Barsingerhorn in 1941 weer zelfstandig? IUITENLANDSCH VERZICHT een nieuwjaarsgroet per advertentie Schager Courant Arrondissements rechtbank te Alkmaar Woensdag 20 December 1939 Tweede blad De overdracht der wegen ter sprake In de volgende vergadering stem ming over de voorstellen: a. of het in principe al dan niet gewenscht Is de wegen over te dragen en b. om al dan niet met het Hoog heemraadschap te gaan praten. Gistermiddag half drie vergaderde de ge meenteraad. Afwezig is de heer v. d. Laan wegens dienstplicht. Voorzitter, tevens secretaris de heer G. G. Loggers, burgemeester, opent de vergadering VERBETERING LOS WAL. De Raad gaat accoord met een voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van planken, en een vulling met klei en wier, ter verbetering van den loswal te Kolhorn, na een 'bespreking in comité met vertegen woordigers van hef P.W.B. Het is een nood oplossing, men zal het eerst met een ge deelte probeeren en na dezen proef kan men zien, hoe verder te handelen. In ver band hiermede wordt nog een suppletoire begrooting vastgesteld. De heer Kater vraagt n.a.v. de notulen hoe het is afgekomen met de boomen op het Hoogland? De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. ïn deze nog niet tot een conclusie zijn ge komen. Na goedkeuring der notulen doet voorzit ter mededeeling van de volgende INGEKOMEN STUKKEN. a. De ontwerpverordening van den opper bevelhebber inzake de persoonlijke diensten in oorlogstijd. Voor kennisgeving aangenomen. b. Het gemeentebestuur van Zijpe ver zoekt een nieuwe gemeenschappelijke rege ling, omtrent toelating van kinderen op de O. L. scholen te Zijpe. Het is een formeele zaak, zegt de Voor zitter. Op het oogenblik zijn er geen kinde ren bij betrokken. c. Ingekomen is nog een schrijven van Ged. Staten, houdende op- en aanmerkin gen n.a.v. de rekening 1937. Hoewel het ook hier om formeele zaken gaat, zal een en ander eerst nog in B. en W. bekeken worden. BEGROOTINGEN. De begrooting 1940 sluit in den gewonen dienst tot een bedrag van f 147168.48. Dit bedrag is voor deze kleine plaats ongewoon hoog, ten eerste omdat in afwijking met an dere gemeenten' men de kostwinnersvergoe ding ad f 40.000 over de begrooting laat loopen, blijkbaar omdat administratie en controle dan eenvoudiger zijn, en ook omdat alles met het hoog op de tijdsomstandighe den zeer hoog is geraamd. Er is een extra bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds noodig ad f 4546.35. Over 1939 is gevraagd f 3370, doch door het rijk slechts f 1570 toe gestaan. (Het vermoeden ligt voor de hand, dat de raad, toen het rijk zoo op alles be knibbelde, juist daarom besloot een nieuwe school te bouwen, omdat het rijk wellicht bij deze voortgang tóch de kosten kreeg te dragen! Red.) De gewone dienst is op last van hoogerhand toen sluitend gemaakt door overbrengen van bedragen naar den kapitaaldienst, waartegen gelijk bekend, de raad herhaaldelijk vergeefs protesteerde. Over het algemeen lijkt de begrootingspo- sitne niet ongunstiger dan in 1939, en de hoop is gewettigd, al is zij klein, dat per 1 Januari 1941 de gemeente haar zelfstandig heid terug zal kunnen winnen, daar de zware offers van de wegenverbetering door het afloopen van een groote leening, goed deels tot het verleden zullen behooren. Wat de kapitaaldienst betreft, moet de gemeente dus op last van den Haag door gaan als 't ware jaar in jaar uit het eene gat met het andere te stoppen en prijkt er ditmaal nog een ongedekt saldo van f 11397.53 Van belastingverlaging kan dus voorshands nauwelijks sprake zijn, daar wel allereerst aandacht geschonken moet worden aan dit tekort. Wij laten hieronder nog enkele cij fers uit de begrooting volgen: Subsidie armbestuur f 3214.69 (f 2977.54), kosten steun en werkverschaffing f 23.280, .(f 21.295.); kosten krankzinnigenverpleging f 4450; Levensmiddelendistributie Barsinger horn, Winkel, Wieringerwaard f 1853 (rijks bijdrage f 1750). Wegenonderhoud rond f 12000. (Bijdrage provincie en voormalige onderhoudsplichtigen f 6000). De commissie van onderzoek had ver schillende wcnschen, welke alle door B. en W. zijn overgenomen, zoodat tusschen het Collego en de Raad volledige overeenstem ming bestaat. Algemeen beschouwingen worden niet gehouden. Hoofdstuksgewijze behandeling volgt. Overdracht der wegen? De heer Blaauboer vraagt of het niet wenschelijk is. dat B. en W. eens met het Hoogheemraadschap praten of het niet voordeeliger is, de wegen aan dit lichaam over te dragen. Het gaat hier ook om den loswal te Kolhorn. De Voorzitter antwoordt, dat het hier om een belangrijke zaak gaat. Maar B. en W. meenen. dat het juiste tijdstip om de noodige stappen te doen, niet is aangebro ken. Indertijd hebben B. en W. voorgesteld baas te blijven in eigen huis, waarmede de raad met alg. stemmen accoord ging. Dit is 10 jaar geleden en in dien tijd heeft-de gemeente er f 80.000 aan besteed. Men heeft volgens spr. te groote bedragen aan de wegen besteed om deze thans over te dragen. De gemeente heeft een topprestatie geleverd, door den korten aflossingstijd der leening. Geven we de wegen over, dan zijn we bevreesd, dat het Hoogheemraadschap zich zal basceren op de jaarlijksche uitga yen, terwijl anders, nu de aflossing straks is volbracht, een verademing zal intreden, waarvan verschillende andere zaken zul len kunnen profiteeren. Bovendien staan B. en W. op het stand punt, dat men niet te veel uit handen moet geven, men wil ook thans baas blij ven in eigen huis. De heer Blaauboer vraagt zich slechts af, wat voor de gemeente voordeeliger is. De adempauze zal wel van korten duur zijn. Spr. blijft op zijn standpunt staan, B. en W. kunnen toch een onderzoek instellen? Volgens spr. is de tijd juist wel geschikt. De heer Kistemaker zegt, dat slechter mo ment nooit zal kunnen worden uitgezocht. De volgende periode van 10 jaar zullen de kosten der wegen aanmérkelijk minder zijn. De heer Blaauboer meent, dat deze rede neering niet op gaat. Het Hoogheemraad schap zal zich op basis stellen der kosten van de wegen in de toekomst. De heer Smit wil de wegen wel overdoen, als de gemeente er voordeel van hééft. De heer Kater wil de wegen, waar men zoo lang vor heeft getobt niet overdoen Als wij ze overdoen komen we heelemaal aan de leiband van Ged. Staten te loopen. Niet alleen de wegen, maar ook de bruggen heb ben we verheterd, merkt spr. nog op. De heer Burger sluit zich bij deze woor den aan. Fn stemming wil Voorzitter gebracht zien het voorstel of het in principe gewenscht is de wegen over te dragen. De heer Vries zegt, dat het bij hem om den financieelcn kant gaat. In principe is is spr. er voor, dat een en ander wordt over gedragen aan een centraal lichaam, dat de wegen toch altijd beter kan onderhouden. Spr. wil een onderhoud met het Hoogheem raadschap. De voorzitter zou toch eerst over het principe willen stemmen, daarna kan met een beslissing nemen over het voorstel met het Hoogheemraadschap te praten. De heer Kater wil dit uitstellen tot een volgende vergadering, de zaak is te be langrijk, dan dat een onvoltallige vergade ring een uitspraak kan doen. De voorzitter gaat hiermede accoord. Na nog eenige besprekingen worden de voorstellen aangehouden tot de volgende vergadering. De begrooting geeft overigens geen aanlei ding tot discussies, vaststelling volgt. B. en W. wordt nog dank gebracht voor de wijze van samenstelling der begrooting. BEGROOTING BURGERLIJK ARM BESTUUR. Deze is bijna gelijkluidend aan die van het voorgaande jaar en geeft geen stof tot op en aanmerkingen. BEGROOTING WEEZEN ARMBESTUUR. Als voren; de subsidie aan 't B-Armbestuur bedraagt f 3400. De laatste twee begrootingen worden z.h.- s. vastgesteld. BELASTING. B. en W. stellen voor het aantal opcenten Gemeentefondsbelasting 1940—'41 op 75 vast te stellen. Goedgevonden. VERHOOGING PRESENTIEGELD. Voorgesteld wordt het presentiegeld der raadsleden van f 2 op f 3 per vergadering te brengen. Goedgevonden. KASGELDLEENING. B. en W. stellen voor een kasgeldleening te sluiten bij de Xed. Middenstandsbank te Amsterdam, maximum f. 15000, tegen een rente van ten hoogste 1 pet. boven promesse disconto van de Ned. Bank en een koers van 100 pet. Goedgevonden. WIZJIGING GEMEENTEBEGROOTING '39. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat zij over de begrooting voor '39 opnieuw overleg hebben gepleegd met de door de Regeering ingestelde Commissie. De Commissie kan toestaan, dat het te kort, dat voor het dekken door een extra- bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds in aanmerking komt, wordt verhoogd met een bedrag van rond f 320.en derhalve wordt gesteld op rond f 1570.Er zal derhalve nog een bedrag van f 1S2.57 ge vonden moeten worden. Ged. Staten ver zoeken de begrooting alsnog in dien zin te willen wijzigen. Teneinde hieraan te voldoen stellen B. en W. voor de begrooting als volgt te wijzi gen: a. vermindering van de raming der extra bijdrage met f 182.57. b. verhooging met een gelijk bedrag van de geraamde provinciale bijdrage in het wegenonderhoud (geraamd werd f 2000.—, terwijl ontvangen is f 2500. Goedgevonden. BENOEMINGEN. Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt herkozen de heer P. Kater, en Mevr. Borst- Sleutel. Op de voordracht voor leden van de commissie tot wering van schoolverzuim zijn geplaatst de heeren G. M. L. de Mol, J. Schlahmilch, H. Span, G. van Stipriaan. D. Vries, P. Blaauboer en C. Borst, die bij acclamatie worden gekozen. RONDVRAAG. De heer Vries vraagt naar den B.-steun? Iloe staat het daarmee? De voorzitter: De secretaris is weliswaar onder dienst maar veel werkloosheid is er tot 1 October niet geweest. De heer Span heeft de taak van den heer Nonnekes intusschen overgenomen en is reeds ingewerkt. Er zijn gelden heschikbaar en het is de bedoeling om tusschen Kerstmis en Nieuwjaar of in de eerste week van 1940 te gaan vragen. HET SLOTWOORD. Aan het einde der vergadering geeft zoo als gebruikelijk, voorzitter een overzicht van hetgeen in 1939 is gepasseerd. Voorzitter zegt o.a.: Het jaar 1939 is door de totstandkoming en ingebruikneming van de nieuwe O. L. school te Barsingerhorn een voor deze ge meente belangrijk jaar geweest. Tot onze spijt heeft echter het gymnastieklokaal tot heden nog niet aan zijn doel kunnen beant woorden omdat het ter beschikking van de regeering is gesteld. De bijzondere omstandigheden besprekende zegt voorzitter: Moge onze historisch ge groeide volksgemeenschap, één blijven in haar besef van eigen waarde, en eigen recht Een ieder van ons werke daaraan mede, gedreven door oprechte vaderlandsliefde d. w.z. „van vreemde smetten vrij" de regee ring in haar moeilijke taak van handha ving van onze onafhankelijkheid, te steu nen. Ik wil in dit verband wijzen op het groote voorrecht, dat ons vrije Nederlanders geschonken is in onze Koningin Wilhel- mina; en in herinnering brengen, de radio rede waarbij H.M. op 27 Januari van dit jaar ons Volk opriep tot geestelijke en mo- reele herbewapening. Zij deed een beroep op die zachte krach ten, die uit het hart zijn, op naastenliefde, vredelievendheid, verdraagzaamheid, trouw aan het gegeven woord. Waarom ik U dit in herinnering breng? Wel omdat die Koninklijke boodschap ons allen verplichtingen oplegt ook hier in Bar singerhorn, en het mij gemotiveerd voor komt aan het einde van dit veelbewogen jaar ons daarop nog eens goed te bezinnen. Het jaar 1940 ligt voor als een gesloten boek. Wij weten niet wat het ons brengen zal. Laten wij echter ieder van ons trachten mede te werken aan de bevordering van de door onze Vorstin bedoelde nieuwe een heid. Deze kan slechts ontstaan wanneer er van binnen uit een nieuwe geest komt in de verschillende groepeeringen en partijen en dit laatste is slechts mogelijk als we trachten innerlijk ons zelf daarop in te stellen. Na eenzelfde beroep op de ambtenaren en de burgerij gedaan te hebben besluit de heer Loggers: Mijne heeren, mogen wij allen dan in het komende jaar kracht vinden onze arbeid te verrichten in deze geest van vernieu wing. In comité behandelt de raad tenslotte eenige belastingreclames. Uit onze Omgeving SCHOORL PLUIM VEE-VEREENIGING „SCHOORL EN OMSTREKEN". De V.P.N. hield een algemecne leden vergadering ten huize van den heer T» Timmerman. Do voorz., de heer H. van Lienen, deelt in zijn openingswoord mede, dat in de ver deeling van de bestuursfuncties eenige wij ziging is gekomen. De heer v. d. Garde heeft zich belast met het secretariaat, ter wijl de heer N. Kager de kas zal blijven beheeren. De notulen worden onveranderd goedge keurd. Bij het punt mededeelingen worden in lichtingen verstrekt omtrent de nieuwe re geling voor de voederdistributie, die voor de kleine pluimveehouders (25) gaat over de leveranciers. Rekening penningmeester. De rekening sluit in ontvangsten en uit gaven met een totaal van f 152.07. Was het vorige batige saldo f 68.92, thans was dit gestegen tot f 78.80. Afgevaardigden. Tot afgevaardigden naar de Bondsverga dering worden aangewezen de heeren M. W. v. d. Garde en H. van Lienen en tot plaatsvervanger de lieer A. Delver. Op voorstel van den heer Groen brengt men de vergoeding voor den afgevaardigde van f 1 op f 1.50. Agenda bondsvergadering. De afd. besluit een eventueele candida- tuur van Texel te steunen en anders den heer Sluisman, voorz. van de afd. Texel, candidaat te stellen. Van de afd. Bergen is een voorstel om bij eventueele inkrimping van den pluim veestapel stappen te doen om deze ook te doen gelden voor fok- en vermeerderings- bedrijven. De afd. is van meening, dat deze kern moet blijven en kan dus niet met dit voorstel meegaan. Het voorstel van de afd. Bergen en Oost- zaan om verruiming van broedvergunnin- i: HET ROEMLOOS EINDE VAN DE „GRAF SPEE". CIANO DOET POLITIEKE ONT HULLINGEN. RUSLAND DREEF EEN WIG TUSSCHEN DE ASGENOOTEN. Het enerveerend spel, dat gedurende en kele dagen de wereld heeft bezig gehouden, is ten einde, de „Admiral Graf Spee" be staat niet meer. Degenen, die dit avontuur van het begin tot het eind hebben gevolgd en er zullen slechts weinigen zijn, die dit niet hebben gedaan zullen niet zijn ont komen aan den indruk, dat hier inderdaad sprake wa3 van een spel. De deelnemers, die in den ring, den eindeloozen oceaan, el kaar naar hartelust afbreuk mochten doen, hadden zich te onderwerpen aan de inter nationale spelregels, zoodra de gastvrijheid van eenig land werd ingeroepen. Intusschen waren deze regels er op berekend, de tegen standers zoo spoedig mogelijk weer tegen elkaar in het krijt te brengen, opdat het vernietigingsproces voortgang kon hebben. Bleef de Graf Spee over den vastgestelden tijd binnen te Montevideo, dan werd het schip beschouwd als te hebben verloren en het werd geïnterneerd. Dit lot heeft de commandant niet willen ondergaan. Hij is dus uitgevaren om even buiten Montevideo zijn schip in de lucht te laten vliegen. Hierdoor heeft hij de onaf zienbare massa, die zich aan de haven had opgesteld, toch nog een oogenblik van ge weldige emotie bezorgd. Intusschen vraagt de buitenstaander zich af of het onder de ze omstandigheden niet beter was geweest, zich rustig te laten interneeren. Want aan dit lot ontkomt ook thans de bemanning niet. Men moet door een onbegrijpelijke oorlogspsychose zijn aangegrepen om de oplossing, die de commandant heeft geko zen. zoo buitengewoon veel heldhaftiger en dapperder te vinden, dan een rustig voor anker blijven liggen: Gevochten is er oök nu niet, noch zijn er levens gewaagd in een strijd, die geen enkel uitzicht bood. Het eenige verschil is, dat de Graf Spee nu rust op den bodem der zeeen vermoe delijk zal moeten worden opgeruimd! Want het wrak schijnt op een alleronge lukkigste plaats te liggen. Dat is pech! Want Duitschland heeft zich daarmee de ontevredenheid op de hals gehaald van velen in Uruguay. Bovendien heeft het zeegevecht op zich zelf 21 Amerikaansche staten boos ge maakt op alle oorlogvoerenden, omdat de neutraliteitszone werd geschonden, een krachtig protest is ingediend. Het drama van de Graf Spee heeft dus nog een nasleep, waarvan men thans den om vang nog niet kan beseffen. Het avontuur van het ondergegane Duit- sche vestznkslagschip doet overigens een weinig denken aan dat van het eskader on der Graf Spee, dat op 1 November 1914 bij Coronel aan de Chileensche kust do Engelschen een nederlaag toebracht en dat op 8 December 1914 werd vernietigd door de Engelschen bij de Falklands-eilanden niet zoo heel ver van de plaats, waar thans het naar den Duitschen admiraal genoemde schip is ondergegaan, liet is een tragedie geworden, die de Duit- schers moeilijk zullen kunnen voorstellen als een overwinning. Ter gelegenheid van het week-end heeft de Italiaanschc minister Ciano een rede ge houden; waarin hij eenige meerdere helder heid heeft gebracht in de houding van Ita lië bij het uitbreken van den oorlog. De zaak is deze geweest, dat Italië vrij was om niet aan den strijd deel te nemen, dat het land echter niet vrii was om zich naast En geland en Frankrijk te plaatsen. Dit was een uitvloeisel vnn het feit, dat tijdens de besprekingen, die tusschen Italië en Duitschland hebben plnats gehad en die voerden tot een innige samenwerking, zoo wel bij Hitier als bij Mussolini de opvat ting bestond, dat hun diverse landen een aantal jaren van rust noodig hadden om weer op adem te komen. Men zal zich her inneren, hoe juist gedurende het begin van den oorlog deze wenschelijkheid ten aan zien van Italië door Mussolini herhaalde lijk is geuit. Men wist toen echter nog niet, dat juist op deze grondgedachte de as Rome-Berlijn was gefundeerd en dat hij zich daarmee tegenover Hitier volkomen excuseerde. Men zou kunnen zeggen, dat dit de slag om de arm was, die elk der contractanten zich voor alle eventuailteiten had voorbe houden. En Italië kwam zijn verplichtingen ten vol le na, zoolang het geen partij koos naast Engeland en Frankrijk. Men krijgt overigens uit de rede van Ci ano allerminst den indruk, dat Italië bijzonderen prijs op zou stellen de partij der democratieën te kiezen. Integendeel Frankrijk en Engeland krijgen er betrek kelijk erg van langs. De politiek dezer landen heeft allerminst Ciano's bewonde ring en de gedachte dringt zich op, dat Italië het liefst de partij van Duitschland zou kiezen, mits zulks slechts goede pers pectieven kon bieden. Dit is zeer begrijpe lijk. Bij Engeland en Frankrijk is veel te halen, bij Duitschland niets. Do realiteit is echter deze, dat de demo cratieën voorloopig allerminst in gevaar zijn dat daarentegen wel zekere Italiaansche belangen in de Balkan worden bedreigd door Rusland. Hiervan wordt uitdrukkelijk melding gemaakt en de teleurstelling, die spreekt uit Ciano's woorden over het samen gaan van Moskou en Berlijn is zeker echt. Want dat de verwijdering tusschen de beide asgenooten haar grond vond in de gewijzigde verhouding tusschen Duitsch land en Rusland, was overbekend. En voor zoover Ciano hierop nog eens nadruk legde, kon hij de wereld weinig nieuws ko men vertellen. Gayda, Mussolini's kroniekschrijver, leg de er nog een schepje op en constateerde met spijt, dat Duitschland door het afslui ten van het non-agressiepact zijn eigen weg is gegaan. Uit den aard der zaak is bij het Itall- dansehDuitsch bondgenootschap aan nie mand verboden van leer te trekken tegen Rusland. Zulk een verbod lag, toen het ver drag werd afgesloten en toen het anti-kom intern pact nog het summum was van fascistisch-nationaal-socialistische wijsheid, ver buiten de grenzen der reëele poltiek, F.n zoo blijft het zeer wel mogelijk, Italië zich genoodzaakt zou kunnen zien zijn belangen in de Balkan te verdedigen tegen Rusland. Dat het daarmee in zekeren zin ook te gen Ruslands nieuwen vriend. Duitschland partij zou moeten trekken, is een conse quentie, die men in Rome blijkbaar ten zeerste betreurt. Zend Uw kennissen, zakenvrienden, klan ten Er gaat iets warms en weldadigs van uit bij den inzet van het Nieuwefaar. Een Nieuwjaarsgroet in de Slechts 50 cent gen voor pluimveehouders, die een vergun ning hebben voor eigen bedrijf, maar gere geld nog kuikens bij koopen, zal worden gesteund. Ook de afd. Oostzaan zal wor den gesteund bij haar voorstel om hen, die in 193S voor het eerst eieren van N.H. Blauwen inlegden, niet te verplichten dit steeds te doen. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren M. W. v. d. Garde en G. Dekker. Beide hee ren worden met algemecne stemmen her kozen en nemen hun benoeming weer aan. Na dé rondvraag, die niets bijzonders oplevert, volgt sluiting. WIE IUN GEN IJSSLACHTOFFER. Maandagmiddag was de 18-jarige J. W. van Hippolytushoef op de Gracht onder Noorddijk aan 't schaatsen rijden. Ofschoon men W. gewaarschuwd had dat 't ijs nog niet voldoende betrouwbaar was, waagde hij het er even goed op. Met gevolg dat het ijs op zeker moment z'n gewicht niet kon houden en W. in 't koude water van de vrij diepe gracht terecht kwam. De heer D. ten Bokkel Gz., die in de buurt was, schoot dadelijk te hulp. Het afbrokkelende ijs maakte do reddingspogin gen echter verre van gemakkelijk. Eindelijk dan toch wist B. met behulp van z'n zak doek de schaatsenrijder op 't droge te halen. Dit voorval moge anderen tot waarschu wing dienen! DEN HELDER HARENKARSPEL BANNE HARENKARSPEL Het College van Hoofdingelanden van genoemde Banne vergaderde in café Cen traal van C. Duijvis te Tuitjenhorn. Bij de opening verwelkomt de Voorzitter L. Doekos in het bijzonder de nieuwgeko- zen Hoofdingelanden J. Pronk te Kalverdijk en Herm. Dekker te Waarland. Uit de mededeelingen blijkt dat door Ge- dep. Staten is goedgekeurd het besluit be treffende kasgeldleening 1940. Na toelichting door het Bestuur wordt be sloten het vischwater te verpachten aan de Ned. Heide Maatschappij afdeeling Zoetwa- Lrvisscherij. Door Gedep. Staten is ontheffing ver leend van het Wegenreglement betreffende het stofvrij maken van den Weelweg en Kerkweg te Waarland. Dit werk zal begin 1940 worden uitgevoerd alsmede de verbe tering van het Laantje te Tuitjenhorn. De vervolgens aan de orde zijnde heeroo- ting wordt na bespreking vastgesteld op ontvangsten en uitgaven ad f 49547.98. De lasten blijven ongewijzigd. Ter voorkoming van lastenverhooging stelt het Bestuur voor, voor verbetering der wegen een geldleening te sluiten groot f 5500.af te lossen in acht jaren. Aldus besloten. De heer Francis vraagt of de steenen voor den Slootgaardsweg al zijn aangekocht De Voorzitter deelt mede. dat de fabriek die de vorige partij leverde door verschil lende omstandigheden geen verdere leve ring kon doeon. doch het Bestuur zal toch trachten tot tijdigen aankoop over te gaan. De Hoofdingelanden Dekker en Pronk brengen den voorzitter dank en zeggen hun medewerking toe. Sluiting. (Zitting van Dinsdag 19 December) Uitspraken. De Rechtbank deed gistermorgen o.m. de navolgende uitspraken: N. E. te Heerhugowaard werd wegens over treding van de Inventarisatiewet veroor deeld tot f 50.boete, subs. 25 dagen hech tenis. De cisch luidde f 400.— boete en in beslag neming van het niet opgegeven krachtvoer. J. A. te Wierlngermeer zag zich voor het zelfde feit veroordeeld tot f 100.— boete subs. 25 dagen. De eisch was f 150.— boe te, subs. 2 maanden, met in beslagneming van het niet opgegeven krachtvoer. P. N. v. R. te den Helder, wegens het uitgeven van valsche spaarbons ten bedrage van f 7000.— werd veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. ^Hi^er luidde de eisch 2 jaar gevangenis-

Schager Courant | 1939 | | pagina 5