Overal zand is niet te betalen I Raad Anna Paulowna OUDKARSPEL. DE IJSCLUB HEEFT ZORGEN. Minder ontvangsten. Uitdiepen van het Waardje de groote mi sère. Het gemeentebestuur kort zichtig? De ijsclub' Volharding vergaderde gister avond in café Vis alhier. Voorzitter de heer A. Timmerman, opende de vergadering met woorden van welkom, in het hijzonder lot de afgevaardigden van „Nut en Vermaak" van N oordsc harwoüde. Voorzitter herdacht het overlijden van het eerelid, den heer H. Joman. De notulen der vorige vergadering, voor gelezen door den heer Van Loo, werden aldus .vastgesteld. In het jaarverslag wordt de minder goede samenwerking der commissarissen vermeld bij het maken vaneen goede baan op het Waardje, terwijl verder de gehouden wed strijden en de successen van Jan Langendijk werden gememoreerd. Bij de behandeling van het financieel ver slag werden hartelijke woorden en de wensch van spoedige beterschap gesproken aan het adres van den heer Van Zijl. Alles was in de beste orde bevonden. De financiën zijn achteruit geloopen. Naar aanleiding hiervan deelde de secre taris mede, dat de borgen zijn aangesproken voor de rente. Wannegr de vereen, f 1000. door het plaatsen van aandeelen aan de borgen betaalt, wordt de rest van de schuld door de borgen kwijtgescholden. Dan kan het zwembad worden overgedragen aan een club van jongeren. De heer Wijn meende dat men ook, een moreele verantwoordelijkheid heeft t.o.v. de borgen. Zouden we niet met de geabonneer- den kunnen vergaderen om tot een oplossing te komen. De secretaris zeide, dat er evengoed een tekort blijft in de exploitatie. Dit is behalve .de rente nog f 77. De heer Heidsma, Noordscharwoude, meen de, dat er wel levensvatbaarheid was voor een zwembad voor den Langendijk, desnoods met behulp van de Overheid. De .secretaris vond het beter dat de zwem mers de leiding hadden. Bestuursverkiezing. Aftredend de heeren L. van Zijl en I. M. K. van Loo (niet herkiesbaar) en de heeren H. Tauber, A. Bakker en P. Nap (herkiesbaar) Getracht werd den heer Van Loo te be wegen aan te blijven. Dc secretaris bleef op zijn standpunt staan, om te bedanken. Ook de voorzitter wilde bedanken, doch na lang redeneeren, trok dc heer Timmerman zijn beslissing in. De aftredende.bestuursleden werden her kozen. Tot nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heeren A. Kooij en K. Dekker. De aftredende-commissarissen werden her kozen. In de plaats van den heer K. Dek ker, die bestuurslid is geworden, werd de heer P. Langcdijk gekozen. Hierbij kwam ter sprake de moeilijkheid om de werkzaamheden gedaan te krijgen. De heer Van Loo meende, dat men geen nationale wedstrijden behoeft uit te schrij ven. Als er maar een baah gemaakt wordt, waar het gezellig is. De heer G. Langedijk zeide, dat men dan wel voor den bond bedanken kan. De secretaris was het daarmede niet eens. Verder deelde spr. mede, dat de contribu tieontvangst (voorheen f 400) nu f 106 is. De heer Heidsma, Nut en Vermaak, wees op de groote moeilijkheid voor zijn ver- eeniging om het contract te handhaven; als men het aan het Waardje houdt, zou het contract verbroken worden. Komt er geen andere gelegenheid? Voorz. zeide, dat dit nog hangende is. De landprijzen waren hoog. De secretaris zeide, dat de gemeente wel kortzichtig heeft gehandeld om 't Waard je uit te diepen. We hebben wel eens een jaaromzet gehad van f 5000.dat allemaal in de gemeente bleef. Met ondergeloopen landbanen heeft men overal ongunstige resultaten gehad. Men zou toch weer naar het Waardje gaan. Na eenige besprekingen besloot men uit de beide vereenigingen een commissie te benoemen om gezamenlijk stichting van 'n ondergeloopen landbaan te onderzoeken. Rondvraag. In de rondvraag kwam de diepte van 't Waardje nog ter sprake. De heer Koste lijk meende, dat er te veel over gesproken is. Er is toch nog niets gebeurd? Het Waardje blijkt nog niet zoo slecht te zijn als er van gezegd is, hoewel de verbinding met Noordscharwoude door de nieuwe sluis er niet op verbeterd is. Daarna sloot de voorzitter de vergade ring met een woord van dank tot den heer Van Loo voor ales was hij voor de ijssport gedaan heeft. Voor ons is hij niet te ver vangen!- (Applaus). NOORDSCHA RWOUDE REVUE „JE MOET ER AAN WENNEN". Goedgeslaagde uitvoering van de G.V. Heroules en Hygiëa. Ook aan de gymnastiek was een be hoorlijke plaats ingeruimd Den eersten Januari hebben „Hercules en Hvgiea" in de zaal van den heer J. de Bak- ketr alhier een uitvoering gegeven met de non-stop revue „Je moet er aan wennen", evenals de vorige keeren een product van den directeur, den heer K. Boot Jr. De, belangstelling voor deze uitvoering was groot; de zaal was geheel uitverkocht. Deze revue bestond uit 33 tafreelen. De to taai-indruk van deze uitvoering is. dat de ze revue, behoudens enkele onderdeelen. vlot loopt. In het bijzonder de nummers waarin de heer N. Akkerman op den voor grond trad sloegen bij het publiek in. Voor al het dieren-orkest was een uitbundig suc ces. Een mooie scène was „Tja, dat mag niet" met Mevr. Van Dort-Nicman en de heeren C. van Zoonen, N. Akkerman, waarin de tragedie rond Polen wordt getoond, hoewel het actueelste probleem: „Rusland-Fin land" misschien nog meer zou zijn ingeslagen. Verder verleende in verschillende tafree len mej. M. Kaas haar medewerking, die in de scène „Op zoek naar de watertax", met den heer Klinkert, veel succes had. De rondvaart door het land der duizend eilan den, heeft ons zeer voldaan. De heer Klinkert had in deze revue een belangrijk aandeel; hij kweet zich. uitste kend aan zijn taak. Zoals gewoonlijk werden een aantal bal letten uitgevoerd, waarbij mej. G. de Bak ker eenige mooie liederen zong. Wat meer accuratesse bij de uitvoering der balletten zou echter wel aanbeveling verdienen. Aan gymnastiek was ook een behoorlijke plaats ingeruimd. Over het algemeen wer den de oefeningen zeer correct uitgevoerd. „De Vroolijke Vinken" onder leiding van den heer A. Kos zorgden traditiegetrouw voor de muzikale omlijsting; dit ging het orkestje goed af, behalve in sommige ge deelten, waarbij wat meer bescheidenheid tegenover de solisten op zijn plaats zou zijn geweest. Resumeerende kunnen wij schrijven, dat deze uitvoering goed geslaagd is. GESLIPT. Onze plaatsgenoot de heer A. de G., die per auto den Prov. weg vanuit de richting Koedijk kwam afrijden, nam door de duis ternis ter plaatse de bocht' te ruim en zag hij plotseling door het niet bevroren gedeelte van zijn voorruit het hek van den heer K. Zeeman voor zich. Een botsing bleef niet uit. Door de gladheid slipte de wagen en kwam achtereenvolgens tegen het bek van de wed. Boeinga en den heer T. Kostelijk Alle drie hekken gingen gedeeltelijk legen den grond. De auto bekwam slechts lichte schade aan de bumpers. De bestuurder kwam er zonder letsel af. GEEN MOOI BEGIN VAN 1940. Hei was voor de familie Van Diepen gis teren een ongeluksdag. De 14-jarige zoon Ja- cob viel zoodanig op het ijs, dat hij een won de opliep bij het oog, dat flink opzette, ter wijl de 11-jarige Arie door het ijs zakte. Ge lukkig kon de drenkeling bijtijds worden gered, zoodat hij er met een nat pak en de schrik afkwam. SCHAATSENRIJDEN. Op verschillende slooten werd gisteren, Dinsdag, reeds schaatsen gereden. Voorzich tigheid is intusschen geboden, want op som mige plaatsen is het ijs onbetrouwbaar. VOOR HET GROENTENVERVOER. In de Voorburggracht heeft men het ijs ge broken. De ijsboeler doet daarbij goede dien sten. Het is de vraag, of men niet beter had gedaan, nog een dag te wachten; bij flinke vorst was dan de mogelijkheid aanwezig ge weest, een vaargeul te hakken. Als het flink blijft vriezen, zal het wel niet mogelijk zijn, om de gracht nogmaals open te breken. De tuinders willen liever per schuit hun win- terproducten naar de veiling brengen dan ze op andere wijze te moeten afleveren. In elk geval trachte men daartoe de mogelijkheid te behouden, vooral als het weer de verwachting van betere prijzen wekt. WORDT HET MET HET DOEL DER VEI LINGEN NIET ZOO NAUW MEER GENOMEN? Men deelt ons mee, dat men soms met den verkoop van kool hetzelfde trucje beginti uit te halen, dat met de andijvie werd toegepast. Ze wordt voor een zekeren prijs uit de hand verkocht, dan geveild tegen een hoo- geren prijs, die in werkelijkheid niet wordt uitbetaald. De veiling beant woordt op die wijze niet aan haar 1915 EEN DUBBELE FEESTDAG. 1940 25-jarig bestaan der R.K. Bijz. School Zilveren ambtsjubileum van den heer Tromp. Het was gisteren 25 jaren geleden, dat hier werd geopend de R K. Bijz. School en tevens was het de dag, waarop voor 25 jaren de beer Job. Tromp, het hoofd der school, zijn functie als zoodanig aanvaard de. Er was alle reden dit dubbele jubileum' feestelijk te herdenken. De school toch ging het voorspoe dig: het aantal leerlingen en daar mee 't aantal leerkrachten, breid de zich gestadig uit. Thans bij het begin van de tweede kwart eeuw, staat bet gebouw na de restauratie weer als nieuw, na de verjongingskuur voldoet alles weer aan de meest moderne eischen. En de heer Tromp, die hier 25 ja ren zijn moeilijke taak vervulde? Hij beeft wel niet een verjongingskuur ondergaan, maar mag zich toch gelukkig prijzen, de zen, dag in goede gezondheid te mogen her denken te midden van zijn gezin, leerlin gen, oud-leerlingen, autoriteiten, personeel, collega's, besturen van verschillende ver eenigingen, als Bijzondere Vrijwillige Land storm. Kerkelijk Koor, Ouden van Dagen, Witte Kruis, enz. enz. Druk bezochte receptie. Op de druk bezochte receptie, drukten tal van vrienden en kennissen den jubila ris de hand en wenschten hem nog vele jaartjes toe. Burgemeester Van Fridagh was een der eersten om den man, die getoond heeft de rechte man op de rechte plaats te zijn, te huldigen. Spr. wenschte tevens oud-pastoor Nieman geluk, die in 1314 het initiatief nam tot de stichting van deze school. De heer Luttikhuizen vertolkte de gevoe lens van het personeel en de heer J. Otten- bros vuurde saluutschoten af voor de Bijz. Vrijw. Landstorm. Bloemen en cadeautjes onderstreepten nog alle goede wenschen. Zichtbaar ontroerd dankte de jubilaris voor de hem gebrachte hulde. Een hartelijk woord vooraf. De heer Dekker siert zich met het boetekleed. Vergaderen wat geld kost en niets geeft. De heer Kuiken is gladheidkam pioen en een sportief jong- mensch, zegt voorzitter. Niet alleen het hart van blonde Mien- tje is omgeven met prikkeldraad! Ceres een concentratiekamp? Gistermiddag kwam de gemeenteraad bij een ter afdoening van één enkel agendapunt. Voorzitter burgemeester M. Th. Mijnlieff. Secretaris dc beer C. Keijzer. Afwezig: wethouder Lubbert en de heer Schra. Alvorens de korte agenda af te werken, al dus Voorzitter, wil ik u bij den aanvang van het nieuwe jaar 't allerbeste wenschen in uw particuliere leven. Speciaal ook mijn beste wenschen aan den secretaris en het andere gemeentepersoneel en aan de pers. Ik hoop, dat de toestand spoedig beter moge worden, dan deze aan het eind van 1939 zoo plotseling werd. De oorlog heeft een groote schaduw geworpen op onze gemeente en als ik dat zeg, gaan in de eerste plaats m'n gedachten uit naar het bollenbedrijf, dat zeer zwaar werd getroffen. Moge de samenwerking in den Raad in 1940 even goed zijn als zij in 1939 was en mo gen wij gezamenlijk in het nieuwe jaar veel tot stand brengen tot heil van Anna Pau lowna. (Applaus.) De heer Dekker had geen op- of aanmer kingen op de notulen, maar wilde graag even een verklaring afleggen. In de vorige vergadering had hij, toen gesproken werd over het salaris van den secr.-penn. van het Burg. Armbestuur gezegd, dat deze eerst z'n functie ter beschikking stelde, maar dit introk, toen een korting op een ander salaris in zicht kwam. Het was spr. gebleken, dat z'n opmerking gemaakt is naar aanleiding van onjuiste inlichtingen en hij wou daarom hetgeen hij ten opzichte van den heer Baken gezegd had terugné men. De notulen werden daarop onveranderd vastgesteld. Kasgeldleening. De raad nam in vorige vergadering het besluit tot het aangaan van een kasgeldlee ning tegen een rente van hoogstens 1 boven het prom. disconto van de Ned. Bank De VA% moet volgens Ged. Staten 1% worden. B. en W. stelden daarom voor, het genomen besluit in te trekken en opnieuw te besluiten, tot het aangaan van een lee- nirig tegen ten hoogste 1% boven het prom. disconto. Het besluit heeft slechts formeele waar de -en dwongen Ged. St. deze vergadering te houden, die practisch onnoodig was en geld kost. Nu men toch bijeen was, werd liet besluit nog even aangevuld met het oog op de financiering van den schoolbouw te Breezand en werd het een besluit tot het aangaan van een kasgeldleening en re kening-courant overeenkomst tot een to taalbedrag van ten hoogste f 150.000 en dat tegen hoogstens 1 pet. boven het gromesse- disconto. De hèer I-Iooimeijer informeerde, of Ged. Staten op de hoogte waren gesteld van het gunstig slagen van B. en W. en daarna toch nog op wijziging van het besluit aan drongen, of misschien onkundig waren van de voordeelige aanbieding. Voorz. antwoordde, dat hij dadelijk Ged. Staten had verwittigd, maar zij wilden toch verandering van het besluit, omdat gevreesd werd, dat andere gemeenten wanneer men in de pers las van ty2 pet., een dergelijk besluit zouden kunnen ne men. 't Is dus zuiver een formeele kwestie. Ingekomen stukken. Van mej. Haringhuizen, 2e ambt. ter secr. was een dankbetuiging ingekomen voor het besluit van den Raad tot verhoo ging van haar jaarwedde en van den heer Wuis voor de verhooging van z'n salaris voor de functie van gemeente-bode. RONDVRAAG. De heer Strooper vroeg of de B-steun nu eerder uitgekeerd zou worden dan het vorig jaar, toen dat bijna tegen den zomer ge beurde. Voorz. antwoordde, dat hij zelf daarover al klachten had geuit en dus hoopte, dat het nu beter zou gaan. De heer- Kloosterman vroeg inlichtingen over het zandstrooien. Voorzitter; Er is opdracht gegeven te strooien, zoodra gladheid optreedt, op kruis punten, bruggen, kluften enz. Strooien op het geheele wegennet (100 K.M. lang!) is natuurlijk niet te doen. De heer K. wou toch graag de drukst ge bruikte wegen ook voorzien, b.v. de Burg. Lovinkstraat in Breezand. Voorz.: Dat is lastig, waar moet het dan wel, waar niet. Ik meen bovendien, dat de politieverorde ning de menschen verplicht tot het strooien van zand of asch. De heeren Keuris en Dekker waren het er mee eens, dat overal strooien niet te be talen is. De heer Kuiken vond de gladheid niet erg. Het kon veel gladder, zóó, dat de fiets ge regeld onder je gat zit te schuiven! Ja, zei voorz. maar we zijn niet allemaal zoo acrobatisch aangelegd als U en niet allemaal van die sportieve jongelui als de heer Kuiken! Tot slot van dit zandstrooi-praatje vroeg de heer Kloosterman en werd hem ook toegezegd, dat B. en W. zullen onderzoeken of de begrootingspost veel zou worden overschreden als de drukste-wegen (de kommen)bestrooid worden. Niet alleen t hart van Blonde Mlentje Is omgeven met prik keldraad. De heer Kuiken was de vorige week op Ceres. Hij wou een straat uitgaan: prik keldraad. Een andere straat hetzelfde, 't Lijkt wel een concentratiekamp, zei spr.! Hij heeft geïnformeerd waarom dat was en hoorde, dat de jongens anders over de sloot springen. Het gaat niet aan, dat zij in de bollen komen, vond spr., maar hij zag toch graag een knapper afsluiting, liefst met glad draad. Voorzitter lichtte toe, dat de grond langs de sloot verhuurd is, dus geen openbare weg. Andere maatregelen helpen niet. De menschen hebben het aan zich zelf te dan ken; ze moeten hun jongens dan maar be ter dresseeren. De heer Op 't Veld herinnerde er aan, dat de raad indertijd de zaak heeft bespro ken en dat B. en W. ook opdracht heb ben gegeven voor de afheining van dezen grond, omdat bewoners van Ceres de sloot vol^ rommel gooiden. Voorzitter zegde onderzoek toe. Veel beloven, weinig doen. De heer Kuiken heeft een poos geleden er op aangedrongen, de electrische verlichting van de opgeheven halte Breezand (door de inwoners betaald!) te gebruiken voor ver lichting van het station Anna Paulowna. Hij heeft schriftelijk toezegging gekregen dat het gebeuren zou. maar er is nog al tijd niets van gekomen Voorzitter vond het toch maar goed, ook nog eens namens het gemeentebestuur aan drang te doen uitoefenen om nu eindelijk eens voort te maken met de verlichting van de perrons. Hierna sluiting. ALKMAAR lx. L i. VAN DER LAAN. t Alhier overleed de heer Ir. A. J. v. d. Laan, oud-leeraar aan de H.B.S. Velen uit onze om geving zijn door hem opgeleid en zullen de herinnering houden aan een zeer goed leeraar en een zeer goed mensch. Toen zijn gezondheidstoestand hem daartoe noopte, zegde de heer v. d. Laan zijn leeraarsambt vaarwel en legde zich toe op het schrijven van leerboeken voor wis- en scheikunde. Midden onder dit werk overviel hem de dood. SCHAGEN KUNSTMESTBONNEN. Donderdagmorgen worden weer de kunst- mestbonnen uitgereikt. Een advertentie in dit no. geeft nadere bijzonderheden. SCHOORSTEENBRAND. Gistermorgen ongeveer half negen ont stond schoorsteenbrand bij den heer Lim- men op het Noord. Door tijdig ingrijpen en hulp van den brandweerman Weeland werd erger voorkomen, maar toch was er nogheel wat waterschade. De boedel Is verzekerd. OUD-PLAATSGENOOT ONDERSCHEIDEN. Onze oud-plaatsgenoot de heer Ir. C. Kees man, thans te Alkmaar is benoemd tot ad junct-commandant van de brandweer al daar. Waar dit corps in Alkmaar hoog staat aangeschreven is de benoeming zeker als een onderscheiding te beschouwen. CORRESPONDENTIE. P. te Wieringen. Zeer tot onzen spijt kunnen wij uw ingezonden stuk, dat een klacht tegen een bepaalden veehandelaar be vat, niet plaatsen. Wij zouden daardoor me de verantwoordelijk worden voor den inhoud. Wanneer u meent ernstig benadeeld te zijn, kunt u zich toch tot de politie wenden? RED. AMSTERDAM. 2 Jan. Veemarkt. 335 Vette koeien, le kw. S0 —90 ct., 2e kw. 7G-78 ct., 3e kw. 56—64 ct., magere runderen 4650 ct. per Kg. slacht- gewicht. 77 melk- en kalfkoeien f 180—260 per stuk, 90 nuchtere kalveren f 7—12 per stuk, 25 schapen f 1822 per stuk, 366 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 Kg. 72—76 ct., zware varkens 72--76 ct., vette varkens 72—76 ct. per Kg. slachtgew. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen' matige aanvoer, stugge handel, eerste kw. beduidend hooger, overigens prijshoudend. Melkkoeien matige aanvoer, stille handel, prijshoudend. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Schapen zeer matige aanvoer, stugge han del, prijzen iets lager. Varkens malfge aan voer, vlugge handel, prijzen hooger. PURMEREND. 2 Januari 1940. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, wegende 36.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 25.—. 65 Kg. boter 1.60—1.64 per kilo. Runderen, totaal 372 stuks: 250 vette koeien 6884 ct. per kilo, goed; 55 gelde- koeien f 110180 per stuk, matig; 57 melk koeien 180—275 per stuk, matig; 10 stie ren 62—66 ct. per kilo, matig; 2. paarden f 75—180 per stuk, stug; 38 vette kalveren en graskalveren: vette kalveren f 0.801 p. kilo, graskalveren f45—65 per stuk, matig; 275 nuchtere kalveren: voor de slacht f 8— 12. voor de fokkerij f 1318 per stuk, ma tig; 173 vette varkens voor de slacht 64 68 ct. per kilo, vlug; 7 magere varkens f 20 —30 per stuk. matig; 275. biggen f 12—20 per stuk. matig; 917 schapen f 16—28 per stuk. matig;^ 34 bokken f 4—12 per stuk, matig; kipeieren f 3.504.50, eendeieren f 2.75 per 100 stuks. 600 Noordhollandsche Blauwen (kuikens) 55—60 ct. per kilo. 3500 oude kippen en hanen (wit en rood) 47*/2 5214 ct. per kilo, oude kippen en hanen (blauw) 50—55 ct. per kilo; konijnen 0.50 —2.25 per stuk. 600 eenden 40—60 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, 60 ganzen f 3.per stuk. Gonn. Centvnle Eierveiling. Aanvoer: 75.000 eendeieren 2.95—3.05, 80.000 kipeie ren 3.504.80. ROTTERDAM. 2 Jan. Veemarkt. Aanvoer: 126 paarden, 8 veulens, 941 magere runderen, 1075 vette runderen, 180 vette kalveren, 71 graskal- veron, 971 nuchtere kalveren. 1338 schapen en lammeren. 393 varkens, 42 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien S0—66 —44-54 ct.. vette ossen 74-66—44-54 ct., stie ren 726050 ct., vette kalveren 145125 —95-105 ct.. schapen 40—35—30 ct.. lamme ren 454035 ct., graskalveren 6050 ct., nuchtere kalveren 49—44—39 ct., slacht- paarden 504235 ct„ varkens 676664 ct. Prijzen per stuk; schapen f 23—17—12, lammeren f 17—13—8. lammeren f 17—13— 8, nuchtere slachtkalveren f 13—118, nuchtere fokkalveren f 22—19—17, slacht- paarden f 230—165105, werkpaarden f350 —230—130. hitten f 230-190-100. kalfkoei en f 285195—140. melkkoeien f 280195 140. varekoeien f 180—12-5—95. vaarzen f 145—125—95, pinken f 105—85—65, gras- kalvejen f 604030. hokken en geiten f 11 7Omseh rij ving: Vette koeien en ossen aanvoer groofer handel vlot. prijzen iets hooger, pr. koe 86 ct.. pr. os 80 ct. Stieren, aanvoer als vorige week. handel tamelijk, nriizen iets hooeer. Vette kalveren, aanvoer onveranderd, handel redelijk, prijzen sta biel, prima f 1.55. Schapen en lammeren, aanvoer groot, handel traag, prijzen lager. Nuchtere slacht- cn fokkalveren. aanvoer kleiner, handel vlot, prijzen 'iets hooger. Varkens, aanvoer matig, handel willig, prijzen iets stijver. Paarden, aanyoer als vorige week. handel tampliik. prijzen on veranderd. Kalf- en melkkoeien, aanvoer korter, handel stil. priizpn beste kalf- en melkkoeien iets duurder, verder onveran derd Varekoeien. aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen iets hooger. Vaarzen en pinken, aanvoer onveranderd, handel ''alm. nriizen ois vorin-o week. era ska 1 ve ren. aanvoer kort, handel levendig, priizen constant. Bokken en geiten, aanvoer klei ner, handel lui, prijzen onveranderd. HEERHUGOWAARD HENSBROEKERBRUGBOUW GEGUND. Bij onderhandsche aanbesteding is aan den heer Bosker te Wieringen gegund de bouw van een nieuwe Hensbroekerbrug, ter vervanging van de bestaande brug, met bijkomende werken. DE WITLOF VALT HEEL SLECHT UIT. Het vroege witlof in onze omgeving valt heel slecht uit en bedraagt dientengevolge de verkoopbare hoeveelheid slechts pl.m. de helft van normaal. De tegenwoordige prijzen zouden bij een goed product loo- nend zijn, dus thans niet. Vorig jaar wer den er prijzen voor het witlof gemaakt, zóó goed als nagenoeg nooit was voorge komen. Onder invloed hiervan hebben verschillende houwers dit jaar een grooter oppervlakte witlof uitgezet, terwijl er ook verschillende bouwers waren, die voor dit jaar met het kweeken van witlof een kansje hebben willen wagen, als ze voor heen dit product niet kweekten. WIERINGEN GROOT WERK GEGUND. Na aanbesteding, per 20 Dec. te Den Haag waarhij de gunning was aangehouden, is thans door de directie van de Zuiderzeewer ken gegund aan N.V. P. Daalder s aanneem- bedrijf, Alkmaar, bestek no. <327 Z.W., wat inhoudt het onderhoud gedurende 1940 van rijkszee werken op Wieringen, de Noorder- en Zuiderhaven nabij Den Oever en andere voltooide Zuiderzeewerken aldaar, de nieu we haven te Dc Haukes, alsmede verschillen de grond- en kunstwerken, behoorendc tot den Amsteldiepdijk, clen Balgzanddijk en tot het Balgzandkanaal tusschen van Ewijck- sluis en Oostoever, rijkshavenwerken op Wieringen, den Rijksweg 10a en gedeelten van de rijkswegen no. 7 en 9. Voornoemde N.V. was laagste inschrijfster nret f 53479, terwijl de raming f 66400 be droeg. De directie van de Zuiderzeewerken heeft tevens voor een bedrag van f 210.461 thans gegund, na aanbesteding per 20 Dec. te Den Haag, waarbij de gunning was aangehouden, aan de laagste inschrijvers, de heeren J. G. en M. J. van Oordt te Utrecht en te Werken dam bestek no. 326 Z.W. wat inhoudt het onderhoud gedurende het jaar 1940 van den Afsluitdijk van de Zuiderzee tusschen Wie ringen en de Friesche kust nabij Zurich met bijbehoorend hoofd, aansluitende terreinen, havens en havendammen te Kornwerder- zand, Breezand, den Oever en v.d. aanwezi ge rijksgebouwen met bijkomende werken,de kunstwerken in den Afsluitdijk te Den Oever en Kornwerderzand met bijkomende werken van het op den Afsluitdijk gelegen gedeelte van den Rijksweg no. 9. HIPPOLYTUSHOEF. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor alhier werd over de maand December 1939 op spaarbankboek jes ingelegd f4132.94 en terugbetaald f2839.79. derhalve f 1293.15 meer ingelegd, dan terugbetaald. WINKEL MILTVUUR. Ook in deze gemeente is een geval van miltvuur geconstateerd. Maatregelen tegen uitbreiding zijn genomen. DIENSTPLICHT. Aan den landstormvrijwilliger KI. Bree- baart is onbepaald klein verlof verleend. POLITIE. Gevonden: een rijwielbelastingmerk en een paar nappa handschoenen. Inl. ter ge meentesecretarie. BENOEMING. Tot tijdelijk controleur der werkverschaf fing en steunverleening is in deze gemeente benoemd, de heer P. Houtkooper. VERHURING LANDERIJEN. Door de pachtkamer te Alkmaar is aan het algemeen burgerlijk armbestuur alhier toestemming verleend haar landerijen voor 3 jaren te mogen verhuren. DOOR DE GLADHEID. Tengevolge van de gladheid kwam het dochtertje van den heer J. van Splunter zoo danig to vallen, dat ze haar been brak.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6