Klappen en trappen Noordzeekanaal vol ijs Een gouden bruidspaar Vrijdag 2 Februari 1940 Tweede "blad Hardhandig rijksveldwachter voor den rechter. Voorwaardelijke gevangenisstraf en geldboete geëischt. Een 34-jarige Rijksveldwachter uit Wor- tner stond gisteren in hooger beroep voor het Amsterdanische gerechtshof terecht, .verdacht van mishandeling. Hij was door ide Haarlemsche rechtbank tot een week on- yoorwaardelijke gevangenisstraf veroor deeld. De veldwachter had op 15 Maart proces- Verbaal opgemaakt tegen een koopman we gens een overtreding van de Arbeidswet. .Tijdens het opmaken van liet proces-verbaal was deze koopman, niet thuis, 's Avonds ging hij naar het huis van den veldwach ter om eens over de bekeuring te praten. Hij was n.1. van meening, dat ten onrechte proces-verbaal was opgemaakt. Verd. zou hem toen geslagen en getrapt hebben, doch de veldwachter verweerde zich met de op merking, dat de koopman brutaal en uit dagend was opgetreden. Den leeuw in zijn hol ovaezocht. Ook voor het hof hield de veldwachter yol onschuldig te zijn. De koopman vertelde, dat hij op den be- IWusten avond maar weinig tijd had. Toch had hij het noodig gevonden om den veld wachter op te zoeken om over het verbaal te spreken. Pres. mr. Jolles: U zocht den leeuw dus ïn zijn hol op. Was u driftig? Neen, zeide de koopman, driftig was ik piet, wèl had ik haast. De veldwachter had niet naar hem wil len luisteren en hij had zelfs de radio luid aangezet. Even later was hij voor zijn bu reau gaan zitten, met den rug naar getuige toe. Toen de koopman gezegd had: „Als je het verbaal doorzet, zoek ik het hooger op" en „je zoekt me" was dp veldwachter woendend opgesprongen en had geroepen „vooruit, eruit." „Ik ging zoo vlug mogelijk weg, ik greep mijn hoed en handschoenen en liep de gang in. Ik was zenuwachtig en kon de deur niet zoo snel openmaken. Ik riep te gen verdachte: „Doe de deur dan open". Op dat oogenblik gaf hij mij twee klap pen op mijn linkerwang. Mijn hoed viel, dk bukte me en toen sloeg de agent mij in m'n hals. Gelukkig ging de deur open, maar op het straatje naar den weg kreeg ik nog twee trappen. „Onwaar", hield de veldwachter vol, „ik iduwde hem alleen maar het huis uit. Pres.: Maakt u het nu niet een beetje erg mooi? De pres. herinnerde daarop aan een an der geval, waarin verd. een verbaliseerde pveneens geslagen had. Pres.: „Oók klappen en trappen." „Ik wil", antwoordde verd., dat mijn ge- Zag erkend wordt." Na het getuigenverhoor, vorderde de officier van Justitie, een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week met drie jaar proeftijd benevens f 60.boete. Spr. wilde verdachte's carrière niet afbreken. De verdediger pleitte vrijspraak- Arrest 15 Feb. Het s.s. Heldereentacn tijd vast. Ook het scheepvaartverkeer op het Noord- Zeekanaal heeft tengevolge van de aanhou dende vorst met veel moeilijkheden te kam- pen. Het Nederlandsche s.s. „Helder van de K.N.S.M., komende van Antwerpen en op weg naar Amsterdam, heeft gister middag om ongeveer één uur eenigen tijd in het ijs, even voorbij de Velserpont bij Buiten huizen, vastgezeten. Het schip heeft zich echter zelf weer kunnen klaren, zonder as sistentie van andere schepen. Er bevindt zich op het oogenblik veel ijs in het Noord- Wel wordt er voortdurend veel ijs wegge- spuid door dc Zuidersluizen te IJmuiden, doch er blijft toch altijd nog zóóveel in het kanaal, dat de schepen er veel hinder van ondervinden. SCHAGCN MARKTOVERZICHT. Met dit gure koude weer was er natuur lijk weinig aangevoerd. De handel in vette koeien was goed. de duurste koe werd ge kocht door de oude bekende slager P. Wit te Den Helder, afkomstig van den heer C. Gootjes Tjallewal, Schagen. 38 ets. kon de hoogste noteering wezen. Gcbruiksvee niet aangevoerd, te koud. De handel in graskalveren was goed, hoogste noteering 60 gld. De aanvoer van nuchtere kalveren ging nog, handel goed. De vette schapen werden goed verkocht, hoogste noteering 2814 gld. Overhouders matig, voor den dood tot f 15.dat was niet duur. Voor 't leven is natuurlijk geen handel in. Veel vette varkens, biggen en schrammen niet aangevoerd, evenmin kip pen en konijnen. Dus er viel van dezen dag weinig te melden. THEATER ROYAL. „SWEETHEARTS". „Sweethearts" (lievelingen eigenlijk) is de titel van een bijzonder aardige film waarin het beroemde duo Jeanette Mae Donald en Nelson Eddy (bekend uit Rosé Marie, Het meisje uit het Verre Westen, enz. enz.), de hoofdrol speelt. Het is een operettefilm, flonkerend van kleurenpracht', meesleepend in muziek, uitbundig in hu mor, enfin het is zooals men het van Jea nette en Eddy, thans vereenigd in de moderne schitterende sfeer van New York en Broadway, gewend is. Een kleurenfilm in het z.g. technicoler procédé, dat in de pers wel zeer de aandacht heeft getrok ken. Men ziet in deze film voorts moderne, grootsch opgezette balletten, een modeshow, enz. enz. Sweethearts draaide in Amster dam in twee theaters vijf weken achter een. Dit zegt voor deze film, welke vanaf Zaterdag in Royal loopt, genoeg! 8IJT NU WELLECOME Tn aansluiting op de advertentie in ons blad van Dinsdag deelt de directeur van de R.L.W.S., de heer Ir. Lienesch ons nog mede, dat de uitnoodiging om de nieuwe schooi Maandagmiddag a.s. te bezichtigen, zeer ruim bedoeld is.. Met andere woorden, ieder die zich voor het landbouwonderwijs interesseert, bij het «onderwijs of landbouw organisaties is betrokken, of is betrokken geweest, is welkom. PROMOTIE. Ingang 1 Februari zijn werkzaam gesteld op het P.T.T.-kantoor alhier de heeren P. Goedhart en J. C. Slikker, beiden alhier, om opgeleid te worden tot reserve locale kracht. LANGENDIJR Uitbreiding van de Deensche vloot Kosten worden bestreden uit dc directe belasting. De Deensche minister van Defensie heeft medegedeeld, dat de regeering overweegt de aanschaffing van materiaal voor leger en vloot uit een directe belasting te bestrij den. De regecring wil twee mijnleggers, twee torpedobooten, een duikboot, een patrouil levaartuig en eenige kleine eenheden aan schaffen. Voorts zullen luchteskaders ver nieuwd worden en ongeveer 100 stukken luchtdoelgeschut gekocht worden. den Nieuwe leden van Rijksdag Uit de geannexeerde gebieden. Teneinde aan de Duitsche burgers in de teruggekeerde Oostelijke gebieden een ver tegenwoordiging te bezorgen in den Groot- Duitschen Rijksdag, heeft de Rijksregeering besloten tot de volgende wet, welke in het Staatsblad wordt afgedrukt: Par. 1. De op den lOcn April en den lien December 193S gekozen, door de wetten van den 13e April 1039 aangevulde Groot-Duit- sche Rijksdag zal met zooveel afgevaardig den worden uitgebreid als het getal van zestigduizend begrepen is in het totale aantal der in de ingelijfde Oostelijke ge bieden wonende Duitsche burgers, die ouder zijn dan twintig jaar. Par. 2. De volgens par. 1 tot den Groot- Duitschen Rijksdag toetredende afgevaardig den worden aangewezen door den Fiihrer en Rijkskanselier uit het aantal der in de ze gebieden wonende Duitsche burgers, die ouder zijn dan 25 jaar. BROEK OP LANGENDIJK. VELDWACHTER NIEUWENHUIS 30 JAAR IN POLITIEDIENST. Gistermorgen elf uur werd in de raadzaal te Broek op Langcndijk een bijeenkomst ge houden, waar dc heer R. Nieuwenhuis, ge meenteveldwachter, in tegenwoordigheid van zijn echtgenoote en familie en collega's van rijks- en gemeentepolitie uit de omgeving, gehuldigd is in verband met zijn 30-jarig ju bileum als gemeenteveldwachter. De burgemeester, de heer H. Schelhaas, opende de bijeenkomst met woorden van welkom tot jubilaris en genoodigden, waar na spr. wees op de belangrijkheid van de zen dag voor den heer Nieuwenhuis. De heer Nieuwenhuis is een onkreukbaar en eerlijk man. Spr. zeide, dat het voor de goede handhaving van het gezag noodzake lijk is, dal een goede samenwerking van de politiecorpsen bestaat. Deze samenwerking bestaat, blijkens de aanwezigheid van dc vele collega's. Spr. schetste dc verdiensten van den heer Nieuwenhuis als politieman, die een politieman „in hart en nieren is". Ook mevrouw Nieuwenhuis werd in de hulde betrokken. Het verheugde spr. dat hij den heer N. in tegenwoordigheid van zijn fa milie en collega's het kruis voor dertigjari gen trouwen dienst op de borst te mogen spelden. Ook het brevet, bchoorende bij het kruis werd aan den heer Nieuwenhuis over handigd. De lieer Nieuwenhuis dankte geroerd voor de mooie woorden, hem door den burgemees ter toegesproken en voor de wijze, waarop de burgemeester deze uitreiking in tegenwoor digheid van de collega's heeft doen geschie den. Hierna werd een glas wijn en een si gaartje gepresenteerd. Majoor Fluiter uit Alkmaar heeft ook de goede hoedanigheden van den heer Nieu wenhuis als politieman geschetst en de uit stekende samenwerking geroemd, welke steeds tusschen gemeente en rijkspolitie heeft bestaan. Namens de aanwezige collega's bood spr. een prachtig bloemstuk aan. Weth. Oijevaar sprak den jubilaris na mens de wethouders toe. Van de uitsteken de samenwerking en onderlinge vriend schapsband tusschen de rijks- en gemeente veldwachters getuigden wel de woorden ach tereenvolgens door brigadier Leegwater, en de gem. veldwachters Prins, van Zuid- Scharwoude en Blijendaal te Heerhugo- waard werden gesproken. Namens degemeenteambtenaren, spra ken dc heeren Van Zuylen. gem. ontvanger en J. M. de Jong. gemeente opzichter. De jubilaris dankte allen hartelijk voor de hem toegezwaaide hulde, waarna de bur gemeester een kort sluitingswoord sprak. Hierna togen de genoodigden naar de woning van de familie Nieuwenhuis. waar men nog eenigen tijd gezellig bijeenbleef. Van vele zijden mocht de familie Nieu wenhuis nog blijken van belangstelling ont vangen. NOORDSCHARWOUDE. OOK LANGENDIJKERS IN DEN ELFSTEDENTOCHT. Een viertal Langendijkers, de heeren M. Maars, C. Langedijk Cz„ S. Groot en P. Beers, heeft ook aan den Elfstedentocht deelgenomen en het veel begeerde kruis, dat thans van zooveel meer waarde is, weten te bemachtigen, zij het dat zij den tocht niet heelemaal hebben volbracht; maar na de laatste controle te zijn gepasseerd, werd den rijders te Bartlehiem medegedeeld, dat zij niet verder behoefden te rijden. Niettegen staande deze omstandigheid, welke niet aan de rijders heeft gelegen, een prestatie, welke respect afdwingt. De terugtocht is ook niet zonder emoties verloopen, tengevolge van den toestand van de wegen. Men begon Woensdag, toen wij eens naar de rijders informeerden, thuis al ongerust te worden, daar zij niets van zich hadden laten hooren. Woensdagsavonds zijn zij toch thuis geko men. Nogmaals, alle hulde voor deze prestatie! A. R- KIESVEREENIGING. In de ledenvergadering van de A.R. Kies- vereeniging, welke Woensdagavond in het vereenigingslokaal achter de geref. kerk werd gehouden, werd als afgevaardigde naai de vergadering der Statenccntrale aangewe zen de heer H. Reek. De heer P. Barten Dz. heeft een inleiding gehouden over „Het collectief arbeidscon tract", welke inleiding werd gevolgd door een breedvoerige gedachtcnwisseling. OPENBARE VERKOOPING. In hotel De Burg alhier werd Woensdag avond ten overstaan van notaris Hilbrand uit Obdam een openbare verkooping gehou den van eigendommen behoorende tot dc nalatenschap van wijlen den heer Jb. Bruyn. De uitslag was als volgt: Onder Noordscharwoude: Huis, erf en over erf, aan de Dorpsstraat, kooper de heer P. Engeringh voor f 2710; Schuur en erf aan de Achterburggracht, kooper de heer J. Bruijn Jbz., Noordschar woude, voor f 1300; Akker bouwland aan de Potjessloot a.d. Achtergracht (groot 21,5 snees), kooper de heer D. Bruyn Jbz., Noordscharwoude, voor 1 51 per snees; Akker bouwland bij de Molensloot, groot 18 snees, kooper de heer K. Zeeman, Noord scharwoude, voor f 42.per snees. Akker bouwland aan de Schoutensloot, groot 8.5 snees; kooper de heer D. Bruyn, Noordscharwoude voor f 34 per snees. Onder Oudkarspel: 2 akkers bouwland aan den Prov. weg, samen groot 40 snees: koo per de heer J. de Jong, Noordscharwoude, voor f 46.95 per snees. Akker Bouwland aan de Diepsmeer Ring- sloot, groot 16.5 snees, kooper de heer J, Bruyn Jbz., voor f 48 per snees; Onder Koedijk: akker bouwland, bij dc Kleimeermolen, groot 15 snees, kooper de heer A. Bergen Jz., Zuidscharwoude, voor f 25 per snees. Akker bouwland bij de Kleimeermolen, groot 10 snees, kooper de heer C Kraak man, Zuidscharwoude voor f 26 per snees. Onder Zuidscharwoude: Huis, koolberging en erf tusschen Dorpsstraat en Kerksloot, A 137, bewoond door den heer Blok: koo per de heer P. van Exter, Zuidscharwoude, voor f 2421. Huis, koolberging en erf tusschen Dorps straat en Burggracht B 117, bewoond door den heer W. Kos, kooper de heer D. Bruyn Jbz., voor f 2000. SINT PAN CR AS f 130.000, terwijl voorts de bank een crediet heeft van f 40.000 en een bezit van f 25000 in courante en soliede effecten. Intusschen kan nog worden medegedeeld, dat in tegenstelling met den vorigen oorlog, thans niets is gebleken van eenige linanci- eele ongerustheid. Ook uit de mededeeling, dat in het aigeloopen Jaar 2500 bezoeken zijn afgelegd op het kantoor van den kassier, kan nog blijken, wat de C. B. voor onze ge meente beteekent. De financieele commissie, bestaande uit de heeren R. Wognum, P. Duin Wz. en C. Geus. had boeken en bescheiden nagezien en in de allerbeste orde bevonden. De kas sier werd onder applaus van de vergade ring gedéchargeerd. De ontvangsten en uitgaven sloten met een totaal van f 543.415.54. De balans per 31 Dec. zag er als volgt uit: Bezittingen: kas f 23.S07.63, voorschotten i 113.298, tegoed op credietcn f 243.323, ande re vorderingen f 96", totaal f 382524.63. Schulden: te goed aan spaarders f 344.118.31, id. rekeninghouders f 22.903.38, reservefonds f 14813.47, saldo winst f 6S9.47, totaa 1 I 382.524.63. De vergadering besluit de winst van f 689.47 weer op de reserve te plaatsen. In de plaats van den heer R. Wognum, die drie achtereenvolgende jaren lid der commissie was geweest en dus moest aftre den, werd verkozen de heer A. Gutter, die deze benoeming aanvaardde. Het aan dc beurt van aftreden zijnde bc stuurslid, de heer P. Bruin, werd herkozen. In de plaats van den heer J. Kaag, die had bedankt, werd verkozen de heer H. Druyven. De voorz. bracht het scheidende bestuurs lid J. Kaag dank voor alles, wat hij in de 20 jaren van zijn lidmaatschap voor de C. B. had gedaan. Hét aftredende lid van den Raad van Toezicht, de heer A. van der Wel werd her kozen. Alle heeren namen hun benoeming aan. Rondvraag. De heer R. Wognum informeert: Kan bij onze bank een Koninklijk goedgekeurde ver- eeniging, of een coöperatieve vcreeniging of een polderlichaam geld leenen zonder de verplichting lid te worden van de bank? Ja, aldus de voorzitter, dat kan, waarna de kassier het een en ander nog toelicht. Hierna volgde sluiting. WIER1NGEN TE VOET OVER DE WADDENZEE. Gistermiddag om twaalf uur zijn U Schiermonnikoog aangekomen vier man nen uit Veldkamp, die om half negen uit Hornhuizen te voet over het ijs waren ver trokken. Het zijn de gebroeders Toxopeus en de heeren de Vries en van der Veen. B ARSINGERHORN KOLHORN. En vijftig jaar de „Schager" in huis. In onze groote Schager Courant-familie is er vandaag weer een, die de bijzondere aandacht verdient! Het is het echtpaar Sipke Liefhebber en Aafje Liefhebber- Bakker aan de Strook te Kolhorn, dat van daag 2 Februari 50 jaar iang lief en leed heeft gedeeld. En „natuurlijk" ook 50 jaar lezers van de Schager Courant zijn. Onze hartelijke felicitatie met dit dubbele WELKOM MET DE KOUDE. Door het Armbestuur zal wederom een extra brandstofuitdeeling worden gehouden onder de behoeftige gezinnen. Een welko me gave met deze koude. SLECHTE GROEL De tomatenplantjes welke door de ver schillende kweekers worden gekweekt groeien bitter weinig, door de felle koude wordt abnormaal hard gestookt, doch trots dit, groeien de plantjes slecht. Milder weer zon wordt door de kweekers ten zeer ste verlangd! GROOTE VISCHVANOST. Het bijtvisschen wordt thans door velen toegepast, veel visch die in half bewuste- loozen toestand verkeert, wordt met de beugel opgeschept. Wij hoorden van ie mand die in een minimum van tijd 12 pond groote baars wist machtig te worden. SCHOORL COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. Deze vriend en helper nog steeds krachtig en gezond. Dank zij het wijze besluit om autobussen door de heelc gemeente te doen rijden om de leden gratis te vervoeren naar en van het \ergaderlokaal in Dc Rustende Jager van Nic. Schuvt, behoefden felle koude en spie-' gelgladdc wegen geen onoverkomelijk belet sel te zijn de algemeene ledenvergadering van de C. B. bij te wonen, die dan ook goed bezocht was. De heer C M. Winder opende dc vergade ring namens het bestuur en den Raad van Toezicht. Spr. sprak de hoop uit, dat 1940 zou brengen, wat in 1939 helaas was uitge bleven, n.1. economische opleving. Wat de bank betrof, deze was als steeds kernge zond. Tot secretaris werd wederom aangewezen de heer Fl. Schermer, kassier van de C. B. De notulen van de vorige vergadering wer den zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. De voorzitter deelde mede, dat in de ren tevergoeding geen wijziging was gebracht: 4 pet. voor de voorschotten, 2% pet. voor spaargelden, 1 pet. voor bedragen boven f 10.000. Verder wees de voorz. er op, dat de bank bezitter was geworden van f 25000 aan effec ten, die 3.5 pet. rente geven. Waar Utrecht slechts 5/8 pet gaf. beteekent dit dus een voordeeltje voor de C. B. 35ste jaarverslag. Gaf 1939 geen opleving in land- en tuin bouw, de bankzaken gingen vooruit Hel aantal spaarders nam toe tot 463 en hel bedrag der spaargelden werd van f 339279.98 verhoogd tot f 341118.31. De voorschotten, die einde '38 f 120416 bedroegen, beliepen per 31 Dec. '39 de som van f 113298. Dc credieten in loopende rekening in 1938 f 224.426.37 be dragende. stonden einde 1939 op f 243323. Op een enkele uitzondering na waren al le renten begin 1940 betaald. Bedenkt men, dat de omzet circa 5.5 ton en de staat van lasten en baten ruim f 382.000 bedroeg, dan blijkt wel duidelijk, dat velen te Schoorl gebruik maken van deze nuttige in stelling. Kan de bank aan een eventneele ran het hoofd bieden? Mochten, wat niet te verwachten is, de Schoorlers de bank bestormen en hun geld opeischen, dan zal de bank daaraan kun nen voldoen; direct beschikbaar zijn ruim „DE LAATSTE EER". Ledental bleei stabieL Woensdagavond werd in Centraal de jaar vergadering gehouden van de begrafenis- vereeniging „De Laatste Eer". Aanwezig 26 leden. De opening geschiedde door den heer E. Bais, voorzitter. Notulen, voorgelezrfc door den heer M. Mast werden zonder op- of aanmerking goedgekeurd. In het jaarverslag, werd gememoreerd het verscheiden van het bestuurslid Sies- ling. In het afgeloopen jaar werden 35 begrafenissen uitgevoerd, waarvan 11 voor niet-leden. Het ledental bleef nogal stabiel op 685. Namens de controlecommissie zegt de beer J. Lont Pz. alles in orde bevonden te hebben. De ontvangsten bedroegen aan contri butie f 1623.75, achterst, contributie f 16.25. huur koetsen f 42-begrafenissen niet- leden f 601.75, bijdrage in extra kosten f 207.75, entrée nieuwe leden f 13.to taal f 2504.50. Uitgaven: begrafenissen f 1873.75, kosten koetsen f 183.70. loon bode, enz. f 229.20, drukwerken f 34.83, porto's enz. f 15.26, on voorzien f 9.50, saldo '39 f 203.26, totaal f 2504.50. Bezit -1 Januari 1910: Kas f 48.09. Boeren leenbank f 1920.—. saldo 1939 f 203.26. ren te Boerenleenbank f 78.81. totaal per 31 Dec. f 2550.16. Hiervan op de Boerenleen bank Kleedingfonds f 511.04, Vereeniging f 1434.52, Kas 31 Dec. 304.60. Totaal f2250.16 Bestuursverkiezing, Periodiek aftredend waren de heeren M. Mast en D. Rotgans, beide heeren werden herkozen. In de vacature Siesling werd gekozen de heer G. Dirks. Tot lid der con trolecommissie werd gekozen de heer Nic. Loos. Voorzitter stelt voor dit jaar f 250.— te storten in de kas van het kleedingfonds. Dit wordt goedgevonden. Hierna ontspon zich e*n discussie over het personeel in verbandmet leeftijd en uniform. Dc heeren Bontkes en Bosker voerden hierover hoofdzakelijk het woord. Op voorstel van het bestuur werd de contibutie voor alleenstaande personen op f 1.25 per jaar gesteld. Bii de rondvraag hadden eenige huishou delijke besprekingen plaats, waarna slui ting volgde. RIJKSPOSTSPAARBANK. Over de maand Januari is Ingelegd f 2829.82, terugbetaald f 3493.49, alzoo meer terugbetaald dan ingelegd f 663.67. W1ERINGERWAARD jubileum! Naar wij vernamen, wordt de dag in stilte herdacht, want de bruid is niet zóó goed. dat ze il te veel drukte om zich heen kan hebben. Wij wenschen haar een spoedig herstelDe bruigom, die een jaar ouder is dan zijn bruid hij is 73 is nog verbazend kras. Het vele werk, dat hij in zijn leven heeft gedaan deed hem bepaald geen kwaad! In zijn tijd was hij een aarts-visscherman en oefende verder het sleepersbedrijf uit. Er zijn vier doch* Iers. allen getrouwd, en zeker zal de fa milie, ondanks de bescheidenheid waar mede het gouden echtfeest gevierd wordt, met vader en moeder een mooie dag heb ben. ANNA PAULOWNA LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Gisteravond vergaderde de vereeniging „Vrije Liefdadigheid" onder leiding van den heer G. Haringhuizen. Als gewoonlijk „zui nige opkomst" Het ledental ging iets ach teruit. Er werd verstrekt 1369 liter melk tot een bedrag van f 102.14 middelprijs 714 cent per liter: 1004 eieren tot een bedrag van f 51.27 middelprijs 51/10 cent aan vleesch- waren werd betaald f 7.50 terwijl aan 35 gezinnen brandstof werd verstrekt tot een bedrag van f 27.70. Derekening van den penningmeester na gezien dor de heeren S. Sieswerda en W. Peereboom was in orde bevonden. De ontvangsten met inbegrip saldo vorig jaar ad. f 256.70 hebben bedragen f 553.5044; uitgaven f 398.87 alzoo een batig saldo ad f 154.63H. De rekening werd vastgesteld, onder dank. De verkiezing van een bestuurslid werd tot een volgende vergadering uitgesteld. VOOR DE ARMEN. Door het Burgerlijk Armbestuur werd aan 55 gezinnen brandstof verstrekt. WERKLOOSHEID. Op 31 Januari stonden hier 552 werkloo- zen ingeschreven, n.1. 525 landarbeiders, 5 schilders, 3 oppcrleiden, 5 metselaars, 2 chauffeurs, 10 timmerlieden, 1 dakdekker, 1 kantoorbediende. Van hen'erokken"4ó9vnit hun-werkioozen- kas en van deze kregrep 263 toeslag. BOUWVERGUNNING. B. en W. verleenden aan R. Breen ver» gunning, tot den herbouw van de afge brande woning aan den Middenvliet. DE GAANDE EN KOMENDE MAN. Ingekomen: P. C van Doornik van Hoorn; mej. C. K. Bignum van Zijpel mej. M. Moeijea van Alkmaar; G. J. de Groot van Nijmegen; J. Kreijger en gezin van Am sterdam; mej. T. de Jong van Zijpe; M. M. Lange jan—de Groot van Zeist; P. Zekveld van Almelo; C. Meijer—Dekker van Scha gen. Vertrokken: A. D. Keppel naar Zaan dijk. mej. P. Waij naar Schagen; mej. Jac. P. Plagmeijer naar Den Helder; mej. Th. M. Bouma naar Lisse; E. Kwant naar Amsterdam; F. C. Dirks naar Dedems- vaart; J. D. de Walle naar Apeldoorn; L. Witte naar Ede; T. Molenaar naar Twisk; mej. H. J. Melius naar Wieringen; mej. J. de Jong naar Den Helder. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gustaaf. zoon van L. J. Riebot en D. Glasbergen: Jannetje, dochter van D. A. Groenleer en G. Koop'. Petronella Cornelia Maria, dochter van Joh. van den Berg en A. A. Cospers; Christina Gerarda, docliter van Jac. Corn. van Grieken en Chr. Joh. van der Pijl; Johannes Cornelis Marinus, zoon van C van den Berg en A. C. Ruitenburg; Aagtje, dochter van A. Mooij cn A. Rezelman; Berendje Cornelia, dochter van G. van Bruggen en Joh. Sloot haak; Alida Helena, dochter van C. VIaar en S. A. Broers; Adrianus Cornelis Nico- laas, zoon van P. M. A. van den Berg cn D. van Diepon; Elisabeth Suzanna, dochter van M. C. Duijzer en Joh. G. Oostdijk; Anna Catharina. dochter van G. van der Park en M. Ruijter; Anna, dochter van L. Kalter en C. Gillet; Folke, zoon van K. Boonstra en D. Bil. Getrouwd: J. Joh. Wisse en N. K. Slik ker. Overleden: H. van Doorn, oud 55 jaar; P. C. M- van den Borg. oud 8 dagen; M. Joh. Huiberts. oud 42 jaren. INLIJVING DIENSTPLICHTIGEN. Van de lichting 1940 worden ingelijfd: P. Raven bij le Luchtvaartregiment, opkomst 12 Febr. bij Depót Luchtstrijdkrachten te Soesterberg; H. Elfering bij le Reg. Hu\j> ren, opkomst 15 April Depót Cavalerie te Don Haag; C. J. Taillie bij lo Ree. Genie troepen. opkomst 3 Juni Depót Genie- troepon te Schoonhoven; S. P. Baltus. D. Kaan en G. L. Kouseband bij le Comp. le Bat. Kustartillerie. opkomst 17 Juni bij Depót Kustart. te Den Helder. KEURING. F. Dirks van de lichting 1941 is geschikt verklaard voor het vervullen van den dienstplicht. POLITIE. Gcvondon: zes rakken gerstemee], «cn paar schaatsen, kosteloos rij wiel plaat je. padvindersriem. 2 beenbesrhermers (water pijpen!. donkerbeige kinderwantje, koste>- lons rijwielplaatje, schaats. Verloren: vulpen, armbandhorloge, vilten pantoffel.

Schager Courant | 1940 | | pagina 4