Defensie verslindt 1800 millioen dollar De Amerikaansche begrooting Ierland's strijd tegen het terrorisme Poolsche troepen weldra gereed Engeland vordert scbepen „Statendam" wordt opgelegd Brand in tankwagen Fin'and bestelt skisleden Ook het eiland Dagoe gebombardeerd? Het geraamde tekort tot 1700 millioen dollar teruggebracht. IESNOEIING OP V-I VELE UITGAVEN. President Roosevelt heeft in het Congres de Amerikaansche begroo ting Ingediend, welke voorziet in uit gaven tot een bedrag van 8421 mil lioen dollar, waaronder begrepen een belangrijk verhoogde raming der uitgaven voor de landsverdediging, terwijl aan den anderen kant alle andere categorieën van uitgaven zwaar besnoeid zijn. Het totaal der geraamde uitgaven beteekcnt een vermindering van 675 millioen dol lar ten opzichte van het jaar, dat Juni 1940 eindigt. Roosevelt heeft de normale ontvangsten geraamd op 5548 millioen, d.w.z, een ver hooging van 382 millioen. In aanmerking nemende de terugvloeiing van het kapitaal overschot van de regeeringsondernemingen waarvan het totaal geraamd wordt op 700 millioen, blijft een geraamd tekort over van 5176 millioen, tegen 3933 millioen over hel voorgaande jaar. De president beeft voorts veranderingen aanbevolen in de belastingheffing, welke, naar schatting, 460 millioen zou opbrengen, waardoor het geraamde tekort in 1941 terug gebracht zou worden tot 1.716 millioen. Roosevelt heeft de volgende geraam de uitgaven voorgesteld: landsverde diging 1.800 millioen, werkverschaf fingsprogramma's 1.300 millioen, landbouwprogramma's 900 millioen- openbare werken en beleggingen 1.100 millioen, pensioenen 1.200 millioen, interest op de openbare schuld 1.100 millioen, kosten der regeeringsdepar- tementen 1 milliard. Ten aanzien van de uitgaven voor de landsverdediging zeide Roosevelt nog „Deze ramingen vormen de uitgaven, die noodig zijno m den ormale defensieve voorbereidin gen te ontwikkelen en te handhaven. Ook omvatten zij in verband met den wereldtoe stand de buitengewone uitgaven, noodig voor de departementen van Oorlog, Marine en Ju stitie, de kustwacht en het Panama kanaal". DE DEFENSIE-UITGAVEN. De begrooting van het Amerikaan sche departement van Oorlog bevat een verhooging van 14 millioen dol lar en bedraagt bijna 746 millioen dollar. Deze verhooging komt voort uit de noodzakelijkheid der verster king van de defensie van het Pa namakanaal, de vergrooting der be stellingen van oorlogstuig en de uitbreiding van het personeel van leger en luchtmacht. De begrooting van het departement van Marine vertegenwoordigt een stijging met bijna 188 millioen vergeleken met die van het voorafgaande jaar en bedraagt in totaal flOl1/^ millioen. De stijging is vooral veroorzaakt door den bouw van nieuwe schepen en ook door uitbreiding van marine-personeel en marineluchtmacht. Het departement van Marine zal 224 nieuwe vliegtuigen koopen en op stapel zetten twee pantserschepen, een vliegtuig-moederschip, twee kruisers, twee torpedobootjagers, zes duikbooten en vijf hulpschepen. Behalve deze gewone uitgaven verwacht Roosevelt buitengewone uitgaven voor de landsverdediging tot een totaal van ruim 302 millioen dollar, welke uitgaven noo dig zijn voor de vlootpatrouilleering in de neutraliteitszone, de bestrijding der spion- nage en de verzekering der kustbewaking. Geen genade meer met hongersta kers. Vele arrestaties In verband met den aanslag op den detective. In haar vastberadenheid om een einde te maken aan het terrorisme zal dé Iersche regèering zich in het vervolg niet laten beïnvloeden door gevangenen, die in hongerstaking 'gaan. Dergelijke gevangenen zul len in de gevangenis worden opge sloten. Dit is gisteren duidelijk gemaakt door den minister van justitie, toen hij in den Senaat het wetsontwerp op de noodbevoegd- heden, dat Woensdag door de Dail is aan genomen, indiende. Boland verklaarde, dat de regeering bij haar onderzoek naar de leden van een il legale organisatie, van welke bekend is, dat zij voornemens heeft tegen den staat, op een enkelen man bijna S000 Amerikaan sche dollars had gevonden. De aanslag op den detective. De detective Roche, op wien zooals wij gisteren hebben gemeld te Cork een aan slag is gepleegd, is intusschen gestorven, hoewel men nog bloedtransfusie heeft toe past. Roche behoorde tot de zoogenaamde Civic Guards, waarbij hij 16 jaar in dienst was geweest. Gisteren werd een krachtige bewaking bij de barakken van de Civic Guards gehandhaafd. Onbevoegde personen mochten niet naderbij komen. In verband met den aanslag wordt nog vernomen, dat Thomas Maccurtain, de eeni- ze zoon van wijlen den burgemeester van Crok, beschuldigd is van moord op den de- .ective. Overigens zijn gisteren in den loop van den dag meer dan twintig mannen ge arresteerd in de stad Cork en in de omge ving. De Dail heeft gisteren de aanvullende wet inzake vergrijpen tegen den staat aan genomen met 62 tegen 7 stemmen. De La- bour-afgevaardigden en een onafhankelijn lid stemden tegen, doch de oppositie heeft de regeering gesteund. De Senaat heeft de beraadslagingen over de wet op de volmach ten voortgezet. Om met de geallieerden te velde te trekken. Een zeer belangrijk aantal Poolsche troe pen, welker opleiding door de geallieerden ter hand is genomen, zal binnenkort gereed zijn om te velde te trekken, aldus heeft de Poolsche ambassadeur in Londen, graaf Raczynski, verklaard tijdens een dejeuner, dat gister te zijner eere werd aangeboden. Raczynski verklaarde verder, dat de ge- heele bevolking uit het westelijk deel van Polen van haar haardsteden verjaagd is en dat in Gdyngen en Posen geen enkele Pool meer over is. Een groot aantal Poolsche per soonlijkheden is in concentratiekampen op gesloten en duizenden zijn terechtgesteld. De Polen luisteren naar de Engelsche radio uitzendingen, ofschoon de meeste ontvang toestellen in beslag zijn genomen. De berich ten worden met verrassende snelheid ver spreid, zelfs in de meest geisoleerde streken des lands. Heden een gewijzigd kabinet in België Verklaring van dent Pierlot. Minister-Presi De eerste minister van België, Pier lot, heeft gisteravond tegenover de pers een verklaring afgelegd, waar in hij zeide: In den loop, van don-middag heb ik van den koning eenmredédeeling ontvangen, waarin ik er mede .be last wordt hem zoo spoedig mogelijk voorstellen voor te leggen betreffen de de wijzigingen, die in de samen stelling van de regeering zouden kunnen worden aangebracht. Ik ga dus aan het werk met den wensch zonder 'verwijl tot een resultaat te komen. s Verder heeft Pierlot nog gezégd, niet te verwachten, dat hij vóór heden vrij laat op den dag tot een resultaat zou kunnen ko men. Wellicht zal een korte verklaring in het parlement worden afgelegd, wanneer het parlement weer bijeen zal komen. Maatschappijen behouden de leiding over het varen. Het Eritsche ministerie voor de scheep vaart heeft een mededeeling uitgegeven, waarin gezegd wordt: Op 4 Januari heeft Sir John Gilmour, de minister voor de scheepvaart, er de verte-, genwoordigers van de kamer voor scheep vaart en de vereeniging van reeders in Li- verpool, betrokken bij geregelde passagiers- en vrachtlijnen, van in kennis gesteld, dat hij besloten heeft spoedig een politiek van vordering toe te passen op alle schepen, die ingeschreven zijn op Engelsche en kolonia le registers, en die op de groote vaart dienst doen, zulks vanaf den dag, waarop zij voor het eerst lossen in het vereenigd koninkrijk, nadat het plan in werking zal zijn getreden. Het plan zal niet uitgebreid worden tot sche pen, ingeschreven op registers der domi nions, van Indié of Birma. Besloten is, dat het plan op 1 Februari a.s. in werking zal treden, terwijl de data voor schepen, die op andere dan Engelsche havens Varen, nog overeengekomen zullen worden. De maatschappijen zullen zelve de leiding houden over het varen der schepen en zich slechts moeten onderwerpen aan de instruc tie betreffende te vervoeren lading en pro gramma's van de te volgen route, welke de minister zoonoodig zal geven. Engeland zet vroeg de klok vooruit! Over een maand reeds zomertijd. De bladen berichten, dat.de zomertijd dil jaar reeds in Februari zal worden ingevoerd dus twee maanden eerder dan gewoonlijk. Volgens de bladen zal de zomertijd worden ingevoerd in den nacht van 17 en 18 Febr. WEER DUITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN BELGIë. Het Belgische Ministerie voor de lands verdediging deelt mee, dal gisteren Duitsche vliegtuigen op zeer groote hoogte boven de provincies Limburg en Antwerpen' hebben gevlogen. Op verscheidene plaatsen heeft het luchtafweergeschut het vuur geopend, Geen emplooi voor het mailschip Naar wij vernemen heeft de directie van de HollandAmerika lijn besloten het s.s. „Statendam" op te leggen. Een van de redenen, die tot dit besluit hebben geleid, is, dat men in verband met de bijzondere tijdsomstandigheden niet vol doende emplooi voor het schip kan vinden. Zooals men zich herinneren zal lag het oorspronkelijk in de bedoeling de „Staten dam" in de laatste week van December, dus korten tijd nadat het in Nederland was teruggekeerd, weer naar Amerika te doen uitvaren, doch later heeft men het vertrek tot Januari uitgesteld. Door krachtig ingrijpen erger voorkomen. Gisteravond omstreeks kwart over zes is brand ontslaan in een tankwagen van de spoorwegen op het rangeerterrein nabij de Kruislaan te Amsterdam. Drie tankwagens, resp. met benzine, pe troleum en stookolie, gevuld, waren hij het rangeeren op elkaar geloopen, tengevolge waarvan de voorste uit de rails schoot en tijdens deze manoeuvre in brand geraakte Met twee stralen schuim en een straal water wist de brandweer hetv uur te doo- ven. De wragen is geheel uitgebrand. Dank zij de gunstige windrichting kon den de heide andere wagens gespaard blij ven. Ergerlijke baldadigheid Schuur met rieten matten afge brand. Gistermiddag omstreeks kwart over vijf werd brand ontdekt in een houten schuur, die tusschen de broeikassen staat, in de tuinderijen achter de Véencndaalkade. In de schuur was een groot aantal rieten mat ten opgeslagen, die gebruikt worden voor 't afdekken der kassen. De brandweer rukte uit met twee spuiten, doch die van de Ar- chimedesstraat behoefde geen dienst te doen. Met twee stralen op de spuit van de Van der Vennestraat werd het snel om zich heen grijpende vuur aangetast. Hoog sloe gen de vlammen op uit de droge matten en de felle vuurgloed lokte velen naar de plaats van den brand. Aangewakkerd door den sterken Oostenwind had het vuur spoe dig de schuur, met haar inhoud verteerd. Enkele omliggende kassen en gewassen le den' eenige schade. De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in baldadigheid van jongens, die over de dichtgevroren slooten den tuin heb ben kunnen bereiken en daar een vuurtje hebben gestookt. De schade wordt door ver zekering gedekt. HULPACTIE IN VELE LAN DEN KRACHTIG VOORTGEZET Finland heeft driehonderd skisleden be steld voor het vervoer van gewonden. Noor wegen zal bovendien tweehonderd skisleden cadeau* doen. De hulpactie in verschillende landen wordt krachtig voortgezet.- In gezaghebbende kringen wordt verno men, dat de Brilsehe regeering, overeenkom stig het onlangs door den Voikenbondsraad genomen besluit, bereid is in iedere mate, welke mogelijk is, de verzending van wa pens naar Finland te vergemakkelijken. Dezelfde kringen doen evenwel opmer ken, dat in de eerste plaats aan de behoef ten van Groot Brittannië zal moeten zijn voldaan. In Amerika wordt thans geconfereerd over een te verstrekken leening v. honderd mil lioen dollar en kwijtschelding van schulden uit den vorigen oorlog. 4G0 Amerikaansche vliegtuigen? Een lid van de Amerikaansche le gatie te Riga heeft medegedeeld, dat Finland tegen het einde van deze maand 400 vliegtuigen en een on geveer gelijk aantal Amerikaansche piloten zal ontvangen. Een Deensch zakenman, die onbekend weuscht te blijven, heeft bij een Deensohe automobielfabriek 50 groote vrachtauto's be steld, welke naar Finland moeten worden gezonden. De prijs van deze wagens bedraagt 500.000 Deensche kronen. Ter gelegenheid van het nieuwe jaar heeft het Bazeler Comité tot hulp aan Finland een bedrag van 100.000 Zwitsersche francs over gemaakt naar Helsinki. De bevelhebber van het Zweedsclre vrij willigerscorps voor Finland, luitenant-gene raal Linder, zal in de eerstvolgende dagen naar Finland vertrekken. De Zweedsche nationale inzameling voor Finland heeft thans een bedrag van rond 6V2 millioen kronen bijeengebracht. Naar „Tidenstegen" meldt, zullen aan het einde van deze week de eerste honderd Noorsche vrijwilligers naar Finland vertrek ken. Finnen zouden op vier plaatsen Rusland zijn binnengedrongen. Het Deensche blad „Berlingske Aftenavis" bericht volgens U. P., dat niet alleen hel Estlandsche eiland Oesel, waaromtrent wij elders in dit nummer uitvoeriger berichten, doch ook het eiland Dagoe, waar zich even eens Russische vliegvelden bevinden, door de Finnen is gebombardeerd. Dit blad bericht ook, dat er geruchten gaan, dat de Moermanskspoorlijn op twee plaatsen, waar bruggen verwoest werden, is vernield, waardoor de verbipding van Le- PUBLICATIE VOEDERNORMEN VOOR DE PERIODE 8 JANUARI tjn. 4 FEBRUARI 1940. De Minister van Economische Zaken maakt het volgende bekend: De normen, volgens welke voor de perio de 8 Januari t.m. 4 Februari 1940 veevoeder toewijzingen worden verstrekt, zijn de vol gende: L RUNDVEE, per dier per 4 weken. 1. Melk- en kalfkoeien, ten minste één maal gekalfd hebbende. 2. Iloogdrachtig jongvee (ten minste 7 maanden drachtig). 3. Mestvee in het bezit van twee of meer breede tanden (inclusief ossen met twee breede tanden). 4. Stieren ouder dan 6 maanden, nog niet in het bezit van twee breede tanden welke voldoen aan den eisoh van de Neder- landsche Veeiiouderijcentrale, voor boven tallig geregistreerde stierkalveren. 5. Andere stieren, wel in het bezit van twee breede tanden. a. van bedrijven kleiner dan 5 ha, waar slechts 1 van de genoemde dieren aanwezig is, 70 kg. b. van bedrijven kleiner dan 5 ha, waar slechts 2 van de genoemde dieren aanwezig zijn, 63 kg. c. van alle overige bedrijven, 56 kg. Indien het bedrijf behoort tot een der be drijven, weike voor de voorafgaande toe- wijzings-penode als consumptiemelkbedrijf beschouwd werden, terwijl de gemiddelde winterproductie minstens 9 liter per dier per dag bedraagt, wordt den veehouder voor elke meLk- en kalfkoe een extra toe wijzing van Vt kg. per dier per dag ver leend. Per dier per 4 weken. 6. Stieren 1 jaar en ouder, nog niet in het bezit van twee breede tanden (niet be- hoorende tot groep 4 of 5) 28 kg. 7. Mannelijk jongvee, jonger dan 1 jaar, niet behoorende tot een der hiervoor ge noemde categorieën, wegende 80 kg. en meer 23 kg. 8. Vrouwelijk jongvee, 1 jaar en ouder, 14 kg. 9. Mestvee, geen mestkalveren. 14 kg. 10. Vrouwelijk jongvee, jonger dan 1 jaar, niet behoorende tot een der vorige ca tegorieën, wegende -80 kg. en meer, 14 kg. 11. Mestkalveren, nihil. 12. Vrouwelijk jongvee, jonger dan 1 jaar, niet behoorende tot een der vorige ca tegorieën, wegende minder dan 80 kg., ni hil. 13. Mannelijk jongvee, jonger dan 1 jaar, niet behoorende tot een der vorige catego rieën, wegende minder dan 80 kg., nihil. Over het algemeen zijn deze normen slechts weinig veranderd. Het is evenwel noodig, dat men zuinig blijft en zoo mogelijk krachtvoeder spaart voor de perioden, waarin een grootere hoe veelheid krachtvoeder noodzakelijk is. II PAARDEN. Per dier per 4 weken: 1. Werkpaarden 3 jaar en ouder, niet tot cie volgende categoriën behoorende: a. van bedrijven met 50100 bouwl. 28-kg. b. van bedrijven met 550 bouwl. 28 kg c. van bedrijven met minder dan 5 bouw land (voor slechts 1 paard per bedrijf) 28 kg. 2. Manege- en stalhouderspaarden max. 84 kg. 3. Politiepaarden, maximum 112 kg. 4. Sleeperspaarden, melkrijderspaarden en andere paarden, welke buiten het landbouw bedrijf zwaren transportarbeid verrichten, maximum 112 kg. 5. Jonge paarden 13 jaar 56 kg. 6. Veulens beneden 1 jaar 56 kg. 7. Hengsten van 13 jaar 84 kg. S. Hengsten boven 3 jaar 84 kg. Behalve volgens deze normen kan ten be hoeve van hengsten, die in Januari of Febr gekeurd moeten worden, van 8 Januari af 2 kg. krachtvoeder per dier en per dag extra toegewezen worden. III. VARKENS. Per dier per 4 weken: 1 Biggen tot 30 kg. 7 kg. per. dier per 4 weken; 2 varkens van 30 tot 95 kg., benevens var kens boven 95 kg., fokzeugen en dekbee- ren: a. op bedrijven, welke als zwaarmes- tersbedrijven kunnen worden aangemerkt 87 kg. (idem); b op de overige bedrijven 67 kg. (idem.) met dien verstande, dat de per 4 weken te verstrekken hoeveelheid maximaal gelijk is aan 50% der varkens- toewijzing vermenigvuldigd met de hiervoor Postvluchten op Indië Op de heenreis landde de Oehoe gisteren te Basra. terwijl de Pelikaan en de Gier op de terugreis resp. te Basra en te Medan arriveerden. vermelde normen van 87 kg. of 67 kg, Wordt minder dan 50% van de toewijzing benut, dan wordt het opgegeven aantal varkens met de betreffende norm verme nigvuldigd. Voor een zwaarmestersnorm van 87 kg, kunnen in aanmerking komen varkenshou ders, woonachtig in de provinciën Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht ten aan zien van wie het aantal varkens boven 90 kg. dat op de registratiekaart voor de pe riode van 13 November tot 11 December! staat vermeld, ten minste 50% bedraagt van het totale aantal varkens boven 30 kg. Fokzeugen en dekbeeren blijven daarbij echter buiten beschouwing. Afgezien van het voorgaande vormen d« varkenshouders met een toewijzing van 2 of minder vax'kens een categorie op zich zelf en ontvangen als zoodanig volgent onderstaande tabel een krachtvoederto» wijzing. Voedertoewijzing: Varkens- Aanwezige Krachtvoedej toewijzing. varkens. per 4 weken, 1 1 56 kg. 2 1 67 kg. 2 2 112 kg. 3 1 67 kg. 3 2 112 kg. 3 3 112 kg. Deze normen gelden voor alle varkenshou ders met een varkenstoewijzing van 1 t/m 3, Onderscheid tusschen zwaarmestersbedrijven en andere bedrijven wordt daarbij dus niet gemaakt. Hoewel de zwaarmestersnorm van 87 kg. in het algemeen slechts voor varkens houders uit de provinciën Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht kan gelden, staat de mogelijkheid open om in zeer speciale ge vallen ook varkenshouders huiten die pro vinciën hiervoor in aanmerking te doen ko men. Voor boventallig toegewezen varkens kan niet eerder een krachtvoer toewijzing worden gedaan, dan nadat de „gewone" toewijzing voor 100 is benut. Voor elk varken, dat ech ter hoven die aangegeven 100 wordt ge houden, kan 28 kg. per dier per periode wor den toegewezen. De sterzeugen en stamboek- dekbeeren vallen geheel buiten de bovenom schreven regeling en zullen steeds een toewij. zing van 67 kg. per dier per periode ontvan gen. f IV. SCHAPEN. per dier per 4 weken. 1. Fokooien vóór 1939 geboren 7 kg. 2. Fokrammen vóór 1939 geboren 7 kg. 3. Schapen in 1939 geboren 7 kg. 4. Andere schapen 7 kg. Voor specifieke schorren- of kwelderscha- pen kan desn-oods max, 10 kg. per dier per 4 weken worden toegewezen. V. GEITEN. 1. Melkgeiten 7 kg. 2. Dekbokken 14 kg. 3. Jonge geiten en lammeren, niet tot de eerste twee categoriën be hoorende 7 kg, VI. PLUIMVEE. 1. Hoenders van fok- en vermeerderings« bedrijven voor 100 van het door de Ne- derlandsche Centrale voor Eieren en Pluim vee toegestane aantal, 3.1 kg. 2. Hoenders van alle overige bij de L.C, O. georganiseerde pluimveehouders tot een maximum van 60 van het begin Septenu ber geïnventariseerde aantal, 3.1 kg. 3. Piepkuikens beneden 12 weken, 1.7 kg< 4. Eenden van fok- en vermeerderings- bedrijven voor ten hoogste 100 van het door de Nederlandsche Centrale voor Eie ren en Pluimvee toegestane aantal aan ge« mengd graan, 3.1 kg. 5. Eenden voor specifieke eendenbe- drijven tot een maximum van 75 van 't begin September geïnventariseerde aantal aan gemengd graan, 3.1 kg. 6. Eenden van alle overige bedrijven tot een maximum van 75 van het begin Sep tember geïnventariseerde aantal aan ge mengd graan, 4 Kg. 7. Kalkoenen van georganiseerden bij de L.C.O.'s voor het door de georganiseerden opgegeven aantal, 4 kg. 8. Ganzen van georganiseerden bij de L.C.O.'s voor het door de georganiseerden opgegeven aantal, 2.8 kg. (Adv.) ningrad met het schiereiland Kola verbro ken is. Hierdoor zouden de steden Moer- mansk en Kirovsk, met 50.000 inwoners aan een voedseltekort hebben te lijden. Op vier plaatsen Rusland bin nengetrokken? De Finsche militaire autoriteiten bevesti gen, dat de Finnen op vier verschillende plaatsen op Russisch grondgebied zijn door gedrongen. Gisteren werd Hangö twee maal door Rus sische vliegtuigen gebombardeerd. Tusschen de veertig en vijftig brandbommen werden uitgeworpen. Er werd slechts lichte schade aangericht. Tiroolschc meerderheid stemt Duitsch Ondanks het feit, dat het land in oorlog is. De meerderheid van de Italiaansche burgers van Duitschen oorsprong in Zuid-Tirool, heeft zich naar „U. P." verneemt, voor het Duitsche burger schap verklaard, ondanks het feit, dat Duitschland in een oorlog betrok ken is. De officieele cijfers, die hier gepubliceerd zijn, toonen aan, dat 185.365 Italianen van Duitschen oorsprong voor verhuizing naar het Duitsche rijk hebben gestemd. Hoewel het aantal personen, dat aan deze volks stemming heeft deelgenomen, niet officieel is bekend gemaakt, wordt algemeen aangeno men, dat minstens 75 procent zich ten gun ste van Duitschland heeft uitgesproken. Binnen enkele dagen zullen bijzonderheden over deze volksstemming worden bekend ge maakt Mnssolini als Kerstmannetje De Italianen in Tnnis bedacht, Met Kerstmis hebben de Italiaan sche kinderen in Tunis van Musso- lini geschenken van allerlei aard ge kregen. In Tunis zelf zijn 1800 Kerst pakketten verdeeld, welke door de kinderen en hun ouders met betoo gingen voor den Duce en het Itali aansche moederland in ontvangst werden genomen. £cfia/xn EUWE EN KERES WEER GELIJK. Keres wint de afgebroken zesde partij. Gistermiddag is de zesde partij van den Vara-tweekamp tusschen dr. Euwe en Ke res, welke op 1 Januari te 's-Gravenhage na den 43sten zet werd afgebroken, voort gezet in het Amsterdamsche schaakhuis Ke res won na 55 zetten. Beide spelers hebben thans 4 punten. McAaaUen, DE MILITAIREN EN DE K.N.S.B. Er heeft zich een commissie van initiatie! en aanbeveling, bestaande o.m. uit Mr. C. P. Eecen Gzn. te Bergen (N.H.) voorzitter van den K.N.S.B. gevormd, welk comité zal trachten den militairen op daarvoor ge schikte banen der bij den K.N.S.B. aange sloten vereenigingen gelegenheid tot rijden .te yerschaffen.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2