i Kerkbouw in de Wieringermeer Dancing Veerburg Heerhugo waard „Janus van den dokter" geridderd Ongerustheid over een duikboot Mysterieus geval in Sofia Predikbeurten The Jazz Mixers Eere-medaille in rilver, verbon den aan de Oranje Nassau-orde, uitgereikt door bnrgemeester Sutman Meijer. EEN DRUK BEZOCHTE RECEPTIE. Op de receptie ter ccre van zijn 40- Jarig jubileum in het Doktershui», heeft het „Janus van dokter" niet aan belangstelling ontbroken. Te midden van zijn patroons en zijn familie, in de feestelijk met bloemen getooide kamer ten huize van dok ter Swart, had onze jubilaris talrijke gelukwenschen in ontvangst te ne men, zoowel schriftelijk als persoon lijk. Zelfs gedichten, taarten, bloem stukken, ja oen paar warme pantof fel» met het opschrift ar bij: „Voor Janus van Janus", mocht hij in ont vangst nemen. Ondar de vele aanwezigen merkten wij op, dokter en mevr. Spiering», burgemeester Sutman Meijer, pastoor de Meulder, dokter Zwarteveen, wethouder Kooij, Zr. Smit (wijk verpleegster), den heer S. Post, hoofd O.L.S. en mevr. PorteWit, onderwijzeres aldaar, den lieer Jansen, hoofd der R.K. school in Noord, mevr. Trompv. d. Pol, oud-verlos kundige, den heer Tromp, mej. v. Galen, ver loskundige en vele anderen. Dokter Swart de eerste spreker. Dokter Swart öpetWde rij van sprekers. Janus, aldus dokter Swart, je bent bij mij nog maar S maanden in dienst. Wij kenden elkaar wel reeds langer, doch toen stonden wij nog niet zoo tegenover elkaar als nu. Wij hebben gemeend om dozen dag tot een feestdag voor je te moeten maken en de burgerij in de gelegenheid te stellen je ge luk te kunnen wenschen. Ik hoop, dat je dezen dag 10 jaren lang zal mogen onthou- houden, totdat je je gouden bruiloft met dit huis viert. Kr is weieens gesproken, dat men dacht dat je met dr. Spiering» mee zon gaan. Doch dokter Spiering» heeft tegen mij gezegd dat ik de praktijk wel over kon nomen, als Ja nus in dezelfde functie bleef, die hij steeds had hekleed. Janus ik hoop, dat je nog lang hij ons in deze functie zal blijven. Als blijk van erkentelijkheid wil ik je mede namen» mijn vrouw deze envelop overhandigen. Dokter Spiering»: Hierna is het woord aan dokter Spiering». Janus, aldus Dr. Spiering», het is heden dezelfde maand dat wij 24 jaren geleden el kaar leerden kennen. Op deze zelfde datum, nu 15 jaren geleden, hebben wij je zilveren jubileum gevierd, Doch 15 jaar geleden zat aan jou zijde je goede oude moeder en aan mijn zijde mijn eminente voorganger dok ter Post; beiden wil ik hier even herden ken. Jnnu», ik wil niet gaan vertellen, wat wij santen hebben doorgemaakt, wel wil Ik er den nadruk op leggen, dat wij niet den afstand \oelden van patroon en knecht. We deden alles samen en we spraken altijd van „wij". Vooral ook namen» mijn vrouw en mijn grootc familie, die jou altijd heeft ge kend al» een lid van het gezin, feliciteer ik j© van harte met dezen dag. Ik wil liet ech ter niet bij woorden laten, maar wij willen Je ook iets stoffelijks aanbieden. Namens me vrouw en dokter Swart en mijn vrouw en mijzelf wil ik je een modern Radiotoestel aanbieden, waarnaar je na je langen werk dag (die niet lang i». omdat je patroon, dat wil, maar omdat je dat zelf wilt), kunt luisteren. Maar ik hoop dat je in 't geen je lteluistert, steeds de ondertoon zult vin den van de hartelijke genegenheid, die er tusschen ons bestaat. Naman» de „Buurt" sprak mevr. Pache-Wlt op haar zoo eigen wijze den Jubilaris toe. Janus jij leeft in zoo n typische omgeving, jij leeft in het dok tershui». WIJ gewone stervelingen naderen den dokter altijd met eerbied en angst. Jij bent voor ons de verbinding met den dok ter. Als er iemand rillend op het dokters stoepje staat, heb jij meestal een opwekkend woord voor hem of haar. Janus ik wil je wel verklappen dat men nu op 't oogenblik nog bezig is om je namens de burgerij iet» aan te bieden. Doch de huurt meende dat ze wat inniger tegenover Je stond en wij willen je apart iets geven en wc meenden goed te doen om je een schrijfbureautje aan te bie den. hetgeen ik hij deze doe. Janus nogmaals onze hartelijke felicitatie en dat je het nog vele jaren zal mogen gebruiken! Gartddord. Burgemeester Sutman Meyer zegt tot Ja nus dat het Gemeentebestuur niet heeft ach ter willen blijven om hem op dezen heugelij- ken dag van zijn belangstelling blijk te ge ven. Wij verheugen er ons over Janus dat deze betrekking 40 jaren hebt vervuld met •o meeste regelmaat en nauwgezetheid, hier voor komt je lof toe. Niet omdat je dit 40 jaren mocht doen. dat is niet in onze hand dit wordt bestuurd door Hooger Macht. Het is voor mij een bevoorrechte taak je er kennis van te geven dat de minister van Sociale Zaken mij heeft verzocht je mede te doelen dat het H. M. de Koningin heeft behaagd je de Eere medaille in zilver, verbon den aan de Oranje Nassau orde toe te kennen. Ik weet dat je deze onderscheiding zeer zeker weet te waardeeren. Ze is je toe gekend, van de Eerste in den Lande, door onze Geëerbiedigde Koningin, die zelf voor gaat in nauwgezetheid en plichtsbetrach ting. Ik voldoe hier nnn den wensch van den minister om je dit eereteeken te over handigen. (applaus) De heer Post: Als laatste spr. zegt de heer Post, hoofd o.l.s.: Jubilaris ik heb je steeds Janus hoo- ren noemen en die andere naam valt weg. n.1. de naam Boekestein. Boek wil zeggen Beuk. Glad en recht van stam, rijk aan bladerdak, de kinderen spelen aan zijn voet, de l>edelnar rust er hij uit. Hij geelt beschutting aan arm en rijk. Janus, blijf recht als die stam, beschuttend voor groot en klein warmte gevend aan iedereen. Zoo zij Uw verder leven. Dankwoord. Namens den Jubilaris brengt dokter Swart dank voor de Koninklijke onderscheiding, die Janus is te beurt gevallen. Spr. steit voor het glas te heffen uit dankbaarheid aan H. M. de Koningin. Voorts brengt spr. dunk aan burgemees ter Sutman Meijer voor bet uitreiken van deze onderscheiding. En wij vertrouwen, al dus spr., dat Janus deze niet al te vlug in zijn nieuwe bureau zal wegbergen en dat hij 't met hoogtijdagen op zijn borst zal dra gen. Wij hopen van ganscher harte dat je er nog lang de drager van zult mogen zijnl Hiermede was het officieele gedeelte van de receptie geëindigd, 's Avond» werd den jubilaris door de muziökverecniging Hi> go nog een serenade gebracht. WINKEL DIENSTPLICHT. De dienstplichtige J. Silver van de lich ting 1932 is opgeroepen om op 14 Sept. 1939 zeventien dagen voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te verschijnen. KLEIN VERLOF. Attn de dienstplichtigen A. van Mook en A. Kossen uit deze gemeente, die buitenge woon onder de wapenen zijn opgeroepen, is z.g. klein verlof verleend. VOGELVERGUNNING. Door don Minister van Economische Za ken is aan H. de Wit en W. Klaver een vogelvergunning G verleend. RIJTIJDENBESLUIT. In deze gemeente zijn aan 39 personen een werkboekje verstrekt, ingevolge de be palingen van het rijtijdenbesluit. AANWIJZING DIENSTPLICHTIGEN. Onderstaande personen zijn tot G. D. aan gewezen van de lichting 1940: C de Bak ker, L. de Bruin, J. Coljé, P. Honingh, II. R. Jonker, P. J. Klaver, J. Koeten, Th. Ko ning, A. de Rooij, H. J. Schipper, A. Smit, D. ih» Snaijer, M. Sijtsma, A. Vogelenzang, C Wied ijk, P. Wit. Jb. Zwaag. ZIJPB BURGERLIJKE STAND van 11 Lm. 17 Augustus '39. Geboren: Marie, d. v. Cornelis Kaai en Gonna Schuitemaker; Jobanna Engelina, d. v. Albertus Johannes Schilder en Catharina Corneiia Duineveid; Jansje Aafje, d. v. Gustaaf Bicsbocr en Trijntje Vries; Klaas, z. v. Dirk Breebaart en Maartje van der Horst; Ge ra r da Maria, d. v. Theodorus Wil helmus Pronk en Gerarda Johanna de Haas. Ondertrouwd: Gerardus Marinus Appel, 32 jr., landarbeider te St. Maarten en Jeltje Fennema, 22 jaar, te Zijpe; Hendrik de Haan, jaar, landarbeider te Zijpe en Albertina Trumpie, 22 jaar, te Wassenaar. Getrouwd: Jacob Hendrik van Eekeren, 22 jaar, timmerman te Zijpe, en Grietje Sijtje Pool, 24 jaar, z. b. te Zijpe. Overleden: Geene. KOEGRAS JULANADORP. HET VOLKSFEEST OP 31 AUG. AS. De Oranjevcrecniging .KoegrasJuliana- dorp hield gisteravond een vergadering in liet café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn, ter bespreking van de plannen voor 31 Aug. aanstaande. De heer P. J. Slikker fungeerde als voorzitter en opende de bi eenkomst. Allereerst werd overgegaan tot het verkiezen van een definitief Bestuur, dat als volgt werd samengesteld: J. Hcn- derikse. voorz.; C. W. de Graaf, secr., P. J. Slikker, penn.; K. Hoornsman, vice-voorz.; C. van Bodegraven, 2o secr.; Q. van Nuland en F. Evcrts, comm. Na veel gediscussieer besloot men, op 31 Aug. a.s. een volksfeest te organiseeren, dat 's middag» om 2 uur begint. Er zullen gehouden worden: kinderspelen, jongens en meisjes, efk 3 groepen; motorrijden met hindernissen, fietsrijden met hindernissen. 's Avond» een autopedwedstrijd voor da mes en heeren boven 30 jaar. Daarna volgt een lampionoptocht, waar voor de vereeniging gratis lampions beschik baar stelt. De inwoners zullen worden ver zocht te vlaggen en versiering aan te breit gen, terwijl het wenschelijk wordt geacht, dat iedereen in de gelegenheid wordt gesteld, om het feest te kunnen bijwonen. De Har monie „Kunstzin" zal verzocht worden haar medewerking te willen verleenon. Met de vaststelling van een en ander kon men accoord gaan. Tenslotte werd een opwekkend woord ge sproken om lid te worden der vereeniging, want 80 leden is nog niet te veel. Hierna sluiting. WIERINGERWAARD HARDDRAVERIJ MET SNELLE PAARDEN. Voor de as. Zondag te houden harddra verij zijn een flink aantal paarden aangege ven n.1.: Nom* B; Loblied; Saraband; Don na Bella; Rabenhaupt; May Tottington; I'lora M. Elewijn; Occasion; Zora; Cisco B.; Bandage; X H; Wllly J.; A. Roealine; Dacv ta; Don Juin; Vaaal en Brillante. Wanneer er nu een» niet te veel wegblijven, kan het een mooie psardensportdag worden. W1ERINGERMEER SLOOTDORP BOUW GER. KERK VORDERT SNEL. Men is met den bouw van de Ger. Kerk te Slootdorp reeds zoover gevorderd, dat het dak van het eigenlijke kerkgebouw reeda met planken is dicht gedekt. Met het optrekken van den toren maakt men thans blijkbaar een aanvang. Heel goed kan men zich dan ook nu reeds een idéé maken van het toekomstig beeld en we twijfelen er niet aan of hot Kerkgebouw zal liet uitzicht \att Slootdorp verfraaien. WEGENVERBETERING. Naar wij hebben geconstateerd beginnen de werkzaamheden aan de N.S. weg van Slootdorp naar Wierlngerwaard op te schieten. Het gedeelte SlootdorpUlkeweg is reeds voorzien van een laag slakken met teer. Hieroverheen komen nog twee lagen, doch deze laten zich gemakkelijk aanbren gen. Het gedeelte Ulkeweg—Jodenkamp wordt titans nog gewalst, doch ook hier zul men spoedig met het leggen van liet eerste wegdek kunnen beginnen. Wanneer de weg, eenmaal klaar is, zal Slootdorp een prach tige verbinding met Wieringenvaard en Schagen bezitten. Duitsch-Amerikaansche bond zuiver Duitsch Verpletterend oordeel der Ame- rikaansche rechtbank over Kuhn c^. Er heeft zich gisteren in do commissie, be last met het onderzoek naar dc „nict-Amc- rikaansche" werkzaamheden van den DuitschAmerikaanschen bond een heftig incident voorgedaan, toen dc commissie weigerde te voldoen aan het verzoek va Kuhn zich tijdens het verhoor te doen ver- tegcnwoordigccn door zijn advocaat. Kuhn moest in antwoord op vragen erkennen, dat tal van leden van den bond werkloozen waren, die van de regeering werkloozenuit» keering ontvingen. Hij voegde hieraan toe, dat dezen 3000 dollar» hadden gegeven voor de Duitsche winterhulp. De vrager trok hieruit de volgende con clusie: De Amerikaansche regeering heeft derhalve indirect ondernemingen van Hit- Ier gesubsidieerd." De Amerikaansche rechters achtten de verklaringen van Kuhn overstelpend voor den bond welks verbinding met het rijk schijnt te zijn vastgesteld. Vrees echter spoedig weggenomen In Weymouth en Portland is gisteravond eenige opwinding veroorzaakt, toen de of ficieren en manschappen van de torpedoja gers „Walker". „Walpole" en van het escor tevaartuig „Bittern" ijlings uit bioscopen, schouwburgen enz. naar de kust werden ge roepen wegens ontstane bezorgdheid over de veiligheid van den onderzeeër H. 42. Volgen» niet-officieele berichten was de duikboot niet op den vastgestclden tijd aan de oppervlakte verschenen en zond het vaar tuig een rooksignaal omhoog. Alvorens de manschappen evenwel hun schepen bereikt hadden, werd het bevel in getrokken. daar de duikboot naar boven ge komen was Naar vernomen wordt, had het vaartuig eenige schade opgeloopcn. Het zal thans grondig worden nagekeken. Tasch met geheime stukken ver loren. Iloemecnsch kavitein pleegt zelfmoord. Paulitsu, een kapitein van den Roemeen- sohen generalen staf, vertrok uit de Roe- meensche legatie in Sofia om zich naar Belgrado te begeven, toen hij in de taxi Ijc- merkte, dat een van zijn tasschen met ge heime stukken verdwenen was. Tezamen met den Roemeenschen gezant begaf hij zich naar liet hoofdbureau van politie, doch terwijl de gezant den prefect van politie bezocht, pleegde dc kapitein in de taxi zelfmoord. De Bulgaarsche politie doet titans naspo ringen naar de tasch en hoeft daartoe een belooning van 50.000 levas uitgeloofd. Britsche spoorwegdirectie capituleert Bereid om aan de eischen van machinisten en stokers gehoor te geven. Ofschoon de Britsche spoorwegmaatschap pijen te kennen hebben gegeven, dat zij on der de huidige financieele omstandigheden zich niet kunnen veroorloven toe te geven aan eischen, die extra-uitgaven tot een be drag van 114 millioen pond met zich mee zouden brengen, hebben zij thans de defini tieve aanwijzing gegeven, dat wanneer de machinisten- en stokers-vak vereeniging haar eischen weer voorlegt aan de nationale rechtbank, zij bereid zijn om haar uiterste best te doen een behandeling tot stand tc brengen en aldus, wanneer het voorstel aan vaard wordt door de vak vereeniging, de huidige stakingsdreiging weg te nemen. Sinds de rechtbank de eischen verwierp, zijn de inkomsten vooruitgegaan, zoodat de mo gelijkheid van concessie is verbeterd. De Nationale Unie van spoorwegarbeiders ver keert in een andere positie. Wat haar ei schen betreft, hebben de maatschappijen de finitief verklaard, dat zij niet zullen gaan boven een ntinimumweekloon van 45 shil lings. Zij stellen dan ook niet voor, dat deze vak vereeniging zich weer tot de rechtbank wendt. De conferentie der Nationale Vakvereeni- ging van Spoorwegarbeiders zal beslissen of het aanbod zal worden aanvaard of verwor pen. De toestand wordt in haar geval echter niet als zoo critiek beschouwd; Laatste telexbericht japaascbe bommenwerpers boven Britsch gebied Reuter meldt uit Hongkong, dat vijftien Japansche bommenwerpers vanmorgen over de Britsche territoriale wateren vlogen in de nabijheid van het schiereiland Stan ley. De kustbatterijen hebben geen waarschu wingsschoten gelost, doch naar vernomen wordt, zal een krachtig protest worden inge diend. MAG SUBSIDIE VAN HET RIJK WORDEN AANVAARD? EEN DUIDELIJKE UITSPRAAK VAN DE SYNODE VAN SNEEK GEVRAAGD In den boezem der Gereformeerde Kerken is ntctt liet niet eens of voor Kerkbebou- wing in het IJsselnleergebicd subsidie van het Rijk mag worden aanvaard. Naar aanleiding van het feit, dat Deputaten der Geref. Kerken voor den geestelijken arbeid in dat gebied voor het bouwen ecner kerk te Wie- ringerwerl f 12.000 subsidie hebben aanvaard, gaan verschillende stem men op, die zich tegen die aanvaar ding kanten. In hun rapport aan de Generale Synode merken Doputa ten op, dat de regeering, die prijs stelde op een gebouw, dat eenigszins aanzien zou geven aan het dorp, haar subsidie van f (Ï000 tot f 10.000 had verhoogd en f 2000 beschikbaar stelde voor een toren, als deze in overleg met de directie gebouwd werd". Ton opzichte van de Kerk van Slootdorp wordt vermeld: „De re geering had destijds I 6000 subsidie gegeven voor het tegenwoordige kerk je en omdat deze bijdrage iiitusschen verhoogd is en zij prijs stelt op een goed kerkelijk leven en een behoor lijk gebouw, heeft zij aan Slootdorp toegezegd een aanvullende subsidie voor nieuw bouwen van f 4000. En f 2000 voor een toren, indien deze in overleg met de directie gebouwd wordt Met vermelding van het feit, hoe uit geen der acta der Synodes van 1930, '33 en '36 blijkt, dat Deputaten gemachtigd zijn met de regeering in overleg te treden over liet verleenen en aanvaarden van subsidie, wordt de vraag gesteld: welke argumenten doen dienst voor deze subsidie-aanvaar ding? Dat de regeering prijs stelt op een goed kerkelijk leven en een passend kerk gebouw wordt geen argument geacht. Dat is, zoo redeneert men, wel een argument om subsidie aan tc bieden, maar geen argument om subsidie te aanvaarden. Dat men te doen heeft met de vestiging van het kerkelijk le ven in een „nieuw gebied", kan zoo zegt men, ook niet als argument gelden. Immers bij „nieuwe gebieden" elders, b.v. ontginnin gen in Drenthe, wordt zoo niet geredeneerd. Men wenscht, dat de aanstaande Synode van Sneek, zich over dit punt duidelijk zal uitspreken. De particuliere Synode van Zuid-Holland Z. sprak ziclt als volgt uit: „In verhand met het rapport over den geestelijken arbeid in de IJsselmeergebie- den, zal aan de Generale Synode gevraagd worden of door Deputaten de regeering»- subsidie voor kerkbebouwing te Wieringer- werf en Slootdorp terecht is aanvaard; en om, nu bij de beide laatste rapporten de urgentie van oen beslissing blijkt, richtlij nen inzake het aanvaarden van regecrings- subsidie te geven. ZONDAG 20 AUG. Ned. Herv. Gemeente. Schagen. voorm. 10 uur, de heer C. A. Korndörffer. Koedijk, geen dienst. Julinnadorp, 's av. 8 uur, de heer E. L. de Witt, van Noordwijk. Huisduinen, geen dienst Callantsoog, geen dienst. Schoorl, vooren. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst niet de jeugd. Groet, voorm. 10.30 uur. D». Boeke. Warmenhuizcn. geen dienst. Nieuwe Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. Boeke. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Burgcrbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Vorst man. Eenigcnburg, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, nam. 2.30 uur. Ds. Witkop. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. P. E. Boelc. Bnrsingerhorn. geen dienst. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, D». Los. Aart»woud, 's av. 8 uur. Ds. Bnudet. Dirk «hom, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10.30 uur. Ds. Krop. Hinpolytushoef. voorin. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever. nam. 2 uur. Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, 1)6. van Stuivenberg. cm. pred. van Baarn. Hippolvtushoef, eeen dienst. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Dr. Ruis, van IJsso. Nam. 5 uur. Ds. Van Vliet, van Midden- meer. Kolhorn. voorm. 10 uur, Cand. Wamstee- ker. van Schagen. Nam. 3 uur. Cand, Wamsteeker. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.1N uur, de heer A. v. d. Kaaij, van Amsterdam. Brcrvand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Wieringerwerf, voorm. 10 uur, Cand. A. J. Bronkhorst, van Zeist. Slootdorp, nam. 2.30 uur. Cand. Bronkhorst Middennteer, nam. 2.30 uur. IK van Hun Ik, van Opperdoes. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na oen kort, doelt smartelijk ijden ten huize van den heer Abr. Kossen te Bobeidijk, onze in nig geliefde Moeder, Dochter, Zuster, Be huwdzuster en Tante, Mejuffr. Trijntje Groet, Wed. Jn. Smak, in den ouderdom van 50 jaar. Haar diepbedroefde Kinderen, Ouders en Fam. Uit aller naam, W. HAVEN. N. HAVENSmak. Winkel, 17 Aug. 1930. De ter aarde bestelling zal plaats vinden op Zaterdagmiddag om 2 uur n.t. vanaf het sterf- tuis te Bobeidijk, op de nlg. begraafplaats te Winkel. JANNIE NANNIS en HENK PIT trouwen Vrijdag 1 September. Oudesluis. 18 Aug. 1939. Anna Paulowna. Zondag 20 Aug. <4-7 en 8-2 5 man o.l.v. S. HAMEL En deRefreinzangwed- strijd. Deelname gratis. Steekt uw geld in land nog steeds de meest safe beleg" ging. Wij hebben weer eenige boerderijen voor geldbeleg ging beschikbaar, zoowel groote als kleinere. Voor vrijblijvende inl.: H. A. VEUGER Makelaar Sohagen C Bokstr. C 115 i. hoek Roos- ster. Tel. Schagen (K 2240) 337. Gevraagd: EEN DAGMEISJE, bij R. REZELMAN, Slagerij, An na Paulowna. Te koop gevraagd: VUILZAAD of ander Graanafval, voor een- denvoer. K. KORVER, Oudesluis MERRIEVEULEN tc koop, bij C. Geerligs Cz., Veerweg 6, Anna Paulowna. Gevraagd: 2 KOEIEN OM DE MELK tot Mei. Brieven letter K 11, Bureau van dit blad. Te koop gevraagd: 2 stuks IJZEREN BALKEN, N.P. no. 28 of D.I.N. no. 20, lengte pl.m. 8.30 m., 10 stuks N.P. no. 12, lengte 7.75 M. of 10 stuks spoorrails. W. BRUIN, Kerkweg no. 5, Anna Paulowna, tel. 232, Wie ringenvaard. Middeirmeer, 's av. 8 uur Jongelieda menkomst in het Dorpshuis. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, de Matse, van Hazerswoudc. Sohagerbrug, Chr. Jongemannenvereeni geen bijeenkomst wegens zomervacal The Star of Hope Mission. Julianadorp, voornt. 10 uur en 's av. uur de lieer H. van Doorn, v. Attl nerwm EI ER VEILING SCHAGEN, 17 Aug Aanvoer: 45.000 kipeieren 1.154.73| 100 stuks. IIELDERSCHE EIERVEILING, 17 Aangevoerd: 21000 kipeieren 3. kleine eieren 2.903.60, 200 eendeneii per 100 stuk». HOORN, 17 Aug. 3 stapels kleine Boerenkaas 17.50. 1 Boeren Comm. Kaas 19.totaal 4 wegende 1311 Kg. Handel vlug. WARMENHUIZEN, 17 Aug. Schotsche muizen 2.102.90, drie! 2.—, Eigenheimers 2.20—2.60, ?nijb 7.90, gele nep 2.704.30, uien 3.10—4! drielingen 2.4O—2.G0, grove 4.20, *Ut 5.10—6.40, drielingen 2.30-2.60. uie# roode kool 1.—, gele kool 1—1.40, witU 80 ct., slaboonen 7.70—12.50, bintjes goedgekeurde poters A 28-36 4.50. AH 45900 Kg. aardappelen, 1875 Kg. eej* 1350 Kg. uien. 4180 Kg. zilveruien roode kool. 4700 Kg. gele kool. 4300 te kool. 3940 Kg. slaboonen. 30 K*. nen, 12875 Kg. goedgekeurde poters. T BROEK OP LANGENDIJK. 18 A*| Voorl. bericht. Schotsche mui»* 2.70, eigenheimers 1.80—2.40. bi. dit0,J 2 50. drielingen 2—, uien 330-1MM lingen 270: gele nep 270; zilveruien drielingen 3.10—3.20; xilvernep peen 450; spercieboonen 820—11.70; nen 800—11.50; kroten 8O-2.30; rood»,' 1—1.30; witte kool 80-110; ge!» 190 bloemkool I 15—15.10; dito 9 8.90-0. J NOORDSCHARWOUDE. 18 Aug- 1 Schotsche muizen 190240; grooMP*. n. Duken 170-1M); eigenheimer»ft bl. dito 210-2*0; drielingen 4 280—320; drielingen 25A- .8»; gele #*3 290; zilveruien 1—150; drielingen J zilvernep 480—560; spercieboonen kroten 80—130; roode kool 1I™ kool 80-1; gele kool 1-160. #1

Schager Courant | 1939 | | pagina 6