Tuinders in geldnood Weer fraude bij de coöperatie Spruitkool wordt „groene zeep" 1 Zij kunnen de arbeiders niet meer betalen. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland heeft zich telegra fisch tot den Min. van Ec. Zaken gewend om te wijzen op de uiterst moeilijke omstandig heden, waarin de tuinbouw verkeert. Stij gende kosten van levensonderhoud, idem van bedrijfsbenoodigdheden en verschillen de andere factoren zijn oorzaak, dat in som mige tuinbouwstreken de arbeiders niet meer kunnen worden betaald. Aangedron gen wordt daarom op een spoedige en be hoorlijke steunuitkeering. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND, KRING LANGENDIJK. Oudkarspel hulde gebracht voor het resltaat der ledenwerfactie. Gisteren hield do kring Langendijk en Omstreken van den Nederlandschen Tuin dersbond in „Concordia" zijn jaarvergade ring onder leiding van den heer Jb. de Vries Jz. te Sint Pancras. De opkomst der afgevaardigden was niet groot Voorz. ging na in welken toestand wij nu leven, tengevolge van den oorlog. Het is wèl een moeilijke tijd! Na vaststelling der notulen bracht de heer A. .Tongsma het jaarverslag uit. Het ledental der afdeelingen is toegenomen van \2ó tot 447. De heer Jongsma legde hierna rekening en verantwoording af van zijn gehouden beheer. Ontvangen was f 72.21, uitgegeven f 63.66, het kassaldo was alzoo f 8.55. Do rekening werd in orde bevonden. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer A. Jongsma te Koedijk herkozen. De heer L. Kalverdijk heeft in de rond vraag de contributieregeling ter sprake gebracht. De contributie wordt verhoogd. Ook de ledenwerfactie van de nfd. Oudkarspel werd naar voren gebracht; het succes was daar heel goed met het doen van huisbe zoek. Het zou wel gewenscht zijn. dat dit goede voorbeeld In de andere afdeelingen wordt gevolgd. Vervolgens werd breedvoerig de rege ling voor do teelt van koolplanten ónder glas besproken. In de rondvraag heeft de heer Kalverdijk verder de bekende erwtengcschicdenis ter sprake gebracht. Verscheidene hecren achtten hot gewensebt dat de Regeering de zakken vergoed. Het kost ons anders nog f 1.50 per 100 kg zei men. Men besloot deze wenschen aan den districts-secrctaris door te geven. De regeling voor de kleine tuinderssteun ontmoette wel eenigo critiak. Sommigen, die er best mee geholpen zouden zijn, val len er buiten. Hierna werd het collectief arbeidscon tract besproken. De arbeiders vragen een verhooging van 10%; voor de zomermaanden f 1.50 per week en voor de wintermaanden f 2.— per week meer. Op de conferentie, welke gehouden zal worden hebben de afgevaardigden vrij man daat. Men deelt ons mee, dat de Coöp. Verbr. Vereen, een vergadering heeft gehouden, waarin het ontslag behandeld werd, dat aan den broodbezorger M. uit Koedijk is ver leend wegens frauduleuse handelingen. Deze zaak is thans in handen der Justitie. Dit is het tweede ontslag, dat in deze ver- eeniging aan beambten gegeven is om do genoemde reden. P.T.T.-KANTOOR. Van bevoegde zijde vernamen we, dat nog geen definitieve beslissing genomen is inzake den kantoorvorm van het tegenwoor dige P.T.T. kantoor te Broek op I.angendijk, als de automatiseering van de telefoon een feit zal zijn geworden. Het is dus nog niet met zekerheid te zeggen, dat in Broek on Langendijk dan een hulppostkantoor zal worden gevestigd. BROEK OP LANGENDIJK. BRANDWEERLIEDEN ZIJN GEZELLIGE MENSCHENt Jaarvergadering Vrijwillige Brend- Gisteravond hield de Vrijwillige Brand weer do tweede aigemeene jaarvergadering in café Vijzelaar; voor de eerste maal wa ren de stoere brandweermannen vergezeld van hun dames. Aanwezig waren ook B. en W. dezer gemeente. De commandant, de heer J. M. de Jong, dankte het gemeentebestuur voor de onder vonden medewerking. De commandant deelde nog mede, dat deze feest vergadering wordt bekostigd uit de con tributie van de leden. Subsidies van gemeen te, brandwaarborgmaatschappijen enz., wor den alleen besteed aan de verbetering van de outillage van de brandweer; er wordt gedacht aan een eigen motorspuit en een alarmtoestel. Ook de dames der leden werden hartelijk verwelkomd. De rekening van den penningmeester, den heer C. Timmerman, vermeldde, dat de ont vangsten, met inbegrip van het aanvangs- sablo. f 188.50 waren geweest, de uitgaven f 96.73. Het kassaldo was op het einde van het boekjaar f91.77. Deze rekening werd aldus vastgesteld. Dc beer Jb. Wagenaar bracht zijn jaar verslag uit. Dc nieuwe uniformen welke in Grlap, Kou, Pu Vla helpen hierbij altijd a«n poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachet*, genaamd,,Mijnhardtjes"2st. 10ct.Doos50ct April waren uitgereikt en aangepast, zijn nog steeds de trots van alle leden. Drie binnenbrandjes zijn door de brand weer behandeld en met succes! Dit geestige verslag werd onder dankzeg ging aan den samensteller vastgesteld. Voorzitter deelde mede, dat de Arnhem- sche Brandwaarborg Mij. een subsidie van 40.heeft toegezegd voor de verrichtingen bij den brand bij Bak. Dit komt ten goede aan het materiaal. Dc burgemeester dezer gemeente, de heer Schelhaas, he.eft namens het gom.bestuur dank betuigd voor de ontvangen uitnoodi- ging. Het is heel goed gezien geweest dai de vrijwillige brandweer in deze gemeente is opgericht. Het is een groote verbetering geweest, zeide spr. De commandant dankte den burgemees ter voor de gesproken woorden en gedane toezegging van een babyspuit. De brandweer zal alles doen, om het vertrouwen te behou den. Hierna werd overgeschakeld op het gezel lige gedeelte van den avond. dat. onder lei ding stond van den heer Bosman. Verscheidene leden van de brandweer kwamen op de planken, met voordrachten en tooneelstukjcs, een en ander afgewisseld door muziek. Het was al vrij laat toen deze uitstekend geslaagde feestavond werd ge sloten. NOORDSCHARWOUDE. PROCES VERBAAL OPGEMAAKT. Naar .wij vernemen is tegen eenige jon gens proces verbaal opgemaakt wegens het gooien met sneeuwballen, waarbij zij een ruit stuk gooiden van Mej. de wed. Se- meyns. BESTUURDERSBOND. Naar wij vernemen is ais secretaris van den Langendijker Bcstuurdershond gekozen de heer P. Blom te Oudkarspcl. OUDKARSPEL. TERAARDEBESTELLING C. VAN ZIJL. Gistermiddag is onder groote belangstel ling het stoffelijk overschot van wijlen den heer C. van Zijl ter aarde besteld. Onder de aanwezigen waren vertegenwoor digers van verschillende vereenigingen, van welke de ovorledeno bestuurslid was geweest zooals de ijsclub „Volharding", do Harmonie ..Excelsior", de. Langendijker Winkeliersver- oeniging en de inkoopver. Westfriesland. Nadat ds. Nell aan het graf had gespro ken, voerden een drietal vertegenwoordigers resp. van de harmonie, de inkoopver. en de L.W.N.V.V. het woord, de verdiensten van den overledene schetsende en hem dankende voor hetgeen hij voor de vereenigingen heeft gedaan. Een zwager van den overledene dankte voor de getoonde belangstelling. ZUIDSCHARWOUDE. OOK N.T.B. ZUIDSCHARWOUDE AAN VAARDT LOONCONTRACT NIET. De afd. Zuidscharwoude van den Ncd. Tuindersbond vergaderde ten lokale van den heer Stoffers. De opkomst was, gezien de omstandigheden, bevredigend. De voorzitter, de heer P. dt Geus Jnz. hield een openingsrede, die ongetwijfeld ge grepen was uit het hart der tuinders, wier toestand, zooals de voorzitter zei. weinig ver betert, terwijl de economische omstandighe den nog slechter zijn geworden. Boeren en tuinders moeten onder kostprijs produceeren, ten einde de industrie in staat te stellen met het buitenland te concurree- rcn. Nu blijken er weer storende factoren te werken bij de mogelijkheid op een goeden export, en die factoren zullen tot het gevolg hebben, dat weer geen loononde prijzen zul len worden gemaakt. De lasten worden al zwaarder. Terwijl de tuinbouw -dc sociale verzekering der arbeiders moet betalen, is er voor hen geen geld om voor eigen nooden te zorgen. De toestand van den tuinbouw is bitter slecht en opgewekt wordt om te strijden voor verbetering. Jaarverslagen. Uit het jaarverslgg.van den secretaris bleek dat het aantal leden steeg van 51 op 53. Ge memoreerd werd de gang van zaken met be trekking tot het colI. arbeidscontract, en ver schillende vergaderingen, op welke de afd. was vertegenwoordigd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten f 188.35 en de uit gaven f 176.75 hebben bedragen, alzoo een voordcelig saldo van f 11.60. Alles werd in orde bevonden. Arbeidscontract. De voorzitter leidde dit punt in door de bekende geschiedenis te vermeiden, omtrent de in de laatste jaren voorgevallen feiten met betrekking tot dit onderwerp. N.a.v. een verzoek van den Kring Langen dijk van den N.T.B. een beslissing te willen nemen ten aanzien van hei adres der arbei dersbonden. om de loonen met pl.m. 10 te verhoogen in verband met de stijging van de kosten van het levensonderhoud, stelde het Bestuur voor den Kring mee te dcelen, dat de afd. daaraan geen gevolg kan geven, zoo lang de richtprijzen door de Regccring blij ven bepaald op een bedrag dat onvoldoende is. de gevraagde loonsverhooging toe te staan. Na verschillende besprekingen werd het voorstel aangenomen. Bestuursverkiezing. Als lid van het Bestuur werd herkozen de heer J. Klingeier, flie zijn benoeming aan nam. Inplaats van den heer P. de Ruijter, die zich niet meer beschikbaar stelde, werd geko zen als bestuurslid de heer A. Tuinman. Den lieer de Ruijter werd dank gebracht voor het vele, dat hij in het belang van den tuinbouw had gedaan. Bij monde van den heer Klingeier werd den voorzitter, den heer P. de Geus. lof ge bracht voor zijn noesten arbeid in het afge- loopen Jaar. Als afgevaardigde naar den Kring Langen dijk was aan de beurt van aftreden de heer P. de Geus Jnz. Hij werd herkozen en liet zich deze keuze welgevallen. Bij de behandeling van de Agenda der op 14 Maart te houden Alg. Vergadering .van den Ned. Tuindersbond wordt voorgelezen een schrijven van het Hoofdbestuur, dat de noodzakelijkheid aantoont van een verhoog de contributie, en ook van de afdracht aan den Bondspenningmcester en die te bren gen van f 1.50 op f2 per lid. De vergadering zag de noodzakelijkheid hiervan in en ging met het voorstel accoord. Bij de rondvraag werden nog eenige min der belangrijke zaken te berde gebracht, waarna de voorzitter de evrgadering sloot. HARENKARSPEL DIRKSHORN. N.T.B. HEEFT GROEIEND LEDENTAL. De afdceling Harenkarspel van den Ned. Tuindersbond hield Dinsdagavond haar aigemeene jaarvergadering ten huize van den heer D. Swager. De opkomst was klei ner dan anders. Na het vaststellen der notulen las de secretaris, de heer Jb. Manncveld Azn. een keurig en uitgebreid jaarverslag voor. Hier uit konden wij beluisteren, dat het bestuur bijzonder actief is geweest, terwijl het lo dental nog steeds in stijgende lijn gaat. De rekening van den penningmeester, nagezien door de heeren E. Brommer en T. Wardenaar, gaf een ontvangst aan van f 129.88 en een uitgaaf van f 118.64, saldo f 11.24. De aftredende bestuursleden. de heeren H. Kuiper en Jb. Manneveld Azn. werden met bijna aigemeene stemmen herkozen. Tot lid van het kringbestuur van den Langendijk werd de heer Jan Paarlberg bij acclamatie herkozen. Vervolgens bracht de kunstmestcommis- sie, hestaande uit de heeren Jb. Paarlberg en Jb. Manneveld Azn. verslag uit. In samenwerking met de tuinbouwver- ecniping ..De Eendracht" te Oudkarspcl had men ingekocht over 1939. t.w. Januari 14150 Kp. voor f 550.73. Februari 3H00 Kg. vooraf 1468.26 en April 15700 Kg. voor f 617.20. Voor niet voldoende procentee- lialte was terugbetaald over Januari voor slakkenmeei f 0.30 ncr 100 Kg. cn over Anril voor kalk f 0.15 per 100 Kg. Uit de vergadering werd vooral gewe zen. dat men voorzichtig zij niet de dooi den voedselcommissnris verstrekte bonnen. Beschadigde bonnen worden beslist dooi de commissie geweigerd. Besloten werd de contributie met f 1.— nor week en per lid te verhoogen. Wat be treft bef as. looncontract kon men nog geen besluit nemen. De afgevaardigde naar den kring bestuurs vergadering krijgt in deze vrij mandaat. De lieer K. Doekes zag gaarne als voorstel ingediend voor de a.s. districtvcrg., dat er naar gestreefd zal worden om een betere regeling te verkrijgen voor het vaststellen der erwtenprijzen. Ook kwam naar voren, dat ver schillende ambtenaren in „Alk maar" er weinig of niets van wis ten, en verschillende tuinders, wan neer zij over dc „zaak" kwamen pra ten vHn 't kastje naar den muur - worden gestuurd. Als afgevaardigden naar de distriefsverg. te Alkmaar werden gekozen de heeren T. Wardenaar en J. van Twuijver, plaatsver vangend de heer A. Manncveld. terwijl naai de bondsvergadering te Amsterdam werden afgevaardigd de heeren K. Doekes en H. Kuiper pl.v. K. Langedijk. Na rondvraag sluiting. HOOIVORDERING. Door den burgemeester is benoemd tot taxateur' bij de hooivordcring ten behoeve van het leger: de heer A. Duijves, oud-wet houder dezer gemeente. HOOGWOUD AARTSWOUD. DE GYM BRACHT ONS IN FILMLAND. Zondag on Dinsdag heeft onze Gymnastiek- verecniging O.K.K. hare uitvoeringen gege ven in de zaal Vries. Jammer, dat door den slechten weg liet bezoek Zondag onbevredi gend was. Dinsdag kon voorzitter Glas hot weikóm toeroepen aan een bijna geheel ge vulde zaal. Zooals we dat gewoon zijn, werden na den opmarsch de 24 nummers van het program ma in een non-stop-tempo uitgevoerd, onder deskundige leiding van mej. Vos en den heer Visser. Het geheel-word afgewisseld door keurig uitgevoerde dansjes. Het slot nummer was wel het glanspunt van den avond cn getiteld:„F.en bezoek aan filmland", in drie bedrijven: Dans, IJsballet en Zang, waarin verschillende personen schitterend werden gcimiteerd, zooals Sonja Hcnie, Charly cn anderen. De verschillende prach tige costuums en de verrassende kleur effecten, maakten het geheel tót een glorie rijk schouwspel. Het publiek was dan ook ten hoogste voldaan. Beide avonden gezellig bal na. „DE DERTIENDE" GEEN ONGELUKSDAG! Wederom ontving onze tooneclvereeniging „Dc Hoop" een uitnoodiging om het blijspel „Vrijdag de Dertiende", op te voeren en wel te Spanbroek, voor dc Afd. Staatspension- ncering. ZIJPE HOOIVORDERING. Naar wij vernemen zal Zaterdag a.s. in nezo gemeente worden begonnen met de vor dering en aflevering van hooi. Een klein ge- deelte zal te Schoorl moeten worden gele verd, al liet andere te Schagcrbrug. Gelijk indertijd reeds is medegedeeld is de lieer G. Visser to St. Maartensbrug tot taxateur aangewezen. VOGELVERGUNNING. De Minister van Economische Zaken heeft aan den heer L. van Buuren te St. Maarten» vlot brug een vogelvergunning verleend voor het tijdvak van l Maart tot 1 December a.s., uitgezonderd de maanden Mei, Juni en Sept. OUDE N1EDORP B-STEUN. De commissie voor B-steun heeft in deze gemeente vergaderd en reeds is een aan vang gemaakt met het uitdeelcn van goe deren. WERKLOOSHEID. Hetaantal gesteunde werkloozen be draagt thans 16. Groote schade voor de West- landsche tuinbouwers. Bij den dooi is in het Westland gebleken, dat de strenge vorst der laatste weken zeer erootc schade heeft aangericht aan de tuin bouwgewassen. Vooral de te velde staande spruitkool blijkt voor een groot gedeelte vernietigd te zijn. Deze groote schade is dus een herhaling van de vorstschade van De cember 1938, toen vrijwel alle tuinbouwpro ducten vernietigd werden. Verscheidene kweekers hadden Dinsdag de spruitkool met stronk en al in de vee stallen gehaald om deze vlugger tot ont dooiing te krijgen. Hierbij bleek het groot ste deel te gelijken <M) „groene zeep" zooals een spruitenteler meuedeelde. Bij een ver deren dooi zal blijken, dat een groot deel verrot zal zijn. Dc tuinbouwers, vooral de spruitentelers, worden financieel zwaar getroffen. Men verwacht ook, dat de glasandijvie veel geleden zal hebben van de vocst. Óver het behoud van bloemkool- cn slaplanten zijn de verwachtingen ook niet hoog ge spannen. Tweemaal door de lucht naar Urk Starter van de PH—ACT weigerde. Gistermorgen landde op Urk het K.L.M.- vliegtuig PH—ACT, bestuurd door den heer Bax met 42 zakken post. Toen het vliegtuig weer wilde vertrekken, werkte de automati sche starter niet. In verband met de koude en de gladheid lukte het starten met de hand niet, zoodat gewacht werd op een twee de vliegtuig, de PHAEB, bestuurd door den heer Kooper. Dit nam de benoodigde onder- doelen mede, zoodat de starter weer kon worden gerepareerd en de PHACT om hall drie naar Schiphol kon terugkeeren. De PH—AEB was reeds eerder met vijf pussngiers en twee zakken post van Urk ver trokken. Het had reeds gistermorgen in de bedoe ling gelegen twee vluchten naar Urk te ma ken, welke echter aanvankelijk beiden door de PH—ACT ondernomen zouden worden. Er is dus geen sprake van een extra-vlucht. ALKMAAR SCHAKEN. De volgende wedstrijden zijn voor den schaakkring Alkmaar thans gespeeld: Oppositie. IlcilooHet Paard, St. Pancras 9 v>r-zy?. D.O.S., AlkmaarSchaakmat, Nd.-Scharw. 3V2IOV2 Het Paard, St. Pancras—D.O.S., Alkmaar 4-12 Oppositie, HeilooDe Pion, Bergen 4—9 Chr. Alkmaar, AlkmaarOppositie, Heiloo V - 81^-41/2 De stand is thans: Schaatinat; gespeehj 1. voor 'IOV2. tegen 3V£, 75 De Pion: 1, 9. 4, 69.23; D.O.S.: 2. 15V2. liVa. 51.67; Op positie: 3 18, 20, 47.37; Het Paard: 2, OV2» 2lVo, 23.21. Voorloopige utslag D.O.S.—De Pion 3—8 met 2 afgebr. partijen. HEERHUGOWAARD NOGMAALS DE „BEVROREN" BRIEVEN BUS. Ter verduidelijking van ons bericht in ons nummer van Zaterdag j.1. onder het hoofd „dc bevroren brievenbus" vermelden we nog dat de chauffeur een nieuweling op deze route was en de plaats van de betreffende bus niet kende. BEVROREN VINGERS. Hei ongeveer 17-jarig meisje D. Beers, wo nende aan den Rustcnhurgerweg te Heer- hugowaard heeft hij het sneeuwbalwerpen bevroren vingers aan beide handen opgcloo- pcn. KOEDIJK SPELING VAN HET TOEVAL. Aantal inwoners bleef qelijk. Op 1 Januari 1939 bedroeg het aantal in woners 1024 mannen en 912 vrouwen, totaal 1936. I11 1939 vermeerderde dit aantal door ge boorte van 22 jongens cn 24 meisjes. Voorts werden, komende uit andere gemeenten in geschreven 54 mannen en 61 vrouwen. To taal was de vermeerdering 76 mannen en 85 vrouwen. Het aantal inwoners vermin derde met 17 mannen en 12 vrouwen door overlijden. Vertrokken zijn 69 mannen en 03 vrouwen. In totaal dus 86 mannen en 75 vrouwen. Het toeval wil nu. dat... het aan tal vcnneedcringen gelijk is aan het aantal verminderingen, zoodat het aantal inwoners precies gelijk is gebleven, als op 1 Januari 1939; namelijk 1936. Alleen kwam er een wijziging in de verhouding der geslachten, er zijn nu 1014 mannen en 922 vrouwen. Al les geteld op 1 Januari 1940. BARSINGERHORN KOLHORN. GESLAAGDE IJSMIDDAG. Maar waar blijven de medailles voor het schoonrijden? Bij het gisteren, Woensdag gehouden estafette hardrijden voor schoolkinderen, werden de prijzen als volgt gewonnen: Meisjes: le prijs: T. Haitinga, Kolhorn; Jopie Kaper, Barsingerhorn; Fietje Kaper, id.; Alie Groet, Kolhorn, Gre Klare, id.; Jan tje Stevens, id. Jongens: lo prijs: Bram, v. d. Welle. Kol horn; R. Schenk, Wieringermeer; Jan Koens, Kolhorn; Dik Keuris Kolhorn; 2e prijs: Anno do Roo, Kolhorn;Koert v. d. Sluis, Jopie Koens, Aalse Aikcma, allen te Kolhorn; 3e prijs: Leo v. Gaveren, Piet Molenaar, Piet Dijkstra; Arie Bakker, allen te Kolhorn. Aardig was bet, dat door de Afd. Kolhorn van den Modernen Landarbeidersbond voor dezen kinderwedstrijd f 10.— was beschik baar gesteld voor prijzen en versnaperingen. Jammer genoeg kon de prijsuitreiking der j.1. Zaterdag gehouden schoonrijdêrij nog niet plaats vinden door het nog steeds niet ontvangen der medailles. 482ste STAATSLOTERIJ (Niet offlcieen 5de klasse, 7de Hjst Trekking van Woensdag 24 Januari 1940 Hooge Prijzen 400.— 3720 9024 9146 14379 21019 200.- 1520 100.— 2303 2494 3934 5183 8006 9711 11052 12872 14762 15368 16828 17231 17569 18489 19372 PrUzen van f 70.— 1002 1071 1134^ 1142 1153 1305 1414 1430 1486 1668 1734 2036 2179 2263 2365 2492 2566 2579 2699 2923 2979 3040 3092 3139 3199 3281 3315 3397 3402 3413 3414 3461 3490 3627 3654 3667 4016 4028 4059 4252 4312 4402 4522 4538 4728 4879 5091 5382 5426 5487 5498 5627 5673 5 705 5737 5932 5900 6030 6050 6222 6257 6286 6321 638b 6395 6421 6428 6429 6501 6733 6838 6873 7075 7110 7166 7293 7320 7327 7591 8012 8145 8383 8392 8422 8473 8528 8531 8561 8582 9117 9226 9244 9346 9421 9440 9463 9467 9565 9721 9757 9811 9861 9996 10116 10158 10270 10309 10315 10455 10523 10717 10861 10936 10968 10975 11032 11165 11270 11288 11446 il486 11532 11578 11601 11684 11738 11749 12078 12112 12123 12349 12430 12675 12754 12793 12844 13056 .3146 13215 13385 13466 13501 13711 13752 13819 13927 13987 14323 14506 14508 14669 14708 14754 14791 *14844 14862 14907 14927 15055 15365 15544 15587 15603 15634 15661 15664 16756 15831 15847 15922 16078 16412 16438 16557 16785 16892 16909 ,7073 17291 17379 17391 17450 17476 17636 17755 17850 17916 18042 18142 18335 18451 18468 18475 18477 18533 18603 18613 18652 18672 18764 18941 .9187 19333 19433 19442 19471 19547 19681 19726 .9752 19799 19846 19889 19891 19944 20285 20303 .0469 20515 20574 20632 20672 20775 20864 20908 20927 20972 21076 21230 21267 21479 21560 21609 ;1629 21674 21703 21806 21885 21922 Nieten 1010 1029 1058 1066 1076 1106 1201 1275 1282 1452 1463 1466 1475 1526 1560 1563 1627 1682 1683 1686 1691 1705 1775 1780 1814 1825 1853 1867 1877 1895 1958 1987 1993 2043 2097 2150 2154 2156 2198 2209 2295 2401 2407 2416 2476 2549 2554 2561 2571 2574 2687 2691 2700 2762 2765 2896 2936 2977 3124 3155 3198 3231 3235 3241 3258 3321 3331 3345 3347 3348 3379 3458 3476 3536 3636 3645 3691 3708 3764 3798 3822 3857 3865 3916 3917 3988 3989 3993 4035 4037 4085 4116 4136 4146 4179 4191 4194 4198 4201 4211 4221 4239 4268 4283 4300 4353 4384 4458 4477 4510 4642 4673 4709 4733 4785 4799 4801 4807 4816 4828 4904 4917 4980 4984 4988 4990 5085 5135 5143 5327 5329 5358 5365 5399 5407 5438 5476 5521 5551 5582 5611 5729 5732 5743 5791 5814 5835 5843 5883 5884 5980 5978 6018 6021 6097 6099 6170 6211 6250 6261 6289 6320 6334 6335 6340 6369 6448 6533 6571 6576 6578 6664 6673 6757 6764 6772 6822 6824 6830 6860 6984 7018 7071 7096 7106 7122 7124 7125 7164 7190 7223 7228 7238 7240 7253 7273 7300 7208 7318 7324 7351 7360 7404 7406 7456 7469 7492 7522 7544 7560 7601 7605 7612 7642 7664 7677 7719 7720 7723 7727 7734 7805 7824 7876 7898 7919 7927 7940 7943 7988 8020 8032 8060 8061 8065 8078 8093 8096 8120 8126 8152 8157 8174 8221 8234 8245 8264 8282 8302 8387 8517 8536 '8568 8637 8644 8661 8663 8745 8833 894° 9011 9028 9052 9057 9113 9l57 9168 9170 0234 9263 9291 9341 9349 9412 9420 9487 9489 9492 9557 0564 9576 9616 9666 9801 9802 9821 9654 9866 9905 9920 9939 9959 10001 10023 10077 10085 1U152 10155 10271 10272 10273 10286 10297 10363 10383 10393 10397 10399 10438 10555 10558 10577 10605 10634 10667 10706 10727 10755 1078B 10838 10874 10910 10945 10993 11046 11118 11134 11168 11191 11223 11236 11247 11249 11293 11308 11311 11313 11335 11377 11397 11409 11431 11435 11441 11454 11473 11507 11584 11607 11643 11690 11691 11717 11733 11781 11831 11859 11876 11885 18899 11937 11945 12013 12024 12027 12060 12134 12156 12164 12202 12239 12289 12299 12410 12442 12444 12484 12498 12576 12593 12619 12738 12742 12845 12852 12864 12871 12881 12917 12921 12954 12978 .2981 13048 13090 13112 11320 13134 13150 13163 13164 13173 13174 13217 13219 13247 13305 13358 13368 13380 13430 13457 13516 13566 13586 13606 13632 13648 13724 13725 13786 13821 13850 13888 13894 13946 13982 14037 14126 14134 14163 14196 14220 14222 14282 14354 14368 14404 14413 14431 14516 14526 14628 14696 14700 14705 14714 14718 14732 14796 14807 14817 14971 14P82 14988 15054 15060 15107 15117 15118 15177 15203 15235 15261 15282 15322 15359 15404 15445 15489 15499 15516 15550 15604 15657 15675 15702 15724 15748 15882 0 16019 16082 16094 16107 16140 16141 16269 16330 16331 16332 16439 16458 16478 16483 16551 16558 16582 16589 16595 16602 16604 16614 16628 16642 16644 16646 16648 16655 16660 16670 16683 16684 16685 16806 16826 16841 16872 16984 17020 17083 17089 17162 17178 17184 17202 17238 17241 17289 17323 17356 17374 17386 17392 17402 17460 17573 17582 17606 17614 17647 17708 17709 17715 17721 17735 17766 17788 17801 17840 17872 17919 17923 17930 17938 17971 18028 18101 18102 18125 18146 18178 18190 18192 18215 18243 18247 18254 18257 18258 18298 18385 18391 18460 18501 18589 18616 18662 18667 18684 18701 18730 18742 18751 18758 18779 18799 18847 18851 18857 18901 18914 18926 18992 19006 19039 19046 19060 19120 19126 19135 19157 19181 19185 19188 19241 19275 19293 19495 19515 19563 19622 19634 19678 19695 19816 19845 19860 19875 19916 20006 20007 20013 20050 20062 20109 20114 20149 20155 20159 20194 20211 20219 20239 20248 20261 20289 20327 20328 20375 20414 20473 20483 20484 20489 20600 20603 20611 20620 20629 20696 20712 20716 20719 20729 20763 20782 20799 20817 20845 20852 28885 ,0934 20956 21064 21091 21100 21161 21191 21200 21265 21297 21366 21419 21480 21497 21600 21622 21628 21670 21705 21737 21741 21776 21802 21814 21899 21909 21919 Verbetering: 5e Klasse 6e LUst 14184 ontbreekt 1 1000.— 6836 ANNA PAULOWNA BREEZAND. ENKABé-AVOND. De Enkabé-winkeliers boden hun cliëntèle in de zaal van den heer Borst een gezol- ügen avond aan cn daar zulke Enkabé- avonden een goeden naam hebben, was ook nu, ondanks de mooilijk-begaanbare wegen, de zaal vol. Dora Schrama cn Bennie Vrede, het meermalen in dit blad gerecenseerde duo, waren de nrtisten, die ditmaal voor een echt vroolijkcn, op goed peil staanden avond zorgden. Aan het begin van den avond werd door den heer Nicstadt uit Schagen de film ver toond, die hij had opgenomen toen de En- kabé klanten hun reis naar Valkevccn e.o. maakten. Meermalen werd gegierd van 't lachen als men elkaar daar nu weerzag op de film, die de prettige reis nog eens in de herinnering terugriep.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6