Cursussen voor de militairen niet in de school RAAD CALLANTSOOG Veehouder vrijgesproken „Als de primitieve Christenen'' Sportvliegtuig verpletterd Arrondissements rechtbank te Alkmaar V cc De heer Geurts te Schoorl tot hoofd der school benoemd. On billijkheden bij de hooi vordering? De Raad vergaderde gisteravond onder lei ding van burgemeester Rehorst. Allen aan wezig. Na opening volgt vaststelling der notulen van de voorlaatste twee vergaderingen. Ingekomen stukken. Hiervan zij o.m. vermeld, dat Ged. Staten de rekening 1937 thans hebben gesloten. In gekomen zijn voorts een serie aannemingen van benoemingen. Bij proces-verbaal van kasverificatie bij gemeente-ontvanger en secretaris-penning meester van het Alg. Armbestuur, klopten kas cn boeken. De Opperbevelhebber van Land- en Zee macht stuurde de bekende ontwerp-verorde- ning. B. en W. hebben bezwaar gemaakt te gen de wcrkverschaffingsloonen. hetgeen volkomen in den geest van den Raad blijkt te zijn. Benneming hoofd der schooL Na oproeping hebben zich 42 sollicitanten aangemeld. In overleg met den inspecteur is de volgende alphabetische voordracht op gemaakt: 1. H. .T. Egberts, onderwijzer te Medemblik. 2. C. Geerts, onderwijzer te Schoorl. 3. J. v. d. Molen, hoofd der school te War- der. De Raad gaat in comité ter bespreking der sollicitatien. Na heropening volgt stemming en worden uitgebracht on den heer Geerts 4 stemmen en op den heer Egberts 3 stemmen, zoodat de heer Geerts is benoemd. De benoe ming zal ingaan 15 Januari a.s. Verhuur schoolwoning. Wat betreft den verhuur der schoolwoning aan het benoemd hoofd der school, wordt voorgesteld deze te verhuren tegen een prijs van f200.— per jaar, de waterleiding voor zijn rekening. Goedgevonden. Schoolwoning wordt opgeknapt. Volgt het voorstel omtrent plaatsing der afrastering van het erf bij de schoolwoning (gedeelte schutting) cn het schilderen dei- keuken van de schodlwoniug, schilderen van de schoolwoning van buiten, alsmede over name van enkele artikelen van den vorigen huurder tot een bedrag van f 38.50. B. en W. vragen voor een en ander een crediet van rond f 300.(schutting f 81.99, keuken schilderen f 97—, huis buitenom in de grondverf zetten f 40). Goedgevonden. Wijziging veldwachtersverordening. Gewijzigd wordt de vcldwachtersverorde- ning in verband met de wijziging der jaar wedde. Een en ander treedt in werking 1 Januari a.s. Volksonderwijs In nood. Van de afdeeling Callantsoog van Volks onderwijs is een verzoek binnengekomen om een subsidie van f 25 in verband met de kosten, verbonden aan den kweekeling met akte. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen, waarmede de Raad na toelich ting van den Voorzitter accoord gaat. Een schuurtje achter de veld wachterswoning. Aan de orde is dan het voorstel inzake den bouw van een schuurtje achter de veldwach terswoning. Het wordt een gebouwtje van 2.5 x 3 M. De kosten worden geraamd op f 156.32. B. en W. stellen voor een crediet toe te staan van f 200. Verschillende raadsleden spreken als hun meening uit, dat het schuurtje wel wat klein wordt. De Voorzitter wijst erop, dat, wordt het grooter gemaakt, ook de kosten zullen om hoog gaan. Dan zouden B. en W. een crediet moeten vragen van f 250. Hiermede gaat de Raad accoord. In behandeling komt het adres van J. Ta- mis te Callantsoog om toekenning van een vergoeding ex. art. 13 der L. O.-wet 1920 voor het bezoeken van do R.K. school te 't Zand per rijwiel. In de naburige gemeenten wordt een ver goeding berekend van cent per kilometer licht voorz. toe. Dienovereenkomstig stellen B. en W. voor goedgunstig te beschikken en daarvoor f 18 uit te trekken. Goedgevonden. B. en W. stellen voor een gemeenschap pelijke regeling met de gemeente Zijpe aan te gaan inzake de toelating van leer lingen op de school te 't Zand. Inplaats van f 15.— per kind en per jaar zal voor taan betaald moeten worden f 12.50. Ook inzake de heffing van schoolgeld komt er wijziging, welke overigens niet van belang rijken aard is. De veldwachterswoning. Het voorstel om de veldwachterswoning te verhuren aan P. Mooij Tz. wordt aan gehouden, daar de nieuwbenoemde onder wijzer. de heer Prins, hiervoor wellicht interesse heeft en de kwestie geen drin gende afhandeling behoeft. Reclame schoolgeld. A. Wijngaard heeft een verzoek inge diend om ontheffing schoolgeld, omdat hij meende niet aangeslagen te moeten wor den, wat echter wel het geval is. Het ver zoek wordt dan ook afgewezen. Geen schoollokalen voor de mi litairen. Van den contact-officier O. en O. te Cal lantsoog kwam oen verzoek om beschik baarstelling van schoollokalen voor ont wikkelingscursussen en wel 5 avonden per week. De Voorzitter meent, dat een en ander voor ons schooltje wel wat te bezwaarlijk is. hoe gaarne spr. ook de militairen ter- wille wil zijn. Spr. noemt een getal van 80 militairen, die aan de cursussen zouden deelnemen. Wethouder Mooij vraagt of er wat tegen te doen is. Als men de militairen iets wei gert, nemen ze het! De Voorzitter gelooft niet. dat de lokalen gevorderd kunnen worden. De heer Schagen: Dan ook niet toestaan! De heer v. d. Plas vraagt of de militai ren er geen „dienst" van kunnen maken, zoodat de school Woensdag- en Zaterdag middag gebruikt wordt. De Voorzitter: Ons bezwaar richt zich juist tegen het groote gebruik. De heer Schagen zet uiteen, hoe de boel te lijden heeft. Men moet goed toezien, andere gaat alles aan barrelen. De één schrijft zijn naam op den muur, een ander schrijft hem op de bank, als een herinne ring De Raad vereenigt zich tenslotte met het inzicht van den burgemeester en in dezen geest zal worden teruggeschreven. Vastgesteld wordt vervolgens de verorde ning voor den ambtenaar ter secretarie, wleke 1 Januari a.s. in werking treedt. Van den heer Koorts kwam een schrijven houdende verzoek om ontslag als secreta ris-penningmeester van het Alg. Armbestuur ingaande 1 Januari a.s. en tevens zijn he danken als lid van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim. Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend. Verpachting grasgewas. 1 Januari a.s. moet het grasgewas weer verpacht worden. De tegenwoordige pachter wil weer huren, maar f 5 toe hebben, nu B. en W. als voorwaarde zetten, dat de sloo- ten moeten woTdcn schoongehouden. De heer v. d. Plas denkt, dat er mis schien wel andere liefhebbers zijn, waarop het punt wordt aangehouden. Rondvraag. De heer Schagen vraagt of de 1/3 regeling doktersfonds nog in werking is? Voorzitter antwoordt, bevestigend. De heer Schagen: Waar moeten de men- schen zich eigenlijk vervoegen? De Voorzitter: Op de secretarie. N.a.v. een desbetreffende vraag deelt spr. mede, dat er een zekere wachttijd is. De hooivordering. De lieer Kruisveld vraagt naar de hooi vordering. De voorzitter antwoordt, dat hij orders van hoogerhand heeft gekregen. Wel heeft iemand uit de gemeente geadviseerd. Per soonlijk kan spr. er weinig aan doen. De heer Kruisveld heeft gehoord van ver schillende onbillijkheden en deze komen spr. gerechtvaardigd voor. De heer v. d. Plas is van meening, dat één persoon moeilijk voor de gcheele ge meente kan adviseeren. Er volgt nog eenige discussie omtrent' de berekening der hoeveelheid, welke moet worden afgestaan, waarna van dit onder werp wordt afgestapt. Het spuithuisje. De heer Kruisveld vraagt verder, waar de inhoud van het spuithuisje aan den Zwaarddijk is gebleven? De Voorzitter deelt mede, dat de spuit bij den heer P. Vader is ondergebracht. Het andere materiaal dit betreft overigens slechts eenige slangen en een paar stukken hout is zeer zeker ook goed opgeborgen. Hierna sluiting. SCHAGEN EEN TWAALFTAL SCHAPEN DOOR HERDERSHOND TOEGETAKELD. Toen gistermorgen tegen tienen melkhoer Geel van Barsingerhom langs het land van den heer A. Schenk (van de Tin) reed, be speurde hij,.dat de schapen werden achterna gezeten door een hond. Direct waarschuwde hij den heer Schenk, die zich natuurlijk on verwijld naar de plek des onheils begaf. Wat hij daar zag, bood een vreese- lijken aanblik. De hond had al een tién- k twaalftal schapen heet gehad. Het ecne kreeg een knauw aan de flank, het andere in den rug, het der de was van onder en van boven toe getakeld, bij het vierde lagen de rib ben als het ware bloot en zoo waren allen er meer of minder ernstig aan toe. Een zestal moest uit sloot wor den gehaald; één hiervan was dood, doch naderhand bleek, dat dit een schaap was van den slager Berk houwer, wiens land aan dat van den heer Schenk grenst en welk schaap reeds eenige dagen dood moet zijn ge weest. Van den heer Schenk was geen enkel schaap gedood. Inmiddels waren majoor Holema en ge meenteveldwachter van Haren gewaar schuwd en werd een klopjacht op den hond, die bij nadering van den heer S. er vandoor was gegaan, ingezet. Aanvankelijk raakte men het dier kwijt, doch later kon men den kwaadstichter, dank zij een goede tip, opspo ren. Het bleek te zijn de hond van den heer M., die hem eerst veertien dagen in zijn be zit had. Het was een herdershond, die de heer M. zich had aangeschaft als waakhond, in verhand met den bij hem gepleegden in braak. Omtrent de schade valt nog weinig te zeg gen. Wel is de kans groot, dat alle aange vallen schapen in het leven blijven; waar het hier echter oonschapen betreft scha pen dus, die het volgend voorjaar lammeren moeten werpen kan moeilijk getaxeerd worden, hoeveel de schade precies zal bedra gen. Het is maar de vraag in hoeverre de dracht ongunstig is bcinvloed. Niettemin is men het over de regeling van de schade eens geworden. Ook aan het land van den heer D. P. Tim merman heeft de bloeddorstige knaap een bezoek gebracht en daar is één schaap als zijn .slachtoffer gevallen. Evenmin als de anderen, werd deze woldrager gedood, maar ook dit exemplaar was danig toegetakeld. Naar wij vernemen, heeft Majoor Holema den heer M. in overweging gegeven zijn hond af te doen maken. SCHOORSTEENBRANDJE. Omstreeks het middaguur is bij den heer J. de Jong in de Nieuwstraat een schoor steenbrandje ontstaan. Gelukkig was men er vlug bij en voordat het vuur veel vernieling had kunnen aanrichten, had men met een paar emmers water de vlammen reeds be dwongen. Slechts een balk in den schoorsteen had van dit brandje eenigszins te lijden ge had. ZIJPE De afgeranselde hoe. De politierechter te Alkmaar veroordeel de eenige maanden geleden den 40-jarigen veehouder G. alhier wegens mishandeling van een koe tot tien dagen gevangenisstraf. De man had een weerspanninge koe met een stok afgeranseld en zou het dier, toen het in een greppel viel, hebben getrapt. Hierbij waren naar het oordeel van den rechter de grenzen van het toelaatbare om een doel te bereiken, overschreden. Gisteren sprak het Amsterdam fiche gerechtshof verd, die in hooger beroep was gegaan, vrij. Het O.M. had f 25.— boete subs. 25 dagen hechtenis geëischt KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT Van de op j.1. Maandag te Schagen ge keurde ingeschrevenen voor den dienst plicht, lichting 1941, zijn geschikt ver klaard: W. Appelman, P. Bakelaar, N. Bak ker, J. W. Bergman, J. Blaauw, Jb. de Boer, H. J. Doorn, J. Glas, G. de Haan, G. den Hartog, A. Hertogh, H. Jeensma, J. M. Jonk man, C. H. A. Keijzer, L. Koemeester. J. Kooijman, J. J. Kooijman, C. Kossen, N. L. Kraakman, J. Leeuwen, N. Ligthart, N. A. van der Linden en D. Metselaar. 2 ingeschre venen werden voorgoed ongeschikt ver klaard. 1 werd tijdelijk ongeschikt verklaard. t ZAND GESLAAGD. De heer A. Korstanje slaagde te 's-Gra- venhage voor het examen staatspraktijkdi- ploma voor handel en administratie. SINT PANCRAS VEREENIGING ,DE IJSBOEIER*'. Gisteravond hield bovengenoemde ver- eeniging haar jaarvergadering. Wegens verhindering van den voorz., berustte de leiding bij den heer A. Balder. Na opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Van de rekening' waren de ontvangsten f 158.72, uitgaven f 156.26, saldo f 2.47.. Het bezit der vereeniging bedroeg f 102.60. Besloten werd dit jaar 50 cent per wa gon contributie te heffen. Daarna werd be sloten de kleine boeier te verkoopen en het schuitenhuis dan te verkleinen. De groote schuit wilde men nog niet wegdoen. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Bakker en K. Roos, werden herkozen. Het ijsbreken zal weer worden gedaan door den heer C. de Jong. WIERINGEN VRIJDAG DE DERTIENDE. Voor de ledenuitvoeringen der Kon. Mu- ziekvereen. Harmonie is in studie genomen het tooneelspel „Vrijdag de Dertiende". POLITIE. Verloren: een rijwielplaatje aan eén riem. SINT MAARTEN GEEN HAM OP BROOD Voor 1940 zullen in de tuinderssteun B zijn opgenomen 10 personen, terwijl aan 12 tuinders steun in natura zal worden ver strekt. WERKLOOSHEID STIJGT. Het aantal werkloozen in deze gemeente stijgt thans snel. Momenteel zijn reeds 21 personen in de centrale werkverschaffing van Burghorn geplaatst. Zware straffen geëischt tegen drie dienstweigeraars. Voor het Hoog Militair Gerechtshof wer den gisteren drie gevallen van dienstweige ring behandeld. In alle drie gevallen ont leenden de beklaagden hun argumenten voor hun handelen aan den godsdienst. De - advocaat-fiscaal eischte tegen den eersten dienstweigeraar, den 35-jarigen M. van H., twee en een half laar gevangenis straf. De verdediger, die op een gevange nisstraf gelijk aan de preventieve hechte nis aandrong, zeide in zijn pleidooi o.m.: Beklaagde is zooals de primitieve Christenen, die zich onderwerpen aan de staatswetten, doch niet waar dit tegen hun overtuiging in gaat. De beide andere dienstweigeraars, de 28-jarige D. J. de S. en de 20-jarige, G. J. V. waren beiden lid van een godsdienstige sec- te, n.1. de groep van „Jehova's getuigen", Tegen eerstgenoemde eischte het hof be vestiging van het vonnis van den Krijgs raad, (anderhalf jaar gevangonisstaf) en tegen den tweeden vermindering van de opgelegde straf (n.1. twee in plaats van twee en een half jaar.) Onze Oost Eén licht; één zwaargewonde. Maandagmiddag is in de omge ving van het vliegveld Andir een sportvliegtuig verongelukt. Het be treft hier het nieuwste toestel van de vliegclub te Bandoeng, een Wal raven4; waarmede ir. C. W. A. Oyens, bedrijfsleider bij de Mili taire Luchtvaart, een vlucht maak te. De piloot trachtte in een link- sche bocht het vliegveld Andir te be reiken, doch kort nadat hij was op gestegen, bemerkte hij. dat de mo tor in toerental terugliep. Het toe stel gleed af, kwam met een ge weldige klap van een hoogte van 70 meter op den grond terecht en werd totaal verwoest. Ir. Oyens liep slechts eenige snijwonden op in het gelaat, doch zijn mede-inzit tende was er erger aan toe. Het was de lS-jarige H.B.S.er R. de Groot, die zeer ernstig gewond raakte, zoodat overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk werd geacht. Meervoudige Strafkamer. (Zitting van Dinsdag 12 December.) HELDERSCHE CHAUFFEUR VRIJGE SPROKEN. Vóórdat de zitting een aanvang nam, deed de Rechtbank o.m. de navolgende uitspra ken: C. G. te Bergen werd conform den eisch, wegens mishandeling veroordeeld tot f 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis. De chauffeur A. B. te Den Helder werd eveneens conform den eisch vrijgesproken wegens een aanrijding met doodelijken af loop. OUDE KOST IN NIEUWE SCHOTELS, Inventarisatiewetsovertreders in hooger beroep. In de ochtendzitting vroegen eenige hoo ger beroepzaken wegens overtreding der In- ventarisatiewet onze aandacht. Daar was allereerst de veehouder N. E. uit Heerhugowaard. die door den Alkmaar- schen Kantom-echter was veroordeeld tot f '100 boete, subs. 20 dagen hechtenis, met in beslagneming van het bij verd. aanwezige krachtvoeder. Verd. was in hooger beroep gegaan, om dat hij de boete veel te hoog vond. De heer P. W., controleur der Landbouw crisis wet, zoide, bij verd. 600 kg. krachtvoer te hebben aangetroffen, dat niet was opge geven. Verd.-merkte op, dat de controleur had gezegd: „Je hebt zeker niet anders dan het wekelijksche veevoer opgegeven, en dat mocht!" Later echter had verd. verteld, dat hij nog 600 kg. krachtvoer in voorraad had, in een schuur. De president, mr. Ledeboer. wijst er verd. op, dat deze eerst heeft gezegd, dat hij geen krachtvoer had. Daar heeft ook niemand naar gevraagd, anders had ik het wel opgegeven, antwoord de verd. Ik ben zoo eerlijk te werk gegaan als ik maar kon. De Officier vroeg bevestiging van het von nis van den Kantonrechter. De verdediger, Mr. Dr. Buiskool uit Scha gen wees erop, dat op 30 Augustus de inven taris was opgenomen en dat er toen niet naar krachtvoer is gevraagd. Eerst den volgenden dag trad de ministericele beschikking in werking en toen ook heeft zijn cliënt aan gifte gedaan. Bovendien kon hij nog binnen de 14 dagen zijn voorraad opgeven. Op deze gronden moest verd. volgens pleiter worden vrijgesproken. Pleiter achtte de straf te hoog en vroeg de lijuzaadschilvers niet in beslag te willen ne men. Ook met het nieuwe land wérd een appeltje geschild. J. A. uit de Wieringermeer die daarna voor het hekje kwam, had 2000 K.G. grondnoot- schilvers en 2000 Kg. lijuzaadschilvers niet opgegeven. De Kantonrechter te Alkmaar had hem hiervoor veroordeeld tot f 150. boete, subs. 2 maanden, met in beslagneming van liet niet opgegeven krachtvoer. Verd. vertelde, dat hij op 1 September een teller bij zich had gehad maar die had niet naar krachtvoer gevraagd. De teller N. S. beweerde echter, dat hij wel degelijk naar krachtvoer had gevraagd. Niks van an; zeide verdachte. De controleur van de Landbouwcrisiswet P. K. B., was op 4 September bij verd. ge weest cn had toen het krachtvoer aangetrof fen. Verd. zoide hem toen, dat do teller er niet naar had gevraagd. De Officier van Justitie laakte in zijn requisitoir het optreden der tellers, meest jongens van 20 tot 22 jaar. Zij beseffen niet, dat zij de menschen moeten helpen. Mr. v. d. Feen de Lille vraagt bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter, met verbeurdverklaring van het krachtvoer. De verdediger, Mr. Dr. Buiskool wil er op wijzen, dat de teller niet naar krachtvoer heeft gevraagd, dat zegt zijn cliënt pertinent. Spr. zou tal van boeren voor de Rechtbank kunnen brengen, waaraan de teller over krachtvoer niets heeft gevraagd. Pleiter hoopt, dat als de Rechtbank tot een veroor deeling komt, zijn cliënt een lichte straf zal worden opgelegd. Den Helder. ZEVEN DUIZEND GULDEN ZOEKGE RAAKT. Geknoei met spaarbonnen. Het zag er voor verd. P. N. van R., gebo ren 27 Juni 1S79 en wonende te Den Helder niet zoo mooi uit. De man die gedetineerd was, werd ervan beschuldigd van begin '37 tot Sept. van dit jaar met spaarbonnen tc hebben geknoeid. .ï-kende het ten laste gelegde mom hij had valsche zegels verkocht die aan verschillende menschen van hand gedaan. Deze spaarzegels werden gegeven door de spaarkas den Helder,; thans de echte! Hadt U geen vast salaris? vroeg Mr. Lt- bocr. Nee, niet direct, beweerde verd. Ik i diende 17 a 18 gld. per week. En daar kon u niet van leven? wilde Ledeboer weten. Nee, dat kon ik niet, merkte verd. op. Dan had U hij de bevoegde instanties slag moeten vragen, meonde de presido Bent U getrouwd en heeft U kinderen? Ik heb een vrouw en vier kinderen, a, woord de verd. En brachten die niets in? wilde Mr. Le boer weten. Jawel, tien gulden in de week, zeide ve U heeft met Uw manipulaties ruim f 7000 zoek gemaakt, maakte de president er ve op attent. Ik was teneinde raad en wist niet hoe rond moest komen, zei verdacihte. De verdediger van verdachte, Mr. Dr. Bu kool uit Schagen merkte op, dat verd. ee geld had verduisterd en later om het g te stoppen, valsche zegels had laten make Hij moest altijd vastloopen. De penningmeester van de Spaarkas D Helder, D. H., oud 38 jaar, vertelde, dat do de Spaarkas gelden aan winkeliers werd verstrekt en dat verd. één der drie agent de vereeniging was. Hacl verd. een vast baantje vroeg mr. L deboer. Ja zeker, antwoordde get. Hij had goed burgerlijk bestaan en verdiende otj streeks f 25.per weck; zijn verdiensti waren ook wel eens f 38. De president wees er verd op, dat h reeds tweemaal wegens diefstal was veroö deeld en nog i n een voorwaardelijï veroordeeling liep, toen hij de valsche bof nen uitgaf. De officier van Justitie vroeg get. wie schade had geleden? De vereeniging Edelachtbare zeide g De verdachte had ons volle vertrouwen. De officier van Justitie zeide, dat de gels uitstekend waren nagemaakt. De H< landsche recherche had moeilijk werk g had. Verdachte heeft er zich hoe langer h dieper in gedraaid en dat wel op een ze; geraffineerde manier. Mr. v. d. Feen Lille noemde den man een bedrieger eischte een gevangenisstraf voor den tijd twee jaar. Mr. dr. Buiskool zeide, dat zijn taal verre van licht was en was het volkome den eens, met wat de Officier had gezegd. Toe 8en wilde pleiter wijzen op de mocilijkhede van zijn cliënt en op diens psychischen toe stand gedurende al die jaren De man hee altijd gehoopt er onder uit te komei maar heeft daar de kracht niet toe kunne: vinden. Spr. hoopte, dat de Rechtban! een mildere straf zou opleggen, aangeziei mr. dr. Buiskool zijn cliënt niet gehee toerekenbaar achtte. HAl STE NAJ In de vooi van Ecoi teer In moe bem stof: kun In tieg alth VOO) de goei Hi een lijk VOO) nut1 kun het onz< tocg van In volg mee beh te Uitspraak heden over acht dagen. voo E bcp E op ver E des rei: A ouc rus PURMEREND, 12 Dec. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld IS partijei wegende 36.000 Kg., handel matig, hoogst prijs f 21.1 stapel kleine Boerenkaa f 21.—, S77 Kg. boter f 1.52—1.62 per kil; Runderen, totaal 675 stuks: 350 vette koeie 68—80 ct. per Kg., goed; 230 gelde koeie f 110—170 per stuk, matig; 80 melkkoeie f 160265 per stuk, matig; 15 stieren 52- 62 ct. per kilo, matig; 10 paarden f 90—li per stuk, stug; 140 vette kalveren en gras kalveren: vette kalveren f 0.801 per Kg graskalveren f 4560 per stuk, matig; T nuchtere kalveren voor de slacht f 811 stuk, goed; 12 idem voor de fok f 17.5 goed; 173 vette varkens voor de slacht —67 ct. per Kg., matig; 16 magere varken f 2030 per stuk, matig; 249 biggen f 12- 20 per stuk. matig; 1855 schapen f 20—2 per stuk; 47 bokken f 3—11 per stuk. Kij eieren f 3.504.50, eendeieren 2.75 per 10 stuks, 58 oude kippen en hanen 4050 c per kilo, 1600 N.H. blauwen 0.50—0.55 pe Kg., konijnen 0.301.70 per stuk, 700 een den 40—60 ct. per stuk. duiven 40 ct. pe paar. 478 ganzen f 2.50—3.40 per stuk, zwanen f 33.50 per stuk, 36 kalkoenei f 0.52V2 Per Kg. Coöp. Centrale Eierveiling. 85.000 een; eieren 2.953.05, 90.000 kipeieren 3.30—4.70 ROTTERDAM. 12 Dec. Veemarkt. Totaal aanvoer 4339 stuks t.w.: 177 paarden, 4 veulens, 1086 mager runderen, 1030 vette runderen, 25 vette ka veren, 217 eraskalveren, 1191 nuchtere ka veren. 495 schapen en lammeren, 4 varkem 80 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vet" koeien 7662-40-50 ct., vette ossen 7f —40-50 ct., stieren 665444 ct., vette k; veren 12510530-90 ct., schapen 43f ct., lammeren 45—4038 ct., graskalverei 5212 ct., nuchtere kalveren 4540-^35 ct, slachtpaarden 524435 ct. Prijzen stuk: schapen f 2620—15. lammeren f 1 1510. nuchtere slachtkalveren f 11—9—^ nuchtere fokkalveren f IS15—12. slacht paarden f 240—175—105. werkpaarden f 36f\ -240-140, hitten f 240-210—110, veulen! f 270-190—110. stieren f 265-190—140, kal koeien f 270190140. melkkoeion f 265 190—140. varekoeien f 17512090. vaarzei f 14512595, pinken f 105—8565, gras kalveren f 43—32—22. hokken en geiten f 8—5.. Overzicht: Vette koeien, aanvoet korter, handel matig, prijzen le kw. iet! stijver, pr. koe 82. pr. os 76 ct. Stieren aanvoer als vorige week. handel kalm, nrij zen constant. Vette kalveren, aanvoer klein handel vlot, prijzen hoog, prima tot f 1.35 Schapen en lammeren, aanvoer korter, han del redelijk, nriizen le en 2e kw. lammeren iets stijver. Nuchtere slacht- en fokkalvorct aanvoer iets grooter, handel matig, priizei iets hoocer. Paarden, aanvoer iets grooter, handel matig, prijzen werkp. iets lager, Kalf- en melkkoeien, aanvoori ets minder, handel kalm. priizen iets hooger. Vare koeien, aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen onveranderd. Vaarzen 'linken, aanvoer korter, handel iets leven diger. prijzen iets hooger. G ra ska 1 veren, aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prijzen] iets hooger. Bokken en geiten, aanvoer al> vorige week, handel vlot, prijzen stabiel. 1 voc ree ter gel sta koi gei

Schager Courant | 1939 | | pagina 6