DE MILITAIRE ÉTAPPE-DIENST IN WERKING. De militaire étappe-dienst, welke te Rotterdam gevestigd is, voorziet In de verzorging van de lands verdedigers, die onder de wapenen geroepen zijn. De vleeschvoorraad wordt gekeurd, alvorens voor de consumptie te worden vrijgegeven in tegenwoordigheid van generaal Franco is te Madrid net teeti der Spaansche jeugd gevierd De autoriteiten op de eeretribune voor het stadhuis. Aan den voet van de trap onderscheidi men een urn, Deze bevatte aarde van de Spaansche s'aavelden Niet minder dan 180 000 paar soldaten- kistjes" liggen in de loodsen van den militairen étappe-dienst te Rotterdam gereed, om in de binnenkomende aan vragen te voorzien De vertegenwoordigers der Dominions, die in Engeland vertoeven, brachten deze week een bezoek aan ver schillende militaire opteidingjricampen op het Britsche grondgebied Aan de Fransch-Dultsche grens. In de nabijheid van de vijandelijke linies hebben de Fransche troepen eenige bruggen opgeblazen als uiterste voor zorgsmaatregel Alle regeenngsgebouwen te den Haag zijn met Ingang van Vrijdag onder bewaking van de Rijksveldwacht geplaatst Versche aanvoer van wollen dekens bij den militairen étappe-dienst te Rotterdam. Er zijn heel wat exemplaren noodig, om onze jongens warm toe te dekken Alle grondstoffen voor de voltooiing van het nieuwe raadhuis van Leiden zijn aanwezig De binnenplaats staat vol met alle soorten mauper, die verwerkt moeten worden Het carillon van leidens nieuwe stadhuis Is In den toren ge- heschen en aan de installatie ervan wordt de laatste hand gelegd Het transport der gewonden behoort tot de werkzaamheden van den militairen étappe-dtenft welke handen vol werk heeft Een oefening in het .laden" van een Roode Kruit trein

Schager Courant | 1939 | | pagina 8