In FINLAND Ontnomen teeltvergunninp gevechten op alle fronten Inundatie* voorzieningen Finland in twee stukken? Moskou over het Volkenbondsvonnis •j Het Engelsche bier wordt slapper Eerst goedkoope woningen bouwen l Prijzen der landbouw producten voldoende? Spaar het stamboekvee! 1000 gulden boele DANCING VEERBURG BLOEDIGE VELDSLAG OM DE SLEUTELPOSITIE SALLA. Russische opmarsch naar de Bot. nisohe golf wordt voortgezet. Op alle Finsche fronten wordt (hans slag geleverd en de Russische aanval in de rich ting van de Botnische golf gaat voort. Het blijkt, diat de »sfag om de sleutelpositie Salla een bloedig krijgsbedrijf is geweest, volgens de Finnen zijn daarbij duizenden Russen gesneuveld. Steeds meer landen geven het bedreigde Finland hun steun in den vorm van geldinzamelingen, ambulances en wa penzendingen. Uit verschillende landen, zelfs tot Turkije toe, komen vrijwilli gers de Finsche troepen helpen. HOE DE OPMARSCH ZICH BEWEEGT. De krijgsverrichtingen der laatste dagen maken het mogelijk een inzicht te verkrij gen van de hoofdrichtingen, waarin de druk der Sovjettroepen zich beweegt. Uit de ver klaringen van Finsche militaire deskundi gen blijkt, dat de Finnen de in het uiterste noorden gelegen stad Petsamo nog steeds in handen hebben. De Russische aanval, welke men daar vernachtte, blijft nog steeds uit. De druk der Russische troepen richt zich n Salla, waar de Sovjets zich 50 lom. diep in Finland bevinden. Gisteren hellen de Fin nen krachtige tegenaanvallen ondernomen, en den Russen zware verliezen toegebracht. Het bericht, dat de Finnen Salla heroverd hebben, is niet bevestigd. Vervolgens gaat de druk in de richting van de Finsch-Zweedsche grens, De Finnen hebben versterkingen gestuurd, welke den Russichen opmarsch kunnen vertragen, wel licht tegenhouden. Te Tolmjaervi hebben de Russen een op vallend echcch geleden. Het meest delicate punt voor het Finsche leger is op het oogen- blik stellig de Russische aanval in de rich ting van de Botnische golf. De ontwikkeling van den toestand in dat gebied, hangt voor namelijk af van het aantal mannen, dat de Sovjets daar kunnen handhaven en onder houden en van de troepenmacht, welke de Finnen zullen kunnen gebruiken vanuit hinderlagen op de punten waa ï'de Russen moeten passeeren. Gisteren heeft Radio Moskou voor het eerst mededeellng gedaan van de Volken bondsresolutie. De omroeper deed felle aanvallen op Frankrijk en Engeland, alsmede op Zwe den en Noorwegen en zeide, dat resoluties de zegevierende opmarsch der Roode troe pen in Finland niet zullen en kunnen te genhouden. De „Times" weet nog uit Moskou te mel den, dat in beschouwingen duidelijk naar voren komt, dat de Sovjets niet op gewa pende hulp van Engeland en Frankrijk re kenen, omdat daartoe de medewerking van de andere Scandinavische landen zou noo- dig zijn, die door Duitschlands afhankelijk heid van Rusland tot onmacht gedwongen zijn. Het Russische optreden In Finland zal dan ook, zoo verklaart men in Moskou, niet tot ernstige internationale complicaties leiden. mf lik' n, Thijsscn's bezittingen genaast „VIJAND VAN DEN DUITSCHEN STAAT". U. P. seint uit Berlijn aan zijn bladen, nlt officieele bron te kunnen mede- deelen, dat de Duitsche regeering zoo wel de roerende als onroerende goe deren van de onlangs naar Zwitser land uitgeweken groot-industrieel Fritz Thijssen, in beslag heeft geno men. Deze inbeslagname is geschied op grond van de wet, die machtiging verleent tot inbeslagneming van ei gendommen, toebehoorende aan vij anden van het Duitsche volk of den Duitschen staat. DE SLAG OM SALLA. Duizenden manschappen van het roode leger zijn gevallen in den slag om Salla, de sleutelpositie op het Noordelijke Finsche front. De sneeuw was roodgekleurd van Russisch bloed. De Russen trachtten in dezen sector naar de zee door te breken en men gelooft, dat zij van Salla de basis van hun hoofdkwar tier hadden willen maken. De slag duurde tavee dagen en wordt beschreven als de grootste, die tot dusverre in dezen oorlog is geleverd. IN DE KARELISCHE LANDENGTE. Tijdens een aanval op de Karèlische landengte is een Russische tank op een landmijn geloopcn en zijn twee andere tanks door het Finsche antitankeeschut on schadelijk gemaakt. Daarna trad de Fin sche artillerie in actie en dwong don vij and zich terug te trekken. De Finnen be machtigden drie machinegeweren en ver scheidene automatische wapenen. Op een ander punt drong een Finsche patrouille diep achter de linies door en kwam terug met kostbare inlichtingen. In het Noorden werden geweldige ont ploffingen gehoord aan de Noorsch-Finsche grens in de buurt van Kolosjoki. Men ge looft, dat de gebouwen bij de nikkelmijnen werden opgeblazen. Wanneer men d»n aanneemt dat de Rus sen nu nog gemiddeld tnen K.M. per dag vorderen, dam zou men hieruM. de gevolg trekking moeten maken, aldus Havas, dat /.ij binmen twee dagen in de omgeving van •Udeaborg de Bothmisclbe Golf bereiken zul- Jen. Het gevolg daarvan zou zijn, dat Fin land dan in twee stukken gedeeld zou wor den en dat het Zuidelijk deel dan niet meer in contact zou staan met Zweden en Noorwegen en gebrek zou krijgen aan le vensmiddelen en munitie. Want de Sovjet- Russische duikbooten zullen de scheep vaart in de Bottonisclie Golf onmogelijk Hlijven maken, totdat de Golf met een ijs laag bedekt is. MEEDOOGENLOOS? Een nieuw bewijs van de woestheid der Sovjet Russische bombardementen is vol gens de Finnen hekend geworden. De roode vliegtuigen die Dim*!ag boven Hangoe en Ekaenas een bombardement hebben onder nomen, hebben vooral hun bommen gericht op de verschillende gebouwen van een hoe ve, waar zich talrijke gecvacueerden. vrou wen en kinderen, bevonden. Hun poging heeït echter geen succes gehad noomd ministerie medegedeeld, dat tot nu toe geen beslissing is genomen. Het invoe ren van een bierdistributie is echter minder waarschijnlijk te achten. Veeleer schijnt er kans te bestaan, dat het bier slapper zal wor den gebrouwen, waarvoor dus mlndor gerst noodig zou zijn. gelijk reeds tijdens den vo- rigen oorlog is geschied. Geruchten doen de ronde over een te ver wachten rantsoeneering van het bierverbruik in Groot-Brittannië, wegens de moeilijkheden bij de gerstvoorziening van de brouwerijen. Daar de invoer van veevoeder ecnigszins is verminderd, gebruiken de boeren meer gerst als zoodanig. Den minister voor de voedselvoorziening werd gevraagd, wanneer hij van plan was de distributie van gerst voor brouwerijen in te voeren. Hij antwoordde, volgens het Hl) ld., dat op het oogenblik geen gerst wordt in gevoerd voor het mouten. liet vraagstuk van het controleeren van het verbruik voor dit doel wordt nog bestudeerd. Gisteren heeft een functionaris van ge- Opwaaiingen bil den Afsluitdijk blijven te vreezen. In de zoo juist verschenen memorie van antwoord betreffende het wetsontwerp tot vaststelling van de Zuiderzeefondsbcgroo- ting 1940. /.egt de minister o.m.: Een raming van kosten der wijziging van het binnengeloop van den Afsluitdijk kan thans nog niet worden gegeven. Dit jaar is over een lengte van 2 km. een proef geno men en de praktijk zal moeten aantooncn, in hoeverre hierdoor voldoende beperking van den golfoploop is verkregen. Naar de basis van het thans uitgevoerde werk zou den de kosten voor den geheelen Afsluitdijk 1^ a 2 millioen bod ragen. Na het gereedkomen der Zuidelijke polders zal de opwaaiing aan de bin nenzijde van den Afsluitdijk geringer worden dan thans hei geval is. Maar ook dan zullen- onder de ongunstige omstandigheden nog opwaaiingen kunnen voorkomen, welke gelijk zijn aan die opgetreden bij den storm van October 1938. toen dc beschadiging van het binnenbeioop veroorzaakt werd. De wijziging van het binnen beioop zal derhalve voortgang moe ten hebben. Inundatie-voorzieningen. Bij het opmaken van de begrooling voor 1939 werd nog rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de verschillende defini tieve inundatie-voorzieningen in het laatst van dat jaar gereed zouden kunnen komen. Inmiddels is gebleken, dat meer studie werd vercischt, om tot een economische en doeltreffende regeling te komen, dan aan vankelijk was gedacht. Aangezien het ongc- wenscht is, gelden voor onderdeelen eerder uit te geven, dan noodig is, werd derhalve een deel der werkzaamheden naar 1940 ver schoven. Het is de bedoeling, het water voor inundaties onder bepaalde omstan digheden te ontleenen aan de Noord zee bij IJmuiden en dit langs het Noordzeekanaal en het - Amsterdam —Rijnkanaal te voeren. De uitvoe ring van de daartoe noodige werken is krachtig ter hand genomen. Vol gens de verwachtingen zullen de voorzieningen in 1940 gereed komen en zij zullen dan de betreffende tij delijke maatregelen vervangen die, inmiddels paraat worden gehouden. De scheepvaart kan er op rekenen, dat ten tijde van de verlaging van het peil van liet IJsselmeer het noodige baggerwerk zal zijn uitgevoerd en in de Zuiderzee (IJssel meer) havens over voldoende vaardlepte zal worden beschikt. De vaargeul van het slijk is reeds in den bij het JJsselmeerpeil van 0.40 M. N.A.P. vereischten toestand ge bracht. Particuliere bouwnijverheid mag niet beconcurreerd! In de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp van de Woningwet lezen wij: De hier aan de orde zijnde machtiging was het resultaat van een tusschen Regee ring en Staten Generaal getroffen compro mis, waarvan de doelstelling was de mi nisters stemmen het volmondig toe al te groote afwijkingen van het regeeringsbe- leid inzake den woningwetbouw te keeren. De huidige tijdsomstandigheden maken 't meer dan ooit tot duren plicht, dat de voor den volkswoningbouw beschikbare middelen zoo efficiënt mogelijk worden aangewend. Meer dan ooit zal de regeering hebben te be vorderen, dat de woningwet overeenkomstig haar socialen inslag wordt uitgevoerd. In het bijzonder zal er naar moeten wor den gestreefd, dat de bouw van eenvoudige woningen met steun van de Woningwet, niet wordt bemoeilijkt door ovcrhei'dsbouw, welke de particuliere bouwnijverheid con currentie zou aandoen. Immers, het gaat thans niet alleen meer om de elasticiteit van het staatscrediet, doch om de nog veel meer klemmende vraag, in welke mate er voor den woningbouw mate rialen beschikbaar zullen zijn. Het is naar het oordeel van de mi nisters van het grootste belang, dat bij schaarschte van materialen aan den bouw van woningen van lage huurwaarde voorrang worde ver leend boven den aanbouw van wo ningen, die hoogeren huur doen. Omtrent den datum van de indiening van het ontwerp tot wijziging van de Woningwet kunnen de ministers nog geen bepaalde mo- dedeeling doen. De Staatscommissie, die niet grooten spoed aan een ontwerp werkt, heeft haar werkzaamheden nog niet geheel beëindigd. „Het is wenschelijk, dat de Re geering de richtprijzen voor 1940 noemt". Blijkens het voorloopig verslag over de be- grooting van het Lantibouwcrisisfonds dei- Eerste Kamer vinden sommige leden, dat nog niet voldoende is tegemoetgekomen aan de klachten over het prijspeil der landbouw producten. Andere leden verklaren van meening te zijn, dat, bij niot te hooge opdrijving van de landpachten, de thans voor de producten vastgestelde prijzen voldoende zijn. De zelfvoorziening. Eenige leden wijzen op dc sterk opgevoer de zelfvoorziening, waartoe wij door de dwingende oorlogsomstandigheden- worden gedreven. In verschillende gevallen leidt dit, zoo betoogen zij, tot kapitaalsinvcstee- ring, waaraan ernstige risico's zijn verbon den; "iet het oog'tfp den toestand na den oorlog. Dit risico mèg niet worden gelegd op den boerenstand; deze kan dit eenvoudig niet meer dragen. Enkele leden hebben bezwaar tegen den „Irberaal-kapitalistischcn gerat'' in liet be leid der ministère. Het is wenschelijk, dat de regccring de richtprijzen voor 1940 noemt. Wordt In vergelijking met tarwe een lage prijs voor spinaziezaad of mosterdzaad genoemd, clan zullen maar weinig boeren dat laatste ver bouwen. Dc te noemen prijzen zijn slechts basis prijzen, die aan de hand van de omstandig heden steeds kunnen worden gewijzigd, maar waarbij de onderlinge verhouding dezelfde blijft. Gaan ze van tninder naar bollen- kweeker? Van verschillende zijden wordt In het zoo juist verschenen voorloopig verslag der Eer ste Kamer betreffende het Landbouwcrisis fonds aangedrongen op een soepele uitvoe ring van de nieuwe tceltrcgcling voor den tuinbouw. Het onthouden van een teeltver gunning aan de gemengde land- en tuin bouwbedrijven, welke een grooteren omvang hebben dan 10 H.A., zal, zoo merken verschei dene leden op, tot groote onbillijkheden kun nen leiden. Er zal hier rekening moeten wor den gehouden met de gezins omstandigheden en de geaardheid van den bodem. Geweste lijke advies-commissies, die dc bijzondere omstandigheden kunnen beoordeel en die nen to worden ingesteld. Ligt het in de bedoeling, zoo vroegen deze leden verder, de ontnomen teelt vergunning toe te wijzen aan de bol- Icnkweekcrs, nu die hun teelt aan zienlijk moeten inkrimpen? Dit zou niet juist zijn. Het ligt voor de hand op den vrij gekomen grond, voor zoo ver deze daarvoor geschikt is, pro ducten te gaan verbouwen voor voed selvoorziening. als peen, voederbie ten, aardappelen, peulvruchten. De nood der bollenkweekers. Wat de bollenteeltbcperking betreft, mer ken enkele leden op, dat hierdoor vooral de kleine telers in moeilijkheden komen. Is. zoo vroegen zij, bij de onlangs verordende ver dere beperking progressie toegepast, zoo, dat den kleinen telers minder beperking is op gelegd dan den grooten? Eenige andere leden verklaren de beper king van de teelt van tulpen- en hyacinth- bollen met 50 te rigoureus te achten, voor al met het oog op de vernietiging van de werkgelegenheid. Is het, zoo vroegen sommige leden, niet mogelijk, den maatregel toegepast voor to maten, uit te breiden tot andere groenten? Gebrek aan koelhuizen. Eenige leden wijzen op het gebrek aan koelhuizen hier te lande en stellen de vmag of de tuinbouwveilingen niet met finaneieele hulp van den staat in de gelegenheid zou den zijn te stellen, koelhuizen te houwen. Op deze wijze zouden de tuinders minder afhankelijk worden van de conservenfabrie- ken. Een verzoek aan de regeering Boter op de kuch! De afzet van landbouwproducten blijft moeilijk, zoo merken verschil lende Eerste Kamerleden in het voorloopig verslag over de begroo ting van het Landbouwcrïsisfonds op; is dit geen aanleiding om aan de gemobiliseerden boter te ver strekken in plalats van margarine? Gevraagd werd of het niet gewensdht Is, rccAfs thans te beginnen met het verwer ken van aardappelene«l in brood, ais voorzorgsmaatregel met het oog op "de meer zich toespitsende moeilijkheden vtan onzen import. Enkele leden verzoeken den minister wel erop te willen doen toezien, dat het stam- boekveo zooveel mogelijk wo'rde gespaard en op geenerlei wij-ze tot afslachting daar van zal worden overgegaan. Van verschillende zijden wordt or de aan dacht op gevestigd, -dat de prijs waarvoor de regeering het derde en vierde klasse rundvee uit de nvankt neemt, te laag is. .Sommige leden bepleiten opheffing van de teeltregeiing voor kalveren en varkens. Gevraagd wordt tenslotte of uitbreiding van cle suikerbietenteeft eal worden bevor derd. Eisch tegen automobiliste. die een schoenmaker doodgereden had. De Haarlemsche rechtbank heeft gisteren tegen de automobiliste, mevr. van M. uit Aerdemhout, die in Oct. jl. een schoenmaker dood reed. duizend gulden boete geëlscht en een jaar intrekking van het rij bewijs. De verdediger drong op clementie aan. Uitspraak 28 Dec. Onze paardenstapel slecht Hoeveel krijgt een legcrpaard te eten? In een nota over het Landbouwcrisisfonds stellen enkele Eerste Kamerleden de vraag of de minister het niet noodzakelijk acht, aan de paardonfokkerij een liooger subsi die toe te kennen en wel in het bijzonder aan de warmbloedfokkerij, gezien dien bui tengewoon slechten paardenstapel, welke, naar duidelijk bleek bij de paardenvorde ring op den mobilisatiedag, aanwezig is. Voorts vroegen dezo leden, of de minis ter, wellicht in overleg met zijn ambtge noot v. Def. zou willen mededeelen. wel ke rantsoenen voor de logerpaarden wor den verstrekt. VxyeÜat n. H. v. b. Voor de vele blijken van deel neming, betoond bij het over lijden van onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder. euzabeth catrina de wit, geboren Timmerman, betuigen wij onzen oprechten dank aan ds. Witkop voor de troostvolle woorden tot one ge sproken en Heeren Dragers voor de laatste eer de over ledene bewezen. Uit aller naam, J. DE WIT. Keinsmerbrug, 15 Dec. 1939. Anna Paulowna zondag 17 december. 4-7 en 8—2 Johnny Black (5 man) Gevraagd, tegen eind Jan. een net meisje, voor d. en n„ niet beneden 18 j. Brieven onder lett, S Post- kantoor St. Maarten. Gevraagd met Kerstmis flinke dienstbode, Liefst voor dag. Br. onder lett. S54 Eur. van dit blad. WINKEL FEEST VAN DE LANDARBEIDERS. Gisteravond had in het lokaal van den heer de Bruijn te Winkel een herdenkings bijeenkomst plaats ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Nederlandschen Landarbeidersbond. Een groot nantal bezoe kers was opgekomen, dc zaal was tot ach ter bezet. De hoer D. Burger heette alle aan wezigen welkom, in het bijzonder „het Am- sterdamsch Cabaretgezelschap", onder lei- ulng van Jac. Presser en den spretcer van dezen avond, den heer Singer. Na het pro loog „Ga je ook naar het Bondsfeest", sprak de heer Singer een kort propagandistisch woord. Spreker wekte een ieder op te strij den om het beoogde doel te bereiken. Hier na werd door het cabaretgezelschap een re vue opgevoerd, getiteld „Veertig jaar van zessen klaar!" Ook hier liet het gezelschap een goede indruk achter. Deze avond mag als zeer goed geslaagd beschouwd weroen. W1ERINGERMEER Afdeeling A: Schoorl blijft nu thuis opnieuw baas over Oudorp. Vrone bezoekt de leiders: Alkmaar, waarvan thuis reeds met 6—1 werd verloren. Maar Alkrn. Boys 3 wist Alkmaar ook te weerstaan en de club van Sougé het eerste punt te ontnemen. Alcmaria 4 zal, dunkt ons, het hoofd voor Alkm. Boys 3 moeten buigen (10 uur). Afdeeling G: Egmondia behoudt de leiding, door Alk maar 2, zooals zij wil, te kloppen. D.T.S. 2 ontvangt Oranje Wit, de Alkm. soldaten- ploeg, die ons als een ongeveer gelijkwaar dige tegenstander voorkomt. Aangepakt dus D-Jjes. (2 uur.) Bergen 2 bezoekt C.S.V. 2, dat al even wisselvallig is als haar eerste elftal (10 u.) Afdeeling J: N. Niedorp 2—Andijk 2 (2 uur) ls hier de eenige wedstrijd. O. i. zal de thuisclub dit niet halen. Afdeeling M. Vrone 2 incasseert in Egmond tegen Eg mondia 2 een nederlaag (12 uur). Schoorl 2 en Alkm. Boys 5, die elkaar in de Kaasstad ontmoeten (2 uur) zijn aan el kaar gewaagd. Afdeeling P. Flevo 1 brengt een tegenbezoek aan Ouden dijk 2 (2 uur), waarvan opnieuw gewonnen wordt. Adspiranten. Afd. J: Koedijk aAlkmaar a (10 uur); Alk. Boys aAlcmaria a (10 uur). Afd. K: Alcmaria b—Bergen a (10 uur); D.T.S. aEgmondia a (10 uur). Afd. L: Alk. Boys c—D.T.S. b (11.15 u.). Afd. N: V.C.L. a—Strandvogels a (2 uur). loontoeslag. Naar wij uit goeden bron vernemen, wordt- vanaf 1 Januari 1940, aan de bouwvakarbei ders, werkzaam in de Wieringermeer, een duurtetoeslag toegekend van f 1.25 per week, middenmeer ernstig ongeval. Gistermiddag had de 17-jarlge C. Monshou- wer, werkzaam bij den heer A. C. van Oeve- ren, timmerman en aannemer, het ongeluk met een zijner armen in aanraking te komen met een kettingfraismachine, die clectrisch gedreven wordt en wel zoodanig, dat dc hulp van Dr. Hoogkamer ingeroepen moest wor den. Na verbonden te zijn, neeft Dr. Hoog kamer hem direct overgebracht naar het zie kenhuis te Alkmaar. Monshouwer is uit WIeringen afkomstig. ALKMAAR algemeen steuncomité. De inzameling ten bate van het Algemeen Steuncomité 1939, heeft in deze gemeente inclusief de nagiften opgebracht f 1460.02, DE ONTZILTING VAN HET POLDER WATER. De commissie van onderzoek uit de Provinciale Staten besloot Provinciale Staten te adviseeren om de gemeente Am sterdam een bijdrage te verleenen in de kosten van het onderzoek naar het zout gehalte van het boezem- en polderwater in Noordholland. Een lid vroeg zich af, of het wel juist was, dat aan het Hoogheemraadschap van de Uitwntorende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland een bijdrage van f 1000.— was gevraagd. Dit Hoogheemraadschap is immers uitdrukkelijk belast met de ontzil- ting van alle tot den boezem behoorende wateren, zoodat tegenover de voordeelen ook lasten staan. Men diende naar het oor dcel van dit lid het onderzoek naar het zoutgehalte eigenlijk als een taak van de Provincie te beschouwen en naar zijn mee- nlne zon het in elk geval billijk zijn, ook andere boezems, zoonis de Schngerkogge. de Niedorper Kogge, de Vier Noorderkoggen en Drechterland met een bijdrage te belas ten. EIERVE1LING SCHAGEN. 14 Dec. Aangevoerd: 40.000 kipeieren 3.75—4.85, klein 3.20—3.75 per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILIXG. 14 Dec. Aangevoerd: 20.000 kipeieren: 4851 Kg. 3-3.20, 52—54 Kg. 3.20—3 40, 55-57 Kg. 3.40 —3.60. 58—60 Kg. 3.60—4, 61—63 Kg. 4—4-80, 6467 Kg. 4.30-4.70, 400 eendeieren 2.90-3 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 14 Dec. Eigenheimers 2.20—2.60, gele nep 4.—, uien 2.10—2.90, drielingen 1.50, roode kool 2.30— 3.80, gele kool 2.10—2.20, Decnscho witte kool 1.60—1.90, Savoye kool 2—2.10, andijvie 1.30—1.40. Aanvoer: 3100 Kg. aardappelen, 50 Kg. gele nep. 4925 Kg. uien, 66.900 Kg. roode kool, 17.400 Kg. gele kool, 7600 Kg. Deensche witte kool, 5100 Kg. Savoyckool, 3700 st. andijvie. NOOR DSCH A RWOUDE, 15 Doe. BI. eigenheimers 240; uien 240250; drie lingen 150—180; grove 3—320; peen 1S0 210; roode kool 230—390; gele kool 210 220; groene kool 2220; d. witte kool 160 2; andijvie 120-270. BROEK OP LANGEND!JK. 15 Dec. Aanvoer: 8600 Kg. uien 2.50—2.90. drie lingen 1.70—2. grove 2.70—2.90. gele nep 4.80. 3000 Kg. peen 1.50—1.90. 3800 Kg. kro ten 1.40—2.60. 800 Kg. roode kool 2.00—2.70, 200 Kg. witte kool 1.10. 27600 Kg. gele kool 2.102.30, 7100 Kg. Savoyekool 2—2.30, 23300 Kg. Deensche witte kool 1.602 40. 20 st. bloemkool 8.70. 15500 st. andijvie 0.30-1.60 boternoteering en -heffing. De commissienoteering voor Nederlandsche boter is gister vastgesteld op 80 ct. per Kg. (onveranderd). Het bedrag van de heffing en steunuit- keering op boter, is behoudens tusschen» tijdschc wijziging, voor de week van 14 tot 21 Dec. vastgesteld op 80 ct. per Kg. (on veranderd). ZONDAG 17 december Ned. Herv. Gemeente. Z-hNrharwoude. voorm. 10 uur. de C. A. Korndörffer. heer

Schager Courant | 1939 | | pagina 3