Wij lazen voor U RADIO Nieuwe verbeteringen in den Anna Paulownapolder Mijnontploffing bij Texnl Aspirin Maandag 26 Februari 1940 Tweede blad De Kneeskade versterkt. Belang rijke overeenkomst voor baggeren en storten van gronden. Grond in erfpacht aan de Z.A.P. Zaterdagmorgen vergaderden Hoofdinge landen van den Anna Paulownapolder in het Polderhuis. Wegens ziekte van den heer R ezel man, dijkgraaf, presideerde de waarnemend dijkgraaf, de heer Linden- bergh. In zijn openingswoord sprak deze zijn beste wcnschen uit voor het herstel .van den dijkgraaf. De hoer Geerligs ics door een ongeval verhinderd aanwezig te zijn, de hoeren Lo- vink en Schilderman zijn evenmin aanwe zig, de eerste wegens lichte ongesteldheid, de tweede wegens militaire dienstplicht. De notulen worden zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. MEDEDEELINGEN EN INGEKOMEN STUKKEN. Eenige formcclc ingekomen stukken, goedkeuringen op genomen "besluiten en dankbetuigingen worden voor kennisgeving aangenomen. De polder hoeft bijgedragen aan een hul deblijk aan den Commissaris der Koningin, f 2200.opbrengst van den Amsteldijk is belegd in Ncd. Werkelijke Schuld 4pet. Op enkele plaatsen is de Schorkade opge hoogd. een opening is gemaakt in den dam naar liet Balgkanaal. Gevraagd zal worden de Middcndiep in Werkverschaffing te mogen uitbaggeren, aan de gemeente is vergunning verleend tot het storten van vuil in het Lotmeer. W.C. IN HET POLDERHUIS. Voorgesteld wordt een W.C. te maken in 'de vestibule van het Polderhuis. De heer Kaan spreekt er zijn voldoening överuït, dat de wensch hij het ïxezichtigen van de kluis ter harte is genomen en hoopt dat van het hijgebouwtje een nuttig gebruik gemaakt zal worden! (Gelach). Het voorstel wordt aangenomen. WE GO VERDRACHT. Voorgesteld wordt om nog een gedeelte vnnd en berm van den Lagedijk aan het Rijk te verkoopen ten behoeve van den Rijksweg StolpenVan Ewijcksluis. Het is oom stukje van 37Ve Are. Het voorstel wordt aangenomen. Berging van grond en baggeren. Voorgesteld wordt een overeenkomst aan ïe gaan met den aannemer .1. Visser Bzn.te Sliedrechf, betreffende berging van grond op terreinen van den polder en bot baggeren .van zand uit den boezem van de Zijpc. De polder zal controle uitoefenen op de 22000 M3. te vervoeren en te storten grond, voor rekening van den aannemer; waarvoor f4.— per dag verschuldigd is. Een waar borgsom van f5000.moet door den aanne mer worden gestort, dan wel een bankga rantie tot dat bedrag worden gegeven. Aldus besloten. De heer Kaan prijst de gelukkige gedachte van het bestuur om den Zijpschen boezem tegen de Kneeskade te versterken ter hoog te van do boerderij Zeeland. Voorzitter deelt mede een slootbodem van 20 meter breed te maken, de loskade komt niet in gevaar, zal zelfs nog worden (Verbeterd. De heer Metselaar stelt voor ook aan den binnenkant grond te storten. Voorzitter vreest dat daarvoor geen ruimte beschikbaar is. Het meeste effect kan be reikt worden door versterking aan den bui tenkant. De heer Metselaar heeft meer het oog op aanbrengen van uithaalplaatsen. Ilct dage- lijksch bestuur zal deze wenk gaarne ter harte nemen. Toegelicht wordt nog, dat men 500 meter van de hadinrichting afblijft. Het voorstel wordt hierop z.h.s. aangeno men. GROND IN ERFPACHT. Voorzitter deelt mede dat de Z.1I.P. ver zocht heeft grond in erfpacht te mogen heb ben; pl.m. 025 M2.,voor bouwen van nieuw pakhuis bij het voormalige station Ewijck- sluis. Bedoeling is, dat men zoo dicht mogelijk aan het water komt, en het pakhuis te doen aansluiten bij het stationsgebouw. Het Dagelijksch Bestuur stelt voor den grond te geven op de gewone voorwaarden en gewone condities. Onderhoud schoeiing en eventueel voorpad zal voor rekening van liet Z.A.P. moeten zijn, en dc Ingelanden moeten vrij overpad houden. Den heer Wilms leek het billijk dat de (Polder de schoeiing onderhoudt, want liet verkeer van de Z.A.P. zal deze weinig te lijden hebben. Voorzitter vindt dit bezwaarlijk. De heer Kaan merkt op dat de Z.A.P. wel liet meest gebruik van de schoeiing zal ma ken, doch zou, omdat ook anderen er bij ge ïnteresseerd zijn, op billijkheidsgronden als compensatie een iets lagere erfpachtscanon willen stellen. Voor industrieterrein vindt spr. 7J/2 cent te, hoog. Voorzitter wijst er op, dat or een algc- tneene lijn is bepaald en ziet geen mogelijk heid hiervan af te wijken. De heer van Balen Blanken, meent in te genstelling met den voorzitter, dat het ge wone verkeer nog wel iets aan de sclioci- Ing zal bederven. Spr. is tegen onderhoud Schoeiing door dc Z.A.P. Door het feit dat vele leden van het polderbestuur ook leden zijn van de Z.A.P. nemen de discussies een weinig vlot karakter aan, en zijn ze niet meer besprekingen over de zaak door den polder, maar worden tot een conferentie tusschcn leden van het polderbestuur en le den van de Z.A.P.! Men wordt het, dan ook niet eens. Voorzitter blijft op zijn stuk staan. Gaat de vergadering niet mee, stelt, het D B. voor het punt af te voeren en eerst in D.B. te bespreken. De heer Wilms vraagt of het niet moge lijk is, dat het D.B. kan bepalen dat der den alleen mogen rijden met leege wagens. Voorzitter heeft hiertegen geen princi- piecle bezwaren. De heer Komen wil het D.B. machtigen met de Z.A.P. de zaak af te handelen. Voorzitter -voelt- niet voor een blanco cre- diet. De heer Komen: We hebben vertrouwen genoeg. Voorzitter: Het is niet de juiste weg. Met inachtneming van de wensch van den heer Wilms wordt besloten de grond in erfpacht uit te geven. RONDVRAAG. De heer v. Balen Blanken deelt mede zijn arbeiders opdracht te hebben gegeven de duikers na te zien. Voorzitter: Prachtig! Dat verlicht den Polder, het is een navolgenswaardig voor beeld! De heer Lubbert wijst op verzakkingen in de Zandvaartsweg tusschen Chr. School en de brug. De lieer v. Balen Blanken komt terug oo de sneeuwmisère en geeft in overweging een goed instrument voor opruimen aan te schaffen. Voorzitter zegt dat hierin voorzien zal worden en bovendien zal. als weer dergelij ke toestanden zicii voordoen een beroep worden gedaan op de ingelanden. Als voor beeld wordt nog genoemd dc opruimer uit de Wieringermeer. Hierna sluiting. BARSIXGERHORN „EN JACOB DIENDE...." Zaterdag paf de Tooneclvcrecniging „Lief dadigheid" in „Dc Fortuin" een uitvoering van het blijspel: „En Jacob diende....", door Christien van BommelKouw en Henk Bak ker. Dc flink bezette zaal heeft volop genoten van de uitstekende wijze, waarop dit blij spel door „Liefdadigheid" ten tooncelc werd gebracht. Wc willen niet alle medespelen don (dit waren er niet minder dan 12) afzonder lijk hespreken, doch volstaan met dc inede- dccling, dat hoofd- zoowel als bijrollen goed werden vertolkt. We zagen ditmaal enkele jongere krachten, die zich heel goed in het geheel aanpasten. De tooncelaankleeding, welwillend beschik baar gesteld door mevr. Bol en fa. Poorter te Schagen, was als gewoonlijk keurig ver zorgd, terwijl de grimeering bij den heer Vee- nis in goede handen was. Na afloop dankte dc Ed.Achtb. Heer Log gers als voorzitter van „Het Witte Kruis", voor welke Verccniging dc baten van dezen avond bestemd waren, de mcdespclenden voor het gebodenc. WERKLOOSHEID. Bij het agenschap der Arbeidsbemiddeling staan 150 arbeiders als werkzoekende inge schreven. Hiervan waren SI personen opge nomen in de Rijkssteunregeling voor werk- loozen. POLITIE. Gevonden: Een nummerbord; een gouden ring. Inlichtingen ter secretarie. DE.V HELDER DE „IJSBEER" BEREIKT ZIJN DOEL. Op z'n sloffen Zaterdagmorgen, omstreeks half 12 heeft de ijsbreker „Ijsbeer" van dc vereeniging „Usstrijd" zijn doel, Den Helder, bereikt, waarmede dus de wederopening van het Noordiiollandschc Kanaal een feit geworden was. Was ex» in de afgeioopen week veel van dezen beer gevergd, waren al zijn krachten noodzakelijk oin door het decimetersdikke ijs van het kanaal te komen, en ging het doorgaans slechts niet een slakkcngangctjc van brug tot brug. dc laatste tientallen kilo meters werden „cadeau gegeven". Dat wil zeggen, dat er van een strijd om „het hitte re einde" geen sprake was. Het was geen finale in grootschen stijl, en diegenen, die meenden in Den Helder dc ijsbreker als een ijs-verpletterend en schotsen-vernielend sta len monster te mogen aanschouwen kwamen danig bedrogen uit Integendeel... toen wij den beer Zaterdag morgen in de buurt van Westeinde ontmoet ten, voer deze met een vaartje van een kleine 1U kilometer door het kanaal. Het ijs bleek weliswaar nog behoorlijk van dikte te zijn, maar ook de regen van de laatste da gen had zijn invloed sterk doen gelden, ten gevolge waarvan het ijs sterk geleden had. Als een mes sneed dan ook de spitse steven van de „IJsbeer" door het ijsdek heen. Er werden geen schotsen weggedrukt, het ijs kruide niet, tex-wijl men evenmin iets be- merkte van eenige moeite, die het personeel aan boord ondervond van deze doorbraak. Het was een vrij tamme vertooning. het geen jammer was voor de bewoners aan den kanaalkant, die steeds weer aan kwamen rennen als deze stalen beer naderde. Zoo ging het van brug tot brug. Waar de „IJSbecr" geweest was bleef een strook wa ter achter, waarover zich doorgaans ter stond de meeuwen ontfermden. Door eenigs- zins te manoeuvreeren maakte men de door gang zoo breed mogelijk. Het was aardig te zien hoe de schippers, der talloozc aken en schuiten, die momen teel aan den kanaalkant ligplaats hebben, zich xepten om de loopplankjes, en andere bezittingen van het ijs weg te halen. Om half 12 zat deze reis, onder zulke zwa re omstandigheden aangevangen er op. Den Heider was bereikt en het geheclc Noord- hollandsche Kanaal, van begin tot einde, was vrij voor de scheepvaart. Hulde „IJs beer"ook al was het dan geen finale met krachtvertoon! Tal van ruiten in het hartje van Den Helder vernield. BEZOEK VAN VREEMDE VLIEGTUIGEN. Zaterdagavond om ongeveer half acht is heel Den Helder opgeschrikt door een lie vige ontploffing. Eenige seconden dreunde de slag na en deed de huizen trillen. Aan vankelijk was men dun ook van meoning, dat de explosie tegen onzen dijk plaats had, zoo evliig was de luchtdruk en zoo ernstig waren dc gevolgen van deze explosie. Een correspondent van liet A.N.P. seinde dan ook, waarschijnlijk zonder eenig onder zoek, dat de ontploffing plaats had gchud achter het postkantoor en zoo werd nog dienzclfdcn avond liet bericht foutief dooi den omroep doorgegeven. Dc explosie had echter niet voor onze kust, maar voor de Tcxelsche kust plaats gehad, waarschijnlijk tusschen liet dorpje den Hoorn en liet vliegkamp dc Mok. Zoo werd ons nl. verzekerd door mcnsclien, die van den dijk af de vuurzuil haddcu waar genomen. De geweldige kracht van de explosie deed zich echter tot in onze stad gevoelen. Iu Middenstraat en Langcstraat/ op de Dijkstraat en Kerkgracht wérden ruiten vernield, maar vooral de binnenstad heeft van de ontploffing geleden. Het was voor het eerst, dat de gevolgen zicli in 't hart van de stad deden gevoelen. In dc Koningstraat ging een groote spie gelruit van de zaak van den heer Godschalk aan diggelen, van het magazijn van dc fir ma Manheitn werd een groot ruit vernield. Een spiegelruit van den heer Roozcnkrans, in dezelfde straat moest het ontgelden en scheurde van beneden naar boven. In de Spoorstraat sloeg een groot ruit uit den winkel van den lieer Rougoor. Op dit drukke uur gaf dit in de Hoofdstraat nogal eenige consternatie. Een pientere agent. Op het moment van dc ontploffing liep juist een agent langs den winkel en deze had de tegenwoordigheid van geest om dc juist passeerende meuschen direct naar den rijweg te drijven, zoodat geen persoonlijke ongelukken voorkwamen, niettegenstaande groote en zware stukken spiegelruit op het trottoir neerkwamen. Van de zaak van de firma Spruit aan liet einde van de Spoor straat. barstte een groote spiegelruit aan den kant van de Moiengracht, terwijl in de eta lage een ravage werd aangericht. Het is wel merkwaardig, dat deze mijnexplosie, die op bijna vier ki lometer afstand van Den Helder plaats had in de stad zelf een veel grooterc schade heeft aange richt, dan de ontploffingen die veel dichter bij hebben plaats gehad. Beter dan een hoop zakdoeken te verslijten is het. 'n opkomende kou den kop in te drukken. Dat bereikt U door tijdig Aspirin in te nemen. Aspirin is onschadelijk voor de maag. £o<ft£iH.hucS! Door deze n'euwe mijnramp, hoe velen zullen cr nog volgen, wordt het vraagstuk van de schadevergoeding opnieuw actueel. Wie moet de schade betalen? Voor hon derden guldens is er aan ruiten vernield en de verzekering stelt zich niet aanspra kelijk. AFWEERVUUR DONDERT BOVEN DE STAD. De gevolgen van (km oorlog hebben wc Zaterdagavond in onze stad wel ondervon den, want nauwelijks was de bevolking van den schrik van deze ontploffing beko men. of men schrok op door het afweer geschut van de batterijen rondom de stad. Projectielen gierden door de lucht en barstten met geweld. Zoeklichten zochten den lichten hemel af. Men boorde duide lijk liet ronken van de. vliegtuigmotoren. Na eenige minuten waren do vliegtuigen verdwenen keerde de rust weer. Met dit alles was het een bewogen Zaterdagavond, die vele bewoners een eveneens onrustigen nacht bezorgd heeft. ALKMAAR DE BOND VAN IJSCLUBS NOG SLECHTS EEN WASSEN NEUS? Weinig belangstelling meer. De opkomst voor de vergadering van den bond van ijsclubs. Zaterdag in „Kinlieim" gehouden, was gering. Slechts 5 van dc 13 afdcelingcn zijn vertegenwoordigd. Twee afdcelingcn heblien bedankt, die te Amsterdam en te Den Helder. \V«arn. voor zitter de lieer Rijs zegt dit te betreuren. Nadat de notulen zijn voorgelezen, wordt medegedeeld, dat een vergadering is gehou den met de K.N.S.B. en IJ. H. N. met het resultaat, dat hot wedstrijdwezen in banden wordt gelegd van een commissie uit de IJ. II. N., die onafhankelijk staat van liet bestuur der IJ.H.N. Een en ander in vel band niet liet feit. dat de belangstelling voor het wedstrijd wezen in Noord-Holland niet zoo groot is als men ziel» aanvankelijk had voorgesteld. Naar aanleiding \nn een vraag uit de vergadering blijkt, dat dc be doeling is het bestuur van de Bond van IJsclubs in de betreffende commissie op te nemen, aangevuld niet enkele bestuursle den van de IJ.H.N. Omtrent een verplich ting der bij den Bond anngesloten afdcelin gcn om lid te worden van de IJ. H. N. is bet bestuur niets bekend. Het schijnt de be doeling te zijn, dat - dc Bond iets als een zelfstandige afdeeling van dc IJ.H.N. wordt Een definitieve overeenkomst is echter nog niet tot stand gekomen. Er wordt uit de vergadering opgemerkt, dat onder de gegeven omstandigheden dc Bond zijn bestaansrecht feitelijk verliest. Daartegenover staat blijkbaar, dat men noodgedwongen, gezien de geringe belang stelling. wel een andere richting moet zoe ken, dan tot dusverre werd gevolgd. Na ampele discussies wordt besloten, liet bestuur te machtigen in de aangelegenheid verdere stappen te doen en liet resultaat te zijner tijd aan de vergadering voor te leggen. In verband rnet dc hangende besprekin gen wordt niet voorzien in dc bestuursva catures. Twee leden der vereeniging zul len de besprekingen niet de IJ.H.N'. meema ken. De rekening en verantwoording van den penningmeester worden goedgekeurd, waar na dc voorzitter de vergadering sluit. „EENHEID DOOR DEMO CRATIE ATHEÏSTISCH MARXISTISCH". In het orgaan van liet Verbond voor Nationaal Her stel lezen wij: ln liet „Liberale Weekblad" heeft dr. P. H. Ritter Jr. g\ tracht, den weg aan te wij zen, hoe ons volk tot eenheid zou kunnen geraken. Op grond van een uiting van Prof. Romme, n.1. dat het geestelijk deel der nationale gedachte versterkt zou kun nen worden door dc verbin ding met de maatschappelijke verbondenheid, noodigt Dr. Ritter nu de rechtschc groe pen uit, hun scctarisme op maatschappelijk terrein tc laten varen, aangezien het Christelijk karakter der na tie in programmata van al le historische land-partijen erkend is, ook in het liberaal program en de schoolkwestie, waardoor dc coalitie bijeen kwam, al twintig jaar is op gelost. Dr. Ritter bedoelt het goed, ongetwijfeld. Maar er zijn Over eenheid van ons volk vele en moeilijke kanten aan dit vraagstuk. Wij zouden hem willen vragen: Heeft U wel eens getracht, in de practijk de historische groepen tot een heid to brengen? Dus: de Anti-Revolutionnairen, de R. Katholieken, de Chris. Histo- risclien en de Christelijk Li beralen? Deze groepen staan tegenover dc atheïstisch- inarxistische groepen, en dus tegenover „Eenheid door de mocratie". Zij beseffen, wel ke gevaren daar dreigen en dat alleen een stevig vasthou den aan hun religieuse grond slagen de van daaruit drei gende gevaren kan afwenden Hebben ze zoozeer ongelijk, wanneer ze aan Rusland den ken? Wanneer Dr. Ritter zelf voor „Eenheid door de mocratie" als spieker op treedt, mag hij van zijn po ging iieel weinig resultaat crwachtcn. Wij niecnen ook, dat er wel synthese van de vier ge noemde groepen in de lucht zit, docii realisatie zal vol gens ons eerst komen, wan neer de uiterlijke nood daar toe dwingt. Voorloopig moeten diege nen, die een dergelijke een heid trachten tc bereiken, zich samenvoegen, tegenover „Eenheid door democratie", welke vereeniging een krach tig steunpunt vormt voor de atheïstische marxisten, zoo besluit „Nationaal Hei-stel"» LEGERFRAUDES. Ilct Volk (s.d.a.p.) wijst op dc vele knoeierijen, welke den laatsten tijd herhaalde lijk in 't leger moesten wor den gesignaleerd. Bij dc voor koming van dit kwaad dient volgens bet blad van militaire zijde een krachtiger medewerking verleend tc worden dan tot dusver ge schiedde. De militaire admi nistratie is n.1. aldus liet arbeidersorgaan van dien aard, dat door de mazen ver spilling en fraude gemakke lijk kunnen hcenglippen. De legerleiding zal moe ten gaan beseffen, dat zij aan liet hoofd staat van een mi!- liocnenbedrijf. dat alleen e* ficient kan worden geleid, indien dit geschiedt naar de regelen ecner modern inge richte en voldoende soepele bedrijfsvoering. Daarmee zal aan veel knoeierij de kop worden in gedrukt en veel noodeloozc traagheid zal kunnen worden opgeheven. Voor minder geld krijgen wij betere waar. Wat kan daartegen zijn? PROGRAMMA DINSDAG 27 FEBRUARI 1940. Hilversum I. 1875 en 414,4 m. AVRO-Uitzending. 11.00—11.30 v.ni. en G.3t —7.00 RVU. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.40 Orgelspel. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.15 Causerie over karaeii.1 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor dl vrouw. 10.35 Viool en piano. 11.00 Lezing „De plaats van de mode in de beschavingsgeschiedenis". 11.30 Ensemble Malescu. 12.15 AVRO-Amusementsorkest. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. I.00 Omroeporkest en solisten. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor met orgelbegeleiding. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 AVRO-Aeolian-orkest en solist. 6.30 Cyclus „De wereld kreeg radio". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Majidoline-ensemble „De speellieden" en gramofoonmuziek. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Internationaal overzicht. 8.35 Bonte Mobilisatietrein. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 AVRO-Dansorkest. II.00 Berichten ANP. 11.10 Eugen Schafranek's Weensch orkest. 11.3512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301,5 m. KRO-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.059.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. I.10 Paul Wrjnappel's strijkensemble, (1.30— 1.40 Gramofoonmuziek). 2.00 Voor de Vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Melodisten en solist. (5.45—6.05 Felicitaties). 6.35 Sportpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe Gemeenschap". 7.35 Gramofoonmuziek. 7.50 Voor militairen. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Stedelijk orkest van Maastricht en soliste. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Gramofoonmuziek. 10.45 Geza Kiss en zijn Hongaars orkest. II.1012.00 Gramofoonmuziek. WIERINGEH DIENSTPLICHT. Onderstaande jongelieden, buitengewoon dienstplichtigen uit deze gemeente van de lichtingen 1938 en 1939 moeten bij de korp sen op den datum achter hunne namen ver meld in werkelijkon dienst komen. J. Bakker, M. C. Kooij, C. v. d. Kreekc, H. Meijer, K. van Wijngaarden, W. Snooij en J. Sprenkeling op 1 April 1910 bij bet 21e Regiment Infanterie; A. Zeldcnrust op 17 Juni 1940 bij het 2e Regiment Luchtdoelart. S. Grin op 17 Juni bij het 5e Reg. Veidart E. Akkerman, H. Garrelts, A. Jorna en J. Luiken» op 17 Juni 1940 bij liet 6c Reg. Veldartillerie; K. Kantping, J. Schcltus en M. Tij sou op 17 Juni 1910 bij bet Reg. Kust Art. II. A. Staats op 6 Mei bij de Genees kundige troepen. GIFTEN. Het collectcbusje voor de armen in de trouw zaal bevatte aan het einde van 1939 f 33.40. Dit bedrag is den diaconieën der onder scheiden kerkgenootschappen in deze ge meente ter hand gesteld. BEVOLKINGSAANWAS IN 1939. Dc bevolking dezer gemeente is in 1939 met 79 zielen toegenomen. Vertrek en ves tiging woog ongeveer tegen elkaar op.'. Bevolking op 1 Jan. 1939 3140 m. 2835 vr. totaal 5975. ingekomen personen 199 m. 170 vr., totaal 3(59; geboren 63 m. 59 vr., tot. 122; Vertrokken personen 189 m„ 182 vr. tot. 371. overleden 23 m., 18 vr.. tot. 41. Bevolking op 31 Deceml»er 1939 3190 m. 28t>4 \r. totaal 6054. vermeerdering 50 m 29 vr., totaal 79. Buiten dc gemeente, doch behoorende tot de lievolking van Wielingen werden gcl>o- ren 2 jongens en 4 meisjes. In deze gemeente, doch behoorende tot dc bevolking van een andere gemeente, werden geboren 1 jongen en 1 meisje. 1 man niet behoorende tot do bevolking dezer gemeen te overleed alhier. Elders overleden 9 inwo ners deze gemeente. 5 kinderen werden als levenloos aangegeven geboren. 40 paartjes werd in den echt vcrceuigd. 2 huwelijken werden door echtscheiding ontbonden ver klaard. LOOP DER BEVOLKING DEC. 1939. Ingekomen personen: mw. D. Poortvliet uit Rotterdam; mw. F. C Smith uit Den Helder; G. de Vries en gezin uit Emmen; H. Wiegman en gezin uit Lemsterland; M. Krist en gezin uit Nu mansdorp; mw. N. Wit, uit Anna Paulowua; W. Burgier uit Wierin gerineer; mw. J. Spanninga uit Lcens. ertrokken personen: N. J. I.ooze naar Zaandam; J. Zeldcnrust naar Den Helder; mw. E. Ruitenburg naar Den Helder; mw. P. C. Bakker naar Den Haag: G. van Stijn en gezin naar Schiedam; mw. G. A. Lont naar Anna Paulowna; mw. G. Bakker naar Harcnkarspel; L. Zuidema en gezin naar Wieringermeer: C Spijker naar Twisk; C G. van Os naar Den Helder. BURGERLIJKE STAND van 17 t.m. 23 Fabr. 1940. Geboren: Ileinze, zoon van K. Helder en T. de Bruin; Harm AIV\ zoon van K. .Vrijer en A. Kooi.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5