dut het gasdebuiet zich ge handhaafd heeft, wat in hoofdzaak wel te danken is aan hoogere petroleumprijzen, waardoor een overgang van petroleum naar gas heeft plaats gehad. Ter bevordering van het gasverbruik werden 5 kookde monstraties gegeven, die zicli in een zeer druk bezoek mochten verheugen en waar aan verbonden werd een acquisitie bij de verbruikers, waardoor in het algemeen de belangstelling voor het gas aangewakkerd werd. Geconstateerd wordt, dat, voor een verdere opvoering van het gasverbruik, liet noodzakelijk zal zijn, een inteusieve pro paganda te voeren wel voornamelijk door huisbezoek. Het kleine nadeelige saldo, waarmee de exploitatie sluit, is een gevolg van de la gere cokes- en de hoogere kolenprijzen. Ter besparing van rente is een kasgeld- Icening bij de RoBaVer. gesloten tegen Met" betrekking tot den toestand der fa briek wordt opgemerkt, dat aan de gebou wen 't normale onderhoud werd besteed en deze in uitstekenden toestand verkeeren. De totale gasaflevering vermeerderde met 8530 M3 of 1.1 terwijl liet gasverbruik van particulieren vermeerderde mot 7249 M3 of 1 De gemiddelde calorische waarde van het afgeleverde gas bedroeg 4298- cal. Over de gewone nieters werd 491784 M3 verbruikt, over muntmeters 297381 M3, voor de fabriek en dienstwoningen J751S M3, ter wijl liet verlies 53742 M3 bedroeg. De ge middelde etmaalaflevering beliep 2191 MS, de grootste, op 19 Dec. 3730'M3;( de kleinste op 14 Aug. 1600 M3. He aantal geolaatste meters verminderde met S2 tot 2123, waarvan 1307 gewone- en 816 muntmeters, verdeeld aldus: Broek op Langendijk 300 gewone, 131 muntmeters; Zuidscharwoude 220 en 156, Noordscharwou- de 310 en 139; Oudkarspel 265 én 138, St. Pancras 194 en 115, Koedijk 16- cn 10S, Oudorp 2 en 21v In dc gasprijzen is sinds 1935 geen wij ziging gebracht.' Er worden- 1476.352 k;g. cokes geproduceerd, waarvan 088.354 k.g. werden verkocht. De voorraad op 31 Dec, *38 was 717858 k.g. Aan koolteer werd 78700 k.g. geprodu ceerd. Voor eigen gebruik en verkocht wer den 76400 k.g. De verkochte bracht 11S37.57 of f 2,-iO per 100 k.g. op. De verlies- en winstrekening wijst een nadcelig saldo van f 279.09 aan. Hierbij dient te worden overwogen, dat éen bedrag van f 838.55 aan buitengewone, onvoorziene uitgaven is besteed. Op de verlies en winstrekening komt on der de baten, behalve de opbrengst van de verschillende producten, nog voor een bij drage van het P.E.N. van f4105. winst .ma gazijn en fitter ijvan 910,91 en mete;- huur van f 3759,45. Onder de lasten treffen we o.m. aan den inkoopsprijs van steenko len tot een bedrag van f. 23661,64, jaarwed den cn loonen van f £1881,30, onderhoud 2474,49, omzetbelasting f 1326,82, rente geld- leeningen f -4624,09, afschrijving op vaste uctiva f 14505.De v. en w.-rekening sluit met een bedrag van f 75934,19. Het eindcijfer der balans bedraagt f 153.560.30 De voorraden zijn er in opgeno men tot een bedrag van f18227,65, de vaste activa tot een bedrag van f119,690. Hierte genover verschijnen, kapitaal met f 81832,80 kasgeldleening met f47000, Gem. El. Be drijf met fl463S,36. OP EIGEN HOUTJE. Men deelt ons mee, dat de toetreding tot de collectieve arbeidsovereenkomst door den L. T. B. is geschied door het Hoofdbestuur buiten het Bestuur van de afdeeling Lan gendijk om, dat daarover begrijpelijkerwijze maar slecht is te spreken. OPGEPAST Een 5-tal Amsterdamsche hengelaars had den het aangedurfd in het Geestmerarn- bacht te visschen, één zonder acte en vier zonder vergunning. De politiemannen Prins en Leegwater wenschtcn dit niet te tolebree- ren en maakten proces-verbaal op. BLOEMBOLLENHANDEL GAAT STUG Met den handel in bloembollen- gaat het nog niet naar wensch. De onzekere internationale toestand drukt ook hierop zijn stempel De handelaars dur ven nog maar weinig zaken te doen. En als er gekocht wordt, wordt meestal op 't. koop briefje een clausule gevoed, waarbij beta ling wordt voorbehouden, indien er oorlogs toestand ontstaat. DE MISèRE MET DE VROEGE AARD APPELEN. Waarom geen hoogere minimum prijzen voor de ingekuilde aardap pelen? De door de N. G. F. C. getroffen rege ling voor den afzet van de vroege aardappe len, waarbij aan de tuinders een minimum prijs werd gegarandeerd van f 4 per 100 kg. is per 15 Juli afgeloopen. Een grootc hoe veelheid aardappelen, welke den vastge- stelden minimumprijs niet heeft kunnen op brengen, is door de tuinders ingekuild in afwachting van de afname door de Centrale. Het heeft niet lang geduurd, voor deze aardappelen werden verkocht. Dinsdag is men al weer begonnen met ingekuilde aard appelen te yerkoopen. Over de wijze, waar op dit geschiedt, vernemen wij eenige klaclv- ten. Zooals uit de marktberichten wel is ge bleken, zijn de prijzen van de vroege aard appelen op de eerste dagen van deze week gestegen. Ze waren hooger dan in de voor afgaande week, toen de garantieprijs gold. De tuinders, die nog wat aardappelen te velde hadden staan zouden, wanneer deze verhooging van den prijs zou kunnen blij ven gehandhaafd, er een voordeeltje uit hebben kunnen behalen. Doch deze hooge re prijzen zijn van 'korten duur geweest. De prijzen, welke de Ned. Groenlen en Fruit- Centrale vraagt voor de ingekuilde aardap pelen zijn van dien aard, dat de noteerin gen van de versche aardappelen naar om laag zijn gegaan. Dinsdag na afloop van de veiling, werden te Nöordscharwoude aan verschillende koop lieden hoeveelheden doorgedraaide aardap pelen, wélke in de Uiiil lagen, verkocht te gen den prijs van f 3.— per 100 Kg. Niet al leen voor het buitenland, maar ook voor hel binnenland. Doordat deze gelegenheid niet voor de veiling hekend was gemaakt hadden verscheidene kooplieden nog aardappelen gekocht voor f 4.50 en f 5.per 100 kg. De concurrenten waren later in de gelegenheid, om tegen f 3.per 100 Kg. te koopen en uit te zoeken, van welken tuinder zij deze aardappelen wilden ontvan gen. Dat dit voor de betreffende kooplieden, die iii de veiling ge kocht hadden, een strop van belang was, is te begrijpen. Woensdag zijn weer vrij groote hoeveel heden ingekuilde aardappelen geveild. De minimumprijs hiervoor was ditmaal nog la ger gesteld, n.1. op f 2 per 100 Ivg., zoowel voor export als vooi* het binnenland. Dat de prijzen van de versche aardappelen hieron der te. lijden .hebben gehad, behoeft geen bctöog. Er werd heel wat minder gemaakt, dan dé vorige dagen. Men vraagt zich in tuinderskringen af, of dit nu wel zoo noodig is ge weest. Had de Ned. Groenten en Fruit, Centrale niet wat hoogere mi nimumprijzen voor de ingekuilde aardappelen kunnen vaststellen, al was -liet' alleen maar voor den bin- nenlaiïdscheu handel? Het moge waar zijn, dat de aardappelen na 1G Juli ouder de gewone tuinbouwsteun- legeling zullen vallen, zoodat het te weinig ontvangen bedrag dus later wordt aange vuld, maar het is dpcli beter, dat de tuin ders direct hun geld over de veiling ont vangen dan later, bij kleine beetjes, via den steun. Bovendien is de situatie thans zoo, dat de Ned. Gr. en Fr. Centr. wanneer de aard appelen tegen f 2 per 100 Kg. worden ver kocht, -pp elke wagon oen verlies lijdt van f 250, dat uit'do door de heffingen gevorm- dc pot zal moeten worden betaald. Als dc prijzen nu eens wat hooger waren gesteld, zou er toch wat meer voor de verkochto aardappelen terecht zijn gekomen en zou liet aardappelpo.tje voor mindere bedragen j moeten worden aangesproken. Mét dit al zijn de tyinders, die nog aard appelen, aan te bieden hebben, van een il lusie beroofd. Met interesse wórdt het verloop van deze geschiedenis gevolgd. NOORDSCHARWOUDE. SCHOOLFEEST CHR. SCHOOL. De leerlingen van de school met den Bij bel hebben Dinsdag hun schoolreisje ge maakt. Begunstigd door mooi zomerweer beeft men met een paar autobussen van de 1IABO allereerst Schoorl opgezocht, waai de kinderen, zich in de duinen en in den speeltuin uitstekend hebben vermaakt. Van daar ging, het naar Camperduin, waar pootje gebaad en ook gezwommen werd. Na dit natteinteripczzo ging het gezelschap naar. Bergen, waar eenigen tijd gezellig ver poosd werd in de bekende speeltuin De Bedriegertjes. Voor dc thuisreis werd aanvaard, werd nog een bezoek gebracht aan de Hertenkamp te Alkmaar, waar ook de apenkooi aller be langstelling had. Het was een uitstekend geslaagd reisje. VRIJDAGAVOND a.s. 7.30 uur, Terrern Ldet SCHAGEN I - Landmacbt-eiftal stelling Den Helder Geen verhoogde entréeprijzen. Zie ook Plaatselijk nieuws. BEVORDERD. Van de 4e naar de 5e klasse van de R.H.- B.S. te Alkmaar zijn bevorderd J. Thuijri en R. v. d. Meulon; van de le naar de 2e kl. A. Prijs, alhier; van de 3e naar de 4e kl. mej. T. Dirkmaat te Broek op Langendijk. ANNA PAULUWNA LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Th. Runia en echtgen. van Menaldumadeel. Vertrokken: Mej. Th. A. Alders naar Den Helder; Jac. Doorn naar Castricum; Wed. T. NannisKuit naar Voorburg; P. Pran ger naar Medemblik; Wed. E. Munt je werf -Otsen naar Schagen; M. W. Drijfhout naar 's Gravenzande; Jac. Stoop naar Wierin- germeer; W. Ch. H. van DijkBrokken naar Oudkarspel; S. II. Stam van Haren karspel; C- J. Mol en gez. naar Alkmaar. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Petrus, zoon van J. P. Leven en A. M. Bakker; Anna Margarelha dochter van A. Veldman en J. M. Schilder, IJbeltje Dingena, dochter van J. D. de Schipper cn T. Meijer; Maria Johanna Bou- dina, dochter van F, A. van Steiii en G. A. Looijesteijn, Getrouwd: ,T. P. Lei.jen en M. Hütterman. Overleden: M. C. van den Berg, oud S dagen; W. Berkhout, oud 58 jaren; M. DaalderRezel, oud 23 jaren. BOUWVERGUNNINGEN B. en W. verleenden vergunning aan 't. PEN voor den bouw van een transformatorhuisje aan den Grasweg. POLITIE. Gevonden: Armbandhorloge. SINT MAAKTEN OP REIS MET DE OUDEN VAN DAGEN. Gisteren was het de dag, dat onze ouden van dagen hun jaarlijksche reisje maak ten. Te ruim 8 uur in den morgen waren allen present hij den heer Schrijver, om vandaar hun tocht te aanvaarden. Nadat koffie en gebak was gepresenteerd en de deelnemers door den heer J. Glas wa ren toegesproken werd de reis begonnen. Op het programma stond een bezoek aan Artis. 3 Bussen en eenige luxe auto's, waarin totaal 94 personen hadden plaats genomen, •gingen vroolijk-ons dorpje uit, het zonnige Zuiden tegemoet. Bij thuiskomst vernamen wij, dat deze reis en het bezoek aan Artis oen elk in hooge mate had voldaan en het weer voor het goede' slagen had meege werkt. Als altijd was het de muziek vari éfé Scliut- band, die ter opvroolijking aanwezig was en aan alles een feestelijk karakter gaf. Voorts was het de heer Schut, die voor deze gelegenheid een lied had gemaakt, waarin bezongen werd de reizen gedurende de tien jaar, door Staatspensionncering met dc opdjes gemaakt. Voorts was het de kin- der-operetteclub onder leiding van J. v. Al- fen uit Broek op Langendijk, welke een heel aardig lied voor de ouden van dagen zong. Het woord werd gevoerd door den voor zitter en onzen burgemeester, die zijn groo te voldoening uitsprak eu zich niet kon in denken dezen dag met ouclcn van dagen te zijn uit geweest, daar levenslust hem tegen- straalde. Door den heer Van Alfen werd nog een door hem zelf gemaakt gedicht voorgedra gen, dat keurig werd vertolkt, passend van inhoud was en buitengewoon in den smaak viel. Vermelden we nog, dat van den tocht filmopnamen zijn gemaakt en wij dus bin nenkort veel wat is beleefd op het witte doek kunnen terugzien. SINT PANCRAS GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer R. v. Graft is geslaagd voor het eind-examen der Mid- delbaar Technische School te Haarlem, af- deeling electro.-techniek. BARSINGERHORN RUITERSUCCES. Op het gisteren te Hoofddorp gehouden concours-hippique behaalde onze landelijke rijvereeniging „Bucephalcs" een fraai suc ces door in de dressuurproef voor viertallen als eerste te eindigen. Zij behaalde 90.7 pnt. terwijl no. 2, de landelijke rijvereeniging te Ridderkerk het slechts tot 7S pnt. bracht Onze ruiters hebben hot er dus prachtig af gebracht. NIEUWE NIEDÜRP VERDWAALDE POSTDUIF Bij D. Wit alhier is aan komen vliegen een postduif, die een ring om den rechter poot droeg, gemerkt Holland 38—31614. HEER-HUGOWAARD MIDDENSTANDERS BIJEEN. Dinsdag vergaderde de Neutrale Winke liers-, Nering- en Vakvereéniging alhier in het café van den heer- A. Rus. Voorz. de heer P. Glas. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. Hierna het verslag van den penningmees ter. Deze vertelde dut de laatste jaren geen boekencontrole had plaats gehad, doch dat in dien tijd de ontvangsten hadden bedra gen f 351.41 cn de uitgaven f,367.45. Er stond echter nog 23.9S op dc Boerenleenbank, zoo- dat er nog een saldo was van f 7.94. De heer Kort bracht nawens de commis sie. verslag uit en rapporteerde dat alle boe ken cn bescheiden in orde. waren en advi seerde tot goedkeuring waartoe onder dank werd besloten. Modewerking zal worden verleend aan de ctalagevvoek van de, vereen. Ned. Fabrikaat welke gehouden wordt van 16—23 Sept. a.s. Tot afgevaardigde naar dg Bondsvergade ring werden benoemd de hfi.eren Glas cn Dekkers met als plaatsvervangers de hoeren Mienes en Visser. De aftredende bestuursleden de heeren G. Dirkmaat en Jb. Stekelbos werden herko zen. Bloembolleoveilingvereeniging „West Friesland" te Bovenkarspel Zooals te verwachten was, was de belan?. stelling voor de eerste veiling zeer grooi De kwaliteit is over het algemeen niet zwaar. Het aantal kleine maten ten op^ zichte van de 12 en op is bijna over te groot Ook waren er nog verschillende partijen welke te vroeg gerooid waren cn nog t( bleek van-kleur, welke bijna alle doordraai den: De goede partijen in goede handelj soorten vonden bijna alle een kooper. Be. steed werd voor: Artus 12 op 160—165; 11—12 135; 10-11 95; 1'Aurora 12 op 170; 1112 135140; 10—11 100—110; Attraction 12 op 160; 11-$ 135; Brillant Star 12 op 170200; 11—12 140-150; Couronne d'or 1112 175; 10—H 145; Couleur cardinal 12 op 1601S0; 11—12 135—140; Cram. Brillant 12 op 160; 11—12 135; 10—11 95; Cullinan 12 op 160; 11-1} 135; 1011 95100; Crimson Queen 12 gp 160; 11—12 135; 10—11 95; Chryssolora 12 op 160; 1112 135; Dinan 12 op 160; Duc de Berlin 12 op 160; 11—12 135; 10—11—95; Da- sart 12 op 160; 11—12 145; 10—11 95; Dt» cliesse de Panna 12 oh 160; 1011 110; Di adeem 1112 135; Elcctra 12 op 170; 11- 12 135—145; Flamingo 12 op 160; 11—12 135 10—11 95; Fred. Moore 160; 11—12 135; Fa biloa 12 op 130. First Ratc 12 op 130; Favoriet 12 op 130; Grand duc 12 op 180—220; Gen .de Wet 175— 180; 11-12 140; Gele Prins 12 op 160; 11-12 IS Hermann Schlegel 12 op 160; Ibis 12 op 100; 11-12 135—140; Imperator Rubrorum 12 op 215; 11-12 175; King of the Yellow 12 op 160165; 11-12 135; 10-11 95—109; Lady Bo reel 12 op 180—200; 11-12 145—150; 10-11 95 La reine 12 op 100; 11-12 135; 10-11 95; Lad Moore 12 op 160; 11-12 135; La riante 10-1 95; 11-12 135; La reine max 12 op 170175 11-12 140; 10.11 95—100; Lucretia 12 op 160; 11-12 135; My. van dor Hoeff 12 op 160—165; 11-12 135; 10—11 95; Mon Tresor 12 op 160- 170; 11-1-2 135; Murillo 12 op 160—165; 11-12 135; 10-11 95; Max Havolaar 12 op 165; Marechal Niel 12 op 190—210; 11-12 100- 170; van der Neer 12 Op 165175; 11-12 135; Oranje Nassau 12 op 190—210: 11-12 1-45— 185; Proserpine 12 op 180220; 11-12 110— 145; Princes Juliana 12 op 210; 11-12 170; 10-11 105; Pr. van Oostenrijk 1G0165; 11-12 135; Prince de Ligno 12 op 165; Peach Blossom 12 op 160165; 11-12 140; Qucen Flora 12 op 160; 11-12 135; 10-11 95; Rosé grisdelin 12 op 160; 11-12 135; Rijzende Zon 12 op 165; 11-12 135; 10-11 95—100; Rose procöse 12 op 160; Rose la reine 12 op 160; 11-12 135; Rubia Maxima 10-11 110; Scarlet duc 12 op 160-165; 11-12 135-140; 10-11 95-100; Salvator rose 12 op 160; 11-12 135; Solita 12 op 160-165; 11-12 135; 10-11 95; Theeroos 12 op 160; 11-12 135; Th. Edison 12 op 170; 11-12 140; Vermillon brillant. 12 op 160-165; 11-12 145-160; 10-11 100-115; Vuurbaak 12 op 240-250; Witte Valk 12 op 205—185; 11—12 145—170; 10—11 125;, Witte duc max 12 op 160165; 11-12 1 35-140; 10-11 95-100; Witte Zwaan 12 op 160; 11-12 135-140; 10-11 95; Wouwerman 12 op 1S5-190; Zenob.cr 12 op 130; 11-12 100: Crosiis EarlV-' Perfeetion 10 op 90; Mont blanc 9 op 60; 8-Uj 34-36; 7-8 24; Geel 9-10 40; Bar. van Brnow 8-9 27-28; Maximiliaan 8 op 34; Wal ter Scott 10 op 74; 9-10-40-47; Meijerbeer S-9 28; 7-8 19; Albion 8-9 33; 7-8 IS; Queen of the Bleus 8-9 31; Paars 9-10 47, Lolliaere 10 op 76; 9-10 52; Snowstorm 9 op 60; 8-9 37; La Rege 7-8 23; Striped Beauty 10 op 80... Ivanhoe 10 op 79; 9-10 59; Dream 9-10 56; Kalhleen parlow 9 op 68. Alles in centen per 100 stuks. Hierna kwam het kardinale punt ter ta fel, n.1. reisplan volgend jaar. Na lang over en weer praten werd met 127 stemmen"! besloten om door te gaan met het verstrek-l ken van reisbonnen, terwijl zonder hóófde-I lijke stemming besloten werd om de reis,! welke 9 Aug. a.s. gemaakt zal worden, zo)l eenigszins mogelijk, te laten verfilmen. 1 Na de rondvraag, volgde sluiting. BERGEJÊ V.V.V. OPENLUCHTTHEATER I Uit het leven der Oranjes dol Ben van Eysselsteyn, Vereenll de Haagsche spelers. Het historische spel in 4 bedrijven „LTii W| leven der Oranjes" viel gisteravond in oSl mooi gelegen Openlucht-theater leelij'k UI het water, of laten we liever zeggen, belj water viel bij stroomen neer op-spelers enj toeschouwers, die zich na het tweede be drijf ijlings naar Duinvcrmaak spoedden. I Al waren de twee eorste bedrijven ..Lek] den Ontzei" en „De Moeder der OranjeY wol wat leeg en onbeduidend, het derde cffl vierde tafereel vergoedde veel al moest men dan ook in do zaal van DuinvcrniaaM roeien met de riemen welke men had. Het derde bedrijf „Je Maintaindrai" heeft ons wel het meeste geboeid, hierin was het sa- menspel tusschen Willem III, Prins van] Oranje (Pierre Balledux) en zijn cclitgcnoo- to Maria Stuart, prinses van Engeland] (Erna Balledux-IIaffert) zéér prijzenswaar dig. Bart van der Linden als matroos zorz- de in dit tafereel voor de zoo noodige vroo- lijkheid en er werd dan ook recht hartelijk om hem gelachen. Het vierde tafereel „Scheveningen in 1818 vormde een inderdaad waardig slot van dit goed opgezette historische spel Vooral de oude visscher (Pierre Balledux) beeft de zaal doen schateren van den b'11"^- niet slechts om zijn natuurlijke spel doch ook om zijn komische uitvallen. Toen eindelijk Willem T (Jan van der Linden) was geland, kende de vreugde geen grenzen Imcrs het land was bevrijd van don Fransche tvrannie en had z'n oranjetelg met veel gejuich ingehaald. Tot besluit werd dooi1 allen, zoowel in dc zaal als op het tooncel lief. Wilhelmus .ze- zongen. Dat was inderdaad een ontroerend moment. Zoo werd 30 November 1813 een vroolijk® feestdag, die geenszins onderdeed voor 1» Juli 1030. toen dit gebeuren nog eens werd doorleefd en medegemaakt. Jammer, dat zoo weinig toeschouwers van dit historische spel hebben genoten, dreigende weer zal daaraan ongetwijfeld het zijne toe hebben bijgedragen. Alles tesamen een gave opvoering welk® de Vereenigde Haagsche Spelors lot eer strekte.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6