Provinciale Commissie uit de Veilingen Genoegens „EXPORT EEN DUBIEUS ARTIKEL" Raad Schagen in besloten kring Predikbeurten REGEERINGSCOMMISSARIS VALSTAR: „Draag de lasten in 1940 blijmoedig want gij zult de lasten móeten dra gen". Aandrang op verlenging van de aardappelregeling tot 1 Augustus. De ingekuilde aardappelen niet meer tegen zulke lage prijzen op de markt. Het minimumprijzen- fonds opgeheven. De teeltvergun ning voor bedrijven grooter dan 10 H.A. Overleg met de betrokken veilingen noodzakelijk bij belang rijke beslissingen t.a.v. den tuin bouw. De Prov. Commissie uit de Veilingen hield gistermiddag haar jaarvergadering in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar. Onder de aanwezigen merkten wij op mej. Kroonenberg, die belast is met het onder zoek naar de ziekten in de aardbeien. Mr. Nicmofler, secr. van het Centraal Bu reau v. d. Veilingen in Nederland, de heer Torna, leider der Accountantsdienst van het C. B,, het eere-lid de heer J. Ootjers te N'oordscharwoude. De heer Valstar, voorzitter van het Centr. Bureau kwam later ter vergadering. De Voorzitter, de heer J. P. Xijssen uit Santpoort, opende de vergadering met woor den van welkom in het bijzonder tot de gasten. Voora. herdacht allereerst den overleden secretaris, wijlen den heer P. Klant, die met zijn heengaan in het bestuur en in den geheelen tuinbouw van N.Holland een groo- te leemte heeft achtergelaten. Voorz. stipte de belangrijkste dingen, die In het afgeloopen jaar zijn voorgevallen, aan. Spr. ging de gevolgen na voor den tuinbouw van den uitgebroken oorlog. Den tuinbouw is weer veel afzetmogelijk heid ontvallen. Er is een veel grooterc on zekerheid ontstaan, t.a.v. de afzet en de prij zen. Het teeltplan levert ook zijn moeilijk heden op. Wat moet men telen? De mobilisatie zal ook van grooten invloed zijn op de capaciteit der bedrijven, nu velen onder de wapenen zijn geroêpen. Er zullen in 1940 geheel andere behoeften bestaan aan producten van land- en tuin bouw dan in 1939. Alle berekening is ech ter onmogelijk in dezen oorlogstoestand. Do crisis zijn we nog niet te boven. De toestand kan voor de tuinders zeer gevaar lijk worden. Spr. gaf een overzicht van de werkzaamheden der organisatie. In ver band met de onzekere tijden wordt aange raden, met critiek voorzichtig te zijn en de organisatie, ook het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland, te steunen in de moeilijke taak. Dc intrekking van de teeltvergunning van bedrijven boven 10 ha besprekende zeide voorz.. dat deze maatregel den tuinbouw ten goede komt, doordat dc groenteteelt van de grootere bedrijven zal verdwijnen. Er dient echter gewaakt te worden, dat geen slachtoffers in den bonafiden tuin bouw worden gemaakt. De algemeene vooruitzichten zijp, don ker. Engeland is praktisch gesloten, de ex port nnar Duitschland is den laatstcn tijd iets verbeterd. Een klein lichtpuntje kan voor de tuinbouw zijn de verbetering van de clearing met Duitschland. Wij zullen af wachten wat de nieuwe handelsovereen komst met Duitschland ons brengt. Daar kunnen voor Noordholland groote belangen op het spel staan met het oog op de ex port in de eerste maanden van 1940. De notulen van de vorige vergadering werden vastgesteld, evenals het verslag van de Handelingen gedurende het 23e boekjaar. De rekening over het afgeloopen boekjaar sloot op een totaal van f 5170.08, met een nadcelig saldo van f 302.95. De balans gaf een eindcijfer aan van f 102.430.45. Het kapitaal der commissie be-, draagt f 18.008.38. De financieele commisie adviseerde bij monde van den heer K. Molenaar, War- menhulzen, tot goedkeuring over te gaan'. Aldus besloten. In de nieuwe financieele commissie wer den de veilingen Broek op Langcndijk, Vrije veiling Beverwijk en Hillegom be noemd. Het bestuur stolde voor, de contributie voor 1939-19W weer te bepalen op 1/30 pet. van den omzet, vemeerderd met de uitge keerde steunbedragen. Aldus besloten. De begrooting 1940 sloot op een totaal bedrag van f 5000.—, waarbij is gerekend op een omzet (met in begrip van tuinbouwsteunl van f 13.700.000. Deze werd aldus .vastgesteld. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de hoeren S. de Boer Kr.. C. Gortzak en T. Groot. De aftredenden werden met zoo goed als algemeene stem men herkozen. Allen namen hun benoe ming aan. Voorstellen der nfdeellngen. De R.K. Marktvereeniging „5t. Josef" te Medemblik en de „Noordermarktbond" te Noordscharwoude stelden voor te bevorde ren. dat de minimumpriisregeling voor de vroege aardappelen wordt vastgesteld tot 1 Augustus. De „Noordermarktbond" acht de ver lenging bevorderlijk voor de verkrijging van een geregelden aanvoer. Het bestuur is van meening. dat de tuin bouw thans op verlenging van de prijsrege ling voor vroege aardappelen aanspraak mag maken en zal daarop ter bevoeg de r plaatse aandringen. De afgev. van Medemblik was dankbaar voor dit advies. In zijn antwoord op een op merking van den heer Duijves Noordschar woude zeide voorz. dat men met vroege aardappelen toch voor 15 Juli klaar moot zijn. al is er wel wat verschil tusschen verschillende streken. De heer Kaan, Noordermarktbond ver baasde zich over dit antwoord. Voor de tuinbouwers uit die streek is het niet mo- golitc, vóór 15 Juli te ruimen. Ze zijn niet eer.l r klaar. De tuinders betalen ook heffing en mogen wel van de lasten profiteeren. Voor de poot aardappelen zou een betere positie verkre gen worden als de regeling tot 31 Juli zou gelden. De Voorzitter zeide, dat als men met rooien beginnen gaat na 15 Juli, eigenlijk niet meer van vroege aardappelen kan wor den gesproken. Dan is de landbouw reeds onze groote concurrent. Het prae-advies werd aangenomen. Knilaardappelen niet meer tegen zulke lapprijzen. De R.K. Marktvereen. St. Josef Medemblik en de vereen. Den Helder en Omstreken stelden voor, de kuilaardappelen wel voor zoo n lagen prijs aan te bieden. Verschillende bezwaren worden opgesomd Het bestuur is van meening dat. als, aan wat ingevolge de vorige voorsteilen zal worden gevraagd, gevolg wordt gegeven, daarmede datgene wat in de onderhavige voorstellen wordt verzocht, dient te verval len. Bij een eventueel niet welslagen van pogingen om de aardappelregeling verlengd te krijgen is het bestuur gaarne bereid zijn invloed aan te wenden, opdat de gekuilde aardappelen niet tegen een te lagen prijs worden verkocht. De heer Hoep, Den Helder, was tevre den met het prae advies, doch hoopte, dat toch aangedrongen wordt om daarna geen ingekuilde aardappelen meer tegen lagere, prijzen af te geven. Het prae-advies werd aangenomen. Het minimumprijzenfonds. De veilingsvereeniging de „Noordermarkt bond" stelt voor over te gaan tot opheffing van het Minimum prijzenfonds. Nu het Centraal Bureau tot de heffing van 1 pet. van dc omzetten is overgegaan, is, naar dc meening van het bestuur, daarmede ook de taak van hot Minimumfonds over genomen. liet Bestuur kan zich daarom met het voorstel van den „Noorder Markibond" tot opheffing van dit fonds zeer goed ver eenigen. Na een toelichting van den lieer A. Swa- ger, Noordscharwoude, zeide de heer K. Mo lenaar, Warmenhuizen, dat men tc Warmen- huizen er niet zoo voor was. Docli gezien het standpunt van het be stuur acht Warmenhuizen het van geen belang om de fondsvorming te bepleiten. Daarna werd het prae-advies aangeno men. De „Noorder Marktbond" verzocht de Pro vinciale Commissie een mildere regeling te verkrijgen op het Ministerieel besluit, waar in bepaald wordt, dat aan bedrijven, welke in 1939 een oppervlakte hadden grooter dan 10 H.A., het teeltrecht, behoudens bijzondere omstandigheden, wordt onthouden. Het bestuur der Prov. Commissie wijst er op dat het besluit van kracht zal zijn, be houdens bijzondere omstandigheden en zegt in gevallen, waarin werkelijke tuindersbe- langen zouden kunnen worden geschaad, gaarne zijn steun toe om toespassing van de uitzonderingsregel te verkrijgen. In het algemeen echter kan het Bestuur zich zeer goed met dezen maatregel vereenigen, waar door naar zijn meening het belang van den werkelijken tuinbouw is gediend Het hooger stenen van de grens tot 20 HA., zou de maatregel van iedere praclische uitwerking be roeven. De heer Duyves, Noordermarktbond, licht te het voorstel toe. Voorz. herinnerde aan het perscommuni qué waarin wordt medegedeeld, waar de bezwaren kunnen worden ingebracht Met verschillende bijzondere omstandigheden t.a.v. het gezin van don tuinder en de in richting van hot bedrijf, wordt rekening ge houden. Het is de bedoeling den Landbouw een andere zijde heen te sturen. De heer Klaver, Noordermarktbond. vroeg, of de mogelijkheid nog bestaat, land om kool te planten, buitenom in de landbouw streek te huren. Voorz. kan hierop niet antwoorden. Spr.'s meening is, dat men z'n teeltrecht mag uitoefenen, waar men wil. De heer K. Molenaar, Warmenhuizen vroeg wat voorz. opvatting is van 'n tuin bouwbedrijf. Sommigen hebben landbouw- of veeteelt er bij genomen, om het bedrijfje dat daardoor iets boven dc 10 H.A. komt. rendabel te maken. Deze. behooren hun teeltrecht te behouden. Voorzitter zejde. dat het voor hem niet vaststaat dat zoon bedrijf boven 10 H.A. zonder tuinbouwteeltvergunning kan. Alle gevallen zulen individueel bekeken dienen te worden. Het prae-advies werd aangenomen. Contact van de hoogere in stanties met de veilingen ge- wenaoht. „Warmenhuizen en O." stelt voor er bij de bevoegde instanties op aan te dringen, voor het uitvaardigen van belangrijke be sluiten overleg te plegen met die veilingen of organisaties welke er bij betrokken zijn. Het Bestuur der Prov. Commissie kan zich volkomen vereenigen met dc strekking van het voorstel van Warmenhuizen. De heer K. Molenaar. Warmenhuizen, licht te het voorstel toe. Spr. kon met het prae- advies accoord gaan. Wat meer contact met de veilingen zou bij de regeling voor de minimum- en vergoedingsprijzen tot gunsti ge resultaten hebben kunnen leiden. Daarna werd het prae-advies aangenomen De heer F. V. Valstar, voorz. van het Centr. Bureau hield hierna een rede over De N.-Hollandsche tuinbouw. Het Is spr.'s bedoeling, eenige practische opmerkingen te maken. Al is het niet opti mistisch, toch zijn wij gelukkig, nog voor onze belangen tc kunnen opkomen, in ons vredig Nederland, vangt spr. aan. "Dc balans opmakende, zeide spr. dat de post export dubieus is. Het is een gevaarlijke post. Als men spr. zou vragen, wat denk je ervan, zou spr. antwoorden: wees blij dat de kool nu weg gegaan is en dat ze morgen misschien weer zal gaan. Voorspellingen kunnen niet worden gedaan. Men kan niet zeggen wat er over een week of 4 dagen kan gebeu ren. Wat kan de veilingsorganisatie meer doen voor de export dan ze gedaan heeft? Alles wordt er door gedaan. Dc vorige oorlog was een „rijke" oorlog. Geld speelde geen rol, of eigenlijk wel na den oorlog. Hen heeft nog met de gevolgen van dien oorlog te kampen. De oorlog van 1914—1918 is rustig voortgezet, met econo mische middelen, waar de tuinbouw ook aardig tusschen is geraakt. Een voordeel is dat de behoefte aan ons artikel steeds blijft bestaan en steeds toeneemt. Een rijke .oorlog zal dit niet worden. Spr. wees op de verschillende belemmeringen van den export naar Engeland en dc moei lijkheden met Frankrijk. Overal heeft men zich op den oorlog ingesteld, ook bij de crisisregelingen is daarbij ook in ons land rekening gehouden. Het is te hopen, dat de onderhandelingen met Duitschland een gun" stig gevolg zullen hebben voor den Necl. tuinbouw. De primaire taak van den Ned. tuinbouw is, het Ned. volk tegen een behoorlijken prijs van voldoende tuinbouwproducten te voorzien. De taak der Regeering is bij dc exportonderhandelingen, ook rekening te houden met de eisehen der neutraliteit. De tuinders doen goed, rustig af te wach ten, wat er gebeuren gaat. al zal men de Regeering zijn wenschen niet mogen ont- .houden. De moeilijkheden dienen organisa torisch te worden opgelost. Het is buiten gewoon moeilijk. Als we moeite hebben met den afzet van onze producten moeten wij verstandig zijn en oppassen; in dit verband Tien minuten openbare zitting, daarna de deuren dicht. De begrooting is van buiten mooier dan van binnen. De Raad onzer gemecnle kwam gister avond in openbare vergadering bijeen on der leiding van burgemeester Cornelissen; Secretaris de heer A. C. Roggeveen. Alle leden waren aanwezig. INGEKOMEN STUKKEN. Ingekomen zijn de volgende stukken: a. Het controle-rapport der administratie van het Grondbedrijf. Van den minister van Onderwijs is een schrijven gekomen, waarbij wordt medege deeld, dat ten behoeve van de o. I. school over 1940, aanvankelijk tot 1 Mei, boven het aantal verplichte onderwijzers, Rijksvergoe ding zal blijven gorden verleend voor het wettelijk salaris van den zesden onderwij zer van bijstand. Voorwaarde is echter, dat in de eerstkomende vacature van onderwij zer van bijstand door dc benoeming van een Rijkswachtgelder wordt voorzien. c. Ged. Staten berichtten, dat het raads besluit-tot het aangaan van een kasgeldlce- ning van f 50.000 is goedgekeurd. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. d. N.a.v. de opmerkingen van Ged. Staten ten aanzien van het besluit tot het aangaan van een rekcning-courant-overeenkomst stel len B. en W. voor dit besluit nader vast to stellen. Het gaat erom B. en W. te machti gen, dat zij al naar gelang van de behoefte voor het dienstjaar 1940 gelden kunnen op nemen in rekening-courant tot een bedrag van ten hoogste f 50.000, tegen een rente van ten hoogste 1 pet. jaars boven het pro messen-disconto der Ned. Bank. Conform besloten. VERGOEDINGEN AAN ANDERE GEMEENTEN. Aan de orde is dan de vaststelling der vergoedingen, die de gemeente ingevolge art. 104 der I. o.wet 1920 aan andere gemeen ten verschuldigd is. Het betreft de uitkeering in de exploita tiekosten van bijzondere scholen in andere gemeenten, die door kinderen uit de ge meente Schagcn worden bezocht. Conform de declaratiën stellen B. en W. voor de uit keeringen vast te stellen voor de gemeente Valburg over 1936 op f 10.32 en voor de gemeente Heijthuizen over 1938 op f 12.40. Conform besloten. AANBIEDING BEGROOTINGEN 1940. Volgt de aanbieding der gemeente- en be- drijfsbegrootingen voor den dienst 1940. Het uiterlijk is mooier dan het innerlijk, zegt Voorzitter Als leden der commissie tot nazien van de begrooting worden benoemd de heeren Blaauboer, Folkers en Dekker, van elke fractie dus één. De heer Bijlsma had o.a. één stem. Dat is omdat die als oud-wethouder de leemten kent, merkt voorzitter op. Hierna sluiting. De Raad gaat in comité. MENGELBERG ACHTERNA. Onze plaatsgenoot, de heer Jan Geuzebroek is benoemd tot kapelmeester bij het tiende regiment infanterie. MARKTOVERZICHT. De duurste vette koeien konden Donder dag j.1. ruim 40 cents opbrengen; in massa was dc prijs f 300.—, welke besteed werd door slager Geerligs te Oudesluis, afkomstig van den heer Schouten van Hoogwoud. De heer J. Jonker, veehandelaar uit Bergen voerde koeien aan uit Zeeland, uit dc buurt van Hulst. Dit waren beste rijpe koeien en varieerden van f280— f325. Maar genoemde heer trof het nu juist niet zoo best: te kort slagers met zoo'n vreemde week. Er is wel van verkocht, maar niet alles. Van kalf en geldekoeien niets te melden: te koud voor de heesten. De vaarzen schenen nogal prij zig te zijn. Voor den slacht golden ze nog f 1S0.—. Handel goed. Graskalveren vlug, wees spr. op de teeltbeperking van de be drijven boven 10 H.A., die zeer juist is, om de tuinbouw buiten den landbouw te hou den. Natuurlijk is het niet de bedoeling menschen te ruïneeren. Het beperkte land der bloembollenbedrijven levert de Regee ring veel moeilijkheden op: men zoekt naar de minst pijnlijke oplossing. Geen brokken! Spr. heeft het vertrouwen, dat er geen stukken zullen worden gemaakt bij deze regelingen. De Regeering zal geen ondraag lijke lasten opleggen. Men dient zich te onthouden van al te overdreven opmerkingen. Wat men in Den Haag doet is een „min of meer geslaagde poging" om het voor den tuinbouw te ma ken, zooals het goed is. Draag de lasten, die in 1940 komen, blij moedig, want de tuinbouw zal als één man del asten moeten dragen Inz. minimumprijs regeling staat het C B. en de Regeering op het standpunt, er uit te halen wat er uit te halen is. We hebben nog heel wat matige winst noodig om den tuinbouw weer wat op pooien te krijgen. Spr. ried aan, voorzichtig te zijn met het geld. Er komt na dezen tijd weer een el lende-periode; alles moet weer betaald worden... Spr. hocfyte, dat de tuinbouwproducten een redelijken prijs zullen opbrengen en dat de tuinbouwers een behoorlijke belooning voor hun arbeid zullen ontvangen. De voorz. dankte den heer Valstar voor zijn mooie rede. Op een vraag van den heer Klaver, Noor dermarktbond. antwoordde de heer Val star, dat op den tuinbouwgrond wel uien mogen worden geteeld. Daarna sluiting. duur, tot f 64.genoteerd. Nuchtere kalve ren prijshoudend; weer hoogere notcering voor de slacht tot f 18. Vette oude slachtschapen f 18—f27, handel kalm. Overhouders, handel stug, tot f 16. Ongemerkte biggen 7—12 gld., gemerkte f 12—f20, handel goed. Voor vette varkens één noteering, was 33H ct. Bokken en geiten f3f7, handel vrij goed. Kippen en konijnen, prijshoudend, handel goed. Overloopend van bezoek en aanvoer was het niet; wel te denken met zoo'n weg en koude. SCHOORL IN MEMORIAM A. VAN LIENEN Sr. In den ouderdom van ruim 81 jaren over leed zacht en kalm onze plaatsgenoot A. van Lienen Sr. Dit bericht zal bij talloos velen herinne ringen wakker roepen: wijlen Arie van Lie nen toch was jarenlang een der meest voor aanstaande figuren in onze gemeente, die door zijn vele functies in gemeentebestuur, polderbesturen en kerkbestuur een leidende positie innam. Toen hij einde 1938 bij het bereiken van den tachtigjarigen leeftijd meende, dat de tijd gekomen was om zich uit het openbare leven terug te trekken, hebben de ingezetenen op ondubbelzinnige wijze .blijk gegeven van hun groote waar deering voor het vele, dat de thans overle dene had gedaan voor het algemeen belang. Vele jaartjes van welverdiende rust werden den scheidende toen toegewenscht. Helaas, het heeft niet zoo mogen zijn. Hij ruste in vrede! WIERINGERWAARD DAT HOUDT WATI Bij een gehouden bespreking tusschen ver tegenwoordigers der landarbeidersbesturen en de looncommissie werkgevers is nog geen overeenstemming bereikt. De looncommissie gaat van het standpunt uit, dat het wenschelijk en noodzakelijk is, dat deze aangelegenheid wordt geregeld door een centrale commissie van werkne mers, werkgevers en vertegenwoordigers van de regeering. Het vormen van een dergelijke commissie zal tamelijk veel tijd vorderen, redenen waarom de afgevaardig den der arbeiders voorstelden om te trach ten toch een collectief contract vast te stellen. De .toen door de looncommissie voogrestelde contractvoorwaarden werden echter door de arbeidersbesturen nog niet aanvaard. Nieuwe loonovereenkomsten kunnen nu dus worden aangegaan op basis van na der vast te stellen contractvoorwaarden. ANNA PAULOWNA B RE EZ AND. NOGMAALS DE BRAND IN DEN WOONWAGEN. Het bericht hieromtrent, dat wij, hoewel niet van onzen gewonen correspondent, van een zijde ontvingen, welke ons betrouwbaar leek, blijkt onjuistheden te bevatten Bij na der onderzoek bleek ons. dat de bewoner van den wagen de heer de Vries niet was aangezegd een standplaats in liet woonwa genkamp in te nemen, de familie de Vries doet niemand overlast aan, zeker niet den eigenaar van het terrein, waar de wagen nu staaf. Ons is voorts gebleken, dat in te genstelling met ons bericht, de heer de Vries nooit zijn kinderen alleen thuis laat. zoodat het niets bijzonders was, dat zij ook nu waren meegenomen. BARS1NGERHORN ONDERHANDSCHE GRONDAANKOOP. Ten einde te voorzien in eventueel nood zakelijke uitbreiding der begraafplaats al hier, was het bestuur onzer gemeente in on derhandeling getreden met de Doopsgezin de Gemeente Barsingerhorn. Wieringer- waard c.a. om van deze Kerkelijke gemeen schap te koopen een terrein gelegen_ achter de begraafplaats groot ongeveer 2500 M2 In dc vertoeving op le Kerstdag na de godsdienstoefening gaven de aanwezige le den aan het Kerkbestuur de gevraagde toe stemming om tot dezen verkoop over te gaan. LANGEND1JK RUZIE. De Langendijker Bestuurdersbond heeft den heer R. Rijkeboer als secretaris ge schorst. Het secretariaat wordt voorloopig waargenomen door den heer J. v. d. Abeele. Noordscharwoude. Naar wij vernemen zou volgens het Be stuur de heer Rijkeboer de administratie hebben verwaarloosd. NOORDSCHARWOUDE GEMEENTERAAD. De gemeenteraad zal hedenavond om acht uur bijeenkomen. Aan de orde komt om. een ontslag aanvrage van den heer J. Oos- terlee, als gemeente-opzichter en als agent van de arbeidsbemiddeling. De aanbeveling voor de vacature in het maabsch. hulpbetoon wegens bedanken van den heer H. Rekker luidt als volgt: 1 G. Duyves, 2 G. Nieman. NIEUWE NIEDORt FIGARO IN NOOD. Kappers besluiten tot tariefsver- hooging. De kappers uit N. Nicdorp, O. Niedorp, Winkel, 't Veld, Zijdewind, 't Waarland, Aartswoud, Iicerhugowaard, Kolhorn, Bar singerhorn, Htfogwoud, Spanbroek, Obdam, waren naar hier gekomen om de huns in ziens zeer noodzakelijke tarievenverhooging onder de oogen te zien. De benoodigde artikelen, zooals zeep. champo's, doeken enz. zijn aanmerkelijk ge stegen. Voorgesteld werd daarom het scheer- tarief niet 2cent te verhoogen. Andere ta rieven werden onder de loupe genomen, waarbij bleek dat zoowel voor dc heeren als damessalons enkele kleine verhoogingen noodzakelijk waren. Voorstel een middag sluiting te doen hou den, werd aangehouden, tot een volgende vergadering. Een contactcommissie werd benoemd, be staande uit de heeren Venema, Heerhugo- waard; de Jong, N. Nicdorp en C. Oud, 't Veld. ZATERDAG 30 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Wieringerwaard, 's av. 7.15 uur, Ds. v. Bie- men. ZONDAG 31 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, 's av. 7 uur, Ds. Prins van Wijn gaarden, van Alkmaar. Coll. Dirkshorn, 's av. 7 uur, Ds. de Leeuw. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Van der Heide. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Winkel, 's av. 7.30 u., Mej. van Vliet, gods- dienstonderwijzeres te Hoorn. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Nell. Schoorl, zie Groet. Groet, 's av. 7 uur, Ds. Boeke. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Westerland, nam. 2.30 uur, Ds. v. Beek. Coll. Den Oever, 's av. 7 uur, Ds. v. Beek. Coll. Hippolytushoef, 's av. 8 uur, Ds. v. Beek. Collecte. Anna Paulowna, 's av. 7 u., Ds. Vorstman. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. v. Biemcn. Barsingerhorn, 's av. 7 uur, Ds. v. Biemen. Kolhorn, nam. 4.30 uur, Ds. v. Biemen. Zuidscharvvoude, 's av. 7 uur, de heer C. A. Korndörffer. Koedijk, nam. 5 uur, de heer C. A. Korn dörffer. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Baudet. Coll. Aartswoud, geen dienst Burgerbrug. voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. Extra collecte. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Eenigenburg, 's av. 7 uur, de heer Van der Linde. Extra collecte. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Coll. Petten, geen dienst. Schagerbrug, 's av. 7 uur, Ds. Witkop. Coll. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, 's av. 7 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur, Ds. Haars. Hippolytushoef, 's av. 7.30 uur., Ds. de Wil de. Collecte. Geref. Kerk. Schagcn, voorm. 9.30 uur, Cand. Wamstee- ker, hulpprediker. Nam. 5 uur, Cand. Wamsteeker. Kolhorn. voorm. 9.30 uur, Ds. Visch. 's Av. 7.30 uur, Ds. Visch. Oudejaarspred. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, de heer de Witt, van Noordwijk aan Zee. 's Av. 7 uur, de heer de Witt. Breezand, voorin. 10 uur, de heer Boon. 's Av. 7 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereen.. Dinsdagavond 7.30 uur, in het Evangelisatiegebouw a. cl. Grootesloot. Slootdorp, voorm. 10 uur, Ds. J. H. Jansea» van Den Helder. Wieringerwerf, nam. 2.30 uur, Cand. G. J. van de Poll. Middcnmeer, 's av. 8 uur, Cand. v. d. Poll. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1). voorm. 10.30 uur, Ds. J. Groeneweg, van Hilversum. MAANDAG 1 JANUARL Ned. Herv. Gemeente. Schoorl, voorm. 10 uur. Ds. Boeke. Be vestiging Kerkeraadsleden. Groet, zie Schoorl. Warmenhuizen, geen dienst. Geref. Kerk. Schagen. voorm. 930 uur, Cand. Wamstee ker. hulpprediker. Kolhorn. voorm. 9.30 uur, Ds. Visch. Nieuwjaarsprediking. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, de heer Heeres- ma, van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Slootdorp. voorm. 10 uur, Cand. G. J. v. d. Poll. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1). voorm. 10.30 uur, Ds. H. Bakker, van Amsterdam. The Star of Hope Mission. Julianadorp. 's av. 7 uur. dc heer J. Se- yensma, van Amsterdam.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6