n L even e 1 veilingen GEESTELIJK Kunnen wij nog in zedelijke waarden gelooven Omgeving GRASLAND WORDT BOUWLAND Koop eerst een andere tandpasta GROENTEN Langendijker Steunmaatregelen slechts lapmiddelen! Dinsdag 19 Maart 1940 Tweede Wad door A S T O R Elk werkelijk geloof geeft den mcnsch kracht. Daarover zijn wij het vanzelfspre kend «iet elkander eens. Zelfs dat, wat in onze oogCn slechts dwaas bijgeloof is, kan hem. die 't bezit sterken en tot held maken. De godsdienstoorlogen leveren daarvoor een wel sterk sprekend bewijs. Duizenden hebben hun leven opgeofferd in de volle overtuiging, dat zij het deden voor de zaak van den God, dien zij dienden. En zien wij niet in onze dagen, hoe de waan te behooren tot een tot wereldover- heersching geroepen volk kan uitgroeien I tot een fanatiek geloof, dat den inensch geheel vervult en dat misschien in de na bije toekomst tot gruwelijke botsingen kan leiden? Daarom is het van buitengewoon groot belang door welk geloof wij bezield zijn en gedreven worden. Want onze geestelijke krachten kunnen zoowel tot verderf als tot Zegen zijn voor de wereld, waarin wij leven. Kunnen wij nog in z e d e 1 ij k e waarden gelooven? j Met pijnlijke noodzakelijkheid dringt de ze vraag zich in dezen tijd van steeds driester optreden van leugen en geweld en machtsbegeerte aan ons op. Laten wij beginnen met vast te stellen I Wat wij onder zedelijke waarden hebben te .verstaan. Onder zedelijke waarden vatten wij samen alles wat wij als menschelijke 'deugden erkennen. En menschelijke deug- i den zijn: eerlijkheid, rechtvaardigheid, i broederzin, gevoel van saamhoorighcid, be- j sef van verantwoordelijkheid tegenover den naaste. Ik zou nog meer deugden kunnen i noemen, maar meen met de genoemden te kunnen volstaan. Hoe staat het nu met de erkenning van J deze zedelijke waarden? Is dat nog een vraagt, denkt wellicht deze of gene lezer. Het is immers een uitgemaakte zaak. Ie dereen toch is er van overtuigd, dat deze waarden onaantastbaar zijn. Wie zou er aan kunnen twijfelen? En deze waardon worden daarom ook hoog gehouden in de wereld en met nadruk als het meest be- geerenswaardigc aangeprezen in 't gezin, in de school, in de kerk, in de vergaderzaal. Ja, dat is zoo. Maar wat leert ons de werkelijkheid? Aanvaardt de menschheid deze waarden? Gelóóft zij er in en laat zij deze waardon dus tot hun volle recht komen. wordt haar leven daardoor zooal niet geheel, dan toch grootendeels beheerscht? Ik erken gaarne, dat er vele goede men schen zijn in alle kringen der maatschap pij menschcn die er naar streven om zuiver te staan tegenover hun medcmonschen. Zij zijn waarheidslievend, ze zijn hulpvaardig, staan tot hulpbetoon altijd gereed. Bloeit niet de liefdadigheid, wemelt het niet on der ons van verccnigingen, die zich ten doel stellen om nooden te lenigen, om ge vallenen weer op te heffen, om misdadigers op het rechte pad het pad der deugd! terug te brengen? En kunnen wij niet op merken, hoe krachtig het gevoel van saamhoorigheid dikwijls tot uiting komt in steun, die verleend wordt aan vèr weg wonende menschcn, die in nood verkceren? Het zou in hooge mate onbillijk zijn voor deze waarheid de oogen te sluiten. En toch mogen wij hierbij één ding niet vergeten: al die gocde; brave menschen geven zich zelden of nooit rekenschap van het feit, dat onze practische, burgerlijke moraal de verloochening is van de hoogste zedelijke waarden. Want zij aan vaardt den cconomischen strijd als nor maal. Dit is geen aanklacht tegen een be paalde klasse. Dit is een aanklacht tegen ons allen. Er is cpnige zedelijke moed voor noodig om dit te erkennen. Het is een zeer algemeen verschijnsel, dat men met diepe verontwaaardiging en groote afkeer öpreekt over die machtigen der aarde, die met niets ontziende middelen en zelfs met gruwelijke wreedheid hun doel najagen. Wie denkt hier niet aan petrolcummngna- ten, aan kolcnbaronncn. aan de koningen der industrie, aan de bewapeningsmanncn, enz.? Wie denkt niet aan. hen, die door machtswellust zijn bezeten en droomen van wereldheerschappij?? Maar weest nu eens heel. héél eerlijk: Is er in u ook niet iets aanwezig van wat dozc menschen daemonisch voortdrijft? Zou een kolensjouwer, als hij er de kans toe kreeg, niet graag een kolen baron willen zijn? Zou de man achter zijn petroleum- karrctje niet met plezier en zonder ge wetensbezwaar oen petroleummagnaat wil len worden en diens handelsmanoeuvres overnemen? Zouden niet zeer velen diep in hun hart het verlangen hebben om op hun beurt Hitlertje of Mussolinitje te kunnen spelen? Macht geeft immers aan zien, eer, bcwierrookine. vlciereij en hoe weinigen zijn daartegen bestand! Niemand zal er aan denken om mii te gen te snreken. wanneer ik beweer dat h et streven van de overgroote meerderheid der menschen ee richt is op persoonlijke wel vaart. En dit is hun niet kwalijk te nemen, omdat do structuur 'Ier samenleving daar toe dwingt. Maar dit streven plaatst de menschen, ook de allerbesten. niet naast, maar tegenover elkaar. Ik ontving onlnncrs een brief uit Schaffen. Waarin het volgende voorkwam: „twee jon gens uit Fmnkriik maakten in den oorlog van 1014—'18 heel wat samen mede. zoodat zij als broeders samen te velde gingen en na den oorlog ook, nog erg aan elkaar ge hecht waren. Had men toen tot hen gezegd over een paar jaar kennen jullie elkander niet meer. nu dan hadden zij dat als een onmogelijkheid beschouwd Maar toch was dit zoo. want in het burgerleven stonden zij zoo ver van elkaar, de een fabrikant, de ander arbeider, zoodat het tegenstanders werden." Is dit niet de bevestiging van mijn be wering? Toch kunnen beide, fabrikant en arbeider, voortreffelijke menschen zijn. Maar dringt het dan nooit tot de men schen door dat het genoemde strcv cn-zclf in strijd is met de erkenning der hoogste zedelijke waarden? .Mijn waarde lezers, wij moeten het toch eindelijk eens aandurven het leven te zien zóó als het in werkelijkheid is. En dan moeten wij met schaamte belijden, dat er een geweictlge tegenstelling is tussrhen het leven en de waarachtig menschelijke mo raal. Wanneer dit niet liet geval ware. zou het onmogelijk zijn dat milliocnen men schen in de grootste ellende verkeeren in deze onuitputtelijk rijke samenleving. Dit enkele onloochenbare feit moest reeds vol doende zijn om ons te doen beseffen, dat er iets hapert aan de wijze, waarop de mensch-broeders tegenover elkander staan. Maar er is meer, oneindig veel meer juist in onzen tijd, dat ieder, die nog mcnsche- lijk kan gevoelen, tot nadenken moet bren gen. Leven wij niet in een wereld, waarin gespeeld wordt met menschcnlevens, waar in het geweld oppermachtig is, waarin het liegen tot systeem is geworden? Eén blik op het wereldtooneel kan ons hiervan dag aan dag overtuigen. Ik wil u bijzonderhe den besparen; ik wil u niet voeren naar bet oorlogsveld, noch naar de zee, waar de mijnen liggen; jk wil niet stilstaan bij al de redevoeringen, door de vertegenwoordi gers (de Hóógc vertegenwoordigers!) der oorlogvoerende Staten gehouden. Het is de volstrekte ontkenning van elke zedelijke waarde. En dit alles wordt geduld! Neen, erger, veel erger nog: dit alles heeft een sterk demoraliseerenden invloed. Wij zien de agressieve driften groeien. Wij zien haatgevoelens opleven, vijandschap te gen volken verscherpen, wraakgcdachten oj) komen. Wij zien hoe op noodlottige wijze bij tiepduizenden het vertrouwen op de wa penen van den geest plaats maakt voor vertrouwen op het brute wapengeweld. Het is of de barbaar in den mcnsch herleeft. Het geloof in de zedelijke waarden schijnt volkomen te versterven. Dat is de groote ramp van dezen tijd. Hebben die waarden afgedaan? Moeten wij al die menschcn, die sedert eeUwen van die waarden hebben getuigd, die er voor hebben geleden en gestreden beschouwen als dwaze utopisten? En be hoort de toekomst aan de geweldenaars, de leugenaars, de machtisbegeerigen? En zal dus de aarde moeten blijven het tooncel, waar de menschen strijden op leven en dood? Een oord van verbitterend lijden? Ik kan het niet gelooven! Niet omdat ik liet niet wil gelooven tegen beter weten in, maar omdat ik er zeer diep van overtuigd ben, dat in de geschiedenis der wordende menschheid zich een evolutieproces voltrekt Wij moeten leeren niet met jaren, maar met eeuwen te rekenen. En als wij dat doen, dan zien wij ondanks alles in die ge schiedenis een opwaartsche lijn. Zóó als de menschheid intellectueel op waarlijk ver bluffende wijze is vooruitgegaan, zóó zal zij ook genoodzaakt zijn zedelijk te groeien. Want dit staat voor mij vast: er moet een oogenblik komen, dat diezelfde mensch heid' komt tot het besef, dat het zóó niet langer kan voortgaan, als het leven, niet volkomen zinneloos zal worden: een oogen blik van bezinning bij het aanschouwen van de geestelijke verwoesting van dat wezen, hetwelk zich redelijk durft te noemen. En in dat oogenblik zal de mcnsch zich bewust worden van de zedelijke waarden, die alleen in staat zijn de wereld te red den en de aarde bewoonbaar te maken voor allen. Beschouwt dit nu niet als utopisme van In verband met een tekort aan plaatsruimte in .ons nummer van Zaterdag J.1. hebben wij het Geestelijk Leven van ASTOR tot het nummer van vandaag moeten verschuiven. mijn kant. Ik doe een beroep op wat in u. in allen in kiem aanwezig is. Want het zedelijk bewustzijn is er. In allen! Nie mand is ervan verstoken. De groote fout is echter dat men over de eischen van dit zedelijk bewustzijn- niet dóórdenkt en ge woonlijk niet doordenken duft, „Nood leert bidden" is een bekend woord, maar zou nood ook niet leeren denken? Hoe ineer wij het wagen te denkon, des te meer zullen wij beseffen, dat alleen het geloof in de zedelijke waarde redding kan brengen. En dit geloof, dat zoo door en door zedelijk is. zal de eenige kracht blijken, welke de menschheid kan voortstuwen naar hooger plan. ASTOB. Uit onze z IJPE ST. MAARTENSVLOTBRUG. HET HALVE DOZIJN VOL. Zondagmiddag speelde St. Maartensvlot- brug een competitiewedstrijd tegen Winkel II. Reeds 5 minuten na den aftrap wist de thuisclub haar eerste doelpunt tc boeken, dat door den midvoor Boontjes werd inge trapt, terwijl even voor de rust Winkel II de gelijkmaker scoorde. Ruststand 11. Daarna had de thuisclub de wind in liet voordeel en wisf Boontjes nog tweemaal te scoren, terwijl de.Leeuw, de rechtsback van Winkel en Manneveld den stand op G1* brachten. Een ruime overwinning voor onze jongens dus. HET GING ERIN ALS KOEK. Zaterdagavond heeft de afd. St. Maar tensbrug van den Ned. Bond van Arbei ders in het Landbouw-. Tuinbouw- en Zui velbedrijf in de zaal Homan, haar leden een intiemen feestavond aangeboden. Voorzitter, de heer Komen, heet de aan wezigen hartelijk welkom, en deelt mede. dat het aanvankelijk in de bedoeling had gelegen, den avond te vullen met eigen krachten, maar door onvoorziene omstan digheden kon dit noe niet gebeuren, maar zal nu op het 1-Meifeest geschieden. Voor ons traden op liet duo Rake uit de Zaan. met banjo- en guitanrclub en de conferencier-zanger Willv Semer. Na de opening werden door den conferen cier de te geven- nummers aangekondigd en werd liet eerste nummer ten toonee'o gebracht, n.1. een voordracht .in Zaansch dialect, die al spoedig de juiste stemming voor deze feestelijke bijeenkomst bracht; verder volgden levensliedjes, moppen en praatjes, terwijl wel liet hoogtepunt van den avond was het optreden van de banjo- en guitnarcluh, onder leiding van mev HOEWEL DAARTOE NIET VERPLICHT, GAAN VERSCHILLENDE BOEREN REEDS TOT HET SCHEUREN VAN GRASLAND OVER, TENEINDE ONS GRAAN AREAAL TE VERGROOTEN*. BOVENSTAANDE BIJ ZONDERE OPNAME WERD GEMAAKT IN „DE ZIJPE" IN DE BUURT VAN T LAND GOED „WILDRIJK". OP DEN ACHTER GROND ZIET MEN DE DUINEN VAN ST. MAARTENSZEE. ACHTER DEN PLOEG VLIEGT EEN ZWERM MEEUWEN, AZEND OP „VERSCHE" WORMEN Rita Leon. Dit was heel goed en verwierf danook een dankbaar aoplaus. Dat de mu ziek van deze club. welke geheel belange loos optrad, gewaardeerd werd. bewees wel hei feit, dat na afloop aan de leidster bloe men met linten werden aangeboden. Eenige revue-schetsen werden# nog' ten beste geeeven. welkt» de lach deed schate ren in de zaal. En hiermede kwam het pinde van een uitstekend programma. Tot slot een gezellig feesthal. BERGEN RAADSVERGADERING. In de Donderdagmiddag te houden raads vergadering zal de gemeen tebegrooting 1!)40 worden behandeld. Van de bezwaren der commissie van onderzoek noemen wij: gemeentebode op een jaarwedde f 1350.—, te lage presentiegelden leden stembureaus, te veel veldwachters, gemis van een red dingsvlot. wcnschelijkheid van doorbran den enkele straatlantaarns, te Inge raming voor gladheidbestrijding, noodzakelijke sub sidie voor Volksonderwijs, nu de kleuter school door militairen is bezet en elders onderwijs gegeven moet worden, noodza kelijke centrale verwarming ULO-school, verhooging post schoolvoeding. Een ge meentebode kan niet worden gemist, ant woorden B. en W.. de wedde wordt echter f 1235.Presentiegelden voor de stcm- bureauledou kunnen moeilijk verhoogd worden, vijf veldwachters in vasten dienst zijn noodzakelijk. Een reddingsvlot kan worden aangeschaft, doorbranden van som- en liefst de duurste die er is ien probeer daarna Ivorol. Dan neemt U waar hoe Ivorol in reinigend-, witmakend- en schuimend vei mogen alle andere verre overtreft. Tube 60, 40 en 23 ct. mige straatlantaarns gaat niet. omdat nieu we kaliellegtfing dan noodig is, de post gladheid wegen kan van f 315 op f 500 wor den gebracht, voor „Volksonderwijs" is geen geld meer beschikbaar, een begrooting der kosten voor Centrale verwarming kan worden opgemaakt, de post schoolvoeding zal nader worden bezien. LANGENDIJK GUNSTIG EN ONGUNSTIG. Tot nu toe mochten, behalve enkele tuin- bouwexportproducten, ook aardappelen in Engeland vrij worden ingevoerd. Voortaan zal de import van aardappelen slechts on- de licentie worden toegestaan, een maat regel. welke er op wijst, dat men er blijk baar in Groot-Hrittannië nog niet aan denkt, oen vrijen invoer van tuinbouwpro ducten toe te staan. Tegenover dit ongunstige bericht staat een meer gunstige, n.1. dat in de Icrfche Vrijstaat voortaan weer uien kunnen wor den ingevoerd met licenties, welke invoer tot nu toe practisch geheel was uitgesloten. KLEUTERSCHOLEN. Het Bestuur van de Kleuterscholen te Zuidscharwoude tracht voor en na belang stelling te wekken voor deze scholen Thans doet zij dit, door een tentoonstelling te houden van het werk der kinderen. Deze kan zeer nuttig zijn, al was het maar alleen om belanghebbende en belangstel lende ouders te overtuigen van de resul taten van het onderwijs, leerende en spe lende verkregen. ZIEKENHUISVERPLEGING. In de bestuursvergadering van de Ver. v. Ziekenhuisvcrpleging „Draagt Elkanders Lasten" werd als secretaris-penningmeester gekozen de lieer J. Kuiper, die tot dusver voorzitter was. In zijn plaats werd als voorzitter gekozen de heer K. Ooljers. Veilingbestuurders actief voor stellen Noordscharwoude en Broek voor Alg. Verg. Centraal Bureau aandringen op meer export het begin en het eind van loonende prijzen de prijzen van vroege aardappelen moeten langer gega randeerd worden accoord, zegt C. B., maar meer haken en oogen dan verondersteld wordt koop lust bevredigend gebrek aan transportmiddelen spelbreker roode kool ongeveer zelfde prijzen - hoogere verwacht - met gele kool gaat het niet naar wensch goed- kooper dan vorig jaar groote aanvoer weinig vervoer Doen- sche witte kool stationnaire prijzen opbrengst ook geringer dan in 1939 in Februari zeer veel afge zet uien liepen weer ip prijs ach teruit nep en drielingen zeer goedkoop peen ook lager bie ten idem aanvoer aardappels en prei. Dat de besturen der twee veilingen aan Langendijk steeds op de bres staan om in liet belang der tuinders werkzaam te zijn, evenals de besturen van de standsorgani saties, is bij ieder, die bet werken dier or ganisaties volgt, voldoende bekend. Uit der beschrijvingsbrief voor de Alg. Jaarvergn (lering van het Centraal Bureau van dr Tuinbouwveilingen in Nederland, blijkt dit ook nu weer. Van beide veilingen komen op dien beschrijvingsbrief voorstellen voor. die van een steeds actief zijn blijk geven. Zoo wil Noordscharwoude het C. B. opdra gen alle pogingen aan te wenden, om door middel van ruimeren export werkelijk loo nende prijzen voor de producten te verkrij- gen en bij niet voldoende slagen in deze eerste levensbehoefte voor den tuinbouw, met alle kracht te werken, voor zoodanige productiesteun en richtprijzen, dat loonen de prijzen verkregen kunnen worden. Meer malen hebben ook wij in onze overzichten op deze noodzakelijkheid gewezen en men kan niet anders verwachten dan instem ming door het Centraal Bestuur met dit \oorstel. Het wijst er echter in zijn prac-ad- vies op. dat voor den tuinbouw export pri mair blijft. „In de bevordering van den ex port ziet liet C B. dan ook zijn voornaamste taak. Het Bestuur vertrouwt, dat het geen tegenspraak zal ontmoeten, in dien het betoogt, dat alle steunmaat regelen slechts hulpmiddelen kun nen zijn om den tuinbouw voor on dergang te behoeden. Ze zijn iu de zen tijd absoluut noodzakelijk. Dit neemt echter niet weg. dat de tuin bouw als welvaartsbron het op den duur toch zal -moeten hebben van van den export. Daarop is de tuinbouw ingesteld, en dc beslis sende factor '.oor den terugkeer van de welvaart is. een voldoende export- mogelijkheid. Daarop zal het Cen traal Bureau dan ook in de toe komst zijn aandacht onverzwakt moeten blijven conccntreercn. Centraal Bureau en veiiingbestuur te 'oordscharwoude blijken het dus volkomen 'ons-te zijn, doch tussrhen het uiten van venschen en het vervullen daarvan liggen vaak moeilijkheden, die in dezen de alles beheerschendc vraag vormen. Dit kan ook gezegd worden met betrekking tot het voor stel van de Langendiiker Groentencentralc te Broek oo Langendijk, die wenscht, dat het Groepsbestuur er bij de Regeering op zal aandringen, dat de tijd, dat de vroege aardappelen onder garantie van de regee ring ter veiling aangevoerd kunnen worden, wordt verlengd van 13 Juli tot 31 Juli. De motivecring van dit voorstel is hij de le zers voldoende hekend en ook liet Bestuur van het Centraal Bureau blijkt volgens zijn prae-advies veel \an de argumenten \an Broek op Langendijk te onderschrijven. Het wijst er echter op. dat na 13 Juli de vroege aardappelen niet aan hun lot werden over gelaten. maar ook onder de steunregeling, zooals die ook voor andere producten geldt, kwamen le vallen. Over 1039 is voor dc in de tweede helft van Juli geveilde vroege aardappelen aan steun uitbetaald 73 cent per 100 K.C». bo- ven den vastgestelden richtprijs van f 3.50. Nu is voor 1940 weer dezelfde gedragslijn vastgesteld, zulks met het oog op het feit, dat op dien datum het oogsten «Ier vroege Eigenheimers, waarvoor een oogstvergun- ning aanwezig is, als regel moet worden vrijgegeven. Het C.B. wijst er op, dat de practijk bewees, dat de Eigenheimers profi leerden van de voor de vroege aardappelen vastgestelde garantieprijzen. Intusschèn verklaart het Bestuur zich bereid deze kwestie, „waaraan meer linken en oogen zitten dan de I..G.C. wellicht vermoedt, nog eens met de Ned. Groenten- en Fniit- centrale te hespreken en na te gaan. wat onder de omstandigheden, waarin wij ons bevinden, in dezen kan worden gedaan". Aan activiteit ontbreekt bet niet. doch niemand kan ijzer met banden breken. Dit is ook deze week weer wel aan dc veilin gen geldeken. Op sommige dagen was cr wel voldoende kooplust, doch de noodige spoorwagens ontbraken voor bet vervoer naar Duitschland. Op die wijze stapelen dc voorraden zicli op met het gevolg, dat de tuinders niet voor hun producten de prijzen maken, die onder normale omstan digheden te bedingen zijn. Over den gang van zaken met de roode kool was men maar matig tevreden. Wel werden de prijzen niet slechter, althans niet van beteekenis. doch men had wel hoogere prijzen verwacht. De tijd toch gaat zijn gang en daarmee gewichtsverlies en achteruitgang in kwaliteit, zoodat noodza kelijk eenige nrijsverhooeine moest plaats vinden. Voor de mee«t gewilde sorteering van de beste kwaliteit kon echter niet meer dan f 77,30. soms tot f 7.30 worden ge maakt. voor tweede soort f 66.30. som® stijgende tot f 6.30. Afwijkend goed werd voor ongeveer f 6 verkocht. Waren deze prijzen niet hoog. meer te wcnschcn lieten die van gele kool over. De aanvoer vin dit product is vaak belang rijk. Als dan 'e weinig wagens beschik baar zijn, wordt de verkochte kool niet in geladen en kan de tuinder op zijn centen wachten. Dat er op die wijze van geen prijsverhooging sprake kan ziin, is begrij pelijk. Ze wordt bijna alle verkocht voor f 4—4.20 voor dc eerste soort, en iets min der voor dc andere. Er wordt dit jaar ongeveer 30 pet. min der voor de gele kool gemaakt dan het vorige jaar Gelukkig is dit jaar de oogst wat heter geweest. Aangezien echter de exploi tatiekosten hooger zijn geworden, wordt de situatie er voor de tuinders niet heter op, want gemiddeld brengt de roode kool ook maar weinig meer op dan in 1939. Belangrijk was ook dc aanvoer van Deen- sche witte kool. Ook in dc vorige maand was er heel wat afgezet, n.1. rond 570 spoor wagens. I)e prijzen waren beter dan die voor de gele kool (Deensche witte kool is zwaarder),, doch, vergeleken met het vori ge jaar, brengt ze nu ongeveer 60 cent minder op. Al naar gelang van kwaliteit en grootte werd er f 3.80—1.10, somsf 4.20 voor betaald. Met den handel in uien loopt het tegen. Enkele weken geleden ging het zoo mooi; beste prijzen werden er toen besteed. Maar successievelijk ging het naar beneden, soms weer afgewisseld met een vleugje van opleving, die weer door een sterkere daling werd gevolgd. Deze week was het weer al heel slecht. Er zijn dagen geweest, dat maar zelden voor gele uien f 3 kon wor den gemaakt en dnt er veel voor f 2.50— 2.80 wegging. Overigens werd f 3 tot f 3.20 soms tot f 3.40 en f 3.50 betaald. Grove uien. die verschillende weken aanmerkelijk minder opbrachten dan gewone, konden nu dezelfde of soms nog iets hoogere prijzen bedingen. Nep en drielingen brachten f 1 1.30 op. Wc nrijzen van de neen lien«n nog iets ferng. De groote brachten f 1.802.10, soms iets meer op. Overigen* golden ze f 1.30 h f 1.70. Rieten deden liet ook niet besf_ De prijzen lagen tussrhen f 1.50 en f 2.70. al naar gelang van het gewicht. Aardappels kwamen er nog maar wei nig; Blauwe Eigenheimers en Bevelander*; brachten f 3— r(0 betaald.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5