Langedijk en Koops blijven in Koorwegen. TARZAN Het meisje Akkertje vuren van Tohr Ons nieuwe feuilleton uiide. £uncfiAwm Juweeleodief krijgt vijf jaar Kiespijn door Edgar Rice Burroughs Radioprogramma rif" n Speciale training op de sprint Nadere bijzonderheden over de hiternatlonale wedstrijden te Oslo. Langedijk en Koops zullen voor loop^ in Noorwegen blijven, aldus deelde de heer G. W. A. van Laer, president van de I.E.V. aan een re dacteur van het A.N.P. mede, toen de heer Van Laer gisteren met het vliegtuig uit Malmö op Schiphol aan kwam. Beide rijders zullen deelne men aan belangrijke internationale wedstrijden, welke Zaterdag 3 en Zondag 4 Februari te Oslo zullen worden gehoudenter vervanging van de wereldkampioenschappen, welke naar men weet, dit jaar niet zullen doorgaan. Talrijke bijzonderheden over de training van de drie Xederlandsche rijders. Langedijk, Koops, en van der Scheer had de heer van Laer te vertellen. In de week, welke nog restte voor de wedstrijden van Zaterdag en Zondag jl. hebben zij hard getraind, mis schien wel te hard. Ook de vele wedstrijden, die reeds in Nederland waren gehouden, tel den een woordje mee zoodat de conditie van onze drie vertegenwoordigers bij den aan vang van de wedstrijden van Zaterdag niet zoo goed was als verwacht zou kunnen wor den. Op de 500 meter konden zij niet wegko men, liet was of de schaatsen aan het ijs bleven kleven, zoodat de drie laatste plaat sen der Nederlanders op dezen afstand te verklaren zijn. Overigens is het voldoende bekend, dat de 500 meter niet de sterkste zij de vormt van onze rijders. In dit ver band kan worden medegedeeld, dat bij de verdere training in Noorwegen van Langedijk en Koops van der Scheer komt Donderdag a.s. naar Nederland terug een vertegenwoor diger van den Noorschen Schaatsen- „Het Meisje uit de Lunchroom". Het feuilleton „Een bedriegelyke ge lijkenis" is beëindigd en ongetwijfeld zullen de vele lezers van dit spannend verhaal het jammer vinden, dat er een einde gekomen is aan de vele avon turen en spannende belevenissen der beide dubbelgangers. Het verheugt ons echter dat wy, ingaande vandaag een nieuw vervolg verhaal kunnen plaatsen, dat ongetwij feld de volle belangstelling van onze lezers zal weten te verwerven. Ditmaal geen „thriller", en geen gevechten met boschncgers, maar een romantisch- getlnt typisch Engelsch verhaal van den bekenden schrijver Norman Charl- ton. WU wenschen onze lezers vele ge noeglijke uren met dit „Meisje uit de Lunchroom". FEUILLETON rijderabond, waarschijnlijk een oud- hardrijder, onze jongens speciaal voor dezen afstand onder handen zal nemen. De bedoeling Is, dat Langedijk en Koops naar Hamar gaan, waar zij het a.s. weekein de tevens getuigen zullen kunnen zijn van de Noorsche kampioenschappen. Op 3 en 4 Februari zijn zij clan weer in Oslo terug voor deelneming aan de belangrijkste wedstrijden van het seizoen. Op die dagen zullen ook de cracks als Ballangrud en Engnestangen uit komen, hetgeen bij de jongste wedstrijden niet geschiedde, omdat de ploeg van Noor wegen tegen de rest van de wereld dan te sterk zou zijn geweest. Het is mogelijk, dat Langedijk en Koops nog aan enkele kleinere wedstrijden te Hamar of in de omgeving zullen deelnemen. Noorwegen heeft den wedstrijd te gen de rest van de wereld met groot verschil gewonnen. Het ligt in de bedoeling ieder jaar zoo n treffen tus- schen Noorwegen en ,tde rest" te hou den, een ontmoeting, welke zeker in de toekomst in het middelpunt der belangstelling zal komen te staan. Wat het rijden der Nederlanders op de bei de wedstrijddagen betreft, na de 500 meter ging het veel beter en vooral de tijd van Langedijk op de 10.000 meter viel te roe men. Koops is wat ongelukkig geweest met de loting. Van de Noren viel Martinsen op, een jeugdige rijder, die plotseling naar vo ren is gekomen en nog veel voor de toekomst belooft. De wedstrijden werden gehouden in het Besleisiet-stadion, doch men neemt aan. dat zij in den vervolge weer plaats zullen vin den in het veel gemoedelijker Frognen-sta- dion. De wedstrijden werden geleid door Bjaerne Frank, een oud-bestuurslid van de Oslo'sche Schaatsenrijdersclub, die zich uit stekend van zijn taak kweet. Naar het Engelsch van Norman Charlton HOOFDSTUK I. Dageraad. De zon scheen op de natte straten van Mayfair en de landloopers en zwervers, die den nacht moesten doorbrengen in de open lucht, dankten den hemel voor het ophouden van den regen en de belofte van het mooie weer. De menschen, die in de huizen waren, uitten echter geen woord van dankbaarheid, want de zware gordynen voor de vensters hadden het geluid van den regen gedempt. Intusschen. niet alle bewoners van deze aanzienlijke buurt van Londen sliepen op dag en uur. Op de stoep van een huis op Seamore Place bevonden zich onder de glazen portiek twee menschelijke gestalten. De eene was een heer van middelbaren leeftijd in avondcos- tuum en zijn luidklinkend gesnork verried, dat hij in diepen slaap was. Zijn hoofd lag op de bovenste trede van de stoel en zyn linker voet rustte op z\jn hoogen hoed. Naast hem zat een jong meisje; ze had de ellebogen op haar knieën gesteund en de knobbels van haar vingers tegen haar zachte wangen ge drukt. Haar gezicht stond niet angstig of verschrikt, alleen maar ontevreden, zy had een avondjapon aan, die gedeeltelijk zichtbaar was onder haar satijnen avondmantel. Zoo nu 'en dan keek ze naar haar metgezel met een blik van half-geamuseerde ergernis. Plotse ling deed zij de kanten shawl af en legde die tusschen de steenen trede en het hoofd van den slapenden heer. Zij had haar vroegere houding weer aam genomen, toen opeens een jonge man den hoek van Piccadilly omkwam. Hy hield zjjn schreden in en keek vol verbazing naar het tweetal. Een vriendin getuigde tegen hem. Het Amsterdamsche gerechtshof veroor deelde gisteren een 53-jarigen recidivist, die vroeger als hoofdpersoon heeft gefungeerd in de bekende inbraakzaak Begeer, wegens inbraak in een juwelierswinkel tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het Hof bevestigde hiermede het vonnis der rechtbank. De man had in den nacht van 9 op 10 Mei de winkelruit van een juwelierszaak in de Eerste Constantijn Huvgcnsstraat in gedrukt en voor een belancrijk bedrag aan ringen, armbanden, dasspelden c. a. siera den gestolen. Kort na de inbraak werd de bekende re cidivist K. gearresteerd en een vriendin van hem verklaarde, dat verd. in den vroegen ochtend van den lOden Mei in haar woning was gekomen en gezegd had, dat hij een goeden slag had geslagen. Tevens had hij haar een aantal sieraden laten zien. Buiten het Vondelpark gevonden. De man bleef hardnekkig ontkennen. In Augustus van het vorige jaar vond een parkwachter van het Vondelpark onder bladeren hegraven echter een belangrijk deel van de buit terug. Vlak voor de be handeling in honger beroep legde verd. in het Huis van Bewaring een gedeeltelijke bekentenis af: hij was in deze zaak de heler geweest. De procureur-genpraal had bevestiging van het vonnis geëischt. Ongekend zware winter in Spanje Drieduizend sneeuwruimers in de hoofdstad aan 't werk. De laatste dagen heeft het in Madrid zoo overdadig gesneeuwd als men sinds het. be gin van deze eeuw niet heeft meegemaakt. Het verkeer wordt ernstig belemmerd. Drie duizend sneeuwruimers zijn voortdurend bezig. Tn Bilbno liet het havenbedrijf ge heel stil. Tn Sevilla heerscht tien graden vorst. In Cadiz heeft heb flink gesneeuwd, hetgeen daar iets ongewoons is. In heel Midden-Span je is het autoverkeer stopge zet, waardoor ook do aanvoer van levens middelen moeilijkheden ondervindt, In ver-, scheidcnc plaatsen heerscht gebrek aan drinkwater. De distributiesfamkaarten Niet zelf veranderingen aan brengen! Hoewel de distributiestamkaart nog niet in gebruik is genomen ten dienste van de distributie, is het goed, dat onder de aan dacht van het publiek wordt gebracht, dat het niet geoorloofd is, dat de houders van deze kaarten wijzigingen aanbrengen in de daarop gestelde gegevens. Alle wijzigingen of aanvullingen op de distributieslamkaartcn b.v. in verband met huwelijk of met verhuizing naar een andere gemeente behooren te worden aangebracht door den burgemeester of den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar in de gemeente, waar men zich vestigt. Het bovenstaande is niet van toepassing op de rijksdistributiekaarten; op deze kaarten kunnen de houders zelf de ver schillende- gegevens vermelden. Adresveranderingen binnen de gemeeitfe worden op de distributiestamkaarten niet aangeteckend. Geknoei met levensmiddelenbons Twee Amsterdamsche ambtena ren tot gevangenisstraf veroor deeld. Eenigcn tijd geleden veroordeelde de Am sterdamsche rechtbank twee ambtenaren van de Arbeidsbeurs wegens geknoei met levensmiddelenbons, bestemd voor werk- loozcn, elk tot drie maanden gevangenis straf met aftrek der preventieve hechtenis. De ambtenaar, die dQje bons had weg genomen, was te laat voor het instellen van hoogcr beroep. Zijn vriend, die zich aan heling had schuldig gemaakt, teckcnde tijdig hoogcr beroep aan. De procureur- ge neraal eischte bevestiging van het vonnis en conform dezen eisch wees het hof gis teren vonnis. Op de bons voor levensmiddelen, bestemd voor werkloozen en tewerkgesteldcn in de werkverschaffing, was weinig controle. Een der ambtenaren nam een aantal weg, waar van hij een doel ten geschenke gaf aan zijn vriend. Waddenv'ucht in de mist Parmentie»- ne^mt twintig passa giers van Schiermonnikoog mes. Gisterochtend heeft wederom een K.L.M.- vliegtuig, bestuurd doo.r Parmentier, post nanr Schiermonnikoog gebracht. Het toe stel landde om 10.45 uur en steeg om elf uur weer op met post en twintig passa giers, waarvan zeventien met bestemming Ameland en drie voor Schiphol. Het weel was mistig. HIJ NAM ZICH IN ACHT. Jacques is de beste jonkman van de we reld, maar hij heeft één gebrek: met vrien den gaat hij zich wel eens aan wat plat weg een borrel heet te buiten. Onlangs ver zocht hij de gastvrouw, die hij met zijn lieve vrouw Aline bezocht, hem haar zus ter voor*te stellen. Aline beknorde hem erna: je weet toch wel. dat ze geen zuster heeft-.? Ik vraag wel excuus, Line, ik zag dubbel. Nu zijn ze, aldus de N. R. Crt„ op weg naar mevrouw Martin. „Houd je goed", heeft Al'ne hem voorgehouden. Mevrouw Martin is een maand geleden de „moeder van een allerliefste tweeling geworden". Vol trots toont 7.e hen den bezoeker, die zich over de wieg buigt en met een bui ging naar do jonge moeder haar toevoeg': Mijn compliment, mevrouw, dat is de mooiste baby, die ik ooit gezien heb. HONDERDEN STEEVEN VAN KOUDE. De aanhoudende koudegolf heeft in de Ver. Staten tot dusver aan 257 menschen het leven gekost. In verscheidene zuidelijke sta ten heeft men de scholen moeten sluiten. 16. Tarzan begreep de hele toestand ogenblik kelijk. De gele reuzen sneden hun de weg af. De aapman keerde naar de anderen terug en vertelde het slechte nieuws. „Dan zullen we terug moeten gaan", stelde Majoor Burton voor, „en zien of we een ander pad kunnen vinden." Tarzan wilde juist toestemmen, toen hy plotseling zijn hoofd in de nek wierp en met zijn hand de anderen stilte gebood. Nu hoorde hy opnieuw stemmen, maar van een kant waar zs juist vandaan kwamen. Een andere groep gele' mannen kwam uit die richting. De vluchtelingen zaten dus in den val! We moeten trachten weg te sluipen!" zei Tarzan grimmig. „Kom!" De anderen volg den hem tot aan de rand van de open plek. waar hij zijn wanhoopsplan uiteenzette. „Die boot daar. Als we de open plek kunnen over steken en de boot bereiken, voordat ze ons hebben ontdekt, dan zyn de veilig". Tarzan wist dat de kans om hun doel te bereiken uiterst gering was, maar er bleef geen keus. „d'Arnot zal de leiding nemen", fluisterde hy, „en ik sluit den stoet. Nu klaar?" Allen knikten zijn, elk met een glimlach van dap per onderdrukten angst. „Nu, vooruit dan!" DONDERDAG 25 JANUARI 1940. Hilversum I. 1875 en 414,4 m. AVRO-L'itzending. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.00 Weekoverzicht. 11.15 Omroeporkest en soliste. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelspel (Om 12.45 Ber. ANP). 1.C0 Vagebonden en soliste. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Viool en piano. 3.00 Brei- en borduurcursus. 4.00 Vcor zieken en thuiszittenden. 5.00 AVRO-Weekkaleidosccop. 5.30 AVRO-Amusementsorkest 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Voor militairen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Eerichten ANP, mededeelingen. 8.15 „De barbier van Bagdad", opera (Om 9.20 Causerie: „Bouwers van Nederland over zee"). 10.30 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP. 11.10—12.00 AVRO-Dansorkest en gramo- fconmuz.'ek. Hilversum II, 301.5 m. 8.05—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.C0—12.00 NCRV. 8.00 Berichten ANP. Even aarzelde hy, alsof hij overlegde wat hy doen zou; toen kwam hy plotseling naar hen toe. Hij was een knappe jongen met een verstandig gezicht. Toen hy nader kwam draaide het meisje haar hoofd om op een manier, die voor een scherpen opmerker vol doende zou zyn geweest, maar de yver van den jongen man was grooter dan zijn beschei denheid. Is er Iets niet in orde? vroeg hy. terwyl hy zyn hoed afnam. Niets, dank u, antwoordde het meisje kortaf en ze hield het hoofd afgewend. Hy bleef staan. Weet u zeker, dat ik niets voor u doen kan? U kunt wel naar huis gaan, antwoordde het meisje een tikje geërgerd. U bent veel te laat op straat. De jongeman kreeg een kleur. Ik zou hetzelfde van u kunnen zeggen. Dat zou buitengewoon ongepast zyn. De jongeman werd verlegen. Neemt u me niet kwalijk, maar het lag voor de hand te veronderstellen, dat u hulp noodig had. Bent u er heel zeker van De lijnen om den mond van 't meisje ver strakten. Ik ben niet ln stemming om te praten. En al was ik dat wél, dan zou Ik nog niet praten met een volkomen vreemde op een uur, waarop alle behoorlijke jongelui ln bed liggen. Ik ben op een bal geweest, legde hij uit, nog steeds verlegen. Sprak u daar ook menschen aan, aan wie u niet voorgesteld was? Of hebt u ver schillende manieren voor de balzaal en de straat Het is heelemaal myn bedoeling niet om my op te dringen, antwoordde hy een beetje beleedigd. Toen hy langzaam weg wilde gaan, schrok hy van een extra-luid gesnork. Weet u zeker dat meneer niet ziek is? vreog hy, terwijl hij weer bleef staan. Mijnheer is volkomen gezond, dank u. Maar, waarom Het meisje maakte een ongeduldige bewe- Sing. U bent in staat om iemand woedend te maken. Het is zoo vreemd een heer en oen dame in dezen toestanl te vinden. Mag ik dan mis schien een tsixi voor u roepen? Waarom? vroeg het meisje korl. Om u naar huis te brengen. Dank u. ik ben al thuis. Het gezicht van den jongeman klaarde op. Okunt u niet naar binnen? Maar kunt u de bedienden dan niet wakker maken? U hebt het bij het rechte eind, zei het meisje scherp en er is geen enkele reden, waarom u niet zoo gauw mogelyk naar huls zoudt gaan. De jongeman maakte echter geen aan stalten. Wacht u nog op verdere bijzonderheden vervolgde het meisje. Die zijn er niet. be halve dat de e'.ectrische bel kapot is en we geen klopper hebben. Hy keek naar de liggende figuur naast haar. Ik ben bang dat die meneer daar uit geput van vermoeidheid is. Hij is alleen maar in slaap gevallen, wat buitengewoon verstandig van hem is. Overigens wacht ik tot u verdwenen bent, om zyn voorbeeld te volgen. Maar u kunt toch niet den heelen nacht op een stoep doorbrengen? drong hy aan. Wat zal de politie daarvan wel zeggen? We hebben geen keus. Als we niet in in huis komen, moeten we er buiten blyven. Laatlaat my u helpen, vroeg hy ernstig. De jongeman vond de situatie akelig; hij bezat in hcoge mate de vriendelykheid, die sommige menschen als het ware er toe dwingt, de lasten van anderen op zich te ne men. Dank u, klonk het ijzig. Ik heb alle noo-.lige maatregelen genomen. Maar hij hoorde haast ternauwernood wat ze zei want hij boog zich over het hekwerk van het sousterrain. Hot kan toch niet moeiiyk zijn in huis tc komen, zei hij opgewekt. Als u langs dit traliewerk naar beneden klimt, kunt u ge- makkelyk door de benedenverdieping binnen komen. U hoeft alleen maar een ruit van het keukenraam stuk te slaan; dan kunt u he traam van b;nnen openmaken, door het venster kruipen en van binnen de voordeur opendoen. Ik ben geen acrobaat, antwoordde het meisje koel. O, u niet, riep hij uit, terwijl hij een kleur kreeg. De zon tooverde gouden glanzen op haar haar en hy zag het. Mag ik het niet voor u doen? Het meisje stond op en gluurde door het hekwerk: toen lichtte er een glimlach over haar gezicht. Ik geloof dat ik erg zou moe ten lachen als u het deed! Ik wil het met pleizier doen, zei hij gre tig. U hebt het maar voor 't zeggen. Nu, dan zeg ik het, riep het meisje op gewekt. Haar ergernis was nu heelemaal ver dwenen. De jongeman was in een seconde over het hekwerk. Het is het eenvoudigste wat Je denken kunt, riep hy haar toe. terwyi hy zich omlaag liet glijden. Het gerinkel van glas 8 05—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.45 KRO-orkest (12.45—1,10 Berichten ANP en gramofoonmuziek), 2.002.55 Handwerkuurtje. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.45 Bybellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 NCRV-Salonorkeat en gramofoonmuziek; ,7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek overzicht. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. herhaling SOS-berichten 8.15 Haags kamerorkest en solist. 9.00 Declamatie-club. 10.00 Berichten- ANP, actueel halfuur. 10.30 Haagsch kamerorkest. 11.05 Gramofoonmuziek. ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. wees erop, dat hy een ruit ingeslagen had. Wat heb ik u gezegd? riep hy naar bo ven en hy wuifde triomfantelyk met zyn hand voor hij in de keuken verdween. De lach van het meisje bestierf cp haar lippen.l£om terug! riep zy geschrokken. Maar hy was al buiten het bereik van haar stem en zij stond hem door het" yzeren hek werk na te kyken, terwyl zy beide handen om de punten van het hek vastklemde. Wat heb ik gedaan? mompelde ze. Waarom denk ik toch niet beter na? Dat draait vast op onaangenaamheden uit en papa is niet in een toestand voor een grapje. Waarom komt Robcrt ook niet? Als antwoord op haar woorden, kwam een bediende in livrei hygend den hoek van de straat om. Hy zwaaide een sleutel. Ik heb hem, juffrouw, riep hij ademloos. Ik kon geen taxi vinden en heb haast den heelen weg hard geioopen. Door het vernielde keukenvenster klonk schuifelen geluid van voeten. —Vlug toch! riep ze. Doe de voordeur open en help my met vader. Verder geen se conde, Robert! De bediende staarde haar verbaasd aan. Wat is er toch, juffrouw? vroeg hy. Verspil geen tyd met vragen, doe de voordeur open! Er klonk iets wanhopigs in haar stem. Robert rende den weg over, stak den sleu tel in het sleutelgat en wierp de straatdeur van het huis aan den overkant open. Daarop holde hy naar zijn meesteres terug. Kom u maar, juffrouw! Help me met vader, fluisterde 't meisje. Zy pakte de slapende gestalte by den eenen arm en Robert nam den anderen. Met moeite kregen zij den heer op zijn voeten: hy protes teerde geweldig. Hem half dragend, half steunend, slaagden zy erin hem naar de an dere zyde van den weg te transporteeren. Goddank, mompelde het meisje, toen zy hun last op een stoel in de hall neergezet hadden. Uit het huis aan den overkant ,op de stoep waarvan het tweetal gezeten had. kwam het geluid van opgewonden stemmen. Juist toen het meisje de deur sloot, werd de voordeur van de tegenoverliggende woning opengerukt en een jeugdig hulsknechtje, alleen maar ge kleed in zijn pyama, blies met doodsbleek ge- zicht doordringend op een fluitje. Even later werd de morgenstilte verbroken door de haastige voetstappen van politie agenten. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1940 | | pagina 7