Niet langer gratis zwemmen bij Het Witte Kruis Raad van Schagcn aiiT eofiörreiiaSrerëa SCHAGEN Het zwembad wordt verbeterd. Nog geen beslissing inzake de vergrooting van het magazijn. De afcf. Schagen van „Het Witte Kruis" Vergaderde gisteravond onder goede belang stelling ten huize van den heer G. Boontjes. Na opening door de vice-voorzitster, Mej. Leguit, leest de secretaris, de heer G. An- lersson de notulen, welke onveranderd onder jankzegging worden vastgesteld. N.a.v. de notulen deelt de presidente o.m. fciede, dat het oude papier verkocht is voor |25.-. Van de ingekomen stukken noemen we |en circulaire van het Hoofdbestuur, waar in wordt aangedrongen op hulp aan het geestelijk misdeelde kind. Het .betreft hier Jdnderen, die gestoord zijn in hun ken-, denk- en leerfuncties. in hun gevocls- en jtreefleven. Op allen wordt een beroep ge daan en hierbij wordt vooral ook aan de kW. K.-afdeelingen gedacht om de namen yan zulke kinderen op tc geven aan een der twee der sociaal-paedagogen, die voor Noord- Holland zijn aangesteld. Verder wordt medegedeeld, dat door het gemeentebestuur toestemming is verleend de pollecte op Harddraverij dag te houden. Vergrooting magazijn. Mef. Eeguit zet uiteen, dat de behoefte (jvordt gevoeld het magazijn uit te breiden. Bepalde plannen heeft men niet. Men denkt >300.— a f400.— te besteden. De heer Tolle zou willen weten of niet de Inogelijkheid bestaat, dat een flink steenen jnagazijn wordt gevestigd met steun even- jtueel van een Overheidsfonds. Spr. denkt hierbij aan een bovenwoning voor een maga zijnmeester, terwijl voorts in het gebouw een (consultatiebureau zou kunnen worden ge vestigd. De heer Andersson heeft met hetzelfde idee pondgeloopen. Spr. wijst op de behoefte, die bestaat aan een douche-inrichting en welke dan meteen zou kunnen worden bevredigd. Het is hem echter voorgekomen, dat de fi- pancieele moeilijkheden te groot zijn, om (Uitvoering aan dit idéé te kunnen geven. De heer Tolle houdt niet van lapmiddelen jen zou toch gaarne een afdoende oplossing ^De heer Folkerts meent, dat de afdeeling Wel zoo sterk staat, dat een flink gebouw kan worden gesticht, met behulp van het Werkfonds. De heer De Waal zegt, dat de bouwkosten Sliet zooveel te beteekencn hebben, het komt straks echter op de exploitatie aan. Het zal aanbeveling verdienen een exploitatie-reke ning op te zetten. De heer Wissekerke maant tot voorzich tigheid wat betreft den bouw. Het materiaal Snoet de hoofdzaak blijven. Nadat nog eenigc besprekingen zijn ge voerd, wordt besloten het punt voor nadere Jbestudeering aan het: bestuur terug te ge ven, opdat te zijner tijd voorstellen aan de vergadering kunnen worden voorgelegd. De badinrichting. De heer Andersson doet mededeeling van Öe verschillende voorzieningen, welke het zwembad behoeft en welke in totaal circa een bedrag vorderen van f 200. Hierbij komt ook de afbrokkeling van het land ter spra ke. Om dit afdoend tegen te gaan zal. een uitgave van f 400 noodig zijn. De polder heeft evenwel verklaard Het Witte Kruis niet op extra-onkosten te willen jagen. Het Water schap zal probeeren met rietschooten de af brokkeling tegen te gaan en in dit verband werd geadviseerd do kwestie voorloopig nog aan te zien. Verder wordt door den Polder in overweging.gegeven het land slechts als hooiland te verhuren en niet als weideland. Daar de badinrichting elk jaar kost, zal Voortaan zeer zeker een entrée moeten wor den geheven, aldus de heer Andersson. Betwijfeld wordt, of de Polder het recht heeft het W. K voor de schade door de af brokkeling veroorzaakt, te doen opkomen. In afwachting van den proef door den Polder met de rietschooten te nemen, wordt besloten, wat betreft het land voorloopig een afwachtende houding aan te nemen. De kwestie, hoe de tekorten en de kosten ider voorzieningen ten behoeve van het zwembad te ondervangen, brengt vele ton gen in beweging. De heer Tolle pleit voor een heffing naar (draagkracht. De heer Wissekerke gelooft wel, dat een ïeder, gezien de liefhebberij voor de baden, zijn steentje kan bijdragen. De heer de Waal meent, dat men wel een bedrag kan heffen, maar daar moet dan voo de gebruikers van liet bad iets tegenover staan, b.v. zwemles. De heer Folkerts bestrijdt deze meening, men geniet toch reeds van een frisch bad Spr. komt ten slotte met het voorstel van de ouders der kinderen, die gebruik maken van het zwembad, een bedrag van f 0.50 (p. gezinshoofd) te heffen, 'n voorstel dat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Eveneens wordt aangenomen een voorstel van den heer Kip. dat beoogt een commis sie in te stellen, welke voor controle in het bad zorgt. Tn deze commissie zullen zitting nemen de heer Kip, de Kort en de Waal. welke heeren zelf voor verdere uitbreiding zullen zorgen. Goedgevonden wordt vertier, dat de ver- tischte voorzieningen worden getroffen, Jaarverslagen. Van het Jaarverslag van den secretaris zij vermeld, dat het ledental steeg tot 813 leden, zoodat een netto-winst van 51 leden is ge boekt. Er werd materiaal afgestaan aan defi luchtbeschermingsdienst en den cursus van het Roode Kruis, terwijl ook materiaal werd toegezegd aan 'den Bloedtransfusie dienst. 548 personen maakten gebruik van 894 stuks materiaal, terwijl 158 porties ijs werden afgegeven aan 35 personen. In het verslag wordt overigens dank gebracht aan Mej. Leguit voor haar vele goede zorgen aan liet materiaal besteed. De badinrichting mocht zich weer in een druk bezoek ver heugen. in totaal werden 8377 baden geno men. Dank zij gemeentelijke subsidie werd 1 patiënte gedurende het geheele jaar in een sanatorium opgenomen, door bijdragen dei- gemeente en diaconie N.H. Kerk konden 2 patiënten in bet sanatorium Heideheuvel een kuur ondergaan. Door Zr. Boks werden in totaal 3330 bezoeken afgelegd waarvan 173 ten behoeve der t.b.c.-bestrijding aan 16 patiënten. Intusschcn is dokter Nanninga ter verga dering gekomen en heeft de leiding der ver gadering overgenomen. Het verslag wordt onder applaus goedge keurd. Rekeningen 1939 Wat betreft het Witte Kruis hebben de ontvangsten over 1939 bedragen f 2953.19 en de uitgaven f 1836.48, zoodat resteert een batig slot van f 1116.71. Aon contributies werd bijeengebracht f 1353.25. De rekening van de afd. t.b.c.-bestrijding sluit tot een bedrag van f 1613 93 en is slui tend gemaakt met een bedrag van f 238.15 uit de reservepot, welke na deze aderlating noe f 3S9.30 inhoudt. De badinrichting tenslotte laat een nadee- lig saldo zien van f 286.35. Mej. Leguit, comm. van materiaal brengt hierna haar verslag uit, waaruit blijkt, dat de uitgebreide collectie materiaal in goede conditie verkeert. De hegrootingen worden vervolgens vast gesteld. Mevr. RoggeveenStammes rapporteert namens de onderafdeeling „Ziekenzorg". Verstrekt werden in 1939, 1836 1. melk, 30 1. karnemelk, 30 flesschen room, 240 eieren erk 420 ons koevlcesch. Er is een saldo van f 394.35 H. In het financieele verslag wordt den penningmeester, den heer P. Koordes, een extra woord van lof toegezwaaid. Het is dan Mej. Leguit, die verslag uit brengt van de Algemeene Vergadering, waarvoor zij den welgemeenden dank van de vergadering verwerft. Bij de rondvraag geeft, de heer de Wlaal nog in overweging vast© uren te bepalen voor het afhalen en terugbrengen der ma terialen. De Voorzitter zegt toe dit te zullen be kijken. Ook wordt nog gesproken over een douche inrichting; het bestuur zal te dezer zake een onderzoek instellen. Nadat nog eenige zaken van intern be lang zijn behandeld, volgt sluiting van de zeer geanimeerde vergadering. De Burgemeester heeft de leden van den gemeenteraad tegen Vrijdagavond a.s. bij' cengeroepen. De punten van behandeling zijn: INGEKOMEN STUKKEN EN ADRESSEN. Ged. Staton, goedkeuring besluit rekening courant-overeenkomst. Ged. Staten, goedkeuring heffing parkeer- gelden. Ged. Staten, goedkeuring heffing 75 op centen Gemeentefondsbelasting. Notulen Vergadering Commissie van Uit voering Vlcesch keuringsdienst. Proces-verbaal opname kas en boeken Ge meente-ontvanger. Verordening hulp bij militaire werkzaam heden Rapporten controle administratie Gasbe drijf en Grondbedrijf. Verzoek van het Bestuur van den Alg. Ned. Venters-, Markt- en standplaatshou- dersbond om een betere steunregeling voor de straatkooplieden. Verzoek van het bestuur van den Alg. Ned. Politiebond om verhooging van de jaarwedden der veldwachters. Verzoek om ontslag als Directeur der Gemeente-Gasfabriek van Ir. H. van den Boom. Voorstel tot wijziging van het ambtena ren- en het werkliedenreglement. Vaststelling kostenbedrag per leerling van de openbare lagere school 1940. Die verso voorstellen verband houdende met de begro'oting voor 1940. Vaststelling gemeente- en bedrijfsbegroo- tingen dienst 1940. DE ADRESSEN. Naar aanleiding van bet verzoek van de straatkooplieden schrijven B. en W. aan den Baad, dat het armwezen een zaak is, die aan hun college is opgedragen. Niettegenstaande Burgemeester en Wet houders do overtuiging hebben, dat steun in vele gevallen niet noodzakelijk is, is toch besloten een geringe ondersteuning aan de kleine kooplieden t© verleenen, wel ke ondersteuning gedurende de heerschen- de vorstperiode is verhoogd met 100%, ter wijl ook een kerstgave van 25% is toege staan. Burgemeester en Wethouders stellen dan Rand voor het -adres voor kennisgeving aan te nemen. Naar aanleiding van het verzoek van den Algcineenen Nederlandschen Politiebond om verhooging der jaarwedden van de veld wachters, declen B. en W. mede. dat al moge het waar zijn. dat enkele levensmid delen iets in prijs zijn gestegen, dit niet in die mate is geschied, dat daardoor verhoo ging van de jaarwedde van de veldwach ters zou zijn te wettigen, gelet op de om standigheid, dat de jaarwedde van de veld wachters alhier kunnen worden geacht op een zeer behoorlijk peil te staan. HET AMBTENARENREGLEMENT. B. en W. schrijven aan den Raad. Volgens de bestaande bepalingen van het ambtenaren- en het werkliedcnreglement kan de Mobilisatie- vergoedingsbeschikking geen toepassing vinden op de ambtenaren en werklieden, die gemobiliseerd zijn, zoo dat zij geen aanspraak hebben op de z.g. kostwinnersvergoeding, die onder bepaalde voorwaarden aan alle getnobiliseerden ten laste \4n het Rijk kan worden toegekend. Teneinde deze mogelijkheid te openen, hetgeen voor de gemeente van groot finan cieel belang is, stellen B. en W. voor bo vengenoemde reglementen te wijzigen. HET RAPPORT VAN DE BEOROOTINGS- COMMISSIE. De commissie tot nazien der begrooting '46 bestaande uit de heeren Dekker, Blaauboer en Folkerts kan zich niet met het voorstel van B. en W. vereenigen, de jaarwedde van den lieer Rus, 2e ambtenaar ter secretarie te wijzigen, daar hij ook inkomsten trekt uit zijn dienst bij de luchtwacht De commissie kan zich tenslotte vereenigen met het voor stel van de minderheid om betrokkene zoo lang hij verbonden is aan den luchtwacht- post op de Donderdagen dat hij ter secreta rie werkzaam is f 4 per dag toe te kennen cij. f2 voor een hal ven dag. De radiorechten. De commissie stelt in meerderheid voor de radiorechten ter zake van do radiocentrale te vorhoogen van f 0.50 op f 1.per strek kende meter. De post opbrengst asch en vuilnis wil de commissie op f 150 ramen. De plantsoenen kunnen naar de meening der commissie eenvoudiger worden ingericht Zoo zouden b.v. verschillende bloemperken in den muziektuin en ook elders kunnen verdwijnen, evenals een aantal heesters c.d. Zeer zeker zou het aanzien hierdoor niet worden geschaad. Zij verzoekt derhalve B. en W. hieromtrent met een voorstel te willen komen, waarbij zij eventueel gaarne zal aan treffen een berekening van de bezuiniging. Ook meent zij dat het financieel zeer na deel ig is dat de gemeente zelf een broeikas in stand houdt. De kosten hieraan verbon den, rekening houdende met de belooning van Veenstra, zijn zoodanig, dat de gemeente zonder twijfel veel voordeeliger de bcnoo- digdheden bloemen enz. bij een der plaatse lijke bloemisten kan koopen. Ook hierom trent ziet de Commissie gaarne een onder zoek van B. en W. ingesteld, waarbij de mogelijkheid wordt onderzocht dat Veenstra zijn diensten bij de gemeente beëindigt, het zij door afkoop of anderszins. Havens en vaarten. Voorgesteld wordt het onderdeel: onder houd haventerrein met haven met f 350. t© verlagen. Gehoord den gemeente-architect kan voor onderhoud van dit terrein met f 100.worden volstaan, indien althans de extra belooning van den havenmeester niet uit dezen post wordt voldaan. Tot heden werd uit dezen post betaald de belooning van den havenmeester voor het schoonhou den van het haventerrein, welke belooning ingaande 1 Januari 1940 Is bepaald op f 5. per week. Volgens verkregen inlichtingen is deze belooning meer te beschouwen als een toeslag op het salaris. Het verrichte werk is hiermede niet in evenredigheid. De com missie kan zich dan ook niet vereenigen met dezen loonpost, temeer omdat bij den dienst van openbare werken door betrokke ne nuttiger arbeid zou kunnen worden ver richt. Indien burgemeester en wethouders van oordeel zijn dat het noodzakelijk is dat betrokken ambteanar gezien zijn financieele omstandigheden, een extra belooning moet hebben vnn f 260.—, dan verzoekt de com missie het college met een voorstel te ko men het arbeidsloon dat thans f 260.per jaar bedraagt, geheel of gedeeltelijk op een anderen post te verwerken. Tenslotte wordt opgemerkt, dat de Nieuw straatsloot herhaaldelijk moet worden uitge baggerd, voor een groot gedeelte een ge volg van de omstandigheid dat door omwo nenden of door de jeugd dammen In de sloot worden opgeworpen. Gaarne zal zij zien dat hierop verscherpt politietoezicht wordt uitgeoefend. Subsidie bewaarscholen. De minderheid der commissie stelt voor f 850.— subsidie te verleenen ten behoeve van het openbaar voorbereidend onderwijs. B. en W. hadden f 450.— voorgesteld. DE MEMORIE VAN ANTWOORD. B. en W. arttwoorden de commissie o.a. als volgt: De meerderheid van het college handhaaft het voorstel ten aanzien van het salaris van den heer Rus. Een verhooging der radio rechten acht het college niet billijk en wijst erop. dat de heer Willemse. directeur van de Centrale, zelfs een adres om verminde ring tot f 0.20 in den pen heeft geliad. Da plantsoenen. Ten aanzien van het al of niet aanhou den van de kweekerij, declen B. en W. mede, dat deze aangelegenheid reeds lang de aan dacht van het college heeft, doch de moei- i lijkheden om een oplossing te vinden ten aanzien van den oud-gemecntctuinman Veenstra, heeft het doen van een voorstel hieromtrent in den weg gestaan. Nu dan ook dezer dagen aan het college bekend werd, dat Veenstra, wanneer hem een kleine toeslag op zijn pensioen werd gegeven, be reid zou zijn de tuinmanswoning bij de kweekerij en zijn werk aldaar vaarwel te zeggen, hebben B. en W. gemeend den Raad te moeten voorstellen aan het verzoek van Veenstra te voldoen en de tuinmanswoning met kweekerij in het openbaar te verkoopen. Door Veenstra is verklaard, dat wanneer hem een bijdrage van f2.— per week op zijn pensioen zou worden verleend, hij een andere woning zou betrekken. In verband met dit voorstel hebben B. en W. de eer den Raad een ontwerp besluit tot verkoop van het perceel aan de Hoep ter vaststelling aan te bieden. Wanneer dit voorstel wordt aangenomen, zouden de noodige bloemen en planten bij de plaatselijke leveranciers kunnen worden aangekocht. Ten aanzien echter \an het in krimpen van het aantal bloemperken en heesterpartijen, zijn B. en W. van oordeel dat daartoe niet moet worden overgegaan omdat daardoor het aanzien onzer gemeente zeer zal worden geschaad, waartegen het ge ringe financieele voordeel niet zal opwegen In het onderhoud van havens- en vaarten wenscht het college geen verandering brengen. Wat betreft de opmerking betreffende de verontreiniging van de Nieuwstraatsloot door de bewoners aldaar, geven B. en W. de verzekering, dat een nauwlettend politie toezicht daarop zal plaats hebben. WERKLOOSHEID EN ARBEIDSBE MIDDELING. Op Zaterdag 3 Februari stonden 115 werk- loozen ingeschreven, waarvan 73 in de steunregeling: 3 werkloozen maken een Diverse voorstellen verband houdende hun bondskas trekken (hiervan zijn 20 in de steunregeling opgenomen). Op Zaterdag 3 Februari stonden 119 per sonen als werkzoekenden ingeschreven, aarvan 1 letterzetter, 2-4 grondwerkers, 4 metselaars, 4 opperlieden 13 timmerlieden. afschrijver, 3 schilders. 3 arbeiders-chauf feur, 1 stukadoor, 1 vlechter. 8 losse arbei ders. 1 stoker. 1 lijnwerker-monteur, 51 landarbeiders, 1 bloemistknecht, 1 reiziger en 1 kleine koopman. In de overeenkomstige week in 1939 was dit aantal 122 en in 1938 1 45. NAVORDERING VAN HOOL Naar wij vernemen zal van een 40-tal vee houders in deze gemeente navordering van hooi plaats vinden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jetske, dochter van Cornelis van Nieuwkoop en van Sietske de Jong; Theodo- rus, zoon van Dirk Zoetelief en van Neol- tje Hofland; Pietcr. zoon van Jacob Dirk Hopman en van Aaltje Schaafsma. LANGEN DIJK POLITIE. Gevonden: Een Eskimo-want. eert sleutel een kam. een kookboek, een vulpotlood, en een actetasch. Verloren: een zakboekje, een dameswant, een pakje met 3 kinderkousjes, een porte nionnaie en een rijwielplaatje. Eenigen tijd geleden hebben wij er reeds op gewezen, dat een betere voorziening bij gladheid noodzakelijk was. Nu is een slacht offer van de gladheid te betreuren en is een gezin in rouw gedompeld. Misschien zou het ongeluk evengoed ge beurd zijn als er zand gestrooid was; thans bestaat echter het vermoeden van nalatig heid. Moge dit droevig ongeluk een aansporing zijn, om een betere verzorging van de veilig heid van den weg te verzekeren. W1ER1NGERWAARD APOLLO GEEFT EEN GOED PRO GRAMMA. Onze zangver. „Apollo" geeft op IS Febr. a.s. haar jaarlijksche uitvoering. Ondanks de minder gunstige tijd heeft „Apollo" het ge waagd, zich de medewerking te verzekeren van de bekende mandolineclub „O.K.K." van Wlerlngcn. De prestaties van dit ensemble zijn zoodanig, dat we genist mogen zeggen, dat het het beste mandoline-gezelschap is uit de geheele kop van Noordholland. De lauweren door haar geoogst op verschillen de concoursen zijn daar om dat te bewijzen. We kunnen er dus op aan, dat „Apollo" haar best doet, de bezoekers een hoogstaand pro gramma aan tc bieden: een avond van vo caal en muzikaal genot Zie verder de adv. in dit nummer. ANNA PAULOWNA NOORDSCHARWOUDE. HARMONIE „EXCELSIOR". De Harmonie Excelsior hield Donderdag avond in het repetitielokaal de algemeene jaarvergadering, onder leiding van den heer K van Dijk. Na opening der vergadering door den voor zitter werden de verschillende verslagen be handeld. Het jaarverslag van den secretaris vermeldde o.m. dat het ledental met inbe grip van de leerlingen bijna 50 bedraagt, De rekening van den penningmeester werd op advies van de kascommissie goedgekeurd. In verband met den huldigen internationa len toestand konden t.a.v. het deelnemen aan concoursen en het geven van concerten geen definitieve besluiten worden genomen. Het ligt wel in de bedoeling, in den zomer weer eenige concerten te geven, zoo mo gelijk in samenwerking met de corpsen van Zuidscharwoudc cn Dirkshorn. BROEK OP LANGENDIJK. „V.V.V. t LAND DER DUIZEND EILANDEN." De V.V.V. 't Land der duizend eilanden alhier hield dezer dagen de algemeene jaar- ergadering in de lunchroom van den heer Weder. De belangstelling voor deze vergadering was niet heel groot, hetgeen ongetwijfeld een ?evolg zal zijn geweest van de zeer slecht >egaanbaren weg. De voorz. opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom, in het bijzon der tot den burgemeester dezer gemeente. Het bestuur heeft gemeend, den oprichter van de V.V.V., burgemeester Schelhaas, het eere-voorzitterschap te moeten aanbieden, deelde voorz. mede. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Slot, vermeldde, dat het aantal leden 70 bedraagt. In totaal hebben gedurende het afgeloopen seizoen 650 vreemdelingen een rondvaart gemaakt. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 17.59. Bij de gehouden bestursverkiëzing werden de aftredende heeren H. van Zuylen en A. ten Bruggencate herkozen. Hierna sprak de burgemeester een kort woord van dank voor de benoeming tot eere voorzitter, welke hij gaarne aanvaardt. Hierna werd de tc voeren campagne 1940 besproken. Verschillende denkbeelden, welke het vreemdelingenverkeer zouden bevorde ren volgens de voorstellers, werden naar vo ren gebracht. Men was van meening. dat de bestaande regeling voor de rondvaarten ge handhaafd moet worden. Men zal echter trachten, het bezoek te doen toenemen. In de eerstkomende maan den zullen reclame-folders verzonden wor den aan diverse vereenigingen en scholen, aangezien gezelschappen voor den midden stand het meeste kunnen bcteèkenen. De heer A. Dirkmaat vestigde de aandacht er op, dat er gevaar bestaat, dat de „duikers" dreigen te verdwijnen, als de tuinders de kanten van hun akkers kort afslaan. Dit moet voorkomen worden, daar de vreemde lingen verzot zijn op die rietsigaren. Er zal ce-.i beroep worden gedaan op de tuinbou wers, deze plant zooveel mogelijk te sparen in het belang der VVV. De burgemeester merkte op, dat het dorp nog verfraaid kan worden door het aanplan ten van boomen en struiken. Het zou een belangrijke verfraaiing geven als aan de achterkanten der huizen meer boomen wer den geplant. Wanneer iedere ingezetene eens begon met het planten van een boom achter zijn huis, zou een rondvaart achter de hui zen veel mooier zijn. In zijn sluitingswoord zeide de voorzitter, dat het resultaat van het eerste seizoenjaar niet onbevredigend kan worden genoemd. Voorz. hoopte, dat de burgerij zal medewer ken tot den bloei van het vreemdelingen verkeer. OUDKARSPEL. ARM GEBROKEN. Mevr. M. alhier is tengevolge van de glad heid komen te vallen en heeft daarbij een arm gebroken. SLACHTOFFER VAN DE AANRIJDING OVERLEDEN. Waarom ni«t tijdig zand gestrooid? In ons nummer van gisteren konden wij nog juist het bericht opnemen over het on geval dat het 9-jarig zoontje van den heer Rentenaar heeft getroffen. Ongeveer een uur na het ongeval i« de kleine aan de gevolgen overleden. De deelneming met de zwaarge- troffen ouders is algemeen. Over de toedracht van het ongeluk verne men wij. dat de vrachtauto van den heer H. bij het passeeren van een andere auto weggegleden en daardoor vermoedelijk het jongetje heeft meegesleurd, waarna het op den grond is gesmakt. Het hoofdje was zeer ernstig gewond. Hetgeen ons en velen met ons, verwonderd heeft, is dat er. hoewel de weg spiegelglad was. in tegenstelling met andere I.angcndij- kcr gemeenten, nog geen zand was gestrooid, Eerst om half elf. dus ongeveer twee uren nadat het vreeselijke ongeluk gebeurd werd opdracJit gegeven tot zandstrooien. BOND VAN BOERINNEN EN ANDERE PLATTELANDSVROUWEN. Ondanks het minder gunstige weer en de slecht begaanbare wegen was de opkomst op de vergadering van bovengenoemden bond bevredigend. Mej. van der Heide gaf haar eerste „les" an den cursus „Omgang met anderen" en had een aandachtig gehoor voor haar' inte ressante opmerkingen. Nog twee avonden zullen aan hetzelfde onderwerp gewijd wor den en daar op den volgenden avond liet thans behandelde vluchtig zal worden her haald, behoeven de dames, die dezen keer niet konden komen, niet te vreezen, dat zij daarom aan het volgen der andere declen an den cursus niets zullen hebben. Nadat een collecte was gehouden voor de Finsche Lotta's, slootmevr. Keijzer—do Jong do bijeenkomst. BARSINGERHORN MEVR. SCHOORL—KEETMAN WORDT GEHULDIGD. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, zal Maandagavond Mevr. Schoorl— Keetman, die vorige week Zaterdag in Gro ningen het Nederl. kampioenschap schoon- rijden op de schaats veroverde, iif „de For tuin" gehuldigd worden. De verecniging D.O.G. en de IJsclubs uit Kolhorn en Bar- singerhorn hebben daartoe de noodigë stap pen gedaan. Ter afwisseling spreekt mej. Gré Blaauboer over haar reis naar Zweden. Aangezien deze avond voor een ieder t<w- gankelijk is, kan zeker een groote belang stelling worden verwacht. 482ste STAATSLOTERIJ <Nlet officieel) 5de klasse, 17de lUst Trekking ran Vrijdag 9 Februari 1940 Hooge Prijzen f 1000.— 20063 met premie van f 30.000.— f 400.— 10049 f 200.— 10569 21689 met premie van f 3000.— PrU*en van 70. 1986 3114 4324 4756 5304 5592 5635 6859 8019 11279 11854 13008 15236 15?17 15709 15827 15979 16484 16742 17549 20520 20737 21829 Nieten 1048 1454 1517 2165 2748 2791 3018 3152 3690 4269 4300 4731 4874 4903 5133 6152 5353 5557 5773 6621 6690 7063 7081 7730 7939 7981 8510 9425 9510 9921 10022 10072 10725 11001 11149 11371 11378 11604 12226 12376 12623 12654 13135 13453 13541 13656 14806 14838 15092 15286 15608 16371 16387 16397 16674 17183 17896 18174 18410 18938 19001 19146 19849 19896 19931 20003 20429 20470 20878 20952 21080 21367 2*573 LEEUWARDEN. 9 Febr. Veemarkt. 42 Enterstieren f GO140. 75 Twenterstieren f 140265 per stuk. 460 vett© koeien f 125—295 per 6tuk, 48—75 ct. per Kg., 918 melk- en kalfkoeien f 115285, 150 pinken f 35—110, 5 vette kalveren, 1168 nuch" tere kalveren f 4—9. 830 vette schapen f 12 —26, 108 weideschapen f 10—20. 365 vette varkens f 45—150 per stuk, 50—60 ct. per Kg.. 28 magere varkens 20—50 ct. per Kg.. 25 kleine biggen f 7—14 per stuk. 8 bokken en geiten, 29 paarden. Totaal aanvoer 4211 st. Overzicht: De aanvoer was heden weer nor maal. De handel in stieren was redelijk goed met stationnnire prijzen. Vette koeien eerste soort misschien nog prijshoudend, overigens handel stugger en iets laeer. Melk- en kalfkoeien meer kooplust. Het handelsverloop was kalm met vrijwel on veranderde prijzen. Pinken stugger en prij zen iets minder. Nuchtere kalveren zeer groote aanvoer, handel iets trager en iets lager. Varkens ongeveer prijshoudend. Zou ters evenwel iels minder. Biggen zeer kalm. Wolvee beste soort redelijk vlug en prijs houdend en de lichte soort stug. De prijzen vielen tegen Voor den etappedienst werd van daag weer oen aantal koeien gekocht. De N.V.C. nam heden 100 varkens over. Zuivel. Nacelkaas 8—18. Goudnkaas 37. aanvoer 2058 Kg. Commissienoteering boter f 0.81. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 11.000 Kg., prijs 45 et. per stuk. handels* prijs 707VA ct. per Kg. F>ndeieren, aan gevoerd 60 Kg., prils \Va4H ct. per stuk, handelsprijs 55— 57V» ct. oer Kg. Pluimvee. 15 Slaehthanen f 0.80—1. 40 «laehtkionen f 0.50—1.10. 50 jonge hanen f 0.80—1.25 per stuk, 20 konijnen 4045 ct. per pond. Vereeniging van Zuivelmaatschappilen. - Edammer kaas 20 plus 14.5015. 40 plus 24 —24.50. Goudsche kans 20 plus 14.50—15. 40 nlus 2424.50, Volvette kaas 40 plus 29 '9.50. Broodkaas 40 nlus 24—24.50, Leidscfye kaas on nlus H 50—15. Stemming goed. ALKMAAR. 9 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 18 stapels, zijn de 15.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f 24. boerenkaas kleine f 22.50. Handel vlug.

Schager Courant | 1940 | | pagina 7