ïl.U.U.R. Oranjezegeviertmet5 2 De Belgen gaven goed partij De spelers Holland-België impressies Nederland-Belgi Welverdiende zege Het Nederlandsch elftal heeft den jubi leerenden Koninklijken Nederlandsche» Voetbal Bond gisterenmiddag een prach tig geschenk gegeven. Ontwerp en uitvoe ring was tot in de kleinste ondcrdeelen eigen werk. De grondstoffen waren goed voetbal, bezielend enthousiasme en ijzeren wilskracht en het resultaat een klinken de, welverdiende overwinning op de Bel gen, onze meeste sympathieke en meest gevreesde tegenstanders door alle jaren heen. Met 52 werd de zege bevochten en dat deze keurige en door velen niet verwachte prestatie werd geleverd in tegenwoordigheid van Prins Bernhard, Generaal Reijnders en vier leden van ons kabinet, is een reden tot des te grooter blijdschap. Een daverend ge juich van de circa 25 tot 30.000 toeschouwers, die op de tribunes van het Feyenoordstadion stonden geschaard, onderstreepte de hulde, die het Nederlandsch elftal met deze overwin ning het K.N.V.B.-bestuur kon brengen. Hooge belangstelling Een druilerige regen, die uit een aaneen gesloten grauw wolkendek, dat boven de Maasstad hing, gaf dezen dag een troosteloo- zen aanblik. Hij was mogelijk nog trooste- loozer, nu aan de vele masten van het stadion geen vlaggen wapperden, hetgeen niet is toe gestaan, voorzoover het buiteniandsche vlag gen betreft. Uit beleefdheid woeien er nu ook ge^n Ncderlandsche vlaggen. De lage entree prijzen in aanmerking genomen, was de be langstelling voor dezen wedstrijd teleurstel lend. De tribunes vertoonden groote open plekken. Meer dan 30.000 toeschouwers, wa bij een groot contingent militairen; die in een breed zijvak een zitplaats hadden, waren er zeker niet. Begroet met het Wilhelmus en onder hartelijke toejuichingen nam de Prins, die gekleed was in het uniform van kapitein, kort voor twee uur zijn plaats op de eere tribune in. Verder waren aanwezig de opper bevelhebber van leger en vloot. Generaal Reijnders, de Ministers' van Kleffens, Dijx- hoorn, Steenberghe en Weiter, de Voorzitter van de Tweede Kamer, Mr. van Schailc, de Minister van Staat, Mr. J. B. Kan, de gezant van België, de heer Leon Nemry, de burge> meester van Rotterdam, Mr. P. Oud, de voor zitter en vice-voorzitter van de F.I.F.A., de heeren J. Rimet en Mr. R. W. Seeldrayers. De wedstrijd Precies twee uur, terwijl een nog steeds druilerige regen valt, komen de Belgen door een haag van Feyenoord-adspiranten, die een eerewacht vormen, op het veld. Zij worden begroet met hun volkslied. Even later komen de Nederlanders. Luide weerklinkt het Wil helmus, dat uit duizenden kelen wordt mee gezongen: als altijd een treffend moment. Op het laatste oogenblik moest ons natio nale team gewijzigd worden. Stam is wegens een kaakontsteking uitgevallen. Zijn plaats wordt nu ingenomen door Poulus, terwijl Stijger van Blauw-Wit linkshalf zal gaan spelen. De Belgische aanvoerder Paverick wint de toss. Van eenige beteekenis is dit intusschen niet. Er staat geen vleugje wind. Onder lei ding van den Luxemburgschen scheidsrechter Pfirrmann stellen de elftallen zich op. De eerste aanvallen worden op het Neder- landsche doel ondernomen. Raymond Braine krijgt een goede kans, maar hij mist. Lang duurt dit Belgische offensief niet. Eeii snelle uitval der onzen maakt er een einde aan. Keurig geeft Ven te met een langen pass door naar De Harder, die na een snellen ren goed voorzet. De Belgische back Van Calembergh heeft den bal echter eerder te pakken dan Vente en zoo is deze eerste Nederlandsche kans verkeken. Weer krijgt De Harder den bal. Dat hij in buitenspelpositie staat ontgaat den scheidsrechter. Razend snel rent de Hagenaar op het Belgische doel af. Zijn schot gaat evenwel ver naast. Het v-ld is zeer glad. Men ziet het de spelers aan, dat zij moeite hebben zich staande te houden. Balcoritrole eischt onder deze omstandigheden groote technische vaardigheid. Voor de derde maal in zeer korten tijd krijgt De Harder een prachtige kans. Op uit stekende wijze heeft Stijger een hal naar hem doorgegeven. Maar ook dezen keer wordt de voorzet door de tactisch opgestelde Belgische verdediging onderschept. De wedstrijd is dan 10 minuten oud. Zoowel aan Belgische als aan Nederlandsche zijde wordt nog te veel ge weifeld. Van doortastend spel is nog geen sprake. Langzamerhand echter komen beide ploegen er beter in.. Een snelle aanval op het Nederlandsche doel wordt onderschept door Slot, die zich onvervaard voor de voeten van Braine gooit. Een zeker schijnend doelpunt is daarmede voorkomen. De Belgen komen echter terug. Ze zijn in deze periode beslist sterker, vallen althans heftiger en gevaar lijker aan. De Nederlandsche achterhoede heeft de handen vol werk. Zy wordt goed ondersteund door onze middenlinie en ook Smit, die ook in dezen wedstrijd als „zwer ver" fungeert, komt te hulp. Het eerste werk van Michel de debutant in het doel is het stoppen van een keihard hoekschot van Voorhoof. Onberispelijk vangt hjj den bal op. Dat geeft niet alleen het publiek, maar ook den V.S.V.-er zelf het zoozeer gewenschte vertrouwen. De Belgen nemen de leiding. De toejuichingen, waarmede deze bijzondere prestatie wordt beloond, zijn nog niet ver stomd, wanneer de Belgen er in slagen de leiding te nemenBij een aanval op het Nederlandsche doel krijgt Stijger den bal bij het wegtrappen verkeerd op den voet. De bal komt hoog voor den Nederlandschen doel- mond en voor onze verdedigers eigenlijk be seffen wat er is gebeurd, heeft de Belgische linksbuiten Buyle den bal in het net gewerkt. Er zijn dan ruim 10 minuten gespeeld. Tot nu toe heeft onze voorhoede niet veel bijzonders gepresteerd. Men aarzelt nog te veel, de balcontrole laat nog te wenschen over en ook de opstelling is niet juist. Lenstra heeft de opdracht Vente te steunen, althans in de voorhoede te blijven, maar hij doet Het voorloopig niet. Na zeventien minuten krijgt De Harder een uitstekende kans om gelijk te maken. Met den bal voor de voeten staat hij op een gegeven moment alleen voor den Belgischen doelman. De afstand is nauwelijks zes meter. Het schot gaat echter naast. Van de tribunes stijgt een kreet van teleurstelling op. De combinatie vlot allerminst in onze voorhoede. Er wordt veel energie onnoodig verspild. Ook in de Belgische voorhoede rammelt het. Caldenhove en Slot weten haar goed in toom te houden. Een corner op het Belgische doel, genomen door De Harder, geeft den onzen na 25 minu ten wederom een goede scoringskans. De hoog voor doel geplaatste bal wordt opgevangen door Lenstra, die inkopt, maar op 't nippertje stompt Deraedt den bal nog weg. Onze land- genooten komen er steeds beter in. De com binaties worden zienderoogen zuiverder uitr gevoerd', ook de snelheid wordt grooter en daardoor wordt het gevaar voor het Bel gische doel steeds dreigender. In een periode, dat de Nederlanders voort durend met levendig spel aanvallen, komt dc sensatie van dezen wedstrijd. Zij speelt zich af voor den Nederlandschen üoelmond, die in groot gevaar komt, wanneer onze verdedi gers op een gegeven moment blijven staan, .omdat zij denken, dat één der Belgische aan vallers buitenspel staat. De scheidsrechter laat echter doorspelen en zoo zien we drie Belgen Buyle, Braine en Van Craen op het Nederlandsche doel afstormen. Alleen Michel hebben zij nog voor zich. De V.S.V.-er stopt vallende het schot van Van Craen. Braine en Buyle schieten toe. Eerstgenoemde komt dan te vallen én glijdt door tot vlak bij het doel. Ook Michel ligt op den grond. Buyle. die den bal heeft weten te bemach tigen, kan nu ongehinderd inschieten. De bal stuit evenwel van het lichaam van Braine terug. Michel, die nog steeds op den grond ligt, grijpt hem en het gevaar is geweken. Dat was pech voor de Belgen. Geiyk! Eenige minuten later maken de onzen ge lijk. Stijger heeft den bal goed opgevangen en doorgegeven aan De Harder, die op het Belgische doel afstormt en op. het juiste moment overgeeft naar Vente. Foutloos en onhoudbaar is het schot, waarmede de Rot terdammer de partijen weer op gelijken voet brengt (11). De Nederlandsche aanvallen volgen elkaar nu snel op. Het overwicht der onzen worden steedé grooter. Nederland neemt de leiding Nadat Michel voor de zooveelste maal een ovatie in ontvangst heeft genomen, thans om dat hij bij een Belgischen aanval den bal voor de voeten van een .tegenstander weet weg te pikken, nemen onze landgenooten vijf minuten voor het einde van de eerste helft de leiding. De Harder is doorgebroken. Met een goeden pass geeft hij over naar Vente, die eenige tegenstanders passeert en dan een schot in den hoek lost. Via de paal stuit de bal echter in het veld terug, maar nu is het Drager, die zyn kans waarneemt en toestormt om met een zuiver schot onhoudbaar in te schieten (21). 3-1 Dezelfde speler legt nog voor de rust den grondslag voor het derde doelpunt. Keurig dribbelt hij met den bal naar voren tot vlak bij de out-lijn. Op drie meter van het Belgische doel, zet hij voor en thans is het de toegeloo- pen De Harder, die keurig inschiet (31). Twee minuten later is het rust. DE TWEEDE HELFT. Na de hervatting nemen de onzen onmid dellijk het initiatief tot den aanval. Het spel van onze voorhoede wordt nu goed open ge houden. Aan het gladde terrein blijken de spe lers thans gewend te zijn, het veroorzaakt niet meer zoovele moeilijkheden als in het begin. De Nederlandsche aanvallen stichten in de Belgische verdediging voortdurend de grootste verwarring. Die der Belgen zijn op geen stuk ken na zoo gevaarlijk. Het vlot niet best in de Belgische voorhoede. Ook de i.iiddenlinie is onvoldoende en schiet in haar aanvallende taak schromelijk te kort. De Belgen weten eenige corners te 'forceéren, die niets opleve ren. Daarbij blijft het. Het lenige lichaam van Michel werkt zich overal tusschen. Zijn uit schietende vuist, waarmede hij den •bal weg- stompt, is overal waar gevaar dreigt. Smit scoort. Elf minuten zijn er in de tweede helft ge speeld, wanneer Stijger den bal met een verren trap aan Drager geeft. Even keurig zet de D.W.S.-er den bal voor den Belgischen mond, waar Smit klaar staat. De Haarlemmer neemt den bal „direct op zijn slo£" en voordat Deraedt weet wat er gebeurt, ligt het leder reeds achter hem. (41). Jat was een demonstratie voetbal van den •rsten rang. De Belgen zyn ontmoedigd. Zij presteeren niet veel, hun voorhoede-spelers, met name Braine en Voorhoof, stellen zeer teleur. Het spel wordt veel te kort gehouden, het schieten is bepaald slecht. Onze landgenooten gaan rustiger spelen, met een 41 voorsprong voelen zrj zich blijkbaar veilig. Toch behoudt de wedstrijd een levendig karakter. Er wordt pittig en snel gesneeld. Tweemaal veroorzaakt Voorhoof een vrije schop. Beide keeren pro beert hij een duel met Poulus oo uof-'re wiize te winnen. Den tweeden keer bi^'t Pouhis even liggen. Bob Glendennir.g heeft het euvel echter spoedig verholpen. 5—1. Ruim 20 minuten ra de hervatting z:en we De Harder op den rech'ervleugel op het Belgi sche doel afstormen. Twee Belgen weet hij op meesterlijke witee van zich af te houden. De voorzet wordt goed opgevangen door Lenstra, die keihard inschiet. P.eeds is-de bal voorbij den Belgischen doelman, doch Paverick, die nog achter hem staat, weet voorloopig- een doelpunt te voorkomen door den bal met de hand uit het doel te 9laan. Smit zet den toe- gekenden strafschop in een doelpunt om (5—1). Lenstra mag blijkbaar geen doelpunt ma ken. Want eenige minuten later schiet de Fries keihard tegen de paal, en kort daarna tipt de Belgische doelman een schot van den- zclfden speler juist over de lat. Een kwartier voor het einde brengt Voor hoof den stand op 52. Het doelpunt ontstaat uit een verrassenden aanval via den linker vleugel. Voorhoof vangt den bal op en tusschen Afdeeling E. HRC 4—Helder 3 Watervogels 2Petten Afdeeling K. Schagen 2—JVC 2 Helder 5—BKC 2 Afdeeling R. BKC 3Oudesluis 2 WerkdorpWinkel 1 Adspiranten Afdeeling O. HRC a—HRC c Succes aHRC b 0—1 af gek. af gek. 1—2 uitgesteld 2—1 Afdeeling E. Voor de tweede maal heeft Helder 3 van HRC 4 gewonnen. Maar zooals we verwacht ten, moesten de withemden met de meest be scheiden cijfers genoegen nemen. Intusschen staat Helder -3 er door deze overwinning heel behoorlijk voor. Wanneer ze over een behoorlijk team zou kunnen blijven beschikken, mogen Petten en JVC zich nog wel terdege in acht nemen. Het Watervogels-terrein werd voor den strijd tegen Petten afgekeurd. De stand luidt: Petten 6 4 1 1 20—9 9 Helder 3 7 4 1 2 19—7 9 JVC 6 4 0 2 21—14 8 Watervogels 2 6 3 0 3 15—15 6 HRC 4 7 2 1 4 9—19 5 Succes 2 6 0 1 5 5—25 1 Afdeeling K. Schagen 2JVC 2 is wegens terrein-afkeu ring niet doorgegaan- Nu werd alleen Helde 5BKC 2 gespeeld. De Polderschen hebbei het ,in navolging van Atlas 2, hard te verdu ren gehad tegen de Helder-ploeg. Toch ge lukte het deze niet het kunststukje van vo n rige week te herhalen. BKC won met 21. sbon Schagen 2 5 4 0 1 24—4 Atüas 2 6 3 2 1 18—10 BKC 2 5 3 1 1 10—8 Helder 4 4 1 1 2 12—13 HeQder 5 4 1 1 2 10—12 Watervogels 3 4 0 1 3 4—23 JVC 2 4 1 0 3 8—16 n Hotel •gen de ond „H •d bezet Groot; ats wel! I Mr. v eereledt ilk om - [t, het beurt i: wegens nietarlem' jrdt uits JVC 2 heeft 2 verliespunten opkomen tegen BKC 2. be voc Afdeeling R. en, die De mannen van het Werkdorp Nieuwesluis leiding hebben hun eerste nederlaag te pakken. Al n op d> was het op 't kantje af, ie hebben op eigen lerhand veld de vlag moeten strijken voor het bezoe- ld van kende Winkel 1 (01). Helaas moet opge-ld stadi merkt worden, dat de Werkdorpmannen zichh spoed geen goede verliezers toonden. Dit leidde er ïeleursi zelfs toe, dat enkelen van de thuisclub naarfeft kun de kleedkamers gezonden moesten worden. p van 1 Winkel 1 staat nu met Petten 2 gelijk aan Aan de den kop. Men vergete etihter niet, dat de trden tt Winkel-elftallen nog niet op eigen terrein Moren hebben gespeeld. Deze omstandigheid kon in ^heid. 1 de tweede helft van de competitie nog wel jhtsper eens van doorslaggevende beteekenis worden. unen den» B. en d BKC 3 klopte Oudesluis 2 met groote cij- felvorei fers (94). wat ongetwijfeld maar weinigen Wenkt verwacht zullen hebben. >- Petten 2 6 4 1 1 19—11 9 Winkel 1 6 4 1 1 19—13 9 BKC 3 6 4 0 2 32—13 8 BarsLngerhorn 7 3 1 3 11—13 7 Oudesluis 2 6 3 0 3 18—19 6 Werkd. N.sluis 3 2 0 1 12—2 4 St. M.brug. 6 1 1 4 5—13 3 W.waard 2 4 0 2 2 3—17 2 Winkel 2 4 0 0 4 2—20 0 Adspéranten. In afd. O. won Succes a - nieuw van HRC b. nu thuis op- AMERICAN BL END onze verdedigers door dribbelende schiet hij van dichtbij in. Het is den spelers aan te zien, dat zij moe worden en naar het einde verlangen. De Bel gen zien in, dat de achterstand niet meer is in te halen. Zij zijn moedeloos, het enthou siasme en de wilskracht zijn weg. Vente mist nog een schoone kans, wanneer hij alleen voor den Belgischen doelman komt te staan, maar met schieten te lang wacht en zonder dat zich verder nog vermeldenswaar dige feiten voordoen, komt het einde. Doelverdediger Michel heeft uitstekend vol daan. Wij hebben den Velzenaar geen fout van beteekenis zien maken en enkele malen heeft hij werkelijk op fantastische wijze gered. Een debuut, waarover hij zeer zeker tevreden mag zijn. Caldenhove bleek in verdedigend opzicht nog a'trjd de beste achterspelcr van ons land te zijn. Maar toch is ?rjn wegwerken niet meer zoo zuiver als in vroegere jaren, te veel be landt de bal bij het wegtrappen voor de voeten van een tegenstander, waardoor het nuttig effect teloor gaat. Hij Was overigens de beste van het viertal achterspelers. Slot heeft ook al op voldoende wyze zijn debuut gemaakt. Natuurlijk stond hij aanvan kelijk wat onwennig in dit milieu, maar hy paste zich snel aan, te snel misschien, want in het laatste kwartier kreeg hij een inz'nking, omdat de Blauw-Witter toen uitgespeeld was door een verkeerde verdeeling van zijn krach ten en te veel gebruik van "energie op momen ten, dat het niet noodig was. In de middenlinie was Paauwe de beste. Hij was den linkervleugel van België volkomen de baas en daar naast stelde hij voortdurend de voorhoede in staat tot aanvallen. De Feyen- oorder heeft een gaven wedstrijd gespeeld. Over Poulus hebben wij reeds geschreven. Hij moest Stam vervangen, maar dat was geen bezwaar, immers de Schiedammer speelt in zijn vereeniging altijd op de spilplaats. Ontzaglijk heeft Poulus gezwoegd. Met groote geestdrift, zooals indertijd ook Anderiessen is begonnen, wierp hij zich in den strijd en in het breken van de aanvallen der Belgen heeft hij een groote rol gespeeld. Stijger kwam er na een kwartier de debu tanten hadden allen tijd noodig om zich in te spelen goed in. Zijn afnemen was voortref felijk, hij liet zijn tegenstanders niet los en indien te groot enthousiasme het hem niet be lette gaf hij den bal ook nog zuiver aan de voorhoede door. Zijn handigheid viel op en het zou ons niet verwonderen, indien de Blauw- Witter met het klimmen der "jaren en bij het verkrijgen van meer internationale routine zich tot een speler van bijzondere klasse zou ontwikkelen. Drager wist altijd wat goeds met den bal te doen. Hij is een voetballer, die het spel nuchter, zakelijk bekijkt. Hij berekent zijn kans, beheerscht zich in alle situaties en be grijpt heel goed, dat hij er in de eerste plaats voor moet zorgen, dat het binnentrio in de ge legenheid wordt gesteld om te scoren. Maar gelukikig schiet hij zelf ook, als hij vindt, dat hij er beter voor staalt. De wyze, waarop hij den bal bij het derde doelpunt opbracht en De Harder in de gelegenheid stelde tot scoren, was onverbeterlijk. Lenstra was misschien de minst opvallende speler uit de voorhoede. Hij had veel tijd noo dig „er in" te komen en in de tweede helft had hij beslist met enkele schoten pech. Eerst bleef hij te veel achter en had het Nederlandsch elftal twee „zwervers", maar die fout werd gelukkig spoedig ingezien. Vente was bewegelijk, wist de Belgische achterhoede door bliksemsnel wijzigen van op stelling in de war te brengen. Hij verdeelde het spel heel verdienstelijk, maar zijn schot was niet zoo goed als in de laatste interland wedstrijden. Smit heeft twee doelpunten gemaakt, waar van de goal uit den voorzet van Drager een juweeltje mocht genoemd worden. Op het middenveld dirigeerde hij het spel op tactische wijze. Hij I was de grondlegger van de aanvallen en in vele gevallen wist hrj door zijn geraffi neerde techniek de Belgen tot wanhoop te brengen. Tenslotte De Harder op den linkervleugel. In de eerste helft heeft hij enkele kansen niet benut, orrodat hij te onzelfzuchtig speelde. In plaats van ,zelf in vrije positie staande te schie ten, gaf hijj den bal gewoonlijk weer aan het binnentrio terug, dat er dan minder gunstig voor stond. Toch maakte zijn spel een uitne- menden indruk, trouwens, over de geheele voorhoede mag men zeer tevreden zijn. De meening van anderen Ik heb HollandBelgië gezien! De heelc week moest dc omgeving het hooren, „ik ga naar Rotterdam, naar het Feyenoord-Stadion, jullie weet wel, dat lieelemaal van glas en ijzer gebouwd is". En ik was er trots op, dat ik daar heen kon, zoo trots zelfs, dat ik met on geduld de wekker verbeidde, die me Zondags morgens om half acht uit beid zou timmeren. Met nog een stel Heldersche voetbalenthou siasten toerde ik in 2]/^ uur naar de Maasstad en wat mij betreft, kon het spel beginnentoen ik daar gearriveerd was. Maar om tien voor half éénwas er nog geen kip op het veld en slechts enkele enthousiasten bestormden de staantribunes om daar een goed plaatsje uit te zoeken. Toen ben ik maar weer naar buiten getuft en heb vol bewondering de massa's men- schen zien aanstroomen. Iedere extra trein, goed geteld kwamen er SS aan, iedere tram, iedere taxi puilde uit van geestdriftigen en die geestdrift bleek duidelijk, toen om pl.m. kwart over één de spelers arriveerden. Om kwart voor twee draaide de auto van Prins Bernhard het Stadion binnen en onder de tonen van het „Wil helmus" nam de Prins op zijn eere-zetcl plaats. Toen ben ik naar binnen gezeild, heb m'n plaats opgezocht en m'n omgeving verkend. Achter me zaten de persmenschen, zeer ge wichtig doende en de meesten met groote pijpen in hun mond. Eén had zelfs een heelt schrijfmachine meegevoerd en om kwart voor twee zat deze heer „behoed" en „bejast" al verwoed te tikken. „Blijde incomste". En net, toen ik bij mezelf wilde constateeren, dat ik daar toch maar knusjes en fijn zat, zoo iusschen al die hooge lui in, kvxtmcn de Bel gen de grasmat op. Op dat moment vergat il' al m'n knicsheid, want van tivee kanten iverd ik op m'n teenen getrapt en ik moest mee om hoog om de Brabangonnemede aan te, hooren. De Hollanders veroorzaakten nog grooter be roering en ik was blij, dat het wondermooie „Wilhelmus" alle harten week maakte en dat ik kon'zingen, dat ik den ,JConing van Hispan- jen" trouio zou blijven. Om 2 uur begon de strijd. Zoowél op het véld als op de tribune. Letterlijk iedereen had „wat" om me heen. Naast me zat een „heer", die bij eiken schietkans, die ónze jongens kregen, „Knoert" riep en iedere maal werd hy op den schouder getikt met de complimenten voor zijn stemgeluid, hetgeen hem niet belette de vol gende keer nog harder te schreeuwen. Enfin de Belgen namen volkomen verdiend volgens mij, de leiding en juist toen ik bij mij zelf dacht, dat onze Zuiderburen „op d'r mak kie" zouden gaan winnen, redde de ster van het veldMichelop wonderbaarlijke wijze in een verwarde situatie. Vente kreeg den bal te pakken en met de Harder fokte hij het eerste Oranje-doelpunt.Toen ben ik zelf opgestaan en heb mijn buurman op zijn teenen getrapt, het geen hij in de verwarring beantwoordde met ,J£noert", waarop ik nog even harder zijn tee nen heb bewerkt. Vijf minuten voor rust, en iaarna nog eens 1 seconde voor de thee her haalde dit enthousiasme zichdank zij de Har ier en Draeger. In de pauze ben ik aan het „becritiseeren" gegaan. De voorhoede van Oranje met die prachtige „van plaats verwisselingstactiek" en het uitstekende schieten vond ik eenvoudig ge weldig. Ook de overigen bedacht ik in m'n cri- tiek goed, alleen de Blauw-Witte Stijger kon me niet bekoor en, doch Michel in het doel was In myn oogen „de ster van het veld". En mede dank zij de massazang van „Rats, kuch en boonen" was het .weer beginnen voor dat ik het verwachtte. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Voortdurend waren de Belgen in het veld beter, doch de kansen waren voor Holland. Smit kogelde op onnavolgbare wijze een voorzet van Draeger in het net en even later benutte hy een penalty En via een vermakelijke „broekverwisseling'' van Stijger welke natuurlijk algemeene hilari teit veroorzaakte, en nog een doelpunt voor de Belgenben ik tribune-afwaartsgetogen om Ik had een fijne HollandBelgië-kamp mee gemaakt. WietMntizn. Wedstrijden te Berlijn Hedenmiddag zijn in de Deutschlandhaile al- er wederom wedstrijden gehouden, waaraan ook onze landgenooten Derksen en Smits deel namen. Derksen was ditmaal in goeden vorm. Hij won den tijdrit over een ronde en noteerde 12 sec. Purann werd tweede. Na dezen tijdrit won onze landgenoot den grooten prijs voor amateurs. Hij had .niet veel moeite om Purann en Bergomi acntertzich te laten. Smits plaatste zich als vierde. Uaimoniiche £ichaam6antiuMx£ing Haagde Êeaeni opaatting fcke, ken IJ* jje not p goed tawersl F In Decer iter >p 21 tr Ma iter b zorge Dorp fl. dat :htlijn< het op Kei •rstda ;ht pi [De iji larbij De voorzStter van de Keuzecommissie, de heer H. W. H. H e r b e r t s verklaarde, dat zonder uitzondering dit Nederlandsch elftal goed voldaan heeft. Dat was niet alleen zijn meening, maar de opinie van de geheele Keuzecommissie. Nadat de debutanten waren ingespeeld, zat het elftal vrij behoorlijk in elkaar. Het spel werd over de vleugels ge leid, een opvatting, welke wy de juiste achten bij het Nedeöandsch elftal. De vijf doelpun ten spreken voor de kracht van de voor hoede, van de nuttigheid van den opzet. Theo- retiseerend zou men wel kunnen opmerken, dat dit spel veel meer kansen heeft opge leverd, dan dat er benut zijn, maar het is toch ook een bewijs, dat de opbouw van den aanval goed is geweest. Er is geprofiteerd van de razend snelle buitenspelers, de midvoor was doortastend, uiterst bewegelijk en altijd gevaarlijk voor doel. Smit behèerschte het centrum van het veld. Toch waren aan het einde van den wed strijd verscheidene spelers leeggespeeld, het geen aantoont, dat de training niet zoo inten sief is geweest als gewenscht zou zijn. Maar de omstandigheden, waaronder gewerkt moest worden,, zijn bekiend en met die moeilijkheden heeft natuurlijk ook België te kampen. In iedere linie zat een geroutineerde speler, Cal denhove achter, Paauwe in de middenlinie, Smit voor. Met deze kernspelers en de talrijke jongeren is een elftal op te bouwen, hetwelk veel mogelijkheden voor de toekomst biedt.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6