Oranje-naklanken De raadsleden willen geen zoete jongens zijn RAAD SCHOORL De Groeter school in verregaanden staat van ontbinding De Raad la dwars! Hen wil het uit- breldingsplan tóch behandeld heb ben. De architect Rozenburg is ko ning en de pers koningin van Schoort. Vertrouwen in B. en W. een fictie? De plaatselijke architecten nu tóch aan bod, om de Rozenburgplan nen aan te vullen. Besloten vergadering voorloopig de oplossing. Ook de nieuwe raadsleden mogen komen kijken. De heer Winder heeft angst om de nieuwe school. De Sint Petrusschool heeft het benauwd. Veel geld, dat onderhoud, zegt de heer Duin. De Groeter school in staat van ontbinding. Schoorl's avond dorade voor gelieven. De bur gemeester ontwerpt een werkver schaffingsplan voor de Joodsche vluchtelingen: zandtrappen. Teeder afscheid van de heeren Kaandorp en Blom. De vermoedelijk laatste vergadering van den thans ziting hebbenden gemeenteraad werd door alle leden bijgewoond en door den burg oester Baron van Fridagh ge presideerd Secretaris was de heer Mr. Bc- lonje, gemeentesecretaris. De Raad houdt eerst een langdurige ge heime vergadering. Als de openbare bijeen komst is geopend wordt in het bijzonder de heer Gutter welkom geheeten, na zijn langdurige ziekte. INGEKOMEN STUKKEN EN MEDE DEELINGEN. 'Voorzitter spreekt een woord van harte lijke felicitatie en dankbaarheid bij de ge boorte van Prinses Irene. Ken gelukstele gram wordt naar Soestdijk gezonden. Goed gekeurd wordt dat f50.— voor verlichting wordt beschikbaar gesteld en f0.25 per leer ling voor de feestelijkheden. Eenige goedkeuringen op raadsbesluiten, dankbetuigingen en formeele stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Schrijven d.d. 1» Juli j.l. van de Gcd. Sta ten van Noordholland, houdende toezending van de Rekening 19117 der Gemeente, verge zeld van een nota van opmerkingen. B. en W. stellen voor de gevraagde admi nistratieve wijzigingen aan te brengen en \erzocken machtiging tot het nader aan brengen van die wijzigingen die uit een eventueel nog te voeren correspondentie met Ged. Staten kunnen voortvloeien. Aldus besloten. Het uitbreidingsplan op de prop pen. Ingekomen zijn bezwaarschriften van Jb. Rietveld en anderen ingekomen binnen den daarvoor vastgestelden wettel ijken termijn, tegen het ter visie gelegen hebbende ont- werp-uitbreidingsplan. Onder verwijzing naar bun aan de Raads leden gericht schrijven, d.d. 29 Juni j.l., stellen B. en W. voor de betreffende be zwaarschriften voor kennisgeving aan te nemen, daar het plan waarvoor deze be zwaarschriften gelden, thans niet in be handeling zal worden genomen, en door de voorgestelde wijziging aan nagenoeg alle be zwaren is tegemoet gekomen. Uiteraard kan men na de hernieuwde ter visielegging we derom bezwaren inbrengen. De raadsleden Blom, Duin en Gut ter wenschen bet uitbreidingsplan in behandeling te brengen. De heer Duin vindt het zonderling dat B. en W.. het plan opnieuw ter visie leggen. Dat was niet de afspraak. De hcelc gemeen te kwam in opstand. De lieer Blom zegt bet plan te willen be handelen omdat het plan z.i. voldoende is bekeken. Afspraak was gemaakt dat het plan in Juli openbaar besproken zou worden Het is nu Augustus, vandaag behoort het plan Roozenburg in behandeling te komen. Zijn er wijzigingen, dan behooren die na vandaag te worden aangebracht. Nu is de in druk gevestigd, dat de raadsleden er niet mee noodig hebben. Komen B. en W. nu met ccn nieuw plan, opdat de raad over het oude plan niet meer kan spreken? Nu wasschen B. en W. de banden in onschuld! Weth. Schermer kan zich de verwonde ring van de heeren indenken, doch zij wa ren tocih voldoende op de hoogte van den gang van zaken. B. en W. komen graag met een zoo goed mogelijk plan. en volgens hun eigen opvatting. Natuurlijk wordt daar bij met de gevoelens der bevolking reke ning gehouden. 6 Juli de fatale datum. 6 Juli was de fatale datum, anders moest men volgens wettelijke bepalingen weer van voren af aan beginnen. Men meende dat 't daarom beter w as 't plan alvast maar neer te leggen onder liet motief „Komt tijd, komt raad." Eenige dagen later kwam men tot de conclusie, dat verandering tot geboden was. Men beeft een bekend iemand op de griffie om raad gevraagd en deze adviseer de het oude plan opnieuw ter visie te leg gen, omdat een nieuw plan indienen niet mogelijk was. Zeker willen B. en W. den raad niet op zij schuiven, er is zelfs een persconferentie geweest: over alles heeft 't volle licht geschenen. Tenslotte is de pers de koningin van Schoorl, zegt weth. Schenner. Als het oude plan thans wordt afgestemd, moet men geheel op nieuw beginuen! Vertrouw het B. en W. toe, roept de wethouder, er zijn veel verbe teringen aangebracht. De beer Gut ter meent dat de fatale datum niet zoo fataal is. Was er geen bespreking met den raad mogelijk geweest? De heer Duin: Hoe ver gaat bot vertrou wen in B. en W.? Vorige keer hebben we dat ook gedaan, maar de architect doet wat hij wil. B. en \V. zijn niet bij machte den loop der dingen te keeren, is er dan van vertrouwen wel sprake.' Het vervelende gezanik zal allicht weer komen. Alles bad anders gekund, meent spr., het is en blijft een treur zang. Weth. Bijl: De heer Rozenburg wilde niet zooals wij willen, wij houden de touwtjes in banden, alleen zet Rozenburg dan zijn naam niet onder liet plan! De heer Blom, wethouder Schermer be antwoordend, meent dat van nestjes uithalen geen sprake is, maar afspraak is afspraak, de raadsleden moeten in zoo'n belangrijke zaak gekend worden! Wel meent spr. dat de raad meer voor bet tweede dan voor bei eerste plan is, maar de raad wil geen zoete jongen zijn; straks is er weer wat anders! Tot wethouder Schermer is bet niet doorgedrongen dat de burge meester den raadsleden beeft be loofd, thans bet plan te behandelen, anders had hij andere gedaan. Spr. is democratisch genoog, hij gaat vrij uit, doch is de indruk er, dat de raad gepasseerd is, wil spr. die gaarne wegnemen. De plaimen gaan niet meer naar Rozenburg; liet is slechts een wijziging van de bebou wingsvoorschriften, en dat kan op de secre tarie op de kaart in een week klaar gemaakt worden. Een lijdensweg wordt bet dus niet en veel vertrouwen is niet noodig. Haast is er omdat er verschillen de stagnaties zijn bij den bouw. Dat doen Ged. Staten, Als het plan is aangenomen is dat uit. Teekeningen van in aanbouw zijnde huizen be hoeven dan niet meer naar Haar lem. De heer Duin vraagt wat er tegen was ge weest, als de plaatselijke architecten de zaak in orde hadden gebracht. Men ziet nu de resultaten! De heéle gemeente is over tuigd, dat er niets van goed was van dat plan Rozenburg. Voorzitter: Nou, nou! De heer Duin: We zijn er nog niet! Voorzitter: Gaat u maar door! De heer Duin zegt verder, dat nu toch de plaatselijke architecten er bij komen. Het hecle plan had „zelfs door een Zuurbier" ge maakt kunnen worden. Zullen Ged. Staten hot plan nu goedkeuren? Voorzitter: ik ben geen profeet, misschien neigt men naar Rozenburg. Deze is erop gewezen dat hij buiten de lijnen ging, hem door B. en W. aangewezen, maar hij stelde zijn prestige als stedebouwkundige er tegen over. Laten we nu nog eens in besloten ver gadering over alles praten, dan zijn we het eens voor het plan ter visie wordt gelegd. Laten we dan ook de nieuwbenoemde raadsleden uitnoodigen zegt voorzitter. Men besluit aldus. Maandagavond zal de conferentie gehouden worden. VOORSTELLEN VAN B. EN W. De nieuwbenoemde raadsleden worden toegelaten, nadat de geloofsbrieven zijn on derzocht en in orde bevonden. ADMINISTRATIEVE MAATREGELEN. Vastgesteld wordt een overschrijving dienst 1938, een tweetal suppletoirs begrotingen 1938 en een tweetal supplctoire heerootin- gen voor den dienst 1939, betrekking heb bend op schoolbouw en verbouw en luchtbe schermingsdienst. Voor den laatsten dienst is thans f 760.— noodig. Op hoop van zegen merkt voorzitter op. De lieer Winder merkt op, dat de aan besteding van de school reeds boven de begrooting ligt. Hoe klopt dat? Wetih. Schenner: Goed! Voorzitter zet uiteen, dat er nog begroo tingen zijn van bijkomende werken, even tueel komen er suppletoire begrootingen Sr is overigens een post onvoorzien. GRONDVERKOOP. B. en W. stellen voor, om t b .v. den aanleg van het rijwielpad langs den Rijks weg te Schoorldam, aan bet Rijk te verkoo- pen vier grondstrooken. alsmede twee per- ceelsgedeelten water voor een toaal bedrag van f 6. Do overdrachtskosten koenen voor reke ning van het rijk. Voorzitter: Wenschen de heeren nog het woord? De heer Duin: Ik niet hoor! Confoitn besloten. DE KORT VROEG TE VEEL1 Vervolgens komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot het beschikbaarstellep overeenkomstig artikel 72 der L.O. wet van een crediet van ten hoogste f 1700.aan het Bestuur van de R.K. Bijzondere School te Catrijp. voor dringend noodige verbete ring van de terreinen speelplaats hü de school en lot liet aanbrengen van lichtramen in de bestaande lokalen. in overeensteming met die welke thans in het nieuwe lokaal zijn aangebracht. B. en W. deelen mede, dat de oorspron kelijke aanvrage van het school bestuur l.c. de beer Kort, een crediet van ruim f 3200 eischte, door hen is echter op bezuiniging aangedrongen, daar bier de te stellen normen belangrijk werden overschreden. In zeer belangrijke mate is door het schoolbestuur aan de wen schen van B. en W. tegemoet gekomen. Dc lieer Duin vindt het goed dat de ter reinen verbeterd moeten worden, maar de verbetering van de ramen vindt hij on- noodig. Voorzitter: Meer lucht moet er wezen. De lieer Duin: Waar is t eind? Voorzitter; Zoolang de wereld bestaat, is er nooit een eind. De heer Gutter: Ik vind 't best, maar laten we ook eens gaan denken om de Groeter school. Dat is te erg. Voorzitter: Laat de nieuwe raad daar voorstellen in doen, de oude raad heeft al zooveel gedaan! De lieer Kaandorp: 't Is treurig, toen wij daar stembureau haden, vielen we door den grond! De beer Duin: In verregaande staat van ontbinding. Dc lieer Gutter: Daarom riekt ze zoo. Rondvraag. l)e heer Winder zegt dat er 's avonds zoo weinig lantaarns branden, de gasten ver dwalen. Yoorz. antwoordt dat er 'n lacine is in de controle, daar moet zeker in voorzien wor den. Vroeger brandde echter in Juli het licht ook nooit, wil men dat wel, komen er extra kosten. Dc heer Duin: Kunt u, meneer de voor zitter... Voorzitter: Zelf rondgaan? De heer Duin: Zijn we een gemeente van vreemdelingenverkeer of niet? Laten we een week eerder beginnen met dat licht. De heer Gutter zegt, dat er mooie lantaarns en slecht licht zijn. Voorzitter vindt het het beste, dat de raadsleden zelf in hun wijk controleeren. De heer Gutter vraagt naar het stopzetten van den bouw, of het verbod tot bewonen. Het college voorbarig. Voorzitter zet uiteen, dat de bouwvergun ning te vroeg is verleend, en Ged. Staten daarom liet besluit hebben aangehouden, in afwachting van het besluit van den t>c wcoiaTT roTr f—y,>] ala ïjMn/inMU, DEN HELDEN Aug. Zondags gesloten Kroon. Voorzitter heeft nog gewaarschuwd, maar de meerderheid van het college wil de anders. De heer Duin heeft een klacht over het rijden met een ierkar overdag. Mag dat? Het zit in de kom van Groet. Heeft betreffende gasten, vraagt voor zitter. De heer Duin: neen! Voorzitter: Dat dacht ik wel. Een koning op eigen erf zeker. We zullen het onderzoe ken. Groote hinder is er ook van de wandelaars langs het rijwielpad zegt de lieer Duin verder. Ze gaan gewoon niet op zij! Voorzitter is liet er mee eens. Hij dacht dat het Nederlandsche publick beschaaf der was, maar er is werkelijk niets aan ie doen. Spr. beeft den leider van de vluchtelingen geadviseerd, dezen een week lang het zandpad langs het rijwielpad te laten b /andelcn, dan is het door deze menscheiijke wals meteen glad! Die menschen hebben toch niets te doen. De heer Blom heeft 't zelfs meegemaakt dat de wandelaars protesteerden tegen... de fietsen op het pad! Het afscheid. Spr. wijdt hartelijke woorden aan de verdiensten van de scheidcne leden Blom en Kaandorp. Spr. memoreert enkele zaken uit hun zittingsperiode: uitbreidingsplan, rijwielpad, scholenbouw. Het rijwielpad is in bloed en tranen geboren onder vele écht Schoorlschc protesten, omdat men in Schoorl weinig gewend is. Spr. meent dat de burgerij den raad erg dankbaar kan zijn. De heer Blom komt een woord van lof toe als leider der werkverschaffing. Spr. wenscht beide heeren het beste. De heeren Kaandorp en Blom danken raad en gemeenteambtenaren voor de me dewerking, waarna sluiting volgt. WIERINGERWAARD. VEEL VLAGGEN IN DE KOM VAN HET DORP. Vrij algemeen heeft men hier aan liet verzoek van den burgemeester om bij gele genheid van de blijde gebeurtenis in het Oranjehuis de vlag uit te steken voldaan, vooral voor zoover betreft de kom van het dorp en den Molenweg. In de buitenwijken was het heel wat minder. Aan de Nieuwc- sluis h.v. hebben we slechts één vlag gezien. Feesten werden niet gehouden. De heer Breed vond dit toch niet leuk en, uitgaande van de idéé, dat de Wieringerwaarders dit feit toch ook wel feestelijk willen herden ken, heeft hij beslag welen te leggen op de heeren Leo van Korde en Henk Smal, hu moristen en parodisten, die bij gelegenheid der Alkma&rsche kermis groot succes heb ben behaald en nu a.s. Zaterdagavond hier zullen optreden. Dit kan dus een gezellige avond worden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar een in dit nummer voor komende adv. CALLANTSOOG. VIERING NATIONALE FEESTDAG. Een buitengewoon geslaagd feest. Maandag is te Callantsoog op buitenge woon geslaagde wijze de Nationale Feestdag gevierd. Inderhaast was Zaterdag een commissie uit dc badgasten en enkele ingezetenen ge vormd, die 's avonds met de brandweerauto een collecte heeft gehouden. Dc muziek en de sirene van de auto speelden heel wat geld uit de diverse zakken. Opgewekt werd door de zeer ijverige commissie doorgewerkt en op den dag der viering was alles piek fijn voor elkaar. 's Middags kinderspelen en volksspelen; 's avonds lampionoptocht voor de kinderen en bal-champêtre op het dorpsplein. Onder groote belangstelling werd het middagprogramma, waarvoor zich een re cord aantal deelneemsters en deelnemers hadden aangemeld, aangevangen. Bij dc aangifte werd als het ware aan de loopenile band gewerkt. De uitslagen zijn: Meisjes: cierloopen: le prijs Els Groene veld; 2e prijs Annie Hoek; 3e pr. Rietje Blom; ie prijs Annie Vader en 5e pr. Miep Esveld. Jongens steenen stapelen: le pr. Zeger v. d. Weg; 2e pr. Erry Smit; 3e pr. Ab Knot- ter; ie pr. Jaap v. d. Weg. Meisjes zakloopen: le pr. Olga Lohle; 2e prijs Annie Woerlec; 3e pr. Willy van Ros- suin en ie pr. Grietje Bakker. Jongens estafette-dragen (een kostelijk nummer): le prijs Joop Dito, Kokkie Snap per, Cor Kruit, Wim Groen; Jacob Zwaan. 2e prijs Tonnie Groeneveld, Sjocn Knot- ter, Wim Knotter, Wim Spaans en Jan Borst. Meisjes driebeenenloop: le prijs Sonja en Lucic de Roo; 2e prijs Nella de Ruiter en Adri van Rooij, 3e pr. Loly Vis en Annie van Leenders. Jongens hindernisloop: le prijs Kees Ka ter; 2e prijs Tom de Graaf; 3e prijs Bert Bouman; ié pr. Hans Lohle; 5e prijs Gerrit van Buuren. Wasch-ophangen voor dames: le prijs me vrouw Brouwer; 2e pr. Mevr. Groeneveld; 3e pr. mevr. Langereis; ie pr. mevr. Inglis Arkeli. Ringsteken per fiets voor dames: le pr. mej. A. Tholen, 2e pr. mevr. A. Knotter, 3e pr. mej. T. Sanders. Ringsteken per fiets voor heeren: le pr. J. Bakker, 2c prijs K. Buik, 3e prijs J. Zee man. Tonsteken voor heeren: le pr. George v. d. Held; 2o prijs A. W. Bakker; 3e prijs P. Timmerman; ie pr. F. Kruijer. Troostprijs Piet de Boer. Ringsteken per auto voor dames en hee ren hoven de 23 jaar: Dames le prijs mevr. de Vries 2e pr. mevr. Cox, 3e pr. mevr. de Roo. Heeren: le pr. A. Schuch, 2e pr. II. Kooger, 3c pr. F. Tolle. Om ruim 8 uur werd begonnen met de uitreiking van de lampions aan de kinde ren, die een lange stoet van 300 deelnemers vormden, voorafgegaan door de muziek. Het was ecu prachtig gezicht al die o.anjebal- lons langs dc wegen. Tot slot een gezellig hal met attracties voor de ouderen. Het ging er heel gezellig toe. De commissie heeft veel werk verricht en alles is, mede dank zij aller medewer king, in alle opzichten geslaagd. ST. PAN CR AS BUITENGEWONE BELANGSTELLING. Maandag werd ook in deze gemeente de geboorte van Prinses Irene feestelijk her dacht. Al was de tijd van voorbereiding kort, door goede samenwerking was het toch voor elkaar. 's Morgens werden de ongeveer 300 school kinderen aangenaam beziggehouden en onthaald. 's Middag? volksspelen, die door buiten gewone belangstelling uitstekend zijn ge slaagd: 's Avonds zang van dc Zangvereeniging en tot slot bal hij Bouwstra. Al met al een gezellige dag. BARSINGERHORN. KINDERSPELEN; GENOT VOOR JONG EN OUD. Het geheele dorp verlicht. Maandagmiddag werden door dc Oranje- vereeniging kinderspelen georganiseerd op liet Gemeentelijk sportterrein, voorafgegaan door een kinderaubade voor het Gemeente huis. Onder leiding van het Hoofd der school, den lieer Schlahmilch, zongen de kin deren een drietal liederen, waarna de Bur gemeester de jeugd en de ouderen toesprak. Dank zij het fraaie weer was er vrij veel publiek op dc heen,, dat met belangstelling de kinderepelen heeft gade geslagen. Alles werd vlot afgewerkt. De uitslag luidde. Meisjes 6 en 7 jaar: 1. Guusje Wardenaar, 2.-Jopic Kaper en 3. Kootje Krap. Jongens 6 en 7 j.: 1. Kees van der Oord. 2. Japie Wes terman en 3 Siem Spaans; Meisjes 8 en 9 j.: 1. Elisabeth Bakker. 2. Jannie Slagter, 3. Marietje Ploeger en 4. Jannie Bosma. Jon- tgens 8 en 9 j.: 1. Klaas Groo, 2. Bertie Spaans en 3. Piet Vries. Meisjes 10 en 11 j.: 1. Rina Baan, 2. Frida de Lange en 3. Gré Wonder. Jongens 10 en 11 j.: 1. Adriaan Duinker, 2. Piet Middelkoop en 3. Karei de Graaf. Door de oudere meisjes en jongens werd tot slot een korfbal wedstrijd gespeeld, welke door strafworpen werd beslist. De jeugd, die na het zingen voor het Ge meentehuis reeds op een stuk chocolade was onthaald, kreeg nu in de zaal van „De For tuin" een glas limonade. Wat een vroolijk- lieid, wat een glundere gezichten. Een kin derfeest is en blijft ook voor de ouderen een genot. Het hoofd der school bracht dank aan allen, die tot liet welslagen hadden meege werkt. waarna de jeugd nogmaals het Wil helmus zong. Burgemeester Loggers dankte den heer Schlahmilch voor het werk, dat hij zich voor deze spelen had getroost en wekte de kinderen op. om 31 Augustus allen mee te doen aan het Bloemencorso. Wie nu geen prijs kon bemachtigen, heeft dan weer de gelegenheid. 's Avonds wash et geheele dorp weer op de been. Door de Oranje-Vereeniging waren aan de bewoners lampions verkocht, terwijl langs de hoornen rij een draad was gespan nen. Het geheele dorp was vrijwel verlicht, terwijl verschillende menschen nog een extra verlichting hadden aangebracht. Het was een mooi gezicht en vooral nu vrijwel alle lampions van dezelfde oranjekleur en de zelfde grootte waren. Het doel dat de Oran je-Vereeniging zich hiermee had gesteld, werd dus vril goed benaderd. Deze verlich ting wordt op 31 Augustus herhaald en wij vertrouwen, dat de generale repetitie van Maandagavond niet een schitterende uitvoer 1 ring zal worden bekroond. LANGEND1JK RIJWIELPLAATJES. Oude rijwielbelasting-merken kunnen te Oudkarspel worden ingeleverd hij mevr. Paarlberg-Hartland. Te Zuidschanvoude bij M. Kuiper Fz., Dorpsstraat B 82. OUDKARSPEL. STAND DER WERKLOOSHEID. Over de week van 31 Juli tot en met 5 Augustus 1939 stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente ingeschreven 20 werkloozen. waarvan 14 in le steunregeling vielen en 6 werklooze ar beiders uit hun bond9kassen trokken. ZUIDSCHAJRWOUDE. BURGERLIJKE STAND JULI 1939. Geboren: Geertruida Maria, dochter van Jacob Tromp en van Aafje van der Hurk. Maartje, dochter van Pieter Nieman en van Anna Waijboer. Pieter Klaas, zoon van Klaas Schoen en van Geertje Tuinzaad. Ondertrouwd: Pieter Weel, oud negen en twintig jaren, wonende alhier, en Cathari- na Kamper, oud vijf en twintig jaren, wo nende alhier. Adriaan Hink, oud zeven en twintig jaren, wonende te Noord scha rw ou de, en Geert ruida Commandeur, oud twee en twintig jaren, wonende alhier. Getrouwd: Jan Oudhuis, oud acht en twin tig jaren, wonende te Noordscharwoude, en Catharina Kraakman, oud vier en twintig jaren, wonende alhier Pieter Weel, oud negen en twintig jaren, wonende alhier, en Catharina Kamper, oud vijf en twintig ja- ron, wonende alhier. GOEDGEKEURD. Ged. Staten hebben goedgekeurd de gewij zigde verordening voor den Vleeschkeurings- dienst, vastgesteld door den Raad in zijn vergadering van 22 Juni 1.1. BROEK OP LANGENDIJK. BESTUURSVERGADERING L.G.C. Onder leiding van den heer S. de Boer werd een buitengewone bestuursvergadering gehouden in het hetaalkantoor, ter afdoe ning van enkele huishoudelijke zaken. Daar naast werd ecu schrijven voorgelezen van de Groenten- en Fruitcentrale, dat 30 van de tomaten volrijp moeten worden aangevoerd vanaf Vrijdag 18 Augustus, hetwelk weke lijks zal plaats vinden. Opheldering werd nog gevraagd over het weigeren van fust aan een vrachtvaarder, waarover 'de voorzitter van antwoord dien de. Kr werd op aangedrongen, dat, indien er kwesties zijn, zich dan te wenden tot den veilingleider. Betreffende de witte koolregeling werd meegedeeld, dat de prijs is vastgesteld op f0.80, f0.90 en fl.00, voor elke drie weken een dubbeltje hooger. Getracht zal worden dit iets verhoogd te krijgen. PURMKRENT). S Ang. Gemeentel. Kaasbcurs. Verhandeld 22 par tijen, wegende 91000 Kg., handel stug, hoog ste prijs 17.4 stapels kleine Boerenkaas f 17, 2 stapels volvette f 22. 2006 Kg. boter 1.221.30 per kilo. Runderen, totaal 724 stuks: 310 vette koeien 64—70 ct. per kilo, matig; 219 geldekoeien f 1101S0 per stuk, stug; 105 melkkoeien f 180—260 per stuk, matig; 90 stieren 42—33 ct. per kilo, matig; 16 paarden f 70150 per stuk, stug; 498 nuchtere kalveren: voor de slacht f 410, v. d. fok f 11—17 stug, 1G5 v. en graskalv.: 1117 stug, 165 votte en graskalveren: vette 60S0 stug, gras- 2045? matig; 210 vette varkens voor de slacht 48—51 ct. per kilo, vlug; 73 magere varkens f 2-U—31 per stuk, matig; 311 biggen f 13—17 per stuk, matig; 902 schapen f 10—25 per stuk, ma tig; 165 hokken f 3—10 per stuk, matig; 774 lammeren f 5—8 per stuk, matig; kipeieren f 3.60—1 per 100 stuks, matig; 6100 N.H, blauwen 5~Vk65 ct., oude kip pen en hanen: witte en roode 30—32V& ct., blauwe 32Vé35 c.t per kilo; konijnen 0.20 1.50 per stuk, duiven 10 ct. per paar; 1100 eenden en jonge woerden: eenden 535 ct., woerden 1515 ct., jonge hanen 3540 ct.4 uitz.prijs 42^? ct Coöp. Centrale Kierveiling. Aanvoer: 45.000 eendeieren f 33.15, 60.000 kipeieren 3.S04.25. ROTTERDAM, 8 Aug. Veemarkt. Totaal aanvoer 3311 stuks, t.w.: 170 paarden, 180 veulens, 706 magere runderen, 784 vette runderen, 70 vette kal veren, 207 graskalveren, 710 nuchtere kal veren, 531 schapen en lammeren, 2 var kens, 51 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: Vette koeien 76—62—36-50 ct., vette ossen 05—60-38-50 ct.. stieren 56—5044 ct., vette kalveren 95—80—50-60 ct.. schapen 1199—32 ct., lammeren 4742—37 ct., graskalveren 4635 ct., nuchtere kalveren 103530 ct., slachtpanrdén 4610—32 ct. Prijzen per stuk: schapen f 191715, lammeren f 1297, nuchtere slachtkalve ren f 9—7—6, nuchtere fokkalveren f 20— 1510. slacht paarden f 210170105, we.dk paarden f 320—210—110, hitten f 210—180 100, veulens 00—1535. stieren f 260—210— 150. kalfkoeien f 260—190—110, melkkoeien f 250185140. varekoeien f 185—140—120, vaarzen f 15013090, pinken f 1109070, graskalveren f 53—35—18, bokken en geiten f 7—5—2.50. Overzicht: Vette koeien en os sen, aanvoer iets grooter, handel matig, nrijtzen als gisteren, pr. koe 79, pr. os 70 ct. Stieren, aanvoer als vorige week. handel tamelijk, prijzen iets hooger. Vette kalve ren, aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prijzen als gisteren, pr. 1.05. Schapen en lammeren, aanvoer minder, handel redelijk, nrijzen lammeren onveranderd. schapen iets hooger. Veulens, aanvoer kleiner, han del kalm, prijzen hooger. Nuchtere slacht en fokkalveren, annvoer korter, handel ma tig, prijzen iets hooger. Paarden, aanvoer iets korter, handel tamelijk, prijzen onver anderd. Kalf- en melkkoeien, aanvoer iets korter, handel lui, prijzen stabiel. Vare koeien. aanvoer iets korter, handel stil, prijzen als vorige week. Vaarzen en pin nen. aanvoer als vorige week, liandeï flauw, prijzen onveranderd. Graskalveren, aanvoer iets kleiner, handel iets levendiger, prijzen niet hooger dan gisteren. Bokkfti en geiten, aanvoer iets minder, handel sleepend, prijzen als vorige week.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6