TARZAN en de vuren van Tohr DE SCHAT ui de Ul&eüijn Dc Gym verjongd België trotseert booze buien Radioprogramma Bi SCHAGEN NIEUWE COMMANDANT LUCHTWACHT. Met ingang van gisteren is benoemd tot commandant van de Luchtwaoht alhier, dc sergeant-postcommandant J. W. A. M. Maas. De tegenwoordige postcomm&ndant ser geant G. Koning is uit deze functie onthe ven en benoemd tot ploegcommandant. ONDERHANDS VERKOCHT. Naar wij vernemen heeft de heer A. de Wit aan de Nes alhier zijn boerenwoning onderhands verkocht aan den heer A. Brc- mer, Avendorp, gein. Schagen. FEEST IN DE CAFé'S. Onze actieve zaalhouders hebben natuur lijk voor de Paaschtcntoonstelling weer groote plannen In café De Gouden Engel zal het weer zeer gezellig zijn, een goede band zorgt voor de stemming en kelder en keuken zijn ruim voorzien! Hotel Igesz heeft wegens enorm succes de Radio tone Swin gen» nogmaals geëngageerd. De phenomc- nalc trompetsoü van deze hand zijn een streeling van het oor van den échten jazz liefhebber. Het Noordh. Koffiehuis komt van zelfsprekend ook weer goed voor den dag. De geheele dag dansen hij de beroemde Jölly- band, een goed glaasje, en een lijn etentje, als steeds voor elck wat wils! VOOR FINLAND. De opkomst van de gisteravond in Theater Royal gehouden avond voor Finland, was te leurstellend. De consul \an Finland in Den Haag, de heer v. d. Vlugt, ving aan de treu- rigeomslHndigheden van Finland te schet sen. Finland, dat zich zoo verheugde op de Olympische Spelen, de groote vierjaarlijk- sche sportgebeurtenis. Verheugde ook, omdat andere landen de gelegenheid zouden heb ben mot Finland niet alleen op sportief maar ook op soriaal-economiseh en finnnticel ter rein kennis te maken. Het had gehoopt in het brandpunt der belangstelling te komen, het staat dat. maar niet zooals het had ge dacht. Spr. besprak vervolgens de rol van Finland als voorpost der West-Europoesche beschaving tegen het Pan Slavisme, schetste de opkomst van het land tusschen de meren, dat thuns als bolwerk staat tegen een ande re, de Russische wereld Door de eeuwen heen Is Finland het slagveld van Noord Europa geweest, doch daarnaast Is onder zes eenwen Zweedsch bewind het land cultureel geve- gen en toen het twintig jaar geleden zelf standig werd, heeft het deze cultuur, die tij delijk door de Russische overhecrsching was vertraagd, verder kunnen uitdragen. Spr. ging hier diep op in, behandelde de Finsche taal, dc afkomst, het ras enzM waaruit hij concludeerde, dat Finland geen enkel aan- knoopingspunt met Rusland heeft. Eener- zijds de Rus als slnafsche navolger, ander zijds de Fin als individualist, eerlijk, trouw, stijffhoofdig. Finland, het land van de my stiek. Rusland 't land de harde wer kelijkheid. Spr. ging de Finsche historie na, waaruit het nationaal bewustzijn is gegroeid. Uitvoerig behandelde spr. de jarenlangeo worsteling met Rusland, welke zijn einde vond in den heldhaftige» strijd van Manncr- heim en zijn vrijheidsscharen in 1918. In 1918 stond dc Finsche regeering voor een onmenschelijke taak, er was een enorme last aan huitenlandsche schul den. Echter in 1938 was de lei schoon, en stond Finland aan de spits van cultuur en beschaving, dank zij groote mannen en vrouwen als Sibolins Mahitlde Vrede, Knllio en anderen. In 1939 werd Fin land opnieuw in een oorlog gewikkeld, al weer greep Rusland in. Echter, de stoomwals van de Sovjets werd gestuit, en zooals mi- isfer Colijn zei: de geest is een machtige helper tegen de materie. Het Finsche volk wankelt niet, wanneer er thans te Moskou over vrede wordt onderhandeld,, weten de onderhandelaars, dat het geheele Finsche volk achter hen staat als strijders voor God en Vaderland! (Applaus.) Na deze boeiende rode was er een serie zeer interessante lichtbeelden, met tal van geografische en cultureele bijzonderheden van het thans zoo zwaar geteisterde land. Een smalfilm over Finland volgde op de (rij- FEUILLETON door MALCOLM HOWES 10. Toen werd de aandacht getrokken door een naderenden telegrambesteller op een fiets. Hy keek naar den naam van het Jacht, toen mevrouw Haxton tegen hem zei: Kom hier, jongen. Heb Je een telegram voor my? Zo sprak uitmuntend Fransch en de bode gaf haar de kleine, blauwe envelop. De dame liet haar face-a-main vallen en keek vlug naar het adres voor ze het hardop las: „Rlchard Royson, Engelsch jacht Aphro- dite, Marseille", kondigde ze aan. na een oogenblik stilte. Wie is Richard Royson?, ging ze voort, van mr. Fenshawe kykend naar den dichtst- byzynden scheepsofficier, die toevallig Royson zelf was. Het incident was zoo onverwacht, dat Dick kleurde en aarzelde. Toch zag hy geen reden, waarom hy zich niet bekend zou maken. Dit bericht is voor my bestemd, me vrouw. zei hy. Voor u? Maar mr. Fenshawe heeft juist gezegd, dat uw naam King is! Baron von Kerber gaf mjj dien naam, maar dat berustte op een misverstand. Myn naam is Royson. Wat vreemd! Wat byzondcr vreemd! Mevrouw Haxton reikte Dick het telegram over. E n hij was zich, gedurende één onge lukkig oogenblik bewust, dat Irene en kapi tein Stump en mr. Fenshawe alleen ln meer dere of mindere mate mrs. Haxton's meening deelden, ten opzichte van het byzonder vreemde feit. dat iemand onder een aangeno men naam zich aan boord van de Aphrodite bevond. kelijk lange) pauze en toen waa het wet houder Mr. Dr. Buiskool, die het sluitings- wooixi sprak van deze bijeenkomst, welke een grooterc belangstelling had verdiend. Vermelden wij nog dat B. en \V., enkele raadsleden en andere autoriteiten aanwe zig ware"n en dat propaganda-lectuur over het wérk van Finland werd verstrekt RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Febr. '40 werd aan het kantoor Schagen op spaarbankboekjes ingelegd f 36.67G.il, terugbetaald f 26.835.19. derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 9841.04. Het aantal nieuw uitgegeven boek jes bedroeg 30. ZUPE SCHAGERBRVG. Een buitengewoon geslaagde gym- nastiekuitvoering. Voor een stampvolle zaal gaf Zondagavond de plaatselijke gymnastiekvereeniging ,Ons Genoegen" directeur de heer K. Boot Jz. te Schoorl, haar non-stopuitvoering „Dat moet ie zien" in „Het Wapen van de Zij- pe". Hierbij verleende medewerking een afdeeling keurturners w.o. ook de kampi oen van Nederland, alsmede mej. G. de Bakker. Na don opmarsch, het presenteeren van het vereenigingsvaandel en het gezamen lijk zingen van het turnlied, opende de heer P. Vries, Voorzitter van O.G. met een welkomstwoord, meer in het bijzonder iot den nieuwen directeur, den heer Boot. Bur gemeester en Wethouders van Zijpe, de me dewerkenden mej. de Bakker en de keur turners. Hierna werd een aanvang gemaakt met het programma, dat niet minder dan 30 nummers omvatte en waarin, wat het eigen lijk turngedeelte betrof, vrije oefeningen, riiytmische oefeningen, oefeningen on of aan brug, paard en hoogrek elkaar afwis selden. Er werd buitengewoon correct en tot in de puntjes verzorgd turnen te zien gegeven en uit alles bleek, dat er onder be kwame leiding niet ernst en toewijding was geoefend, zoowel door dames, meisjes als kleuters. Alleraardigst was de kleuterles. Schitterend turnen werd te zien gegeven door <ie keurturners, waaronder de kampi oen Molenaar De hoogrek-oefeningen van deze turners bij voorbeeld warén meester stukjes van tuinkunst. Van de overige nummers mogen wij niet verzuimen te vermelden de nummers „Tin nen soldaten", Bloemenballet. Zigeunerbal let en Onderzeeballet en het buitengewoon aardige „De porseleinen etalage", dit laat ste uitgevoerd door de kleuters. Tusschen de nummers in was er op han dige wijze een plaatsje ingeruimd voor het amusementsgédeeltè, waaraan medewerk ten de dames G. de Bakker (zang) N. Kuit (zang), G. de Moor (accordeon) en de hoe ren J. Klinkert (zang) en C van Zoonen (zang en conference). Er was mooie zang. er waren komische momenten, in het kort: ook tijdens dit gedeelte heeft men zich uit stekend geamuseerd. De keurige decors en de schitterende ver lichting (verzorgd door de hoeren Kroon. Schoorl en De Graaf, Schagerbrug) droe gen er niet weinig toe bij het effect te ver- hoogen. Voor de muzikale begeleiding zorg de het gezelschap Kos van Oudkarspel. Hit was een turnavond, die ver boven het middelmatige uitstak en de Voorzitter waa stellig dc tolk der aanwezigen, toen hij in zijn slotwoord hartelijke dankwoor den sprak speciaal tot den heer Boot, voor de wijze waarop hij deze uitvoering tot een succes heeft weten te maken. Hij sprak hierbij dc hoop uit, dat de openluchtdag van den turnkring „Hollands Noorderkwar tier", welke dezen zomer in Schagerbrug wordt gehouden, een even succesrijk verloop zal hebben als deze eerste uitvoering onder leiding van den heer Boot. Spreker over handigde den lieer Boot als blijk van erken telijkheid een kistje sigaren en bood voorts mej. De Bakker bloemen aan. Voorts had den de heer Boot en de dames G. de Bak ker en S. Ligthart bloemen in ontvangst te nemen van de familie Kuiper (zaalhouders) Een gezellig bal besloot dezen eerste klas se turnavond. KOEDIJK ONGEVAL. Gisterochtend om half elf had hier een ongeval plaats De 68-jarige vrouw K. H. Hart wilde met de bus naar Alkmaar. Toen zij de bus zag aankomen, liep ze dwars over den weg, niet lettende dat er van de andere kant een luxe auto aankwam. Deze schepte haar op en smeet haar over den weg. Dc bus reed dadelijk door naar den dokter, die daardoor spoedig ter plaatse was. Hij oor deelde opname in het ziekenhuis noodzake lijk. Met de luxe auto van den heer J. Bos is zij naar het ziekenhuis vervoerd. Hier aangekomen, bleek dat het sleutelbeen en 2 rib!>en waren gebroken. De aanrijdende luxe auto van R. uit Heiloo bleek danig geha vend te zijn. HEERHUGOWAARD AAN HET WERK. Gisteren werden bij verschillende particu lieren een vijftigtal personerf in werkver ruiming te werk gesteld. JONGENSOORLOG. Dat jongens van de verschillende scholen het iviet altijd met elkaar eens zijn, onder vond de winkelier S. in deze gemeente. Toen eenige jongens van de Chr. school aan den Basserweg in het nauw gedreven door collega's van dc R.K. school aan den Hondenweg, een veilige wijkplaats op zijn erf zochten, werd het gevecht met steenen voortgezet. De jongens liepen hierbij geen verwondin gen op, doch twee etalageruiten moesten er het loodje hij leggen. Nu disputeeren de betrokken papa's, die de rekening thuis kregen, over de kwestie, wie het meest moet bloeden. SINT MAARTEN „PARADE." Wij hebben Zondagavond nogmaals het genoegen gehad om de nieuwe „Parade" der Bonte avondelub. alhier, te mogen be luisteren in café „de Tuinbouw". De opvoering van „Parade" was dit keer nog glansrijker, luchtiger en vlotter! CALLANTSOOG VELDWACHTER KOELEMEIJ ALS DIERENTEMMER. Gistermorgen surveilleerde onze gemeente veldwachter, de heer R. Koelemeij op de fiets langs den Duinweg. In de verte zag hij, toen hij zich ter hoogte van de boerderij van den heer Maats bevond, een hollend span paarden, gespannen voor een militairen vrachtwagen, naderen. Hij bedacht zich niet lang en gooide zijn rijwiel in rlc berm van den weg. Het bleek niet mogelijk het span zonder meer tot staan te brengen. De veld wachter holde dus achter den wagen aan, wist er op te komen, kroop naar voren, waar hij kans zal dc leidsels te pakken en 1 hollende stel tot staan te brengen. Een kranig stukje werk van onzen politic man! Onverzettelijk zal het zijn rech ten als souvereinen staat haJidha ten. Kolonel Requetté. de militaire kroniek schrijver van de „Vingtieme Siècle", wijst erop, dat België naar verhouding meer man nen onder de wapenen heeft dan Groot- Duitschland. Dit. zoo schrijft hij. bcteekent zware las ten voor een neutraal land. en door het feit, dat het deze aanvaardt, heeft het 't recht met onverzettelijkheid zijn rechten als souvereinen staat te doen gelden. Dc schrijver geeft uiting aan zijn overtuiging, dat België onder alle omstandigheden ziin levensrechten zal handhaven. Dit kan wel licht leiden tot aanvallen van slecht hu meur. zelfs tot vuistslagen op de tafel, doch het is een onmisbare voorwaarde voor den eerbied, zonder welke handhaving van den vrede onmogelijk is. WOENSDAG 18 MAART 1940. Hilversum I. 1875 en 414,4 m. VARA-Ult zending. 10.00—10.20 v.m. en 7.80—8.00 VPRO. 8.00 Berichten ANP, gramofooniu^ziek. 9.30 Keuken'praatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedryven. 11.30 Voor de vrouwen. 12 00 Gramofoonmuziek. 12.15 Orgelspel. door Edgar Rice Burroaghs 55. De boodschapper van Ahtea scheen onge duldig te zijn. „Jy Tarzan! Jy. Wong-man! Kom met Mungo mee. Ahtea wil met jullie praten!" bromde hy. O'Rourke schudde lang zaam het hoofd. ..Ik vind het verdacht, Tar zan. Misschien laat die duivelin je in een val lopen". „Integendeel", verklaarde Dr. Wong zacht, maar positief, ,,als ze een strik voor Tarzan wilde leggen, zou ze hem alleen bj] zich geroepen hebben. Kom, laten we met Mungo meegaan". De aapman wierp een snelle blik op den Chinese geleerde, maar het ger Laats Een Ierscht is aan schade de Hoi parma op hei leger i vestinj brak i daarop de bra tig te den hr Sr zicht van Dr. Wong was even strak als een masker. De ogen van Perry O'Rourke bleven enige tyd op het gezicht van Wong rusten. Hy vroeg zich verwonderd af. waarom Ahtea nu juist Dr. Wong had uitgekozen om Tarzan te vergezellen en de grote sterke Ier voelde iets van jaloezie tegenover den Oosterling. Tarzan liep onbevreesd naar de deur. Dr, Wong volgde met grote onverschilligheid. „We zyn klaar, Mungo!" verklaarde de aapman. De gele reus maakte de getraliede deur open en liet de beide mannen uit het vertrek. „Ik ben benieuwd of ze nog ooit terug zullen ko men", zuchtte Janette angstig. 12.45 Berichten ANP. gramofoonmuziek. I.00—1.45 VARA-orkest. 2.00 Handwerkles. 2.30 Zang, piano en gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 De Ramblers. 6.00 Rosian-orkest. 6.30 Lezing „De Kinderbyslagwet". 6.50 Rosian-orkest. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Koorzang. 7.30 Bybelvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-berichten, berichten ANP. 8.15 Programma gewyd aan Finland. 9.00 Radiotooneel. 9.30 Zaansch vrouwenkoor. 9.55 VARA-Varia. 10.00 VARA-orkest. 10.40 Medische vraagbaak. II.00 Berichten ANP. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum H. 801.5 m. NCRV-Ultzending. 6.807.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Schriftlezing, meditatie. 8.20 Gramofoonmuziek. (9.309.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. (12.3012.35 perich- ten ANP). HOOFDSTUK V. Miss Fenshawe zoekt een bondgenoot. Royson was niet in het minst van zyn stuk gebracht. Hy keek over mrs. Haxton heen en zei tegen den kapitein: Ik ben blij, dat de kwestie van myn waren naam ter sprake is gekomen. Wanneer baron von Kerber aan dek komt, zal ik hem vragen de zaak eens en voor al ln orde te maken. Precies, zei Stump, dat zou ik ook doen als ik jou was. Het eenige, dat van belang is, is waar onze hutten zyn, onderbrak mrs. Haxton's heldere, langzame stem hem. **reng de dames naar het achterschip, meneer Royson en laat ze hun kwartieren uitzoeken, beval Stump kort. Dick zou zwijgend gehoorzaamd hebben, als miss Fenshawe het niet gewcnscht had geacht, hem te hulp te komen. Mevrouw Hax ton's airs hadden haar gedurende de lange reis nogal geërgerd en ze zag geen reden, waarom die dame zoo direct Royson het leven zuur moest maken. We hebben niet zoo'n verschrikkelyke haast, om onze bagage te bergen, dat u niet eerst uw telegram kunt lezen, zei ze tegen Dick. Toen glimlachte ze Stump toe. Ik weet, dat u van plan bent, byna on- middeliyk te vertrekken, kapitein, en het ls mogeiyk, dat mynheer Royson een antwoord zal willen zenden, voordat we Marseille ver laten. U zult niet boos zyn. als hy één oogen blik wacht voor hy ons naar onze kajuit brengt Heelemaal niet, juffrouw, zei de schip per. Hy is tot uw dienst. Ik zal het zonder hem stellen makkelijk Stump was kwaad op Dick en aarzelde niet het te toonen. Ronde kerel, die hy was. had hy een hekel aan alles, wat op bedrog leek. Royson's opmerkelyke kennis op zeevaart kundig gebied, hadden hem om te beginnen al verbaasd, en dit goochelen met namen deed hem een geheim complot vermoeden, dat verband moest houden met den nachte lijken aanval op von Kerber! Maar de persoon, die het meest verbaasd was, dat Irene zich deed gelden, was mevrouw Haxton. Een krachtige houding van het meisje was een onaangename nieuwigheid. Een bevelende uitdrukking kwam in haar oogen, maar ze hield de woorden binnen, die een onbelangrijk voorval zouden veranderd hebben in een scherpe worsteling om de over hand. Telegrammen zyn soms gewichtige din gen. zei ze bedaard. En de besteller wacht ook nog. Dus scheurde Royson, door vele oogen aan gestaard, de „petit bleu" open en las den getypten inhoud. Deze was kort, maar ver bluffend: Keer liever terstond naar Engeland terug. Ik neem volle verantwoording voor advies op my en vrijwaar Je tegen verlies. Forbes. Hoe was de advocaat van zyn oom achter den naam van het ^Jacht en de haven van vertrek gekomen? En waarom was hy, een plichtsgetrouwe, oude rechtsgeleerde, niet alleen ongehoorzaam aan het strikte bevel van zyn cliënt om geen hulp of steun van welken aard ook te geven aan zyn opstandi- gen neef, maar nam hy bovendien geen no titie van Dick's eigen wenschen en nQemde hem Royson en niet King? De zaak eischte onmiddellyke beslissing! En Dick zond den telegrambesteller met een fooi weg. Er was geen antwood op dat tele gram! En v(jf minuten later was de Aphrodite op weg naar het Zuiden. Mevrouw Haxton, wier haast om haar ka juit te bezichtigen verdwenen was, werd door Irene vroolijk aangeroepen. Omdat ik u gevraagd heb te wachten, zult u nu de eerste keus hebben, zei ze. Ga voor. mr. Royson. Laat ons onze verblyf- plaats zien. Maar baron von Kerber kwam het dek op, een en al glimlach en het bleek hem duidelijk, dat een andere dan lichamelyke ongeschikt heid hem onzichtbaar had doen blyven tot het schip zyn reis was begonnen. Dick hoorde hem kalm vertellen, dat hem by zyn aan komst in Marseille een klein ongeval was overkomen. Gezéllig babbelend leidde hy de dames naar het achterschip. Midden in zyn conversatie zag hy, dat Dick hen vergezelde en hy vertelde hem tameiyk kortaf, dat zyn diensten niet vereischt wer den. Dus ging de tweede officier in geen aangename stemming naar het bovendek, waar de schipper grommend Tagg zyn mee ning te kennen gaf over het geheimzinnige voorval met het telegram. Er zouden mis schien bittere woorden gevallen zyn als de Aphrndlte het niet in haar hoofd had gekre gen om miss Fenshawe's voorbeeld te volgen en Dick te hulp te komen. Ofschoon het jacht op het eerste gezicht den indruk van een stoomboot maakte, was het als een schoener opgetuigd en gebouwd. Haar oorspronkelijke eigenaar'had de liefheb berij gehad om Jaren ln afgelegen deelen van de wereld en onbeschaafde landen rond te 12.45 Ensemble van der Horst en gram of oom muziek. 2.40 Gramofoonmuziek. 3.00 Christ. lectuur. 3.30 Rotterdamsch pianokwartet en gramm foonmuziek. 4.404.55 Gelukwenschen. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Causerie over de pachtwet. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.30 Taalles en technisch onderricht. 7.00 Berichten. 7.15 Voor postzegelverzamelaars. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten.. 8 15 Paaschwijdingsdienst. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Interview. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Revida-sextet en gramofoonmuziek. 11.25 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. In c openh Rome de pi gen v onder schen. Von gewei hebbe oorlog vraag tc ve: door zou v De steun afhan dat n den r Bover Paus heden gaan zoonl! hebbc gever dat c Vijf l spraa De waar bentr met naar zwerven, waar hy dikwijls geen kolen kon krygen en hij vertrouwde meer op zeilen dan op een machine. Maar Stump en zijn eerste officier en byna alle matrozen aan boord waren gewend aan stoom, hadden geen vertrouwen in de windvangers en zwoeren by hun machines. De schroef te helpen met een enkel zeil was goede zeemanskunst, maar de vuren in de machinekamer te dooven en geheel op zei len te vertrouwen, was het laatste, waaraan de kaptiein zou denken. Maar de Aphrodite gaf hem onmiddellijk een goede les. Terwyi Stump stond na te denken over den julsten vorm van een verpletterende opmerking tegen Royson, toonden het plotseling stil staan van de schroef en een onheilspellend licht rollen over den top van de volgende golf, dat de machines niet meer werkten. Stump brulde een vraag door de spreek buis. Het antwoord van den machinist hield de mededeeling in, dat er een mankement was; oorzaak onbekend. Nu is de plek buiten de haven van Mar seille een van de lastigste plaatsen in de Mid- dellandsche Zee voor een onklaar geraakt schip. Ofschoon de Golf van Lyon by'na geen getij kent, heeft ze sterke en verraderlyke stroomingen. De gesteldheid van het rots achtige kust. met de kleine eilandjes en on- derzee9che klippen, laat niet veel ruimte over totdat de vuurtoren, eenige mijlen van do kust gepasseerd is. Als Stump niet zoo woedend was geweest, zou hy natuurlijk gebruik hebben gemaakt van de zeilen om afdrijven te voorkomen* Maar hy zag purper van drift en kon zoo gauw de noodige bevelen niet vinden. Hy aarzelde, hoewel zyn mond geen oogen blik stilstond en Royson, die snel wist to denken om te handelen, nam de leiding. Hy gaf direct een reeks bevelen, snelde van den fokkemast naar den middenmaat en weef terug naar den boeg om te zorgen, dat de mannen aan de goede touwen trokken en de zeilen op de juiste wyze heschen en hij had de Aphordite onder zeil in minder dan twee minuten na het stilstaan van de schroef. Niet voordat ieder zeil bol stond en het jacht goed liep kwam 't by hem op, dat hy zich ver grepen had aan de prerogatieven van den ka pitein. Rood en buiten adem, niet alleen door de krachtsinspanning, maar ook door deze laatste gedachte, liep hy haastig de korte trap van het voordek naar de brug op. (Wordt vervolgd.) De prog en 4' élag mer men sche een de Blij) ger colli colp blad des T- heei Ger D dirc moi do dat ma! wa< een wai am kor blil .koi

Schager Courant | 1940 | | pagina 6