Gratis Gratis Complex kleine woningen in uitzicht lezen!! Sproeien komen vroeg Predikbeurten Raad Bergen Het Bergerbosch moet natuur monument blijven. Scheeres en Boterhoek in vasten dienst. Gevarenklasse niet gewijzigd. De kermis gaat door. maar om 12 uur de oliebollentent dicht. Bergens Belang wilde geen vijf veldwachters. - Het raadhuis puilt uit van de ambtenaren. - Er komt nu een gemeentebode bij. Het Is geen pretje gast te zijn bij de Heide Maatschappij. De scholen nog niet vrij. E BEGROOTING AANGENOMEN. In «le gistermiddag gehouden gemeente raadsvergadering, welke werd gepresideerd loor den burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen, werden de notulen van 29 Febr. goedgekeurd. Aanwezig zijn alle leden. INGEKOMEN STUKKEN. Drie formeele ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het Uitbreidingsplan. De lieer Voüte (B. Bel.) stelt namens z'n 'ractie voor, dat B. en VV. met den eigenaar n onderhandeling treden tot behoud van iet bosch. Het Berger boseli noemt spr. een -natuurmonument, en dat dient te blijven behouden. De heer Voütc meent, dat het nu het mo ment is om tot overeenstemming te komen. )e betrokken eigenaren staan sympathiek cgenover het plan. De heer Hemelrijk wil deze onderhande lingen' graag steunen, indien er zeer veel Mogelijkheid bestaat op een kans van sla gen. De heer Den Das (S.I).A.P.) ondersteunt eveneens het voorstel van den heer Voüte. De wethouder zegt toe, deze onderhande lingen te zullen openen. Het College zal den laad hieromtrent nader inlichten. Politiedienaren in vasten dienst. Van den Commissaris der Koningni in N. lolland is bericht ingekomen, dat de politic- denaren Scheeres en Boterhoek, thans in tij- iel Ijken dienst, in vasten dienst zijn aange leid. Voor kennisgeving aangenomen. Gevarenklasse. De voorzitter deelt mede. dat de Minister reen termen aanwezig acht. Bergen in een ndere gevaren-klasse te plaatsen. De heer Voüte wijst erop, dat het Hoofd an den Luchtbeschermingsdienst is afge reden en dat men bezig is. den dienst gc- ïecl te reorganiseeren. Het lijkt spr. dus •eter nog even af te wachten. Aldus wordt besloten. Suppletoire begrooting. Een vijfde 6uppletoire bogroofing voor ui kapitaaldienst 1939 wordt vastgesteld. Eveneens wordt vastgesteld een 5e sup- letoire begrooting voor den gewonen i enst. VOORSTELLEN VAN B. en W. Voorschotten bijz. scholen. Op grond van de wettelijke voorschriften orden de voorschotten voor ULO-school. :ergor School vereeni ging, R.K. ULO-school astgesteld. Evenzoo die van de bijzondere cholcn voor gewoon en ULO-onderwijs. Bedrag per leerling. Het bedrag per leerling aan bolooning an vakonderwijzers van do openbare LO-school wordt bepaald op f 2.97. DE BEGROOTING. Aan de orde komt nu do begrooting KMO iet de begroot ingen der bedrijven, jaarvor- 'ngen en rekeningen van diverse vereeni- ingen. De voornaamste bezwaren van de omtmissie van onderzoek en het antwoord an B. en W. namen wij reeds eerder op. Algemoeno beschouwingen worden niet ohouden. Kermis of niet? Wethouder Macdonald wil thans van den laad een uitspraak hebben, of er dit jaar en kermis zal komen. Het gemeentelijk MTcin aan de Karei de Grootelaan is nu gebruik bij de militairen, doch B. en W. M»ben terrein gevonden aan do dr. van 'eltlaan, welk terrein dan gehuurd zal neten worden. De heer den Das (S.D.A.P.) is tegen de ermis in de tegenwoordige tijdsomstandig eden. De heer Dingerdis (R.K. Arb.) zou in «der geval de kermis zoo die er komt willen doen sluiten te middernacht. De heer de Jonge (V.D.) meent, dat het ros der burgerij vóór een kermis is. De heer Ellis (R.K.) wil meer vermakc- 'kheden. Besloten wordt do kermis te doen door- ann ón te doen eindigen om 's nachts 12 Leider distributiebedrijf. Do heer de Jonge vindt het onjuist, dat «n der hoofdambtenaren is aangesteld als uier rnn het distributiebedrijf. Spr. uit erover zijn teluerstclling. De persoon blijft er buiten. De voorzitter antwoordt, dat de functies elke hier verricht worden in nauw contact aan met de gemeente-administratie. Spr. •ist er op. dat nu het distributiebedrijf een druk bedrijf te. Mocht dit veranderen, an zouden B. en W. een anderen weg •oefen zoeken. De heer Hemelrijk: Bedoeld wordt door n heer de onJee de cumulatie der func- >os. De heer den Das sluit zich aan bij dp voorden van den heer de Jonge. Dn voorzitter zegt, dat het hier een ambt ehlt, hetwtdk een grootc routine vereischt. )«pvK»nm«nc van dezen tijdclijken anVb tcnaar is uit de omstandigheden gegroeid. De heer don Das: Aals het werk zich on verhoopt vengroot, zal toch moeten worden omgezien naar een andere kracht. De voorzitter: Zeker, dan moeten er an dere maatregelen worden getroffen. De voorzitter merkt nog op, dat ons van hoogcr hand is gezegd: „laat het zooals het nu is". Spr. wil evenwel gaarne deze materie in den kring brengen. Met losse dingen is een beslissing altijd ontzettend moeilijk. Bode Raadhuis. De heer Swaag (B. Bel.) is van oordeel, dat als er vijf veldwachters zijn, één van deze belast kan worden met het bodeschap van het Raadhuis, en er geen aparte bode behoeft te worden aangesteld. Spr. stelt voor die bode niet te benoemen. De voorzitter merkt op. dat de gemeen te sinds langen tijd vijf veldwachters heeft gehad. Wat het bodeschap betreft, is het de wensch van de secretarie een bode ter beschikking te hebben. De heer den Das hoopt, dat er nu een behoorlijke diensttijdregeling voor de poli tiedienaren zal komen. De heer Vrije (B. Bel.) wijst op de vele werkzaamheden welke deze bode zou moeten verrichten. Spr. wil liever spreken van een conciërge, daarvoor zou de heer Rozendaal volgens spr. buitengewoon ge schikt zijn. De kosten moeten worden gedrukt, ter wijl toch het doel wordt bereikt. Immers: de heer Rozendaal is alreeds belast met hef schoonhouden van het. gemeentehuis. Do heer den Das zegt, dat de man reeds is overbelast. De heer Schmidt (R.K.) wil een bode hebben die geen nevenfuncties heeft. De heer de Jonge is van oordeel, dat er hier geen volle taak is voor een b.ode. De heer Hemelrijk is het eens met den heer Schmidt. De heer Voüte gaat mede met de opvat ting van den heer de Jonge. De heer Dingerdis pleit voor de aanstel ling van een bode. De voorzitter is tegen een combinatie van schoolschoonmaker en bode en blijft er bij, dat B. en W. een bode zeer wen- scheliik achten. De lieer den Das zou iemand als bode benoemd willen zien die ook licht admini stratief werk ter secretarie kan verrrichten De secretaris, de heer Taapkcn, ant woordde dat een en ander ook de bedoeling is. De post wordt dan even aangehouden omdat de heer Dingerdis hieromtrent in comité gaarno nog ecnigc inlichtingen wenscht te geven. Presentiegeld leden stembureaus. De heer den Das wil het presentiegeld van de leden der stembureaus op 5.— gebracht zien. De voorzitter antwoordt, dat do bestaan de regeling nog steeds geldend is en Ged. Staten zullen voor één gemeente geen uit zondering maken. Politiepersoneel. De heer de Jonge is van oordeel, dat wij hier 5 gemeente- en 2 rijksveldwachters hebben. Dit aantal acht spr. zéér hoog. In Heiloo, dat grooter is, is maar één veld wachter. De voorzitter antwoordt, dat het niet op zijn weg ligt, over andere gemeenten te spreken. Er wordt op gewezen, dat er hier sinds 1937 vijf veldwachters zijn. Dc reorganisatie heeft dit aantal vereischt. Deze bezetting is absoluut noodig .wil men twee menschcn op straat hebben. Wat do rijksveldwacht betreft, daarmede is de gemeente steeds zéér gebaat geweest. De salaricering der gemeente-veldwachters is eenigszins verhoogd, omdat het dienst verband gewijzigd is, merkt spr. op. De heer Voüte meent, dat dc aanstelling dezer twee veldwachters in vasten dienst, vér strekkende consequenties heeft voor de toekomst. Spr. wijst in dit verband op de pcnsiocnsregeling. Wat betreft het aantal veldwachters (namelijk 5) wordt deze post in stemming gebracht en aangenomen met 7 stemmen voor en 4 tegen. Tegen stemden de heeren Vrije, de Jonge, Voüte en Swaug, alle B-belang. Het slachthuis. Wethouder Miltenburg zegt, dat bij het slachthuis uitbreiding van de darmwas- scherij dringend noodig is. Noodiger nog dan een koelinstallatie. Deze uitbreiding zou 2500.kosten, De heer Dingerdis hoopt toch, dat de Com missie voor het Slachthuis spoedig zal ko men met een voorstel een koelinstallatie te plaatsen. Wethouder Miltenburg antwoordt, dat een dergelijke installatie met het oog op de kos ten nog niet kan worden aangeschaft. Personeel Gemeentewerken. De heer Voüte heeft steeds een onaange naam gevoel als er over de jaarwedden van de Ambtenaren ter Secretarie gesproken wordt. Nu is hier weer een nieuwe functie geschapen, namelijk die van adjunct-opzich- ter-teekenaar en daarom dient er weer een verhooging te komen. De heer De Jonge vindt het salaris van dezen adj.-opzichter-teekcnaar zeker niet te hoog. I)e heer Voüte vindt ook een verhooging van 30 procent voor een tijdelijke kracht bij Gemeentewerken te hoog. De heer Hemelrijk is het hiermede niet eens. Deze ambtenaren zijn het salaris ten volle waard. In stemming wordt gebracht de post om het salaris vand en heer H&itama op f 1000 te brengen. Wordt aangenomen met 9 stem men voor en 2 tegen (de heeren Voüte en Swaag). De stemming wat betreft het salaris van den heer Van Zoonon, wijst uit,, dat alleen dc heer Voüte tegen is. Dc heer Van Zoonen krijgt dus een salaris van f1200 per jaar, met 4 jaarlijksche ver hoogingen van f 100.i Onderhoudswerken van wegen. De heer Den Das wenscht de onderhouds werken aan wegen niet in werkverschaffing zien uitgevoerd. De lieer Ellis sluit zich hierbij aan. Wethouder Macdonald wil een weinig soe pelheid betoond zien. We hebben steeds een buitengewone werkverschaffing in Bergen gehad en we dienen te zorgen, dat er geen tekort komt aan dergelijke objecten, aldus zegt spr. De heer Den Das zegtl ater dat in princl pe kan besloten worden de onderhoudswer ken aan wegen niet in werkverschaffing te doen uitvoeren. Spr. wijst er op, dat het geen pretje is bij de Heide Maatschappij te gast te gaan. Wethouder Macdonald kan aanvaarden, dat voor het volgende jaar met dc wenschen van den heer den Das rekening zal worden gehouden. Een voorstel om in de toekomst rekening te houden met de wenschen van den heer Den Das, wordt in stemming gebracht en aangenomen met 8 stemmen voor en 3 tegen. Tegen stemden de heeren: Vrije, Voute en Swaag (alle B.Bel.). Om ruim half zes gaat dan de Raad in comité, om de debatten over de begrooting voort te zetten. Om kwart voor acht komt nogmaals aan de orde de Aanstelling Gemeentebode. Gestemd wordt dan over de aanstelling van een gemeentebode op een salaris van f 1350.Dit voorstel werd aangenomen niet 7 stemmen voor en 4 tegen. Tegen stemden de heeren Vrije, Voüte en Swaag (B. Bel) en de Jong (V.D.). Wanneer komen de scholen vTij? De heer Den Das vraagt of binnen afzicn- baren tijd de scholen weer vrij zullen ko men? De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. eerst een bericht ontvingen dat de U.L.O. school vrij zou komen, doch sindsdien heeft men B. en W. medegedeeld, dat de gemeente wel licht een teleurstelling te wachten staat, ml. dat voorloopig de scholen niet vrij komen. De lieer Den Das wijst er op, dat het kleu teronderwijs in het gedrang komt. De voorzitter zegt geen kans te zien, een en ander anders te regelen. Terrein Tulnbouwcursus. De heer Voüte wijst er op, dat de Tuin- bouwcursus wordt gegeven op het land van den heer Macdonald en dat lijkt spr. onjuist. Dat gaat natuurlijk buiten* den heer Mac donald om. De heer Hemelrijk: Hij ziet er tenminste zóó geschrokken uit! De voorzitter zegt den heer Macdonald dank voor zijn welwillendheid dien grond af te staan. Het stichten van kleine woningen. De heer Den Das wil kleine woningen ge sticht zien. Het komt nu voor, dat menschen met kleine inkomens te veel woonruimte hebben. Als er nu kleine woningen worden gebouwd, komt er een opschuiving en dus ook meer woonruimte. Het zou goed zijn, hiernaar eens een on derzoek in te stellen. Dat behoeft nog niet te worden verwerkt in de begrooting van 1940. Een 10- of 15-tal woningen van de soort zoo als spr. zich die denkt, zou voldoende zijn. Het argument van onzekere tijden, welke dezen bouw onmogelijk zou maken, zooals B. en W. meenen, acht spr. niet steekhou dend. De heer Hemelrijk zegt, dat in de commis sie de vergelijking is gemaakt met „een hofje". Ik noem geen namen, omdat ik nie mand wil beleedigen, zegt spr. Spr. kan er niet zoo over oordeclen als den heer Den Das, doch voor kleine behoeftige gezinnen zouden, volgens spr. dergelijke kleine wo ningen 'n uitkomst zijn. Mochten B. en W. hiervoor niets voelen, dan kan ook het Bur gerlijk Armbestuur dergelijke woningen doen houwen. Wethouder Macdonald antwoordt, dat wij indertijd vrij veel moeite hebben gehad de bestaande woningen bezet te krijgen. De vraag is nu: moet dc gemeente thans weer kleinere woningen gaan houwen? De heer Schmidt zegt, dat de menschen. die te groote woningen hebben, 's zomers verhuren en dus toch nog goedkoop uit zijn. Tenminste zoo zijn er vele! Is het niet moge lijk, dat het B.A. het initiatief neemt? Het B.A heeft slechts drie woningen, welke ver aan den rand van het dorp staan. Wc kun nen best een complex van vijf dergelijke kleine woningen bouwen. Do heer Voüte: Dus toch een hofje. De heer Schmidt: Nee. geen hofje. Als in de steden dergelijke kleine woningen wor den gemaakt, zijn dat nog geen hofjes. De lieer Den Das is van oordeel, dat een en ander een gemeentelijke taak is en niet de taak van liet B.A. De heer Voüte meent, dut de meeste men schen in Bgrgen te veel woonruimte heliben, omdat ze op 's zomers verhuren zijn inge steld Het voorstel om tot den houw van dergelijke kleine woningen over te gaan. indien B. en W. daartoe het verzoek kregen, werd aangenomen met 6 stemmen voor en 5 tegen. Tegen stemden de heeren: Vrije. Swaag. Macdonald, Voüte (alle B. Bel.) en de Jonge V.D.). De behandeling der begrooting was hier mede afgeloopcn en werd met algemeeno stemmen aangenomen. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot dc voorzitter tegen negen uur de vergade ring. SCHAGEN MARKTO VERZICHT. Weinig vette koeien aangevoerd, maar deze raken om dezen tijd uit de hoeken. Handel was goed, maar zware beesten wa ren niet aangevoerd. Dat laat zich wel blij ken. overal is den laatsten tijd tentoonstel ling geweest. 38 ets. werd er dezen dag be steed. Aardig wat kalfkoeien aangevoerd, de han del was goed. tot f250. Frieschland was goed vertegenwoordigd, deze markt begint weer aardig op te leven. In gelde koeien ging het wel tot f 170 hoog ste noteering. Nog niet zoo'n drukken aan voer. Van pinken weinig te melden. De handel in nuchtere kalveren was goed, hoogste notcerjng bij de vorige week 12 min. der. nu tot f 12. Een nuchter kalf, dikbil werd verkocht door den handelaar H. Na- her, Oudesluis. voor f23, een mooie prijs. Oude vette schapen werden al heel duur verkocht, hoogste noteering f45, vluggen handel. Ovcrhoudcrs handel matig, notce- ring 12—20 gld. - Beste paarden aangevoerd. Paarden zijn zeer duur en met hooge prijzen van de hand gedaan. Dc hoogste notecring van vette varkens was 32 ct. Handel aan den kalmen kant. De handel in biggen en schrammen wel wat beter. Kippen en konijnen handel goed. Van daag waren hoegenaamd alle rubrieken weer aangevoerd, wel wat opleving. openbare verkooping. In het Noordhollandsch Koffiehuis van den heer J. Schenk vond gistermiddag om 12 uur de cindtoewijzing plaats van het pluimveebedrijf „De Nijverheid" aan de Dog gersvaart en Kortevliet te Koegras (gemeen te Den Helder), een en ander ten verzoeke van den heer P. de Beurs te Koegras. Perceel 1. wei- en bouwland, groot 3.31.00 H.A., was vorige week Donderdag ingezet op f 4775: perceel 2. gebouwen met wei- en bouwland, groot pl.m. 3.37.28 H.A.. op f7700, tezamen dus f 12475.Bij den gisteren ge houden afslag werd perceel 1 gemijnd op f 10. door den heer G. Jimmink te Koegra: en perceel 2 op f 110 door den heer KI. Stins te Anna Paulowna. Het geheel stond toen dus op f 12.595.—. Bij combinatie mijnde de heer Simon Delver, Jan Verfailleweg, Den Helder, op f950.—, zoodat deze dus kooper werd voor f 13545. ouderavond chr. school. Wij vernemen nog in aansluiting op ons verslag van gisteren, dat niej. Emmerik, on derwijzeres aan dc Chr. School alhier, op den ouderavond een lezing heeft gehouden, waarin zij aantoonde, dat men kinderen niet alleen moet lecren, maar ook leiden aan de voeten van Jezus. De heer Dc Pooter uit Kolhorn heeft even eens gesproken en wel over de taak der on derwijzers in ditl icht bezien en l>s. Visch van Kolhorn sloot dc avond met een passend woord. het voorjaar, koop tijdig een pol Sprutol. Bij alle Drogisten. HEERHVGOWAARD VEENHULZEN. VERHUURD. Bij de gehouden publieke verhuring van den Veenhuizerweg. van het grasgewas werd huurder de heer W. Mantel voor f34. Vorig jaar was de opbrengst f28. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. OOK DE WONINGBOUWVEREENIGING ALGEMEEN BELANG MOET IETS „DOEN". Gisteravond vergaderde de woningbouw- vereeniging „Algemeen Belang" in Concor- dia. Voorzitter de heer J. Kliffen, opende de vergadering met welkom to de aanwezigen, in het bijzonder tot de beide wethouders, de heeren Kooij cn Schrijver. Wat den toestand der ver. betreft, kon voorzitter geen opwekkende mededcelingcn doen. Het onderhoud der woningen kan van de daarvoor beschikbare f25 per woning en per jaar. niet goed gefinancierd worden, zoodat de onderhoudspost met ruim f 1500 ten achter is. Dientengevolge is de belang stelling van de zijde van huurder ook niet groot. In verband met den toestand der wonin gen heeft het bestuur pogingen aangewend om een rijksbijdrage tc krijgen voor verbe tering der woningen. Er is reeds een onderzoek ingesteld. Bij dit onderzoek is wel gebleken, dat de woningen der ver. niet tegen de particuliere woningen in dezelfde huurklassc op kunnen. Het bestuur hoopt, dat liet aangevraagde bedrag beschikbaar zal worden gesteld. Doordat de opzichter, de heer Oosterlee ziek is, is dc begrooting niet hcelemaal com pleet. De kosten der verbeteringen zullen van f4000 tot f4500 varieeren, blijkens een voorloopige raming. Dc ambtenaar die het onderzoek ingesteld heeft, meende, dat men nog iets verder moest gaan, waamicet het bestuur zich ook wel had kunnen verccni- gen. Wanneer deze verbeteringen aange bracht kunnen worden, zal men dc wonin gen zeer zeker beter kunnen verhuren. De rekening over het jaar 1939 sloot op een totaal van f6959.70. Het nadeelig slot is f 2923.80. De balans had tot eindcijfer f 129.673.72. De gebouwen en terreinen staan onder de activa opgenomen voor f 125.926.12, onder de passiva zijn de afschrijvingen met f21645.03 opgenomen. De balans vermeldt een onderhoudstekort van f 1575.77%. Rekening en balans werden aldus goed gekeurd en vastgesteld. Bij dc bestuursverkiezing werd de heer J. Keizer met algcmcene stem men herkozen. Aangezien het in de huizen vrij duister is en het aan den onderhoudstoestand niet ten goed komt, heeft het bestuur verzocht van dc hoornen aan dc Oosterstraat er om don ander één te rooien. Ook zal men vragen, de tuintjes voor de huizen met ligusterhaagjes af te scheiden. Wcth. Kooij deelde mede, dat tot het eerste reeds opdracht is gegeven. Weth, Schrijver betuigde dank voor dc hem verleende gastvrijheid. De heer Kooij zou gaarne spoed betracht zien bij de verbetering der woningen. Voorzitter zal hierover met den opzichter In contact treden. Daarna sluiting. OUDKARSPEL. EEN WELKOME 1RACTAT1E. Naar wij vernemen, heeft het Maat schappelijk Hulpbetoon alhier van het plaatselök crisiscocnité een licdrag van f 60 ontvangen, om hiervan aan de ar men een versnapering aan tc bicden. Het Zij, die zich thans op de Schager Courant abonneeren, ontvangen de no's tot 1 April a.s. Maatschappelijk Hulpbetoon heeft beslo ten. dit bedrag zoodanig aan te vullen, dat aan de armen een hoeveelheid vleesch en vet kan worden aangeboden. Dit zal een welkome tractatie zijn voor de Paasdi dagen. ZUIDSCHARWOUDE. TENTOONSTELLING. Alweer een tentoonstelling? Ja. maar nu niet van werkstukken, vervaardigd door volwassenen, doch van de kleinsten onder onze medeburgers, de leerlingen van de kleuterschool. Eon dergelijke tentoonstelling heeft ten doel, te laten zien, waartoe die kleintjes in leggen, teekenen, knippen en allerlei ander fröbelen zooal in staat zijn. In de kleuterschool te Zuidscharwoude was dit te zien. Velen zijn daar heen ge gaan en zij zullen soms wel wat versteld hebben gestaan over de bereikte resulta ten. De meeste moeders hebben er den tijd niet toe, zich met haar kinders bezig te houden voor onderwijs, ongerekend nog de overweging, dat maar een klein per centage de noodige geschooldheid bezit om dat onderwijs te geven. De kleuterschool voorziet in dit euvel. En we gelooven dat velen door liet tentoon gestelde tot de overtuiging zijn gekomen, dat de kleuter school in een behoefte voorziet. Er kunnen met April weer nieuwe leerlingen worden toegelaten, omdat een aantal der tegenwoor dige bezoekers met April naar de „groote" school gaan. We twijfelen niet, of dc open ge komen plaatsen zullen weer allen worden bezet. EEN KWART EEUW MACHINIST. Onder vele blijken van belangstelling heeft de heer B. Moolhuijzcn alhier den dag her dacht, waarop hij 25 jaar geleden als ma chinist in dienst trad aan het stoomgemaal van het Geestmicrambacht Oosterdijk. en Molengeerzen. De blijken van belangstelling gewerden hem-, niet alleen van de zijde van het Bestuur, van het G.A.. maar ook nog van tal van an- deze zijden. De hr. Moolhuijzcn had deze te danken aan de nauwgezetheid, waarmee hij zijn ambt vervult cn de kundigheid ter za ke van de verschillende problemen, waar voor hij in zijn vak ook vaak wordt gesteld. ZONDAG 24 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. P. H. Kapteijn. Collecte. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Heide. Barsingerhorn, vm. 10 uur, Ds. v. Bieruen. Kolhorn, nam. 2 uur, Ds. v. Biemen. Groet, voown. 10 uur, Ds. Boeke. Warmenhuizen, 's av. 7 uur, Ds. Boeke. Avondmaal. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Burgcrbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Wit kop. Bevestiging v. lidmaten. Na af loop H. Avondmaal. Coll. voor Fonds Noocll. Kerken en Personen. Oudesluis, Petten, Schagerbrug, geen dienst. Eenigenburg,* voorm. 10 uur, de heer H. Smit, van Enkhuizen. Huisduinen, voorm. 9 uur, Ds. v. Wichen. Julianadorp, wn. 10.30 uur, Ds. v. Wichen. Callantsoog. voorm. 10 uur. Ds. J. H. Kroes Dienst v. militairen en burgers. Aartswoud, 's av. 7 uur Ds. Baüdet. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. v. Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Nell. Heerhugowaard. nam. 2 uur. Ds. Nell. Bevestiging lidmaten. Extra collecte. Noordscharwoudc. s av. 7 uur, Ds. Nell. Zuidscharwoude. voorm. 10 uur, de heer C. A. Korndörfefr. Koedijk, s av. 7 uur, dc heer Korndórffer. Doopsgezinde Gemeente. Burgcrvlotbrug, voorin. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Avondmaal. Broek op Langendijk, voorm. 9.45 uur, Ds. Mr. J. A. Oostcibaan. Hiopolytushocf. vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Collecte. Diakenverkiezing. Geref. Kerk. Schagen. voorm. 9.30 uur, Cand. Wamstee- ker, hulpprediker. Nam. 5 uur. Cand, Wamsteckcr. hulppre diker, laatste maal wegens vertrek naar Blokzijl. Kolhorn. voorm. 9.30 uur, Ds. Visch. Nam. 2.30 uur. Ds. Visch. Evangelisatie. Breezand. voorm. 10 uur, dc lieer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Schagcrbrue. Bijecnk Chr. Jongemannen- vereen. Dinsdagavond 7-30 uur in het Evane"iisa';pgoboi"v a.d. Grontesloot. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer C. F. Bijlsma. van" Den Helder. 's Av. 7 uur, dc heer Jb. Bijlsma, van Den Helder. Vrij Evannelische Gemeente. Alkmaar, in de Unie, Koorstraat, voorm. 10.15 uur en s av. 7 uur. Ds. Ruijs.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6