Wij lazen voor U N*T*B» aanvaardt looncontract collectief niet Buurjongen maakt alarm „Angst is een s'ecbte raadgever" Bemanning van de „Arendskerk" thuis OUDKARSPEL Overtuigd van het goed recht der arbeiders, doch bedriifsuit- komsten laten geen loonsverhoo- ging toe. Rijksarbiter moet be slissen. De diaconie moet Anders land verhuren. De afd. van de N.T.B. hield gisteravond haar algemeene jaarvergadering onder lei ding van den heer N. Kaan, die in het bij zonder den burgemeester, die op de verga dering aanwezig was welkom heette. Hierna besprak de voorzitter de bijzonde re om'standigheden waaronder vergaderd wordt. Na vaststelljng der notulen behandelde men de voorloopige agenda voor de nlg. verg. Men besloot, de aftredende bestuurs leden te herkiezen. In verband met het be richt van de verhoogde opdracht aan den bond stelde de heer Borst voor, een leden werfactie te houden. Voorzitter zeide. dat reeds 1G nieuwe le den gewonnen zijn. De honderd leden zal men spoedig hebben. De heer L. Kalverdijk deed eenige mede- declingcn over het looncontract. Voor 1 Februari moet een beslissing genomen wor den. De arbeiders vragen 10% loonverhoo- ging, hetgeen neerkomt op f 2 p. week in de zomer en f 1.50 per week in de winter maanden. Het is de vraag zeide voorzitter, of de opbrengst der bedrijven de hoogere loonen mogelijk zullen maken. Do lieer Kalverdijk meende dat het een vreemde verhouding is, dat het loon ver hoogd wortd tot f 17.— h f 18.terwijl in de kostprijs f 15.per week is berekend. Na eenige besprekingen, waarbij nog naar voren werd gebracht dat nog velen van de kleine tuindersstcun verstoken zijn en ook het feit, dut een sterke organisatie noodig is om verbetering te verkrijgen, besloot de vergadering, ondanks dat men in principe accoord gaat met de wcnschcn van de ar beiders, niet met het contract accoord te gaan, opdat ccn rijksarbiter een uitspraak kan doen. Jaarverslag. In het jaarverslag werd o.m. medegedeeld dat de afd. 84 leden telde. De rekening van den penningmeester vermeldde een totaal bedrag van f 258.64 met een nadeelig slot van f 3.89. Op advies der commissie werd de rekening aldus vastgesteld. Besloten werd voor f 16 aan „bouwstce- nen" te koópen, om zoodoende den bond te steunen. De aftredendo bestuursleden de heeren G. IJff en N. Kaan werden met zoo goed als algenieene stemmen herbenoemd. Tot lid van het kringbestuur van den Lan- gendijk werd de heer L. Kalverdijk bij ac clamatie herkozen. Voorstellen alg. vergadering. Hierna werd de gelegenheid gegeven -om voorstellen te doen. voor de provinciale en landelijke bondsvergadering. Het bestuur stelde voor aan te dringen op het verkrijgen van een extra toeslag op de erwten. Voorts om een* onderzoek in te stel len naar de verhooging der kostprijzen van verschillende producten. Hierbij kwam critiek naar voren op de wij ze waarop de Begeering de innameprijzen en de verkoopprijzen voor consumptie heeft vastgesteld De heer K. Schuit wilde aandringen op een andere wijze van verhuren, niet meer in het publiek, zooals nu het geval is. De heer G. IJff betreurde zeer, dat de diaconie, zonder de huurders er in te kennen, tot verhuring bij inschrijving over gaat. Spr. had verwacht, dat de# huurders wel werden gevraagd. Na eenige gedachtenwisseling besloot de vergadering, een brief naar de diaconie te zenden met eenige aanmerkingen. De heer C. Borst wilde voorstellen in ver band met den beteren stand der clearing met Duitschland, aan te dringen op het beschik baar stellen van meer gelden voor de tuin- bouwexport. Voorzitter onderschrijft dit volkomen. Duitschland zou ongetwijfeld al onze kool wel kunnen gebruiken. We moeten echter afwachten. De heer Volkers bepleitte een voorstel om de normen van uitkeering der kleine tuin dersstcun te verhoogen. De heer Kalverdijk wilde nog verder gaan en voor alle tuinders die er behoefte aan hebben, een steunverleening, door loonbij- slag, invoeren. Beide voorstellen zullen, evenals verleden jaar worden ingediend. Niet veel steun van Langendijk. Op de vraag van den heer C. Blokker, welke steun er zal komen, antwoordde voorz dat daarvan voor onze streek niet veel be stemd zal zijn, ondanks de behoefte. De heer Volkers deed eenige mededee- lingcn over de werkzaamheden van de com missie voor de kleine tuindersstcun. Zij die mecnen daarvoor in aanmerking te komen kunnen zich tot do commissie wenden. Nadat de voorzitter een en ander had me degedeeld over verschillende maatregelen, welke wij reeds eerder publiceerden, heeft do burgemeester een kort woord tot de vergadering gesproken, de hoop uitspreken de, dat na dit 2e lustrum van de moeilijke tijden ccn betere tijd mag aanbreken voor den tuinbouw. Daarna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Ir. Rietsema over Kalibemesting Groote belangstelling en een leer zame vergadering. In het lokaal van den heer J. de Boer, heeft de heer ir. Rietsema, Rijkstuinbouw- consulent, voor een groot aantal belangstel lenden ccn interessante inleiding gehouden. De heer W. Balder opende de vergadering. De heer Ir. Rietsema sprak hierna over de KALIVOEDING. Dit is een uiterst belangrijke zaak, waaraan hier groote aandacht moet worden geschonken, omdat kali in groote hoeveelheden noodig is voor zetmccl-produceerende gewassen. Bij de-onderzoekingen is gebleken, dat de kali een grooten invloed heeft op de water huishouding \an de plant; op de zwelling van do levendragende stoffen van de plant, waardoor de werkzaamheid van de plant verhoogd wordt. Kalk heeft een tegenoverge stelde werking. Het kaligebrok wordt bevorderd door toediening van kalk. Kalibemesting is belangwekkend, ook om dat kali zoo dikwijls samengaat in de mest stoffen met het bekende chloor, dat voor ons geen gewenschte stof is. De kwaliteit der aardappelen wordt door het chloor ver minderd. Dan geeft men patentkali of zwa velzuro kali. Er zal wel weer zwavelzure kali aan de markt komen. Spr. raadt aan, daarvan veel te geven, doch daarbij reke ning te houden, dat daarin geen magnesium zit. Toch zal nu zonder schade wel wat zwa velzure kalk kunnen worden gebruikt. Zwa velzure kali is ook bevorderlijk voor de bc strijding van do bladluizen, d.w.z. op een kali-arme plant wordt het luizenbezoek ver hoogd. Gekochte pootaardappelen doen het soms beter dan de eigen poters en andersom. Dit is ook waarschijnlijk oen voedsel kwestie. Proeven hebben uitgewezen dat de voedsel toestand wel zeker invloed heeft op den groei, zekerheid of het kali of fosfor betrof bestaat niet. Proeven hebben uitgewezen, dot diep on dergewerkte kali de beste resultaten heeft gegeven' Zelfs wanneer de kali wordt on dergespit. blijft de vcrdeeling door den grond wel eens onvoldoende en moet het bodem-,.kapitaal" worden aangesproken, d. w.z. de achtergebleven mest van vorige jaren. Aan dc hand van genomen prooven gaf spr. de uitkomsten van vier proefvelden, waarbij tot uiting kwam welk een gunsti- gen invloed de kalibemesting heeft op de grofheid van de aardappelen. Zorg voor uw vroege aardappelen! Een groot bodemkapitaal is noodig om hij te geringen regenval do benoodlgde voeding te leveren. Een vroege aardappel moet gemakkelijk en snel zijn voedsel kunnen opnemen on geen gebrek lijden. Spr.'s overtuiging is, dat wanneer men al leen aardappelen zonder nateelt verhouwt, 1000 Kg. Patentkali per II.A. voldoende is, doch bij nabouw is het gewenscht het dubbele kwantum te geven. Bij intensieve nabouw slaat bij kalige brek het nagewas slecht aan. Een gemak kelijke groei van een dergelijk gewas is zeer belangrijk om van de aantasting van parasieten te herstellen. De practij^. Tot de practijk komende, nam spr. als voorbeeld de grondanalyses van de kleine tuinders in Broek op Langendijk en in Grootebroek Men moet daarbij eens pro- beeren het te doen, zooals degenen, die het beste resultaat hebben behaald, reke ning houdende met de grondsoorten. De kalitoestand van de gronden te Broek was belangrijk lager dan in de Streek. Men dient hier te probeeren, een betere kalitoc- stand te kijgon door meer kali te geven. Hot humusgehalte is daarbij van zeer veel belang. Ken grooter humusgehalte houdt dc kali beter vast. Hierna werden verschillende vragen ge stold, welke de spreker beantwoordde. Het was een mooie vergadering! NOORDSCHARWOUDE. BEDANKT. De heer J Ootjers Az., president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kek, heeft voor deze func tie bedankt. KOEDIJK JAARVERGADERING LANDARBEIDERS. Gisteren werd de jaarvergadering van de afd. Koedijk der Arbeiders in het Land- Tuinbouw en Zuivelbedrijf gehouden. De vergadering besluit een afgevaardigde te sturen naar den kadercursus van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Medegedeeld wordt dat het looncontract is opgezegd. Het contract loopt tot 1 Maart 1940. Het jaarverslag van den penningmeester sluit met een voordeelig saldo. De admini stratie was keurig in orde. De aftredende bestuursleden, de heeren Jac. Boon en Joh. Hartland werden her kozen. De voorzitter sluit de vergadering met den wensch, dat 1940 werk en brood mag geven. HARENKARSPEL WAARLAND. ONDERLINGE HULP BIJ ZIEKTE. Ten huize van C. van Ophem te Waarland hield de vereeniging tot onderlinge hulp bij ziekte hare algemeene leden-jaarvergade ring. De voorzitter, de heer A. Bos, opende met welkom voor de groote opkomst. De secretaris H. Dekker las vervolgens de notulen van de vorige vergadering welke onveranderd werden vastgesteld Door den leider den heer A. Bruin werd verslag uitgebracht over de verrichtingen over het afgeloopcn jaar, waaruit bleek dat er totaal slechts 48 werkdagen door dc le den, bij die leden welke ziek waren of an derszins, waren vervuld. Een buitengewoon gunstig jaar derhalve. 2 Nieuwe leden wer den wederom ingeschreven. Het door J. Zutt uitgebrachte financieel beheer wees aan dat het voordeelig saldo over het afgeloopen boekjaar bedroeg totaal f 29.39. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. Dekker met bijna algemeene stemmen herkozen als secretaris. Na de rondvraag volgde sluiting. VERKOCHT. De perceeltjes bouwland, vorige weck op de publieke verkooping ten overstaan van Notaris Hilbrand ten behoeve van den heer Ar. Doodeman tc Waarland, en in eigendom overgegaan op den heer J. Noordstrand al hier en Joh. Blank te Heerhugowaard, zijn thans wederom in eigendom overgegaan op den hoer E. Zweekhorst tc Heerhugo waard, Laan weg. ZIJPE VERBOUWING. B. en W. dezer gemeente hebben aan den heer H. A. Veuger te Schagen, ingevolge de bepalingen der Bouwverordening, vergun ning verleend tot bet verbouwen van diens woning, gelegen te Keinsmerbrug. VERLOTING TOEGESTAAN. Burgemeester en Wethouders hebben aan het Bestuur van dc Landelijke Rijverecni- ging „West-Friesland" te Schagerbrug toe stemming verleend tot het houden van ccn kleine verloting op den e.v. Ruiteravond. LEGER DES HEILS-COLLECTE. B. en W. dezer gemeente hebben „Het Le ger des Heils" te Amsterdam toestemming verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente in de maand Maart a.s. ZUID-ZIJPE. ZUSTER HAD HET DRUK. In het afgeloopcn jaar zijn door de wijk verpleegster Zr. G. Kuilman alhier niet min der dan ongeveer 2650 bezoeken afgelegd bij 64 patiënten. DEN HELDER BARS1NGERHORN „VOOR HET KIND" De verkoop van postzegels en prentbrief kaarten „Voor het kind" heeft in deze ge meente opgebracht in totaal f 178.88. Een mooi resultaat, waarvoor de koopgrage inge zetenen en de ijverige dames, die zich inet den verkoop hebben willen belasten, veel dank toekomt. De opbrengst bedroeg het vo rige jaar f 106.16. KEURING DIENSTPLICHT. Bij de te Winkel gehouden keuring voor den dienstplicht van ingeschrevenen voor de lichting 1941 werden geschikt verklaard: N. Bakker. C. van Belois, J. G. Blaaubocr, C. Eriks, T. de Jong. J. Moes, F. Staal, G. W. Terpstra, Jb. K. Visser, lingeschrevene werd tijdelijk ongeschikt verklaard, terwijl 2 inge schrevenen voorgoed ongeschikt werden be vonden. WERKLOOSHEID. Bij het Agentschap der Arbeidsbemidde ling alhier staan 151 arbeiders als werkzoe kende ingeschreven. POLITIE. Gevonden: een bril, een vulpotlood. Inlichtingen bij den Rijksveldwachter te Kolhorn. KOLHORN. AFVALWEDSTRIJD. Ondanks de slechte weersgesteldheid, werd gister evengoed de afvalwedstrijd verreden. De publieke belangstelling voor dezen wedstrijd was groot en 17 rijders verschenen aan de start, waaronder de in dezen omtrek zeer bekende hardrijders. De uitslag was als völgt: 1. W. Keet man, Winkel", 2. S. Lont, Wielingen; 3. A. de Ridder, Anna Paulowna; 4. Schippers, Anna Paulowna; 5. Goet, Oudesluis. De bekende rijder Aris Saai werd door een ongelukkige val in de linkerbocht uit geschakeld. wat zeer jammer was, daar hij zeer zeker tot de favorieten behoorde. De prijzen bestonden uit contanten. W1ERINGERWAARD MAAR DaT ZIJN JAGERS! Als een bijzonderheid kan zeker wel ver meld worden dat de heeren H. W. en N. W. K. gistermorgen in een paar uur tijd niet 'minder dan 12 wilde ganzen hebben geschoten. Inbrekers regelrecht in de armen der politie - Berouw? Berouw komt altijd te laat... Maar bij het snood bedrijf dat een paar beruchte ondcr- wereldtypes op een donkeren November avond in dc Zoutmapstraat in Den Haag pleegden-, kwam 't te vroeg... Want toen ze naar zo gisteren in de rechtszaal vertelden, middën in een „kraak" plotseling spijt kre gen van hun misdaad en het huis, zonder buit ontvluchtten, liep.en ze regelrecht de po litie, die reeds lang op ze geloerd had, in de armen... Het is echter met het berouw van de twee boeven niet heelemaal in den haak. Want een jongetje naast den winkel, waar de inbraak gepleegd werd, had, toen hij grint hoorde knarsen, en glasgerinkel en gedemp te stemmen in den tuin van buurman waar nam, luidkeels om zijn moeder geroepen, zóó luid, dat de inbrekers het hebben moeten hooien. En op dit alarm hebben zij waar schijnlijk de vlucht genomen Het jongetje verscheen zelf als getuige. President: „Riep je hard?" Jongetje- „Ja. meneer". Pres.: „Hoe hard wèl?" „Paaaaa!" blèrde het jongetje door de zaal. De officier geloofde na deze schreeuw van den jeugdigen getuige niets meer van het be rouw der verdachten en eischte tegen elk, resp. den 24-jarigcn koopman E. F. K. en den 25-jarigen los werkman M. R., twee en een half jaar gevangenisstraf. De verdedigers pleitten vrijspraak. „Alles is veilig". K. en R. moesten vervolgens als getuigen optreden tegen twee ook nog vrij jeugdige DE CENSUUR OP DE BUITENLANDSCHE BERICHTGEVING. De Telegraaf schrijft naai aanleiding van de strenge censuur, welke voortaan door do Nederlandsche regeering op de persberichten der bui- tenlandsche journalisten in ons land zal worden uitge oefend: De heeren. die bovenstaand stuk (de desbetreffende circu laire aan de buitenlandsche correspondenten) hebben ge formuleerd, kennen slechts één onkel gevoel en dat is angst. Wat was Nederland in den ouden tijd toch lichtzinnig, toen zijn regeering zich niets aantrok van hetgeen de kran ten schreven. Hét is eigenlijk onbegrijpelijk, dat wij dc vier jnren van den wereldoorlog zijn doorgezeild zonder op 'n klip te stooten. Bijna even lichtzinnig zijn op het oogen- blik nog de direct bij den oorlog betrokken staten, die voor het meerendeel aan de daar gevestigde buitenland sche correspondenten een grooterc vrijheid toestaan dan de Nederlandsche aan de bui tenlanders, die hier werken. Wil men te 's-Gravenhage een zekeren dood, ten gevolge van angstbeklemmingen ster ven, dan moet men ook nog een verscherpte censuur in voeren op hetgeen de Neder landsche hinden schrijven. Het geval is echter te ern stig. om or den gek mee tc steken. Er zijn buitenland sche correspondenten, wicn het uitsluitend om sensatie tc doen is en er zijn er, die naar een ernstige berichtge ving streven Dezen laatsten moet men volkomen de vrije hand laten. Ook zij zullen zich wel eens vergissen, maar wat kan dat een regeering de ren. .die geen enkele verant woordelijkheid voor hun me- dedeelingen draagt! Dat men daarentegen lieden, die ons land stelselmatig in opspraak brengen, het werken wat be moeilijkt. zul ieder verstan dig inensch goedkeuren. Men zou bij dc heeren in Den Haag, die met de pers tc doen hebben, wat meer inzicht en liefde voor het dagbladbedrijf wcnschen en wat minder bu reaucratische neigingen. Angst is in ieder geval een slechte raadgever. GEBREK AAN SMAAK. Uit het Volk (s.d.a.p): Woensdagavond jl heeft het Drcsdncr Strelchquartett In „Huize Maas" te Gronin gen een concert gegeven, waarbij een vreemde noot heeft geblonken en nog wel eens kon naklinken. Zoowel de hoogste burger lijke als militaire autoriteiten van Groningen, ook de Com missaris der Koningin, had den aan een uitnoodiging, om dezen avond te bezoeken, ge hoor gegeven. Van Duitsche zijde bad men de bijeenkomst een officieel cachet verleend en zoowel het Duitsche ge zantschap te Den Haag als het Duitsche consulaat-gene raal te Amsterdam waren ver tegenwoordigd. In aanwezigheid van deze casten heeft de voorzitter van de Duitsche kolonie in Gro ningen, 'n zekere heer E. W. Lamberti. een Duitsche pro- pagandaspeech afgestoken. Hij gewaagde van de vredes politiek van Hitier Na jaren lange ontwrichting was Duitschland thans „onder doelbewuste leiding weer tot eenheid gekomen": „De oor log. waarin het nu gewikkeld is. heeft het nimmer gewild; tot het laatst toe heeft Duitsch land van zijq vredeswil blijk gegeven. Het blad gewaagt dan van de „wonderlijke geschiedenis met het spreekverbod voor vreemdelingen" en besluit: Aannemende zelfs, dat dit concert een besloten bijeen komst was wat niet waar schijnlijk lijkt dan nog vraagt men zich af, hoe een optreden als dit telkens weer plaatsgrijpt, cn plaatsgrijpen kan. Het gebrek aan tact en smaak van den Duitscher, die door zijn gedrag de Neder landsche gasten in een on aangenaam parket heeft ge bracht laten wij dan nog on besproken. DE POLITIEK KOMT OVER AL AAN TE PAS. Het Nationale Dagblad (N.S.B.) neemt een bericht over uit de Prov. N.H. Ct., uit welk bericht blijkt, dat de ge meente Amsterdam op zeer ondeskundige wijze een eada- ver van een door miltvuur gestorven koe bij een veehou der te Ransdorp heeft doen weghalen. Dc haren rijzen te berge, al dus de P.N.H Ct.. als men verneemt, dat het cadaver, waaruit geregeld bloed en vuil liep. met een niet geslo ten veewagen werd vervoerd en dus den weg. waarlangs het vervoerd werd in ernstige mate aan besmetting bloot stelde! De „Opstelrand" van het Na tionale Daghlad voegt aan het bovenstaande toe: Het stadsbestuur zal er wel geen begrip van hebben om welk een moordende ziekte het hier gaat en welke voor zorgsmaatregelen dc boeren zelf dagelijks nemen om hun stallen tegen besmetting te behoeden. Zulke beuzclingen ontgaan uiteraard aan een college, dat het druk heeft met uit te zien naar ambtenaren, die wel eens N.S.B.-er konden zijn. mannen, die aan den inbraak medeplichtig zouden zijn geweest. De één, de 23-j. koop. man Th. J. S B., stond op den uitkijk en had het tweetal waardevolle inlichtingen verstrekt, zooals: „Hij (de eigenaar van den winkel), is naar de bioscoop, alles is veilig", enz. I ander, de 30-jarige garagehouder J. Ph. F. K., heeft de reputatie, dat hij men» schen rondrijdt, om naar pcrceelen te kij ken, die voor inbraak in aanmerking komen. Ook in deze affaire zou lm de beide eerste verdachten een dcrgclijken dienst bewezen hebben. Zelfs maakte hij hen wijs. dat er een doos vol gouden munten in de woning was. Tegen elk der medeplichtigen eischte de Officier twee jaar gevangenisstraf. De verdedigers bepleitten voor Th. J. S. B. clementie en voor den chauffeur vrijspraak. Zes Februari a.s. zal de rechtbank uit spraak doen. „Gepraaid" door Parijsche jour nalisten. Kapitein Wijker en zijn lotgenooten van de getorpedeerde „Arendskerk" zijn gisteren uit Brussel, waar zij overnacht hebben, in ons land terug gekeerd. Gisterochtend vroeg kwam het gezelschap in Roozendaal aan. Hier voegde de heer Trapman, de directie van de Verccnigde Ne derlandsche Scheepvaart Mij. vertegenwoor digende, zich bij hen. De meesten hunner stapten in Rotterdam uit den trein. Ongeveer twintig man en kapitein Wijker hooren daar thuis. De beide stuurlieden waren wel wat ver baasd over de belangstelling, die men in om land voor hun avonturen had getoond. Voor al in Parijs waren zij het voorwerp geworden van journalistieke belangstelling. „Zij heb ben ons nog gefotografeerd bij hét graf van den Onbekenden Soldaat", zeiden zij. „En vannacht om drie uur in Brussel k\\am er nog een fotograaf ons opzoeken". Dat de mannen, wier leven in dc Golf van Biscaje aan een zijden draadje had ge hangen, blij waren, weer behouden in het vaderland te zijn, laat zich aanzien. Drankverbod voor crisis-ambtenaar Haagsche rechtbank vonnist. Dc 41-jarige kantoorbediende H. J. C. te Den Haag, heeft in zijn werkzaamheden bij de Landbouw Crisisorganisatic Zuid-Holland een bedrag van f 15Ö.— verduisterd, voor welk feit hij voor de Haagsche Rechtbank terecht heeft gestaan. Hij legde een volledi ge bekentenis af en werd gisteren veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden met drie jaar proef tijd en onder toezichtstelling van de Dr. Ar- riënsverccniging cn drankverbod gedurende den proeftijd. PURMEREND, 23 Jan. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 43.000 Kg., handel stug, hoogste prijs f 21.—. 341 Kg. boter f 1.G6 1.72 per kilo, Runderen, totaal 603 stuks. 350 vette koeien 68—86 ct. per kilo, goed; 133 geldekoeien f 110—180 per stuk, goed; 95 melkkoeien f 180—275 per stuk, matig; 25 stieren 57—62 ct. per kilo, matig; 4 paarden f 100—140 per stuk, stug; 40 vette kalveren en graskalveren: vette kalveren 78—95 ct. per kilo, matig; graskalverert f 4565 per stuk, matig; 313 nuchtere kal veren: voor de slacht f 13—18. voor de fokkerij f 1520 per stuk, vlug; 230 vette varkens voor de slacht 54—61 ct. per kilo, vlug; 66 biggen f 13—19 per stuk, onge merkt f 813, 20 magere varkens f 20 30 per stuk, matig; 2070 schapen f 20—30 per stuk. matig; 11 bokken f 8—11 per stuk, matig; kipeieren f 3.75—4.25, eend- eieren f 3— per 100 stuks. Noordholland- sche blauwen (kuikens) (600 stuks) 70—' 75 ct'. per kilo. 4500 oude kippen en ha nen 40—50 ct. per kilo, konijnen f 0.46—2, per stuk; 1300 eenden 15—25 ct. per stuk, duiven 40. ct. per paar. Coöp. Centrale Eiervciling. Aan voer: 50.000 eendeieren f 3.353.45, 75.000 kipeieren f 3.70—4.70. ROTTERDAM, 23 Jan. Veemarkt. Totaal aanvoer 3627 stuks: 111 paarden. 3 veulens, 650 magere runde ren. 940 vette runderen, 20 vette kalveren, 39 graskalveren. 1091 nuchtere kalveren, 788 schapen en lammeren, 6 varkens, 29 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien 8470-48-58 ct., vette ossen 8070 48-58 ct.. stieren 74—66—56 ct, vette kalveren 14512595-105 ct., schapen 47— 42—37 ct., lammeren 504540 ct, grrfS* kalveren 6555 ct., slachtkalveren 5045 —40 ct.. slachtpaarden 60—5040 ct. Prij zen per stuk: schapen f 28—2015. lam meren f 191510. nuchtere slachtkalve ren f 13118. slachtpaarden f 260186— 120. werkpaarden f 366—240140, hitten f 250-200-120. kalfkoeien f 285—195—140, melkkoeien f 280165140. varekoeien f 190—135—105. vaarzen f 14.5—125—65. pin ken f 105—85—65. graskalveren f 6046— 30. bokken en geiten f 117—4. Overzicht: Vette koeion cn ossen, aanvoer iets kleiner, handel vlot. prijzen als gisteren, pr. koe tot 90. pr. os tot 86 ct. Stieren, aanvoer iets kleiner, handel traag, prijzen prima kw. onveranderd. 2e en Se kw. iets stijver. Vette kalveren, aanvoer gering, handel vlug. prijzen stabiel, pr. tot 1.55. Schanen en lammeren, aanvoer grooter, handel lui, nrilzen onveranderd. Nuchtere slacht- en fokkalveren. aanvoer korter, handel vlug. priizen iets honger. Paarden, aanvoer iets kleiner, handel traag, prijzen voor slacht paarden iets stijver, voor werkpaarden en hitten onveranderd. Kalf- en melkkoeien aanvoer nis vorige week, handel stil, prii zen constant. Vnrekoeien. aanvoer matig, handel kalm. prijshoudend.. Vaarzen en ninken. aanvoer a's vorige week. handel tamelijk, priizerr als varigow eek. Graskal- voren, aanvoer kle'ner. handel tamelijk, prijzen iets stiiver. Bokken en geiten, aan voer korf, handel vlot, prijzen onveranderd.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6