URK GEEN EILAND MEER Wij lazen voor U De dijk gesloten Ruimte in bef kippenhok! Fabrieksmeisje vergiftigd Zes jaar geëischt tegen ontaarden vader Faillissementen en neutraliteit WORDEN URKERS rRIEZEN? Na twaalf eeuwen van Isolement een nieuw tijdperk tegemoet. Gistermiddag kwart voor dria ia de Mecrdijk tusechen Lemmer en L'rk, welke de Westelijke afsluiting vormt tan den nieuwen NoordOos- teiijken Polder in het IJssclmeer. gesloten. Van dat oogenidik af hield Urk op een eiland te zijn, want do ruim 20 K.M. lange mach tige dijk, die hier in enkele jaren dwars door de vroegere Zuiderzee is gelegd, verbindt van nu af het eiland met den vasten wal. De arbeid aan dit gedeelte van den om ringdijk van den Noordoostelijken Zui derzeepolder was gedurende de laatste maanden flink opgeschoten, waarbij het mooie weer het vlotte verloop zeer begun stigde. Zaterdag j.I. waren do werkzaamhe den zoo ver gevorderd, dat het sluiten van den dijk in den loop van deze week ver wacht kon worden. Met groote kracht werd doorgewerkt om voor het invallen van alerht weer najaarsstormen wellicht, welke srhado zouden kunnen aanrichten gereed te zijn. NA TWAALT EEUWEN Gisteren was het dc groote dag, een lielangrtjke dag voor Urk voor al. dat na ongeveer twaalf eeuwen eiland geweest te zijn, thans door den machtigen dijk met de provin cie Friesland is verbonden. Vroeg in den ochtend wapperden op de zen mnoien najaarsdag dan ook de vlaggen van het gemeentehuis, 'de gebouwen van de Zuiderzeewerken en tal van particuliere huizen. Da sluitlngsplachtlghald. Tegen twee uur kwamen nabij het alui- tlngsgat in den dijk. op ruim 4 K.M. van het Aiiand Urk, met verscheidene booten de belangstellenden, die getuigen zouden zijn van liet historische oogenblik. aan. waar zij zich begaven op de gereedliggende bakken, nan boord waarvan dc sluiting kon wor den waargenomen en een kleine, sobere plechtigheid zou geschieden. Bij het sluiten van den dijk waren van den dienst der Zuiderzeewerken aanwezig de hceren ir. M. Klazema en ir. S. J. B. G. Geen», onder wier toezicht de aanleg van dit dijkgedeeite was geschied en eonlge vertegenwoordigers van de N V. Hollandse!) Aannemingsbedrijf Zanen Verstoep te *s- Gravenhage. die voor de uitvoering zorgde. De burgemeester van Urk. de beer G. Kcvzer, vergezeld door wethouder A. de Wit en oenige raadsleden en andere auto riteiten van Urk waren met een der booten van den dienst der Zuiderzeewerken naar de historische plek gevaren. De motorred dingsboot ....llilda" van de Noord- en Zuid- holiandsche Heddingsmaatschappij had den burgemeester van Lemmer, mr. M. Krijger naar tiet sluitingsgat gebracht V erder gaf o.m nog door zijn tegenwoor digheid van afin belangstelling blijk de oud- inlnister van Defensie dr. J. J. C van Dijk. BurgamMstars begroeten elkaar. Toen te kwart voor drie het laatste gat In den dijk gesloten was onder gejuich van de aanwezigen en het geleoi van de stoom fluiten en sirenes van de in de omgeving van liet slultingsgat liggende schepen, hield de burgemeester van het vroegere eiland Urk, de beer G. Keyzer, een korte rede. waarbij hij in de eerste plaats z'n ambtgenoot van Leuisterland. mr. Krijger als buur ver welkomde. De heer Keyzer iet te uiteen, dat de var- binding van l rk met dan vasten wal ze- ker ingrijpende wijzigingen van economi sche» cultureelen en anderen aard zal bren gen in het leven van Urk. dat 1200 jaar eiland is geweest, nu schiereiland is gewor den en binnenkort geheel onderdeel zal vor men van het vasteland. Daardoor is een einde gekomen aan «Ie ge sloten volksgemeenschap van Urk. waar door invloeden van buiten gemakkelijker en intensiever zullen kunnen doordringen. De structuur van Urk zal groote veranderin- fen ondergaan, liet eigensoortig leven van "rk wordt herzien. Veel van het oude zal worden afgebroken, doch daarvoor in de plaats zal het nieuwe verschijnen. Urk zal zich thaas gaan richten naar den landbouw. Er bestaan plan nen aldus daalde da haar Keyzer tenslotte made in zijn gemeente zoo spoodig mogelijk te komen tol da oprichting van aan landbouw school, aan M.U.L.O. sehool en een vestigingscursus voor den midden stand. Mat vertrouwen gaat Urk da toekomst tegemoet. Zullen da Urkers Mazen werden? Da burgesneester van Lomsterland, de heer Mr. M. Krijger beantwoordde de rede vhii zijn ambtgenoot van l'rk. Wat da toekomstige imieeling van den nieuwen jtolder betreft, hoopt spr. dnt een belangrijk geileelte aan de provincie Fries land zal worden toegevoegd. Urk. dat tot nu toe tot Noordholland behoorde, zal be langstellend uitzien of het bij die provin cie zal blijven, dan wel in een andere zal komen te liggen. Het verheugde «.pr. dat haf hart dar t'rker» naar Friesland trekt Wanneer Urk aan Friesland komt. dan «uilen zij zonder twijfel met open armen In ons provinciaal verband opgenomen wonten en zullen de Urkers er nimmer spijt van hebben, Frle «en te zijn geworden. Tenslotte wentelde spr. het gemeentebe stuur en de Inwoners van Urk geluk op dezen vreugdevollen dag en hij sprak den wensch uit, dat zoowel Urk als lammer in de toekomst vele vruchten mogen pluk ken van het ontstaan van den nieuwen Zuiderzeepolder. Da samenstalling van den dijk. Voor liet dwarsprofiel van den thans tot stand gekomen dijk Is. evenals voor de an dere dijkvakken van den Noordoostelijke» polder, liet type met hoog gelegen buiten berm gekozen. Hierdoor kon de kruinhoog te van den dijk lag»"- worden en wel, in vergelijking mei een dijk met glad buitenbc- loop, van O.jO tot 1 meter, zooals was uit gemaakt op grond van proeven in het wa terloopkundig laboratorium te Delft en aan de hand van de ervaringen, ojigedaan met de proefvlakken met buitenbennen van den afsluitdijk. De hoogte van den buitenberm van den dijk valt samen met den berekenden hoogst mogelijken stand op bet IJsselmeer ter plaatse. De breedte bedraagt overal 5 me ter. Het dijklichaam zelf Iiestaat uit zand met aan de zijde van bet IJsselmeer een kei- leeindain. reikende van het peil van 2 me ier beneden N A P. tot de hoogte van den buitenlierm. Boven N A P. is het verder af gedekt met een laag keileem, boven «Ie steenglooiingen weer afgedekt met een laag klei. Op de gebruikelijke wijze is verder een bescherming met kraagstukken en steenglooiing aangebracht. Aan de polderzijde werden Belgisclie zet steen. gesorteerde stortsteen. betonzuilen en klinkerkeicn in kopverband gebruikt. Deze steen zal later, wanneer hel water uti den polder zul zun gemalen, dienst moeten doen als verhnrdingxiwii» iaal \oor wegenaan leg in den polder of wel zal gebruikt wor den voor versterking van het buitenbeloop In geval daartoe na het droogvallen, wan neer grootere veiligheid zal zijn verdacht dan tijdens den aanleg, aanlejding mocht bestaan. Intusschen wordt ook met kracht gewerkt aan de overige dijkvakken, die te zamon den grooton ringdijk van den Noordooste lijke» Polder zullen vormen. Het volgend laar hoopt men den dijk geheel klaar te hebben. Na da opruiming, Indien mogelijk, normale rantsoenen. Onzekerheid over boeveelheid veevoeder. Op vragen van hef Tweede Kamerlid Die- ters inzake den toestand in het pluimvee- bedrijf en betreffende eventueel® verdere inkrimping van den vee- en varkensstapel heeft de minister van Economische Zaken het volgende geantwoord: Van groote ongerustheid is den minister niet gebleken; wel is hij er zich van be wust, dat er in de kringen der kippen en eendenhouders een levendige belangstelling bestaat voor de vraag boe bet met de voed selvoorziening van het pluimvee zal gaan. Het normale rantsoen ochtendvoer plus graanvoer voor legkippen is in dezen tijd. van het Jaar circa 100 gram per dag. Leg eenden eten aan groenvoer eveneens circa 100 gram per dag. In verband met de op ruiming onder normale omstandigheden van een groot aantal dieren in de najaars maanden is dit rantsoen niet toegewezen aan den g*heelen stapel, doch voor 80 pet. van het aantal dieren, dat bij de inventari satie begin September op de bedrijven aan wezig was. De minister betoogt voorts, aan de hand van cijfer», dat de prijzen voor oude hen nen momenteel vrijwel gelijk zijn aan die van het vorige jaar. De oude eenden brengen een zeer lagen prija op, ofschoon deze laatste dagen iets is opgeloopen. Ook in voorafgaande jaren waren de prijzen, die uit den aard der zaak verhand houden met de consumptie- waarde, laag. Het is den minister bekend, dat sommige vroegere Zuiderzcevisschers een eendenbe- drijf zijn begonnen. Het aantal kippenhou ders, dat eertijds zulderreev isscher was, is van geen beteekenis. Het ligt in de bedoeling, wanneer de normale opruiming beeft plaats gehad vooropgesteld, dat de aan wezige hoeveelheid voeder zulk* mogelijk maakt—, de normaal be- noodigde rantsoenen voor alle die ren toe te wijzen. Het ligt niet in de !>edoeling in te grijpen bij de gewone jaariijkache noodzakelijke opruiming in verband met de verjonging van den stapel. Er bestaat geen aanleiding om thana tot verdere inkrimping over te gaan. Mocht zulks in de toekomst onver hoopt noodzakelijk blijken, dan zal gehan deld worden al naar de dan heerschende omstandigheden. Da eierprijs. Dc minister is niet van meening. dat de prijs van het gemengd voedergraan een verhooging van den eierprijs dringend noodzakelijk mankt Mocht in de verhoudin gen een ongunstige wending komen, zoo zal hij maatregelen ten opzichte van den eierprijs overwegen, waarbij de alsdan be stemde afzetmogelijkheden van invloed zul len zijn. Onze vee- en varkensstapel. De vooraad voedsel voor vee- en varkens stapel is voor een groot gedeelte afhanke lijk van den import van krachtvoeder. Aangezien onder de huidige omstandighe den geen zekerheid over den omvang van dezen import bestaat, kan de vraag, of er in de naaste toekomst gevaar bestaat voor een verdere inkrimping van onze vee- en varkensstapel wegens onvoldoenden voor raad van voedsel voor deze dieren, bezwaar lijk worden beantwoord. Mocht evenwel een sterke belemmering blijvend optreden, dan zal verdere beperking van <len vee-, var kens- en piuimvecstapcl overwogen moeten worden. Een beleedigeod gedicht Tegen schrijver en redacteur t tOU.~ boete, subs. 100 dagen gctischt. Voor de Haagscbe rechtbank hadden zich gisterochtend «-enige lieden te verantwoor den. van wie enkelen ten laste was gelegd bet bij geschrifte opzettelijk beieedigend uit laten over een groep der bevolking en an deren het verspreiden van deze geschriften. In het orgaan „De Misthoorn", dat uit gaat van iiet Comité ter bcstudeering van liet Joodsehe vraagstuk, was op het eind van bot vorige jaar een gedicht verschenen, getiteld ..De harde waarheid'. vergezeld van een plaat, welke beide beieedigend wer den geacht voor de Joodsehe bevolkings groep in Nederland. De .auteur van dit ge dicht, A. van der O. liet verstek gaan. Blij kens de stukken heeft hij 't tenlastegelcgdc feit erkend. Daar dit de tweede maal is, dat verd. voor een dergelijk feit te recht stond, eischle de officier van Justitie Jhr. dr. L H. K. C. van Ascii van Wijck, thans een geldboe te van 20U gulden, subsidiair HA) dagen hechtenis en een voorwaar delijke gevangenisstraf van één maand met een proeftijd van drie jeer. Vervolgens stond terecht de 26-jarige J. N„ redacteur van het genoemde orgaan, die het gedicht en de plaat had laten druk ken, vei vaardigen en verspreiden. Tegen hem eischic de officier dezelfde straf. Verd. ontkende, dat het gedicht beieedi gend was voor de Joden, evenmin als de plaat. Spr. zal altijd doorgaan met het Nederlandsche volk te wijzen op den funes te» inv loeod van bet Jodendom. De presi dent. mr. A. B. Bommezijn, merkte hierbij op, dat verd. de liarde waarheid wel mag zeggen, doch niet in beleedigenden vorm. Ten slotte stonden terecht twee inwo ners van Delft en een van 's-Gravenhage, die met pamfletten, waarop gedicht en plaat gedrukt waren, hadden gecolporteerd. Een vanhen, de 63 jarige F. D. was reeds elf maal veroordeeld. Tegen lien eischtc de officier geldboeten van 30 gulden of 90 da gen hechtenis. De rechtbank zal in al deze gevallen op 1? October uitspraak doen. Cyaankali naar binnen gekregen. Maandagmiddag was in de chemische was- scherij van de firma Stegehuis dc 19 jarige mejuffrouw C Jansen bezig met het ontvlek- ken van een stof. Zij gebruikte daarvoor cy aankali, het aangewezen middel om zooge naamde oxydeervlekken te behandelen. Zij maakte een oplossing daartoe en waarschijn lijk zijn daarbij eenige korrels van liet ge vaarlijke goedje in aanraking gekomen met baar handen. Zij heeft toen wellicht later met haar hand langs haar mond gestreken, zoodat zij iets van het vergiftige zuur naar binnen heeft gekregen. Direct daarop werd liet meisje onwel en na eenige aanvallen van hevige braakneigingen is de ongelukkige overleden. Zijn kind doen stikken „HARDINGSMETHODE" ZEGT DE VERDEDIGER. De Krijgsraad te 's Hertogenbosch heeft den 21-jarigcn J. G. W., soldaat bij het re giment Wielrijders, wegens doodslag op zijn kindje van vijftien maanden veroor deeld tot zes Jaar gevangenisstraf met ontslag uit dm militairen dienst en ter be schikking stelling van de regeering na afloop van den straftijd. Hij stond gisteren In hooger beroep voor het Hoog Militair Gerechtshof terecht. Beklaagde was in den avond van 19 Mei in zijn woning thuisgekomen. Zijn vrouw was toen niet thuis. Het kindje lag in de wieg en begon te schreeuwen. Ondanks alle pogingen van den vader om het stil te krijgen, bleef het doorgaan met huilen. W. jmkte daarop het hoofdje van den kleine l>eet en duwde dit met het gezicht in het kussentje, tot dat het ophield met schreeuwen Later kwazn de vrouw thuis cn zij verwonderde zich er over, dat hel kind zoo stil was. Toen zij ging kijken, was het kindje gestorven. Uit het verhoor van beklaagde bleek, dat liet tusschen den vader en het kindje nooif goed boterde. De vrouw had liet kind ter wereld gebracht, toen zij zeventien jaar was. F.enige maanden na de geboorte van de baby, was zij met heklangde ge trouwd. Voortdurend heeft het kindje toen aan mishandelingen van den vader bloot gedaan. Hij sloeg en kneep het. zoodnt 't vol blauwe plekke» rat. hij hield het In Dereml»er onder een kraan met koud wa ter, hij stopte het een rakdoek in het mondje, als het schreeuwde, enz .enz. „Geen wonder, dat het kind begon te schreeuwen, als het je zag." merkte de pre sident van het hof op, „het was doods bang voor Je". Hij hield van het kind. Beklaagde hield ondanks alles vol, dat hij van het kind heeft gehou den en zeer ontsteld was, toen hij zag. dat hot gestorven is. Hij heeft verklaarde hij. niet de bedoeling gehad het kind te doodop. President: „Maar je hebt je er weinig om bekommerd, toen het kind opeens zoo merkwaardig stil was." Snikkend verklaarde beklaagde, dat hij het kind wilde laten ophouden met huilen, vóórdat zijn vrouw thuiskwam. Zijn vrouw zou dan zeggen: „Je hebt het kind weer aan het huilen gemaakt", waardoor er dan weer ruzie zou ontstaan. Dr. Hulst uit Leiden, die het lijkje on derzocht heeft, verklaarde. dat. normaal gesproken, bet kind niet had behoeven te stikken. Het had nog er» andere afwij king, waardoor de dood ie verhaast. I)e vrouw, als getuige k décharge ge hoord. verklaarde, niet den indruk te'heb- 't KAN VF.RKRERKN! De Telegraaf geeft alla schuideischer» in ons land een lesje. Wie er.-aldus het blad, in dezen tijd toe meewerkt of veroorzaakt, dat de lijst der uitgesproken faillissementen langer wordt, zoolang er nog ook maar eén weg te vinden ls, om dat te vermijden, be wijst ons land een slechten dienst. Immers uit den wereldoor log hebben wij zoo lwioogt het blad, geleerd, dal de p« rioden van tegenslag en voor spoed van branoche tot brau che verschillend zijn. Er la daarom geen reden, om zaken en bedrijfstakken, die thans een zware» tijd doormaken voor de toekomst eenvoudig als niet levens krachtig te beschouwen e» derhalve zonder consideratie voor de gevolgen zijn vorde ringen binnen te helen. Binnen de grenzen van het mogelijke betrachte da ere diteur, onverschillig of hel nu een bank, oen handelsman of een particuliere hypothe caire »cliuldeb»cher is, onder deze omstandigheden het re delijke: in vele gevallen staan niet alleen vorderin gen. maar ook bestannsmoge lijk beden op het epel. Voor waarde is natuurlijk, dat de schuldenaar een eerlijk man is en zijnerzijds blijk geeft van zij» goeden wil. EEN RECHTMATIGE E1SCH. De Maasbode (r.k.) schrijfi in verband met het protest der Nederlandsche regerring tegen het weghalen van onze schcenspoHt door de Britten: Wij meenen. dat onze Re geering in haar protest tegen dit ongeoorloofd weghalen van de brievenpost uit een onzer schepen zeer sterk staat. De oorlogvoerenden wen schen terecht dat wij onze neutraliteit handhaven. W i! doen dit en zullen dit doen met alle ons ten dienste staande middelen. Maar dan hebben wij onzerzijds ook hel recht van de oorlogvoerenden te eischen, dat zij onze rech ten van neutrale Mogendheid erkennen «n niet schenden. „EEN KANS." Uit bet Volk (ad.a.p.): Het pamflet, voor welks verspreiding een aantal N.S. B-er* is geverbaliseerd op grond van artikel 100 van het Wetboek van Strafrecht, (het pamflet handelde over de schending van onze neu traliteit door de Britten) staat thans afgedrukt in „Volk en Vaderland": Ir. A. A. Mussert gebruikt het als uitgangspunt voor een be toog! Hij deelt mede dat de pamfletten „van geen S.S.B. kenleeken (zijn) voorzien, om te voorkomen, dat jmen" de groote onbekende ..men" zou beweren, dat de moeilijk heden van ons volk door de N.S.B. werden aangewend voor propagandistische doel einden." Deze camouflage heeft ech ter niet mogen baten: aan stonds wend algemeen door zien. det deze pamfletten van nationaal-eocialistlsche zijde afkomstig moesten zijn omdat alleen de Neder landsche nazi's in staat mo gen worden geacht tot derge lijke handtangensdieneten aan Duitschland. Belangrijker dan dit is echter, dat ir. A. A. Mussert in zijn artikel dit pamflet ge heel voor ziin rekening neemt en met zijn naam er onder laat afdrukken als er kende uitgave der X. S. B Waarom zou men dan niet dezen „Leider" zelf vervolgen instede van de toevallige ver spreiders? Er is, aldm» het Vk., een mogelijkheid, de toe laatbaarheid van dergelijke „actie" principieel aan de or de te stellen. Men verzuime die niet! VAN ENGELSCHE KOLEN EN BERLLNER LEVER WORST Het Nationale Dagblad (X. S.B.) schrijft: De Amersfoortschc politie heeft ons vaderland bewaard voor een In gevaar brenging onzer neutraliteit Zij heeft een kolenhandelaar, die twee F.ngeische vlaggetje» op zijn wagen vóerde als reclame voor zijn Engelsche anthra- riet, een proces verbaal gege ven. De buitervlandsche vlag gen zijn in beslag genomen. Aangezien het maximum op dit feit ze» jaar bedraagt, zal de mnn er wel niet zoo gemakkelijk af komen. Nu is het evenwel voor het behoud van het evenwicht gewenscht, dat er ook eens ergens een soortgelijke schen nis onzer neutraliteit naar de Duiteche zijde wordt gever haliaeerd. Wellicht wil de Amsterdamsche politie nu eens naarstig speuren, of er gens een slager zijn Berliner leverworst met een Duitsch vlaggetje aanprijst Zoo zeilen wij tusschen alle klippen door. Het loven van een neutralen midden- stander wordt er niet gemak- keluker op. ben, dat haar man zich van het heeft willen ontdoen. q i Do p»v. hinter kon. hoord. niet tuet zekerheid zeggen of f zijn kind opzettelijk heeft willen doi Requisf De advocaat-fiscaal, mr. J. H. Poli achtte den doodslag bewezen en requiq de bevestiging van het door den krtjgtraigi gewezen vonnis (zes Jaar gevai zonder ter beschikkingstelling van geering. Do verdediger zeide, dat verd. het wilde „harden"; pi. achtte hoogstens door schuld bewezen. Het hof zal later uitspraak doen. 481c STAATSLOTERIJ (Niet offld*e)> 5d« kUue, 10de lijst Trekking van Dimda* 3 October 1938 llooge Pr|i«e- 1000.- 14036 15142 17373 18056 400.- 2822 3434 4687 5170 13754 14508 200 7526 7676 18912 100 - 3296 3361 5744 6578 6647 11516 117^ 18476 18936 19403 19440 30622 Prijzen van 70. 1010 1024 1065 1241 1374 1380 1423 1464 1509 1527 1551 1570 1614 1823 1887 1957 3061 2260 2372 2375 2442 2502 2574 2597 2648 2762 2950 2993 3361 3330 3357 3488 3510 3537 3611 3787 3901 4045 4289 4322 4376 4469 4591 4600 4699 5061 5056 5101 5466 5472 6506 5574 5650 5773 6067 6101 (314 6322 6679 6744 6865 6999 7025 7063 7065 7133 7137 7236 7347 7452 7546 7507 7813 7646 7658 7730 7857 7945 8238 8430 8&81 8799 8823 8912 9151 9156 9171 9528 9543 9677 9693 9735 9800 9887 10051 1009» 10264 10432 10446 10461 10509 1O049'l 10688 10709 10732 10622 10887 10892 11137 11253^ 11321 11228 11338 11473 11520 11584 11707 11730® 11844 11967 12112 12155 12209 12318 12425 12484 12535 12622 12658 12714 12847 12857 12909 12951 12961 130001 13094 13351 13380 13513 13789 13891 14001 14042 14174 14222 14319 14340 14480 14507 14683 147 77' 14949 15018 15038 15076 15065 15268 15286 15372' 15512 15883 15948 15971 162C6 16277 16303 16335' 18465 16491 16495 16637 16731 16891 17073 17279 1 17453 17604 17614 17628 17P57 18062 18367 18461 19148 19270 19288 19319 19341 19501 19524 19596 19612 19710 19788 19840 19643 19862 19997 20032 20037 20348 20453 20520 20685 20778 20826 209JG 21115 21176 21233 21407 21481 21488 21500 21604 21624 21955 I 1421 181 244 r 303 3691 553^ 6574 710^ 760*, 839^ 930O 9953." nasar 1018 1028 1106 1131 1336 1351 1532 1547 1674 1706 1846 1880 2160 2187 2352 2354 5220 2550 2563 2823 2831 3068 3198 3331 3333 3489 3490 3682 3699 3897 4084 4248 4308 4520 4544 4704 4718 4822 4861 9460 4963 5160 5169 5306 5348 5618 5838 6033 6075 6182 6185 6470 6502 Mf mm 7033 7096 7229 7244 7455 7476 7662 7678 7972 7969 8127 8181 8360 8368 84'" 3 MH 8652 8742 8948 8959 9136 9165 9440 9451 9571 9585 9755 9624 10141 10169 10303 10350 10535 10567 10654 10689 11011 11038 11184 11191 11216 11627 11645 11684 11911 12203 12237 12501 12529 12749 12613 12923 12948 13124 13140 13262 13328 13568 13579 13863 14038 14175 14204 14476 14482 14697 14701 14900 14914 15135 15200 15381 15382 15506 15532 15651 15872 16106 16134 16371 16376 16562 16566 16804 16806 16929 16996 17167 17192 17399 17424 11693 17735 17974 18053 18229 18243 18470 18523 18664 16722 19028 19100 19289 19294 19562 19583 19664 19679 19863 20040 20164 20209 20616 20647 MM mm 20972 20992 21382 21412 21563 21566 21893 21749 21686 21838 1033 1176 1419 1580 1719 1944 2178 2465 Nieten 1061 1066 1213 1258 1422 1445 1590 1591 1754 1768 1997 2024 2179 2194 2410 2448 1069 1096 1098 1289 1300 1321 1508 1516 1521 1615 1643 1667 1786 1825 1834 2033 2106 2132 2246 2250 2209 2491 2496 2500 2578 2600 2663 1917 3219 3264 3371 3404 3549 3620 3752 3762 4088 4100 4337 4407 4584 4602 4750 4753 4872 4878 4998 W 5213 5215 5375 5412 5663 5678 6110 6131 6258 6276 6507 6531 6863 6875 7114 7132 7324 7375 7489 7494 7732 7743 8003 8028 8195 8221 8377 8393 8494 8497 8753 8777 8967 9027 9214 9234 9466 9471 9607 9626 9927 9946 10187 10207 10420 10440 10681 10667 10900 10926 11062 11063 11371 11447 11651 11652 11936 11963 12244 12342 12559 12612 12829 12831 12958 12960 13151 13156 13369 13492 13619 13676 14066 14076 14220 14221 14484 14558 14741 14756 14955 14999 15245 15265 15436 15437 15596 15627 15882 15979 16155 16207 16376 16444 16596 16624 16806 16614 17014 17021 17231 17247 17460 17478 17744 17789 18093 18100 16252 16275 16540 18543 16737 16693 19102 19164 16317 19331 16589 19611 19706 19714 20048 30061 30286 30387 20646 30733 20632 20658 21069 21062 21445 21451 21575 21560 21754 21788 21967 21977 Ie 3281 3415 3624 3763 4126 4424 4639 4761 5261 5421 5701 6144 6293 6586 6877 7157 7390 7499 7629 8050 8242 6395 8525 878» 9031 9329 9518 9687 10063 10232 10463 10755 10632 11080 2795 2932 3200 3457 3*50 3198 4132 4427 4656 4791 4895 5125 5278 5440 5821 6155 w31 6598 6919 7162 74.»j 7505 7855 8086 8250 M B Si 48 9038 9334 9552 9702 10021 10248 10482 10772 10973 11109 11470 11502 11790 11800 tMM mm 12373 12416 12620 12662 12841 12879 13016 13075 13198 33203 13507 13547 13677 13776 14113 14115 14241 14347 14653 14675 14787 14788 15005 15007 15297 15306 15475 15476 15697 15728 15693 16040 16282 16295 16456 16471 16663 16685 16816 16635 17038 17065 17366 17260 17537 175* 17807 17612 18129 16131 18316 18333 16546 16577 18934 18938 19165 19229 19371 19470 19617 19623 19757 urn 20063 20100 20434 20464 20737 >0741 20917 20420 21156 21240 21453 214*7 21593 21506 21766 21834 2813 2819 ■Mt 2*90 3312 3314 3463 3476 3677 3880 3891 3895 4156 413, 4441 4506 4700 4701 4792 4808 4931 4949 5136 5137 5286 5289 5465 5557 5849 6025 8165 6173 6376 6459 6658 6672 6973 7018 7194 7209 7442 7447 7506 7507 7920 7922 8106 8124 8274 8353 8429 8443 9078 9099 9350 9388 9581 9569 9730 9748 10107 10117 10266 10331 10496 10518 10790 10616 10981 11006 11134 11151 11513 11528 11824 11864 12082 12110 12423 12500 12712 17717 12891 12918 13089 13105 13234 13255 13505 13557 13782 13795 14122 14144 14421 14469 14G80 14693 14793 14891 15011 15079 15352 15370 15485 l"-499 15627 15839 16062 16066 16397 16315 16530 16555 16733 16748 16888 16917 17117 17140 17376 17386 17631 17665 17929 17971 18162 18195 18364 16403 18615 18641 18994 19005 19262 19/78 19518 19530 mm mm 19793 19637 20129 20156 2U6U3 30644 20774 30781 2>V4 30641 21319 21338 21516 21560 21611 21644 21872 21882 VerW4srl*f: 5e Klasee 9e Wat 9779 mx tTT*

Schager Courant | 1939 | | pagina 6