Burgemeester Ninaber neemt afscheid Openbare School Noord Stadt Schank RAAD KOEDIJK RAAD HEERHUGO WAARD Hartelijk afscheid ean wethouder Krom. QeSnGUVcId voor bijvoedering in de weide MUT1 Zondag diner a f 1. Uit onze OmgevÊ Een baby-burgemeester maakte een leerschool door, zegt wethou der Hart Ik ben geen per soon om gauw aan Iemand te wennen, antwoordt de burge meester. GROOTE BELANGSTELLING BIJ ZIJN LAATSTE RAADSVERGADERING. De raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag te vier uur voor de laatste maal onder leiding van burgemeester Ninaber. die met ingang van 1 November a.s. is be noemd tot burgemeester van Beemster. In verband met dit afscheid was de be langstelling van het publiek voor deze verga- groot. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de echtgenhote van burgemeester Ni naber, eenige collega's van den burgemeester de heeren Baron van Fridagh van Schoorl, Kroonenburg van St. Pancras, Van Reenen van Bergen, Wijnveldt van Oudkarspel, mr. Koelma, de gem.-secretaris van Alkmaar en vertegenwoordigers van verschillende ver- eenigingen en corporaties uit de gemeente. Xededeelingen. De notulen van de vorige vergadering werden aldus vastgesteld. Ingekomen stukken. Voorzitter deelde mede, dat hij met ingang van 1 Augustus is genoemd tot burgemeester van Beemster. Ged. Staten hebben eenige besluiten van den Raad goedgekeurd. Kas en boeken van den gemeente-ontvan ger werden in de beste orde bevonden. Van den heer W. C. Ninaber was een verzoek ontvangen om hem eervol ontslag te verleenen als ambtenaar van den burger lijken stand, met ingang van 1 Augustus a.s. Voorgesteld werd, eervol ontslag Ie verleenen onder dankbetuiging voor de in die functie bewezen diensten. Van de Commissie voor huishoudelijke voorlichting ten plattelandc was een ver zoek ontvangen een bijdrage beschikbaar te willen stellen voor het werk dier commis sie. B. en W. stelden voor, dit verzoek te behandelen bij de begrooting voor 1940. De Raad ging hiermede accoord. Van Ged. Staten was een verzoek aan wezig, om de begrooting 1939 te willen wij zigen. B. en W. stelden voor, de gevraagde wij zigingen, voor zoover mogelijk aan te bren gen en te besluiten tot aanvaarding der voorwaarden die ter verkrijging van dg rijksbijdrage zijn gesteld. Accoord. Een benoeming. B. en W. stelden voor, den heer J. J. Smit te benoemen tot waarnemend seceraris- ontvanger en tot ambtenaar van den bur gerlijken stand. De heer Smit werd met op een na alge- meene stemmen benoemd. De heer Smit werd hierna meteen be- eedigd als waarnemend secretaris. De begrooting 1938 gewijzigd. B. en W. boden een begrootingswijziging aan voor den dienst 1938, voor den gewo nen en voor den kapitaaldienst. Het betreft alleen administratieve wijzi gingen, waarmee de raad zich kan vereeni gen. Aanbieding gemeenterekening 1938 Vervolgens boden B. en W. de gemeente- rekening 1938 aan. Deze rekening zal door de raadsleden be halve de wethouders worden nagezien. B. en W. stelden voor, een begrootings wijziging voor 1939 vast te stellen en de eerste begrootingswijziging voor 1939 in te trekken. Aldus besloten. Wijziging maximumsnelheid B. en W. ctelden voor, over te gaan tot wijziging van de politieverordening, betref fende de maximumsnelheid voor motorrij tuigen. Hierdoor zal de maximumsnelheid ver hoogd worden van 28 tot 45 k.m. De heer Hart zeide dat dit besluit geen verkeerden indruk moet wekken bij de hee ren automobilisten. Het beteekent geen uit- noodiging om harder te rijden. Spr. hoopte, dat rekening zal worden gehouden met het groote gevaar van den smallen weg. Voorzitter onderstreepte deze woorden. Hij zal een briefje achterlaten voor zijn op volger mot het verzoek streng toe te zien op het snel rijden. Het voorstel van B. en W. werd hierna aangenomen. Het volgende voorstel behelsde den heer A. Sloof toestemming te verleenen tot het opheffen van de zekerheidssteling van het electriciteitshedrijf. Aldus besloten. Onderzoek geloofsbrieven. De geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden waren door een commissie na gezien. De heer Kramer adviseerde tot toelating Aldus besloten. HET AFSCHEID VAN DEN BURGEMEESTER. De heer Visser, die wel de laatste raads vergadering zal meemaken, feliciteerde den burgemeester met diens benoeming tot bur gemeester van Beemster. Zeven jaar gele den bent U hier gekomen met vele plannen en idealen, welke IJ hier echter niet alle hebt kunnen volbrengen, zeide spr. en hoopte, dat de burgemeester in Beemster gelukkiger zal zijn. De secretaris, de heer Sloof, verkreeg hierna het woord. Spr. herinnerde aan een gezegde in het begin van zijn ambtsperiode waarin hij o.m. liet uitkomen, dat in tijden van hoogconjunctuur, als alles van een leien-d akje gaat, er wel lof voor de over heid is. In het tegenovergestelde geval is het wel eens anders. Voor het bevorderen van de welvaart van de gemeente heeft de voorz. geen gelegenheid gehad. Hij werd direct voor een zeer zware taak geplaatst. En alles is niet van een leien dakje ge gaan. Zeer vaak verschilden de mecningen, maar spr. is er van overtuigd, dat zeer veel onaangenaamheden voorkomen hadden kun nen worden, als er meer contact was ge zocht met den burgemeester, waarvoor deze steeds alle gelegenheid gaf. Hartelijk dankte spr. den voorzitter voor de aangena me verhouding, welke steeds heeft bestaan op de secretarie. Spr. wenschte den burge meester in diens nieuwe woonplaats een goede gezondheid en het allerbeste toe. Namens het personeel der gemeente, den gemeenteraad en het Burg. Armbestuur over handigde spr. den scheidenden burgemees ter een blijvend aandenken, in den vorm van een vulpenhouder, met standaard en 'n vloei rol Ier. De voorz. zeide zeer getroffen te zijn door deze geschenken, waarvoor hij hartelijk dankte. Hieruit blijkt wel, dat ik in klei nen kring wel contact heb gekregen. Een terugblik. Wethouder Hart, hierna het woord voe rende, wierp een terugblik op de ambtspe riode van den burgemeester. U hebt, aldus spr., geen gemakelijke taak gehad. Uw weg is niet altijd over rozen gegaan. Het spreekwoord zegt: Veel weten is veel ver geven, alles weten is alles vergeven. Dat is bier ook van toepassing. Vandaag kunnen wij ons gelukkig prijzen, dat de verhou ding. vooral den laatsten tijd, heel goed is geweest. In de laatste wethondersvergade- ring zeide de voorzitter: Ik heb een eigen schap, dat ik langen tijd noodig heb aan de mensehen te wennen. Als baby-burgemees ter bent u hier gekomen en hebt hier a.h.w. een leerschool doorgemaakt. Ik hoop, dat U in do Beemster spoediger aan Uw omgeving zult wennen. Spr. wenseht burgemeester in zijn nieuwe gemeente een voorspoedige en gelukkige tijd toe. De heer Kramer huldigde den burgemees ter als iemand, die steeds boven de partijen stond. Uw nieuwe gemeene is niet, zooals helaas onze gemeente, noodlijdend. Tk hoop dat U daar een aangenomen werkkring zult hebben. Ook de heer Schuur feliciteerde. De burgemeester ging hierna in gedachten terug tot den 15en Juli 1932, toen hij hier als burgemeester werd geinstalleerd en vol verwachting en ambitie zijn taak begon. Erkentelijk is spr. voor de verkregen voor lichting van den secretaris en de wet houders. Spr. dankte hen hiervoor; ook don oud-ontvanger betrok spr. in dezen daivkn daar deze hem steeds waardevolle adviezen heeft gegeven. Ook de raad heeft mij zijn medewerking gegeven, wel werd dit spoedig gehandicapt doordat de gemeente noodlijdend werd. waardoor men voor zeer veel moeilijkheden kwam te staan en men eeniakkelijk kon overhellen tot het laisser faire, laisser aller. Buiten den tuinbouw ziet spr. nog mogelijkheden voor de gemeen te Koedijk hoewel zijn naaste medewerkers deze meening niet deelen. Spr. heeft hier het oog op de vestiging van personen uit Alkmaar in deze gemeente, nadat in die richting eenige voorbereiding is gedaan. De samenwerking met de wethouders is altijd goed geweest, de verandering van de samenstelling van het college is daarvoor bevorderlijk geweest. Men heeft spr. wel gevraagd, wat kunt U nog van uw Burge meesterschap zeggen. Het is voor mij een leerschool geweest. Vele voorstellen en he sluiten heeft spr. moeten doen of uitvoeren waarvan er sommige niet zijn instemming hadden, en waarbij hij vele malen gelijk heeft gekregen. Spr. wees op de goede samenwerking met de politie, ook met de rijkspolitie voorts die met de ambtenaren ter secretarie en het onderwijzend personeel. Veel medewerking heeft spr. ook onder vonden van de verschillende commissies. De luchtbeschermingsdienst is nog in wor ding. Spr. hoopte, dat het degenen, die daar aan verbonden zijn, gelukken moge de or ganisatiewerkzaamheden tot een goed einde te brengen. Dan is er nog de brandweer, wier paraatheid gisteren nog is gebleken. De verbetering daarvan moet steeds door gaan; op de steun van den oud-hoofdbrand meester kan men, dat is ook gisteren weer gebleken, steeds rekenen. Ik ben, aldus ein digde spr. zijn rede, gewend geraakt aan deze gemeente en mijn vertrek zal, ondanks de mooie promotie, noode zijn. Aan allen, hier aanwezig en ook aan hen, die hier niet zijn, wensch ik toe, dat het hun goed ga. Voor de gemeente Koedijk hoop ik, dat ook spoedig betere tijden mogen gloren. Daarna werd de openbare vergadering gesloten. ANDEREN SPREKEN Baron van Fridagh, burgemeester van Schoorl sprak namens de collega's die deel uitmaken van de commissie van uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst Schoorl, den scheidenden burgemeester dankende voor de ondervonden samenwerking. Burgemeester Van Reenen van Bergen sprak namens de collega's van Sint Pan cras en Oudkarspel een hartelijke felicita tie uit. Het hoofd der O.L. School, de heer Stuf- fers dankte voor de vriendelijke woorden tot het onderwijzend personeel gericht en voor de steeds door de burgemeester betoon de belangstelling voor het onderwijs. U hebt in de zeven magere jaren nog veel voor hetonderwijs kunnen tot stand brengen, zegt spr. De heer Koelma, gemeentesecretaris van Alkmaar sprak namens mr. Van Kinschot, den burgemeester van Alkmaar. De beoordeeling van Alkmaars standpunt over de wijze, waarop is samengewerkt, is heel gunstig. Hetgeen de burgemeester gezegd heeft over het trekken van ingezetenen van Alkmaar noemde spr. een compliment voor Alkmaar Namens het burgerlijk armbestuur richt te de heer A. Jongsma het woord tot den scheidenden burgemeester. Ook sprak de heer Jongsma woorden van dank namens de commissie voor de kleine tuinderssteun en de nruziekvereeniging, welke steeds de medewerking van den bur gemeester heeft gehad. De burgemeester drukte nogmaals zijn groote erkentelijkheid uit voor al hetgeen hier gesproken is. Het heengaan is er hem moeilijker om geworden. Daarna hebben velen met een handdruk afscheid van den burgemeester en diens echtgenoote genomen. ALLE HENS AAN DEK VOOR EEN DRIEMANSSCHOOL IN HEERHUGOWAARD ZUID. De eerepenning toegekend. Raad Heerhuogwaard. De Raad vergaderde gisteravond. Voor zitter was de burgemeester B. W. F. Sut- man Meijer, secretaris de heer v. d. Wilden- bergh. Het doet voorzitter genoegen dat de heer Bankras na zijn ziekte weer aanwezig is. De notulen worden goedgekeurd. Van de INGEKOMEN STUKKEN. Vernielden wij eenige goedkeuringen op raadsbesluiten en voorts andere formeclc stukken. VOORSTELLEN VAN B. EN W. Wegen. Burgemeester en wethouders stellen voor aan het openbaar verkeer te onttrekken het Noordelijk en Zuidelijk Kerkpad te Vecnhuizen. De heer Dekkers wijst er op dat nog een achttal mcnschen van den weg gebruik maakt Is het daarvoor bezwaar dat de weg openbaar blijft en doorgang zal blijven met planken met één leuning over de slooten? Voorzitter zegt dat deze zaak reeds oud is. De gemeente heeft het onderhoud voor het Noordelijk Kerkepad in tegenstelling met liet Zuidelijk Kerkepad, dat hij de dia conie in onderhoud is. Ten aanzien van het Noordelijk Kerkepad hebben de omwo nenden verklaard dat zij er over het alge meen weinig gebruik van maken, er waren er slechts vijf eigenlijk en daarvan waren er ook nog wicn het niet veel kan schelen Het recht van overpad blijft echter toch be staan, dus men mag over het land blijven loopen. Voor drie mensehen houdt men toch de geschiedenis overigons niet in stand. De palen zijn zeer slecht, het maken van planken zou 't ergste niet zijn. Bewoners zouden aan het Kerkbestuur kunnen vragen de bruggen te onderhouden, dan kan de raad altijd nog een bijdrage votcercn. Men moet bij dit alles niet vergeten, dat door de nieu we provinciale wegen de palen veel van hun waarde hebben verloren. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. OPHEFFING O. L. SCHOOL. Ie Burgemeester en Wethouders stellen voor over te gaan tot opheffing van de O.L. school nr. 3 staande in het Noordelijk deel der gemeente, zulks met ingang van 1 September a.s. 2e Als gevolg van het onder le te nemen besluit stellen Burgemeester en Wethouders voor aan mej. S. B. Maas, onderwijzeres aan genoemde school, met ingang van denzelf den datum als zodanig eervol ontslag te verleenen, met dankbetuiging voor bewezen diensten. Men stelt de mogelijkheid open, dat zij wanneer de school Zuid tot een drie- mansschool uitgroeit weer benoemd zal worden. Voorzitter releveert de geschiedenis. Er kwamen langzamerhand minder leerlingen en tenslotte onder de norm van 50. Nochtans kan de raad besluiten dat de school blijft, dit is in de vorige vergadering ook geschied. Ged. Staten hebben het raadsbesluit goedge keurd, maar tegelijkertijd werd geadviseerd te overwegen of de school Noord nog wel op de meest geschikte plaats stond. Een bespreking met ouders van Noord is gehouden en toen zijn alle pogingen in het werk gesteld in ieder geval de school in stand te houden, hetzij in Veenhuizcn of in Noord. Er komen slechts 5 kinderen van Noord voor Vecnhuizen. Op die bespreking is gevolgd een informatorische bespreking met belanghebbenden uit Veenhuizen. Er werden 32 leerlingen van Veenhuizen opge geven, dat zou dus totaal 37 zijn. Noodig was 41, dus bij heropening zou de school een éénmansschool worden. Een nieuw gebouw was bovendien noodig in Veenhuizen. Gevraagd is om uitstel daar voor, om eerst de zaak eens aan te kijken. Over het geheel genomen was er dus wei nig kans om een school te krijgen. Ook een laatste poging haatte niet, de lieer H. Bruin van Vecnhuizen deed alle moeite, maar men kon nooit verder komen dan een éénmans school. Hier voelde Veenhuizen niets voor, Nieuwe Niedorp en Hoogwoud deden hoven- dien concessies ten aanzien van het vervoer Neemt men het geval uit onderwijsstand- punt, is het dus de vraag of de scholen te Noord en Vecnhuizen, bij opheffing het on derwijs veel schade zouden berokkenen. De ouders van Noord vragen thans een spoedige beslissing, omdat zij geen prijs stellen op een eenmans- school, die een wangestalte is. School Noord werd op 16 Mei bezocht door 36 leerlingen, thans zijn er 34 leerlingen, dus in ieder geval minder dan 41. Degra datie staat dus vast, noch Noord noch Veen huizen zien kans een behoorlijke school te krijgen; liever heeft men Noord naar Zuid, om er mogelijk een driemansschool van te maken, volgens art. 56 der L. O. wet. De mi nister beslist hieromtrent. Ket debat. De lieer Dekker betreurt, de gang van za ken, maar heeft de bui wel zien komen, de houding van de R.K. raadsfractie vond spr. zeer sympathiek, men liet zich van een goe den kant zien, zij had 2 jaar geleden de school reeds kunnen opheffen. Echter vindt spr. het voorstel van B. en W. vaag, er is niet te vinden hoe het college zich voor stelt de kinderen in Zuid onder te brengen. Een stimulans voor een driemansschool ont breekt bij B. en W. Liever zou spr. een rui mer weg bewandelen en de school met drie maanden opheffen. Men kan dan eerst een referendum onder de ouders houden, opdat men precies weet hoeveel leerlingen er ko men. Voorzitter: Wij betreuren het eveneens, Dank brengt spr. voor de sympathieke woorden van den heer Dekker, gezien het tendentieus bericht in een der bladen (dat inmiddels reeds weer is gerectificeerd) waar door werd gesuggereerd, dat de R.K. eigen lijk de scholen de nek zouden omdraaien. Overplaatsing is een gevolg van opheffing, men moet dit apart bezien. In een onderzoek bij de ouders ziet spr. niet veel, er zijn gegevens genoeg omtrent de overplaatsing, van 33 ouders ontving men reeds antwoord, 21 leerlingen zullen zeker naar school Zuid gaan, 12 bij vergoeding van vervoerkosten. Wat dit vervoer betreft, heeft de gemeente reeds kostenopgave gevraagd, maar nog niet ontvangen. De heer Dekker: Die is hier! Voorzitter: Wonderlijk! de heer Dekker weet het nog eerder dan wij! De kosten blij ken totaal per jaar f270.te bedragen. Men zal dit nader bezien. Art. 13 van de L. O. wet voorziet in deze zaak grootendeels. De ruimte in school Zuid. zal geen bezwaar zijn, het lokaal dat thans voor vakteekenonderwijs wordt gebruikt, kan worden ingeschakeld. Voorzitter wijst nog eens op het art. 56. waardoor 3 leerkrachten mogelijk zouden worden. Wordt het afgewezen, heeft men 2 lokalen met totaal 90 leerlingen. Eventueel zou men dus voorloopig moeten spuien. De heer Dekker schudt bedenkelijk het hoofd. Voorzitter: De heer Dekker heeft gelijk, zijn we ze eenmaal kwijt, krijgen wc ze niet meer terug maar 't zou slechts 'n noodmaat regel zijn. B. en W. zullen trachten een 3e leerkracht te krijgen. De heer Dekkers blijft op uitstel aandrin gen, om de lokalen in orde te kunnen maken. Voorzitter heeft in principe geen bezwaar. De heer Dekker: Ook volksonderwijs zal zich voor een driemansschool interesseeren, en mogelijk leerlingen aanbrengen. Een tweemansschool is met 90 leerlingen over belast. Voorzitter: We moeten bij nader inzien den minister dan eerst een beginselvraag stellen, want aanstellen van een 3e leer kracht hangt af van toename van het aan tal leerlingen; als de zaak eenimaal is ge regeld dus de andere school opgeheven. De heer Kooij dacht dat mej. Maas zoo lang overgeplaatst kon worden. Voorzitter zet uiteen, dat dit wettelijk niet mogelijk is. Het voorstel van B. en W. wordt aange- men. COMMISSIE WERING VAN SCHOOL VERZUIM. Burgemeester en Wethouders stellen voor: le over te gaan tot opheffing van de com- missiën tot wering van schoolverzuim in het Noordelijk en Zuidelijk deel der gemeen te, zulks in verband met de opheffing van de o. 1. school nr. 3 2e in te stellen één nieuwe commissie tot wering van schoolverzuim voor de ge- heelc gemeente. Na goedkeuring van het onder 1 genoemde worden tot leden voorgesteld de h.h. Pas toor Brouwer, S. Post, C. Haeck, P. Folkerts ma, H. van Elten, K. Oudeman, en P. Brink. Pastoor Brouwer zou voorzitter zijn. De heer Tromp kan zich met de aanbevi ling niet verecnigen, de onderwijzers van de Kath. Scholen zijn misdeeld, en boven dien staan er ouders op zonder school gaande kinderen. Voorzitter: We hebben het bevolkingsre gister er niet bij gehaald! De heer Tromp adviseert de aanbeveling terug te nemen. Na wijziging worden benoemd de heeren: Pastoor Brouwer, S. Post, J. v. Schaik, P. Folkertsma; L. v. d. Graft, K. Oudeman, P. Brink. LAGER ONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders stellen voor: a. het bedrag, dat de gemeente over 1938 ter zake van de in artikel 55bis der Lager onderwijswet bedoelde kosten voor de open bare lagere scholen werkelijk heeft uitge geven voorloopig te stellen op f 883.68 b. het bedrag, dat overeenkomstig het krachtens artikel 55 bis der lager onderwijs wet per leerling bepaald bedrag in ver band met het aantal leerlingen van de openbare scholen daarvoor beschikbaar was gesteld voorloopig vast te stellen op f 967.84 c. het verschil van de onder a en b genoem de bedragen vorloopig vast te stellen op f 84.16 (minder uitgegeven.) Aldus besloten. GEMEENTEBEGROOTING 1939. Burgemeester en Wethouders bieden de 5e begrootingswijziging voor den dienst 1939 ter vaststelling aan. Er is voor fl 715 materiaal aangeschaft voor luchtbescherming, fl 500 was reeds toe gestaan. ONDERZOEK GELOOFSBRIEVES Hierna wordt de vergadering gesc voor onderzoek van de geloofsbrief nieuwbenoemde radsld'en. Tot toelating allen wordt geadviseerd. Voorzitter richt zich nu met hani worden tot de scheidende raadsleden deze vergadering waarschijnlijk de fc van den tegenwoordigen raad is. 1 De heeren Krom, Poland, Bankras Laan komen niet terug». Voorzitter i ze allen hartelijk, en richt zich da het bijzonder tot de heeren Kroin et land, welke heeren het langste zitting den van de vier. Weth. Krom had bijna een kwart eet ting, er werden 259 vergaderingen j den, waarvan hij er 3 miste. Lange was de heer Krom wethouder, er 401 B. en W. vergaderingen, waarvan 390 bijwoonde. Dat was een record! veel heeft weth. Krom voor de gem gedaan, de waardeering komt het be uiting door de eere-pet toe te kennen in verguld zilver. Ooi heer Poland dankt voorzitter hartelijk, was 16 jaar raadslid, zijn belangstellia zeker blijven, voorzitter wenschte hem goeds. Tot slot dankt voorzitter den gehi raad voor de medewerking en aanga discussies, waardoor de gemeentebei zeer zijn gediend. Moge de zittingspei bij U even aangename herinneringen terlatcn als hij mij, eindigt voorzitter. Wethouder Krom brengt zijn beste i aan burgemeester, collega-wethouder i taris en raadsleden, en tenslotte ook de kiezers. Spr. prijst voorts de aangename si werking op de secretarie. Weth. Kooij spreekt daarna zijn col Krom hartelijk toe. Veel drukke dagen er geweest,veel is er samen bereikt. De heer Poland sluit zich gaarne 1 woorden van wethouder Krom aan; kwam en ging samen, 't is als 't liedje, als we gaan, den gaan we te falderaldérierc (gelach) Beiden bou we mee aan de openbare scholen, zien we ze verdwijnen! Voorzitter: Dat is historie... Hierna sluiting.. LEIDSCHEPLF.IN 5—9 A'darn Tel 8" Dagelijks wisselende menu's, Huzarensla poulet-soep Zalm, eiersaus, gekookte aardappik Ossetcng, Champignonsaus, dopend purée Ijs met slagn Zonder Visch 90 ct. Inplaats van hetn gerecht Hors d'oeuvre varié 1.40. Ons diner a 1.75 is een Lucullus-maiï Reisgezelschappen belangd reductie. RB WERKLOOSHEID VERMINDE^ i Het aantal werkloozen in onze ge®1 dat-„in zorg" is, wordt geleidelijk aao, steeds minder. In de vorige week b« het aantal slechts 6, tegen 10 in de vo gaande weck, welke allen ingevolge- Rijkssteunregeling werden geholpen- overeenkomstige week van 1938 en lw' dioeg het aantal werkloozen respect®' 18 en 59. ZUID-ZIJPE. VEEL KINDEREN INGEëNT. Van de dezer dagen geboden gelef®' tot inenting tegen roodvonk c« d'P11" welke het vorige jaar op gr?.0";? is toegepast hebben in Zuid-Zijpe' deren gebruik gemaakt. De inenting» den verricht door den arts W. van te St. Maartensbrug. WlERINGB0£ ATHLETEN NAAR AMSTERDA* Voor den morgen op de Sintelbaanfl piaplein te Amsterdam te houden lingendag meldden zich c.a. 200 deei (sters) aan, welke elkaar op ruim mers zullen bekampen. Ook uit onzef1- te zijn deelnemers. Goed succes! wieringeM BURGERLIJKEN STAND. Geboren: Lamberdina Johanna Hcn^ d. v. J. W. J. Aalders en Ah. J- Adriaan Pieter, z. v. M. C. Versluis Regt; Hendrika, Maria Gcortruida, B. Smit en C. M. B. Reijers; AalKe. F. Hamstra en J. S. Renkema.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6