Langendijker Groentenveilingen Bestellingen blijven schaarsch Mijnhardtje Marktberichten DE CRISIS-TUINBOUWBESCHIKKING 1940 L Deze beschikking wijkt maar weinig af van die van het vorige jaar, gebaseerd als zij is op het overeenkomstige Besluit, dat ook maar weinig verschilde van dat van 1939. Van belang is, vooral voor hen, die sterk hebben geageerd tegen de heffing van f 50 per HA. aardappelen, dat deze weer is gecontinueerd. Per saldo is dit niet zoo erg,als de minimumprijs nu maar op een dergelijke basis wordt gebracht, dat de verbouwers hun brood er mee kunnen ver dienen. Dan zullen velen er ongetwijfeld belang in stellen, dat de verplichte veiling van vroege en daarmee gelijkgestelde aardappe len, evenals in 1939 ook dit jaar slechts tot 15 Juli geldt. De actie, om dien datum tot 1 Augustus verschoven te krijgen, heeft dus geen succes gehad. De maat voor de te vei len pootaardappelen is op 50 m.m. gebleven. Een nadere bepaling is opgenomen, waar bij de teelt van tuinbouwzaden slechts mag geschieden op een daartoe strekkende ver gunning, evenwel tot geen grootere opper vlakte dan het vorige jaar. 1939 NIET VEEL MINDER SLECHT DAN 1938. Uit de omzetcijfers van de veiling der Langendijker Groentencentrale te Broek op Langcndijk over 1939 komt wel vast te staan dat het afgeloopen jaar maar weinig slech ter was dan 193S voor onze tuinders. Inclusief de uitbetaalde minimumprijzen beliep do omzet in 1939 in totaal f 1.695.000 en in 1938 slechts f 1.565.000, wat een ver schil geeft van f 130.000. Let men op de to tale omzetten met inbegrip van steunuit- keeringen, dan blijkt -dat deze respectieve lijk f 1.760.000 en f 1.817.000 hebben bedra gen, alzoo slechts een verschil van f 57.000. Neemt'men bovendien nog in aanmerking, dat de omzet over Dec. '39 bedroeg f 144.965 en in dezelfde maand van 1938 slechts f 90.260, dus f 54.000 meer in Dec. '39, ont staan door een in die maand ongewone op leving, dan blijkt wel heel duidelijk, dat de toestand in het afgeloopen jaar voor de tuinders weinig gunstiger is geweest dan in 1938. SOEPEL VOOR BEDRIJVEN BOVEN 10 H.A. De intrekking van liet tuinbouwteeltrecht voor bedrijven boven 10 H.A. zal niet gei den ten aanzien van meerjarige gewassen (aardbeien, rabarber). Zoo juist vernemen we, dat die intrekking ook niet zal geschie den ten aanzien van het tceltrecht, verleend voor vroege, of daarmee gelijkgestelde aard appelen. Ook hier geldt: De soep wordt niet zoo heet gegeten, als ze wordt opgediend'. UIEN-EXPORT. De uien-export over de maand December heeft aan de verwachtingen meer dan be antwoord. België en Engeland, de voorna me afnemers van dit product, lieten zich ook nu niet onbetuigd. Naar het eerste land gingen 1.000.000 kg. en naar het tweede 17.830.000 kg. De uitvoer naar Duitschland vormde.een zeer gunstige tegenstelling met die in dezelfde maand van 1938. Toen nam dat land slechts 2000 kg. af, en nu niet min der dan 3.177.000 kg. Ierland liep daaren tegen van 390.000 kg. in Dec. '38 tot nihil in Dec. '39 achteruit De andere landen ga ven geen verschil van beteekenis te zien, zoodat, daar Engeland ruim 5 millioen kg. meer betrok dan in 1938 de uitvoer nu 22.253.000 kg. bedroeg tegen 14,341.000 kg. in Dec. van 1938. Buitengewoon groot was de export uit Goeree en üverflakkec. Niet minder dan 13.061.000 werden daar afgescheept tegen 7.457.000 kg. in Dcc. '38. Ook Schouwen-Dui- veland maakte een goed figuur met zijn 3.417.000 kg. tegen 1.650.000 kg. hef vorige jaar. Met Noord-Holland was het juist an dersom. Daar werden in Dec. 1038 nog 1.049.000 kg. uitgevoerd en in de gepasseer de maand slechts 398.000 kg. ZU1DSCHARWOUDE ONBEWOONBAAR OF NIET? Een commissie uit Ged. Staten heeft ten raadhuize een openbare zitting gehouden in verband met het beroep, dat de heer J. Hart had ingesteld tegen het besluit van den gemeenteraad, waarbij de woning van den heer Hart onbewoonbaar werd ver klaard. De heeren Michels en Slingenberg van Ged. Staten hadden een en ander, ver gezeld van den Inspecteur der Volksgezond heid, den heer Bakker Schut, in loco opge nomen. De heer Hart wees op de verbeteringen, die hij successievelijk aan de woning had laten aanbrengen en de bezwaren, welke aan de verplaatsing van zijn visschersbe- drijf waren verbonden. Gevraagd naar den prijs, dien de provincie destijds had gebo den (f 1800- deelde hij nu mede. dat hij het voor dat bod wel had gelaten, als het ge meentebestuur hem toen gewaarschuwd had. De burgemeester verdedigde het standpunt van het gemeentebestuur. Uitspraak volgt later. NOORDSCHARWOUDE. AMUSEMENT VOOR DE SPAARDERS. Het spaarfonds van de Langendijker af- declingen van de V.A.R.A., heeft in „Con- cordia" het gezelschap Gerard v. d. Mae- sen laten optreden voor de spaarders en andere belangstellenden. Een zeer talrijk publiek heeft deze uitvoering bijgewoond en genoten van het hetgeen geboden werd. Het gezelschap, dat reeds eerder aan den Laneendijk is opgetreden, heeft hier een goeden naam verworven, welke het zich dezen avond nog steviger gevestigd heeft. Begeleid door het huisorkest van het ge zelschap heeft Lisette Stevens een aantal liedjes gezongen; ernst en luim wisselden elkaar af. Net danspaar, de Boja's bracht eenige mooie dansen .welke luide toege juicht werden. De toeren van den gooche laar werden met bewondering gevolgd. De lachspieren werden danig in hewesing ge bracht door het gezamenlijk optreden van dezen vingervlugge^ professor en den clown van het gezelschap. Dit alles aan elkaar gepraat door de geestige conference van den leider van het gezelschap, heeft den aanwezigen een mooien avond bezorgd. Vooral ook de muzikale show na de pau ze. oogstte veel succes. SCHOORL BURGERLIJKE STAND Over de maanden November en December 1939. Geboren: Engelina Maria, dochter van Andreas Petrus van Overmeeren en van Petronella Catharina Stam; Petrus Theo- dorus, zoon van Martinus Zut en van Ja- coba Maria Zwagerman; Johanna Cathari na Maria, dochter van Petrus Delis en van Martha Anthonia Roozcndaal; Geertruida, dochter van Gerrit Minkema en van Geer truida Maria Krom: Albertus Jacobus, zoon van .Tacobus Hof en van Cornelia Hes; Pe tronella Wilhelmina, dochter van Cornelis Jozef Dongelmans en van Geertje Vras- donk. Overleden: Hendricus Theodorus Koore man, oud 57 jaren, zonder beroep, overl. le Amstedam, echtgenoot van Jansje Serné. Karei Elie Bomhard, oud 66 jaren, zonder beroep, overleden te Alkmaar; Adriana Beukers, oud 69 jaren, echtgenoote van Jan Ridder. Jacob Raven, oud 61 jaren, zonder beroep, echtgenoot van Maria He.n- drica Grin; Marijtje Schriekcn, oud 56 ja ren. zonder beroep, ongehuwd, dochter van Meijert Schriekcn. wonende te Schoorl en van Jannetje Voorthuijscn (overleden). Adriana Lomve, oud 66 jaren, echtcenoote van Gerrit Roozendaal; Anna Catharina van Dijk, oud 78 jaren, echtgenoote van Johannes IJpclaan; Aarjen van Lienen, oud 81 jaren, zonder beroep, echtgenoot van Antje Bruijn. Gehuwd: Jacob van Baasbank oud 31 ja ren, assitent bedrijfsleider en Dina Cornelia Roos, oud 29 jaren, leerares lichamelijke oefening, wonende te Haarlem. Ajndere tijden, andere prijzen. - Omstandigheden anders. Veel wat vroeger niet was, staat nu een prijsstijging in den weg. Sprekende cijfers in dit opzicht geeft Frankrijk. Men hoopt nu weer. - Voor Duitschland stel le men zijn verwachtingen ook niet te hoog. Bestellingen zeer schaarsch. Als het niet zeer noodzakelijk is, koopt men niet. Bovendien, gecentraliseerde in voer. Onvoldaanheid en onte vredenheid bij de tuinders. Ver wachtingen, opgewerkt voor bete ren gang van zaken, nog niet in vervulling. - Aanvoeren wa ren gering. Vorst bemoeilijkt aan- en vervoer. Op beschrij ving verkocht. Roode, witte en gele kool hielden ongeveer het zelfde prijsniveau. - Uien heb ben het hard te verantwoorden. Geen beste prijzen. - Aanvoer peen. Iets hoogere prijs. - Idem bieten. Als men in de kringen van den tuinbouw bij dit strenge winterweer nog op resultaten hoopt als die welke zij in normale tijden in het winterseizoen van hun stapelproduc ten kregen, dan zullen zij zeer zeker bedro gen uitkomen. Eveneens zullen zij dit, voor zoover het op het oogenblik te bekijken is, als zij rekenen op prijzen, gemaakt in den wereldoorlog van 19141918. Daarvoor zijn de toestanden immers te veel gewijzigd, contingcnteeringen, uitvoerverboden, exhor- bitante hooge invoerrechten en wat dies meer zij, kenden ze toen nog niet. De zeer nadcelige resultaten doen zich nu maar al te ernstig voelen. Neem b.v. Frankrijk. Be halve dat de groenteninvoer gedurende de periode van 15 Maart tot 15 October geheel is verboden, zijn de invoerrechten op ver schillende producten zoo hoog, dat ze prac- tisch met een invoerverbod gelijk staan. Op sluitkool, uien en wortelen wordt een in voerrecht van ongeveer f300 per spoorwa gen geheven. De vroeger zoo belangrijke handel op Frankrijk heeft daardoor zoo goed als niets meer te beteekenen. Witte en roode kool, alsmede wortelen en uien vinden vroeger in Frankrijk een dankbaar Afzetgebied. Zoo werd in 1933 nog 4.945.000 kg. voor f 189.000 an groenten naar dat land geëxporteerd. In 1938 was dit tot 47000 kg. voor f2000 teruggcloopcn en in 1939 tot nihil. Nu schijnt er echter weer vraag naar wintergroenten te ontstaan, doch in de Langendijker tuinbouw streek hebben we daarvan nog niets bemerkt. En wat den export naar Duitschland betreft, ook daarvan moet men niet al te veel venvach ten. Men mag niet vergeten, dat men zich daar zoo lang mogelijk zelf wil redden; aan schulden ma ken in het buitenland, heeft men daar een broertje dood. We hebben van enkele kooplieden gehoord, dat de bestellingen zeer schaarsch bin nenkomen en dat men niet boven een bepaalden prijs gaat. DU is geheel in overeenstemming met het besta'an van een gecentraliseerden invoer stuit <JI« «W tAvoorkomt erger door' De echte xljn niet rond, maar hartvormig. W1ERINGERWAARD VARA-AVOND MET DAAN POOL. Het was Zondagavond bij den heer R. Breed voor een volle zaal dat de afd. Wie- ringerwaard van de VARA een propaganda- avond heeft gehouden, waarop deze met groote voldoening kan terugzien. We had den het genoegen om weer eens naar den Oudesluizer humorist te kunnen luisteren, terwijl door den heer Swierstra van Hoorn een propagandistisch woord werd gespro ken. Na een welkomstwoord van den heer C. Wit kwam direct onze Daan voor het voet licht, die met een geestig praatje het pu bliek al dadelijk te pakken had. Het was de 19 maal, dat hij in Wieringerwaard op trad, doch nu niet meer alleen, maar met 5 man sterk. Het was weer een zeer vari- eerend programma van ernst en luim. Als le nummer hoorden we: „Zij die naar het zonlicht snakken", gevolgd door: „Mijn nichtje Kee uit Zeerikzee". Henk Borst heeft zich doen kennen als een goed zanger: Door hem werd voorgedra gen: „Voor hen die achterbleven". Verder verschenen ten tooneele Mimi Pool, een zangeres en een uitstekende accordeoniste. Na hun eerste optreden werd door den heer Swierstra een propagandarede gehou den. Hij sprak allereerst woorden van hul de aan het adres van Daan Pool. De VARA geeft niet alleen goede uitzendingen, doch zoekt ook, door het houden van vergaderin gen enz. contact met de leden. Contact is van de allergrootste beteekenis. De Vara neemt een voorname plaats in. Ze is op democratischen leest geschoeid. Er zijn ech ter veel kosten aan het omroepwerk ver bonden. Laat iedere luisteraar een steentje bijdragen. Te velen houden zich nog afzij dig. Na de pauze opende Daan weer met „Le vensfilm", gevolgd door „O mijn lotje". Ver volgens Holland-Indië" door Mimi Pool en Henk Borst „Mijn Trjjn", accordeonmuziek door Bohbv. Verder „Ze Zeggen", een ge sprek tusschen twee kwaadsprekende vrou wen naar aanleiding van hetgeen verleden jaar over Daan is gepraat. Als laatste num mer „De Zee Roept" een potpourri, waar mee 't gezelschap een groot succes heeft behaald. Vermelden we nog dat de prach tige décors en costumes veel hebben bij gedragen tot het welslagen. Het daverend applaus was dubbel en dwars verdiend. Met woorden van dank gesproken door Daan en den voorzitter werd het officieele gedeelte gesloten, waarna het traditioneele bal de aanwezigen nog geruimen tijd bijeen hield. KREUPELEN MAAR. De Nieuwesluizers laten het er niet bij zitten. Zondagmiddag werd wederom een wedstrijd gehouden in het hardprikken. waaraan door 28 pqr^onen, werd deelgeno men. De le prijs werd gewonnen door Jb. Slikker; 2e prijs P. Braaf; 3e prijs H. Hen driks; 4e prijs J. Raven; 5e prijs J. Meel dijk; 6e prijs P. Kleen; en 7e prijs A. de Vries De prijzen bestonden uit sigaren spek tulpband, metworst enz. HOOGWOUD VERKOOPING. Ten overstaan van den waarnemend no taris mr. H. de Boer heeft in het café van den heer J. Modder de publieke verkooping plaats gehad van de woning van mevr. wed. GlasSijp. Eigenaar werd de heer J. C. Benit, Boekeiweg, alhier, voor de som van f 2160.—. VOOR HET KIND. De verkoop van postzegels en prentbrief kaarten „Voor het kind" heeft in het dorp Hoogwoud met de Gouw en de Langereis, dank zij de hulp van active dames, opge bracht f 137.77. Duitsch vliegtuig-expert geïnterneerd Zijn vrienden pogen hem te be vrijden. De „Daily Telegraph" bericht, dat de Duit- sche vliegtuig-deskundige dr. Gustav Lach man, die sedert een aantal jaren in Enge land woonde en zich daar wijdde aan we tenschappelijke navorschingen, in een in- terneeringskarnp is opgesloten. Hij is na den oorlog op uitnoodiging van Handley Page naar Engeland gekomen om onderzoekingen te doen naar de „spleetvleugel". Hij is lid van de Roal British Aeronautical Society, en gehuwd met een Engelsche. Zijn vrienden pogen zijn invrijheidsstelling te evrkrijgen. Nationaal-Socialistisch hoofdkwartier in Mexico? Van geloofwaardige zijde wordt medege deeld, dat president Cardenas de geheime politie opdracht gegeven heeft een onder zoek in to stellen naar de geruchten, vol gens welke nationaal-socialistischc agenten op Mexicaansch gebied een hoofdkwartier zouden hebben gevestigd om sabotage op het gebied van de Vereenigde Staten uit te voeren. In de laatste weken zouden verschei dene malen agenten de grens zijn overge trokken. WARMENHUIZEN PAKHUISBRAND. Kostbaar handelsmateriaal een prooi der vlammen. Zaterdagmorgen omstreeks half elf ont stond brand in een der pakhuizen van den heer C. Beemsterboer, zaadhandelaar, al hier, waarin was opgeslagen een groote partij pootaardappelen, zaaizaad, erwten- ruiters, sproeimiddelen enz. Voor een oogen blik was het een geweldige vuurzee en liet de toestand zich ernstig aanzien, daar het pakhuis midden in de bebouwde kom staat. Dank zij echter het stilte kalme weer, is de brand tot dit pand beperkt gebleven; an ders zou de ramp niet te overzien zijn ge weest. Burgemeester Nolet nam het wisse voor het onwisse en waarschuwde de brandweer uit Alkmaar. Door krachtdadig optreden wist men erger te voorkomen. De oorzaak van den brand is onbekend, vermoedelijk is er door het stoken, om de aardappelen vorstvrij te houden, iets met een der toestellen gebeurd. Een hoeveelheid kostbaar handelsmateri aal is verloren gegaan. Alles was verzekerd. ZURE 'T ZAND. ONTHEFFING VERLEEND. De Hoofdinspecteur van den Arbeid heeft aan de melkrijders L. R. van der Linden en H. Bakker, beiden alhier, ontheffing ver leend van de desbetreffende bepalingen van het Rijtijdenbesluit, waardoor aan de bestuurders hunner vrachtauto's een af wijking van de rij tij den regeling Is toege staan, echter onder bepaalde voorwaarden. BENOEMD. Tot voorzitter en secretaris der Commis sie tot Wering van Schoolverzuim alhier zijn benoemd respectievelijk de heeren J. A. de Wit en B. Elzer. BERGEN IJS WEDSTRIJDEN AFGELAST. De Wedstrijden om den Kennemer Wis selbeker. welke heden op de banen van de Berger IJsclub zouden worden gehouden, gaan wegens de ingevallen dooi niet door. en inkoop voor Nederlandsche tuinbouw producten in Duitschland, waardoor is uit gesloten, dat fancy-prijzen zullen wor den betaald, die in den wereldoorlog wer den gemaakt. En zoo was in de afgeloopen week merk baar een golf van onvoldaanheid, om van ontevredenheid maar niet te spreken. Alles werkte nu toch mee: er is toch groot ge brek aan onze groente en het strenge win terweer moest toch de vraag stimuleeren. Dat was toch vroeger altijd het geval! Eu dan, zoo hoorden we er verschillenden, had men toch zoo goed als verzekerd, dat met Nieuwjaar de vraag uit Duitschland zou ko men. Het zou dan beter worden. En daar mee was dan ook de pil, in den vorm van een weinig sympathieke regeling van mi nimum en vergocdingsprijzen, verguld. De tuinders wachten nog steeds en uit Duitsch land ziet men nog niets komen. Inderdaad werkt zooiets teleurstellend, en na al de el lende, die de tuinders hebben doorgemaakt, is een dergelijke ontgoocheling bitter; men meende nu spoedig een wat veiliger haven te bereiken, waar men wat op adem kon komen, doch, hoewel men die meende te zien, ze is alweer niet bereikt. Er was vrij goed geteeld, de kwaliteit van de kool is goed, vele factoren wezen op een goed ver loop en het blijft maar wachten. Het stem mingsbeeld aan de veilingen was somber de afgeloopen week. opgewekte verwachtin gen gingen niet in vervulling, lang gekoes terde hoop. die sterk in de richting der werkelijkheid kwam. vervloog in rook. En weer wacht en hoopt het eens zoo wel varende, maar nu verarmde Langendijk. De aanvoeren, welke in de afgeloopen week werden aangeboden, waren niet groot.' In het begin der week waren ze zelfs al zeer klein, gevolg van de moeilijkheid van transport. Het binnenland kon wel wat gebruiken, doch de wegen waren zoo glad, dat vervoer met groote moeilijkheden gepaard ging. Aan het vervoer naar het buitenland was het risico verbonden, dat de groenten be vroren op de plaats der bestemming aan kwamen. Per schuit kon niets worden aan gevoerd: de tuinders verkochten op mon ster, of liever op beschrijving, en zoo wer den er op het laatst der week nog heel wat partijen kool verhandeld. De meeste roode kool kwam aan de veiling van den N'oordcrmarktbond. Er werden ongeveer 27 spoorwagens verkocht. Eerste kwaliteit van ongeveer 3 pond bracht van f5.10—f5.40 op, voor de grovere sorteering werd f 4.60—f 5 betaald. Tweede kwaliteit werd verkocht voor f 4.30— f4.60 tot f4.90. Deze prijzen waren niet hooger dan de vorige weken. Gele kool werd over beide veilingen in ongeveer dezelfde hoeveelheden verhan deld. Ook voor deze koolsoort weken de prij zen maar weinig af van die, in de laatste weken besteed. Voor eerste kwaliteit van de meest gewilde sorteering werd f3.10— f3.50 betaald, de grovere werden verkocht voor f2.80—f3, tweede kwaliteit bracht, al naar de mate van afwijking, van f2.60 tot f3 op. Met de Dccnsche witte kool wilde het ook nog maar niet vlotten. De mooiste en meest gewenschto sorteering werd verkocht voor f2.80f3.30, de andere, ook de tweede kwa liteit brachten f2.30f2.80 op. In totaal werden aan beide veilingen rond 30 spoor wagens verhandeld. Dit laatste gold voor alle drie soorten. Ze werden wel over de vei ling verhandeld, doch niet aangevoerd, zoo dat men den gcheelen Langendijk langs, en ook wel buiten Langendijk bij tuinders, aangesloten bij een van beide veilingen, hier en daar het inladen der stapelproducten zag plaats vinden. De aanvoer van uien was niet groot. Van verschillende zijden hoorden we, dat de uien, in hoopen of rennen op het land, het hard te verantwoorden hebben en gevaar loopen geheel of gedeeltelijk te bevriezen. Weer om uien uit te zoeken was het niet. Met de prijzen wilde het ook nog maar niet. Alleen op het eind der week ging het iets beter. Toen werden de grove uien ver kocht voor f3—f3.30 en de gewone gele voor f3f 3.80 Voordien was voor de eer ste meestal niet meer dan f2.50— f2.80 be taald en voor de laatste ongeveer f3, voor sommige partijen iets meer. Drielingen ble ven zeer goedkoop, nl. f 1.30—f 1.70 en voor nep werd een zeer zacht prijsje betaald, nl. f2.70—f2.80. Er werden in totaal slechts 9 spoorwagens verhandeld. Wortelen werden verkocht voor f 1.60— f2,40. een enkel partijtje tot f2.60. al naar gelang van kwaliteit. De sporadisch aange voerde bieten brachten 11.60—13.40 op, 482e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Sde klasse, 1ste lijst Trekking: van Maandag 15 Jannari 1940 Hooge Prijzen f 1000.— 4362 16386 19104 21402 f 400.— 20706 f 200.— 3758 7638 9248 12201 17773 f 100.— 1065 1205 1367 2004 7632 14680 15057 19720 20510 20563 Prijzen van f 70.— 1012 1314 1443 1884 1936 1969 1973 2025 2041 2186 2200 2285 2336 2392 2423 2545 2620 2752 2773 2796 2863 3061 3115 3128 3137 3167 3334 3395 3441 3703 3742 3839 3848 3938 4039 4159 4278 4383 4656 4763 4869 4940 4997 5078 5436 5451 5624 6984 5992 6010 6141 6350 6441 6551 6807 6816 7002 7100 7335 7339 7381 7403 7472 7576 7633 7765 7910 7934 7984 8186 8224 8239 8266 8496 8596 8718 8769 8826 8904 9064 9096 9161 9769 9925 £942 10255 10420 10826 10869 11196 11228 11276 11460 11494 11530 11696 11720 11759 11823 11849 12021 12518 12945 13251 13409 13621 13631 13663 1C704 13765 13783 13809 13991 14078 14145 14294 14608 14654 14668 14767 14824 14837 15016 15234 15253 15270 15783 15850 15870 16134 16275 16363 16491 16552 16816 17013 17113 17163 17179 17235 17412 17637 17859 17998 18189 18203 18217 18358 18734 18769 18836 19002 19020 19040 19076 19102 19164 19277 19405 19634 19584 19618 19702 19991 20278 20400 20498 20639 20708 21003 21117 21121 21154 21371 21876 21915 21959 Nieten 1019 1044 1082 1116 1180 1230 1295 1348 1470 1536 1557 1605 1622 1637 1666 1696 1727 1749 1759 1778 1812 1893 1927 2011 2034 2057 2063 2138 2139 2159 2232 2273 2290 2311 2325 2360 2424 2498 2535 2583 2632 2725 2726 2764 2777 2839 2883 2958 2965 2982 3057 3185 3202 3210 3216 3230 3316 3359 3363 3434 3445 3469 3471 3571 3619 3623 3747 3858 3868 3879 3901 3985 3987 4030 4227 4262 4406 4407 4432 4434 4509 4555 4629 4670 4757 4797 4882 4894 4937 4941 4947 5137 5167 5173 5200 5228 5333 5384 5386 5422 5443 5448 5479 5-J80 5488 5500 5576 5590 5598 5601 5615 5637 5642 5700 5739 5766 5794 5832 5975 6019 6053 6056 6075 6101 6143 6147 6212 6278 6283 6312 6336 6463 6476 6480 6493 6553 6589 6617 6631 6657 6697 6709 6809 6881 6930 6943 7047 7090 7101 7194 7195 7210 7265 7309 7353 7418 7419 7440 7510 7650 7716 7738 7753 7864 7945 7959 7969 8001 8012 8064 8137 8165 8208 8225 8276 8304 8317 8339 8364 8379 8393 84Q4 8408 8416 8480 8579 8606 8628 8657 8696 8775 8786 8795 8857 8861 8868 8882 8912 8940 8948 9046 9072 9130 9133 9139 9185 9250 9274 9362 9399 9428 9504 9582 9585 9723 9782 9797 9822 9889 9908 9910 9912 9947 9973 10018 10048 10087 10163 10191 10213 10253 10299 10374 10390 10407 10423 10424 10428 10458 10535 10572 10593 10672 10685 10750 10781 10784 10802 10939 10969 11002 11010 11028 11104 11163 11259 11278 11305 11359 11503 11511 11514 11531 11562 11569 11573 11634 11655 11682 11898 11903 11961 11969 11981 11997 12005 12222 1225z 12317 12354 12381 12422 12477 12496 12501 12505 12509 12540 125C4 12566 12747 12765 12856 12866 13024 13053 13079 13286 13289 13352 13354 13355 13383 13411 13445 13498 13535 13589 13633 13654 13091 13703 13734 13771 13833 13844 13922 13953 14005 14027 14031 14039 14045 14148 14190 14356 14411 14435 14446 14454 14465 14541 14674 14679 14694 14873 15010 15030 15079 15080 15170 15209 15222 15297 15318 15341 15456 15460 15547 15638 15671 15687 15699 15786 15802 15820 15894 15994 16034 16072 16111 16125 16213 16237 16249 16326 16342 16351 16497 16525 16528 16606 16686 16694 16711 16725 16736 16746 16764 16840 16876 16922 16946 16965 16974 16980 17147 17196 17240 17257 17258 17311 17377 17406 17438 17451 17626 17666 17706 17764 17771 17906 17956 17991 18114 18239 18248 18274 18304 18317 18396 18404 18536 18540 18669 18693 18731 18745 18747 18767 18781 18830 18850 19047 19155 19163 19175 19314 19396 19434 19443 19458 19461 19492 19626 19703 19744 19759 19797 19801 19862 16884 19905 19972 20032 20064 20145 20172 20380 20392 20432 20433 20444 20464 20549 20575 20610 20614 20616 20627 20724 20753 20762 20929 20960 20964 21001 21029 21034 21039 21041 21050 21056 21061 21079 21092 21153 21200 21222 21233 21316 21320 21357 21374 21393 21399 21408 21417 21511 21546 21561 21597 21675 21779 21781 21805 21311 21824 21828 21904 21917 21950 21953 AMSTERDAM, 15 Jan. Veemarkt. 392 vette koeien, le kw. 78 —88 ct., 2e kw. 68—76 ct., 3e kw. 54—64 ct. mindere soorten 44—48 ct. per Kg. slacht- gewicht; 92 melk- en kalfkoeien f 189—260 per stuk, 39 vette kalveren: 2e kw. 7682 ct., 3e kw. 64—74 ct. per Kg. levend go- wicht, 75 nuchtere kalveren f 7—12 per stuk, 91 lammeren f 16—18 per stuk, 452 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90— 110 Kg. 7275 ct., zware varkens ?275 ct., vette varkens 7275 ct. per Kg. slachtgew. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen matige aanvoer .handel gedrukt, met iets lagere prijzen. Vette kalveren korte aan voer, handel kalm, prijzen iets lager. Nuch tere kalveren korte aanvoer, handel slee- pend, onveranderde prijzen. Lammeren, handel kalm en prijshoudend. Varkens be hoorlijke aanvoer, handel niet willig, prij zen iets lager. ROTTERDAM, 15 Jan. Vlasmarkt. Aanvoer: S450 Kg. blauw, schoon f 1.251.50, 15.450 Kg. Hollandsch Geel 1.301.55, 2000 Kg. Dauwroot. De markt is flauw gestemd met lagere prijzen. Enkele beste partijtjes van oude contracten brachten nog een behoorlijken prijs op, maar de rest was verlaten. Dauwroot bleef onverkocht. ROTTERDAM. 15 Jan. Veemarkt. Aanvoer: totaal 2948 stuks, t.w.: 930 vette runderen, 169 vette kalveren, 15 nuchtere kalveren, 1145 schapen en lam meren, 688 varkens, 1 bok. Prijzen per Kg.: vette koeien 82—6846-56 ct., vette ossen 766846-56 ct., vette kalveren 14512595 -105 ct., varkens (levend gewicht) 6463— 61 ct., schapen 4742—37 ct., lammeren 50 —4540 ct. Prijzen per stuk: schapen f 28 —2015, lammeren f 191510. Overzicht.: Vette koeien en ossen, aanvoer! ets rui mer, handel flauw, prijzen als vorige weeek Dinsdag, pr. koe tot 88 ct. en pr. os tot 82 ct. Vette kalveren, aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen onveranderd, pr. tot 1.55. Schapen en lammeren, aanvoer flink, handel kalm, prijzen als vorige week. Var kens. aanvoer grooter, handel stroef, prijzen lager, pr. 65 ct. Eenige partij schapen voor export verkocht.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6