■Hoofdpijn Hartjes Het bloemenkleed der Uit onze Omgeving HARENKARSPEL HET MOTORRIJWIEL TERECHT. In verband met het bericht van gister „Inbrekers gearresteerd" deelen wij nog even mede dat genoemde M. H. eenige ja ren in onze plaats woonachtig is geweest, en zoodoende met de toestanden en ge woonten van één eh ander goed op de hoogte was, zoodat het hem blijkbaar niet moeilijk viel het motorrijwiel weg te ka pen. DIRKSHORN ER IS PRETTIG KERMIS GEVIERD. Zoo zijn dan deze dagen van jolijt, lekker eten en twee dagen vrijaf voor sommigen de eenige vacantie in het geheele jaar weer voorbij. De eerste dag kenmerkte zich door goed weer en een flink bezoek. De bei de cafés waren goed bezet, terwijl de dans zalen „vol" waren. De Maandag is altijd een stille dag, en om er dan wat leven in te brengen, organiseert do voetbftlvereeni- ging „Dirkshorn" volksspelen op het sport terrein. De regen dreigde echter alles in ,,'t water" te doen vallen, doch na enkele uren uitstellen en onder vroolijke marsch- muziek van de muziek vereeniging „Onder Ons" die ais altijd haar gratis medewer king verleende kon met de spelen een aanvang worden gemaakt. Het nummer „hardfietsen* op een bij zonder geconstrueerde fiets werd gewonnen door T. v. d. Molen le prijs; E. H. Wind 2e prijs; Touwtrekken: C. Schuit Czn.; E. Brommer en D. Slik le prijs; L. Groenveld, Jb. Manncvcld. Wzn. en P. Dam 2e prijs; Koppensnellen: wat intersollen lieelemaal niet griezelig was, werd' gewonnen door Mw. T. Wind—Bakker le prijs en Mw. M. Tijsen—Dekker le prijs en mej. F. Dekker TijscnDekcr le prijs en mej. F. Dekker 2e prijs. 's Avonds had een toonccluitvoenng plaats in de zaal van Pijper door de bekende too- neelvcrecniging „O. K. K." uit Zuidschar- woude met het brillante blijspel: „De weg naar 't geluk" een spel van sport, malaise en liefde in drie bedrijven cn een voorspel door Joh. v. Doorn. Regie H. Beeldman. Met genoegen hebben wij deze uitvoering bijgewoond. Dez cclub beschikt over uitste kende krachten en hoewel wij enkele rol len anders zouden zien of anders gedacht hadden een kwestie van opvatting kan er over 't algemeen van uitstekend spel worden gesproken cn zonder anderen tekort te doen noemen wij: Tom, de groote onbe kende (H. Beeldman), Charlotte (A. Visser- v. d. Oord), Mw. Hedda v. Manieren (Jo Dirks-v. d. Abeele), en Kil the, de keuken prinses, die ging en Kaat, de keukenprin ses, die kwam, beide rollen gespeeld door mw. M. BregmanBakker. Aan 't einde beloonde de geheel ge vulde zaal de spelers met 'n welver diend applaus en moest het scherm (geen doek. redactie) wat intusschen noodig vernieuwd móet worden, ver scheidene malen worden gehaaid. Over de laatste dag kunnen wij kort zijn. Uitstekend weer en 's avonds flink bezoek 's-middags was t 'stilletjes - dat. zich hoofd zakelijk ophield in de danslokalen van Pij per en Swagcr waar uitstekende dansmu ziek van Gebr. Kos, Kooger en van Domp- selaar en Kees Kos en zijn band de danslus- tigen tot laat in den nacht op „den been" hield. Als er wat te klagen valt, zullen het zeker in dit geval de exploitanten zijn van kramen, stalletjes en verschillende verma kelijkheden, deze menschcn hebben te kort bezoek gehad. Op een paar zeer kleine meeningsverschil- len na is de kermis heel ordelijk verloopen en behoort dit traditioneele dorpsgebeuren weer tot het verleden. KOEDIJK NA DE ZANGSUCCESSEN. Naar aanleiding van de behaalde succes sen van Zondag j.1. was bestuur van de Zangvereen. Schoorl—Koedijk bijeen ten huize van den voorz., den heer P. Hart. Besloten werd een drietal concerten te geven, en wel te Camperduin, Schoorl en Groet. Zoo zullen de vacantiegangers volop kun nen genieten van de mooie zang van dit pas zoo geroemde koor. LANGEND1JK en alle andere pijnen Aeficfofyft U friet VAN MIJNHARDT wandeling over de Boulevard werd gemaakt Zeer interessant en leerzaam vonden de da mes het in 't Planetarium waar ze de Ster renhemel bij zomer- en winternacht hebben gezien. Op hun terugreis werd wederom in Haarlem nog even vertoefd. Zeer voldaan keerde het gezelschap om ruim 10 uur behouden en wel weer in ons dorp terug. Een goed geslaagde dag kan wederom geboekt worden. WIERINGERMEER OUDKARSPEL STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag, 22 Juli 1931) stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente ingeschreven 12 werklooze arbei ders, waarvan 5 in de steunregeling liepen en 7 uit hun bondskassen trokken. HANDWAGEN ONTVREEMD EN WEER TERUG GEVONDEN. De handwagen van schilder D in deze ge meente is in den nacht van Dinsdag op Woensdag door eenige personen, waarschijn lijk omende van de kermis te Dirkshorn, meegenomen, doch later weer in Noordschar woude aangetroffen. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 22 Juli 1939 stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente ingeschreven 12 werklooze arbei ders. waarvan 5 in de steunregeling liepen en 7 uit hun bondskassen trokken. HANDWAGEN ONTVREEMD EN WEER TERUGGEVONDEN. De handwagen van schilder D. in deze gemeente is in den nacht van Dinsdag op Woensdag door eenige personen waarschijn lijk komende van de kermis te üirkshonl, meegenomen, doch later weer in Noord- sc har woude aangetroffen. W1ERINGERWAARD Een mooi uitje. i Iet twee touringcars van de fa. Naaste pad hebben 41 dames leden van de Bond v. Boerinnen e.a. plattelandsvrouwen Dinsdag een bezoek gebracht aan den Haag. De eer ste pleisterplaats was Haarlem waar een kop koffie werd gedronken. In den Ilaag werd het Vredespaleis bezocht. Allen waren zeer voldaan. Bij Heek liet een uitstekende warme maaltijd zich goed smaken. Daarna ging de reis naar Scheveningcn, een mooie TUINBOUWLAND VALT TEGEN. OBDAM- MERS TREFFEN EEN STUK SLECHTE GROND. Men schrijft ons uit Obdam: In hoofdzaak wegens landgebrek ter plaat se zijn er verschillende gemeentebesturen in onze omgeving, we noemen o.m. Langen- dijk, toe overgegaan hun gemeentenaren land in de Wieringermeer te doen verschaf fen. Alzoo ook de gemeentebesturen van Ob dam en Hensbroek, die in combinatie pl.m. 10 Hectaren kregen toegewezen aan den Ouwelanderweg en Alkmaarscheweg. Dit perceel blijkt thans evenwel voor den tuinbouw ongeschikt. De grond is daaren boven buitengewoon zwaar te bewerken, zoowel bij droogte als meer vochtige weers gesteldheid. Daarbij valt ook dc oogst tegen. Met ingang van dit jaar zijn deze lande rijen voor een termijn van drie jaren ge pacht geworden. Evenwel willen de pach ters na dit eerste jaar het land graag los laten. Deze tuinbouwers uit Obdam en Hens broek overwegen reeds stappen te onderne men om tot een oplossing te geraken. Merkwaardig genoeg blijken deze pach ters het met dit perceel alleen slecht getrof fen te hebben, daar een nabij gelegen per ceel, eveneens aan den Ouwelanderweg, in gebruik bij gemeenteuaren van Nieuwe Nie- dorp, een uitstekend gewas te zien geeft. (Het is zeer jammer voor de Obdammer tuinders maar zooiets kan overal gebeuren. Wij twijfelen er echter niet aan, of de W. M. D. zal deze zaak ernstig bezien. Red.) ZIJPE SCHAGERBRUG. DE DRAVERIJ IN DE KNEL. Echter zal op kermis-Dinsdag „in het klein" worden gedraafd. Gisteravond werd in het lokaal van den heer W. Zuidscherwoude alhier een leden vergadering gehouden van de harddraverij- vereeniging „Voorwaarts". Aanwezig waren 16 leden. De voorzitter, den heer G. Visser, opende met een woord van welkom. Spreker uitte zijn teleurstelling er over, dat niet meer middenstanders blijk hadden gegeven van hun belangstelling voor deze vergadering. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer W. J. van Loenen, werden onver anderd vastgesteld. Bestuursverkiezing. Tot Bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de heeren P. Vries en W. J. van Loenen. De harddraverij. Bij het hierna volgende agendapunt „Be spreking harddraverij en het eventueel voortbestaan der vereeniging" vroeg de voorzitter de opinie der leden omtrent een eventueel in dit jaar te houden harddra verij. De heer Wiering achtte het beter, dat eerst een overzicht van den financieelen toestand der vereeniging werd gegeven. De heer E. Rentenaar, penningmeester, deelde mede, dat de rekening over 1938 nog niet is opgemaakt, doch dat momenteel het nadeelig saldo over dat jaar ongeveer f 25 bedraagt. De heer Wiering verzocht om de rekening en verantwoording ieder jaar regelmatig te doen opmaken. Door den Penningmeester werd naar aan leiding hiervan hij de rondvraag opgemerkt dat het nog niet mogelijk is de rekening over 1938 op te maken, daar de verloting pas vorige Zaterdag heeft plaats gehad en het nog wel eenige weken kan duren voor de ontvangsten en uitgaven der loterij zijn afgewikkeld. Uit dc vergadering werd er op aange drongen het idee van 't Bestuur omtrent de te houden harddraverij-kenbaar te maken. Medegedeeld werd, hierop, dut het bestuur zich voorstelt dit jaar een kleine draverij te houden met een maximum, bedrag aan prijzen van f 99.— omdat een groote drave rij op grond van de financiën niet mogelijk is. Blijkens een opgemaakte begrooting zal het wel mogelijk zijn een kleine draverij te organiseeren. De heer J. A. de Boer vroeg of een derge lijke draverij mensclien zal trekken. De voorzitter acht liet moeilijk hierop ant woord te geven. In Obdam, Akersloot e.a. plaatsen worden de kleine draverijen flink bezocht en daar draven ook goede paarden. Spreker achtte het echter heter een kleine draverij te houden, dan de draverijen geheel te moeten staken. De heer N. Keijzer prefereerde de kermis Zondag voor het houden van een draverij. De voorzitter zou liet jammer vinden voor Schagerbrug als niet op kermis-Dinsdag zou worden gedraafd. Bovendien moet het vaststaan, dat er op bedoelden Zondag geen andere draverijen zijn. Door den heer Van der Sluijs werd aan de hand van de cijfers ter sprake gebracht de mogelijkheid evengoed een draverij om hoo- gere geldprijzen doorgang te doen vinden. Uit de nader verstrekte inlichtingen bleek dat dit absoluut onmogelijk is. Dc lieer Wiering *as van oordeel dat er van de zijde van de bevolking niet voldoen de belangstelling bestaat voor de harddra verij „gezien het bezoek van de laatste twee jaren. De heer De Boer uitte de vrees, dat een kleine draverij het publiek niet zal bevredi gen ea ook, dat er te weinig belangstelling van buiten de gemeente zal zijn. De Voorzitter was hiervoor niet zoo bang en zei toe er zijn best voor te zullen doen de paarden te krijgen, die hier voorheen ge woonlijk ook kwamen. De heer Correljé had don indruk gekregen dat de bcgrooting van de „kleine" draverij veilig is opgezet en vond er niets tegen om dit jaar een kleine draverij te organiseeren. Volgend ;aar kan men dan zien hoe verder zal worden gehandeld. De Voorzitter was het hiermede volkomen eens. Het voorstel, om dit jaar een „kleine" dra verij met een maximum bedrag aan prijzen van f 99—, voor geregistreerde paarden te houden werd hierna in stemming gebracht en met 12 togen 4 stemmen aangenomen. Er wordt dit jaar dns weer gedraafd op ker mis Dinsdag. Een voorstel tot hét vragen om toestem ming tot het houden van een (kleine) ver loting) aan het Gemeentebestuur werd met op een na algemeene stemmen aangenomen. Na de rondvraag volgde sluiting. DESERTEURS. Bij den heer P. D. de Graaf, alhier, is een postduif komen aanvliegen, die was ge ringd met een gummiring gemerkt C. 29 865 en met een aluminiumring gemerkt 3/02 C 15192. Voorts is alhier een gestorven postduif gevonden, geringd met een aluminiumring waarop het kenteeken 3/39 3662. 'T ZAND. VAN DEN REGEN IN DEN DRUP. Motorongeval. Gisteren kwamen een motorrijder met duopassagier op den terugweg van Texel door ons dorp. Zij wilden even schuilen voor den regen en een kop koffie gebrui ken in café Kreijger. Door iets te bruusk remmen, sloeg de duopassagier, de heer J. Meijer uit Schiedam tegen den grond en bleef liggen. Onmiddellijk werd Dr. Boerma ontboden en den patiënt in café Kreijger binnengedragen. Een lichte hersenschud ding werd geconstateerd. Door de fa. Raven en Lingeman te Schagen werd de heer Meijer per ziekenwagen naar zijn woon plaats vervoerd. OUDE N1EDORP PLAATSELIJK BELANG. Dinsdagavond hield de vereeniging Plaat selijk Belang haar algemeene ledenvergade ring ten lokale van den heer Feijs. De voorzitter de heer De Heer, opent de vergadering, waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. De rekening over het afgeloopen jaar, wel ke werd nagezien door de heeren Leek en P. Heinis, sluit met een batig saldo van f29.32. De uitgaven bedroegen f 199.13 .en de ont vangsten f 228.45. Het saldo is teruggeloopen met f 9.5S. Gezien de geringe middelen, werd door de vereeniging geen avond verzorgd. Hierna volgt bestuursverkiezing. Aftredend de heer De Heer (niet herkiesbaar). De heer Leek behaalt de meerderheid van stemmen, doch bedankt. Hierna wordt de heer J. van Zoonen met meerderheid van stemmen ge kozen. Tijdens de kermis zullen Dinsdagmiddag kinderspelen worden gehouden op het ter rein achter de school, terwijl 's avonds ver moedelijk een handbalwedstrijd zal plaats vinden. Een plan om de kinderspelen in het zwembad te doen plaats vinden, blijkt niet te kunnen worden uitgevoerd wegens orga nisatorische bezwaren. Bij de bespreking van de tocht voor ouden van dagen besluit men na ampele bespre king, dit jaar naar Artis te gaan, welk plan nog nader zal worden uitgewerkt. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. POLITIE. Gevonden: Een paar regenpijpen. HEER-HUGOWAARD Sneuvelt morgen een O.L school? Het lang verwachte voorstel in den Raad. In de morgenavond te houden raads vergadering komt het lang gevrees de voorstel aan de orde de openbare lagere school in het noordelijk deel der gemeente op te heffen met in gang van 1 September en de onder wijzeres, mej. S. Blaas eervol ont slag te verleenen. Het is niet twijfelachtig, dat het voorstel zal worden aangenomen, de R.K. zullen wel eensgezind het voorstel van B. en W. steu nen. Hoewel het dus vermoedelijk weinig zal geven, is een vlammend protest van het Protestante volksdeel hier zeker op zijn plaats. Wij komen natuurlijk nader op deze kwestie terug. TENNISCLUB „T.U.L.P." Heerhugowaard J.1. Zondag speelde bovengenoemde club een wedstrijd in Hoorn tegen „Wimbledon". Vastgesteld waren 8 partijen. Hieronder vol gen de uitslagen: Heerenenkelspel: E. Stumpel (Wimbledon) N. Kras (TULP) 3—6, 6-4, 6-2; M. Stum pel (Wimbledon)—S. Damen (TULP) 6—4, 7—5. Damcscnkelspel: A. Stumpel (Wimbledon) E. Hüsken (TULP) 1—6, 3—6; J. Stumpel (Wimbledon)—R. Bot (TULP) 3—6, 6—2, 2—6 Heerendubbelspcl: Schretlen en v. d. Lee N. Kras en S. Damen 57, 62, 63. Damesdubbelspel: M. Botman en M. Stum pelE. Hüsken en Af. Bot 46, 16. Gemengd dubbel: Mej. Verbragt en Welkers Mej. Af. Bot en A. Ruijter 16, 26; Mej. Droog en VloonMej. R. Bot en S. Buis 36, 4—6. De stand na deze partijen was 5—3 in het oordeel van „TULP". ZOETWATER BRENGT NIEUWE FLORA-KINDERENI Men weet, dat de flora en fauna van de vroegere brakke Zuiderzee en van het tegenwoordige practisch ge heel verzoete. IJsselmeer het onder werp van aandachtige studie heb ben gevormd en nog steeds vormen. De Ned. Dierkundige Vereeniging, de Club van Zuiderzeewaarnemers, de Ned. Botani sche Vereeniging en diensten van het Vis- scherijtoezicht volgen de veranderingen in en langs het verzoetende water met groote belangstelling. Een reeks van publicaties is er reeds verschenen, welke ook voor den leek een denkbeeld kunnen geven van de belangrijkheid van dit proces, dat tevens een der grootste biologische verschijnselen in ons land mag worden genoemd. Een bron van groot natuurgenot is in dit IJsselmeer gelegen. Verrassingen in de toekomst. Misschien wel een der meest sprekende veranderingen levert de flora op. Minder 'belangwekkend voor den leek is de onderge doken begroeiing, hoofdzakelijk van fontein kruiden, welke in den winter de wilde zwa nen lokken. Het is, aldus de N. R. Crt. de begroeiing van de dijken, welke zich bijzon der snel en aardig ontwikkelt, en welke ook in de toekomst steeds meer verrassingen zal geven. Wij bedoelen in hoofdzaak de dijken langs de Hollandsche kust; het beeld langs de andere kusten is niet hetzelfde, vooral daar niet waar dijken ontbreken, zooals aan de Veluwe en aan het Gooi. Waar 1 vroeger kaal was Langs de Hollandsche dijken, en vooral op die plaatsen waar de krachtige golfslag niet kan doordrinigen, in ondiepe bochten en „baaien", is de plantengroei aanmerkelijk veranderd. Waar men vroeger kale hellingen van bazalt en granietkeien vond, 2 a 3 meter hoog, waarop de grasmat volgde, is thans op vele plaatsen al les groen geworden. Moeras en wei- deplanten. al ontbraken enkele soor ten ook voor de afsluiting der Zui derzee niet geheel en al, vormen thans hier en daar weelderige bor ders. En ook heesters komen opzet ten, steeds lager afdalend naar den waterspiegel. Dezer zomer zag men aan het Buiten IJ de vlieren bloeien vlak aan den rand van het water, ook esscheniboompjes schieten tusschen de granieten steenen op. Deze twee schijnen de natuurllijke vegetatie te vormen van steenglooiingen, welke veel aan den in vloed van (brak)water zijn bloot gesteld ge weest, want men vindt ze ook, in uiterst schilderachtige exemplaren, aan de dijken van het oude IJ, ver het land in, zooals bij Westzaan en Nauerna. Zaad viel tusschen de steenen In de zeven jaar van verzoeting is nu aan het BuitenjIJ, o.m. bij Durgerdam, op den havendam, een weelde van heesters ont staan, vooral dan van vlieren. De kruiden flora doet het echter nog veel mooier. Door wind, vogels en water schijnen tallooze zaadjes in de voegen der steenen te zijn te recht gekomen, want groote uitgestrekthe den blauwe bazalt en kleurige graniet zijn aan het oog onttrokken, terwijl de planten van de zoutminnende gezelschappen aan terrein hebben verloren, zooals bijvoorbeeld de zee-ster, het zeelepeltolad en het Engelscfc gras, Verdrongen. Geheel verdwenen zijn deze planten welis waar nog lang niet, van een zuivere zoet waterflora zal hier trouwens wel nooit ge sproken kunnen worden, maar zij worden toch langzamerhand door andere planten verdrongen. Zoo bloeide dit voorjaar het kleine hoefblad vlak aan het water, zilver schoon, bereklauw, moerasdoorn, akkerwin- de, kaasjeskruid, bitterzoet, distels, hoewel vroeger niet geheel afwezig, bedekken thani groote gedeelten der hellingen. Veel schoonheid is verloren gegaan wij denken aan de paarse stoffee ring van zeeasters in de late zomer weken, aan de weelde van zeelepel blad en Armeria's in sommige bui- dijksche polders nieuwe schoon heid is er voor in de plaats gekomen Begroeiing van het water duurt lang. De begroeiing van het water zelf geschiedt daarentegen zeer langzaam, uitgezonderd dan wat betreft de fonteinkruiden, Zanni- chellia's en verder dicht op den bodem, de Characeae, de kranswieren. Het riet en een enkele biezensoort maken veroveringen doch heel langzaam komen de typische water- en moerasassociaties voor den dag, zooals wij die kennen van de zoetwaterpiassen in het binnenland. Het ondergedoken vederkruid komt op verschillende plaatsen al veel voor, ook hoornblad en waterpest schijnen zich reeds op enkele plaatsen te hebben vastgezet, ter wijl men b.v. aan het Buiten IJ nu ook de kleine lischdodde ziet verschijnen. Bloeien de waterplanten van opvallender karakter troffen wij aan bij de monding van de Hier- densche beek, namelijk de watergentianen, waar zij misschien ook vroeger wel voor kwamen. Het hoogere plantenleven beperkt zich natuurlijk tot de ondiepe plaatsen, waar de tot de verlanding bijdragende plan ten vasten voet kunnen krijgen. Maar ook op deze ondiepten vernietigt de dikwijls krachtige golfslag heel wat plantenleven, zoodat wij in de rustige kolken moeten uit kijken naar de soorten van de waterlelie-as sociatie, vederkruid, krabbescheer, kikker- beet, watergentiaan, e.a. Wanneer komt de waterlelie? Gele plompen en waterlelies is het IJssel meer nog niet rijk. Met belangstelling zien wij uit naar hun verschijnen in de rustige ondiepe kustgedeelten het zal nog vele jaren duren voordat hier de rijke flora der veenmoerassen van het binnenland wordt geëvenaardI HET WITTE KRUIS HEEFT GEEN om PAPIER MEER NOODIG! Het Hoofdbestuur der Noordholl. Vere« ging „Het Witte Kruis" berichtte aan i diverse afdeelingen, dat zij zich verpij* heeft gevoeld den band met de papieraf* centrale te Maarn te verbreken. Derhalve wordt de papierinzameling de afdecling Schagen stopgezet. Het is wel heel jammer, dat deze het volste vertrouwen en zoo goed opn^ te actie op niets is uitgeloopen. De teler- stelling in alle Witte en Groene Kr4 kringen is wel zeer groot. Hoeveel w». is er niet verricht, dat nu achteraf bij tevergeefs te zijn geweest. Een woord van erkentelijkheid en dc aan allen die hebben medegewerkt, zij gaarne gebracht. Vervolgens werd nog een damesdubbeW toegevoegd waarvan de uitslag was: A.Stj pel en R. Verbragt—Af. Bot en R. Bot t 46. CALUm^ RAADSVERGADERING. De Raad zal vergaderen a.s. Dinifo Augustus om half elf voormiddags. SCHAGEj VERHUURDERS BIJEEN. Gisteravond vergaderde de Verhuur vereeniging voor Schagen en Omstreken Eendracht", in het lokaal van den heer- Erp. Bij ontstentenis van den voorzitten secretaris, opent de heer K. Roggei ministrateur, de vergadering en di spijt uit over de geringe opkomst. Het jaar was zeer gunstig, zegt v< alhoewel er verschillende strubbel» weest zijn, die bijna alle tot genoej de verhuurders zijn opgelost. De notulen worden goedgekeurd. De voorzitter, de heer C. Barsingedt komt ter vergadering. Uit het jaarverslag van den pens meester en den administrateur stippM aan, dat per 1 Juli 1938 waren ingescjl 454 woningen; er werden 81 ingesc en 58 afgeschreven, zoodat het aanta 1 Juli 1939 477 bedroeg. Het Icdcncijfcr daalde van 166 op De ontvangsten bedroegen f 340.42, van het vorig jaar ff 496.69. De u f 187.25, zoodat er een saldo is van f 64 De bezittingen zijn van f548.42 voj gaan tot f 676.88, dus met f 128.46. j De heer Roggeveen legt er den nadi dat het gunstige finantieele resultaat oorzaakt is, doordat de vereeniging wi preventief werkt. De heer Barsingerhorn neemt de lfl der vergadering over. Het finaiitieel verslag wordt na deeling van den heer Sleutel, dat e< ander in orde is bevonden, goedgekei Tot lid van de fin. commissie woi nieuw benoemd de heer Sleutel, terwijl den heer Huiberts, die afwezig isyrerz< zal als tweede lid der commissie? toe den. Bestuursverl Aftredend zijn de heeren M. Schoenj ningmeester) en F. Schotten (comjfl beiden worden met meerderheid vanj men herkozen. In de plaats van dea M. C. Tuinman (commissaris niet hi baar) wordt benoemd de heer G. Kra allen aanvaarden hun benoeming. 1 Als administrateur herkiest men denk Iv. Roggeveen en verhoogt diens salaris, verband met liet grootere aantal woniw van 172.50 tot f 75.—. Voorzitter stelt voor, de vergoeding het huisbezoek., welke niet reglement» doch met toestemming van de leden mi jaar is uitgekeerd, met 1 jaar te verlet.' Aldus besloten. Na de rondvraag, die slechts zaken; internen aard oplevert, volgt sluiting, v STAND DER WERKLOOSHEID Op Zaterdag 22 Juli stonden 24 werklef ingeschreven waarvan 21 in de ceri' werkverschaffing; 2 werkloozen makii wachtweek door, terwijl 1 werkloos zijn bondskas trekt STAND DER ARBEIDSBEMIDDÖ Op Zaterdag 22 Juli stonden 23 pf* als werkzoekende ingeschreven, waar® grondwerkers, 2 timmerlieden, 1 stuc»* 1- arbeider-chauffeur, 9 landarbeiders 2 losse arbeiders. In 1938 bedroeg dit af in de overeenkomstige week 18, waan*! in werkverschaffing en 4 stempelden: k bedroeg dit aantal 38, waarvan 15 in verschaffing. WEER TERUG ONDER DE WAPEN* De buitengewoon opgeroepen dienstpli-' tige Joh. Bremer, wien klein verlof was leend, is weer in werkelijken dienst S geroepen. WERKVERSCHAFFING EN STEUN VERLEENING. De Minister 'van Sociale Zaken j* goedgevonden dat gedurende de periofll Juni tot en met 9 September a.s.s ten»* ste 30 arbeiders in de werkverschaffing steunregeling mogen worden gehouden- aantal was oorspronkelijk bepaald OP hetgeen te laag bleek. wmM Verloren een witte tasch inhoudende portemonnaie met f 17.en eenige w benoodigdheden. Inl. Gem. Bode. Wie voor zich J» moet éxtrn voorzichtig zijn, want hij nadert 'n voor- ra ngsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan!)

Schager Courant | 1939 | | pagina 6