DE DORPENTOCHT OP DE SCHAATS IN NOORD-HOLLAND. Een wedstrijd in het ringsteken op de schaats werd onder groote belangstelling De finale van de 1500 meter tijdens de nationale schaatskampioenschappen te Groningen, waar Jan Langendijk op den op de ijsbaan Amsterdam-Noord gehouden. Een der paren in actie hoogsten titel beslag wist te leggen. - De nieuwe kampioen is zijn tegenstander een goed stuk voor Als militairen verhuizen in wintertijd, wordt het potkacheltje niet vergeten. Dat kan in koude dagen niet gemist worden Nida Sneff, de bekende zwemster, toont, dat zij ook de kegelsport een goed hart toedraagt tijdens het tournooi, dat in de hoofdstad werd gehouden De commissaris der Koningin in Groningen, mr. J. Linthorst Homan,- was een der eersten, die den nieuwen schaatskampioen van Nederland, Jan Langendijk, gelukwenschte met het behalen van den titel Dr. Max Euwe en zijn echtgenoote feliciteeren Paul Keres, die Zondag zijn 24sten verjaardag vierde, voor den aanvang van de te Rotterdam gespeelde partij in den tweekamp tusschen beide schaakmeesters Op de Amsterdamsche Sintelbaan werden Zaterdag schaatswedstrijden gehouden voor militairen en matrozen. Aangemoedigd door hun kameraden probeeren eenige deelnemers elkander den loef af te steken Gebakken bokking, zoo uit de pan, die op de Gouwzee bij Monnikendam werd verkocht vond gretig aftrek bij de deel nemers aan den dorpentocht op de schaats door Noord- Holland Niettegenstaande de ingevallen dooi namen zeer velen deel aan den 70 K M. dorpentocht op de schaats in Noord-Holland. De drukte te Monnikendam, j waar moest worden afgebonden en overgestapt op de Gouwzee, voor het traiect naar Marken

Schager Courant | 1940 | | pagina 4