„Zwaite dag «oor de postmenschen" I Export de levensader i-s h van den NederL tuinbouw Hit bsllenvik heeft zijn bsstiansncht bewezen Ve Ncd. Tuindersbond Drogen van groenten in studie Duitschland wil niet meer de* vlezen beschikbaar stellen dan de vorige jaren. Verbetering van het distributiestelsel. Ex porteeren of drogen wordt de leuze. De tuinbouw wil op eigen beenen staan. Niet de kat uit den boom zien, anders vliegt het vogeltje over het touw. Het district N. Holland van den Nederl. Tuindersbond hield Zaterdag de algemeenc jaarvergadering in „De Unie." Van de 43 afdcclingen waren er 36 aan wezig. Voorzitter, de heer A. Schenner, opende de vergadering niet een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot de nieuwe af- deelingen Enkhuizen en Den Helder. Voorz. befeprak den gang van zaken in het afgeloopen jaar en vroeg zicli af: Waar gaan we heen? Zijn er nog perspectieven voor den tuin bouw? De export van de tuinbouwproduc ten, die de laatste jaren zeer gehandicapt is, is door den oorlog nog meer ingekrompen. Duitschland heeft het contingent gelijk ge steld aan dat van verleden jaar, hoewel dat land onze producten wel kon gebruiken. En geland heeft de import zeer ingekrompen. Onze taak lijkt hopeloos, maar toch dienen wij met onzen organisatorischcn arbeid voort te gaan. Aan de zg. kleine belangen, bijv. bij de zaadteelt, is juist zooveel verbonden* voor zeer veel kleine zelfstandigen, wier slem- is die eens roependen in de woestijn. Voor hen dient de N.T.B. op de bres te staan. Het vernietigen der producten is moreel niet te verantwoorden, komt hoe langer hoe meer uit De stroohalra, waaraan de tuinders bij ge mis aan export behoefte hadden, de steun, is, hoewel f 15 milliocn bedragende, te ge ring geweest. Spr. wekte op de tuinbouworganisatie te versterken door het ledental op te voeren. Het jaarverslag van den secretaris, den heer W. Vennik was niet in optimistischen geest gesteld. Het le dental is gestegen van 44 afdeelingen met 1760 leden tot 45 afdeelingen met 1770 leden. Op voorstel van het bestuur zal de afd. Blokker een lid van de financicele commis sie benoemen. De balans sloot op een totaal van f 722.81. Het bezit van hot district is f 611.16. De ver lies- en winstrekening gaf een eindcijfer aan van f 1541.21, met een voordeelig saldo van f 212.37. De penningmeester werd gedéchargeerd. De aftredende bestuursleden, de hoeren N. Kaan en W. Vennik werden bij enkele can- éidaatstelling herkozen. De begroottng 1940 sloot op een totaal van f 1593 met een post ran onvoorzien met inbegrip van propagan da van f 220.60. De begrooting werd aldus vastgesteld. Van vier afdeelingen waren voorstellen ontvangen over verbetering van de regeling voor de peulvruchten. De heer Blom van Andijk vond het absurd, dat een vervoerverbod voor dc peulvruchten is afgekondigd en lichtte zijn bezwaren na der toe. Het mag niet zijn. dat wij een bouw met eten hebben en zelf geen eten hebben. Bij een behoorlijke regeling in uitzicht zouden er voldoende peulvruchten worden geteeld. Nu gaat men met angst cn vrcezc de toekomst tegemoet. Do heer C. Borst Pz., Oudkarspel zeide, dat het antwoord van den minister aan den heer Amelink voor ons onbevredigend was. De winst van de erwten zal gebruikt wor den om het Fonds voor economische verde diging te steunen. Zijn we 19141918 ver geten? Het Fonds voor Economische verde diging zal weer den weg opgaan van de N.U.M. uit 19111918. Daartegen dienen dc tuinders gewaarschuwd te worden. Voorzitter zeide, dat de Bond op verschil lende wijze reeds gepoogd heeft, de regeling te verbeteren voor de tuinbon wc nvt en. I)e organisatie zal al het mogelijke doen, om een en ander verbeterd te krijgen. De inhouding van f 0.15 per 100 Kg. Is volgens den secretaris geschied, omdat als richtprijs gold dc marktprijs van Rotterdam. De zakkenkwestie werd ook" nog besproken. Men moet daar veel te lang op warhten. Men ging met het prac-advies van het bestuur, waarin alle medewerking werd toe gezegd, accoord. De afdeel ing Oost woud stolde voor, aan te dringen dat niet te veel soepelheid toe gepast wordt bij de inkrimping van teeltvergun ning op bedrijven boven 10 HA. Het bestuur is het eens met de gevolgde regeling. Ook de vergadering was het hier mede eens. Oostwoud en Beemster dringen aan op voortdurende activiteit van het bestuur tav. de zakenverloven voor militairen. Het college van Regceringscommissarissen heeft toegezegd, op het verzoek \oor een Ih»- tere regeling van de zakenverloven van de tuinders gunstig te zullen adviseeren, deelde voorzitter mede. Het bestuur is van meening dat de organisaties moeten worden inge schakeld. De afgevaardigde, van De Beemster was het hiermede eens. Het hangt er na wc! oens vanaf, of men bij den burgemeester in een goed blaadje staat. Voorzitter verklaarde dat het bestuur het daarmede eens is. Daarover heeft het be stuur ook klachten ontvangen. De afdeeling Beverwijk wilde van degc pen, die de meeste productiesteun ontvan gen, f 0.50 meer contributie te heffen* Het II.B. acht dit voorstel niet uitvoer baar. Op huisbezoek. De heer C. Borst Pz., Oudkarspel, drong in dit verband aan op het werven van nieuwe leden door middel van huisbezoek. In Oud karspel heeft men veel succes gehad. De afd. Grootebrock stelde \oor, al het mogelijke te doen, om te bereiken, dat de richtprijzen over 1939 herzien worden en met tenminste 10 pet. verhoogd, in verband niet de verhooging van de bedrijfsuitgaven. liet H.B. wijst er op, dat reeds alles is ge daan wat mogelijk is. Veel hoop op moer steun kan men niet geven. De afgevaardigde van Lutjebroek vestig de de aandacht op de groote schade tenge- \olgo van de vorst. Daarvoor is dringend een extra steun noodig. Voorzitter zeide, dat dit zeer zeker dc aandacht van het bestuur heeft Het prac-advies werd aangenomen. Meer geld voor tuinbonw op clearing. Oudkarspel stelde voor met de meeste klem bij de Regeering aan te dringen op de clearing meer ruimte te krijgen voor tuin bouwproducten. Dit slechts kan de pc- wenschte oplossing, een loonend bedrijf, brengen. De organisaties doen al veel, zegt het bestuur in zijn prae-advics. Export is dc levensader van de Nederlandsche tuinbouw. Dc heer C. Borst Pz., Oudkarspel, lichtte het voorstel toe. Spr. stelde voor, dat het bestuur alles in het werk stelde, om spoedig verbete ring te verkrijgen. (Applaus). Voorzitter antwoordde, dat hieraan reeds aandacht is gewijd in de vergadering met dc Regeeringscoirimissarissen. De Duitsche regeering is niet bereid meer geld voor de groenten op de claering be schikbaar te stellen dan in '3S en '39. Zelfs de vrijgekomen gelden van Indische produo- ten wilde de Dnitsche regeering niet voor groenten beschikbaar stellen. Wij vinden het echter funest, dat Engeland, die onze producten niet wenscht af te nemen, tegen wil houden, dat er meer naar Duitschland geëxporteerd wordt. Daarom is de N.T.B. van oordeel, dat wanneer Duitschland meer gelegenheid wil geven voor export, Neder land daarvan moet profiteeren. De heer Dc Vries, St. Pancras, wees op dc geringe afname door de binnenlandsche consumenten. De winstmarge is te - groot, waardoor de consumptie verminderd wordt. De lieer W. van Dok, Beverwijk zeide, dat niet de suggestie gewekt moet worden, dat de Begeering ten behoeve van Enge land de export naar Duitschland saboteert. Dat is niet juist, dat is door ons niet te be- oordcelen. In de volgende besprekingen drong de heer Stam, Noordscharwoude er op aan, de regeering een garantie te vragen voor de schade, welke deze ncutraliteitshandhaving met zich brengt. Het prac-advies werd aangenomen. Verder stelde Oudkarspcl voor, te agcc- ren voor een Ioonbijslagregeling om de gevraagde redelijke contractloonen te kunnen uitbetalen. Het bestuur is ook voor een Ioonbijslag regeling. De lieer L. Kal verdijk, lichtte dit voorstel toe. De Ioonbijslagregeling moet van toe passing worden gebracht op alle tuinbouw bedrijven. Na enkele minder belangrijke vragen sprak de lieer van Dok. Deze zou de kleine tuinderssteun niet aan de Ioonbijslagrege ling willen opofferen. Spr. zou willen advi seeren, om voor degenen, die in geldgebrek verkoorcn om hun bedrijf op gang te bren gen, een voorschot op dc kleine tuinders- steun te vragen, hetgeen z.i. niet geweigerd zal worden. Voorzitter zeide, dat de kostprijzen wel verbéterd zullen worden, doch of deze ons zullen voldoen is iets anders, temeer daar men niet hooger gaat met den steun dan tot 90 pet. van den kostprijs. Verbetering van de kleine tuinderssteun is alleen te verkrijgen door een toeslag op dc uitkcering te verleonen. Het prac-advies werd aangenomen. De afd. Aalsmeer stelde voor om met me dewerking van alle instanties, die hiertoe in staat zijn, te helpen bevorderen een beter distributiestelsel dan waarover wij thans beschikken, te ver krijgen. Er zijn plaatsen in ons eigen land, waar geen groenten en bloemen te verkrij gen zijn, of héél duur! Voorts wordt gewezen op de vernietiging van vele producten. Het H.B. is dit voorstel zeer sympathiek; het Centraal Bureau zal de uitwerking in handen moeten neincn. Dc heer J. Kcesscn gaf een zeer uitvoeri ge toelichting op dit voorstel. De heer W. Butter, Koedijk, was hot vol komen niet het H.B. eens, dat een centraal lichaam dit moet uitvoeren. Spr. julchtte het voorstel van den heer Kecssen zeer toe. De heer Veltrop, Beemster, zeide, dat liet maar niet zoo eenvoudig gaat. Er wordt in deze wereld nog steeds gevraagd: Kun je het betalen? Men moet ook rekening hou den met dc traditie, doch voornamelijk met de koopkracht. Spr. vestigde de aandacht op het reservefonds van het C. B. van liet 1 pet. der veilingomzet. Het C.B. heeft dc nio reelo plicht, de producten door conservee ring van verrotting te vrijwaren. Door het gebrekkige distributiestelsel wordt de prijs der groenten opgedreven. Er moet op aan gedrongen worden dat de producten niet vernietigd worden, maar bij den consument terecht komen (Applaus). De afd. Wij den es stelde een algeheels herziening van de teeltvergunningen voor, hetgeen het H.B. een onbegonnen werk vond. De heer Buis, Wijdenes, zou den Voorlich tingsdienst willen inschakelen ora ieder be drijf nog eens te bekijken. De heer Nan Dok zeide. dat het Wajdenes bedoeling zeker is, een bedrijf op een eco nomische basis te vestigen, door er soms eenige aren aan toe te voegen. Daarvoor is wel iets te zeggen. Spr. wees op het. bezwaar voor de kleine bedrijven, dat de vergunnin gen voor contractzaadteelt voor contract moet worden benut. In dc hierna gevoerde besprekingen zeide de heer Vennik, dat alles gedaan zal wor den om deze tuinzaadvergunningen voor vrije teelt te verkrijgen, evenals een goede regeling voor dc nateelt voor bloembollen. De afd. W'ijdenes stelde voor aan te drin gen op het stichten van inrichtingen in eigen beheer van het drogen van groenten. Het bestuur acht dit alleen uitvoerbaar door een lichaam met voldoende geldmid delen. De heer Van Dok achtte het nu wel den juisten tijd, om daarover te spreken. Er mag geen groente meer worden vernietigd, doch het is mogelijk, dat er meer producten geteeld worden, waardoor de kans op vernietiging grooter wordt. Export- en transport moeilijkheden kunnen verwacht wor den. Daarom moet er stabiliteit ko men in de mogelijkheid om groente uit de markt te nemen. Moeten de organisaties dat niet organisee- ren? Dat is van groot belang voor de koude- grondscultuur. Spr. citeerde een artikel van dr. Molhuij- zen in het orgaan van het Kon. Ned. Land- bouwcomité. Nu is de tijd gekomen om van het woord tot de daad te komen. (Applaus). De heer N. Kaan is van meening dat dit echter niet eerder tot werkelijkheid kan worden dan wanneer wij een andere samen leving hebben. We leven daar nog niet in en moeten het nu dragelijk maken voor den tuinbouw. We moeten de schaduwkanten niet voorhij zien, waarvan spr. noemde het gevaar van dc concurrentie, de gedroogde groenten aan de verscllc aangedaan. De heer Van Dok zeide, dat de belang hebbenden het juist in handen moeten hou den. Als men zich nu wendt tot de Tech- nologischen Dienst, zal men alle medewer king krijgen, om dergelijke machines ge plaatst te krijgen. Een voorstel van Beemster om de kringen op te heffen, werd na een heftige bestrijding Andermaal heeft een bom-explosie het West End van Londen opgeschrikt. De materieele schade, welke aangericht werd, was belang rijk. De politiedeskundigen op de plaats van den aanslag. door de hceren Jb. de Vries en J. Hauwert, verworpen. Eenige prac-adviezcn t.a.v. bloembollenza- ken, werden aangenomen, waarna nogmaals op het idee groen ten drogen van den heer Van Dok werd teruggekomen. De heer Blom, Andijk, stelde voor een studiecommissie in het leven te roepen om het door den heer Van Dok voorgestelde te onderzoeken. De heer 3b. de Vries, Sint Pancras, zeide dat het van groot belang was, het patent voor ons land te behouden. De heer Veltrop, Beemster, wilde ook dc gelegenheid doen aanvatten om dit punt uit te werken. De Regeering zal ongetwijfeld willen meewerken als zij er eenig perspec tief in ziet, dat de steun verminderd kan worden. Het moet aan de orde worden ge steld, ook in de veilingsorganisaties. We moeten werken aan iets dat uitzicht geeft. De heer Borst, Oudkarspel, wees op de moeilijkheden, welke men met de afzet van zuurkool hoeft, een product dat ook goed vervoerd kan worden. Aan dit vraagstuk zit veel vast. Spr. is er voor dit in eigen han den te houden. De heer Kaan verklaarde zich niet tegen het idee. maar het dient eerst te worden onderzocht. Spr. is voor het instellen van een commissie van onderzoek en wel zoo spoedig mogelijk. De heer Van Dok zeide dat men met de in maak van zuurkool en conserven voorzich tig is. omdat de vaten- en blikpositie niet zoo schitterend is. Spr. heeft niet den direc teur van den econ. technologischen dienst een onderzoek ingesteld. Er bestaat al een studiecommissie, waarin vijf voorzitters van groote veilingen privézitting hebben. Con tact met die commissie kan men zoo tot stand brengen. De tijd is er rijp voor, om het aan te pakken. (Applaus). Voorzitter dankte den heer van Dok voor deze belangrijke uiteenzetting. In de jaar vergadering te Amsterdam zal dit ter spra ke worden gebracht. Hierna sluiting. De knoeierijen bij de P.T.T.-ln- koopvereeniging. Een jaar ge- ëischt tegen postambtenaar- hoof dsnbpenningmeester. De Amsterdamsche Rechtbank heeft gister de behandeling voortgezet van de strafzaak tegen den postambte- naar-hoofdsubpenningmeester der P.T.T.-inkoopvereeniging, die in de laatstgenoemde functie verduisterin gen zou hebben gepleegd. Over 1935 werd een tekort van f 2330.— gecon stateerd, over 1936 van f 486.over 1937 van f 3S5.en nog f 230 over 1936. Dit laatste bedrag zou verdach te verduisterd hebben ten nadeele van een* kolcnhandelaar. Verdachte stelt zicli op het standpunt, dat hij onschuldig is. Volgens hein zijn de tekorten ontstaan door fouten in de boekhouding en door verzuimde boe kingen van den penningmeester aan vvicn verdachte het geld pleegt af te dragen. „Door en door voos beheer." Woensdag j.1. heeft de rechtbank in deze zaak een groot aantal getuigen gehoord. Uit dit verhoor en uit de verklaringen der des kundigen bleek wel duidelijk, dat. de boek houding zeer voel te wenschen overliet, „een slap, door en door voos beheer" noemde de Officier van Justitie. Mr. A. S. de Muinck Keizer het. De postbestellers moesten na ver loop van jaren een zaak leiden, waarin voor meer dan f 30.000 por jaar omging, zij groei de don beheerders boven liet hoofd, de boek houding, waarop geen, althans een zeer op pervlakkige controle werd uitgeoefend werd een warboel. Toen tenslotte een belangrijk tekort werd ontdekt, zeide de man, die thans terecht staat: „Ik heb dat geld wel afgedragen aan den penningmeester, ik be grijp niet hoe het tekort ontstaan kan zijn." Hij teekende echter oen schuldbekentenis, van f 2000.—, welk bedrag werd voorge schoten door een kolenhandelaar, een goede relatie der onderlinge in koop vereen iging. die op deze wijze wilde medewerken om het tekort te dekken* Spreekt de penningmeester on waarheid? De rechtbank stelde gisteren nog eenige vragen aan den penningmeester. S. verklaart, dat hij het bedrag van het tekort had uitgerekend aan de hand van de Jedenboekjes. Volgens verd.'s lijsten en dit was getuige opgevallen zouden sommi ge leden meer gekocht hebben, dan zij aan contributie hadden betaald. Bij navraag bleek, dat liet meerendeel der leden echter voldoende had gestort en niet achter was. Pres.: Maar tot die f 2000 tekort bent U gekomen door aan te nemen, dat reen der leden tekort had gestort. Verdachte: S. spreekt onwaarheid, hij is niet bij de leden geweest om de boekjes te controlecren. Nadat nog een laatste getuige a décharge is gehoord, verhoort de president den verdach te nogmaals. Hij blijft er bij onschuldig te zijn aan- de ten laste gelegde verduisterin gen. In het reclasseeringsrapport wordt verd. geschetst als een ijverig ambtenaar. Hij is nooit eerder niet de justitie in aanraking gekomen. Bij een eventueele voorwaardelij ke veroordecling is het Leger des Heils be reid zijn medewerking te verleen en. Requisitoir. De Officier van Justitie, Mr. A. S. de Muinck Keizer noemde dit een zwarten dag voor de postmenschen In 10 crisisjaren nog voor 600 mi] lioen geëxporteerd. ZestigsU Jaarvergadering van het H.B.G. MEER STEUN NOODIG. Het Hollanidsche Bloembollenkweeker Genootschap heeft gisteren te Haarleni zij zestigste jaarvergadering gehouden ondt leiding van den heer S. Schoneveld, die i zijn openingsrede een overzicht gaf den zeer onzekeren toestand van het bo lenvak. Na de zware slagen in de crisii jaren heeft thans de oorlog eiken expoi onmogelijk gemaakt. Men is dankba« voor den regeeringssteun van drie lioen, doch deze is niet voldoende. Er zo minstens nog anderhalf millioen noodi zijn, doch deze kan niet door het vak wo den opgebracht. Het bestaansrecht van h< bollenvak is bewezen, daar in de tien cr sisjaren nog voor zeshonderd milliocn wer geëxporteerd. Het is thans echter te ve wachten, dat de productie, na inkrimpin met 50 procent, de vraag zal overtreffci Nadat de jaarverslagen waren be handeld stelden de afdeelingen Voorhout en Winkel voor, te be palen, dat de handel na het door draaien van sanceringsproducten bij aankoop uit den opslag een toe slag \an 5 procent betaalt, welke ter algemeene verdeeling in het Surplusfonds moet worden gestort. Daar de Algemeenc Vereeniging voor Bloembollencultuur reeds stap pen in deze richting heeft gedaan, werd besloten het voorstel niet -ver der te behandelen. De afdeeling Noordwijk diende een moti in, waarin het bestuur werd opgedragei naar aanleiding van verschillende klachteL en gezien de immoreele praktijken, welk kunnen voortvloeien uit de thans vigeerer de regeeringsmaatregelen bij den ministe van Economische Zaken en Landbouw ero aan te dringen, dat bij vaststelling van dj minimumprijzen voor bolgewassen tevei een volledige garantie worden gegeven, d deze minimumprijzen ook zullen wordei uitbetaald door het Surplusfonds en d; verdere maatregelen als roeheffing of ii krimping der culturen achterwege blijvei. Deze motie werd ter afdoening in handel gesteld van het hoofdbestuur. Tenslotte werd naar aanleiding van een verzoek der afdeeling Hillegom besloteri aan den minister een telegram te zendeq waarin wordt aangedrongen op directe uit keering van de vergoeding voor het plant goed (in totaal 180.000 gulden). w< V'rt Zi en de leiding van de P.T.T.. De P.T.T. heeft niet geschroomd een diepgaand onderzoek in te stellen en het nies diep in de wonde plek te zetten. D< raai ting bcre dra; Fini vrat bim lanc fcwa o vei „Grondig" werk. Om de mijn, die in Am sterdam gebruikt werd als collectebus voor het Marine-rampenfonds, te ledigen, trok een soldaat de stoute schoenen aan en begaf zich in het inwendige van bet overigens on schadelijk gemaakte zeemonster. De geschiedenis van de onderlinge in koopvereeniging is een aaneenschakelinj van déconfitures en bedekte .tekorten. In d« O.I.V. heeft een ontstellend wanbeheer ge heerscht, dc sluier hierover is nog niet ge heel opgeheven. Het is onmogelijk al die on regelmatigheden over vele jaren te onder zoeken. Het scherm zal weer zakken ove» veel wat duister is gebleven. Door dezi rechtzaak is een einde gemaakt aan een wanbeheer in een inkoopvereeniging, die di P.T.T. volkomen onwaardig was. Is liet mogelijk, dat onder dergelijke toe standen de dienst niet lijdt? Er was vee administratie en veel gesleep niet geld noo dig, blijft er voor de bestuursleden nog we kracht en energie over voor liet doen var hun postdienst? Was voor de leden niet het zelfde voordeel te bereiken geweest, wan neer de leden zich hadden verbonden oir bij bepaalde leveranciers tegen korting hur inkoopen te doen? Zoo niet, dan moeten lei- OD ding cn controle toch wel heel goed zijn, wil 4* een onderlinge inkoopvereeniging aan haar s»eii bestemming voldoen. jj0U Een oneerlijk mensch. Wat. de verdachte betreft, hij heeft zich door deze zaak doen kennen als een oneer lijk mensch, hij had voortdurend geldgebrek en leende links en rechts geld. Aanvanke lijk beschuldigde hij don penningmeester1 S. heelemaal niet; hij kon eenvoudig niet verklaren waar het geld gebleven was. Hij heeft een leening van f 2000 gesloten en zich verplicht dit geld in niaandelijksche termij] non terug te betalen. ïn de stukken is de fi guur, die aanvankelijk bekent en zich la ter niet schroomt om de schuld op een an der te werpen, duidelijk te volgen. Spr. Achte de geheele tenlastelegging be wezen. Verd. is op zeer geraffineerde wijze te werk gegaan. Hij is een door en door oneerlijke figuur. Rekening wil de Officier er echter mede houden, dat verd. door de P.T. T. ernstig zal worden gestraft en zijn bestaan in de toekomst moeilijk zal zijn. Spr. vorderde wegens verduister ring meermalen gepleegd een ge vangenisstraf voor den tijd van één jaar. Aanklacht wegens meineed te gen penningmeester. In zijn uitvoerig pleidooi heeft verdach-l te's raadsman mr. dr. Benno Stokvis een legio aantal fouten in de boekhouding van den penningmeester opgesomd. Er zijn aan4 zienlijke tekorten ontstaan, waarvan slechts een klein gedeelte aan verdachte kan wor den geweten. PI. noemt diverse punten op, waaruit de onbetrouwbaarheid van penningmeester S. zou moeten blij ken. Ik zal. zegt hij. een klacht we gens meineed tegen dezen man in dienen. Mr. Stokvis concludeerde tenslotte tot] vrijspraak, nadat hij den persoon van ver dachte aan de hand van het reclasseerings rapport had besproken. Nadat verd. nogmaals zijn onschuld had betuigd, werd de uitspraak vastgesteld op! 15 Maart a.s. H ven sloti D< staf zal van tas A dc 1 Dri< Dr. A. van rurf arts gen 3 mi D chir tern hela sein T. 0.111. D D rcid wer cr 1 gob< plet dut hed leid D gro< plai te 1 A van niet een fel, ree* phu

Schager Courant | 1940 | | pagina 7