De heef Van Zui len als Ontvanger beëedigd Vrijzinnig Hervormde actie in Noordholland Omgeving Arrondissements rechtbank te Alkmaar Marktberichten Dinsdag 12 Maart 1940 Tweede Wad Raad Sint Paocras De heer Van Zuijlen is als ontvanger niet welkom, als persoon wel. Waarom werd bij alleen door den voorzitter en wethouder Timmer ge feliciteerd? De raad dezer gemeente vergaderde gis- jtermorgen ten raadhuize. onder leiding •van den heer J. Krooneuburg, burgemees ter, tevens secretaris. De lieer C. Kloos^rboer was afwezig. In deze raadsvergadering is de gerucht makende ontvangersbenoeniing tot 'n einde gekomen. Zooals men weet, hebben B. en ]\V. en de raad al liet mogelijke gedaan om 'den heer F. N. Spaan, die tot tijdelijk ont vanger benoemd was, als gem.-ontvanger benoemd te krijgen. Ged. Staten hielden het echter aan op de voorgeschreven combina tie met Broek op Langendijk. Het slottafereel speelde zich gistermorgen nf in den gemeenteraad, toen de lieer Van Zuijlen te Broek op Langendijk beëedigd juverd. De raad heeft het spel dus verloren. Voorzitter opende de vergadering met wel kom, in het bijzonder tot den heer Van Zuijlen, den door Ged. Staten benoemden gemeente-ontvanger. Voorz. deelde mede, dat van Ged. Staten j»en brief is ontvangen, waarin wordt me degedeeld. dat Ged. Staten aan Broek op Langendijk hebben gevraagd of deze ge meente bereid was den heer Van Zuijlen fenol ontslag te verleenen om diens be- pocming tot gem.-ontvanger van St. Pan kras te bevorderen. Hoe ls t mogelijk! De raad van Broek op Langendijk was Jlaartoe niet bereid. Daarom hebben Ged. Staten aan den minister het besluit tot bc- hoeming van den heer F. N. Spaan ter ver nietiging voorgedragen. Dit raadsbesluit van 21 Febr. j.1. is hij Kon. Besluit wegens strijd met de wet ver nietigd. Ged. Staten hebben nu den gem - ontvanger van Broek op Langendijk met ingang van 11 Maart benoemd tot ontvan ger van Sint Pancras. Voorz. las het be treffende Kon. Besluit voor. Het salaris van iden gem.-ontvanger is vastgesteld op f 780 per jaar. B. en W. stelden voor. den heer F. N. Spaan met ingang van heden eervol Ipntslag te verleenen als tijdelijk ontvanger. &ldus werd zonder eenige besprekingen be sloten. Voorzitter wilde den heer Spaan vanaf Beze plaats hartelijk dank zeegen voor de [voortreffelijke diensten, die hij als tijdelijk tentvanger voor de gemeente verricht heeft. en W. houden nader contact met den Ontvanger dan de raadsleden. Zij hebben ttooit anders kunnen constateeren dan datde jheer Spaan zeer accuraat en met toewij ding de administratie gevoerd heeft. Hij heeft zich spoedig keurig ingewerkt. De zaken van de gemeente zijn, ondanks de •vele beslommerinsen van dezen tijd en het ïfeit, dat de heer Spaan er vreemd tegenover stond, vlot vcrloopen. Geen enkele stagnatie heeft zich voorgedaan. Wij hebben hier in ons midden den nieu wen functionnaris, den heer Van Zuvlen, 'die met ingang van heden ontvanger dezer gemeente zal zijn. Nadat de heer Van Zuij len in handen van den voorzitter, de ver- eischte eeden heeft afgelegd sprak de voor zitter den heer Van Zuylen toe. U Jicnf nu lontvanger dezer gemeente geworden, aldus [voorzitter, en meteen is een einde gekompn han de langdurige pogingen van B. en W. en den raad, om een eigen ontvanger te krijgen. liet spreekt wel vanzelf, dat wij het noodig achtten, vooral in dezen tijd Piet zijn vele beslommeringen, dat Sint Pancras een eigen ontvanger kreeg. Het ambt van gem. ontvanger is in dezen tijd wel een speciale betrekking. Wij ontvangen den nieuwbenoemden ontvanger niet van (harte, omdat dit de mislukking beteekent van de pogingen, welke wij in het werk hebben gesteld. Dat neemt echter niet weg. dat deze zaak, geheel buiten den persoon van den heer Van Zuylen is omgegaan. Wij kennen U als een toegewijd ontvanger. Als de persoon Van Zuylen zijt gij hier harte lijk welkom, hoe zeer wij de moeilijkheid zien van cle combinatie van het ontvangers ambt van 2 gemeenten in een hand. Wij Zien de toekomst met vertrouwen tegemoet. Voorz. feliciteerde den heer Van Zuylen dan ook hartelijk met zijn benoeming en sprak de hoop uit, dat dc toekomst zal doen blijken, dat met Uw benoeming onze gemeente hoezeer wij het ook anders ge- wenscht hadden in alle opzichten in de goede richting gaat. Wij vertrouwen de gem. financiën volkomen aan U toe. Nadat de Voorzitter den heer Van Zuylen de bes te wenschcn had toegesproken voor de toe komst sprak de nieuwbenoemde fuctionnaris «en kort woord van dank cn deed dc toe zegging dat men op hein rekenen kan. De lieer Timmer filiciteerde den heer Van Zuylen. De heer Kloosterboer had eenige mededee- ïingen verwacht over den weg bij het Witte Kerkje. Daarover is toch gesproken met hel kerk bestuur en het Hoogheemraadschap? Voorzitter zeide, hierover nog geen mede- deelingen te kunnen doen, daar alles nog in voorbereiding is. De heer Stammes merkte op. dat beslo ten was de nieuwe graven op de nieuwe begraafplaats te doen geschieden. Nu is er toch nog een nieuw graf op de tHide begraafplaats gegeven. Hoe kan dat? Voorzitter antwoordde, dat dit een gevolg was van het nog niet geheel in orde zijn van de nieuwe begraafplaats, er waren pog geen grafpaaltjes ontvangen en men wist nog niet, waar te beginnen met he graven. De paaltjes moesten nog gemaakt worden, daar het bijzondere paaltjes zijn, Inet nummers, waardoor één paaltje kan Worden gebruikt voor twee graven. In het vervolg kunnen nieuwe graven op 'de nieuwe begraafplaats worden afgegeven. De betr. familie had geen bezwaar tegen deze regeling. De heer Stammes was met dit amwoord voldaan. De gemee ntebe grooti n q 1940 was met eenige bemerkingen van Ged. Sta ten terugontvangen. B. en W. stelden voor, de gevraagde wijzigingen aan te brengen en de gevraagde inlichtingen te verstrek ken. Aldus besloten. Voorzitter deelde mede. dat de raadsleden vanmorgen de nieuwe begraafplaats heli- ben bezichtigd. Alles ziet er keurig uit. Te vens is bepaald, waar begonnen zal worden met begraven. De grafpaaltjes zijn aange komen en zijn keurig in .orde. Het bouwen van een nieuw lijkenhuisje is al eens een punt van bespreking geweest. Voorz. had daartegen wel eens bezwaar gemaakt in verband met dc kosten, doch het zal er wel van moeten komen. Op de begroot ing is er echter geen reke ning mee gehouden. Het zal te lastig zijn de verschillende benoodigdheden telkens van de oude naar de nieuwe begraafplaats te brengen. Voorz. deelde nog mede. dat de nieuwe begraafplaats ruimte biedt voor 500 graven, zoodat men dc eerste honderden jaren plaats genoeg heeft. De heer Stammes dankte den voorzitter voor de tot den heer Spaan gesproken woor den van waardeering, waarmede hij het volkomen eens is. Daarna ging de raad in comité. Uit LANGENDIJK UITVOER VAN UIEN VIEL MEE. De uitvoer van uien over de maand Fe- bruarj is, ondanks het strenee winterweer, bijzonder meegevallen. Dit blijkt wel uit de vergelijking met dien over dezelfde maand van 1039, toen 12.873.000 Kg. werden geëxporteerd tegen 22.801.000 Kg. in Febru ari 1910. De prijzen zijn zeer bevredigend, van sommige kwanfums zelfs hong ge weest, n.1. van 3 tot 5 gulden per H L. On geveer 91 pet. gingen naar Engeland, n.1. 21.359.000 Kg. Daarop volgde België met 1.159.000 Kg. Naar Noorwegen werd nog 138.000 Kg. geëxporteerd. naar Zweden 79.000 Kg. en naar Ierland 17.000 Kg. Het uit voerkwantum naar andere landen was van zeer weinig bcteekenis. Uit Noordholland werden 1.317.000 Kg. ge ëxporteerd tegen 592.000 Kg. in Febr. 1939. De grootste uitvoer vond weer plaats uit Goeree en Overflakkce, n.1. 13.311.000 Kir. tegen 7.285.000 Ke. in dezelfde maand van 1939. Opvallend eroot was de uitvoer uit Rotterdam, n.1. 5.4.48.000 Kg., terwijl het vo rige jaar maar 183.000 Kg. werd geëxpor teerd. NOORDSCHARWOUDE „DRAAGT ELKANDERS LASTEN." Gisteravond hield de vereen. „Draagt Elkanders Lasten" haar 15e alg. Jaarverga dering in het lokaal van den heer J. de Bakker. De belangstelling van de zijde der leden was niet groot. De vereen, heeft niet slecht geboerd, zei- de voorzitter de heer J. Kuiper. Tocli heeft de vcrceniging een groot verlies geleden. Het overlijden van den secretaris-penning meester, den heer D. Kansen, werd met waardeerende woorden hei-dacht. De totale ontvangsten waren f 2380.08 de uitgaven f 1021.18, voordeelig saldo f 755.90 Het bezit der vcreeniging is gestegen van f 2738.11 tot f 3194.01. Aan liggelden is uitbetaald een bedrag van f 1218.aan vervoerkosten f 112.50. Deze rekening werd aldus vastgesteld. Er werden 35 personen voor rekening van de vereeniging verpleegd met in totaal 112 ligdagen. Ook dit verslag werd goedgekeurd. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden de heeren J. Kuiper en K. Ootjcrs, met zoo goed als algemeene stemmen herkozen. In de vaca- TïWnha^uWé Zenuwtabletten koker 75 cent Maagtabletten koker 75 cent Hoofdpijntabletten koker 60 cent Laxeertabletten doos 60 cent Alleen echt met den naam Mijn hardt. Warmenhuizen heeft ook zijn gees telijken bakker noodig. Cement om de harten In de Ned. Herv. Kerk te Warmenhuizen hield de Vrijz. Hervormde Actie in Noord holland een bijeenkomst voor dc Vrijz. Her vormden van Warmenhuizen en omstreken. In het prachtige oude kerkgebouw waren velen, vooral ook jongeren, uit Warmenhui zen en omgeving opgekomen. Het openingswoord werd gesproken door Ds. Boeke uit Schoorl. Na gebed cn gezamenlijke zang verkreeg de eerw. heer C. A. Korndörffcr het woord, om te spreken over: „En zijn warep een drachtig bijeen". Spr. wees er op. hoe do discipelen van Jezus in de donkere tijden \an toen in moeilijkheden zaten, nadat Jezus .onschadelijk" was gemaakt. Zij waren niet verbonden door het lot, maar door het ge loof. Het was geen belangengemeenschap. Het geloof was het, dat deze menschen te zamen hield en hun de kracht, den moed gaf. om de wereld in te gaan. in een we reld, waar men van het Christendom niets weten wilde, evenals nu. Het verschil van deze met de. wereld van toen is. dat de menschen geen Christenen waren, omdat zij het evangelie niet kenden. Altijd waren er die de Boodschap van Je zus Christus wilden brengen. Zii droegen de brandende fakkel door de donkere tijden heen. tot aan heden. Drie punten vereenigen ons: het evange- ture, ontstaan door het overlijden van den heer Kansen, werd den heer J. Langedijk met 16 stemmen gekozen. Deze hoopte de voetsporen \an zijn overleden schoonvader te mogen drukken. Op voorstel van het bestuur werd aan mevr. de wed. Kansen gedurende haar verdere leven vrijstelling van contributiebe taling verleend, zoolang zij in deze gemeen te woonachtig is. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan werd nog een consumptie aan de aanwezi gen aangeboden. Tot kasnazieners werden dc heeren J. Schuffelen en J. dc Groot benoemd. In de rondvraag stelde de heer A. Boot de vraag, of het bodeloon niet verhoogd kon worden. Dit zal door het bestuur worden onder zocht. OUDKARSPEL. NED. TUINDERSBOND. De algemeene vergadering van de afd. Oudkarspel van den Ned. Tuiudersbond, welke gisteravond in het lokaal van den lieer Vis werd gehouden, was vrij goed be zocht. De burgemeester, de heer A. J. Wijnveldt en de beide wethouders waren aanwezig. Voorzitter dc heer N. Kaan verwelkomde in het. bijzonder het college van B. cn W. Spr. besprak den huidigen toestand en hoop te dat er nog eenige verruiming van export zal komen. Na goedkeuring der nothlen werd voorle zing gedaan van den brief, welke aan den Iverkeraad is verzonden over de door deze corporatie gehouden verhuring van land. Dc heer L. Kalverdijk bracht verslag uit van dc gehouden kringvergadering. Van de later gevoerde besprekingen is het resultaat geweest, dat behalve Oudkarspel, cn Xoordscharwoudc, alle afdeelingen met het looncontract accoord gegaan zijn. Voor deze streek zijn de loonen: van 1 December tot 31 Mei f 1G.50; 1 Juni-30 Juli f 18.-; 1 Augustus30 Nov. f 17.per weck. De overuren, zijn bepaald op f 0.30. Dc erkende ohr. feestdagen zullen na 3 weken dienst verband moeten worden uitbetaald. Kindertoeslag acht men niet gewenscht. Voorzitter zeide in dit verband, dat de arbiter het niet gemakkelijk zal hebben. Toch is hij niet erg gerust op den uitslag. De arb.organisaties hebben veel invloed. Door het gebrek aan arbeider^ zullen de loonen ook nog wel stijgen. Vervolgens werd de agenda voor de alge meene bondsvergadering behandeld. Tot afgevaardigden naar de alg. verg. wer den dc lxecren L. Kalverdijk en C Borst ge kozen. De aanval op den heer Borst. In de rondvraag bracht de heer de Boer een uitnoodiging ter sprake van de CP N. voor dc bespreking van de exportbelemmerin gen door den lieer Borst. Spr. verwonderde zich er over dat de heer Botst dit in de po- lltifeke \ergAdc?ring behandeld heeft, maat niet in de vergadering van de vakorganisa ties. Voorzitter sprak ook zijn verwondering uit over deze vergadering. liet zou funest zijn, om dc politiek er in te halen. De heer Borst gaf toelichting. Spr. ziet er wel in dat Engeland de uitvoer van levens middelen naar Duitschland wil belemmeren. Het staat ons vrij een vergadering er over te houden. Politiek vindt spr. het niet. Voorzitter meende, dat het niet op de juiste plaats is aanhangig gemaakt. Foei, foei! Do burgemeester: Royeeren. Zulke men schen hooren er niet in thuis. Dc heer Borst (tot den burgemeester): Het is wel 'opmerkelijk, dat ik, die nooit mijn tneening onder stoelen of banken heb gesto ken. haar alle vergaderingen ben afgevaar digd. Men is er dus wel van gediend. De heer Borst protesteerde tegen de woor den van den burgemeester, dat zulke men schen geroyeerd ntoeton worden. Een paar stemmen uit cle vergadering: Ja, het is schande, daarvoor had de voorzitter moeten hameren. Voorzitter meende dat men de honneurs tegenover de gasten moet waarnemen, leder is zelf verantwoordelijk voor hetgeen hij zegt. Na nog eenige besprekingen, volgde sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. DE SLUISBOUW. Naar we vernemen, zal Donderdag 21 Maart a.s. te Haarlem de aanbesteding plaats vinden van het maken van een schut sluis'met beweegbare voetbrug, losplaatsen, parkeerplaats, boord voorzieningen, aanslui tende weggedeelten en van hel verrichten van grond- en baggerwerken, alles met bij komende werken in dc gemeente Broek op Langendijk. DE VERBOUW VAN HET RAADHUIS. De verbouwing van het gemeentehuis wordt flink aangepakt. De aannemer is reeds bezig met het afbreken van het ge bouw. Het gcheele dak is reeds verdwenen. ZUIDSCHARWOUDE. VERGADERING N.T.B. Ton lokale van den heer Ter Burg verga-, derde de afdeeling Zuidscharwoude van don Ned. Tuindersbond, onder voorzitterschap van den heer P. dc Geus Jnz. De belangstel ling was gering. De voorzitter wees op den buitengewoon slechten toestand en doet daarna eenige mededeelingon over de collec tieve arbeidsovereenkomst.'Daaruit hleek.dat er nog op verre na geen overeenkomst is verkregen. Voorzitter wijst er op, dat het. noodzakelijk is, dat tot contributieverhooging moet wor den overgegaan, omdat de bestuursleden niet langer alles pro Deo kunnen doen. Voor dc afdeeling komt het hierop neer, dat er, na afdracht aan provinciale cn landelijke Bond, niets overschiet van dc f3.—, die de afdee- lingsleden betalen. Voorgesteld wordt, de resteerende 9 maanden een contributie van 5 cent per maand meer te heffen. De vergadering nam dit voorstel zonder hoofdelijke stemming aan. Hierna wordt de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. Na nog eenige besprekingen werd de ver gadering onder dankzegging gesloten. TENTOONSTELLING TONEGIDO. Thans is de driedaagschc tentoonstelling van de Vrouwen- en Meisjesclub van Tone- gido, bestaande uit nuttige cn fraaie hand werken voor liefdadige doeleinden vervaar digd, geëindigd. Het bezoek is zeer bevredigend geweest. De door de dames en meisjes vervaardigde handwerken wekten algemeen bewondering. Het finantieele resultaat was zeer bevredi gend. De dames hebben dus alle eer van haar werk. HEERHUGOWAARD Ht'GO CONCERTEERT. Zondagavond concerteerde de muziekver- eeniging II.U.G.0. onder leiding van den heer P. A. van Mever, in dc zaal van den heer K. Rus. Dc opkomst van het publiek was matig wat gezien het gepresteerde dubbel jammer was daar het een avond is geweest waar veel kunst viel te genieten. De medewerking was verkregen van de heer en mevr. v. Mever -Leguit, viool en piano en mevr. Joh. van Veen—Wiison met declamatie. De muziek van H.U.G.O. was als steeds in de puntjes verzorgd. Vooral een Fantasie uit „De Parelvisschers" van G. Bizet viel in de smaak van het publiek. De vioo'soli door den heer v. Mever wer den ook onberispelijk uitgevoerd, terwijl de begeleiding bij me\r. v. Mever in zeer goede handen was. Mevr. v. Vecn-Wilson onthaalde ons np een paar stukjes declamatie. Dc voordracht was af. Een gezellig bal tot besluit. WIERINGEN Opgevischt in het Amstehneer een aan- legsteigertje. Inl. gem. bode. ANNA PAULOWNA D.O.K.E.V. VOOR HET VOETLICHT Een twintigtal nummers op het program ma van de uitvoering en toch om kwart voor elf er mee klaar laten we daar de gymnast ickverceniging D.O.K.E.V. het eerste compliment voor maken! Maar om klokslag acht stond de damesafdeeling dan ook gereed, om. na het welkomstwoord van den heer Vergouwe met een pittige vrije oefening te openen. Goed werk van deze lie, de wereld en onze taak. Onze taak is, de verbinding tot stand te brengen tusschen het evangelie en de wereld. Wij moeten medewerken, de boodschap der gerechtigheid te verbreiden. Wij moeten als gemeente eendrachtig in het geloof bijeen zijn. Laat ons dan de taak aanvaarden, het werk. dat er ls, uitvoeren: God dienen en onze naasten. Hierna zongen de jeugdgroepen eenige liederen. Niet bH brood alleen was het onderwerp van ds. Klein Wassink uit Alkmaar. Aan deze tekst heef< spr. moe ten denken toen men eenigen tijd geleden in Alkmaar bijeen kwam. waar hem een ouderling-bakker vertelde over zijn bezoeken nis ouderling aan zijn gemeenteleden, die hem dan toevoegden: „Spreek daar niet over. Breng ons maar brood". Dat tcekent den nood in verreweg de meeste gemeen ten van onze mooie provincie. Brood is al les! Gods Woord, wat is dat voor de men sehen? Met brood kan men geen dag over slaan. maar als er gesnroken wordt over de kerk. dan is men aan het verkeerde adres! F.'k dorp heeft z'n bakker, misschien twee of drie. Hoeveel hebben nog een kerk en een pre dikant? Zeer weinige! In deze classis is het niet gunstig gesteld. Men zegt: „Het kerkeaan is uitgesleten. Met heeft er geen behoefte aan. Is dat wer kelijk zoo? Ts er geen behoefte meer aan Gods woord? Zou het daarin zitten, dat hier wel hakkers wonen, maar geen domi- né woont. Spr. weet wel heter, uit ervaring Het leeft nog wel in de harten der men schen. Er ligt een heele dikke laag stof op, soms een laag cement. De behoefte is er wel! zeide spr. Tn een tijd als deze komt er een hongpr naar de I woorden van God, naar gerechtigheid en vrede. Zouden wij geen heel stuk van ons brood willen geven, voor het verkrijgen van den vrede, van het rijk der gerechtig heid, liefde cn vrede? Ook zij. die buiten de kerk blijven. Hierin zijn wij allen ge lijk, dat wij hebben een verlangen op een betere wereld, een verlangen naar God. God helpe ons tc bevrijden van de smaad: „dat wij er geen behoefte Ban hebben." Een stem uit Warmenhuizen. De heer P. Mink sprak hierna een woord tot zijn medeburgers, hen opwekkende na te gaan hoe het er hier voorstaat, liet is zeer slecht! zcidc spr. Niet alleen in de kerk, maar ook in het protcstantsche ver- eonigingsleven. De echte protcstantsche geest is verdwenen uit "Warmenhuizen. Hot bezoek der catechisatie"» is ook zeer slecht. Geen enkele jongen bezoekt haar. Kan daarin geen verbetering worden gebracht. Het zal moeten! Spr. twijfelt niet aan dc bestaande behoefte, maar de N. Herv. Ge meente is achteruitgegaan in zielental en financieel. Een eigen predikant alleen zal men wel niet kunnen krijgen. Misschien door combinatie met een naburige gemeente wel. Met wat goeden wil en steun van do leden zal het gaan. gezien het resultaat in naburige gemeenten. Moge het ook hier binnen afzienharen tijd zoo zijn". Een der andere aanwezigen vroeg of «le mogelijkheid bestond ont een bijdrage te verkrijgen van den Rand van Beheer. Dc lieer Klein Wassink antwoordde, dat dit wel mogelijk is. Men kan er een predikant door krijgen met steun van den Raad van Beheer. Hierna volgde sluiting der bijeenkomst op dc gebruikelijke wijze In „Ons Gebouw" bleven predikanten en kerkeraadsleden nog eenige tijd bijeen ter bespreking \an eenige mogelijkheden. POLITIE RECHTEP- Zitting van Maandag 11 Maart. P e 11 e n. STRANDVONDERIJ. De drie gebroeders van D. Rcns, Her man en Jacob haddon op 3 Der. te Petten een vat methylalcohol, a'.daar aangespoeld, weggehaald. De verdachten erkenden het tenlaste ge legde. De gemeenteveldwachter van Petten. G. V., zeide. dat de verdachten het vat naar een schuur hadden gerold, waar het door hem werd gevonden. Weet u van wie dat vat was? vroeg mr. Krabbe. Neon. dat is niet hekend, aldus vord. De hulpstrandvonder eet. H. S. F... ver klaarde hetzelfde. Ook hij wist niet, van wie het vat was. De Officier requireort tegen ieder der verdachten een gevangenisstraf voor den tii't van één innend. De Politierechter was verplicht de drie verdachten vrij te spreken, omdat hij er niet van overtuigd was, dat dit vat een eigenaar had. Den Helder. EEN KLAP OP ZIJN NEUS. Verdachte J. H C. R. uit Den Helder was niet verschenen. Hem werd tenlaste geleed, dat hij op Donderdag 25 Januari een zeke- reit B. J. B. van beroep melkhandelaar had mishandeld door hem een stomp op z'n neus te geven. Get. B. vertelde dat verd. een melkschuld aan hem had. welke maanden liep. Bent u niet agressief geweest? vroeg mr. Krabbe. Nee integendeel, hij was agressief beweerde pet. Hij schold mij steeds uit. De officier eischte f 15.— boete subs. 10 dagen hechtenis en conform dezen eisch werd verd. door den Politierechter veroor deeld. dames, zooals zij trouwens den heelen avond keurig werk lieten zien, zoowel aan paard en brug als bij knotsoefeningen en dans. De twee groepen meisjes, sotns sa men. soms afzonderlijk turnnnd. deden ook hun best en vestigden den indruk, dat er veelbelovende krachten voor dc dames afdeeling onder haar schuilen. De heeren tenslotte, die slechts gelegenheid hadden hun kunnen aan de brug te toonen deden voor de dames niet onder en vooral e«n paar van hen muntten uit in correct, strak en toch soepel turnen. Niets aan te nierken dus? Ja toch wel. we zouden de oefpningen, speciaal de vrije oefe ningen. over 't algemeen wat minder inge wikkeld willen zien. F.r is te veel aan te onthouden en niet Het kennen, maar het kunnen moot bij gymnastiek voorop blijven staan. Nu haperden daardoor h.v. de dames een keer in een overigens uitstekend uitge voerde oefening. Er was voor een ruime afwisseling in dit programma van gymnastische oefenin gen gezorgd. Allereerst het duo Van Dijk en Eekhof, dat voordrachten deed en lied jes zong. Een eerste optreden van twee amateurs, waarover we dus niet veel wil len zeggen. Alleen dit: aan do allereerste eisch verstaanbaarheid moeten zij heel veel aandacht schenken. En dan tenslotte .The Hodlars". Goede wijn behoeft geen krans! Zij hebben ons van een fijn stukje tnuziek laten genieten. AMSTERDAM, ll Maart. Veemarkt. -400 Vette koeien, le kw. 80 —90 ct., 2e kw. 6(4—78 ct., 3e kw. 52—64 ct., per Kg. slachtgcwicht; 100 melk- en kalf- koeicn f 180—260 per stuk, 51 vette kalve- veren: 2e kw. 7280 ct., 3c kw. 66—70 ct. per Kg. levend gewicht; 222 nuchtere kal veren f 5—8 per stuk. 43 schapen en lam meren f IS—35 per stuk. 423 varkens: vlecschvarkens. wegende van 90—110 Kg. 68 —71 ct., zware varkens GS—71 ct.. vette varkens 6S71 ct. per Kg. slachtgcwicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen matige aanvoer, stugge handel, prijzen iets hooger. weinig eerste kwaliteit. Melkkoeien ruimere aanvoer, willige handel, vaste prij zen, Netto kalveren matige aanvoer, vlugge handel, prijzen vast. Nuchtere kalveren ruime aanv'oer, vlugge handel cn prijzen constant. Schapen en lammeren zeer mati ge aanvoer, gedrukte handel, prijzen vast. Varkens ruinie aanvoer, stugge handel en onveranderde prijzen. ROTTERDAM. 11 Maart. Vlasmarkt. Aanvoer: 13.540 Kg. blauw, schoon f 0.951.15. 3900 Kg. wit Zeeuwsrh f 1—1.20. 5770 Kir. Hollandsrh Geel f 1—1-20. 500 Ke. dauwroot f 0.851 per Kg. De markt was heden kalm gestemd. Er was wel kooplust, doch door de hooge vraag prijzen ging de handel traag en hieven de prijzen onveranderd. Eenige partijen ble ven onverkocht. ROTTERDAM, 11 Maart. Fijne Zaden. Lijnzaad witbloem 11.—, blauw maanzaad 3537. ROTTERDAM. 11 Maart. Veemarkt. Aanvopr: Totaal 1958 stuks, t.w.r 739 vette runderen, 149 magere minde ren. 59 nuchtere kalveren, 308 srhapen en lammeren, 702 varkens, l big. Prijzen ner Kg.: vette koeien, le kw. 72—84 ct.. 2e kw. 5870 ct.. 3e kw. 46—56 ct.. vette ossen, le kw. 72—80 ct.. 2e kw. 58—70 ct.. 3e kw. 4656 ct.. vette kalveren, te kw. 125140 ct.. 2e kw. 105-120 ct.. ?.c kw. 90-100 et., varkens (levend gewicht) 62—61—50 ct.. scban^n 6053—43 ct.. lammeren 625552 ct. Prijzen per stuk: scha non f 3627—21. lamineren f 26—20—15. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer grooter. handel matig nrijxh. pr. koe 90 ct., nr. os 34 rt. Vette kalveren, nam oer iets kor'er pendel vlot. goed prijshoudend, prima 1.50. Scha pen en lammeren, aanvoer als vorige week, handel redelijk, nriizen voor zware ex. iets stijver, verder onveranderd. Varkens, aan voer ruimer, handel kalm. prijzen als vorige week.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5