Het „gevaar" der neutrale pers WEK UW LEVER-GALOP Omgeving Dc Vara bijeen P. SEVENHUIJSEN Gz-T Radioprogramma Maandag 4 Maart 1940 tweede blad Pharezelsme in Ermelo. Het Volk bevat onder het hoofd „Gewei gerde rekeninghet volgende stukje: In de „Ermelosche Courant", één der „Ve- iuvvsdhe bladen", kwamen wij een ingezon den stuk tegen over de stijgende criminali teit, „ook in Ermelo". Ter vergadering van de Christelijke Rcclasseeringsvereeniging heeft een spreker „als zeer waarschijnlijke oorzaak" van dit verschijnsel te Ermelo o.a. genoemd „de neutrale pers". De ingezonden stukken-schrijver betuigt bijval: „Wij voor ons zijn de meening toegedaan, dat hier de spijker op den kop werd geslagen." Bij de te Ermelo bezorgde pakken neutrale kranten immers „verzinken „De Standaard" en „De Nederlander" in het niet!" De schrijver wenscht tegen dit „gruwelijke euvel" nu „een sterke campagnehoe eer hoe be ter." Hij wijst inmiddels nog meer van die „gruwelijke euvelen" aan: de radio, liet Ermelosche zwembad, de film, een dans partij rond de muziektent, den politieken strijd tusschen Anti-Revolutionnairen en Christelijk-Historischen, en, tenslotte, de ■dreiging, dat er een garnizoen zou komen: ;,Men bedenke wel: deze (militairen) zijn natuurlijk niet allen van positief-christe- Jijken huize." Zoo'n ingezonden stuk kan een begrijpen de glimlach wekken op de lippen van den lezer, die gaat droomen van landelijke idyl len, verstoord door de moderne techniek en de daarmee gepaard gaande ontwikkeling der samenleving. Dat kan, maar het kan ook anders, wanneer de lezer denkt aan den hoogmoed, waarmee deze ingezonden-stuk- kenschrijver de stijgende criminaliteit „in een plaats, waar zeker 90 pet. van de bevol king behoort tot de Hervormde en de Ge reformeerde Kerk", ongezien op rekening van „de neutrale pers" schrijft. Gelijk trou wens ook de spreker ter Christelijke Re- classeeringsvergadering deed. Dan kan de lezer boos worden over zooveel pharizeïsme. Maar, zoo besluit de Arbeiderspers, he ter is het, dunkt ons. om niet boos te wor den, doch om meelij te hebben met zóó domme behoudzucht. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten, lederen dar moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvol doende ls. verteert uw voedsel niet, het bederft, voelt u opgeblazen, u raakt ver stopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zUn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVER PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen Onschadelijk, plant aardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Csrter's Lever -Pilletjes bij apothe kers en drogisten. 0.76. ieder een gedichtje voordroegen, wat heel pittig werd gedaan! Er volgde zang van de kinderen van meester Schut en van de hoogste klasse. De notulen van den secr., Jb. Steijn werden goedgekeurd. De telefoon is als leermiddel weer aanwezig. Het hoofd der school hield een inleiding over „Onderwijs in nieuwe banen?" Vernieuwingen van het onderwijs zijn er altijd geweest, daaruit zijn de ver beteringen gekomen, doordat de vernieu wers diep gevoeld hebben en het onder wijs liefhebben. Verder werd gewezen op de verschillende leermethoden en de beste middelen om de kinderen de leerstof bij te brengen, vooral op goed lezen werd de nadruk gelegd. In de pauze werd de gebruikelijke thee aangeboden en gingen de ouders met den betreffenden onderwijzer het werk hun ner kinderen in dc lokalen bezien. Hierna volgde van jufrouw Landman „Het Varantiekinderfeest", dat een dankbaar applaus verwierf. Burgemeester Pasman sprak eenigc waar- deerende woorden tot de onderwijskrachten en vond het een prettig gevoel <iat alles wordt gedaan om de verveling bij de kin denen weg te nomen. Het hoofd der school dankte den burge meester namens het nersoneel en sloot den prettigen en leerzamen ouderavond. ..V, ALKMAAR Uit onte W1EHINGERMEEP MIDDENMEER. STAATSPENSIOEN WINT VELD. £eslaagde propaganda-avond. Ook" de gedachte Ouderdomszorg tracht in het nieuwe land ingang te vinden. Zooals wij reeds mededeelden, was er Vrijdagavond in hotel Smit een propaganda-avond van den bond voor Staatspensioneering belegd. Deze vergadering stond onder leiding van jden heer Mansholt. De heer Kaastra, voorzitter der federatie Enkhuizen, opende met alle aanwezigen, (de opkomst was wel bevredigend) een har telijk welkom toe te roepen. Spr. verheug de zich den gemeentesecretaris, den heer Blauwboer aanwezig te zien. Na een woord ter inleiding kreeg de heer G. van Boekei lid van het Hoofdbestuur, het woord. Spr. verheugde zich zoo'n groote me nigte in dit nieuwe land te mogen ontmoe ten. De Wieringermeer mag niet achter blij ven, voor het bondsideaal te strijden, begon spr., vooral omdat hier vooreerst nog geen ouden van dagen komen. Uit alle streken van Nederland is men gekomen, armen en rijken, het is van groot belang hier in de Meer ook een afdeeling voor den bond van Staatspensionneering op te richten. Uitvoerig weidde spr. uit over doel en ptreven van den bond. Wat blijft er voor een leder van ons over als wij oud zijn en komen onder den druk van afhankelijkheid? Is dat verdiend? Neen, want ieder lijk en arm hoeft het recht op een menschelijk bestaan. Vele hoogstaande personen zijn met die of deze belofte geko men, maar waar blijft het? Men is aange wezen op Maatschappelijk Hulpbetoon en liefdadigheid. Daar heeft een arm mensch z'n, leven lang voor gezwoegd. Millioepen vloeien ieder jaar binnen, maar wij genieten daar te weinig van. De Sociale Maatschappelijke taak is: Schaart u allen rondom ons en wij zullen het winnen. Het bogin is ook al doorgedrongen bij de katho lieken, die ook een bond voor Staatspensi oneering hebben. Ook bij de andere rechtsche partijen worden tegenstanders voorstanders. Daar wij allen staatsburgers zijn hebben wij zóó goed recht op staatspensioen als on ze superieuren. Laten wij moed houden, besloot spr. zijn -yurig betoog, want dit is gezegd door een minister: als allen medewerken is er geen .parlement meer, die het tegen houdt. Dus -mannen en vrouwen wees paraat en laten -wij onze beste krachten besteden om de -tegenstand die er nu heerscht, te overwin nen. In de pauze was gelegenheid zich op te geven als lid; velen maakten hier gebruik .van. Het stuk dat opgevoerd werd, „Kinderen van ons Volk" door de Andijker Tooneclver. was schitterend en werd met alle aandacht gevolgd. De' heer Mansholt dankte den heer van Boekel voor zijn mooie rede en alle aan wezigen, die aan-dezen welgeslaagden avond hadden medegewerkt. De sm-eker van Bcekel dankte tenslotte ile Andijker Tooneelver. Daarna sluiting. KOEDIJK OUDERAVOND. Vrijdagavond was er „ouderavond" in de O.L.S.. onder leiding van het hoofd, den heer Stuffers. Er waren enkele mededelin gen, waaronder een. dat plannen bestaan hij Onderwijzerspersoneel en Comm. van Schoolverband tot stijving der kas van School verb. Juffrouw Landman met haar kleintjes gaf een vijftal zangnummer!jes ten beste. Twee van baar kindertjes, Guurtje Visser en Wimpje Lek zongen heel lief een duo. 'terwijl AH Parmaans en Tet Middelbeek EXPORTVEILING KEERT 5 PCT. DIVI DEND UIT. Algemeene Vergadering. Geen opgewekt beeld. De Alkmaarsclie Exportveiling hield Za terdag j.1. haar jaarlijksche algemeene ver gadering in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar. De voorzitter, de heer v. d. Stok, Nieuwe Nicdorp, betreurde, dat de opkomst betrek kelijk gering was. Aan het jaarverslag ontleenen wij: De om zet steeg van f313.292,65 in 1938 tot f337.060.78 in 1939, dus met f23.768.13. Het aantal colli, dat ter veiling werd gebracht, bedroeg in 1938 464.092 stuks, in 1939 51S.2S7 stuks. De prijzen van sla en spinazie waren slecht en groote hoeveelheden bleven onver kocht. In het algemeen waren lage prijzen kenmerkend voor het heele seizoen. Welis waar kwam de rcg. zooveel als in haar vermogen lag, tegemoet, doch een volledige compensatie gaf dit niet. Ook druiven- en tomatenprijzen waren ab normaal slecht De hoeveelheden die onver kocht bleven, waren echter bij tomaten niet overmatig groot als gevolg van regeerings- aankoopen. Het grove fruit werd in groote hoeveelheid aangevoerd, doch de prijzen waren ook hier laag. Het bruto-winstsaldo over het afgeloopen boekjaar bedroeg f 12.738.50. Voorgesteld wordt daaruit 5 aan de aandeelhouders als dividend uit te keeren. Het verslag wordt vervolgens goedgekeurd. De balans sluit met een bedrag aan in komsten en uitgaven ad f 90.178.61, de ex ploitatierekening met een bedrag van f 40.676.89. De rekening wordt goedgekeurd, de direc teur gedechargeerd en het dividend bepaald op 5 pet. In de bestuursvacature G. van Slingerland gemeentelijk commissaris van Alkmaar, wordt de aftredende herkozen. Bij de rondvraag komt ter sprake de hef fing van 1 pet. ten behoeve van het Cen traal- Bureau. De voorzitter hoopt, dat deze met Maart zal kunnen worden beëindigd. De wensch om de kratten kleiner te ma ken is moeilijk vervulbaar. Intusschcn zal op bescheiden wijze een proef worden genomen met iets anders. Blijkens mededeelingen van den directeur is met de militairen overeengekomen, dat met April de helft van de groote loods, die thans bij de militairen in gebruik is, zal worden vrijgegeven. Deze laatsten zouden dan weer de beschikking krijgen over de kis- tcnloods. Spr. betwijfelt echter of deze be lofte zal worden nagekomen. Hij dringt er op aan, dat de aanvoer regelmatig zal ge schieden en dat niet alles te gelijker tijd komt. Op een desbetreffende vraag deelt de di recteur nog mede, dat het goed gesorteerde en verpakte fruit niet afzonderlijk wordt ge veild, doch dat het wel degelijk meer op brengt. Hierna sluiting. PROMOTIE DR. P. BROMMER. In tegenwoordigheid van véle leeraren en leerlingen van het Murmclliusgymnasium promoveerde te Utrecht de heer P. Brommer, conrector van het Alkmaarsche Gymnasium op een proefschrift „Eidoe et idea, étude se- mantique et chronologique des ocuvres de Platon". Na afloop werd hem het predicaat cum laude verleend. Intusschen zal Dr. Brommer Alkmaar spoedig verlaten, daar hij is benoemd tot rector van het gymnasium te Winschoten. riNLAND-COLLECTE. Zaterdag j.1. is te Alkmaar een collecte gehouden ten bate van Finland. De brand weer verleende daarbij haar zeer gewaar deerde medewerking. De opbrengst was f 4700.—. WOONSCHUIT GEZONKEN. Als slachtoffer van het ijs is Zondagmor gen een woonschuit in het afgesneden ka naalvak lek geworden en gezonken. Dank zij de medewerking van de brandweer kon de schuit worden leeggepompt en het lek ge dicht. DISTRICT NOORDHOLLAND NOORD. In de zaal ,,'t Wapen van Heemskerck' hield hei District \an de VARA Zondag zijn jaarvergadering. Van de aangesloten afdeelingen waren er 69 vertegenwoordigd, toen de voorzitter, de heer Swierstra, zijn openingswoord sprak. Spr. memoreerde de moeilijke omstandig heden waaronder deze vergadering bijeen komt. Evenals andere organisaties heeft ook de VARA met moeilijkheden te kam pen, zij het dan misschien in minder mate Verder gaf spr. een kort overzicht van de internationale omstandigheden, welke de menschhcid beroeren, daarbij een apart woord wijdend aan Finland. Hoopvol blij ven wij de toekomst onder de oogen zien, zeker dat wij zijn dat uiteindelijk het so cialisme zal zegevieren. Na enkele zakelijke mededeelingen, waar onder een woord van afscheid aan den overleden secretaris van de afdeeling N. Niedorp, werden aan de orde gesteld de notulen van de vorige vergadering, welke werden goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris gaf blijk van een opgewekt vereenigingsleven. De groei van het ledental kon, evenals in andere districten, ook in Noordholland wor den geconstateerd. Op 31 Dec. 1939 was dit 7462. en op 31 Dec. 1939 met een vooruit gang van 218, 7680. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden hier na goedgekeurd. Een voorstel van het bestuur om dc jaarlij-ksche afdracht aan het district te verhoogen van 10 cent tot 14 cent per lid en per jaar, werd na uitvoerige toelichting van den voorzitter met op één na algemee ne stemmen goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de aftredenden bij enkele candidaatstel ling werden herkozen, terwijl in de vaca ture, ontstaan door het bedanken van den heer Cramèr (Den Helder), werd gekozen de heer Kick (Den Helder) met 3460 stem men, tegen 3332 stemmen op den heer Speur (Heiloo). Tot leden van den Vereenigingsraad wer den herkozen de heeren Swierstra, Kaag man en Vas, terwijl tot plaatsvervanger werd aangewezen mej. Krul, Schagerbrug. Tot controlecommissie werd aangewezen de afd. Kopg-Zaandijk. De aftredende Hoofdbestuursleden wer den opnieuw gecandideerd. Het jaarverslag van het Hoofdbestuur en het Omroeprap- port gaven aanleiding tot langdurige be sprekingen, waarbij verschillende wen- schcn naar voren werden gebracht en cri- tiek geoefend. Naast deze critiek werd ech ter warme waardecring uitgesproken voor de OmroeplCidine. Vooral van de plattelandsafdeelingen werd de wensch naar voren gebracht om de nieuwsberichten op een vroeger tijdstip uit te zenden, evenals verschillende populaire programma's. Door den vertegenwoordiger van het Hoofd bestuur, den heer F. Hof. werden de ver schillende opmerkingen op afdoende wij ze besproken, waarhij hij gelegenheid vond op verschillende vragen uitvoerig in te gaan. Het Jaarverslag en hef Omroeprapport werden hierna goedgekeurd. Nadat bii de rondvraag enkele onderge schikte zaken naar voren waren gebracht, werd de vergadering met een opwekkend woord door den heer Swierstra gesloten. VERPACHTING STANDPLAATSEN KERMIS '40. De verpachting van de standplaatsen en terreinen voor kermisinrichtingcn, zal wor den gehouden op Dinsdag 5 Maart ten stad- huize. De kermis wordt, onvoorziene om standigheden voorbehouden, vastgesteld in de week van 24 Aug.—1 Sept. LAN GEN DIJK W ARMENHUIZEN Gistermiddag bereikte ons. de droevige tij ding dat na een korte ongesteldheid is overleden de lieer P. Sevenhuijsen Gz. in den ouderdom van bijna 68 jaar. De overledene was directeur van de zui velfabriek „De Eendracht" welke functie een lange reeks van jaren door hem werd vervuld. Een en veertig jaar heeft hij de kaas van deze instelling in Alkmaar aan de man gebracht. Zelfs 23 Febr. j.1. nog is deze taak door hem voor het laatst ver- NED. TUINDERSBOND. In de Zaterdag te Alkmaar gehouden districtsvergadering, heeft de voorzitter, de heer A. Schermer van Hoogkarspel, een uit voerige rede gehouden waarin hii aantoonde dat export nog steeds de levensader van den tuinbouw is. Medegedeeld werd dat Duitsch- land niet meer deviezen beschikbaar wil stel len dan andere jaren. Op verbetering van het distributiestelsel werd aangedrongen. Zeer uitvoerig is ge sproken over de vraag of de tuinbouw het drogen van groenten zal bevorderen. Na uit gebreide toelichting van den heer Van Dok werd besloten dez.e zaak in studie te nemen. Wij komen morgen op deze vergadering terug. LANGENDIJK ééN. HIER VERVLOGEN SCHOONE DROOMEN... Zooals men zich zal herinneren hebben de initiatiefnemers voor Langendijk-één zich bepaald tot een mogelijke samenvoeging van Zuid- en Noordschanvoude en Oudkarspel. Broek,op Langend ijk werd niet in de actie betrokken, omdat men meende, dat men daar nog op hetzelfde standpunt stond als in 1920, dus afwijzend. Niettemin leefde er ongetwijfeld bij de voorstanders van de ver- eeniging van alle vier gemeenten toch wel dc hoop, dat, als men in Den Haag prin cipieel voor vcrecniging van gemeenten was, die daarop uit geografisch, economisch en financieel opzicht a.h.w. waren aangewe zen, dat ook Broek op Langendijk wel in dc combinatie zou worden opgenomen. Die hoop is nu zeer zeker wel wat aan het wan kelen gebracht. In Den Haag toch is men op de hoogte van het streven naar samen voeging en nu is het bijna niet aan te ne men, dat men een plan tot verbouw van het raadhuis, waarvoor duizenden guldens moeten worden uitgegeven, zou goedkeuren op een tijdstip, waarin nog een samenvoe ging met andere gemeenten in overweging was. T IS VOOR DE GELE WEER NIET BEST. Als gevolg tan den maatregel van de Ned. Groenten- en Frultcentrale, om de doorge draaide gele kool voorloopig niet voor den minimumprijs in te nemen, is er een be denkelijke achterstand in den afzet ont staan. De tuinders bieden, al is het in min dere mate dan onder normale omstandig heden, de gele kool aan, die echter maar richt. Vrijdag j.1. echter moest hij tegen wil cn dank zijn werk uit handen geven en overdragen aan zijn zoon Gerrit. Om zich van dc goede gang van zaken te vergewis sen liet hij Donderdag een partij kaas nan huls bezorgen om te beoordcclen. welke partij gemaakt moest worden. De kaasfa briek was eenmaal zijn alles. Zijn kennis van 't vak en zijn uitermate goede koopmanschap stonden op hoog peil. waaraan de zuivelfabriek veel heeft te danken. Tevens was de overledene secretaris van de Banne Warmenhuizcn, wélke functie bij ruim 40 jaar bekleedde. Ook was hij destijds mede oprichter van de Srhagor Paaschtentöonstelling en heeft jaren deel uitgemaakt als lid van het bestuur. Vreemd zal het voor onze dorpsgenooten wezen, wanneer wij dee'z flinke figuur, zijn dagelijksche tocht naar de kaasfabriek niet meer zullen zien maken. Voor de familie beteekent dit heengaan een zwaren slag en niet minder voor de kaasfabriek „de Eendracht" waaraan hij tot het einde zijn beste krachten heeft ge geven. Lang. zeer lang. zal dit bij velen in aangename herinnering blijven. Een goed en rechtvaardig mensch is heengegaan. Hij ruste in vrede. voor een zeer klein deel door den handel wordt gekocht. Het gevolg heirvan is, dat het aanbod zich al meer en meer ophoopt, waardoor, naar we vernamen, al meer dan 50 spoorwagens, die reeds aangeboden zijn. nog op verkoop wachteu. Men zegt. dat het wachten weer op dc noodige consenten is. doch bij zoo'n groot aanl>od dat straks er zijn zal, als de consenten mochten komen, is dc vrees gewettigd, dat het er voor de bezitters van gele kool niet rooskleurig uit ziet ZUIDSCHARWOUDE. GROOTE VERBETERING. Te zijner tijd vermeldden we, dat, bij den aanleg van den nieuwen weg door dc Koog. de hoogte van de brug, genaamd de Rooster, dezelfde mocht blijven, daar het bannebe- stuur ontheffing verleende van de bepaling t.o.z. van de hoogte van bruggen. De voor waarde werd daarbij echter gesteld, dat dan een breede doorvaart achter de Ned. Ilerv. Kerk zou worden gemaakt, waarmee werd bereikt, dat motorbooten nog gelegenheid kregen, aan de Oostzijde van de gemeente te varen. Deze voorwaarde zal thans volkomen worden nagekomen: dc provincie is reeds tot aankoop van enkele pcrceelen overge gaan om een breede vaart te kunnen ma ken vanaf de kerk naar de zgn. Machine- sloot. Dit zal een prachtige verbetering zijn. ZIJPE KERKBENOEMING. Tot ouderling der Ned. Herv. gemeente is gekozen de heer A. van Egmond te Burgert) rug. ST. MAARTENSBRUG. VOOR DE BLINDEN. Dezer dacen werd alhier in de zaal Ros sen een propaganda-avond gehouden voor den Ncderlandschen Blindcnbond. De be langstelling voor deze avond was zeer goed te noemen, wat ook al bleek, bij de voor verkoop van programma's, welke door ceni ge dames huis aan huis waren aangeboden, zij hadden het genoegen om 120 stuks te verkoopen. De heer Leeuwen opende loze avond met een welkomstwoord, waarna de hondss preker, de heer v. d. Berg van 's GrHvcnhage het woord verkreeg. Spr. besprak het leven der blinden van vroeger en nu. Verder hóeft het dameskoortje van den Bond van Boerinnen en andere Plattelands vrouwen. afd. St. Maartensbrug, onder lei dine van mevr. Breebaart deze avond aangevuld. Het publiek genoot! In do pauze werd gelegenheid gegeven zich aan te melden als lid van den Bond en door velen werd dnnrvan gebruik ge maakt. Dc propaganda films „Wakemie Oogen" en „Lichtende Verten" verwierven een hartelijk anplaus. SCHAGERBRUG. VOOR HET „NUT". Door de Nutstooneelrlub. Is onder lei ding van den heer S. Kuiper alhier, voor de eerstvolgende bijeenkomst van de Ver eeniging „Nut en Genoegen" in stud'r ge nomen „Met verlof, eep vlotte klucht uit het soldatenleven. DINSDAG 5 MAART 1940. HUver*um L 1875 en 414.4 m. AVRO-1'ltzendlng. 6.3<V—7.00 RVI*. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.15 Causerie over kamerplanten. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgel en fluit (opn.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Rentmeester (11.0011.30 Huishoudelijke wenken). 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten ANP. gramofoonmuziek. 1.00 Boris Lensky's Schrammeltrio. I.30 Omroeporkest (2.002.10 Voor de vrouw). 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 AVRO-Aeolian-orkest en soliste. 6.30 Cyclus „De wereld kreeg radio". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.15 „De 42e Koninklijke Nederlandsche Jaar beurs", causerie. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Internationaal overzicht. 8.35 Bonte Mobilisatie trein. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 AVRO-Dansorkest II.00 Berichten ANP. 11.10 Veres Lajos Zigeunerorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 801,5 m. KRO-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.059.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Musiquette. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. I.10 KRO-orkest. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.15 KRO-orkest. (4.455.00 Gramofoon muziek). 5.45 Felicitaties. 6.05 Rococo-octet. 6.35 Sporthalfuur. 7.00 Berichten. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe gemeenscha". 7.35 Militaire muziek. 7.50 Voor militairen. 8.U0 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.45 Concertgebouworkest en solisten. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. Hierna: vervolg concert. II.3012.00 Gramofoonmuziek. KOEGRAS JULIANADORP. LENTESYMPTOMEN. Dezer dagen werd door den heer J. O. alhier een spreeuwenei gevonden, hetwelk er op wijst dat de barre winter toch de drang naar nieuw leven niet kan te niet doen. althans niet geheel. VAN VERHUIZEN EN NOG WAT. Vrijdag 1 Maart heeft de traditioneel? verhuisdag weer heel wat gezinnen met hun hebben en houden doen verkassen van de eene naar de andere plaats. Nu is dat verhuizen op zich zelf niets bijzonders, maar wel wanneer daarbij een soort Wild- West te pa» of te onpas komt. Dat gebeurde aan de Callnn»sooeervaart. Dc arbeider H. zou zich metterwoon vestigen in de wo ning van V. Eerstgenoemde ging eens pools hoogte nemen, hoe ver V. met de verhuizing stond. Er is toen twist ontstaan, de han den werden 'niet thuisgehouden, en V. heeft H. toen met dc bijl geslagen. Van het gebeurde Is door den /ieer Vroom ver baal opgemaakt en H. werd door dokter Swnters bepleisterd en verbonden. Van verhuizen gesproken HARENKARSPEL DIPKSHORN DOOR HEt IJS GEZAKT. Vrijdagmiddag, uit de school komende, zouden Hennie de Vries en Janhie Ypma nog eens probeeren hoe sterk het ijs op oe sloot aan den Oosterdijk nog was. Dit bekwam deze ionge dames slecht. Het duurde maar heel kort, toen deze „waag halzen" door het ijs zakten. Gelukkig passeerde juist de heer Simon Grin, die zich op het broze ijs begaf om te trachten de drenkelingen te redden. Ook hij zakte er door. doch wist niet temin het genoegen te smaken de beide meisjes uit het ijs te bevrijden. Dit incident liep gelukkig, zoowel voor de drenkelingen als voor den redder met een nat pak af. F.en woord van hulde voor het kordate optreden van Simon is hier op zijn plaats! ANNA PAULOWNA DE WEG LEED VAN DEN VORST. Na alle nattigheid, vorst en dooi blijken de geteerde wegen zoo hier en daar nog al geleden te hebben. Op een enkele plaats „golft" de weg. op andere plekken ligt de teerlaag gebarsten of zijn er gaten in eekomen. waar soms de ondergrond door de deklaag heen naar toven komt. Op die «lappe plekken wordt het dek .bij druk verkeer gemakkelijk ver der stuk gereden, waarom wegwerkers er al spoedig bij waren om althans voorloopige voorzieningen te treffen. SINT PANCPAS FINLAND. De collecte ten hate van Finland, heeft hier ter plaatse een totaal bedrag \an f 130. opgeleverd. ZAKENVERLOF. De dienstplichtigen A. C. Kramer, C de 'ee. D. Klinkhamer en J. Tol, hebben eenige dagen zaken verlof verkregen.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5