DE ONDERGANG VAN DE „BRETAGNE". Z, H Koning leooold van België brengt een saluut bij Kat graf van dan Onbekenden Soldaat ta Bruis# t.jda'i da herdenking van dan Wepenstilstandsdag - Links: prins Karaf; rachts: kroonprins Boudewijn Hat Franscba s.s. .Bratangna" mat 125 passagiars aan boord, word door aan vijandalijkan onderzeeër tot zinkan gebracht, waarbij zavan personen om bat lavan kwaman. Ean ter hulp gekomen Engelsche oorlogsbodem pikte da overlevenden op Spanning voor het doel tijdens dan voetbalwedstrijd Rotter- damsch elftal Bondselftal, om dan gouden onhafhenkelijk- haidsbakar. Hat team uit da Maasstad won deze ont moeting mat 6-4 Prof dr. Willam Mengelberg bij zijn vertrek per vliegtuig van Schiphol naar Kopenhagen, waar Hat Staatsradio-orkest Donderdag a.s- onder zijn leiding aan gala-concert zal gaven Da eerste K L M.-kindervlucht naar Nad. Indiê Is uitstekend geslaagd. Da jeugdige luchtreizigers stappan uit Hat vliegtuig na aankomst op Tjiliiitan Onder voorzitterschap van Oud-mlnlster Decker» had Zaterdag te Dan Haag da oprichtingsvergadering plaats van een centraal comité, dat zich ten doel stelt de belangen te behartigen, die onze We*t-lnd«ache geb'edsdre'en o^derlmg en met het moederland verbinden. Links naast mr. dr. L N. Decker) de minister ven koloniën, Ch, J, L K Weiter In da gem. zeevaartschool te Rotterdam is Zaterdag namens de leerlingen en oudleerlingen in tegenwoordigheid van burgemeester mr. P. Oud en den Belgischen consul een plaquette onthuld ter herinnering aan het feit, dat Belgi sche kaopvaardijoHtcieren 25 jaar geleden aan deze school hun opleiding ont vingen Tony Bijland (rechts) leverde een bij zondere prestatie, door bij A.D. Z.- wedstrijden op den 200 meter school slag slechts 0 7 sec. onder het wereld record van Jo Waalberg (links) te blijven

Schager Courant | 1939 | | pagina 4