„POLYANTHA" GROOT STRIJDRUMOER boven de Noordzee ii BLOEMENEXPOSITIE Neerlands grootste De vrijgekomen bollengronden Dijk gedeeltelijk weggezakt „Hitiers argumenten tot den draad versleten" Arrondissements rechtbanl te Alkmaar Een „Boerendorp" in een natnur- lustoord. Romantiek en effl- ciëncy gaan hand in hand. Veertig jaar geleden was Schiedam een „zwarte stad". Een dichterlijk woord drukte dezen stempel op het oude Hollandsche stedeke, waar toch de klaarste der dranken bereid wordt. In 1940 zal Schiedam een „bloemen stad" zijn. De groote tentoonstelling „Polyantha" is de bekroning van jaren lang werken, van stillen, maar stagen arbeid. Schiedam heeft zich in de nfgeloopen de cennia in alle richtingen ontwikkeld. De industrie breidde zich uit, scheepswerven bezetten de boorden van de Maas, fabrieken verrezen aan de randen van de oude stad. De bevolking vermeerderde, nieuwe wijken werden gebouwd. Arbeiderswijken, met aar dige kleine huizen en boomen in de straten Villawijken met breedc lanen en asfaltwe gen. omzoomd met groen en bloemen. Maar Schiedam bleef een werkstad. On danks tegenslag, crisis en internationale ver wikkelingen werd er gewerkt. Deze stad groeide tegen de verdrukking in. Polyantha komt ln een bosch. Do „Polyantha" komt in 1940, een bloemen tentoonstelling in een bosch, dat ook al ge maakt is. dat gegroeid is uit de kale, modde rige uiterwaarden langs de rivier en nu ge worden is tot een natuurlijke weelde, met heerlijke lanen, hier en daar een intieme, boschweide, lommerijke paadjes en rustige plekjes. Waar veertig jaar geleden hooge rietpollen in de slikkerige grienden langs de Maas stonden ligt nu een bosch. Daar werd verpoozing gezocht en men gaf het een eerenaam, welke de ware naam bleek want het „Volkspark" is inderdaad 'n kostbaar bezit van de geheele bevolking, on derdeel van het „Sterrebosch". En daar te gen aan, als een juweel in den smaragd groenen ring om de stad, ligt het verrukke lijke Julianapark. met zijn gazons, zijn vij vers, zijn rotstuincn zijn weelderige pergola rond een gnaf-gelijnden koepel. Zoo is Schiedam neit alleen werkstad ge bleven. De natuur zelve. De „Polyantha" is de natuur zelve. Een ex positie van bloemen en planten in de natuur, een wisselend beeld van de duizenderlei mogelijkheden, wisselend met de drie schoon ste jaargetijden. De frisschee pracht der bloembollen in de lente, de teere tinten van de schuchtere, eerste voorjaarsplanten. De wonderschoone overgang van het schier aar zelend begin van het ontluiken naar de vol groeiing in den voorzomer. De weelderige lust van de hoogtij-dagen van den vollen bloei in den zomer. Tenslotte de vervulling in den eersten herfsttijd. In het voorjaar, als de Polyantha" pas haar poorten heeft geopend, steken de rozen nog in haar knoppen, doch bloeien in het gras aan den beekrand reeds de voorjaars bloemen. In do eerste lentedagen reeds zijn hier bloemen, die men zoo zou willen pluk ken, zoo argeloos en als het ware toevallig zij in het lichte groen te bloeien staan. En in de eerste zomerdagen, als de honderden soorten rost planten, langs het beekje uitgc plant, in bloei komen, breken duizenden rozeknoppen uit hun bolster en verspreiden hun heerlijken geur over het terras. Een zee van tinten en geuren, Maar als de warme zomerzon haar stra len langer heeft uitgezonden en zij heeft den tijd, want enkele weken in Juli en Au gustus zal de „Polyantha" stil liggen dan ontplooien zich geleidelijk bloemen van al lerlei aard en dan golft een zee van tinten en geuren van de pergola over de muurtjes van het terras en van alle zijden. Zóó blijft het tot in de herfstdagen, een weelde voor het oog, een com pleet beeld van de schoonste voort brengselen der natuur badend in zon licht of weemoedig parelend in den regen, maar ook schoon in den avond, als uit tal van kunstig opgestelde lichtbollen, een hellen gloed wordt geworpen op de tallooze kleuren, terwijl de springfonteinen in speel- schen overmoed fluweelen sluiers over don vijver spreiden. Onmiddellijk hierop aansluitend vindt men de practische toepassing van al dit schoonc, een reeks van proeftuintjes, juweel tjes van tuin architectuur, verzorgd door de beste Nederlandsche kweekers. Romantiek. Van het eerste hoofdterrein naar het mid denvak. waar de groote hal voor de tijdelijke exposities is geprojecteerd, voert een smal laantje, dat men bereikt over een beekbrug getje. Het is een romantisch laantje, over huifd door ijle wilgcntakken. waar tusschen de boomstammen en heesters een keur van zomerbloemen is geplant, al dan niet in bordervorm. hier en daar een pol: verder op een schier overdadige volte van allerlei soor ten, die ook in den avond hun bonte pracht toonen. want dan wordt o.m. hier de ver lichtingstechniek volgens de modernste vindingen toegepast. De hal, in het hart van het terrein. Is be stemd voor de tijdelijke exposities, llier komt Boskoop met zijn heesters en struiken, hier komen ook rozen te bloeien, als het tor ras er nog van verstoken is. Verder zal het Westland deze ruimte in beslag nemen, ter wijl tenslotte de dahlia's er in al hun varië teiten zullen prijken. En daartusschen door staat ter afwisseling een tentoonstelling van bindwerk op het programma of een exposi tie „De gedekte tafel" en die moest eigen lijk niet in de laatste plaats worden ge noemd de merkwaardige miniatuurtuin! Alles wat verband houdt met dc natuur ®n haar voortbrengselen vindt hier een plaats, niet alleen bloemen en planten, groen ten en vruchten, ook de toepassing er van en wat ons betreft ook industrieele produc ten en artikelen, waarvoor bloem en plant tot motief dienden. Na de hal voert de weg als vanzelf naar het tweede hoofdterrein, dat wedijvert met het eerste, doch van geheel anderen aard is. In deze wijde ruimte, omzoomd door pitto reske boomgroepen, heeft de bollencultuur in het voorjaar een ideale plaats gevonden. Miniatuur-bollenvelden. Dit is de bollenstreek in miniatuur; het is meer, want de kleurige vel den tusschen Leiden en Haarlem kunnen niet op tegen de verscheiden heid welke hier is bijeengebracht. Geen rechtgelijnde velden van één kleur, maar een bonte afwisseling van de rijke tulpenschoonheid. Hon derdtwintig duizend bollen hebben hier reeds wortel geschoten, om hun slanke stelen en wiegende bloemkel ken omhoog te voeren naar het teere voorjaarslicht. Een complete stalenkaart van de bollen velden ligt hieraan de voeten van de be zoekers uitgespreid. Hier zijn zij, de enkele en de dubbele tulp, de Broeders en de Dar- wins, de fantasie-tulpen, de Triumf- Cottage en Mendel-tulpen. En natuurlijk ook de dankbare narcis staat er stil te bloeien in dc halfschaduw tusschen de boomen. Dit zijn in het voorjaar de bollenvelden van de „Po lyantha". Na do tulpen komen de viooltjes, de pri mula's en de andere zomerbloemen. En op nieuw groote belangstelling zal dit deel trek ken in de nazomer enin den herfst, als er de dahlia's zijn. Zij zullen er zijn in even zoovele kleuren en soorten als de tulpen in het voorjaar. De Mignons, de trots van Schie dam, de midden-, halflange- en hooge dah lia's zijn .er in een harmonische rangschik king geplant, langs de vele paden en paad jes,welke door dit terrein voeren. Even har monisch passend zijn er beeldhouwwerken geplaatst, werken van Rotterdamsche kun stenaars en middenin staat een droomerig tempeltje, als het ware verloren in de bloe menpracht. Het Boerendorp. En dan naar het gezellige „Boerendorp" achter de hal, dieper het bosch in gelegen. Stel u voor een knus dorpsplein met stoeltjes en tafeltjes onder de boomen en er omheen in wijden boog, een aantal schilderachtige boerenwoningen. In één er van troont een gastvrije waard, die u gaarne een geurige kop thee of een parelend glas bier voorzet, op zijn tijd een smakelijke carbonade kan be reiden en op zwoele zomeravonden ook een lekkere flesch Moezelwijn weet te voorschijn te tooveren, of beter nog een frisschen bowl, met een fijn aroma van Westlandsch fruit. En zijn de stoelen en tafels u te weinig lan delijk, dan is er nog de lunchweide, waar U zich behaaglijk in het gras kunt neervlijen, na U in de herberg van een lunchpakket te hebben voorzien. In de andere boerderijen zijn diverse win keltjes ondergebracht, waar u de oprechte „Polvantha"-koekjes kunt krijgen; ook brief kaarten, speciale zaden en tuinlectuur enz. U kunt er natuurlijk ook een borreltent vin den, waar een echte Schiedammer wordt ge schonken; dan het postkantoor, de klompen makerij en wat niet al. Hier zal de harmo nica vroolijkheid brengen; boerendansen staan reeds op het programma, ook een ker senweek en vele andere attracties. Hier zal niemand weggaan of hij neemt zich vast voor om nog eens terug te komen, als het kan reeds den volgenden dag. REGELING VOOR HET TELEN VAN LAND- OF TUINBOUWGEWAS- SEN WORDT VOORBEREID. De minister van Economische Zaken deelt ten vervolge op de beantwoor ding van vragen van den heer Wijn koop betreffende heb verleenen van tuinbouwteeltver gunningen en ver gunningen voor het telen van zaai zaad aan telers van bloembollen, die op hun bloembollenvergunning moe ten bekrimpen, thans mede, dat een regeling wordt voorbereid, waarbij aan telera van bloembollen, die hun met dit product te betelen oppervlak te met 50 pet. hebben moeten ver minderen, teeltvergunning voor be paalde tuinbouw- of landbouwgewas sen zal worden verleend. Bij de toe wijzing der vergunning zal rekening worden gehouden met den aard van het bedrijf en de met het oog op de voedselvoorziening meest gewensch- te teelten. Het is niet dc eerste keer dat dit bij Hoofdplaat gebeurt. Aan den hoogen weg onder de gemeente Hoofdplaat is gister dijkval geconstateerd. Over 'n lengte van 208 m. en een breedte van 1.90 meter is de dijk weggezakt. Op de oeverlijn kon men een diepte van vier me ter peilen, flet gat in den dijk zelf kon men niet peilen. Men neemt aan, dat het zeer diep is. Voor den achterligenden polder bestaat op het oogenblik geen gevaar. Hoewel een der vaargeulen van de Westerschelde langs Hoofdplaat loopt, wordt deze dijkval aan den invloed van den stroom, welke op den dijk staat, toegeschreven. Op deze plaats kwam reeds eerder dijkval voor. Hoe de Geallieerden 's Führer's toespraak opnemen. Terwijl het niet mogelijk is een welover wogen reactie te melden op de redevoering van Hitier, is toch in Londen gisteravond de volgende commentaar gegeven: Het grootste deel van de redevoering was gewijd aan argumenten, die thans tot den draad versieten zijn, over den Duitschland opgedrongen oorlog de gebruikelijke onjuist heden over Duitschland vredeswil werden nog eens herhaald. De voornaamste les, die uit de redevoering kan worden getrokken is, dat Hitier eindelijk de dwaasheid heeft lecren inzien van zijn vroegere pogingen om Frankrijk van Engeland te scheiden, tenein do afzonderlijk, wanneer hem dat goed zou uitkomen, beide landen te vernietigen. Parijs onverschillig. De rede van Hitier is te Parijs met on verschilligheid ontvangen. Men heeft er geen enkel nieuw argument, geen enkele nieuwe aanwijzing in gevonden. Amerikaansche vers maakt zich niet druk. De Amerikaansche bladen bepalen zich ertoe de redevoering van Hitier met klei ne omschriften af te drukken, als een ge beurtenis zonder belang. Nieuwe massale Duitsche lucht aanvallen op Engelands Oostkust Een Duitsche machine neerge schoten. ZEVEN BRITSCHE SCHEPEN VERNIETIGD! Dc Duitsche vliegeraanvallen op Britsche en Fransche koopvaardijschepen, varende in de Noordzee, hebben zich gisteren met nog grooter heftigheid dan de eerste maal her haald. De gewapende koopvaardijschepen verzetten zich doorkrachtig afweervuur, maar telkens kwamen de Duitsche machines weer boven hen om bommen te laten val len en de schepelingen met mitrailleurs te bestoken. De geheele Noordzee werd toi strijdtooneel. Tenslotte werd zelfs een Britsch konvooi angcvallcn. Engelsche jachtvlieg tuigen stegen op en er ontwikkelde zich een hevig luchtgevecht. HET DUITSCHE COMMUNIQUÉ. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt omtrent een en ander; Groepen Duitsche vliegers hebben ook in den loop van 30 Januari verkenningsvluch ten gemaakt boven de Noordzee en de En gelsche kust van de Orkaden tot aan de mon ding van de Theems. Daarbij werden weder om zeven gewapende koopvaardijschepen tot zinken gebracht, een achtste zwaar en ver scheidene andere licht beschadigd. Boven dien werden twee Britsche voorpostensche pen tot zinken gebracht. Ondanks zeer krach tig luchtafweer van allo aangevallen sche pen en ondanks het optreden van talrijke vijandelijke jachttoestellen wordt slechts een eigen vliegtuig vermist. Twintig Duitsche aanvallers? Naar van gezaghebbende zijde uit Londen wordt vernomen, hebben gisteren twintig Duitsche machines aan den aanval deelge nomen op de Britsche kust van Aberdeen tot Kent De Duitschers hebben niet slechts 'n toestel verloren, doch een ander werd bui ten gevecht gesteld. De Duitschers beweren zeven Britsche schepen vernietigd te hebben, van Britsche zijde is hieromtrent nog geen bevestiging ontvangen. Men geeft de aanvallen toe, doch zegt dat er nog geen nadere bijzonderheden bekend zijn. Duitsche gezant uit FINLAND vertrokken? Men rekent niet op zijn terugkeer. De Finsche bladen melden, dat de Russi sche pers er naar streeft de belangstelling van het Russische volk voor den oorlog te gen Finland gaande te houden. De Sovjet- bladen staan vol geestdriftige verhalen over zegevierende opmarschen van het Roo- de Leger. Zij verklaren dat de Rusgischfi overwinning slechts een étappe zal zijn op den triomftocht van het bolsjewisme door de wereld. Men verneemt verder, dat de Duitsche go zant in Finland, Wipert v. Blucher, op 25 Januari per vliegtuig uit Finland is vertrok ken. In Finsche diplomatieke kringen ge looft men, dat hij zijn regeering rapport over den toestand in Finland ging uitbrengen. Zelfs doet het gerucht de ronde, dat hij wel licht niet zou terugkeeren Men meent te weten, dat von Bluecher veel moeite heeft gedaan om zijn regeering te doen begrijpen, wat er in Finland voor valt Italië tweede Suezkanaal- gebruiker Nederland staat op de derde plaats. Het Italiaansche ministerie van financiën heeft de cijfers van de scheepvaart bewe ging in het Suezkanaal in de maand Nov. van het vorige jaar gepubliceerd. Hieruit blijkt, dat Italië met 65 schepen nog steeds dè tweede plaats in dit verkeer inneemt. Op de eerste plaats staat Engeland met 150 schepen. Italië wordt o.a. gevolgd door Ne derland, Noorwegen, Frankrijk, Grieken land, Denemarken en Joegoslavië. SCHAGEN WEDSTRIJDEN OP HET NOORD. Gisteren was er een wedstrijd voor werk- loozen uit de buurtschap, georganiseerd door de buurtcommissie „De Noordelingen". Een twaalftal rijders verscheen aan de start. De wedstrijden, waarbij deels jongeren voor ou deren reden, hadden een gezellig verloop. In do werkplaats van den heer Spreeuw, reikte de heer Teitsma met een toepasselijk woord de prijzen, welke bestonden uit le vensmiddelen, uit. De uitslagen waren: le prijs K. Limmen; 2. H. Limmen (Wiersma;: 3.J. Venema; 4. G. Schilder (Halman); 5. v. d. Slagt; 6. A. Dek ker; 7. J. Deutekom; 8. K. Molenaar (Kos- sen); 9 Halm Jr. (wed. Wit); 10 J. Wayn- stcr; 11. T. Dekker (wed. Hecmskerck;; 12. Blanco (Kapteijn). LANGEN DIJ R DENK OM UW TEELTVERGUNNING. In ons verslag van de jaarvergadering van den L.T.B. staat vermeld, dat de heer Groen waarschuwde tegen het beneden den mini mumprijs verkoopen van producten. Uit de volgende zin zou n\pn kunnen opmaken, dat men voor deze euveldaad beloond zou wor den met een teeltvergunning. Zoo is 't niet Men loopt gevaar, dat dit veel begeerde en voor den tuinbouw onmisbare document wordt ingetrokken. Men zij gewaarschuwd! SINT PANCRAS GEVONDEN. Alhier gevonden een bruin wollen dames handschoen met kap, gemerkt letter S 979. WIERINGEN DEN OEVER. ROODVONK. Onder de alhier gelegerde militairen is een geval van roodvonk geconstateerd. Alle voorzorgsmaatregelen om uitbreiding te voorkomen, zijn genomen. EEN NIEUWE KERK. Voor den bouw eener Chr. Geref. Kerk alhier is een perceel land aangekocht aan den Gesterweg alhier. SCHEPEN IN HET IJS. Door de lang aanhoudende vorst is het ijs in de havens alhier zeer dik geworden. Diverse schepen geraken door het verschil van eb en vloed soms danig in de knel. Dagelijks ziet men schippers bezig met za gen en beilcn het ijs om hun schepen los maken. ZIJPE STOLPEN. VOOR DE BEHOEFTIGEN. Op initiatief van de ijsclub te Stolpen is door de ijsclubs te Schagerbrug en Stolpen besloten een wedstrijd in hardrijden op schaatsen te houden voor de behoeftigen te Stolpen en Schagerbrug. De tot dit doel bij de ingezetenen gepresenteerde lijsten heb ben opgebracht te Stolpen f 51.55 en te Schagerbrug f 68.60. Een mooie opbrengst! NIEUWE NIEDORt MILTVUUR. In deze gemeente is een geval van milt vuur geconstateerd op de boerderij van den heer H. de Vries aan 't Paadje. Door vee arts Rempt zijn onmiddellijk de noodige voorzorgsmaatregelen genomen. Het cadaver is naar de destructor te Scha gen vervoerd. ZAKENVERLOF. Aan den dienstplichtige landbouwer C. Groot Az. is za)kenverlof verleend. HOOGWOUD BOLLENDAG GAAT DOOR. Maandagavond besloot Floralia, in verga dering bijeeen in café Modder, de bollendag te organiseeren in het laatst van Maart, eeni- ge weken later dan vorige jaren( in verband met den winter. Op dezen feestavond zal een gezelschap optreden. Deze avond komt dan in dc plaats van de Floralia-Vrijdag in Sep tember 1.1., die wegens de tijdsomstandighe den niet is doorgegaan. Behoudens goedkeuring zal een kleine ver loting gehouden worden om de tentoonstel- lingskas te dekken. MEEL EN WASCH, ALLES PAS! Bij de politie is wederom aangifte gedaan van enkele diefstallen in de Weerc. Nu werd uit een schuurtje enkele kleedingstukken. waschgoed. gestolen, terwijl in denzelfden nacht, eveneens uit een schuur, ongeveer 40 pond meel werd weggenomen. DE STEUN. Het aantal kleine boeren, dat voor 1940 zal worden gesteund, heeft wederom uitbreiding ondergaan. 7 kleine boeren behooren tot dc C groep, terwijl er niet minder dan 17 tot de B groep behooren. Deze laatsten ontvangen wekelijks uitkeering. eveneens de B tuinders. Het aantal tuinders is voor 1940 geworden: 7 bij de B groep en 3 bij de C groep. Het aantal gesteunde werkloozen bedraagt op het oogenblik 16. terwijl ongeveer 45 werk loozen uit hun bondskas trekken. Binnen één a twee weken zullen dc laatsten echter uit getrokken zijn en komen dan de meestcn voor de gemeentelijke steunregeling in aan merking. ALKMAK GEEN BEATRIX-DAG. Maar toch een verrassing von de jeugd. Gelijk bekend, wordt dit jaar de Beatrk dag niet gevierd. Toch werd aan de schoo jeugd een verrassing bereid door de toezei ging, dat er. in plaats van een feestdag, dj jaar „Ijsvrij" zal zijn. Hoewel de belangstelling onder de jong? lui afnemend is, doordat het schaatsenrijdi zoo gewoon is geworden, werd de surprii dankbaar geaccepteerd! Zelfs in het vooi uitzicht van een strenge oostenwind, di elk ijsvermaak onmogelijk maakt. MIDDAGZITTING. A1 k m aa r. VAN EEN ANOXIEMEN BRIEF De kleine juffrouw met de blonde hare en de lange oorbellen knikte vriendelijk t gen de Edelachtbare heeren, toen deze bii nentraden. Op de publieke tribune was vi veel belangstelling, ook merkten wij eenij dames op. De juffrouw heette Jannetje G., wonend te Alkmaar, die door den officier was dagvaard, omdat zij een brief aan mej, K. te Alkmaar had gcschieven, waarin zich met allerlei leeiijke scheldwoorden t< deze gericht had. De president Mr. Ledeboer wees erop, dl verdachte én voor de politie én voor de rechtercommissaris had ontkend. Maar president waarschuwde verd., vooral waarheid te spreken, omdat alleen een kentenis haar geweten' kan ontlasten en van invloed kan zijn op de strafmaat, haar schuld kwam vast te staan. Niettegenstaande deze vaderlijke venna ning, bleef verd. ontkennen. De rcchrecheur van politic J. v. d. Burg Alkmaar, had deze zaak onderzocht en ha; verd. doen schrijven. Deed ze daar erg haar best op? vroeg president. Heel kalm schreef ze, antwoordde get. Get. had bij verd. ook een blanco enve loppe in beslag genomen. Voorts is er bjj de stukken een brief, welke verd. aan haar moeder geschreven had. Als get. desk. wordt vervolgens gehoord Dr. J. P. L. H. uit Leiden. Deze heeft bij den Rechtercommissaris verschillende schril turen gezien. Na een minitieus onderzoek was get. desk. tot de conclusie gekomen, dat verd. het beleedigende briefje aan mej. J. had gezonden. Verd. blijft echter hardnekkig ontkennea Nogmaals tracht de president verd. tot ecï bekentenis te brengen. Maar het helpt alk niets. De Officier van Justitie zegt, dat het met malen voorkomt, dat de een den ander ei beleedigend briefje schrijft. Maar dan is mi zoo royaal er z'n naam onder te zetten. Di is hier niet gebeurd, dc schrijfster of schrj ver heeft daar blijkbaar niet den moed tol gehad. Een anonieme brief is daarom des tl erger. Deze brief was van het begin tot hel einde beleedigend en daar komt nog bij dat mej. J. K. daar nimmer aanleiding toe heelt gegeven. Uit de verklaring van den get. desk. heb ben we gehoord, dat hetbriefje niet anders dan door verd. kan zijn geschreven. Ook de schrijfproef, welke de rechercheur nam, ge tuigt zulks. Er is dus weinig ruimte voor twijfel Deze vrouw is een schrijfmaniak in den vorm van beleedigende brieven. Om te voorkomen moet verd. een strenge straf wor den opgelegd en daarom re'quireert spr. f60.— boete, subs. 30 dagen hechtenis. Ik wil in hooger beroep ggan, omdat onschuldig ben, zei verdachte nogmaals. Uitspraak volgende week Dinsdag, des morgens om tien uur. Ingezonden St. Pancras, Jan. 1940. DE HOOIVORDERING. Gaarne zou ik U willen verzoeken een be scheiden plaatsje in uw veel* gelezen blad. Zaterdag 27 Jan. was de hooivordering voor Defensie. Een arm boertje kwam bij mij, dat om 10 uur hooi voor hem moest worden in geleverd te Alkmaar aan het station. (Het be trokken slachtoffer, want dat is hij onherroe pelijk, met een mislukten hooi-oogst en het niet kunnen verkrijgen van krachtvoer, zoo als het eenigszins behoort, heeft geen gerij, dus moest naar een vrachtrijder, om dit te laten vervoeren, mijn werk. Ik kon ander vracht vervoeren. Ik heb het toch, om den man te gerieven, gedaan; het woord was, je kunt toch wel direct lossen, enz., enz. Na aankomst te Alkmaar bleek mij, dat er een lange rij van auto's, wagens, enz. voor mij aan de beurt was. Mijn paard was be zweten, door den slechten weg. Mijn paard is mijn broodwinning, dus voorzag ik lans wachten en wilde mijn paard uitspannen, maar stuitte ik op moeilijkheden, dat ik niet mee vooruit kon met mijn wagen Ik krees voor antwoord van mijn invorderaar, dan moet je maar even vragen, of ze U helpen willen opduwen. Om kort te gaan, om half vier des middags was ik aan de beurt otn te lossen. Is dit nu handelwijze? Zouden de boeren niet kunnen worden aangeschreven, op tijd, en niet allen tegelijk? De heer Leeuwenkamp weet toch, hoeveel hij per uur kan persen. De heer Leeuwenkamp die het hooi perste, heb ik hier over aange daan en deze antwoordde, dat hij niet van plan was te wachten. Dat dc inleveranrs wachten moeten, dat de paarden wachten moeten, bezweet daar uren in de felle kou moeten verkleumen, hindert niet. Als mijn paard het hierdoor te pakken krijgt, bij wie moet ik me dun vervoegen om schadevergoeding? Als gemeenschappe lijk tegen deze onrechtvaardige handelwij zen wordt geprotesteerd, zou er dan niet wat te bereiken zijn? U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsing, teeken ik J. MEEftEBOER. St, Pancras.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6