"Algemeen protest™ tegen Churchills rede LEENINGFONDS Penningmeester van school bestuur staat terecht Scheer wiel Ie lebeer Hori Belisha minister voor dn coördinatie? "■Akkertje Onze bacon- en boterexport naar Engeland Sche/e hoofdpijn Bussen botsen te Zeist Dc distributie van kunstmest Vuurzuilen uit de Merapi De Britsche controle op Amerikaansche post if-chaatitn. Eerste Kamer „MEN KAN VAN ONS NIET VERWACH TEN, DAT WE ONS DOOR ENGELAND OF FRANKRIJK TOT HET SLAGVELD VAN EUROPA ZULLEN LATEN MAKEN." Blijven protesteeren tegen het onrecht ter zeel Daitschland haalt het paard van Troj© bin nen. Sympathie voor de Finnen, Gistermiddag behandelde de Eerste Kamer de begrooting van Buitenlandsche Zaken voor 1940. Eerste spreker is de heer Kropmans (r.k.), die er op aandringt, dat de regeering zal blijven protesteeren tegen het toebren gen van schade aan onze scheepvaart door de oorlogvoerenden. We behoeven ons niet bij de gebeurtenissen neer te leggen. Spr. wenscht tijdige instelling van een bureau voor zee-oorlogsschade. De heer Briët (a.r.) wijst op het verband tusschen den Nederlandschen vrijheidszin en het calvinisme. In het buitenland is de heer Colijn wel de belangrijkste Nederland- sche staatsman genoemd. Hij is lid van enkele Volkcnbondscommissies; van één is hij voorzitter. De heer van Vessem (n.s.b.): Helaas. Churchill's rede. Men realiscere zich, aldus de heer Briët, dat onze positie uiterst gevaarlijk is. Het groote belang van een waarlijk neutrale houding is duidelijk. Spr. verwijst naar Churchill's be kende rede over de neutralen. Ne derland, België en de Oslo-staten hebben zich losgemaakt van alle collectieve Volkenbondsverplichtin gen. Engeland en Frankrijk heb ben zich losgemaakt van de z.g. facultatieve clausule. De heer Chur- chill heeft echter vergeten de toe lichting der losmaking van deze facultatieve clausule. Uittreding uit den Volkenbond acht spr. thans noch nuttig noch gewcnscht. Ook de volgende woordvoerder, de vrijz. .dem, afgevaardigde van Embden bepleit het lid blijven van den Volkenbond, ook nA de resolutiën van de 20e Assemblée ten aanzien van Finland. Spr. bepleit dat neu trale regeeringen tijdig overleg zullen ple gen om mede te werken tot het verkrijgen van een rechtvaardigen vrede na den oor log. Bij dezen vrede behoort er medezeg genschap te zijn voor de neutralen. De neutralen moeten hun medewer king opelschen in gepast zelfbesef. Ongevraagd moeten ze zich melden. Moge de minister tijdig stappen doen bij andere neutrale regeerin gen. De heer Churchill vorderde de neutralen op, zich aan te sluiten bij de geallieerden. Doch hij heeft bij hen een zeer slechte pers. en spr. sluit zich bij de protesten aan. Hulde aan den minister van Buitenlandsche Zaken. De chr. hist. vertegenwoordiger, de heer de Savornin Lohman (c.h.) brengt als alle andere sprekers van dezen middag, hulde aan den minister van Buitenlandsche Za ken, in wiens beleid hij vertrouwen heeft. We zullen, aldus spr. in een krachtig pleidooi voor onze onafhankelijkspolitick, met grimmige verbetenheid vechten als men ons aanvalt, maar we laten met rust wie ons met rust laat. Den heer van Embden verwijt spr. ge brek aan werkelijkheidszin. Wel kunnen wij eerlijke makelaars zijn bij de vredesonder handelingen, aldus spr. Het beroep op de neutralen. De aanvallen van Churchill en sir Ed- ward Grigg op de neutralen besprekend, zegt de heer de Savornin Lohman: Ver- sailles is de oorzaak van den krijg. Wij hebben de collectieve veiligheid niet om zeep gebracht. Dat hebben Engeland en Frankrijk gedaan. Niettemin wenscht een invloedrijk man als Churchill op Volkon- bondsmotieven. dat we aan de zijde der genlllieerden komen. Engeland en Frank- rijk zeggen, in den strijd te zijn gegaan voor kleine mogendheden. Waarom zijn dan Abesslnië. Tsfe- choslowakije en Albanië geabandon neerd? Waarom wordt Finland niet feitelijk geholpen? We twijfe len niet a*m de ideëele motieven der geallieerden, maar staren ons niet blind daarop. Toegezegde hulp komt ook niet altijd op tijd. Men kan ter wille van de reëcle politiek van ons niet verwachten, dat we ons door Engeland en Frankrijk tot het slagveld van Europa zullen maken. Het lidmaatschap van den Volkenhond verplicht niet tot deelnemen aan den oor log: uittreden acht spr. strijdig met onze neutraliteit. Het paard van Troj©. Spr. brengt hulde aan Finland en zijn bevolking. We hebben te doen met een stap van het communisme in de richting der wereldrevolutie. Wat in Finland ge beurt is een gevaar voor heel Europa. Men mag Stalin niet in de kaart spelen. Duitschland heeft het paard van Troie binnengehaald en het uitzicht op vrede verschoven. Spr. is overtuigd, dat het eenige alterna tief is: een soort van internationale orga nisatie. De volgende redevoering, die van den heer Heldring (lib.) opent geen nieuwe gezichts punten, terwijl ook de heer Lanschot (r.k.) geen enkele reden ziet, dat een democratisch land zich in ©en ideologischen oorlog zou mengen. Deze afgevaardigde waarschuwt tegen een tweede Versailles en tegen het idealisme van den heer van Embden. Met groote heeren is het kwaad kersen eten. Wel vindt spr., dat een aaneengesloten front der neutralen op hun weg ligt. We laten ons niet door Duitsch- land leiden. De heer Vorrink (s.d.) protesteert tegen de hewering dat we ons door Duitschland zou den laten leiden. Niemand gelooft aan kwade bedoe lingen van Engeland of Frankrijk jegens ons, de rede van Churchill zou er aan doen twijfelen, om men geen druk wil uitoefenen. De Volkenbondswerkzaamhèden moeten in stand worden gehouden. Een goede vrede behoeft de medewerking ook van de neutra len. Nog voeren de heer Anema (a.r.) en de heer van Vessem (n.s.b.) het woord. Eerst genoemde wil de rede van Churchill niet te streng nemen. Engeland vecht voor eigen vitale belangen. Spr. bestrijdt uitvoerig de bewering dat de neutralen mee moeten vechten. De komende internationale organi satie moet volgens dezen spreker alle staten gelijk behandelen. De heer Van Vessem betreurt in verband met Churchills rede, tenslotte dat de minis ter nog niet kan besluiten uit den Volken bond te treden. Van een West Europeesche federatie ver wacht spr. voor ons evenmin heil als van de Duitsche „Lebensraum-theorie". Algemeen betuigen de sprekers van dezen middag hun sympathie met den Nederland schen steun aan het Finsche Roode Kruis. Vandaag zal Minister Van Kleffens ant woorden. Maatregelen tot handhaving daar van getroffen, zegt Britsche minis ter. In het Engelsche Lagerhuis heeft de minister voor de voedselvoorzie ning, Morrison, medegedeeld, dat ge durende het jaar 1938 de invoer van bacon uit Nederland en Dene marken respectievelijk 25,000 ton en 169.000 ton bedroeg. Aan boter voer de Nederland 36.000 ton en Denemar ken 115.000 ton in: Met de bevoegde organisaties in Nederland en Denemarken zijn, aldus de minister, re gelingen getroffen voor het handhaven van den bacon- en boterinvoen Het is echter thans niet in het openbaar belang bijzonder heden over de bij deze regelingen overeen gekomen hoeveelheden mede te deelen. Ter bestrijding der mobilisatie-uitgaven BATEN VAN HCRWAARDEE- RING VAN HET GOUD EN DE OPBRENGST VAN EEN IN VOORBEREIDING ZIJNDE OOR LOGSWINSTBELASTING ZUL LEN O.M. IN HET FONDS VLOEIEN. D© minister van FlnanclBn heeft bij de Tweede Kamer ingediend een wetsontwerp tot het instellen van een Leeningfonds ter bestrijding van de mobilisatie-nitgaven. Ten aanzien van de voorgestelde con structie van het fonds merkt de minister o. m. het volgende op: Alle bedoelde uitgaven worden op de hoofdstukken der rijksbegrooting. waarop zij behooren, uitgetrokken en ook ten laste van die hoofdstukken door de algemeene rekenkamer verevend. Daarna worden zij bij Koninklijk Besluit, op voordracht van den minister van Finan ciën en van de ministers, welke het beheer over de betreffende hoofdstukken der rijks begrooting voeren, overgebracht naar den kapitaaldienst van de begrooting van het fonds. De inkomsten. Tegenover deze uitgaven staan de inkom sten. welke rechtstreeks met haar verband houden, bv. de opbrengst van niet mee r bc noodigde en daarom verkochte uitrustings stukken. Ook deze worden overgebracht van de rijksmiddelen naar den kapitaaldienst van het fonds. Een andere dekking van de uitga ven zal gevonden worden in de te- goedschrijving aan den kapitaal dienst van de bate voortvloeiende uit de herwaardering van het goud. In een der artikelen wordt gespro ken van nog „overige inkomsten", waarmee de kapitaaldienst van het fonds kan versterkt worden. Hierbij is in het bijzonder gedacht aan de opbrengst van de in voorbereiding zijnde oorlogswinstbelasting. Het resteerende bedrag der mobilisatie-uit gaven zal gefinancierd moeten worden uit de opbrengst van te sluiten geldleéningcn. De rente en aflossing van deze leeningen zullen uitcraurd dekking behooren te vin den in de inkomsten van den gewonen dienst van het fonds. Voor de hand zou dus liggen den gewonen dienst eenvoudig te be zwaren met de jaarlijksche kosten van de gesloten leeningen. Toch bestaat hiertegen bezwaar. Het be- draïg, dat dan móbilisatie-üitgavèn besteed is, zal immers op menig ihoment heel wat groo- ter: kunnen zijn dan de reeds- gesloten 'gcld- leeningen, „aangewezen als te zijn aange gaan ter voorziening' in de mobilisatie-uit gaven. Op dit oogenblik, nu nog geen enkele leéning van dien aard gesloten is, is zulks wel het geval. In het wetsontwerp is daarom een vorm van belasting van den gewonen dienst ge kozen, voor welke dit bezwaar niet aanwezig is. De gewone dienst wordt namelijk belast met bedragen, welke gelijk zijn aan de an nuïteiten, die verschuldigd zouden zijn, in dien telken jare voor de niet door inkomsten gedekte mobilisatie-uitgaven een annuiteits- leening voor 15 jaren ware aangegaan. Het ACHT MAANDEN WEGENS VER DUISTERING GEËISCHT. GEHEIMEN VOOR DEN HAAG EN DURE DINERTJES. De Amsterdamsche rechtbank, gepre sideerd door Mr. J. Boon, behandelde gisteren een strafzaak, waarvan de voorgeschiedenis te Edam veel stof heeft doen opwaaien. De ex-pen ningmeester van het bestuur der Vereeniging voor Nijverheidsonder wijs voor Edam en Omstreken stond terecht, verdacht van verduistering. Hem is ten laste gelegd, dat hij in het tijd vak van 19301939 ongeveer f6600.welk bedrag hij als penningmeester van de Ver eeniging voor Nijverheidsonderwijs voor Edam en omstreken onder zich had, heeft verduisterd. Voor den bouw van een Ambachtsschool ging de vereeniging indertijd tot het aangaan van twee leeningen over ten bcdragei van ruim twee ton. De gekweekte rente ad f 1900.werd voor Den Haag echter verzwe gen en hiorom moest de penningmeester twee administraties bijhouden. Het is wel mogelijk, meent de rijksaccoun tant, dat verd. hierdoor tot knoeien is ge komen. Waartoe zoo'n ruim kassaldo? Het bleek voorts, dat de penningmeester dikwijls bedragen, die op de bank of op de giro stonden, in de kas liet storten, zonder dat de groote contante betalingen dit aan houden van zoo'n ruim kassaldo wettigden. De penningmeester ontkent ten stelligste, dat hij dit geld heeft verduisterd. Hij wijt het tekort o.m. aan groote uitgaven, die wer den gedaan en tegenover Den Haag niet kon den worden verantwoord en daarom deels niet werden gehoekt. Pres. merkt tijdens het verhoor op, dat verd. gelden van de school voor zijn eigen bedrijf, dat gcruimen tijd slecht ging, heeft gebruikt. Een rommeltje. De tegenwoordige burfcenïeestér'van Edóm, de heer C. G. M. .van Baar, als getuige ge hoord, verklaart, dat de schooladministratie een rommeltje was Oud-burgemecster C. P. M. Kolfschoten geeft toe, dat er door het bestuur vrij veel reisjes zijn gemaakt om scholen te bezoeken. Verd.: We hebben reizen gemaakt van je welste. Getuigen: Ja, we bezochten enkele scho len Verd.: We deden nog heel wat anders dan scholen bezoeken. Wc dronken een stevig glaasje, we aten er goed van cn daarna gin gen we naar de schouwburg, daar in die straat bij het plein, waar Rembrandt staat. De Officier van Justitie, Mr. A. S. de Muinck Keizer, merkt op. dat voor twee di ners van het hecle bestuur f300.— is uitge geven. Die post werd echter onder een an der hoofd geboekt, om niet met Den Haag in conflict te komen. Verd.: Juist, maar al die uitgaven mocht ik lang niet allemaal boeken. Getuige Kolfschoten: we hebben sommige posten wel eens anders genoemd. Tegen bor rels had Den Haag bezwaar. Pres.: U noemde het „zaalhuur". De rente uit het bouwfonds. Getuige Kolfschoten ontkent aanvankelijk tegen verd. te hebben gezegd, dat de ge kweekte f 1900.— rente uit het Bouwfonds niet tegenover Den Haag verantwoord moesten worden. Verd.: U hebt nog wel eezegd: „Die rente kunnen we best gebruiken". Getuige: Niets van waar. Pres.: Ik heb het zoo begrepen, dat u de rente aan de school ten goede wilde laten komen. „Zoo is het", zegt getuige. Requisitoir. Na een uitvoerig requisitoir, waar- In de Officier van Justitie er o.m. op wijst, dat het heele schoolbestuur profiteerde van de gelden, komt spr. tot de conclusie, dat verdachte zich schuldig heeft gemaakt aan ver duistering van een deel van de gel den van het schoolbestuur, doch een bedrag staat niet vast De Olticier vordert een gevangenis straf voor den tijd van acht maan den. Verd. dringt aan op een voorwaardelijke straf. .Vonnis 2 Februari. efefet van deze regeling is. dat voor de mo bilisatie-uitgaven, welke in een bepaald jaar zijn gedaan, in het volgend jaar een annu- iteit, welke op een aflossingsduur v. 15 ja ren is berekend, moet worden opgebracht uit de gewone middelen van het fonds. Een gevolg zal o.a. zijn dat voor de mobilisatie- uitgaven, in 1938 en 1939 gedaan, in 1940 de bedoelde annuïteit zal moeten worden op gebracht De middelen tot dekking van de uitgaven van den gewonen dienst zijn in het ontwerp nog slechts in het algemeen aangeduid. Buiten de in komsten. welke meer rechtstreeks het gevolg zijn van de constructie van het fonds, zijn opgenomen als eigenlijke dekkingsmiddelen: de op brengst van heffingen, welke daar toe bij de wet worden aangewezen en een uitkeering ten laste van het rijk tot zoodanig bedrag als bij de rijksbegrooting van elk dienstjaar zal worden bepaald. Een wetsontwerp tot regeling van de be doelde heffingen zal eerlang worden inge diend. Tal van passagiers gewond. Be stuurder van militaire auto ge verbaliseerd. Behalve eenige botsingen tusschen mili taire auto's met enkele materieele schade als gevolg, en een loopjongen, die een her senschudding bekwam door een aanrijding op de Sanatoriumlaan, kwamen te Zeist meer ernstige ongelukken voor met auto bussen. Van een 25-tal inzittenden van een bus, die op de Utrechtschenweg nabij de uitmon ding van den Amersfoortschenweg door slippen tegen een paal van de A.N.W.B. botste, werd een tiental door glasscherven aan gelaat en handen verwond, terwijl de bus ernstige schade opliep. Woensdagraid- dag was wederom een bus slachtoffer van de gladheid met als gevolg vijf gewonden. Hier betrof het de bus'van de firma de Haas. die de verbinding Veenendaal-Zeist- Utrecht onderhoudt. Op den Woudenbergschenweg moest deze bus plotseling remmen voor een militaire auto, welke onverwachts uithaalde om een zijweg te kunnen inrijden. Het gevolg van het remmen was, dat de wagen slipte en tegen een boom botste. Van de passagiers liepen er vier verwondingen op. Een van hen kreeg een schedelbasisfractuur en moest naar het ziekenhuis worden overge bracht. Hierheen werd ook de chauffeur, die een gebroken knieschijf had opgeloopen, vervoerd. De overige drie gewonden konden, nadat geneeskundige hulp was verleend, hun weg vervolgen. Do politie maakte prooes-verbaal op tegen den bestuurder van de militaire auto. Ook een regeling voor de niet- boeren. Van officieele zijde wordt het volgende medegedeeld. Tot heden was het alleen voor degenen, die een land-, tuin- of boschbedrijf- uitoefe nen mogelijk kunstmeststoffen te verkrijgen aangezien slechts aan die groep van perso nen kunstmestbonnen werden verstrekt, te gen inlevering waarvan uitsluitend kunst mest kon worden betrokken. Thans is een regeling getroffen, dat mede kunstmestbonnen worden verstrekt aan: A. degenen, die cultuurgrond met een oppervlakte van 10 are of meer bewerken, om daarop gewassen te telen, uitsluitend voor eigen gebruik of genot; B. Zoogenaamde detaillisten, waaronder zijn te verstaan, personen, die kunstmest stoffen in kleine hoeveelheden plegen te verkoopen, alsmede stichtingen of vereeni- gingen tot exploitatie of beheer van school- of volkstuintjes. Mede is een regeling getroffen waardoor het mogelijk is nader door het kunstmest- distributiebureau te omschrijven kunstmest stoffen, welke bij zeer kleine hoeveelheden in een bepaalde merkverpakking plegen te worden verkocht, buiten de distributierege ling te doen vallen. ONZE OOST. Een aschregen daalt.. Om acht minuten na middernacht werd een eruptie van de Merapi, waarvan wij gis teren reeds melding maakten, geconstateerd. Twee scherpe knallen werden gehoord, waar na tot 46 minuten na middernacht gerommel weerklonk. Alleen van Ngetos uit werden twee vuurzuilen gezien. Voor de overige posten zat een wolkendek.. Gisteren bij daglicht was, aldus de N. R. Ct., dc Merapi alleen van Krintjing, en dan nog slechts zeer kort, te zien. Een sterke dampzuil werd waargenomen in het noorde lijk deel van den krater. Dr. Neumann van Padang van den Vul- canologischen dienst is naar de Merapi ver- trokken. Aschregen, Uit Bojolali wordt gemeld, dat, behalve asch, ook fijne zanddceltjes zijn neergeko men. De administrateur van de tabaksonderne ming Delanggoe, tusschen Solo en Klaten, meldde een vrij zware aschregen. Van de tabaksonderneming Polan Ardjo wordt gemeld, dat de bevolking meende vuur uit een krater van de Merapi te zien komen. Ook hier wordt melding gemrakt van asch- en zand-regen. Het plaatsje Delanggoe ligt onder een laag asch. Merkwaardig is het, dat de koffie- en thee- onderneming Socka-Boemi, gelegen op de helling van de Merapi, hoegenaamd niets heeft geconstateerd. Gistermorgen om half drie is te Solo een aschregen begonnen. De straten en daken lig gen onder een grijs dek. Ook te Madioen viel een aschregen, echter yan lichte graad. Postvluchten op Indië Op de uitreis vloog de „Buizerd" met gezagvoerder Sillevis van Athe ne naar Lydda. Indien dit vliegtuig zijn achterstand inhaalt, zal het 27 Januari te Batavia zijn. De „Gier" met gezagvoerder Geysendorffer be reikte Bandoeng. Op de thuisreis landden de „To renvalk" met gezagvoerder van Dijk te Jodhpur en de „Wielewaal" met gezagvoerder Hondong te Athene. Deze vliegtuigen worden onder- schidenlijk 27 Jan. en heden te Na pels verwacht. De „Emoe" met gezagv oerder Schot bevindt zich nog te Akyab. Hoe men de Duitsohers levensmid* delen en voorwerpen van waarde tracht te doen toekomen. Het Britsche ministerie voor den, economischen oorlog deelt bijzon derheden mede over inbeslagnemin gen van Amerikaansche mail door de Britsche autoriteiten en over de methodes waarmede burgers van Duitsche herkomst in Amerika trachten gebruik te maken van de Amerikaansche mail om voorwer pen van waarde en levensmiddelen naar Dutschland te verzenden. Het ministerie verklaart, dat sedert liet begin van daa oorlog tot 12 Januari 6000 brieven en 50.000 pakketten als contraban de in beslag werden genomen. De meeste brieven bevatten chèques, wissels, crediet- brieven en een nieuwe soort mark de „gif tenmark". De tot dusverre verbeurd ver klaarde marken hebben een waarde van' 5,279.750 rijksmark. De in beslaggenomen chèques en wissels in Amerikaansche dol lars beliepen 426.355 dollars, voorts 900 dol* lars in bankpapier en 17.800 pond sterling in Engelsch geld. De woordvoerder van het ministerie van oorlog vertelde, dat een inbeslaggenomen pakket parels bevatte ter waarde van 8000 pond sterling en verzonden uit Japan. In- dustrieele diamanten ter waarde van ruim twee millioen pond sterling zijn gevonden bij de briefpost. Het grootste deel van de ze diamanten was echter geadresseerd aan ontvangers in neutrale landen en men stond toe dat zij naar hun bestemming verzon den werden. Vele afzenders adresseerden 'n groote enveloppe aan een ontvanger in een neutraal land. Deze enveloppen bevatten dan een aantal kleinere, die geadresseerd waren aan ontvangers in Duitschland. Het verzenden van paketten levensmiddelen naar Duitschland uit de Vereenigde Staten heeft geweldige afmetingen aangenomen. Al deze zendingen werden beschouwd als con trabande en in beslag genomen. Men wijst erop, dat de waarde der paketten ongeveer een vijfde was van den werkelijken prijs die ervoor betaald was. Van de 4462 paket ten, die per post in een maand tijd uit Ame rika verzonden werden, bleek, dat niet min der dan 4063 contrabande bevatten, gecon signeerd aan een neutraal land en listig ge camoufleerd. GONNE DONKER NIET TE GENAKEN. De Zondag j.1. in verband met den sneeuwval uitgestelde wedstrijden van de bij den K.N.S.B. aange sloten Aalsmeersche IJsclub, waar aan mej. Gonne Donker zou deelne men, zijn gisteren onder groote be langstelling verreden. De uitslagen luiden: HEEREN: 3000 meter: 1. Scheer (Twisk) 6 min. 5.4 sec.; 2. Kremer (Amsterdam) 6 min. 6.5 sec.; 3. Bosson (Amsterdam) 6 min. 8.6 s. 500 meter: 1. H. de Vries (Amsterdam) 54 sec.; 2. Bosson 54.4 sec.; 3. Scheer 54.8 sec. 1500 meter: 1. Scheer 2 min. 49.2 sec.; 2. Kremer 2 min. 50 sec.; 3. H. de Vries 2 min. 50.6 sec. Eindklassement: 1 Scheer; 2. Bosson; 3, A. de Vries (Rotterdam). DAMES: 500 meter: 1. Gonne Donker (IIpendamT 58.6 sec.; 2. mevr. N. SpaargarenJorre (Aalsmeer) 1 min. 12 sec.; 3. mej. W. vjuq Welie (Amsterdam) en mej. M. Jorre (Aalsmeer) 1 min. 14 sec. 1500 meter: 1. mej. Gonne Donker 3 min. 19 sec.; 2. mej. A. de Boer (Zaandijk) S min. 47 sec.; 3. mevr. N. Spaargaren»— Jorre 3 min. 55 sec. Eindklassement: 1. mej. Gonne Donker; 2. mevr. N. Spaargaren—Jorre; 3. mej. A. de Boer, Een "der voornaamste onderwerpen van: gesprek in parlementaire kringen te Lon den is de opportuniteit van het toevoegen van een minister voor de economische co ördinatie met volmachten aan het oor logskabinet. De aandacht is nog meer ge vestigd op deze belangrijke kwestie door een motie in dezen zin, opgesteld door de Labourparty. De voorstanders der motie zijn van meening, dat een minister voor de economische coördinatie in laatste in stantie zou moeten beslissen over alle vi tale kwesties betreffende de staatshuis houding in oorlogstijd. Sommige parle mentsleden bepleiten de benoeming vaa Hore Belisha in deze nieuwe functie. An dere parlementsleden willen in plaats van een speciaal ministerie uitbreiding van de huidige bevoegdheden van den president van de board of trade.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2