De Keer G. Nobel opnieuw Scandinavische ministers ie Omgeving Sterk dalende vischopbrengst voorzitter Kaascontrölestation Wat gebeurt er in Turkije? De gasfabriek aan Alkmaar? 8 8 „Frans 232 van Groenhoven" Dijk van de Slingerbeek begeeft zich eene lïtai- idere aan. win lieg- tverd nau ais i in kust in lten. een ken. sole- 'rijd erd. lan- and de lan- het oor per- lad- te iter cho mo- om len ;ien. icr ien ak ten si- Kd, Uit onze WIERINGEN IN 1939 WAS DE VISSCHERIJOPBRENGST I 118.984.86 MINDER DAN IN 1938. Zondagmiddag hield het Visschersfonds haar jaarvergadering in de zaal Concordia. Ruim 50 leden waren aanwezig, toen de ■voorzitter de heer J- J. Tijsen de vergade ring opende. Voorzitter wenschte de leden een gezegend 1940. De notulen worden uitgebracht door den heer S. P. de Vries en onveranderd goed gekeurd. Vorig jaar ia besloten geen contributie te betalen, dit gaat echter niet, want als men geen contributie betaalt, dan heeft men geen bewijs dat men lid is. Men heeft niets om te bedanken en tenslotte is het lid maatschap toch wel 2 ct. per week waard, zegt voorzitter. Heftige discussie. Over dit punt wordt heftig gediscussieerd. Verschillende leden bespreken het voor en tcgon. Uiteindelijk wordt besloten weer een contributie te betalen van f 1.per iaar. We laten hieronder de omzet volgen van 1939. De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn die van 1938. Aangevoerd dan werden: 500 HL. alikruiken f525), 51.822 Kg. wulken (68181). 21.806 Kir. spiering (15628), 117.412 nonfi bot (206.488). 279.660 pond paling (289.780). 5136 pond baars (8993). 186^ tal haring (33815). 142 pond zalm (678), 23 kis* schar (38). 2 ki«t toters (348) 1748 pond/voorn 38614 Kg. gar naal puf WA tal goen (8902) 81483 kg. ansjovis (37637): 305.280 pond snoekbaars 6 kist •vint (9): 1864 kist nest (358) 580 kist spek blik 10.983 pond hliihnars geen aanvoer makreel (129): Totale opbrengst f 191039.77. Teeon een opbrengst van n 310.024.63 in 1938 Dus een lagere opbrengst van f 118.984.86! W\% komt ten goede van het fonds, dit ls f 2374.05. Voor dit jaar werd 't bedrag gelijk ver deeld. De rekeningen waren door de heeren S. Brcet en G. Tijsen gecontroleerd. Bij mon de van den heer G. Tijsen wordt verklaard, dat alles in keurige orde is bevonden. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden de heeren J. Tijsen, G. Dirks en M. Kooij werden allen herkozen met respectievelijk 53, 47 en 44 Stemmen. Do heeren P. Bakker en J. Kaptein vorm den het stembureau. Mijntoestel. Overgegaan werd tot stemming voor het aanschaffen van een mijntoestel bij of in de afslag te Den Oever. De stemming 35 voor 17 tegen en eenige blanco- bewees «eer zeker dat een dergelijk toestel-geen overbodige luxe wordt goacht. Er zal nog onderzocht worden of het bin- pen of buiten zal moeten worden geplaatst. In de rondvraag werden nog eenige huis houdelijke zaken besproken, waarna voor zitter sloot met een dankwoord tot de aan wezigen. SCHADEPOST. Door de explosie Zaterdagavond j.1. door fecn mijn veroorzaakt, sprong alhier een groote etalageruit van de slagerij Blaauboer. JAN ZONDER PAARD. •T. W., beter bekend als Jan van de Coö peratie, reed dezer dagen in do Belt, toen plotseling het paard met 't lemoen er van door ging en Jan met z'n bullen liet staan. Het paard werd echter gegrepen, zoodat de zaak met een kleine reparatie aan den wa gen weer gezond was. KOEDIJK ESPERANTO-DAG! Uit betrouwbare bron vernemen wij dat „La Norda Stelo" (Noordholl. Esperantisten- vereen.) haar voorjaarsvergadering alhier .binnenkort zal houden. De eerste inaal in haar 6-jarig bestaan, dat een dergelijke ver gadering alhier gehouden wordt. HET WAS GEZELLIG BIJ „STAATS PENSIOEN." Zeer geslaagde propaganda-feest- avond. Do uitgestelde propaganda-feestavond van «dc afd. Staatspensioneering, werd gister avond in het lokaal van den heer Jb. Groot gehouden. De voorzitter heet de talrijk opgekomencn welkom; tevens verwelkomt spr. de oudjes <en memoreert nog eens de laatste zomer- Jocht, die zoo echt gezellig is geweest. Een propagandistisch woord zal niet wor den gesproken, zegt voorz., niet omdat het overbodig zou zijn. maar wat de regeering op stapel heeft gezet, vervult ons evenals de kinderen met St. Nicolaas, dus „Vol ver wachting klopt ons hart!" Ilierna declameerde de lieer Jan van Al- ïen uit Broek op Lnngendijk ..Vereelte han- jden", wat zeer in den smaak viel. Het' verdere gedeelte van den avond werd gevuld door het optreden van het Duo Wi- Jo en Loekie Tap". Dit gezelschap wac voor Koedijk geheel onbekend. Het was een va- rieerend programma, zoowel ernst als luim. gang en dans. ook werd de propaganda er Jiict in vergeten. Er is gelachen en genoten. De afdeeling kan terug zien op een suc- Jtesvollen avond. WIERINGERWAARD t I EEN MOOIE NUTSAVOND. Ons departement van de Mij. tot het Nut N'an het algemeen hield Zaterdagavond in de Kaal van den heer R. Breed een bijeenkomst van eigen krachten. Hoewel de opkomst vrij goed was, hadden we toch meer menschen [verwacht. De voorzitter de heer Hofsté heette allen Welkom. Er zal nog een 3o avond worden gehou den. doch hoe deze zal worden ingedeeld, inoet het bestuur nog nader overwegen. Als le nummer werd door Dr. Spits op de piano gespeeld Impromptu van Schubert; het was rden dokter toevertrouwd. Daarna werd door Vveo jonge dames Mcj. Schellinger en Mej. In de Zaterdag gehouden vergadering van het Kaascontrolestation is de heer G. Nobel mct32 stemmen opnieuw gekozen tot voorzitter. Do coöperaties hadden als tegencandidaat de heer Ir. Kranen, secreta ris van den bond van Coöp. Zuivelfabrieken gesteld. Zooals bekend heeft de heer Nobel geen zitting meer in genoemd bureau voor den Coöperatieven Bond van Zuivelfabrieken, maar voor de N.V.Z.M.. Wij hebben hierover een vraaggesprek ge had met den heer Nobel, dat wij morgen zullen plaatsen en dat nadere mededeelingen bevat omtrent zijn tegenwoordige positie in de zuivclwercld. v. d. Ham een aardig tooncclstukjo opge voerd, getiteld: „Tante Ecfje". Dit werd vlot weergegeven en verwierf dan ook een ver diend applaus. De hoofdschotel was evenwel de opvoe ring van een tooneelstukje in twee bedrij ven, getiteld ..Met duizend vezelen". De strekking van dit stuk is o.a. hoe moeilijk het soms is om de kinderen een beroep te laten kiezen en waarbij dwang dikwijls aan leiding is tot oneenigheden. De grime door mevr. BuikPool was uit stekend. Het geheel werd in 't Westfriescb weerge geven en vertolkt door K. Zijp als Arie Groot, M. VisserBakker als Aaltje; J. Metselaar, Piet; Nic. Kaan, een buurmffn; Tr. de Wit, dienstbode, later met haar man als huurder op de plaats; Ant Bakker als kleinzoon. Dr. Spits bracht intusschen nog diverse muziek nummers ten gehoore. De voorzitter bracht aan het slot dank aan Dr. Spits, die getoond heeft een goed musicus te zijn; aan de dames Schellinger en v. d. Ham en aan de dames en heeren die het tooneelstukje zoo goed hebben opgc voerd. Voorz. wil nog verklappen dat het geschreven werd door den heer Sieswerdn Wieringerwaard heeft dus ook een tooneel schrijver. Tot slot een dansje. W1ERINGERMEER WIERINGERWERF. TIMMERLIEDEN HERVATTEN HET WERK. Hedenmorgen konden de timmerlui weer allen te work gesteld worden bij den heer Uiterdijk, om den verderen bouw aan de landbouwschuren en woonhuizen te bevorde ren. WAT DE DOOI MEDEBRENGT. Nu de dooi ingevallen is, komt men tot ontdekking, dat op vele plaatsen een verzak king is gekomen in de straten, vooral bij do rioleerputten en sommige asfaltwegen in de Meer, KAF ALS VOERMIDDEL. Wegens de hooge abnormale prijzen van hooi en stroo, zijn ue veehouders zeer inge nomen met kaf als voer, omdat dit voor een la^èjv prijp Avor^jtj weggehaald bij.de dorsch- machiftés. H f SLOOTDORP. DE KLOK LUIDT WEER. Zaterdagmiddag gelukte het, om het vast gevroren klokkctouw van de R.K. kerk weer los te krijgen. Na een langdurig wachten kan men dus thans het periodiek bellen weer verwachten. DROGE VOETEN GEGARANDEERD. Daar het nu gelukt is de verschillende wa terputten langs de straten in de bebouwde kom open te steken, is bet teveel aan water plotseling verdwenen. Men kan dus thans zijn wandeling weer met droge voeten ma ken. EN TOCH WORDT HET LENTE! Boven den Polder vertoonden zich Zater dag eenige vrij groote vluchten kieviten. Des avonds hoorde men hier en daar een enke ling roepen, dus wel een bewijs dat ze nu reeds van plan zijn te blijven. VOORZICHTIGER S.V.P.! Een luxe auto, welke Ztaerdagmiddag van af de Slootweg de bocht maakte naar den N.S.-weg, deed dit met zooveel vaart (en dan nog zonder signaal), dat eenige in de nabij heid van -het kruispunt spelende kinderen, nog net weg konden komen. Het is aan te bevelen hier veel voorzich tiger te rijden, eer er ongelukken gebeuren. BURGERLIJKE STAND van 16 tot en met 13 Febr. 1940. Geboren: Cornelis Jan, zoon van J. den Boer en N. M. Berrevoets: Margaretha Adria- na en Anna Theresia, dochters van L. Loos en J. Koppes; Wilhelmus Hendrikus Maria zoon van W. II. M. Hakvoort en M. B. Pe ters; Johan Picter, zoon van Chr. van Splun- ter en J. Coumou. NIEUWE NIEDORP TERDIEKER NUT. Zaterdagavond had in het lokaal van den heer de Weerd de tweede Nutsavond plaats. De opkomst was uitstekend. De heer Persijn hield een heel interessante le zing over zijn verblijf in Denemarken. Hierna werden een paar een-acters opge voerd. welke zeer goed werden weergege ven. Ook de bijdragen van de heeren G. Olie en B. Persijn vielen zeer in den smaak. De tweede Nutsavond is in alle opzichten wederom uitstekend geslaagd! RUNDVEEFOKVEREEN. „VOORUIT GANG". Algeimccne vergadering van de Rundvee- fokverceniging „Vooruitgang" te N. Nic- dorp, ten huize van H. J. Kosscn. Aanwezig 14 leden. Nadat de voorzitter, de heer Jb. Kooii Cz. heeft geopend, worden de notulen goedge keurd. Zoo ook de rekeningen. Ontvangsten f 613.68U. uitgaven f 611.20. saldo f 2.48V» met een hezit van f 1.— Totaal bezit dus f 3.48^ De onkosten over 1939 hebben be dragen f 2.50 per koe. Als afgevaardigde naar de bondsverea dering wordt aangewezen de heer Jn. Pij per. Do heer Jb. Wetsteen wordt tot bestuurs lid gekozen. Bij de verdere algemecno besprekingen wordt naar voren gebracht dat de kosten van het N'.R.S. te hoog zijn. te meer daar het N.R.S. lang geen noodlijdende verecni- ging is. Na de bondsvergadering te Hoorn-, -tvordt ook een vergadering van het N.R.S. gehou den. De afgevaardigde ontvangt de opdracht het een en ander over de hooge kosten naar voren te brengen. Ook het op tijd keuren van de koeien, laat bij enkele leden wel wat te wenschen over. De heer Wetsteen brengt naar voren om de Fokvereenigingskocien ok te keu ren. waarmede de voorzitter ten volle instemd. Er wordt verzocht of de heeren W. J. Keesoom en Jb. Pijper fcereid zijn als keuringscommissieledon op Jte treden en verder of den heer Koster ihspecteur van het N.R.S. daarbij tegenwoordig zou willen zijn. Hierna sluit voorzitter met dank voor de algemeene nuttige besprekingen de verga dering. ZURE ST. MAARTENSVLOTBRUG. Zondagavond heeft de Afd. St. Maartens brug van den Bond voor Staatspensionnec- ring in de zaal Homan alhier haar jvinter- propaganda-avond gehouden en was voor liet feestelijk gedeelte geëngageerd Daan Pool en zijn Ensemble. Toen de voorzitter der afd. dezen avond met een kort propa gandistisch woord de aanwezigen verwel komde. was de zaal tot in alle hoeken bezet. Daarna was het woord aan het ensemble- Pool, dat op de bekende wijze het publiek met zijn liedjes wist te boeien. In de pauze werd een kleine verloting ge houden, welke als altijd goed geslaagd mag heeten, en werd dezen avond besloten met een dankwoord van den voorzitter, terwijl eenige nieuwe leden door den secretaris kon den worden geboekt. De band Sombrock zorgde voor gezellige dansmuziek, ZUIVELARBEIDERS HEBBEN NOG EEN POTJE. Zaterdag 24 Febr. hield de afdeeling St. laartensbrug van den Zond van Arb. in het andb., Tuinb. en Zuivelbedrijf, haar jaar- ergadering in het lokaal Homan te Sint Alaartensvlotbrug. De afd. bleek een ledental van 59 te bezit ten en bij den penningmeester werd een klein voordeelig saldo geconstateerd. De periodiek aftredende bestuursleden werden met algemeene stemmen herkozen, terwijl uit de leden een controlecommissie werd samengesteld. Nadat was vastgesteld, dat een propa ganda-feestavond georganiseerd zal worden, welke geheel verzorgd zal worden door eigen krachten en de collecte voor het Finsche Roo- de Kruis was besproken, sloot de voorzitter met dank deze vergadering. PETTEN. HULP IN NOOD. Zaterdag werd de algemeene ledcnvcrga dering van Hulp in Nood annex Zieken- huisverpleging gehouden Voorzitter do beer J. J. G. Blom. De notulen der vorigo vergadering worden onder dankzegging onveranderd vastgesteld. Uit het fin. ver slag van den penningmeester blijkt. dat 1939 ^oor de verceniglrrg een gunstig jaar ls geveest. Ontvangsten Zlekenhuisvcrple- ffing i 15S0.50, uitgaven f 496.49', saldo 31 Dec. f 10S4.01. Ontvangsten Hulp in Nood f 1390.29 uitgaven ziekengeld f 577.75. sal do 31 Dcc. f 812.54. Nadat de kascommissie medegedeeld had. alles in de beste orde te hebben bevonden dankte de voorzitter den heer G. Hollaner voor zijn accuraat beheer. De aftredende bestuursleden P. Hollander G. Hollander. P. Koopman en S. Wierstra werden herkozen, terwijl C. Bellis en K. v. d. Vlies de kascommissie. zullen vormen. Als gevolg van enkele opmerkgen bij de rondvraag zal in de maand Juni nogmaals een vergadering worden uitgeschreven, waarin gepoogd zal worden eenige onjuist heden in de contributieheffing te ondervan gen. Berichten over incidenten met de Russen tegengesproken. Russische pers ontkent aanvals- neigingen in het nabije Oosten. Zoowel van Britschc als van Turksche en Russische zijde worden de berichten over een noodtoestand in Turkije en incidenten met de Russen tegensproken. Het Russische blad de „Prawda" keert zich tegen de buitenlandschc berichten, die de Sovjet Unie allerlei aanvalsplannen in het Nabije Oosten toeschrijven. De Britsch—Fran sche pers, aldus het bind, heeft de bedoe ling met haar leugens den waren stand van zaken te verbloemen. Het staat vast. dat in den Kaukasus aan Russische zijde geen ver sterkingen worden aangelegd: Engeland cn Frankrijk daarentegen richten versterkin gen bij Kars en Adagan op. Tot zoover de ..Prawda". Aan de mededeeling. dat de noodtoestand in Turkije was afgekondigd, werd aanvan kelijk kracht bijgezet door het feit, dat Za terdag alle telefoonverbindingen met Tur kije waren verbroken. Later werd dit ge rucht echter van zijn sensationeel karakter ontdaan, toen de directeur van de telefoon te Ankara uiteenzette, dat hevige stormen het telefoonverkeer hebben ontwricht Over de houding van Turkije valt overigens niets definitiefs te zeggen. Het Roemeensche persagentschap Stefani legt er den nadruk op, dat Turkije wel een defensief verdrag heeft gesloten met Engeland en Frankrijk, doch een voorbehoud heeft gemaakt ten aanzien van de Sovjet- Unie. Men acht het overigens in Ita liaansche kringen niet onmogelijk, dat Turkije bij den oorlog beirokken wordt, zonder dat de andere Balkan- staten hun neutraliteit zouden behoe ven op te geven, Stefani meldt voorts, dat het zgn. „Spook- leger" van Generaal Weygand (de Franschc strijdkrachten in Syrië) over het algemeen niet schijnt te bestaan uit groote eenheden, zooals de westelijke legers, doch meer van definitieven aard is. Bovendien bevindt het leger zich nog steeds in Syrië, dus ver van den Kaukasus, SCHAGEN MORGENAVOND SPOEDEISCHEN- DE RAADSVERGADERING. Onze vermoedens inzake verkoopplannen van de gasfabriek aan Alkmaar, in ons nummer van Zaterdag geuit, zijn juist; de gemeenteraad is tegen morgenavond in spoedeischende vergadering bijeengeroepen om te besluiten over een voorstel van B. en W. tot verkoop van het gemeente-gasbedrijf aan de gemeente Alkmaar. De gemeente Alkmaar heeft 23 Februari j.1. een aanbod gedaan. Bedoeling is dat de fabriek vanaf 1 Maart 1940 tot aan den da tum waarop do overdracht definitief zal zijn voor rekening van Alkmaar zal komen, ter wijl beheer en toezicht gedurende dien tijd aan B. en W. van Schagen blijven en wel op de wijze waarop thans de gasfabriek wordt geëxploiteerd. Uit de Raadstukken blijkt o.a. dat Alkmaar f 70.000 voor de gasfabriek biedt en het per soneel zal overnemen op tenminste dezelfde loonvoorwaarden. De meterhuur zal vervallen, waardoor de Schager burgerij een bedrag van f 1500.— bespaart. De gasprijs zal niet hooger worden dan thans, tenzi* de prijs der kolen per ton stijgt boven f 12.50. VAKTEEKENSCHOOL. Zaterdagmiddag had in tegenwoordigheid van het Bestuur en Leeraren de sluiting plaats van den cursus 1939—1940. Nadat de laatste boekhoudles was gegeven, richtte oen der leeraren het woord tot de aan wezigen. Hij memoreerde de moeilijkheden, waaronder in den afgeloopen winter les was gegeven, roemde de energie en het doorzet tingsvermogen van enkele leerlingen en bo venal de goede verstandhouding die er heersclue tusschen leeraren en leerlingen, waardoor het onderwijs zeker vruchtdragend zal zijn geweest. Daarna werd dank gebracht aan het Restuur voor hot vele werk, door hen belangloos verricht, aan het Bestuur van Gemeente. Provincie en Rijk voor hun sub sidies, waardoor ook on- en minvermogen den dit nuttige onderwijs kunnen volgen. Aan hen, die het laatste cursusjaar heb ben doorloopen, werd de raad gegeven hun vakbekwaamheid verder te ontwikkelen, o.a. door goed lezen van hun vakbladen. De oud-voorzitter, de heer C. Blaauboer, onderstreepte deze woorden en merkte op. dat het verkrijgen van het einddiploma van de 5-jarige vakteekenschoo! een eventueel latere erkenning als bouwpatroon zeker zal 'vbftfbTrtnkmnkert: Tot slot sprak de eerste leeraar, de heer Rezolnum, een dankwoord aan allen en sloot met deze laatste bijeenkomst de cursus 1939 -1940. waar het, naar men zeide, zou moeten wor den gebruikt Gesproken is over Poolsche afdeelingen, vermoedelijk voor eventueele operaties in het Donaubekken, doch ten aanzien hiervan heeft men geen nauwkeurige gegevens Te Kopenhagen is gisteren de aangekon digde conferentie der Noorsche. Zwecdsche en Decnsche ministers van Buitenlandsche Zaken gehouden. Na afloop der besprekingen is een comrnuniquée uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de omstandigheden, die verband houden met het Finsch-Russische conflict het onderwerp der onderhandelin gen vormden. De ministers van buitenland sche zaken leggen den nadruk op den hoogst ernstigen. diepen wensch van alle Noorsche volken, dat het conflict op een zoo spoedig mogelijken datum gebracht moge worden tot een vreedzame oplossing, welke de volledige onafhankelijkheid van Finland behoudt. De ministers verklaarden eensgezind te zijn ten opzichte van de neutraliteitspolitiek hun ner landen. Zij kwamen overeen, dat hun regeeringen elkander wederzijds moeten steunen in haar onderhandelingen over de kwesties met de beliigerenten. De ministers waren eensgezind de overtuiging toegedaan, dat tenzij de oor log eindigt voordat felle, langdurige strijd rampen teweeg heeft gebracht grooter dan op dit oogenblik. hij zoo'n diepe mate van verbittering tusschen de naties zal doen ont staan. dat de weg naar een duurzame ver zoening nog moeilijker te banen zal worden. Daarom zullen zij gaarne iedere poging toe juichen om onderhandelingen in te leiden tusschen de oorlogvoerenden met het oog op een rechtvaardigen cn blijvenden vrede. Zweden voert deviezencontróle in Het Zweedscho kabinet heeft in zijn Zaterdag op het ministerie van Buitenlandsche Zaken gehouden zit ting besloten, deviezencontróle ln te voeren. Een desbetreffend wetsont werp werd dien zelfden middag bij don Rijksdag ingediend cn gister middag in de speciale zitting van het Zweedsche parlement goedge keurd. De regeering heeft thans de volledige con trole op den geheelon in- en uitvoer van Zweden, want de Rijksbank zal thans alle betalingen aan het buitenland controleeren. De gouden standaard is thans volledig prijsgegeven. De restricties op de goudtrans- actics werden in verband met bet wetsont werp door de regecring ingetrokken. DOSOOtOOOOIOOIO Den 2Ssten Februari hopen onze geliefde Ouders. A. Keppel D. Keppel-Tiel hun 40-jarige Echtvcr- eeniging te herdenken. 8- Hun dankbare Kin deren en Kllcinkindcrcn n Anna Paulowna, V Molen vaart 169. oraooioctoooaooio Beschikbaar voor gezonde koeien, tegen f5.- dekgeld, de 1X-). stier lo kl Centr. Keuring, bij F. A. F. GRONEMAN. Opbr. M.: 2 j. G057 Kg.. 234 Kg. v.. 3.86 v.. 342 d. 3 j. 6609 Kg.. 241 Kg. v.. 3.65 v.. 293 d. 4 j. 6508 Kg.. 238 Kg. v.. 3.66 v.. 292 d. 5 i. 6194 Kg.. 226 Kg. v., 3,65 v.. Ie 210. m.c.k. Gr. M.: 6 j. 8155 Kg., 313 Kg. v., 3.84 v.. 320 d. 2 maal toelating. Gevraagd, wegens dienst plicht v. d. tegenwoordige zoo mogelijk met kennis van A.M.M. koelmachine, genegen eventueel andere werkzaamhe den mee te verrichten. Bene vens een FLINKE LOSSE KRACHT. Coöp. Zuivelfabriek „.De Vol. harding". Wieringer waard. Te koop gevraagd: Gebruikt 2 en 3 dm. KIPPENGAAS, Aanbieding met prijs aan G. PK HOOP, 't Wad. Schagen. Te koop: Een STIERKALF, van beste afstamming, bij Gebr. SLEUTEL Wieringerwaard. Te koop: Pl.m. 20 zak Red. Star EETAARDAPPELEN, direct leverbaar. D. DIEKF.MA, Grootebuurt, Wieringerwaard. Spoedt Tc koop: CompL Pitch Pino Slaapk .ameubl., Litsjumeaux, spiegelk.. stoelen cn nafbtk., spiralen en bedden. Diverse houten en ijzeren ledik. met tocb. dekens, enz., een opklapb. m. omb. Alles gebruikt en in prima staat. Te bevr. bij G. FOPMA. Russenweg 23. Bergen. In kl. kinderhuis te Ovcrveen gevr. FL. WERKMEISJE, loon f 25. Zich melden: H. TER HAAR. N. Niedorp Gevraagd: Een HUISHOUDSTER, bij man alleen op boerderij, bij DIRK VAN DER MOLEN. Wie ringerwaard. DOORBRAAK OP TWEE PLAATSEN. Geen gevaar voor de omgeving. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is het water van de Slingerbeek bij de Kieftebrug in den weg Varsse- veldLichtevoorde, gestegen tot den bovenkant van de kade, welke op twee plaatsen Is doorgebroken. De weg tusschen de bruq en Varsse- veld en die van Varsseveld naar Aal ten is voor een groot deel over stroomd. De huizen bleven echter voor het water ge vrijwaard, De auto's, welke ter plaatse pas- secren, verdwijnen voor de helft onder wa ter. Nadat de genie de verschillende ijsdam- men, welke in de Slingerbeek waren ont staan, had opgeblazen, kon het water sneller afvloeien. De overstrooming bleef buiten het dorp Varsseveld. Het water staat dertig tot veertig centime- teer hoog. Gevaar voor de omgeving bestaat er niet Rijn en IJssel krnlen. Te Wageningcn is om 12 uur gistermiddag het ijs in den Rijn losgeraakt en gaan kruien. Het drijft regelmatig af. zoodat ver wacht wordt, dat de rivier spoedig ijsvrij zal zijn. Het ijs in den IJssel voor Zutfen is ook gaan werken. Ijsbergen van drie tot vier mete zijn ontstaan. WARMF.NHUIZEN. 24 Fobr. Uien 4.304.80. roode kool 5.30-7.20. gele kool 4—4.20. Decnsche witte kool 3.50— 4.20 peen 3.—. Aanvoer: 10 175 Kg. uien, 76.606 Kg. roode kool. 15.900 Kg. gele kool. 61.400 Kg. Decnsche witte knol, 500 Kg. peen. ALKMAAR. 24 Febr. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 200 000 kipeicren 5.20 —6. kleine 4.905 per 100 stuks. ALKMAAR. 26 Febr. Veemarkt. 106 vette koeien f 130—300, 5 graskalveren f 45—70. 404 nuchtere kalve ren (slacht) f 6—15. 53 vet'e schapen f 26 32. 260 vette varkens 56—62 ct. per Kg., handel matig. NOORDSCHARWnUDE. 26 Febr. Uien 4.304.90. drielingen 2 10. grove 3.30 3.70. kroten 1.604 10. roode kool 67.70 witte kool 3.70—4, gele kool 4—1.10.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3