HISTORISCHE SCHAATSSPORT. DE ELFSTEDENTOCHT DOOR FRIESLAND Te Sassenheim is Dinsdag een groote tulpen- en nardssententoonstelling geopend. Een gedeelte van de fraaie inzendingen, welke te bewonderen vielen den Elfstedentocht-1940 feliciteert de vroegere winnaar C. J. de Koning de rijders Jongert (midden) en Adema (rechts) met hun fraaie prestatie Een enorme brand, de hevigste ooit in Soerabaja voorgekomen, heeft de haven Tandtong Perak geteisterd, waarbij zeer groote schade werd aangericht. Langs de kade, waar de .Gina'" van de N1SHM 'met 12 slangen meehielp aan het btusschingswerk Tegen den vijand in de lucht Afweergescht in stelling op een der Fransche oorlogsbodems tijdens een patrouillevaart op den Atlantischen Oceaan H. M. de Koningin maakte Dinsdag op de ijsbaan achter het Huis ten Bosch een tochtje op de schaats achter een slede Aan prof. mr dr G Verrijn Stuart is eervol onts'ag verleend als hoogieeraar aan de Universiteit te Utrecht .Een overstapje" tijdens den Elfsteden tocht Om van de eene baan op de andere te komen, moesten de deel nemers op enkele plaatsen van speciaal daartoe neergelegde plankiers gebruik maken Leemburg, de winnaar van 1929 be hoorde ook tot degenen, d.e zich voor den elfstedentocht van Dinsdag weer lieten inschrijven Omstreeks acht uur passeerden de eerste deelnemers aan den Elfstedentocht de contrölepost te Staveren, waarmede het traject vanaf Leeuwarden in drie uur tijd was afgelegd Op weg door Friesland. Deelnemers aan den Elfstedentocht bij hun aankomst in de omgeving van Staveren

Schager Courant | 1940 | | pagina 4