Klink's hartewensch kampioen v. Nederland Onze jongens han dhaven zich vervuld: Prachtig rijden van den Wieringer De Tour de France Albert van Schendel nu dertiende De elfde étappe De twaalfde étappe (Van onzen specialen verslaggever). Inderdaad, Klink's hartewensch is vervuld: de derde keer dat hij aan de Nationale Kampioenschappen heeft deelgenomen, heeft hij den titel weten te bemachtigen. En op welke wijze! Achtereenvolgens werden Griffioen, Kremers, Van Egmond, Schulte en Groenewegen het slachtoffer van den Wieringer, die prachtig soepel draaide. Slechts Gerrit Schulte wist onzen favoriet te benaderen, maar daarmede is ook alles gezegd. Van Pijnenburg en Schulte was het bekend, dat ze er een specialen eer in stelden het kam pioenschap te behalen. Klink had men slechts weinig in de rekening, dat was wel een aardige poursuite-ryder, maar och, als het er op aan kwam, dan zouden Pijn en Gerrit wel toonen sterker te zijnMaar ook Klink had al op al gezet, om dtmaal te zegevieren, wetende dat dit in zijn bereik lag. Hij gaf er niet zooveel ruchtbaarheid aan, maar Zaterdag en Zondag J.I., toen het op daden aankwam, toen heeft Klink gesproken. In een taal, die aan duidelijkheid niets te wenschen overliet. Klink is kampioen ge worden en heeft daarmede de juiste belooning van de opofferingen, die hy zich voor zyn sport getroost, ontvangen. Want nu staat het ook vast, dat hy naar de wereldkampioenschappen te Milaan zal worden afgevaardigd. Dethmer Klink, van harte wenschen we je geluk met dit op zoo grootsche wyze behaalde kampioenschap! Toen wy Zaterdagnacht om half twaalf het Amsterdamsche Stadion verlieten, konden wij tevreden zyn. De favoriet van Hollands Noordkop, Dethmer Klink, had in de achtervolging achtereenvolgens Griffioen, Kremers en Jac. van Egmond geslagen en zich hiermede in de demi finale geplaatst. Griffioen en Van Egmond konden niet aan den Wieringer tippen, doch om Kremers te kloppen was meer inspanning noodig geweest, hetgeen door den tijd van den winnaar zes minuten dertig seconden wordt onderstreept. Klink's rjjden had vertrouwen gewekt en vol goeden moed kropen we dan ook onder den wol. Hieronder laten we volgen de ritten van Zaterdag. Ie serie: 1. Zwartepoorte 6.49.8; 2. P. van Nek 6.51.6. Het begin is sensationeel; gedu rende 9 ronden ligt Piet van Nek voor, doch in de laatste ronde kan hy zijn voorsprong niet meer handhaven en verliest met eenige meters verschil! 2e serie: 1. J. Pijnenburg 6.53.2; 2. Textor 7.6. Een gemakkelijke prooi voor den Pyn. 3e serie: 1. Van Egmond 7.6.4; 2. v. d. Broek. Van Egmond trapt een formidabele gearing. Hy ligt na 5 ronden 125 m voor en behoudt dezen voorsprong tot het einde. 4e serie: G. Boeyen 6.45; 2. J. van Hout 6.52. 5e serie: Dirk Groenewegen loopt Geesing na 7 ronden in. Na 5 ronden kykt de populaire Groenewegen zyn tegenstander al op den rug en het publiek is niet eerder tevreden, dan dat hy den Amsterdammer met een serie ge weldige pedaalstooten is voorbij geraasd. 6e serie: 1. Kremers 6.49; 2. C. Pellenaars 7.6.4. De Pel draait niet goed, in tegenstel ling met Kremers, die wint met groot ver schil. Is Pellenaars over zijn hoogtepunt heen 7e serie: 1. Ben van der Voort 6.50.4; 2. Peperkamp 7.2.8. Pepi blijkt geen achtervol ger van groot formaat te zijn; tegen den vroegeren ploegmaat van Klink is hy lang niet opgewassen. 8e serie: 1. Savelsberg 6.40.2; 2. Reuter. Luid aangemoedig onder het motto: „vooruit hai-ingboer", houdt Reuter zeven ronden stand, maar kan het dan tegen zyn sterkeren tegen stander niet meer volhouden. 9e serie: 1. G. Schulte 6.38.2; 2. Van Schen del 6.48. De ex-Amsterdammer wint spelen derwijs. 10e serie: 1. D. Klink 6.42.4; 2. H. J. Griffioen 6.46.4. Na één ronde liggen de renners nog gelijk, maar dan legt de Wie ringer er een klein schepje op. Zonder zich geheel en al te geven, draait hjj in zyn bekenden soepelen stjjl zijn rondjes, heeft na vy'f ronden reeds een voorsprong van 50 m en wint onbedreigd. 11e serie: 1. Frans Slaats 6.46.8; 2. Bosland. 6.52.2. Achtste finales. In de achtste finales worden geplaatst de nos. 1 uit de serie met een snelsten tweede, Griffioen. Ie rit: 1. Pijnenburg 6.41.6; 2. Zwarte poorte 6.44.8. 2e rit: 1. Groenewegen 6.31,2; 2. Ben v. d. Voort 6.52. Hiermede maakt Groenewegen den snelsten tijd tot nog toe. Eerst ligt v. d. Voort vóór, doch na 4 ronden zyn de renners weer gelijk. Groenewegen verhoogt z'n tempo, ligt spoedig een kwart baan voor en zit by de finish aan he wiel van den IJmuidenaar. 3e rit: 1. Jac. van Egmond 6.39.8; 2. Grif fioen 6.43.8. 4e rit: 1. Schulte 6.41.6; 2. Boeyen 6.47. 5e rit: 1. Frans Slaats 6.35; 2. Savelsberg 6.43. 6e rit: 1. Klink 6.30; 2. Kremers 6.36. Tweemaal moet er afgebeld worden voor een lekken band, maar de derde keer kan de rit worden uitgereden. Kremers zet er een bijzonder snelle pace in en Klink ver liest zienderoogen terrein, Is spoedig zelfs 40 meter achter! Dat wordt Dethmer toch te bar. Zijn pedalen vliegen in het rond. Het is een prachtig gezicht onzen man aan het werk te zien. Daar kan Kremers, die toch ook zeer goed rijdt, niet tegen op! Na vier ronden is het al weer gelijk en begint Klink uit te loopen. Zyn voorsprong bij het einde bedraagt zeker 60 meter; zyn tijd is bijzonder fraai, fraai. Kwart finales. In de kwart finales hebben zich geplaatst de zes nos. 1 en de snelste twee: Savelsberg en Kremers. Ie serie: 1. Pijnenburg 6.36.4; 2. Savels berg 6.37.2. Langzaam maar zeker loopt Jan Kanonbal uit, maar na zeven ronden begint Saveltje aan z'n achterstand te knabbelen en de Brabander wint slechts met gering ver schil. 2e serie: 1. Groenewegen 6.28; 2. Slaats 6.34.6. Een bijzonder spannende race. Zeven ronden gaat het volkomen gelijk op; dan kan Slaats het tempo van zijn tegenstander echter niet meer volgen en hy verliest nog met groot verschil. Een fabuleuze race van Groene wegen, die nog twee seconden sneller is dan Klink in zyn rit tegen Kremers. 3e serie: 1. Klink 6.39; 2. Jac. van Eg mond (ingeloopen). Nadat Klink in een wegens een lek bandje na 6 ronden afge belde rit reeds onbedreigd heeft geleid, gaan de renners voor den tweeden maal van start. Na drie ronden liggen zij nog gelijk. Van Egmond moet zich echter zóó geven, dat hij het met zijn groote gearing niet kan bedraaien. Hij begint te stampen als een locomotief en zit tenslotte dood! Bij'hét luiden van de bel, bij het ingaan van de laatste ronde dus, passeert Deth mer den langen Haarlemmer, die het bijltje erby heeft neergelegd. 4e serie: 1. Schulte 6.42.6; 2. Kremers 6.48. De laatste race van den dag: een race zonder emoties. De ritten van Zondag Klink slaat Schulte! Reeds om drie uur wordt begonnen met de halve finales. Er is meer wind dan gisteren avond, zoodat de tijden ook wel minder goed zullen zyn. Allereerst komen aan den start Klink en Schulte, de twee groote favorieten voor den kampioenstitel. Groote spanning heerscht er in het Stadion als de renners van start gaan en deze spanning zal ge durende de geheele rit niet meer wijken. Hoewel Klink's start iets beter is, weet Schulte toch, na een ronde ongeveer, een voor sprong te nemen en deze op een meter of vijf tien te brengen. Luid wordt Klink aangemoe digd door een groepje Wieringers op de tribune en dat schijnt te helpen. Zonder een moment zijn schitterende stijl te verwaarloozen voert hy zijn tempo op en na vy'f ronden liggen de renners weer gelijk. Maar dan neemt Dethmer een kleinen voorsprong, om deze niet meer pr\js te geven. Nu eens is het verschil grooter, dan weer kleiner, maar Klink b 1 U f t voor. In de laatste ronde de „fietsende gek" nog een verwoede poging om den strijd in zyn voordeel te beëindigen, maar het is vergeefs. Twee vijfde seconde later dan Klink gaat h(j over de eindstreep! Bravo, Klink! Nijdig slaat Schulte met de armen, maar wat baat het hem? Hij is verslagen op de meest eerlijke manier, die maar denkbaar is. Ver slagen door een eenvoudigen Wieringer jongen, op wien hij nog niet zoo lang geleden minach tend neerkeek. Maar die hem nu zoo langza merhand wel eenig ontzag heeft ingeboezend... Klink's ty'd is 6.36, die van Schulte 6.36.4. De Pijn geklopt. De tweede halve finale biedt weinig interes sants. Groenewegen is sterker dan Jan Pijnen burg, die tamelijk stroef draait. Gaat het in het allereerste begin nog even gelijk op, dra loopt Groenewegen uit en steeds vergroot hy zyn voorsprong, die tenslotte wel een kwart baan bedraagt. Pijnenburg heeft dan den moed al lang laten zakken. Tyd van Dirk Groen ewe- ken 6.44.2, van Pijnenburg 6.56. Om de derde en vierde plaats. Na wat sprintersgedoe rijden Gerrit Schulte en Jan Pijnenburg omstreeks kwart over vier om de derde en vierde plaats. Twee renners, die al hun zinnen er op gezet hadden kampioen te worden, die hun meester echter hadden gevonden... Pijnenburg draait nu veel soepeler dan in zijn rit tegen Groenewegen; Schulte schyht meer ontmoedigd, hy gaat slecht. Zoo gaat het tenminste vijf ronden lang, maar daarna her stelt Schulte zich eenigSzins. Toch blijft de Pijn een voorsprong behouden, hoe klein die dan ook wordt. Hij wint met gering verschil in den tijd van 6.51.4. Schulte's tyd is 6.52.2. Een goede kans gaat verloren. Even over half vijf starten Klink en Groene wegen in de finale. Onze man is weer vlot weg en ligt direct al goed in den koers. Na 2 ron den bedraagt zijn voorsprong reeds 20 meter. Maar dan... bandengesis. Groenewegen heeft pech en een goede kans is voor Klink verloren gegaan. Onze hoop is echtér lang niet weg, integendeel. Deze luttelé ronden hebben be wezen, dat het behalen van het kampioenschap in Klink's bereik ligt. Klink ongenaakbaar. Het duurt voor ons uren eer beide fina listen weer in de baan komen. Maar ein delijk is het toch zoo ver. Weer gaat Klink vlot over start, weer kan Groenewegen het niet bjjbeenen. Na drie ronden ligt de Wieringer renner al vijftig meter op voor. Alle spanning is dan verdwenen. Het is niet meer de kwestie of Klink kampioen zal worden, maar met hoeveel meter verschil hjj kampioen zal worden. Met welk een souplesse draait Dethmer nu. Man en fiets lyken één. Groenewegen wordt finaal kapot gereden. Hy verdedigt zich zoo goed mo gelijk, maar komt bij dezen tegenstander stukken tekort. Met ruim een kwart baan voorsprong vliegt Klink over de eind streep. Als kampioen van Nederland! De finale is gewonnen in den tyd van 6.36.8, maar wie denkt er nu nog over tijd? Hartelijk wordt Klink toegejuicht en als hem de kam pioenstrui over het hoofd wordt getrokken en later de lauwerkrans hem de schouders siert, dan kent het enthousiasme geen grenzen meer. Daar begint Klink zijn eereronde en klinkt plechtig het Wilhelmus. Momenten om nooit meer te vergeten Dethmer Klink, op waarlyk schitterende wjjze heb jij den kampioenstitel veroverd. Maar bjj jou hoort hij ook thuis! Caracciola wint den grooten prijs Duitschland Vandaag is op den Nuerburgring de twaalfde groote prijs van Duitschland verreden, welke door den Duitschen coureur Rudolf Caracciola met „Mercedes Benz" werd gewonnen. Her- mann Mueller met auto „Union" werd tweede, terwyl Paul Pietsch met Maserati de derde plaats bezette. Op twee ronden volgde de Franschman Dreyfus met de la Haye voor Tazio Nuvolari met auto „Union". Negen wagens gaven den strijd halverwege op- Jxnttil Internationale kampioenschappen van Duitschland Mej. Rollin Coupuerque werd hedenmiddag in den halven eindstrijd van het damesenkel spelgeslagen door mej. Kovac. In het dames dubbelspel won onze landgenoote met mej. Ull- stein van mej. Somagyi en mej. Popp. Ook in het damesdubbelspel werd onze landgenoote uitgeschakeld door het Deensch-Duitsche paar Sperling-Schneider. Heeren enkelspel: halve eindstrijd. Menzel (Duitschland) sl. Goepfert (Duitsch land) 6—4, 1—6, 4—6, 6—4, 6—2. Henkei (Duitschland) sl. Koch (Duitschland) 6—4, 6—2, 6—1. Dames enkelspelhalve eindstrijd: Mevr. Sperling (Denemarken) sl. mej. So magyi (Hongarije) 61, 63. Mej. Kovac (Zuid-Slavië) sl. mej. Rollin Couquerque (Nederland) 6—1, 61. Heeren dubbelspel: Sith en Anderson (V.S.) sl. Cavriani en Del Bello (Italië) 3—6, 6—3, 4—6, 6—2, 64. Goepfert en Metaxa (Duitschland) sl. Bil- lington-Godsell (Engeland) 75, 63, 97. De Stefani en Canapele (Italië) sl. Cejnar en Siba (BoehemenMoravië) 75, 64, 16, 1—6, 6—3. Dames dubbelspel: Mej. Ullstein (Duitschland) en mej. M. Rol lin Couquerque (Nederland) sl. mej. Somagyi en mej. Popp (Hongarije) 60, 46, 62. Gemengd dubbelspel: Heer en mevr: Schroeder (Zweden) sl. mej. Kovac (Zuid-Slavië) en Mayer (Duitschland) 7—5, 3—6, 6—2. De elfde étappe van Montpellier naar Mar seille is weinig belangwekkend geweest. Uit de resultaten zal mep, kunnen zien, dat deze etappe weinig óm het lyf heeft gehad, het geen tot gevolg heeft, dat de verschuivingen in de algemeen rangschikking niet van be- teekenis waren. Wy kunnen ons haast niet voorstellen, dat wij nog drie dagen geleden liepen te ijsberen boven op den Tourmalet. Gisteren en vandaag hadden de renners en volgers lasL van de hitte. Troosteloos is dit gedeelte van Frank rijk en 'al zijn wij dan niet door het meest beruchte gebied, La Crau, getrokken, toch had ook hier de zon vrij srel, brandde fel op de lichamen der renners, die tevergeefs be schutting zochten in de schaduw van een en kelen boom, die er tusschen de kale verweer de rotsen s' ond. Gelukkig bracht een speelsch windje nog wat verkoeling, anders zou de overgang tusschen koude en hitte voor som mige renners misschien wel eens te snel kun nen zijn geweest. Trouwens, daar -verwondert men zich lede ren dag meer over: de deelnemer aan de ronde van Frankryk moet over een door en door gezond lichaam beschikken, dat bestand is tegen koude, hitte, regen en wind. De ren ner, die dit physiek het best kan verdragen, brengt het het verst in den tour, Want de vorm is snel verdwenen by een stoornis van een der organen. Van menigen collega hebben wy dezer dagen de opmerking gehoord, dat de Nederlandsche wielrenners in het byzonder beschikken over een sterk lichaam. Zij zullen het nu en in de toekomst ver brengen by dergelyke wedstrij den. Het eenige wat hun ontbreekt, is erva ring, waardoor vaak tactische foutjes worden begaan, welke tyd en plaatsen kosten in de rangschikking. Zooals wy reeds schreven heeft het peleton het grootste deel der etappe gewandeld. Van Montpellier naar Aix gebeurde er werkelijk niets bijzonders en ook de ontvluchtingspoging van Neuens, ca. 40 km voor het aardige stad je in de Provence, werd weinig serieus geno men. Een ploeggenoot van Vietto, Berty, haal de den uit den band gesprongene weer bij en opnieuw werd het tempo gedrukt, tot 28 km in het uur. Men had van Aix naar Marseille in nor male omstandigheden slechts 30 km een binnenweg van 55 km uitgezocht, welke door een aantrekkelijke streek liep. Het sterk kron kelende binnenweggetje liep in de boschrijke omgeving van de 700 meter hooge Pilon du Roi en op dit gedeelte bestond gelegenheid ge noeg om een uitllooppoging te wagen. 15 Km voor Marseille raakten Pierre Cle- mens en Galateau weg, het peleton volgde niet direct en dank zij de talrijke S-bochten, was het tweetal weldra uit het gezicht ver dwenen. De Korver wiloe er achter aan gaan en 10 km voor de fransche havenstad lag hij vlak achter de twee vluchtelingen met een kilometer voorsprong op het peleton. Handig ging Lambrichts voorop zitten om te beletten ,dat de groep de achtervolging op scherpe wyze zou inzetten. Doch tot verwondering van den Zuid Limburger stopte de Korver, die dacht, dat hij het niet zou kunnen halen, en liet zich door het peleton opslokken. Intus- schen bereikten Clemens en Galateau met 1 minuut voorsprong het prachtige stadion van Marseille, waar Galateau op gemakkelijke wijze, voor een enthousiast publiek, de etappe zege in de wacht sleepte, Vrijwel alle* renners kwamen tezamen het stadion binnen, ook Albert van Schendel, Do- minicus, Lambrichts en Hellemons bevonden zich er by. De laatste h 6 km voor de finish een lekken band gehad en hij had bijzonder snel, ipoeten rijden om het peleton nog voor de eindstreep te pakken te krijgen. Pech voor Anton van Schendel Een Nederlander ontbrak echter op het appel: Anton van Schendel. By Les Roubeaux een 20 km voor Marseille, was zyn achterband gesprongen, omdat deze er niet goed was om gedaan. De fiets begon te slingeren en onze landgenoot kwam op de kelen terecht. Geluk kig liep hy geen ernstige blessures op, slechts wat schrammen en schaafwonden. Het ongeval berokkende hem echter een aanzieniyken ach terstand, zoodat hy als een der laatsten het stadion binnenkwam met ruim 10 minuten verschil op den winnaar. Daar staat tegen over, dat Nederland tot de vyfde plaats in de landenrangschikking is gestegen, omdat Pages van Zuidwest Frankryk met grooten achter stand te Marseille arriveerde. De uitslag van den elfden rit luidt: 1. Galateau (Frankrijk) 6 uur 30 min. 55 sec. 2. Pierre Clemens (Luxemburg) zelfden tyd. 3. Le Greves (Frankryk) 6 uur 31 min. 55 sec, Op de negende plaats kwam een groot pe leton, onder wie zich Albert van Schendel, Lambrichts, Dominicus, de Korver en Helle mons bevonden. Zij werden alle ex eaquo ge klasseerd met een tyd van 6 uur 31 min. 55 sec., in denzelfden tijd dus als Le Greves. Toon van Schendel kwam als een der laat sten binnen in den tyd van 6 uur 41 min. 49 s. Het kan soms gebeuren, dat de route van de ronde van Frankrijk interessanter is dan de wedstryd, welke langs die route wordt ge reden. Er gaan etappes voorbij zonder pogin gen tot strijd van de renners, die rustig hun kilometers affietsen, waarna aan het slot van zulk een etappe enkele kilometers inderdaad geweldig hard wordt gereden, omdat er ten slotte toch een winnaar moet zijn. Zoo was het in de twaalfde etappe van Mar seille naar Monaco over een afstand van 278,5 km, welke vandaag door de renners in de ronde is afgelegd. Om den strijd spannender te maken hadden de organisatoren deze etappe in twee stukken verdeeld. Het eerste van 157 km van Marseille naar de badplaats Saint Raphael en het twoede van Saint Raphael naar Monaco over 121,5 km. Op deze wyze is men er inderdaad in geslaagd althans tweemaal een aantal, kilometers wat spanning te geven. Voor Saint Raphael nam de Luxemburger Neuens met den Franschman Jaminet aan zyn wiel een geringen voorsprong, welke voldoende bleek voor de eerste en tweede plaats. Hetzelfde ge schiedde, toen Monaco van den Col d'Eze af, in het zicht kwam. Archambaud was snel naar boven geklom men, gevolgd door Sylver Maes en de lange afdaling naar Mona- toe werd in zulk een verschrikkelijk tempo afgelegd, dat de renners in kleine groepjes verdeeld by de finish aan kwamen met vrij groot onderling verschil in tijd. Die twee momenten waren de spannendste van den dag en al deden de renners nu en dan onderweg pogingen om uit te loopen, de groote groep voelde kennelyk niets voor hard werk op den Zondag en de vluchtelingen wer den prompt weer ingehaald. JCtfn"1 ||eni*ad0 Ook door onze landgenooten was er maar Lr één klacht: de warmte. Doch niettegenstaan. V'n%n de deze warmte heeft Albert van Schendel Iv"H thans in de algemeene rangschikking de der- tiende plaats bereikt, op een betere is hij nog I nooit in een ronde van Frankrijk geklasseerd f geweest. De oudste van Schendel gaat momen- I teel uitstekend, hij heeft geen last meer van zijn f~ blessure, opgeloopen bij een val in de Pyre. I neeën. Lambrichts heeft zijn vijfde plaats in de I algemeene rangschikking moeten afstaan aan f den Archambaud, die gisteren en vandaag heeft ge. moe: nog wonnen. Lambrichts voelde zich ook loom en de warmte hinderde hem. Bij Dominicus ging [jeigD^" het ook al niet zoo best, terwijl de Korver £dsl D^n daarentegen juist weer voortreffelijk reed. Hel- lemons handhaafde zich en Anton van Schen- I del kon in het tweede gedeelte van deze etap. pe niet meekomen, omdat hij in het eerste stuk, 1 waarin hij een vijfde plaats bezette, te veel van1 zyn krachten had gevergd. Maar wy zyn allen uitermate tevreden over f ïr- ètri» l®" P'B" fel» 6 M -erdft top Xeitontit de positie van onze Nederlandsche ploeg, wel. jD gcf" ke, hoewel tot zes man gereduceerd, een voor- j^b: Ifldt treffelijken indruk maakt. De uitslagen luiden: MarseilleSaint Raphael, 157 km. 1. Neuens (Luxemburg), 5 u. 11 min. 15 set vani 2. Jaminet (Frankryk), zelfden tijd. 3. Archambaud (Frankrijk), 5 u. 11 m| 28 sec. 5. Toon van Schendel, 5 u. 11 min. 56 Albert van Schendel en Lambrichts wei op de zesde plaats met een groep ex aequo klasseerd met 5 u. 12 min. 16 sec. 37. Hellemons, 5 u. 12 min. 50 sec. De Korver noteerde denzelfden tijd. 45. Dominicus, 5 u. 13 min. 35 sec. Saint RaphaelMonaco, 121,5 km. 1. Archambaud, 3 u. 34 min. 20 sec. 2. Sylver Maes (België), zelfden tyd. 3. Gallien (Frankrijk), 3 u. 35 min. 50 Albert van Schendel en De Korver zelfde tijd. 27. Lambrichts, 3 u. 38 min. 14 sec. 43. Dominicus, 3 u. 40 min. 23 sec. 45. Hellemons, 3 u. 43 min. 03 sec. 49. Toon van Schendel, 3 u. 45 min. 45 uu Blaet ri Algemeene rangschikking: 1. Vietto, 82 u. 45 min. 0.3 sec. 2. Sylvaer Maes, 82 u. 46 min. 5.2 sec, 3. Vlaeming, 82 u. 52 min. 0.2 sec. 6. Lambrichts, 82 u. 57 min. 0.7. sec. 13. Alb. v. Schendel, 83 u. 14 min. 21 sec. 25. Dominicus, 83 u. 53 min. 51. 33. De Korver, 83 u. 53 min. 47 sec. 40. Ant. v. Schendel, 84 u. 3 min. 50 sec. 46.' Hellemons, 84 u. 30 min. 48 sec. Landenklassement 1. België B: 248 u. 57 min. 53 sec. 2. Frankryk: 249 u. 34 min. 47 sec. 3. België A: 249 u. 39 min. 24'sec. 6. Nederland: 249 u. 52 min. 19 sec. RECTIFICATIE. In ons verslag van den voetbalwedstrijd 1 Schagen ILandmacht staat als keeper van I het militaire elftal aangegeven Duiveman v^Wt Alcmaria Victrix. Deze stond oorspronkelykj^ wei'opgesteld,-maar naderhand is ons gebleken,! dat niet hy, maar de Schipper van B.K.C. hetjj landmacht-doel verdedigde. Waterpolo-tournooi te Anna Paulowna Gisteren werden te Anna Paulowna' Polo-J wedstrijden gehouden, waaraan deelnamen Oude Veer I, Bruinvissen I en de Frisse Mor»] gen II. Allereerst speelden Bruinvissen I tegen Oudfl Veer I en werd deze, wedstrijd door de' Bril vissen met 72 gewonnen. Na eenige pauze speelden de Bruinvisi tegen de Frisse Morgen H. De Frisse Morgen n won dezen wed.' zeer gemakkelijk met 6—0. De Bruinvis» zagen geen kans door de sterke verdedig! heen te breken, waarin vooral Hootsman z uitblonk. Kort daarop speelden de F.M. n tegen Ou-'f1 Veer I, voor welke laatste vereeniging H. r" denberg voor H. Jonker inviel; ondanks versterking wonnen F.M. II met 80. Zoodat de Frisse Morgen den eersten eij| Bruinvissen den 2en prijs behaalden. Deze week wordt voor Frisse Morgei! weer een arukke week. Hedenavond 8 fl spelen zij een thuiswedstrijd tegen D.A.tV.t] den uitwedstrijd speelden zij gelyk, zoodat vanavond weer een spannenden strijd verwacb-H ten, waarbij F.M. zeer zeker haar best zal doei 'k van de onderste plaats af te komen. Ned. record discuswerpen verbeterd Het was insiders niet onbekend, dat D® 1 Bruyn van Vlug en Lenig, den laatsten tjjd is I byzonder goeden vorm was, zoodat het g#3! verwondering behoefde te verwekken, dat het I Ned. record gisteren te Haarlem door heaf verbeterd werd. Hij bracht het van 46.18 h op 46.58 m. Mooie zwemprestatie De directeur van het hotel Weimar te Rot- terdam, den heer 'J. G. W. Feitsma, is Zon* dagochtend te 10 uur te Rotterdam gestart, voor een zwemtocht naar Hoek van Holland' Te 14.00 uur kwam hy aldaar aan. Een mooie prestatie! dl sche i Lndoi Jnaii thans Sankc MEJ. TESTONI VERBETERT WEDEROM HET WERELDRECORD 80 M. HORDE* Tydens de internationale sportwedstrijden te Garmisch Partenkirchen heeft de Italiaan- sche mej. Claudia Testoni het wereldrecord 80 m horden gebracht op 11.3 sec. Precies een week geleden had ze het record op haar naam gebracht met een tijd van U* sec. Hoi een de 70 Sterkt hei b aldus Times flest tegel jj fthans .veel 11 rnacin [Pen de :i,v

Schager Courant | 1939 | | pagina 6