De Jodenmishandeling in de Hoofdstad E' „Spionnage" in de Heldersche duinen Atmosfeer te Dantzig verbetert Godsdiensthoon Duitschland in Stijgende Duitsche invloed in Roemenië conomische K Amerika zegt verdrag,* met JapaiM Britsch historicus maakt arg waan gaande. De duinen in de omgeving van Den Hel der zijn practisch geheel afgesloten. Hier en daar hebben de militaire autoriteiten toe stemming gegeven voor het openhouden van een smal pa-d naar zee maar overigens kan men de duinen als „potdicht" kwaJifi- ceeren. De bewoners van de Marinestad vinden het uiteraard niet leuk, maar ze kennen nu eenmaal de consequenties van het wonen in een vestingstad en „nemen" hèt. Wie schetst echter hun verbazing toen zij gisteren achter het prikkel draad een manspersoon zagen krui pen, met in zijn bezit niets meer, maar ook niets minder dan een foto toestel. Ook had hij kaarten bij zich, waarop hij af en toe aanteekeningen maakte. De verbazing van de Nieu- wediepers kede geen grenzen, en men was ervan overtuigd, op heeter- daad een spion te hebben betrapt. Inmiddels zette de spion met verbijs terende brutaliteit zijn werk voort. Hij liep door duinvalleien, beklom de heuvels en maakte maar aantee keningen. Op een gegeven oogenblik, aldus het Hsb. kruiste een afgesloten pad zijn weg, maar ook dat bleek geen bezwaar. Hij wandelde er rustig op voort, totdat het oog van den dienstdoenden schildwacht werd getrokken door de verschijning van den burger. De landsverdediger wreef zich de oogen uite en vroeg zich af of hij waakte of droom de. Een burger in de duinen dat was wel het ergst wat zich denken liet. Oogen- blikkclijk nam hij maatregelen, die een goed recruut in dergelijke gevallen pleegt te nemen: hij hield den spion aan en infor meerde op weinig vriendelijken toon, wat hij uitspookte in de afgesloten duinen. De spion bleek geenszins uit het veld geslagen te zijn en gaf antwoord. Helaas onverstaan baar voor den schildwacht, die nu geen oogenblik meer in twijfel verkeerde, dat hij een gevaarlijk persoon had ontmaskerd. En zoo werd het militaire apparaat in werking gezet. De schildwacht deed mede- deeling aan zijn superieuren, en al spoedig verscheen de commandant op het terrein, die terstond een verhoor aanving. De spion gaf zich uit, toppunt van brutaliteit, voor.... Britsch geleerde. Hij studeerde krijgskundige historie en zou van het ministerie in Den Haag speciale toestemming hebben ontvan gen om zijn onderzoekingen tot in de Hel dersche duinen voort te zetten. Men nam dit alles maar niet zoo voetstoots aan. Ten slotte waren de stafkaarten en het fototoestel niet te onderschatten, terwijl de zich geleerde noemende man zich met papie ren niet legitimeeren kon. Die lagen volgens hem in liet hotel in Alkmaar. Er werd een Heldersche politieagent als coureur naar de Kaasstad afgezonden, ten einde de papieren op te halen. Na eenige uren was hij terug en het bleek dat het inderdaad een bekend Engelsch historicus was. Oterleek geen spookoordl Er gebeurde niets geheimzinnigs met de geloofsbrieven der ver kozen raadsleden. Wij hebben, aldus het Hsb., dezer dagen melding gemaakt van het merkwaardig^ geval, dat drie van de zeven gekozen can- didaten in Oterleek niet tot de raadszaal kunnen worden toegelaten omdat zij hun geloofsbrieven niet tijdig hadden ingezon den, Wij hebben er melding van gemaakt, dat een der gedupeerden, de heer Slot, te kennen heeft gegeven, dat er op het raad huis mysterieuze dingen gebeuren. Hij be weerde zijn benoemingsbericht, lat als ge loofsbrief moet dienen, wel degelijk te heb ben ingezonden en heeft later als bewijs daarvoor aangegeven, dat hij het op zijn bakkerij nergens meer kon vinden. Er zou op de secretarie „van alles mee gebeurd kunnen zijn", omdat de stukken daar n<t in een safe bewaard werden. Wij hebben daartegenover de pertinente ontkenning van den burgemeester gesteld, die ver klaard heeft er niet aan te denken iets te doen of te laten waardoor een gekozene ge dupeerd zou kunnen worden. In verband daarmede verzoekt de burge meester ons nog te willen vermelden, dat hij reden had om aan te nemen, dat alle vereischte stukken tijdig door de gekozenen waren ingezonden. Eerst bij de officieele controle bleek hem, dat er diverse stukken mankeerden, maar toen was het te laat om de betrokkenen hun verzuim nog te la ten herstellen, waartoe hij trouwens wette lijk niet verplicht was geweest. De burgemeester ontkent de bewering van den heer Slot, dat de bewuste stukken bui ten de safe bewaard werden en zij lagen toen de heer Slot ter secretarie verscheen slechts op tafel omdat men daar raadsleden verwachtte, die er inzage van wilden ne men. Van eenig mysterie is dus geen sprake geweest en wanneer drie van de zeven raadsleden niet worden toegelaten, hebben deze dat uitsluitend aan hun eigen nalatig heid te wijten. Hevig onweer boven Hilversum Vele plaatsen overstroomd. Tegen het middaguur heeft zich gisteren boven de gemeente een hevig onweder ont last, gepaard met een ongewoon sterken re genval, welke ruim een half uur aanhield. In Hilversum, dat op zeer heuvelachtig terrein is gebouwd, leidt zoo iets onmiddel lijk tot overstroomingen van de laagst gele gen plaatsen. Het duurde niet lang, of de Beatrixtunnel onder de spoorlijn Ililversum- Amersfoort, het langste punt van Hilversum, stond geheel blank. Het water op den rij weg en op de fietspaden bereikte een hoogte van anderhalven meter, zoodat het verkeer hier volkomen stil lag. Tot laat in den avond waren de gemeen telijke brandweer en reinigingsdienst in touw om de bewoners van den wateroverlast te bevrijden, Japan verwacht driemogendbeden interventie Besprekingen te Tokio worden voortgezet Na de derde en vierde voltallige verga dering der Britsch.Tapansche conferentie heeft het inlichtingenbureau van het depar tement van buitenlandsche zaken gister avond half acht een communiqué uitgege ven van den volgenden inhoud: „De .derde en de vierde bijeenkomst der Britsche en Japansche vertegenwoordigers zijn gehouden in de officieele residentie van den vice-minister van buitenlandsche zaken heden om half elf en om vier uur. Uitvoerige aandacht werd gewijd aan het rapport der commissie, die gisteren is bij eengekomen, en er werden vorderingen ge maakt hij de bestudcering van de verschil lende kwesties betreffende een doelmatige handhaving in den vervolge van vrede en orde in Tientsin. De volgende Bijeenkomst zal morgenochtend om kwart voor tien ge houden worden. In het Lagerhuis heeft Butler ontkennend geantwoord op de vraag of de regeering de oorlogsdoeleinden van Japan in China thans erkend had en of alle verdere Britsch Japansche onderhandelingen gevoerd zou den worden op den grondslag, dat een groot deel van China doos Japan veroverd is en thans onder Japansche jurisdictie staat. Op de vraag of de toestand niet zoo was, dat beide regeeringen niet het recht hebben een kwestie te beschouwen, die niet haar, maar China aangaat, antwoordde Butler: „Men moet soms de feiten onder oogen zien, hoe onaangenaam ze ook zijn". Naar aanleiding van de besprekin gen te Tokio en de spanning in ver band met de Japansche concessie op Noord-Sachalin voorspelt de „Nitsji Nitsji", dat de internationale toe stand meer gecompliceerd en pre cair zal worden, terwijl de mogelijk beid bestaat op een driezijdige in terventie te vergelijken met de in menging, die op den Japansch-Chi neeschen oorlog in 1894—'95 volgde. De marine, aldus het blad, heeft een nieu we vloot georganiseerd ter verzekering van de nationale'defensie zelfs tegen een moge lijke gewapende interventie van derde mo gendheden als gevolg van het incident met China. Mandsjoekwo gaat zich weeren Voorzorgsmaatregelen in verband met Russische aanvallen. Volgens Domei heeft de regeering te Hsinking den staat van verdediging voor geheel Mandsjoekwo afgekondigd. Sedert eind Juni had men zich beperkt tot het af kondigen van den uitzonderingstoestand in het district IIoloen-Boeir. De Russische luchtaanvallen op Foelaki en Haloen-Arsjan op 150 kilometer van de grens, hebben ech ter, aldus wordt gezegd, maatregelen voor het geheele land noodig gemaakt. Door deze beslissing wil men niet alleen de geheele bevolking oproepen tot samenwerking met de militaire autoriteiten bij de verdediging van het gebied, maar ook den Sovjet-Auto riteiten de waarschuwing doen geworden, dat elke daad van aanval een antwoord zal uitlokken. Het is voor het eerst, dat de regeering van Mandsjoekwo een beroep op de betref fende wet doet. Successen aan weerskanten, Volgens het Japansche agentschap heeft de Japansche luchtmacht gisteren 59 Rus sische vliegtuigen neergeschoten. De Russen daarentegen melden successen ten Oosten van de rivier Halhingol, waar Japansch-Mandsjoerijsche troepen herhaal delijk probeerden de Mongoolsch-Russische troepen aan te yallen. De Japanneezen le den daarbij zware verliezen. Volgens een mededeeling van den hoogen commissaris van den Volkenbond. In een kort onderhoud, dat een ver tegenwoordiger van United Press met den hoogen commissaris van den Volkenbond voor Dantzig, pro fessor Karl Burkhardt.. mocht heb ben, deelde deze als zijn meening mede, dat „de atmosfeer te Dantzig verbeterd is". Op de vraag, of hij er kennis van droeg, dat de nazi-strijdkrachten in Dantzig hard nekkig voortgaan met het versterken der vrije stad, heeft Butler, de Engelsche onder staats-secretaris, geantwoord, dat, hoewel eenige militaire voorbereidingen in Dantzig getroffen zijn, de inlichtingen, die in het bezit zijn van Halifax, den Engelschen mi nister van buitenlandsche zaken, hem op het oogenblik geen aanleiding geven, den toestand met overdreven bezorgdheid te be schouwen. 481ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 26 Juli 1939 Hooge Prijzen 200.— 19755 100,— 13149 Prijzen van 20. 1104 1215 1412 1465 1475 1487 1488 1985 2259 2559 2869 3054 3203 3495 4712 4880 5453 5455 5500 5515 5780 6409 6426 6533 6549 6754 6785 6858 7144 7205 7594 7618 7748 7815 8359 8431 8960 9182 9268 9400 9643 9673 9832 9978 9990 10135 10552 10723 11624 11868 12129 12343 12464 12875 13109 13206 13268 13335 13396 13543 13554 13661 13690 14425 14491 14728 15346 15723 15925 15949 16156 16629 16900 17025 17154 17259 17510 17889 18590 18644 18812 18856 19082 19140 19247 19411 19677 19937 20086 20179 20530 20657 20721 21088 21509 21631 21635 21980 Verbetering: le Klasse, 2e Lijst: 2115 m. z. 2165. Een ring om Chineesche troepen Volgens de Japansche berichten de Chineezen aan alle kanten ingesloten. Uitgelezen Japansche troepen, die aan den Peking-Hankou-spoorweg opereeren met Sinjang als basis, hebben een ring geslagen om de overblijfselen van de Chineesche troe pen in die gebieden, welke ongeveer .30.000 man sterk zijn en aangevoerd worden door generaal Joe Ming-lioex en Wei Lin-wang. De Japanners hebben volgens dit bericht, dat van Japansche zijde afkomstig is, giste ren een hevigen aanval geopend, waarbij vliegtuigen behulpzaam waren. Het gevecht vindt plaats op 30 a 40 k.m. ten Noorden van Sinjang. Volgens het bericht zouden de Chineesche troepen aan alle kanten zijn in gesloten. wapenleveranlies De Duitsche aan China. In het Lagerhuis heeft Butler, na medege deeld te hebben, dat geen vergunningen zijn verleend voor den uitvoer van oorlogsmate riaal naar Japan uit Engeland sedert 4 Fe- bruari 1938, in antwoord op de vraag of hij er kennis van droeg, dat enorme hoeveelhe den munitie door Duitschland aan China worden geleverd, verklaard: „Ja, dat is stel lig het geval". Een onbekend gebleven man heeft giste ren een aanslag gepleegd op den burgemees ter van Nanking, die door de Japanners be noemd is. De man loste drie schoten, die alle hun doel misten. Dit is de tweede aanslag op den burge meester binnen enkele weken tijds. Klacht van een aartsbisschop. Schandelijke bejegening van de katholieke kerk door het na- tionaal-socialisme. OPWINDING ONDER DE BEVOLKING. Uit een brief, die door den aarts bisschop 'van Paderboi'n, Z. H. Exc. mgr. dr. Kaspar Klein, geschreven is aan den gouwleider en opper-presi- dent van Westfalcn, dr. Alfred Mayer, blijkt duidelijk, met welk een satanische haat en hoon de katho lieke kerk door het n&tionaal-soci- alisme bejegend wordt, aldus de Msb. De gebeurtenis, die tot dit schrijven aan leiding gaf, was een historische optocht, die door de straten der stad Paderbom ti'ok. Reeds enkele dagen geleden deed in de stad het gerucht de ronde, dat de optocht tegen de Katholieke Kerk gericht zou zijn. Dientengevolge hebben vele katholieken er. van afgezien, om den optocht gade te slaan. Hetgeen echter in werkelijkheid geboden werd kan men slechts bestempelen als een terugkeer naar het tijdperk van den felsten godsdienststrijd. Op een wagen, die tot op schrift droeg: „Naar de Godloozenbeweging!" stond een rabbijn afgebeeld in innige vriend schap met een als katholiek geestelijke ver kleed persoon, die met een closetborstcl uit een emmer telkens opnieuw water over de menigte uitspreidde, waarmee klaarblijke lijk bedoeld was een ongehooi-de bespotting van het -gebruik in de Katholieke Kerk, om de geloovigen met gewijd water te bespren kelen. Naast nog enkele andere dergelijke on smakelijke afbeeldingen in den optocht, wa ren er tenslotte eenige vertooningen, die opgevoerd werden tijdens de volksvermake lijkheden in aansluiting op dezen optocht en die van bedenkelijk allooi geweest moe ten zijn én die vooral een dcmoralisceronde uitwerking moeten hebben op de jeugd. Met name werd genoemd de verleiding van de verwaarloosde jeugd vóór 1933 en de klucht van Hans Sachs: „Das heisse Eisen" „Een vooruit beraamde overval", zegt de officier van justitie. Tegen verdachten acht en tien maanden gevangenisstraf ge- eischt. De Amsterdamsche rechtbank, gepresi deerd door mr. Swagerman, zette gisteren de behandeling voort van de strafzaak tegen de zes Amsterdammers, allen colporteurs van de N.S.B., die op 24 Mei j.1. zouden hebben deelgenomen aan den overval op den ijsSa- lon in de Rijnstraat, waarbij een dame ern stig werd verwond en vele bezoekers, meest Joden, harde klappen oDliepen en waarbij bovendien schade aan den inventaris werd toegebracht. Zonder uitzondering ontkenden de ver dachten, zooals wij gisteren in een deel van onze oplaag nog konden mededeelen. Gisteren hoorde de rechtbank de 19 ge tuigen h décharge, door den verdediger Haar voren gebracht. Een der getuigen décharge verklaai't, dat hij part noch deel aan den overval had gehad. Ilij had een „ijsje" gekocht en was dus wel binnen geweest. Toch had een ge tuige hem later als een van de daders aan gewezen. „Mijn kameraden". Een vrouwelijke getuige komt voor het hekje. Zij lachte vriendelijk tegen de ver dachten. President: U kent ze zeker goed, u lacht zoo vriendelijk Getuige: Inderdaad, mijn kameraden. De getuige blijkt colportrice van Volk en Vaderland te zijn. Zij en een andere N.S.B.'or verklaarden dat de verdachten vredelievende en kalme leden zijn. Over de vechtpartij konden zij echter Ik moet hierbij bemerken, aldus de aarts bisschop dat het voor mij onbegrijpelijk is, hoe men juist deze klucht, waarin echtbreuk als 'n bagatel behandeld wordt, ten aan- schouwe van jeugdige personen en vqn een overwegend katholieke bevolking, die over spel als een zware zonde beschouwt, tot Öpvoering kon brengen. Het is voor ons, katholieken, aldus besluit mgr. Kaspar Klein, een der diepste belee- digingen, die ons aangedaan kunnen wox*- den, wanneer wij moeten toezien, dat open lijk wordt bespot, wat ons heilig is. Opwinding onder het volk in het aartsbisdom. Tal van verontrustende brieven uit alle dcelen van het aartsbisdom bewijzen, welk een groote opwinding deze ongehoorde be schimping van een der meest fundamenteele waarheden van het Christelijk Geloof over al heeft teweeggebracht. Zij zaaien diepe, wederzijdsche verbitte ring en richten nieuwe scheidsmuren op in de lagen der bevolking. Zij scheux-en, het geen x-eeds lang geheeld was, weer open en slaan versche wonden, die niet zoo spoedig meer zullen genezen. Treilers voor de marine Engeland koopt nog 80 treilers ten dienste van de marine. Shakespeare, de Engelsche onderstaats secretaris van de admiraliteit, heeft gister middag in het Lagerhuis bevestigd, dat de regeering besloten heeft nog ongeveer 80 treilers te koppen, welke verbouwd zullen worden ten dienst van de marine. Toen men uit het Lagerhuis erop wees, dat hierdoor ten minste 500 man in Huil en Grimsby werkloos zouden worden, ver klaarde de woordvoerder van de regeering, dat dit niet noodzakelijk behoeft te zijn. Een deel van deze mannen zal door d£ admiraliteit in dienst worden genomen. Vooi-ts verklaarde hij, dat men alle belan gen van hen, die bij de Engelsche visscherjj betrokken zijn, in overweging heeft geno men. Te Londen .meent men voorts, dat ter ver vanging van de aan de admiraliteit ver kochte schepen, schepen in bedrijf zullen worden gesteld, die thans opgelegd zijn, ter wijl de andere treilers winstgevender ge maakt zullen worden dan tot nu toe het geval was. Petitie der bevolking om waak zaam te zijn. Leidende Roemenen te Timisoara, de hoofd stad van de aan Hongarije grenzende Z. W. Roemeensche provincie, hebben aan de re- geexing een petitie van honderd bladzijden gezonden, waarin verklaard wordt, dat het economische leven der Roemenen in deze provincie langzaam vernietigd wordt door de Duitschers, dxe daar de relatieve meex*- derheid hebben. In de petitie, waarin bij de regee ring op onmiddellijke maatregelen wordt aangedrongen, wordt gezegd, dat de Roeipenen en andci'e deelen der bevolking voortdurend geboycot worden, daar de Duitschers van hun leiders order hebben gekregen, geen handel te drijven met niet-Duit- schers. Timisoara is onlangs het algemeene hoofdkwartier geworden van de ac tiviteit der Duitsche minderheid in geheel Roemenië, van waaruit or ders worden gegeven aan de ver schillende minderhedenorganisaties die geheel op natïonaal-socialistische leest zijn geschoeid en zelfs afdee- lingen S. A. en S.S. hebben. De Duit schers, die geen lid zijn van de na tionaal socialistische organisaties, worden eveneens stelselmatig ge boycot. Effectenmarkt Aandeelen koersen Betalingsverkeer Omzet postcheque- en girodienst Groothandel Groothandelsprijzen Omzet termij nmarkt Amsterdam Kleinhandel Omzet winkelbedrijf Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar beidsdag) Haven Am sterdam Bevrachtingen wilde binnenvaart Arbeidsmarkt Aanvragen van werk gevers Aanbiedingen van werknemers Plaatsingen Intusschen hebben de Roemee riteiten besloten, niet toe te Duitschland dooi'gaat met zijn vrije zone te scheppen aan het Bel dat over Timisoara naar Hongarije] uitmondt in de rivier Theisz nal menvloeiing met den Donau, en dil zienlijke strategische militaire. bJ_ heeft en spoedig onder volkomen®] controle zou kunnen komen. Men weten, dat een der factoren, die totl sluit van Roemenië hebben geleid, bestaan van Verdedigingswerken mi- kanaal. b Grt HET HANDELSSCHEEPVAARTVU VAN 1911 EEN HINDERPAAL. Een besluit, dat groote ra heeft gewekt. Het Amerikaansche ministerie «*jl| tenlandsche zaken heeft medegeiai li. de regeering der Ver. Staten beslira het handels- en scheepvaartverdrajj pan van 1911 op te 70""0" Dit besluit, dat groote verrn- heeft gewekt, werd gisteren eek Tpl tien in den avond aan de peiia gedeeld, door een ambtenaar»' staatsdepartement, die nadrr klaarde, dat het doel is, kaansche belangen beter |*1 wikkelen." t\i De opzegging zal over zes mantatln ki*acht worden, waardoor het codB^H staat zal zijn, in de komende ziifln kwestie van een embargo op voorfeer^ stemde grondstoffen te bespreken Het staatsdepartement beschoiréR verdrag namelijk als een hinderpiiyf' de toepassing van zulk een embartijg het onderwerp voimde van een door senator Pittman ingediende 1] In de door Huil aan den Japans" bassadeur Horinoetsji ter hand tekst wordt o.m. gezegd: De regeerat- Vereenigde Staten is tot de slotsomUl men, dat het verdrag van 1911 wÊE* clausules bevat, die een nieuwe ring noodig maken. Met het oog hierop en om de sche belangen beter te beschermen 4 ontwikkelen overeenkomstigf de bcli|,J van de nieuwe ontwikkeling van ikfj stand, deelt de regeering der Vertlr Staten aan de Japansche regecrinp besluit mede, het verdrag op te zegt -e bef AmeriBIU niets vertellen, omdat zij niet in de buurt waren geweest. Enkele getuigen a décharge leggen ver klaringen af over hinder die zij zouden on dervinden bij het colporteeren van de zijde van Joden. Een volgende getuige kocht een paar da gen na den overval in de buurt van de Rijn straat een „Volk en Vaderland". „Schelden de en schreeuwende achtervolgde een horde van „300 a 400 menschen" mij en mijn vrouw tot mijn woning" verklaarde getuige. Nog komen eenige getuigen verklaringen afleggen over den persoon van de verdachten of over hun gedrag als werknemers. Requisitoir. De Officier van Justitie, Mr. A. S. de Munck Keizer, acht de ten laste gelegde feiten ten aanzien van vijf van de zes verdachten bewezen. Ik meen, zoo zeide het O. M., dat we hier niet met een plotselinge re actie, een opwelling, een driftige handeling te doen hebben. Onmisken baar blijkt, dat hier sprake is van een weloverwogen, rustig in scène gezette geweldadigheid. Dit blijkt zoowel uit den aanval als uit den aftocht. De verdachten hebben zich aan een zeer ernstige geweldpleging schuldig ge maakt, die overal ontsteltenis en verbazing wekte en die een diepen indruk op het Nc- derlandsche volk maakte. De ovei'heid gaat deze terreurdaden met kracht tegen, onmid dellijk zijn de verdachten gearresteerd en tot heden zijn zij in voorarrest gebleven, behalve •Van E., die in vrijheid werd gesteld. Ten aanzien van de verdachten moet gelden, „gelijke monniken, gelijke kappen". Dit geldt echter niet ten aanzien van van G.v die een vrouw met een stoel ernstig mishandelde. Tegen van G. vordert spr. tien maan den gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Tegen vier andere verdachten eischt hij acht maanden gevangenisstraf, eveneens met aftrek van voorarrest. Tegen verd. van E., die enkele wel| leden in vrijheid werd gesteld, reqt vrijspraak. Het woord is vervolgens aan ger Mr. W. de Rijke, die zijn pleidd vangt met een afkeuring van het gr dat in geen ordelijke maatschappij t den getolereerd. PI. betreurde het.dfl vrouw bij deze vechtpartij werd gcwtra|| PI. is van oordeel, dat deze ijssaloa® te stellen met een café, geen oFpl plaats is, zoodat van o p e n 1 ij k e Pf pleging niet kan worden gesproken. I De opzet van deze daad is niet P ||J| om de openbare orde te venf maar om zoo snel mogelijk eenige mf'VTf te slaan. JVV Vervolgens gaat pl. de getuigenvery gen na en hij ontkent dat aan de verdij een consigne is gegeven. Het bewijs 8' de verklaring van de colporteurs vatil S.B., zij zijn door zekere elementen?? durend gesard. Jinli Pl. concludeert tot vrijspraak van dachten, subsidiair tot een deels vo< delijke, deels onvoorwaardelyken suira* aftrek van voorarrest. m&j Een anonieffli™ Bij repliek legt de Officier er nadruk op, dat z.i. hier sprake WtójrL vooruit beraamden overval, dit blij uit een anoniem schrijven, waanJ\°artj dat een paar dagen voor do veentpa paar N.S.B.'ers in den salon onaaa werden bejegend en men een had georganiseerd. In dit anoniem *L staat ook, dat afgesproken was, dat nemers bij een eventueele arrestatie T ontkennen. „Ik zou bet flink vinae t_ dus spr. wanneer zij nu nog hun «ra zouden wijzigen en ruiterlijk zona t brieyg inen. 1v: Mr. De Rijke noemt anonieme r vaarlijke dingen in een strafprocd lijke epistels hooren thuis m ee vc Het laatste woord is aan de 1Cen nogmaals zeggen zij, dat zij onsc j Vonnis 8 Augustus.

Schager Courant | 1939 | | pagina 12