Rijkszaken moeten rijkszaken blijven! MCieis RAAD BROEK OP LANGENDIJK Uit onze Omgeving H een koker Hartjes mee H?t afscheid van de dames-telefonisten Luchtbeschermings en bescherming der Zondagsrust. Als de vis- schers rustig blijven op Zondag, worden zij met rust gelaten. De raad cïezer gemeente vergaderde gis teravond onder leiding van burgemeester H. Schelhaas, tevens secretaris. Voorzitter opende de vergadering met welkom, en ging voor in gebed. De notulen der twee vorige vergaderin gen, voorgelezen door den voorzitter, wer den aldus goedgekeurd en vastgesteld. Voorz. deelde mede, dat te Alkmaar een bespreking heeft plaats gehad over de ma terialen, benoodigd voor den Luchtbe schermingsdienst. Vastgesteld werd, dat voor deze gemeente een bedrag van f 700 kon worden uitge geven voor 1939. Al het benoodigde is reeds besteid. Dan is liet wel goed in orde, zei- de voorz. Op de begrooting is een post van f 1250.geraamd, welke wel verlaagd zal moeten worden. Bij de begrooting was ook gerekend op de „aankleeding" van de brandweerman nen, maar dat moet van een anderen post worden gefinancierd. Die post van f 1250 was over vijf jaar verdeeld; boe dit be drag van f 700 verdeeld zal worden, is nog niet bekend, maar dat zal nog wel komen. De burgemeester heeft verlof gekregen, zich van 1 tot en met 21 Augustus buiten de gemeente op te houden. Voorz. deelde mede, voornemens te zijn, zijn vacantie binnen de grenzen van ons land te zullen genieten. Er was een circulaire ontvangen, waar in medegedeeld werd, dat ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis in bet prin selijk gezin een bedrag van f 0.25 per leer ling der scholen mag worden verstrekt, ter wijl voor illuminatie z. een bedrag van ten hoogste f 50.mag worden beschik baar gesteld. Ontvangen is bet verslag van de teeken- school te Zuidscharwoude. Vier leerlingen uit deze gemeente hebben de school be zocht. De bijdrage aan de school is in middels reeds betaald. De kasgeldleeningen, voor gemeente en gcmeensch. gasbedrijf aangegaan," zijn door Ged. Staten goedgekeurd. Van de gemeente Zuidwolde was een verzoek ontvangen om adhaesie te betuigen aan het door deze gemeente tot de re geering gerichte verzoek om verbetering aan te brengen in de kostwinnersvergoe ding aan de onder de wapen geroepen kleine zelfstandigen. B. en W. stelden voor geen adhaesie te betuigen en zich te hou den aan het eens ingenomen standpunt, dat dergelijke zaken niet door een gemeen te, maar door de vereen, v. Ned. Ge meenten behoort te worden aangesneden. In 'deze gemeente zijn geen klachten over de kostwinnersvergoeding. De heer Van der Molen heeft wel van klachten gehoord. Het schijnt moeilijk te zijn, voor kleine zelfstandigen een juiste vergoeding vast te stellen. Het is mis schien wel eens goed, als er de aandachi op gevestigd wordt. Hoe kunnen dergelijke voorstellen bij de vereen, van Ned. Gemeen f„., «-o'tI'.v. fi^nUorig-jo- wnrrlpn gemaakt? Voorz. anwoordde, dat dit kan- worden voorgesteld aan de afd. van de Vereeniging Spr. herinnerde aan de in de memorie v. antwoord door den minister gegeven toe lichting in verband met opmerkingen door Kamerleden. De normen konden volgens den minister de toets der critiek door staan. Spr. verwacht van het adres niet veel. Spr. keurt het niet goed, dat elke gemeente maar adresseert. Dat geeft zeer veel rompslomp. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Van de Commissie voor Huishoudelijke voorlichting ten plattelande was een ver zo^k ontvangen om een subsidie voor een naai- en kookcursus. Gevraagd wordt een bedrag van f 40.—. Voorzitter adviseerde namens B. en W. hierop niet in te gaan. Onze huismoeders kunnen voldoende naaien en koken. Als men nu eens kleeren kon naaien van door de overheid beschikbaar gestelde stof, zou het nog iets anders zijn. Voor zitter deelde mede, dat voor de vrou wen van de B- en C-tuinders een cursus wordt gehouden in het ma ken van matrassen en dekens. Het materiaal hiervoor wordt gratis be schikbaar gesteld. Er worden op voorbeeldige wijze matrasen en de kens gemaakt onder toezicht van een bevoegd onderwijzeres. De heer Van der Molen informeerde of dit 'n particuliere vereeniging betreft waar op voorz. meende, niet te kunnen ant woorden. Na eenige besprekingen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De ambtenaar ter secretarie, de heer Slot had een zeer uitvoerig gedocumen teerd verzoek ingediend, de verordening, regelende de bezoldiging van den ambte naar ter secretaris zoodanig te wijzigen dat de vier eenjaarlijksche verhoogingen werden gebracht van f 50 op f 100 zoodat zijn maxi mum salaris tot f 850 zal stijgen Dit verzoek werd gegrond op de vermeerdering van de werkzaamheden en de salarissen, welke in gemeenten van gelijke grootte aan de amb tenaren worden uitgekeerd. B. en W. waren van meening, dat de werkzaamheden zeer zijn toegenomen, de salarissen zijn hier wel wat laag. Daarom stelden zij voor, de verordening met 1 Juii 1939 te wijzigen overeenkomstig het ver zoek. De heer Koolaard was het met B. en W. eens. Als het werk vermeerdert, dient de bezoldiging ook te worden verhoogd. Alle leden konden zich met het voorstel van B. en W. verecnigen. Zij werden toegelaten. Aan de orde kwam hierna het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw geko zen raadsleden. Geadviseerd wordt de nieuw gekozenen, die heeren, C. Ooijevaar, O. Koedijk, L. van Zij- dam, J. C. Koolaard, D. A. Kansen, P. van der Molen en A. Dirkmaat, tot den raad toe te laten. Aldus besloten. B. en W. stelden voor, de gemeentereke ning 1937 nader vast te stellen. Er moeten eenige administratieve wijzi gingen worden aangebracht. Aldus besloten. De rekeningen 1938 B. en W. boden de rekeningen der ge meente, van het Burg. Armbestuur en van de gem. gasfabriek van liet dienstjaar '1938 aan. Verzekeringen zullen door de raadsleden behalve de wethouders worden nagezien. Slapende honden wakker gemaakt? B. en W. stelden voor, over te gaan tot na dere vaststelling van het besluit tot wijzi ging en aanvulling van de alg. politiever ordening, van den 14 Juni 1939. Vorzitter lichtte dit voorstel toe. Er moet met nadruk worden vastgelegd, dat de wet op de openbare vervoermiddelen niet van toepassing is op dit onderwerp. Vorts werd een bepaling opgentmen, waarbij het vervoer geheel van een vergun ning van B. en W. afhankelijk wordt ge steld. Hier vallen natuurlijk buiten de eigen vaartuigen, welke niet worden verhuurd voor 't vervoer van personen, Op 'n vraag van den heer Van Zuijdam of de schuiten verhuurders aan visschers buitengesloten worden, antwoordde voorzitter dat deze ver guning kunnen aanvragen. Er zullen bepa lingen worden getroffen opdat het werk der Vereen, v. Vreemdelingen Verkeer niet wordt belemmerd. In de vergunning kan lvet zoo worden om schreven, dat wordt voorkomen, dat bijv. ten slotte een gezelschap zich met hengelstokken wapent, om de Ver. v. Vreemdelingenverkeer te passeoren. De heer Van der Molen: Is er geen gevaar, dat het visschen op Zondag -verboden wordt? Voorzitter zeide, dat dit een apart punt zou zijn. Daartoe hebben wij altijd al de bevoegd heid gehad. B. en W. zullen bepaalde voor schriften mogen geven aan de hand van de verordening. Over dit punt hebben B. en W. echter nog niet gesproken. De politie heeft wel heel wat last van de Zondagsvisschers. Er zijn tamelijk veel pro cessen verbaal opgemaakt op Zondag tegen visschers. De heer Van der Molen: Dus als we voor stemmen, wordt het visschen later nog eens besproken. Voorzitter: Als 't noodig is zullen B. en W. ingrijpen. Wij zullen dit nog nader onder 't oog zien. Nette visschers. De heer Koolaard: Worden er verbalen op gemaakt wegens dronkenschap. Voorzitter: Neen. wel wegens 't op de ak kers loopen, zonder vergunning visschen of iets dergelijks. liet voorstel van B. en W. werd aangeno men. B. en W. stelden voor, om overeenkomstig art. 36, 4e lid van de Woningwet .te bepalen dat een uitbreidingsplan wordt voorbereid. Dit, om B. en W. machtiging te geven bouwvergunningen te weigeren, die met het plan in strijd komen. Aldus besloten. B. en W. stelden verder voor een nieuw straatverlichtingscontract met de provincie N. Holland aan te gaan. De gemeente betaalt tot 1943 niet meer dan ze betaalde aan het G. E. B. Dit nieuwe contract zal gelden voor de nieuwe lantaarns en na 19413. B. en W. stelden voor op advies v. d. direc teur van de gasfabriek dit contract aan te gaan, daar de prijzen per K. W. U. verlaagd worden, komt 't goedkooper uit. Aldus besloten. Voorts stelden B. en W. voor, de gemeen schappelijke regeling met Alkmaar, inzake den Vleeschkeuringsdienst en over te gaan tot wijziging van de verordening op de keu ringsdienst van die van vleesch in verband met de opheffing van de noodslachtplaats te Oudkarspel. Verkoop van water. Aan de agenda werd toegevoegd een voor stel om een perceel water bij de Oosterdijk aan de provincie te verkoopen voor f 1*— De provincie is bereid, de bijkomende kos ten voor het in werkverschaffing graven van een scheisloot voor de aangrenzende percee- len \oor haar rekening te nemen. De Oosterdijk zou daardoor versterkt kun nen worc.en. Dit voorstel werd na een korte toelichting aangenomen. Den afscheid De voorzitter richtte hierna eenige waar- deerende wooi'den tot den heer Stammes, die niet meer in den nieuwen raad terug keert. Spr. dankte den heer Stammes voor hetgeen deze in 't belang der gemeente heeft gedaan en wenschte hem alle goeds toe. De heer Stammes dankte .voor deze woor den en voor de ondervonden samenwerking van B. en W. en Raad. Daarna sluiiing. LANGENDIJK LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE Het bestuur van de Langendijker Groente- Centi'ale vergaderde Maandag 24 Juli onder leiding van den Edel. Achtb. Heer H. Schel haas. Voorzitter deelt mede dat het volgens de bepalingen geooi'loofd is dat nummer een zijn px-oducten ophoudt als de prijs lager is ais de vorige dag. Zijn er meer nummers die ophouden dan mogen die de zelfde dag niet meer veilen. Aan deze bepalingen zal streng de hand worden gehouden. De omzet in Juni was f 239.259,77 vorig jaar was dat f 323.847,61, waaruit wij kunnen con- stateeren dat voor vele menschen de op brengst beneden het middelmatige was. De eerste bollen vei ling zal gehouden wor den op Vrijdag 28 Juli. Voorzitter wekt de leden op veilt op uw eigen veiling. Nu werd besproken het daarstellen van een ophaaldienst en het aanschaffen van fust. De groenten zullexi dagelijks worden opge haald per auto door den heer P. den Hartigh. Het fust zal worden gelevei'd door M. de Waax-d. Do gx-oote kisten voor 38 ct. de kleine voor 12 ct. Er zal aan alle tuinders door bemidde ling van de secretarissen een circulaire wor den verstx-ekt waarin de verschillende bijzon- dei-heden worden bekend gemaakt. Voox-op gesteld wordt dat het niet de be doeling is om de vrachtvaarders uit te scha-, kelen maar het aan te vullen. Voorzitter hoopt dat dit besluit er aan zal mede wei-ken, om de leden er van te ovex-- tuigon dat de plaats om hunne producten te verkoopen hun eigen veiling is. En dat het zal mede werken om de bloei van de veiling te bevorderen. De heer Stennebex-g (Koophandel) vraagt naar de aanstaande wittekoolregeling, waar op de heer de Boer antwoordt dat deze nog niet deinitief is vastgesteld, dus nog niet geschikt. Ook is besproken de prijs x-egeling van de aardappelen. De algemeene indruk was dat het zeer veel beter worden zou als de rege ling tot een Augustus toe geldend was De heer De Boer maakte bekend dat voor onze veiling 175 wagons aardappelen waren ingekuild. Hiervan wax-en al geleverd 49 wagons zoo dat er nog 126 over zijn. Volgt sluiting.- DIE IS ONDERDAK! Cnze vroegere plaatsgenoot, de heer W. Kool wiens dienstverband op 1 Augustus n s. is geëindigd bij de Mil. Politiegroepen te Haarlem, is met ingang van dien datum be noemd tot agent van politie te Haarlem. NOORDSCHARWOUDE. EEN VOORDPACHT. In de Vrijdagavond te houden gemeente- raadsvergadei'ing zal een opvolger moeten woi'den benoemd van wijlen den heër G. Ivooij, als lid van het Maatschappelijk Hulp betoon. De voordracht van B. en W. luidt: 1. J. Ootjers Rz., 2. K. van Nienes. ALKMAAR DE WETHOUDERSVERKIEZING Hoewel de tijd langzaam maar zeker voortschrijdt, is omtrent de samenstelling van het komende college nog geheel niets bekend. Het initiatief behoort daax-bij natuurlijk uit te gaan van de R.K., die met 9 van de 21 zetels beschikt over verreweg de gx-oot- ste fractie. Het feit, dat tot dusverre nog niets werd ondervonden schijnt voort te spruiten uit de omstandigheid, dat men het daar zelf nog niet eens was. Als vaststaand wordt wel aangenomen, dat de R. K. aan- spi-aak zal maken op niet meer dan 2 wet houderszetels. Omtrent de vervulling daar van bestond geen twijfel ten aanzien van den heer van Slingei'land, die zeker gehand haafd blijft. Daax-naast echter zouden, waar de heer Klaver blijkbaar vertrekt, de hee ren Leesberg en Keysper de andex-e zetel hebben geambieerd. Naar verluidt zou ten deze ten gunste van den heer Leesbei-g zijn beslist. Is dit alles juist, dan mag thans worden vei-waeht, dat de R. K. fractie spoedig met vooi-stellen zal komen. Aangenomen wordt, dat het moeilijk zal zijn medewerking te vinden, indien niet wordt besloten tot een college van 4 wet houders, zoodat naast de beide R.K. wethou ders twee andex-e wethouders zouden komen te* zetelen. Ieder verdere mededeeling is voox-loopig vooi-barig. BERGEN V.V.V. OPENLUCHTTHEATER. „De Rare", blijspel in 3 bedrij ven van Jac. Ballings. De Ver- eenigde Haagsche Spelers. Zelden nog zagen wij een sappiger, leuti- ger Vlaamsch blijspel, hetwelk De Vereenig- de Haagsche Spelex-s in het Openlucht Thea ter der V.V.V. ten tooneele voerden. Het was een spel overvloeiend van geestige invallen en humoristische situaties. De gesjochte Nardus Nop (Piex-x'e Balle- dux) maakt heel wat door, vóór dat hij in III voor goed uit de misère raakt door toe doen van Lieveke, zijn pleegkind (Dini van Lier), die hem niet slechts van een totalen ondei'gang redt, maar hem ook „De Rare" als schoonzoon bi'engt. De zwex-vex-, die eex-st voor niets deugde, maar later door zijn liefde voor Lieveke, zijn harde werken be loond ziet. De titelrol werd door Guus Verstraete meesteiiijk vertolkt. Zijn ingetogen, sober spel kon den toets der kx-itiek in alle op zichten doorstaan. Tx-ouwens, alle leden van het gezelschap moeten worden geprezen om de wijze waarop zij dit blijspel vei'tolklen. Pierx-e Balladux had schitterende momen ten, vooral in II, toen hij zich als bankier een echte O.W.'er toonde. Maar ook in III toen de bank op springen stond, deed hij zich als een uitmuntend speler kennen. DEN HELDER Juli -Aug. Zondags gesloten Obrada (Erna Balledux-Haffert) die d» van verleidster speelde, toonde- zich j echte Xantippe, al legde zij het ernuen^ wel wat al te dik op. Jules Verstraete was de alwijze, Renj> lijke pastoor, die nu eenmaal in j- Vlaamsch stuk ontbreken mag en dij touwtjes weer net jes aan elkaar knee Leanderke (Bei't van der Linden) heel; oude boex-tje zoo uitnemend uitgebeeld hij eenige malen een open doekje yl voor zoover men daarvan in een Opotd- Theater spreken kan. Tenslotte Lieveke. die met veel venei, lang niet gemakkelijke rol speelde, al', f haar stemgeluid dan ook wel wat k gei- zijn. Ruim vierhonderd menschen liehbei dit frissche blijspel niet z'n vele con ties volop genoten, daarvan getuigd! het hartelijk app.laus na elk bedrijf, T AFSCHEID BURGEMEESTER NKllj Naar wij vernemen, zal Vrijdag®: a.s. om 4 uur de afscheidsvei-gaderit;: bux-gemeester Ninaber plaatsvinden, SCHAG DAT KAN VANAVOND WEER ft WORDEN. Vanavond wacht de liefhebbers eet sportavond op het Spartaveld. H«j - komt uit tegen een militair elftalB[ II en III uit Den Heldex1. Schagenf volgt opgesteld. A. Schooi'1. H. Middelbeek, M. de Haas A. Slikkei-, S. Grootes, J. Weelt J. Peetoom, Jb. Ypey, G. Anneveldt, A. de Wit, R. v,i Reserve: J. J. Slikker, J. Slikker. De match vangt half acht aan. Ziet de advertentie in ons blad. GESLAAGD. Onze vroegei-e plaatsgenoot, de ht? Deutekom, onderwijzer te Midden-i ster, slaagde te Den Haag voor de. Handelskennis L.O. ARBEIDSONGEVAL. De hulprotatiedrukker J. H. had c middag het ongeluk met zijn wijs: bekneld te raken tusschen een der n deuren in ons fabrieksgebouw. De n werd gebroken, zoodat de man den t' onmiddellijk moest, staken en zich e medische behandeling stellen. SCHAGEN VETERANEN P.T.T.-P.W 1—0. Gisteravond bekampten de SparliV x-anen een ploeg, samengesteld uit per» van P.T.T. en Watei-leiding. Het mdfs: prettige partij voetbal, waarin deeWt El! elkander voor de rust weinig toegaveal In de tweede helft van het eerste gei»» waren de menschen van de post -en dei? - terleiding steeds in den aanval, maat»! per Schroevers verdedigde als eentof^- Van Ketel bezorgde de veteranen ding, nadat even te voren v. Geelen i sportief een penalty naast had gescbr Ruststand was 10 en an de pauze si de geen van beide pax-tijen meer vei»" ring in den stand te bx-engen. Scheid? ter Bijlsma leidde naar aller genoeg?: Er was veel publiek, dat zijn zwoegende favorieten luid aanspoorde,^ Een gezellige avond! m Bij apoth. en drogisten, koker 12 st. 50 ct. doosje 6 st. 30 ct. legen hoofdpijn en vermoeidheid dooi verandering van lucht en leefwijze. „Een onvergetelijken dag". HARTELIJKE WOORDEN EN FRAAIE CADEAUX. Als waardig slot van de officieele opening van de centrale der automatische telefoon, werd den dames-telefonisten gister avond een feestelijk afscheid bex-eid in het Noordhollandsch Koffiehuis. „Algemeen Be lang" had daartoe het initiatief genomen en had abonné's, hoofdambtenax-en van de P.T.T. en enkele andere belangstellenden uit- genoodigd. Het was de heer Mr. Dr. Buiskool, die op de hem eigen geestige wijze de dames toe sprak. Na een hartelijk welkom, aan de da- mes-tefeonisten, den heer Brouerius van Nidek, Hoofd van het Telefoondistrict, den lieer en mcvx\ v. d. Burg, hoofdambtenaren en de verdere aanwezigen, zegt spr., dat het in tweeërlei opzicht vandaag een belangi-ijke dag is. De oude techniek is in nieuwe tech niek vex-anderd, dit is een verheugend feit. Echter is er ook een di-oevige zijde, de trou- we Schager dames zijn overbodig gewor den en verdwijnen. Dit spijt alle telefoon- abonné's in booge mate, en daarom aarzelde Schagen's Belang, daartoe van alle zijden aangedi'ongen, niet lang, om het initiatief voor een afscheidshulde te nemen. Degenen, vervolgt Mi'. Dr. Buiskool, die veel teleföneci-en, weten dat het geen ge makkelijke taak is, welke de dames hadden, maar zij die veel contact langs de lijn met ze hadden, weten ook met hoeveel liefde zij dit werk deden. Het was boven alle lof ver heven, en bij dit afscheid kan het niet Qg- noeg gewaardeex-d worden. Met blijdschap heeft spr. geconstateerd, dat zeer vele abon né's spontaan aan den oproep hebben mede gewerkt. Hieruit spreekt hun gx-oote waai-- deering voor alles wat door de dames is vei-richt. Dan richt spr. zich tot elk der dames af zonderlijk en zegt, voor wat mevr. Smulders en mej. de Wit Jr. aangaat, (welke beide da mes eldei-s in het bedrijf wei-kzaam blijven) dat men via IC's en nuls hun verblijfplaats stellig zal opsporen, om dan de bekende vex-- ti-ou\vde geluiden nog eens te hoox-en. Wat mej. de Wit Sr. aangaat, die zich in den hu welijken staat zal begeven, deze wenscht spr. ook verder gaax-ne alle goeds. Een speciaal woord i-icht Mr. Dr. Buiskool ook tot den heer Brouerius van Nidek, districtshoofd, die ondanks den drukken dag, ook hedenavond in de zaal wilde vertoeven. Het is voor spr. het bewijs, dat ook P.T.T. het werk der dames waax-deert. Met den wensch dat de dames Schagen niet.zullen vergeten, besluit spr. dit gedeel te van zijn rede, om dan over te gaan tot de ovex-handiging van de fraaie cadeaux en wel voor mevr. Smulders een kaptafel, voor mej. de Wit Sr. een haardstoel en voor mej. de Wit Jr. een oud-Hollandsch tafeltje en stoeltje. Er was zooveel bijeen gebracht, dat aan de liefste wenschen der dames vol daan kon worden. Naast deze stoffelijke blij ken van waardeex-ing worden ooi-konden aangeboden. Op die voor de chef-telefoniste lezen wij: Hulde gebracht aan mevr. A. E. Smuldex-sSpaans, chef-telefoniste te Schagen, door de telefoon-abonné's, die naast een stoffelijk blijk van waardeering door deze met hun handteekening bekrachtigde ooi-kon- de ter gelegenheid van de automati- seeiïng der Schager telefoon, hun op rechten dank betuigen voor de hoogst lofwaardige wijze, waarop zij haar moeilijke laak gedurende zoovele jaren, vex-vulde. Schagen, 25-7-'39. De dames de Wit krijgen een zelfde oor- konde, met hun naam, kwaliteit en aantal dienstjaren, en eveneens voorzien van de handteekeningen der Schager abonné's. De ooi-konden, gedrukt bij de N.V. Trapman te Schagen, zijn typogi'afische meesterstuk jes, in ontwei-p, zetwijze en drie kleurendruk. Zijden linten in de Schager kleuren houden de bladzijden van het document bijeen. Het districtshoofd spreekt. De heer Brouerius van Niedek zegt, dat er twee soorten abonné's bestaan, diegenen, die met hun verkeerde been uit bed stap pen, niets te zeggen hebben thuis en hun woede op de telefonistes koelen, maar ook diegenen, voor wie de telefonistes in aan gename samenwerking een soort boodschap pendienst vox-men. De laatste soort vindt men blijkbaar in Schagen, gezien deze hulde. Waar de groote waardeex-ing voor de amb tenaressen, die dit zeker vex-dienen, toch ook afstraalt op, P.T.T. zelf, brengt spi'. namens P.T.T. hiervoor dank. Kleine vi-iendelijk- heidjes zullen nu vei-dwijnen, het schakel- appai'aat is snel en zakelijk. Moge het de stad Schagen en omgeving, aldus eindigde het districtshoofd, een stimulans zijn tot meerderen bloei! Nadat bloemen zijn aangeboden namens de fam. v. d. Kolk, te Wiex-ingerwaard, die met de dames in ambtelijk vex-band stond, spreekt de „last post" onder de abonné's, zoo hij zegt, de heer H. de Raat, directeur van Trapman N.V., Dagblad Schager Courant. Dit bedi-ijf heeft zeer veel van de dames gevergd, spi\ brengt hen daarvoor hartelijk dank en hulde. De heer de Nijs waarn. dir. van het post kantoor te Schagen richt zich allereerst tot mej. de Wit Sr. die den dienst gaat verla ten, en dankt haar namens den directeur- generaal voor de cox-rectheid en plichtsbe trachting waarmede zij haar ambt vervuld heeft. Spi'. hoopt dat zij in haar nieuwe func tie, dezelfde coi-i-ectheid en ijver zal toonen, zij het dan tot haar cenigen chef. (Vroolijk heid). Ook ons moedertje Mw. Smuldex-sen mej. de Wit Jr., die beiden in dienst blijven, zegt spr. hartelijk dank. Een onvergete! Cx is het, zegt mevr. Smuldei-s, als t°lkL— dames. Namens mijn collega's breii De zeer hartelijk dank voor alles wat ooi is gedaan. Wij hebben hier geen voor! Nadat mevr. Smulders afschei het pex-soneel heeft genomen, sluit dfl Mr. Dr. Buiskool het officieele gedeelU;. den avond en men blijft daarna nog P\ bijeen. Hoewel wij gewoonlijk geen fc lijke ontboezeming opnemen, meenenwik dezen keer een uitzondering te moeW ken voor onderstand geestes product H gezonden. Het toont duidelijk aan zeer de abonné's „hun" telefoonjuiMR waardeerden! Thans telefoon ben Je veranderd Je werd een kunstig mechaniek Product, van maanden intens werke. De aboriné bemei'kt dat niet. Het oude toestel dat moest wijken Het nieuwe neemt haar plaatsjein We moeten zelf naar cijfers kijken Dat valt niet mee in het begin. We zullen in de eerste tijden Oprecht verlangen naar de stem Die kwiek en bereidwillig meldde Nummer Oh hier hebt U hem. Was men 't nummer soms vergeten Of was de telefoonlijst zoek „Oh zegt U dan de naam maar even Altijd actief, steeds even kloek. De stem die in kantoor en zaken Voorwaar haar eigen plaats innam Een deel van de mechanisatie Tei-wijl zij zelf er nimmer kwam. Wanneer wij na verloop van weke' Gewend zijn aan dit nieuwe ding Dan moeten wij ons eens bezinnen Hoe of die oude ook weer ging Eén ding wordt echter niet vergetei Het drietal met de wakk're stem Die uur en dag vol ijver meldde Nummer... „Oh hier hebt U hem.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6