I Omgeving Uit, LANGEN DIJK DUURDER LAND. De laatste maanden hebben voor en na openbare verkoopingen van landerijen plaals gehad. Geconstateerd kan worden, dat de bestede prijzen langzaam stijgen en al een beduidend percentage boven die van 3 jaar geleden liggen. KNABBELEN AAN KLEINE TUINDERS- STEUN. De Minister van Sociale Zaken heeft bo alist, dat van kleine tuinders, onder één dak levende, ofschoon beide ingeschreven als lid bij de Ned. Groenten- en Fruitcentrale, hun bedrijven als één geheel moet worden be schouwd. Gevolg hiervan zal zijn, dat die tuinders, veelal tot de B-klasse behoorend, in het vervolg geen steun ineer zullen krij gen. In de kringen van de tuinders wekt deze beslissing grootc ontstemming, "\omdat gemeend wordt, dat zij in strijd is met de grondbedoeling van den kleine tuinders- steun. NOORDSCHARWOUDE OPENBARE VERKOOP1NG. Ten overstaan van notaris H. W. Smit te Zuidscharwoude werd Dinsdagavond in „Coticordia" alhier een openbare verkoo- ping gehouden. De uitslag hiervan was als volgt: Eigpndommen van mevr. de wed. C. Brink mnn-Tinimerinan: Onder Noordscharwoude- Akker bouwland aan de Wuyversloot (IS snees) Kooper de heer P. Doutekom. Noord- Schanvoude, voor f GO.— per snees. Akker aan de Wuyversloot (7 sn.) Kooper de heer A. Kraakman, Noordscharwoude voor f 64.per snees. Akker nabij de Achtergracht benoorden de Potjossloot (20 snees) en akker nabij den Oosterdijk (10 sn.) Kooper de heer P. Deutekoin Noordscharwoude voor f 48.10 per snees. Akker in den Noordscharwouder polder genaamd „Duinkerker" (8 sn.) Kooper de heer A. Kraakman, Noordscharwoude voor 1 60.per snees. Akker benoorden de Paperversloot (8 sn.) Koope de heer C. Dullcmond, Noordschar woude voor f 60.per snees. Akker benoorden de Papavcrsloot (8 sn.) Kooper de heer P. Deutekom, Noordschar woude voor f 46.per snees. Twee akkers aan de Prekersloot 18 en 12 snees. Kooper de heer K. van Nienes, Noordscharwoude voor f 43.75 per snees. Onder Zuidscharwoude: Akker aan de Gom. Bakkersloot (4 sn.) piet gegund (geboden f 25.per sn.) Onder Oudkarspel: Perceel weiland l.d. Kerkmecr, groot 2.13.50 H.A. Kooper de heer P. Swager Kz. voor f 345.per H.A. Per ceel weiland in de Kerkmecr. groot 2.23,40 H.A. Kooper de heer N. Kooij, Noordschar woude voor f 210.per H.A. Eigendom van de fnm. Kansen: Huis-kool dorsch en erf aan do Jikstraat, alhier, groot 1.08 Aren: verhuurd aan G. Grootjes voor f 3.50 per week; Kooper d heer M. v. d. Berg, Sint Pancras voor f 1350. Een akker nabij de Troffeert te Zuid scharwoude, eigendom van de wed. Jac. Kos Bekker aldaar werd opgehouden op f 70.— per snees. DOOR HET IJS GEZAKT. Een dochtertje van den heer K. alhier is, toen het op het terrein van de fa. Verburg aan 't spelen was, even op 't ijs gegaan Zij zakte er door doch een der arbeiders wist, door snel op te treden, de kleine spoedig op het droge te brengen. De heer K. do Vries is benoemd tot socrc taris van do vereen. Onderl. Hulpbetoon, alhier. BROEK OP LANGEN DIJK ONDERLING BEGRAFENIS DUUR? Het Onderling Begrafenisfonds hield in het lokaal van den heer C. Vijzelaar een alg. Jaarvergadering onder leiding van den heer P. Stammes. De opkomst der leden was niet groot. Voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom. Ondanks het groote aantal sterfgevallen is het jaar 1939 voor de vereeniging vrij gunstig geweest. Na voorlezing der notulen van den secre taris den heer H. Vinko deelde voorzitter mede, dat er klachten zijn binnengekomen, dat het fonds duur. was, doch dit is in geen enkel opzicht het geval. De secretaris bracht hierna zijn jaarver slag uit, waaruit bleek, dat 5 leden over leden zijn, waarvan 4 onder den 13 jaar en 1 beneden het jaar. Het ledental der vereeniging was per 1 Januari j.l. totaal 348. waarvan 287 boven 13 jaar, 59 van 1 tot 13 jaar en 2 beneden het jaar Dit is in totaal twintig minder dan verleden jaar. Deze vermindering is voor namelijk een gevolg van vertrek uit dc ge meentc. De contributie heeft gedurende het afge'loopen jaar VA cent per week per lid bedragen. Het financieel verslag van den penning meester, den heer Jb. v. d. Welle gaf aan. dat de onv. f 246.42 hebben bedragen, de uitgaven f 246.07, een kassaldo alzoo van l 0.35. Op advies van de kascommissie werd de rekening goedgekeurd en vastgesteld. In de kascommissie -wordon de heeren J. Madderom en J. de Broo benoemd. Bij do gehouden betuursverkiezing, wer den de aftredende heeren F. Ivuitwaard en I'. Stammes herkozen met groote meerder heid van stemmen. In dc \acature, ontstaan door het ver- trek van den heer W. Visser werd dc heer J. Voorthuizen gekozen. Na rondvraag volgde sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. RECTIFICATIE. In ons rechtbankverslag over den olieman die een stropje had opgedaan, had onze ver slaggever den verdachte uit Zuitscharwoudc laten komen. Hij kwam uit Leeuwarden en lichtte dc tnenschen in ons dorp op door verkoop van waardeloozo menhelolic. DAMMEN. Bij den gehouden dam wed strijd tusschen de club alhier en een te Alkmuar was dc Uitslag 17—13, in het voordeel van Alkmaar. DE DOORVERBINDING VAN DE TELE FOONS DER EXPORTEURS. Gistermiddag is een vergadering gehou den van de exporteurs en vertegenwoordi gers van de veilingen over de event. aan leg van doorverbindingen van de telefoons van de exporteurs, welke hiervoor in aan merking wenschen te komen, in de veilin gen als de automatiseering van de telefoon een feit is. Resproken werd de vraag, of het nood zakelijk zal zijn, voor deze ncven-aanslui- tingen aparte cellen te houwen, of dat dc doorverbinding op de gewone toestellen zou kunnen worden aangebracht. De moeilijk heid schijnt te zijn, dat het verboden is, neven-aansluitingen, te hebben in gebou wen, die niet het eigendom zijn van den ge abonneerde. Men zal trachten van deze be paling ontheffing te verkrijgen. BROEK Or LANGENDIJK KOMT ER VERRUIMING VAN EXPORT? De veilingleider van de Langendij- ker Groenten Centrale heeft in de veiling medegedeeld, dat er weer kans bestaat op een verruiming van den export van stapelproductcm doordat epn belangrijk kwantum naar Duitschland kan worden gele verd. Binnen enkele dagen zou men hiermed^ kunnen beginnen. De laatste dagen is al weer heel wat kool verhandeld. Verscheidene exporteurs nebben belangrijke hoeveelheden kool ge kocht, doch nu zit men weer te sukkelen met wagons per dag aan de laadplaatssen. Het is te hopen, dat hierin spoedig een verbetering komt, want het geeft niet veel, als d£ kool verkocht wordt. Ze moet ook worden verzonden! Ten aanzien van de minimumprijzen Is bepaald, dat de tweede kwaliteit gele kool de kwaliteit, welke wel geschikt is om ge ëxporteerd te worden, wanneer ze niet voor export wordt gekocht, voor het binnenland kan worden gekocht, waarbij dan de ge wone minimumprijs van f 2.50 per 100 kg. zal gelden. HOOGWOUD AARTSWOUD. FOKVEREENIGING .AARTSWOUD". Algemecne jaarvergadering, gehouden ten huize van de wed. Renooij aan de Gouw. Voorzitter de heer L. Glas, opent met een gepast welkomstwoord, terwijl hij wijst op de nog altijd slechte uitkomsten van het veo- houdersbedr. Op onze fokvereeniging mogen we echter met genoegen terugzien, als zijnde onmisbaar voor icderon hoer. Secretaris, de heer Koorn, leest de notulen, welke met dank worden vastgesteld. Voorzitter deelt mede, dat de Herfstkeu- ring, welke het vorig jaar gehouden zou wor den, en waarvan het" programma reeds was opgemaakt, door dc abnormale tijden is uit gesteld geworden. De rekening van den penningmeester wordt in de beste orde bevonden en met een om slag van f 1.90 per koe sluitend gemaakt. De begrooting voor 1940 wordt conform de ontvangsten en uitgaven van hot vorige jaar vastgesteld. De heer L. Glas brengt verslag uit van de laatste Algemcene Vergadering van den Bond van Fokverccnigingen te Hoorn gehou den. 'Verder deelt hij alsnog mede, dat de stie renkeuring voor dit jaar op 29 Maart te Op meer zal worden gehouden. Uit het jaarverslag van den controleur, den heer Veerman, vermelden wij het vol gende: Het aantal leden bedraagt 53. Er wa ren 10 meordorwaardig verklaarde fokver- ecnigingsbedrijven. Van 1104 dieren werden dc dekkingen genoteerd. 32 i Kuikalveren en 69 stierkalveren werden gcschctsl. 83 Koeien konden in het stamregister worden ingo schreven. De melkcontrolo liep over 1110 melkkoeien, waarvan 1048 volledige melksta- ten kunnen worden opgemaakt. Verder wordt vermeld, dat er waren 23 vaarzen hoven 140 K.G. vet, 26 twenters ho ven 160 K.G. vet, 28 dcrdkalvers boven 180 K.G. vet en 37 oudere koeien boven 210 K.G. vet, alle in een normale melkperiode bene den 330 melkdagcn. Do gemiddelde productie van de vaarzen was 3159 K.G. melk, met 115 kg. vet 3.64 in 287 dagen. Van de twenters 3850 K.G. melk, 137 K.G. vet, 3.56 vet in 284 dagen Van de dcrdkalvers 4541 K.G. melk, 159 K.G. vet, 3.50 vet. in 286 dagen. Van de oudere koeien 5102 K.G. melk, 179 K.G. vet, 3,51 vet, in 282 dagen. Tevens vernielde liet verslag nog de gemid delde productiecijfers van elk bedrijf, waar- hij een vergelijking met 2 hiervan, waarbij veehouder A. voor zijn 16 koeien f 1248.— mer ontving dan veehouder B. Voorzitter dankte den controleur voor zijn uitgebreid verslag. Het aftredende bestuurslid, de heer L. Glas, wordt met algemcene stemmen herkozen. Na rondvraag sluiting. KAMPIOENSCHAP SCHAKEN. Om het kampioenschap schaken van West- friesland, spelde onze plaatsgenoot de heer I). F. N'oe dc derde partij tegen Bos te Mc demhlik. De partij word afgebroken en zal de volgende weck worden voortgezet. ANNA PAULOWNA „EEN HUISVOL HERRIE". Wanneer een deftig blad als het Handels blad schrijft: het publiek lag in katzwijm, de zaal lag letterlijk op apegapen, en nog steeds volgde de eene krankzinnige compli catie op de andere, nog moor ingewikkelde verwarring... af en toe stegen nog flauwe kreten op... Johan Kaart als de Kwakzal vende marskramer Ss een creatie uit dui zenden en Gusta Chrispijn is een dier l>oos aardige schoonmoeders, die icdcren vrijge zei voor altijd van cvcntueelo huwelijks- voorneniens zal doen terugschrikken... Wie om deze voorstelling niet lachen kan. is een ongeneeslijke Nurks, of heeft een or ganisch gebrek... Nu... dan is feitelijk „Een huis vol herrie" de Amerikaansche klucht, waarmede' het gezelschap van Johan Kaart 12 Maart bij Slikker komt, voldoende aanbevolen. Drie jaar „draait" dit sluk reeds in New York onafgebroken, meer dan 500 maal werd het in Londen opgevoerd, dus hot zou al héél raar moeten loopen, wanneer men zich er één avond te Anna Paulowna niet opperbest mee zqu vermaken. STILLE OMGANG. De vereeniging „Stille Omgang" vergader de Woensdagavond bij den lieer Alkemade. De heer H. op 't Veld, die in z'n openings woord pastoor Wortel in het bijzonder wel kom heette, wees op de zeer bijzondere om standigheden waaronder dit jaar de reis naar Amsterdam gemaakt zal worden. „Laten we echter", zoo besloot spr., „vertrouwen stellen in de Voorzienigheid, want hierin zijn wc nooit beschaamd." De notulen van den heer P. van Kooten werden onder dank goedgekeurd, waarna do waarn. penn., dc heer Op 't Veld, het finan cieel verslag uitbracht. Hel saldo 1938 was f 128.49, de inkomsten in '39 waren f 119.37. totaal f 247.86. De ui tg. bedroegen f92.62, zoodat er thans een batig saldo van f 148.24 is. Eenige mcdcdeelingen over den tocht wer den gedaan. Wegens bedanken van den heer J. Ko ning (wien een paar jaar geleden een onge luk trof), werd op voorstel van het bestuur dc heer P. SI ijkerman tot penningmeester benoemd. Aan den heer Koning werd dank betuigd voor hetgeen hij voor de vereeniging deed. Nadat nog de heeren J. Smit, J. Alkemade en P. Winnubst waren aangewezen om voor het komende jaar liet spaargeld op te ha len, sprak Pastoor Wortel een slotwoord tot dc aanwezigen, waarin hij opwekte van de zen omgang een waardige uiting van het godsdienstig leven te maken. Hierna sluiting. SCHOOLBUS. Ouders van kinderen der R.K. school in de Spoorbuurt vergaderden Woensdagavond in de Vlas- en Korenbeurs ter bespreking van het wegwerken van het tekort, dat is ont staan bij het vervoer der kinderen per „schoolbus". Het tekort bedraagt thans f GO. I)c daarvoor reeds georganiseerde verloting is door verschillende omstandigheden uitge steld. De vergadering besloot, de trekking thans op 1 April te houden. Dc heer Dudock, waarn. hoofd der R.K. school, betreurde, dat men bij het organisee- ren van dc verloting niet even contact heeft gezocht met het onderwijzend personeel. Voor dezen tijd acht hij de kosten van een lot; 25 ct.. te hoog. Hiertegenover werd opgemerkt, dat tij dens den opzet der verloting de tijd nog niet zóó slecht was. Raakt men allo lolcn kwijt, dan zal de bus kunnen blijven rijden. Men vreesde ech ter. dat dit niet mee zal vallen en overwoog daarom reeds, wat dan moest gebeuren. Na een hevige discussie stelde de heer Du dock voor. bij gemeente- en kerkbestuur om subsidie aan te kloppen. Besloten werd ten slotte eerst dc verloting af te wachten en de hand er aan te houden, dat in de vacan- ties wordt doorbetaald. Voorzitter, de heer Teeuw, deelde nog me de. dat de heer J. Keizer als penningmees ter bedankt had. Op aandrang van dc ver gadering nam voorzitter ook diens functie op zich, Hierna sluiting. Z1JPE HONDEN VAST! Nu de z.g lammerentijd weer is aange broken. hebben B. en W. dezer gemeente bepaald, dat dc honden of zullen moeten worden vastgehouden, of voorzien moeten zijn van een muilkorf. SCHAGERBRUG. DE A.S. GYMNASTIEKUITVOERINQ. Onze plaatselijke gymnastiekvereen. „Ons Genoegen" zal a.s. Zondagavond in de zaal van den heer Kuiper haar eerste uitvoering geven onder leiding van haar nieuwen di recteur, den heer K. Boot Jz. van Schoorl. Het programma vermeldt niet minder dan 30 nummers van extra-gevarieerden aard. Voorts wordt medewerking verleend door een afdcelmg keurturners, w.o. de "kampi oen van Nederland. Het wordt dus een oer- sto klasse turn avond en niemand verzuimc dan ook deze uitvoering bij te wonen. Voor bijzonderheden zio men de adv. CHR. JONGEMANNEN BIJEEN'. De Chr. .Tongemannenvcrecniging kwam in vergadering bijeen. De Eere-Voo»*zitter opende deze vergadering met gebed en een kort openingswoord met als titel „Waakt". De secretaris gaf een overzicht van den gang van zaken in het afgcloopen vcreenigingjaar. Het bestuur had besloten wegens de tijdsomstandigheden geen jaar feest te houden dit jaar, doch inplaats daar van oen familieavond. In het verslag werd dank gebracht aan de Schager Courant voor haar steeds welwillende medewerking en voorts aan vele sprekers van het afge- loopen jaar. Hierna hield de heer A. v. d. Bult Bzn Bijbellezing, waarna verver- Behingen werden aangeboden. Na de Pauze kreeg dr. L. M. v. d. Berg gelegenheid voor het houden van een lezing Onder de aanwezigen zagen wij den heer J. F. Schcrer namens den ringHollands Noorden. Vervolgens zang, declamatie en een ver loting waarna do voorzitter sloot. VOGELVERGUNNING. Dc Minister van Economische Zaken heeft aan den heer J. Meeldijk alhier een vogel vergunning verleend, geldig tot 1 December u.s.. met uitzondering van de maanden Mei, Juni en September. ALKMAAR DE ALKMAARSCHE KERMIS. De heer Hoytink stelt vragen. Naar aanleiding van het feit, dat hem ter oorc was gekomen, dat B. en W. voornemens waren op Dinsdag 5 Maart bij openbare in schrijving de terreinen voor de standplaat sen gedurende do kermis te verpachten, heeft de heer Hoytink op 3 Maart nog vra gen gesteld, waarin in de eerste plaats werd geïnformeerd of het bovenstaande juist was. In aansluiting daarvan vroeg hij, of dit bc- tcekende, dat door het college in beginsel was besloten de kermis te doen doorgaan en of de kermis wederom negen dagen moest duren. In bevestigend geval vroeg hij of B. en W. van opvatting waren, dat dit in overeenstem ming werd geacht met de gedurende de ge meen tebegrooting gedane toezeggingen en of liet college bereid is de verpachting op le schorten ten einde de aangelegenheid in de e.v. raadsvergadering te kunnen bespreken. De drie eerste vragen werden bevestigend BLOEMBOLLENVEILING VEREENIGING WEST-FRIESLAND TE ROVENKARSPEL. De eerste veiling werd heden gehouden van leverbare gladiolen. De aanvoer bestond uit pl.m. 1200 nummers. Door het bestuur werden minimumprijzen gesteld van f 0.15 voor 12 op, f 0.10 voor 10—12 en f 0.05 voor de maat 8—10 alles per 100 stuks. Verschil lende soorten als Lilic wonder Sonatine en van Tienhoven hadden weinig of geen be langstelling. Genoteerd werd voor: Ameri ca 12 op 28—30; 10—12 12—15; J. S Bach 14 op 70-76; 12—14 65—40; 10-12 25—36; Dr. Bennett 14 op 35; 12—14 18—26; 10—12 1012; Bleriot 12 op 20—27; Blaue Schon- heit 12 op 115; Ceasar 14 op 53; 12—14 47— 48; 10—12 35; Commander Koohl 12 op 44-69, 1012 45; Ch. Dickens 14 op 51 12—14 41; Do X 14 op 35; 12—14 33; Early Orange 14 op 40; 1214 3235; Early Sunrise 12 op 15—22; 10—12 10—14; Energie 14 op 26; 12- 14 16; Fiaming Sword 12 op 24: Graf Zep pelin 12 op 27; Grunes Licht 14 op 95; 12 14 60; Halley 12 op 3339; Bar. J. Hulot 12 op '47; '1 Imacculee 14 op 42; 1214 15 26; Kassei 12 op 37—45; Krijtenberg 12 op 18—24; Mac Laren 14 op 26; 12—14 34—40. Marokko 12 op 46; Orange Imperator 14 op 45; 1214 2428; Oranje Princes 14 op 76; 12—14 85—52; 10—12 28-30; Orange Quecn 12 op 45; 1012 35; Pelegrina 12 op 17; Pf. Triumph 14 op 85; 12—14 60—69; 10 —12 3235; Picardy 14 op 85115; 12 op 60—100; 10—12 30—38; Poolijs 12 op 30—45; 1012 37; Red. Emperor 14 op 51; 12—14 20—26; Rubini 14 op 26; 12—14 15—18; Rosc van Liina 14 op 22; 12—14 1517; Star of Bethlehem 12 op 51; Trudcl Grotz 14 op 41; 12—14 36; Wittels bach 12 op 45; 10—12 24; White Triumphator 12 op 21—25; Walkover 12 op 46; Eilium Regale 20—22 330; 18—20 300; Lil Trig. Simplex 16—18 HO; 14—16 110; 1214 40; Idem Erectum 20 op 220230, 18 20 180: Lil. Umbelatum 20 op 210240; 1820 200. Alles in centen per 100 stuks. Vele soorten werden tegen minimumprijs verkocht beantwoord en B. en W. dcclcn verder mee, dat het hen op het oogenblik niet het ge schikte moment schijnt, verandering te bren gen in duur cn tijdstip der kermis, terwijl, aangezien voor dc gunning 14 dagen staan, er geen aanleiding bestond dc verpachting op te schorten. In de raadsvergadering van heden zullen we er vermoedelijk nog wel meer van hoo- ren. TOONEEL. Op Zondag 10 Maart wordt op veler ver zoek nogmaals een opvoering gegeven van het beroemde tooneelwerk „De Rozenkrans" naar het boek \an Florence Barclay met Enny Mols—de Leeuwe en Pierre Mols in de hoofdrollen. Wie van een boeiend too- neelspel houdt, raden wij aan om van deze gelegenheid gebruik te maken. Op Zondag 17 Maart komt Beppie de Vries en Siem Nieuwenhuizen in 'n mobilisatie klucht bij uitnemendheid, nl. ..Rats, Kuch en Boonen". Siem Nieuwenhuizen, die, zoo als men weet jaren lang met Buziau heeft samengewerkt, ontpopt zich hier als een klucht-tooncelspelcr van den eersten rang, Men zal kunnen lachen, zooals men nog nooit gelachen heeft. Voor verdere bijzonderheden zie men de adv. in dit nummer. SINT PANCRAS DE BERUCHTE BOCHT. Woensdagmorgen geraakte in de beruchte bocht bij de witte kerk, een motorrijder de macht over zijn stuur kwijt, door de glad heid van den weg, met het gevolg dat hij over den kop stoof. Wonder hoven wonder mankeerde dc motorrijder niets, de motor was slechts licht beschadigd, een kapotte lamp, cn een verbogen nbmmorbord GROOT VERSCHIL. De verschillende slooten in onze omgeving zijn bijna ijsvrij, wij zagen echter nog bij een tuinder die zijn wik open ging hakken nog ijsklompen van dertig centimeter dikte. W ARMENHUIZEN VRIJZ. HERVORMD LEVEN. De eenigen tijd geleden uitgestelde streek camenkomst van de vrijz. hervormden zal nu Zondag a.s. in de Ned. Herv. Kerk al hier worden gehouden. Als sprekers treden op dc weleerw. Heer Ds. J. II. Klein Wassink uit Alkmaar, met als onderwerp „Alleen bij brood zult gij niet leven" en de eerw. heer C. A. Korndörf- fer uit Zuidscharwoude over „En zij waren eendrachtig bijeen." Hel doel dezer bijeen komst is hot vrijz. godsdienstig leven te versterken en te bevorderen, om tc komen tot het bezetten van vacante plaatsen, het combineeren van gemeenten enz. Voor deze bijeenkomst zal ongetwijfeld belangstelling bestaan. BERGEN LEDENVERGADERING VAN DE AFD. VAN HET NED. ROODE KRUIS. De scheidende voorzitter gehul digd, en benoemd tot lid van verdienstel De afd. Bergen (en Schoorl) van het Ned. Roode Kruis, hield gisteravond in „De Oude Prins" een ledenvergadering, onder presi dium van Mr. A. M. Ledebocr. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Jaarverslag. Het jaarverslag maakte o.m. melding van het boven verwachting stijgen van het le dental, t.w. van 178 tot 474. Baron S. G. L. F. Baron van Fridagh had gemeend wegens drukke ambtsbezigheden tc moeten bedanken als lid van het bestuur. De ontvangsten hadden bedragen f871.51, de uitgaven f352.79. Het batig saldo was al dus f.518.72. Dc financiële commissie rapporteerde bij monde van den heer Baron Taets van Amc- rongen, dat zij boeken en bescheiden in dc beste orde had bevonden en adviseerde lot déchaigeering van den penningmeester. Dc vergadering besloot tot déchargeering van penningmeester cn bestuur. SCHAGEN VERBETERING STRAATWEG LAGEDIJKTj Op de agenda der vergadering der Hoofd ingelanden van de Banne en Polder Scha- gen. welke 16 Maart a.s. gehouden wordt, komt oju. voor een voorstel tot vervanging van den straatweg in Lagedijk door een ge sloten wegdek en vernieuwing van de Lage- dijkerbrug. ONZE WERKLOOZEN. Op Zaterdag 2 Maart stonden 90 werkloo- zen ingeschreven, waarvan 74 in de steun regeling; 4 werkloozen maken een wacht- week door, terwijl 12 werkloozen uit hun bondskas trekken (hiervan zijn er ook in de steunregeling opgenomen). ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 2 Maart stonden 96 personen als werkzoekenden ingeschreven, waarvan 1 letterzetter, 22 grondwerkers, 3 metselaars, 1 opperman, 8 timmerlieden, 1 afschrijver, 2 schilders, 1 vlechter, 1 stoker, 1 lijnwerker monteur. 8 losse arbeiders. 44 landarbeiders, 1 bloemistknecht, 1 reiziger en 1 kleine koopman. In de overeenkomstige week in 1939 be droeg dit aantal 95 en in 1938 118. VERPACHTING KERMIS. Voor de a.s. kennis zijn do volgende stand plaatsen door Burgemeester en Wethouders gegund: J. Dobber, Tête Queue, voor f80; J. Sip- keuia cn Zoon, Auto-Skooter, voor f250; H. Vallentgoed, Luclitschom-mcl, voor f35.35; S. Ooms, Zweefcarousel en Kinderdraaimo len voor f 175; P. Tegelaar, Kindergolfbaan, voor f30; A van der Veen, Miniatuur race baan, voor f21; J. van Dijk, Schiet- en Werp- tent, voor f66; A. Blokker, idem, voor 150; H. F. Koek, Bumper-knikker-sport, voor f30.50; W. van Kampen, Slag-machine, voor f 12.50; J. v. d. Erf, Sjoelbaksport, voor f 10; W. Pies, Parade en variété, voor f40. OPENSTELLING WERKVERSCHAFFING Naar wij vernemen, zal lieden de werk-j verschaffing voor deze gemeente weder zijn! opengesteld. Het betreft hier een werkob- ject in den Polder Schagen (voorbereidend werk voor uitdiepen van slooten enz.) Bin nenkort zal ook liet baggcrwcrk bij particu lieren weder worden opengesteld. ze: OM VOI Verkiezing. In de vacature ontstaan door de periodieke aftreding van de heeren C. v. Wijk en J. W. Hop, werd door herkiezing van de aftre denden voorzien. Verder was er een vacature door het be danken van Baron van Fridagh en wegens het bereiken van den leeftijdsgrens van den voorzitter, Mr. A. M. Ledebocr. Ter vervulling van dc eerste vacature werd candïdaat gesteld mevr. Heringa te Schoorl. De vergadering ging hiermee ac- coord. In dc laatste vacature werd benoemd de lieer A. M. de Lange. De eere-voorzitter, Mr. H. D. A. van Rccnen, bracht hierna hulde aan den verscheiden voorzitter voor het vele dat door hem voor het Roode Kruis is gedaan en bood hem het lidmaat schap van verdienste aan. Tot afgevaardigde cn plaatsvervanger voor de algemcene vergadering, die 14 Juni te Leiden zal worden gehouden, werden be noemd de heeren G. van Terwisga en C. van Wijk. De secretaris van de werfeómmissie deel de mede, dat een vijftigtal ingezetenen zich als donor had aangemeld. Later meldden zich nog een 161 aan. Maar alles zou centraal moeten worden behandeld te Alkmaar. De commissie had hiertegen be zwaren en hoopt alsnog, dat de zaak in de gewenschte richting zal worden opgelost. De heer C. v. Wijk informeert of de afd. geen bijdrage kan verleenen in de kosten voor de bloedtransfusie te Schoorl. De voor zitter wijst er op, dat het wenschelijk is dit eerst in het bestuur tc behandelen. De voorzitter memoreert nog de buitenge wone activiteit van dc collectanten in de bavre koude: bijna fGOO werd door de jouge afdeeling verzameld. Collectanten cn gevers werd hartelijk dank gezegd. Jhr. Mr. v. Kinschot, burgemeester van P1 Alkmaar, Kringcommissaris, sprak den schei- denden voorzitter nog toe en bracht hem dank en hulde voor het vele, dat hij voor het Roode Kruis heeft gedaan. Nog meerderen spraken een hartelijk af scheidswoord. Hierna volgde sluiting. B hee was Noo zie. E bijv-' uur ovc kon mni geg' een was P G boo in Aat in 1 P aan G Voc s te ges' ma) P het G P boo G P G mot enb D G kan P G nioi bij 'ons van Dc dcii van Fl BARSINGERHORN HERBENOEMD. Bij gehouden stemming werden tot Hoofd ingelanden van den polder Wjaard en Groet herbenoemd de heeren K. Kistcmaker te Groetpolder, Winkel en R. C. Schenk te Heemstede. Lichtsignalen afgestoken 1 Arrestatie te Doesburg. Gisterochtend is te Doesburg gearresteerd oen werkloos arbeider van dc steenfabriek te Giesbeek, gemeente Angerlo, die Dinsdag avond aldaar lichtsignalen zou hebben afge stoken. De man is in verzekerde bewaring gesteld. De Zweedscbe marine I dru laa lijk Ka I vrc voc haï 1 led O.- ma bln ge, Hjr bes vel 63.300.000 kronen aangevraagd. vrc De Zweedsche regeering heeft voor het loopende fiscale jaar een crediet van 63.300.000 kronen aangevraagd voor den bouw van een aantal torpedoboot jagers, mijn vegers, duikbooten en motorpatrouillc- vaartuigen. Voor het volgende iaar vraagt zij 54 millioen, bestemd voor den aanbouw van bodems, die oudere schepen moeten ver vangen. Do werkzaamheden aan twee ge pantserde kustwachtschepen worden voor- loopig gestaakt, omdat men de lichtere schepen, waaraan meer behoefte bcstuat, eerder gereed wil hebben. we I het we coi de. hij Pa fei du trc pc pit zie

Schager Courant | 1940 | | pagina 6