Kortby naarMussolini? 3000 bommen Japan verhaast de I NIEUWE „CORRIDOR" VOOR DUITSCHLAND1 op Finsche steden BRITSCHE torpedojager gezonken Het blijft winter Nederlaodscbe ambulance naar Finland Tweeduizend zwanen vastgevroren DUITSCHE vredescampagne Garantieprijs suikerbieten verhoogd De belangrijke rol der ijzermijnen van Tajeh ffiKIJA HANOO, DE VERTROUWENSMAN DER JAPANNEEZEN. Niet alleen militair, doch ook economisch doet Japan al het mogelijke, om zijn penetratie in China zoo snel en zoo doeltref fend mogelijk door te voeren. De omstandigheden dwingen het er toe, de „nietme orde" in het Ver re Oosten met den meesten spoed tot een voldongen feit te maken. In het Oosten van de Chineesche pro vincie Hoe-Pe, dóar, waar de mach tige rivier, de Jang-Tse-Kiang, de uit- loopers bespoelt van het Hwai-ge- gebergte, liggen de ijzerertsmijnen van Tajeh, een der economische ze nuwcentra van het Rijk van het Mid den. De zich traag voortstuwende, gele golven van den stroom brengen groote houten raderen in beweging, waarover lange leeren drijfriemen loopen, welke naar.lage, lange lood sen loopen. Dat zijn de eigenlijke „ateliers" van Tajeh, waarin het ruwe ijzer komt wanneer het, ont daan van slakken, den hoogoven heeft verlaten. Hier staan de man nen, die aan het ijzer zijn uiteinde lijken vorm verleenen. Zij werken ge middeld 10 tot 12 uur per dag; zij gie ten, hameren, smeden en vormen het witgloeiende materiaal. De rook der hoogovens welt onophoudelijk uit de schoorsteenen der hoogovens en blijft als een grauwe sluier hangen in het dal van de Jang-Tse. BEKIJA HANOG, HET CHINEESCHE j&ENIE. In zijn hotelkamer in de hoofdstad van het j&istrict, Teungan, op enkele kilometers af stand van de mijnen, zit Sekija Hanog aan gijn schrijftafel en bestudeert de statisiische gegevens. Amerikaansche geologen hebben den inhoud der mijnen van Tajeh op 40 jnillioen ton geschat. Enkele jaren geleden {leverde de exploitatie van de mijn een mil- ilioen ton erts per jaar on; sindsdien is de lopbrengst evenwel aanmerkelijk gestegen en Üe Japansche maatschappijen', aan wie de tneeste ovens en gieterijen in het dal toebe- hooren, zijn var. mecning, dat de productie [kan worden opgevoerd tot vijf millioen ton per jaar. Dit zou dus beteekenen, dat de mij- pen in den tijd van 10 jaar uitgeput zullen lijn. Doch het Japansche belang eischt, dat ®r uit de mijn wordt gehaald, wat er uit te 'ïalen is, en dat wel in den kortst mogelijken ,ijd, want de mijnen in Mandsjoekwo en in fapan zelf, leveren niét veel op, zöodat de iJapansche ijzerindustrie zich, dank zij de piijnen van Tajeh, voorloopig onafhankelijk kan maken van den invoer van ruw ijzer uit ihet buitenland en dat is heel wat waard. tei Li Laatste telexbericht EEN EENVOUDIG MAN. De man, die met de behartiging der Ja pansche belangen is belast, is Sekija Hanog, een lange, magere Noord-Chinees. Hij is ge kleed in een eenvoudige, grijze uniform en de bescheidenheid zelf. Zijn officieele titel is tweede burgemeester van Hsinking, de hoofdstad v.an Mandsjoekwo; doch dit is niet meer dan een fa^ade. In werkelijkheid Is Sekija een der voornaamste agenten van de Japansche banken en indnstrieele kringen; en op het gebied van verkeerswezen en me- taal-indus'.'rie is er in geheel Noord-Azië nie mand, die het in deskundigheid tegen hem zou kunnen opnemen. In het jaar 1931 trad hij op als pionnier voor de ontsluiting van pas veroverde Mandsjoekwo voor de Japan sche nijverheid. Sedert dien tijd heeft hij onafgebroken in .Tapanschen dienst gestaan en zijn werkzaamheid steeds verder naar het Zuiden uitgestrekt. Zoo gelukte het hem, voor zijn opdrachtgevers de controle te ver werven over de zijdespinnerijen in Noord- China en de weverijen van Tsingtau; en nog voordat de Japansche troepen de Hoang-Ho in het Zuiden van Tientsin hadden bereikt, was Sekija er reeds in geslaagd om door mid del van vreedzame onderhandelingen den Japanneezen de heerschappij te verschaffen over de Noord-Chineesche katoenspinnerijen. DE PROFEET VAN DE „NIEUWE ORDE". Ondanks alle politieke verschillen hebben de elkaar opvolgende Japansche regeeringen steeds één doel voor oogen gehouden: het tot stand brengen van de „nieuwe orde" in Oost-Azië, het streven naar een systematisch samengaan van alle economische krachten van Japan, Mandsjoekwo, China, Buiten- Mongolië en Tibet, waardoor de machtige Japansche industrie in staat zal zijn, zich alle noodige grondstoffen te verschaffen en zich tegelijkertijd een enorm afzetgebied te verzekeren. En de actiefste en schranderste profeet van deze nieuwe orde is de beschei den tweede burgemeester van Hsinking Sekija. In 1938 richtten de Japansche ban kiers, in opdracht van hun regeering, twee maatschappijen voor economische penetratie in China op; één voof Noord-, de andere voor Midden-China. In beide lichamen neemt Sekija natuurlijk een leidende plaats in, zon der echter op te vallen. Hij zorgt voor de financiering van de tallooze Japansche of pro-Japansche fabrieken en instellingen, hij bouwt het wegennet uit, hij leidt de exploi tatie van de ijzermijnen van Tajeh kort om, hij is de ziel van de „nieuwe orde", hoe wel in Japan zijn naam slechts aan enkele ingewijden bekend is. 7j%reenige tegenstander, die iets te be teekenen heeft, is Dr. Wong Wen Hao, mi nister van Economische Zaken in de Chi neesche nationale regeering van Tsjang Kai Sjek. Hij heeft het gevaar ingezien van de „nieuwe orde" en van de rol, die zijn tegen stander speelt. Daaruit heeft zich een heftige, stille strijd tusschen beide tegenstanders ont wikkeld; en van den uitslag daarvan zal het, slagen of niet-slagen van de nieuwe orde voor een groot deel afhangen. Duitsche troepen zouden Gallcië binnen zijn getrokken. De oorrespondent van de „Times" te Boe karest meldt, dat vijftig Amerikanen^ die gisteravond bij de Poolsch—Roemeenscho grens zijn aangekomen, bevestigden, dat Dnitsche troepen het zuidelijke gedeelte van het aanvankelijk door de Rassen bezette ge bied van Polen zijn binnengetrokken. De correspondent van de „News ChTonl- cle" te Boedapest schrijft, dat Dnitsche troe pen de spoorlijn, welke door het aanvanke lijk door de Russen gecontroleerde gedeelte van Polen naar Roemenië ,leidt, bezet heb ben en dat de Dnitsche geheime politie ln het geheele Zuidoosten van Gallcië de Gpoe vervangen heeft. De correspondent had den indruk, dat een corridor van 40 kilometer breedte aan Duitschland wordt overgedra gen. Hardnekkige geruchten. In Boedapest loopt een hardnekkig gerucht dat de Hongaarsche rijksbestuurder Horthy binnenkort te Rome met Mussolini zal con- fereeren. Tijdens dit onderhoud zou de ver houding tusschen Hongarije en Roemenië ter sprake komen. Verschrikkelijke dagen ln de ha venstad. Honderden zonder onderdak in de ijzige koude. Finnen bombardeeren Kroonstad Officieel wordt uit Helsinki gemeld, dat tijdens de Russische luchtaanvallen van Za terdag 3000 bommen op Finsche steden zijn geworpen. Vooral Abo heeft het moeten ont gelden. Boven deze tweede havenstad van Fin- Iand zijn 150 bommen van groote explosieve u-acht en 75 brandbommen uitgeworpen, [De brandweer moest met al haar middelen pptreden ter bestrijding van de gevolgen tvan dezen hevigsten luchtaanval, welke de Iptad tot nu toe te verduren heeft gehad. Sinds het uitbreken van den oorlog heeft- E\bo nu reeds 30 luchtaanvallen ondergaan, liet schijnt dat de Russen met deze aan ballen de verbindingen met de zee willen afsnijden. Elf vliegtuigen hebben Zaterdag fooven de stad gevlogen. Van meer dan 5000 meter hoogte werden 0e bommen geworpen. Tal van huizen zijn tot den grond toe afgebrand Een Russisch {vliegtuig is omlaag geschoten. Een groot aantal personen is zonder onderdak bij een temperatuur van 48 gr. vorst. Verscheidene [bommen zijn neergekomen op een kraamin [richting, waar zij zelfs doordrongen tot de Schuilkelders waar zich jonge moeders met haar pasgeboren kindertjes bevonden, {Slechts door de trappen op te gaan, konden de moeders zich en haar babies reddea In dc stad zijn 800 gebouwen onbewoon baar. Verscheidene malen luchtalarm in Helsinki. Zaterdag en ook gisteren is in de Finsche hoofdstad Helsinki herhaalde malen lucht alarm gemaakt. Men heeft echter den in- itlruk, dat de Russische vliegtuigen de hoofd stad niet konden bereiken. Volgens de laatste berichten was de Za- lerdag door de Russische luchtmacht ont plooide bedrijvigheid de grootste sedert het begin van den oorlog. De Russische vliegers hebben allerlei objectieven zonder eenig mi litair belang gebombardeerd en met mitrail leurs beschoten. In het zuiden, het zuid- ftvesten, het centrum en in verscheidene ge bieden in het noorden, hebben zij de bevol king aangevallen, en zelfs verscheidene zie kenhuizen verwoest. Pinnen bombardeeren Kroonstad. Gisteravond laat is in Helsinki medege deeld, dat de Finsche luchtmacht Kroonstad heeft gebombardeerd. Voorts is officieel medegedeeld, dat de Fin hen eveneens Baltisport gebombardeerd heb ben. Zooals men weet bevindt zich hier, ten Euiden van Tallinn, een Sovjet-Russische uchtbasis, Meer dan tachtig slachtoffers. Officieel wordt medegedeeld, dat de Britsche torpedojager Grcnvjllc in dc Noordzee is gezonken, doordat hij op 'n mijn geloopen of getorpedeerd is. Van de opvarenden zijn 118 officie ren en minderen aan land gebracht Van acht man weet men, dat zij om het leven zijn gekomen en 73 man worden vermist. Men neemt aan, dat zij als verloren moeten worden be schouwd. Nader vernemen wij. dat de overlevenden van de Grenvillc aan land zijn gebracht in een haven aan de oostkust van Engeland, waar reeds dokters en ambulances gereed stonden. Van de overlevenden zijn verschei dencn ernstig gewond. De Grenvillc was een flottieljclcidcr van 1.485 ton, die in 1935 te water was gelaten, Duitsche duikboot getroffen. Overlevenden van het Zweedsche stoom schip Pajala, dat Vrijdag jl. ter hoogte van de Hebriden door 'n tuikboot zonder waar schuwing tot zinken is gebracht, verklaren, dat een Britsch oorlogsschip twee granaten op de duikboot heeft afgeschoten en zeggen ervan overtuigd te zijn. dat de tweede gra naat de onderzeeër getroffen heeft. De bemanning van het getorpedeerde Noorsche schip „Notos" heeft gemeld, dat Zaterdag een duikboot buiten St. Ililda is aangevallen. Men had den indruk, dat de onderzeeër gezonken is. Mijnen elschen Twee Engclsche stoomschepen zijn op een mijn geloopen en gezonken,. Twaalf mannen worden als verloren beschouwd, terwijl der tien opvarenden gewond raakten. Ook een Estlandsch en een Noorsch schip werden slachtoffer van het mijnengevaar. Over geheel Europa blijft de winter on verminderd voortduren. In de Po-vlakte (Italië) kwamen gisteravond reeds tempe raturen van 12 graden onder nul voor, in Hongarije en Joegoslavië viel weer veel sneeuw onder invloed van een storing, wel ke zich van Roemenië uit over Duitschland uitbreidt, in onze omgeving bracht een vlak minimum, dat zich van Duitschland uit naar Frankrijk schijnt te bewegen ge durende een groot gedeelte van den Zon dag sneeuw. Na het passeeren van zijn storinesfront daalde de temperatuur snel. Zoo meldde Maastricht gisteravond minus tien graden, over Spanje trekt een actieve depressie in Oostelijke richting. Zij veroorzaakt op de hoogvlakte zwaren sneeuwval en langs dc Portugeesche kust storm en regem Besluit van het Roode Kruis- Naar wij vernemen, heeft het da- gclijksch bestuur van het Neder- landsche Roode Kruis in zijn verga dering van 19 Januari besloten een ambulance ten behoeve van Fin land uit te rusten. Strenge winter teistert Enropa DORPEN ONDER SNEEUW BEDOLVEN, MENSCHEN STERVEN, WOLVENPLAAG OP DEN BALKAN. Een strenge winter teistert Europa, terwijl de koudegolf, die over Noord- Amerika trekt, thans ook de Zuide lijke staten heeft getroffen. Sneeuw stormen woeden, vrceselijke koude doet menschen en dieren doodvrie- zen, terwijl het verkeer, zoowel te land als te water, voor schier on overkomelijke moeilijkheden staat. Trein geblokkeerd. Sneeuw en zandstormen richten verwoes tingen aan op de Deensche eilanden Laa- land, en Falster, waar een trein gedurende twaalf uren geblokkeerd was. aldus een be richt van de Zweedsche radio. Nabij den vuurtoren op het eiland Falster heeft men twee mannen kunnen waarnemen op een ijsschots, zonder dat het mogelijk was hen te hulp te komen. De verbindingen van het eiland Saltholm met het vasteland zijn ver broken, per vliegtuigen worden levepsmid- delen derwaarts gebracht Tweeduizend zwanen zijn in het ijs vastgevroren. Waarschijnlijk zal men hen moeten slachten. In Zweden. In Zuid Zweden leidde de sneeuwstorm gedeeltelijk tot een volkomen stopzetten van het. verkeer. Tusschen Mal moe en Kopenha gen is de verbinding verbroken. De koude begon gisteren iets af te nemen. Op de Balkan. In geheel Zuid Slavië blijft overvloedig sneeuw vallen. In het Zuiden van Servië en Montenegro heeft de sneeuwlaag een dikte van een meter bereikt. Op sommige plaatsen ligt zelfs drie meter sneeuw. Dc wegen zijn onbegaanbaar cn de treinen komen met be langrijke vertragingen binnen. Ook de telefoon- cn telegraafverbindingen ondervinden belemmeringen door de weers omstandigheden. In het Sandjak zijn verscheidene dorpen onder de sneeuw bedolven. In Zuidservië zijn 6 personen door de koude bevangen en overleden. De Donau is geheel dichtgevroren. Bosnië, het zuidelijke deel van Servië en eenige andere streken hebben last van een wolvenplaag. Troepen wolven houden zich op in de buurt van dorpen, waar zijn menseh en dier in gevaar brengen. In eenige plaatsen heb ben de boeren reeds gewapende troepen ge vormd, die zullen probeeren de wolven te verdrijven. De voedsel- en brandstofvoorziening van vele plaatsen wordt ernstig bemoeilijkt. Verscheidene berichten maken melding van het doodvriezen van menschen. Boedapest ln nood. In Boedapest zijn bijna 8000 menschen be zig met sneeuwruimen. De voorziening der stad met melk, groenten en brandstof wordt gestagneerd. In groote huurhuizen met cen trale verwarming wordt dc warmwatervoor ziening alleen des morgens verzorgd. Ver scheidene scholen in de Hongaarsche hoofd stad zijn eenige dagen wegens gebrek aan steenkool gesloten. En elders.. In Monaco (Portugal) sneeuwde het voor het eerst na 50 jaren... In dc Seine drijven ijsschotsen, hetgeen bijna nooit voorkomt.. 22 graden onder nul was voor sommige plaatsen in België geen zeldzaamheid. Nlagara bijna geheel bevroren. Het aantal slachtoffers van de koude in de V. Staten bedraagt 95. In Florida en Texas is vrijwel de geheele Zuidvruchtoogst bevroren. De Hudson Is tot vlak bij New York bevro ren. IJsschotsen drijven in de havens van New York en hinderen het verkeer. De Niagarawaterval is bijna geheel be vroren. Daarom moest dynamiet worden ge bruikt. ten einde de electrische centrale in bedrijf te kunnen houden, Bewogen weekeinde in Karelië Volgens de Finnen hardnekkige gevechten. NIEUWE NEDERLAAG VAN HET ROODE LEGER? De Russische en Finsche lcgerberichten over de krijgsbedrijven op Zaterdag en Zon dag spreken elkaar precies tegen. Moskou beweert dat zich te land niets bijzonders heeft voorgedaan en maakt slechts met een paar regels melding van geslaagde bombar dementen. De Finnen schrijven echter, dat de dag van Zaterdag op de Karclische land engte zeer bewogen is geweest Schoten der Russische artillerie gingen vooraf aan verscheidene tegenaanvallen te gen Finsche posten. Bij eenige aanvallen werd gebruik gemaakt van gevechtswagens. Zonder moeilijkheden werden alle aanvallen afgeslagen. De Finsche luchtmacht kan verscheiden geslaagde bombardementen op haar actief stellen, hetgeen wijst op de aankomst van doeltreffend materiaal. Aan het front van Ladoga duren de ge vechten voort. Er zijn nog geen beslissingen gevallen. Volgens bevestigde berichten hebben dc Finnen een observatieballon cn elf vijande lijke bommenwerpers neergeschoten. Van drie bommenwerpers, welks lot gisteren twij felachtig was, zijn er twee gevonden, dia neergeschoten waren. Bittere strijd bij Salla. Volgens te Londen ontvangen berichten is zeer bitter gestreden aan het front van Sal la, waar de Russen twee divisies, bestaande uit ongeveer 45000 man uitgelezen troepen tot hun beschikking hebben. Een van deze divisies zou door Finsche patrouilles in den val zijn gelokt en aan alle kanten zijn afge sneden. De Russen trekken terug naar ver sterkte linies, waar zij zullen trachten hun troepen weer te verzamelen. In Stockholm gelooft men, dat een Finsche overwinning, nog grooter dan de zege bij Suomussalmi, ophanden is. de richtprijzen van de andere akkerbouw producten voor oogst 1940 reeds thans nadere medcdeellngcn tc doen. Daar omtrent deze prijzen dus nog niets vaststaat, geeft de vaststelling van den garantieprijs voor de suiker bieten op f 12.50, dan ook geen en kele aanwijzing voor het peil, waar op de prijzen van de andere agrari sche producten van oogst 1910 zul len worden vastgesteld. Deze prijzen zullen, indien het tijdstip waarop vaststelling mogelijk blijkt, is aan gebroken, worden bepaald aan dc hand van de dan aanwezige omstan digheden. Mocht blijken, dat het tengevolge van thans niet te voorziene omstandigheden noo- dig is de prijzen der andere agrarische pro ducten op een zoodanig peil vast tc stellen, dat de prijzen der suikerbieten ten achter zouden komen, dan zullen deze worden her zien. Geruchten te Londen. Uit neutrale landen bereikwi Londen ge ruchten over nieuwe Duitsche vredespogin gen. Uit niet minder dan vier landen, n.1 Nederland. Zweden. Zwitserland en Italië verneemt, men, aldus het Vlk., dat zooge naamde „delegaties" uit Duitschland zijn gearriveerd en als doel van hun zending hebben bekend gemaakt, dat zij den grond slag voorbereiden voor een onniiddellijken wapenstilstand. Volgens het Engclsche Zondagsblad „Ob- server" zou de voorgestelde grondslag dit maal zijn een evacuatie door Duitschland van Polen, Tsjecho Slowakije cn Oostenrijk op voorwaarde, dat deze landen een tol linie zouden sluiten met het Duitsche rijk, Voorts zou Hitier worden vervangen door Goering. Do denkbeelden worden verspreid onder de toevoeging, dat, als zij niet zouden worden aanvaard, de hel over Engeland zou losbarsten. TER AANMOEDIGING VAN DEN VERBOUW. - RICHTPRIJZEN AN DERE AKKERBOUWPRODUCTEN NOG ONBEKEND. De minister van Economische Za ken heeft, naar wij vernemen, beslo- ten, den garantieprijs voor suikerbie ten voor het oogstjaar 1940 on f12.50 per 1000 kg. vast te stellen De garan tteprijs bedroeg in 1939 aanvankelijk f 10.25. Later ls deze bij de algemee- ne verhooging van de prHzen der ak kerbouwproducten op f 11.25 gebracht De thans vastgestelde prijs beteekent dus een stijging van f 1.25 per 1000 kg. Bij de vaststelling van dezen prijs heeft de wensch voorgezeten, den verbouw van suikerbieten in 1910 aan te moedigen. Zoo als reeds hekend is gemaakt, zal de gega randeerde hoeveelheid verwerkte bicten voor 1940 met 25 pet. worden vergroot, het geen ten doel heeft de suikervoorziening voor het volgend jaar zeker te stellen. Bij den thans voor 1940 vastgestelden garantieprijs mag worden aangenomen, dat de suikerbie- tenverbouw tegenover andere hakvruchten niet in een onvoordcelige positie zal komen. De andere producten, Aangezien de vooruitzichten nog immer onzeker zijn, is het niet mogelijk omtrent WOENSDAG 24 JANUARI geen vrachtdienst ARIE DE VRIES, Wieringerwaard. lUidAAtuien BEN VAN DER VOORT, DE GEWELDIGE. Ben v. d. Voort, vroeger Klinks ploegmaat in koppehvedstrijden, heeft gisteren te Ant werpen het stoute stukje uitgehaald den Belgische super-renner Karei Maers in de omnium te slaan. Wanneer er één Nederlandsche coureur is, die zich den laatsten tijd op den voor grond heeft geplaatst, dan is het toch wel v. d. Voort. Zijn opvallende successen stempelen hetn tot één der eerste all-round rijders der we reld en hij mag thans dan ook Nederlands meest gevraagde renner worden genoemd. SCHAGEN NIET BAKKER KROUWEL, MAAR BAKKER DEKKER. Enkele dagen geleden berichtten wij dat dc heer G. Krouwel de bakkerij van den heer Straat in de Regententstraat had ge kocht. Wij vernemen thans dat deze aan koop geschiedde ten behoeve van zijn jls. schoonzoon, den heer Jan Dekker, die zich hier als bakker zal vestigen. ALKMAAR BRAND MET EEN GEHEIMZINNIG TINTJE. Gisteravond is brand uitgebroken in de opslagplaatsen v^i de Ver. Bi andstoffenhan del aan de Noorderkade. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, wist het vuur tc beperken tot de zak- kcndrooginrichting. Deze brandde echter ge heel uit. Den geheelen nacht is dc brandweer blijven wjiken, daar er veel houtskool, dat in de drooginrichting was opgeslagen, is blijven nagloeien. De brand krijgt een geheimzinnig tintje, doordat enkele omwonenden beweren een knal gehoord te hebben. De politie stelt daar om een onderzoek in. ZIJPE ST. MAARTENSVLOTBRUG. ARBEIDERS VERGADEREN. Zaterdagavond hield de afd. St. Maartens brug van den Ned. Bond van Arbeiders in Land-, Tuin- en Zuivelbedrijf een huishoude lijke vergadering in het lokaal Homan al hier. Het voorstel van het bestuur, om de be treffende instanties te verzoeken, in verhand met den langdurigen strengen winter, extra hulp in den vorm van brandstof te ver strekken. werd met algcmccne stemmen aan genomen. Verder werd steun toegezegd aan het voor ste! van het N.V V. om de steunuitkecringen en werkverschaffingsloonen op een hoogcr niveau te brengen. Hierna sluiting. Wielrennen. PETTEN. VARA-FEESTAVOND. Ondanks de min gunstige weersomstandig heden, was Zaterdag dc zaal van café Vries man geheel vol voor de Vara-fccstavond. Het optreden van Daan Pool was daaraan, zoo- als de voorzitter opmerkte, waarschijnlijk niet geheel vreemd. Evenals reeds zoo vele malen eerder heeft Daan met de zijnen ook thans de toehoorders niet teleurgesteld; in tegendeel, het gebodene werd in het alge meen zeer gewaardeerd en het donderend applaus aan het slot noopte de optredenden tot een toegift. De heer Swierstra uit Hoorn sprak voor dc pauze een kort propagandistisch woord, waarin hij de luisteraars wees op hun ver plichtingen ten opzichte van den omroep. Een goed geslaagde avond, die met een bal besloten werd. WINKEL. 20 Jan. Zoete appelen 2104, handappelen 2—7, stoofperen 1.90—4. kool 1—1.50, uien 1.30 1.60 per 100 pond. ALKMAAR. 20 Jan. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aangevoerd: 220 000 kipeieren 3.90—5, kleine eieren 3.70—3.85 per 100 st. WARMENHUIZEN. 20 Jan. Uien 3.80. roode Kool 45.20. eelo kool 2.503. Deensche witte kool 2.G0—310. Aanvoer: 600 Kz. uien. 90.200 Kg. roode kool, 8800 Kz. zelc kool, 22.400 Kg. Deen sche witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 22 Jan Aanvoer: 1000 Kg. uien 4.40, 45800 Kg. roode kool 4.505.20 14000 Kz. gele kool 2.96—3.30, 42200 Kg. Deensche witte kool 2.50-3. ALKMAAR. 22 Jan. Veemarkt. 02 ve'te koeien f 16O--330, 26 graskalveren f,3570. 13 nuchtere knho ren (slacht) f 6—20. 100 vette schapen f 20 —27. 301 vette varkens 58—61 ct. per Kg., handel redelijk.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3