EXPLOSIE TEISTERT HUISDUINEN. OPVOERING VAN DE „GIJSBRECHT". Het bij de Ned Scheepsbouw Mij. voor rekening van de Russische regeering gebouwde motor- passagiersschip „Josif Stalin" maakte een goedgeslaagde proefvaart op het IJ en het Noordzee kanaal ThomasYaer en Pieternel bij hun Nieuwjaarswensch tijdens de traditioneele opvoering van bruiloft van Kloris en Roosje" in den Stadsschouwburg te Amsterdam .De De tol op den weg Nunspeet Elspeet is officieel opgeheven. De burgemeester van Ermelo, de heer H. M. Martens, tijdens zijn rede bij de verdwijning van dit verkeersobstakel Traditiegetrouw had op Nieuwjaarsdag in den Stadsschouwburg te Amsterdam de opvoering plaats van „Gijsbrecht van Aemstel". Een scène uit Vondel's bekend drama, waarin de hoofdrollen vertolkt werden door Albert van Dalsum en Charlotte Kohier Het nieuwe raadhuis van Drunen, dat in Februari a.s. officieel in gebruik genomèn zal worden, nadert zijn vnltooiïna De opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, generaal I. H. Reynders en zijn echtgenoote begeven zich naar de Nieuwjaarsreceptie ten huize van den minister van Buitenlandsche Zaken, mr. E. N. van Kleffens De verwoesting aan een der gebouwen te Huisduinen tengevolge van de bomexplosie, waarbij ongeveer alle woningen in deze badplaats beschadigd werden Een mijnontploffing heeft in Huisduinen groote verwoes tingen aangericht. Vrijwel geen woning bleef gespaard. Eenige der gehavende gebouwen De burgemeester van Hilversum, de heer J. M. J. H. Lambooy, die uit zijn functie afscheid heeft genomen, bezichtigt het schilderij, dat hem namens de burgerij was aangeboden

Schager Courant | 1940 | | pagina 4