MET-WORST AAN DEN SCHUTTERSMAALTIJD. Enkele kilometers ten Zuiden van Enkhuizen, onder de gemeente Venhuizen, heeft het kruiend ijs van het IJselmeer zich vele meters op elkaar gestapeld. Daar het ijs gescheurd is en naar de binnenzijde is afgegleden, levert het een ernstig gevaar op voor het verkeer Traditiegetrouw Is In het landelijk Arcen bij Venlo door de schutterij het jaarlijksche .Worstfeest' gehouden, waarbij aan iedere woning van het dorp een cijns in den vorm van een metworst in ontvangst wordt genomen, om deze des avonds aan den schuttersmaaltijd smakelijk te verorberen Sneeuwruimen. Met man en macht was de Amsterdamjche Gemeentelijke Reinigingsdienst Dinsdag In actie, om de hoofdstad weer begaanbaar te maken Voor de eenden zijn Dinsdag in het Vondelpark te Amsterdam in de vijvers groote bijten gehakt en de dankbare belangstelling der watervogels toonde het welkome van dezen menschlievenden maatregel Wat Finland op de Russische troepen veroverde. Een antieke wagen, die ingericht was als .radiostation", maakte deel uit van den oorlogsbuit aan het Suomussalmi-front Aan het Westelijk front dienen de uitgestrekte wouden als natuurlijke hangars voor de vele kabelballons, welke voor de verkennings-opdrachten gebruikt worden Namens H. M. de Koningin inspecteerde Z. K. H. Prins Bernhard deze week ver schillende legeronderdeelen tijdens zijn bezoek aan een gedeelte van de .Vesting Holland" Bij de vrijwilligers, die in het FinscRe leger hebben dienst genomen. De inwendige mensch wordt versterkt, alvorens den strijd tegen den vijand te vervolgen Voor de vrijwilligers In Finland, - De Zweedsche kroonprinses en de prinsessen Sibylle en Ingeborg houden zich onledig met het breien van de voor de Zweedsche vrijwilligers in Finland bij uitstek geschikte kleedingstukken Een warm bord soep is een tractatie voor de Duitsche soldaten, die op doorreis een der stations van Berlijn passeeren

Schager Courant | 1940 | | pagina 4