TARZAN Ruigje en de vuren van Thor 4 5 8 9 fiedlt ionq&ni en meilied! Als ik dit schryf, ben ik al zo'n beetje in «en Paasstemming. Helaas... het is buiten nog allesbehalve warm en de zon blijft maar weg. Iedere dag zit ik naar hem uit te kij ken, maar iedere dag speelt hij maar ver stoppertje met die zware grijze wolken. Nee, als het niet vlug verandert hebben we een zonloze Paas. En dat is toch eigenlijk je-ware niet. Maar... hoe dan ook, jullie hebben vacan- tie. De meesten 10 dagen. Alsjeblieft, dat boft maar. Ik moet het met een dag of twee en een half doen. Als je nog op school bent bof je toch maar met die vacanties. Dat ga je later, als je van school af bent, pas waar deren. Nu. jongens en meisjes, ik zal eerst maar vertellen, wie het boek gewonnen heeft. De gelukkige is: PIET VIS, St. Maartensvlotbrug. En nu de briefjes: Mijnie de Jongh, Kolhorn. Nee, hoe dat met die brief van jou zit Mijntje, dat begrijp ik niet. Ik heb hem niet gezien. Maar of hij weggeraakt is... dat zou ik ook niet graag durven beweren. Enfin, in ieder geval heb je het boek gewonnen en dat is tenminste een fijne pleister op de wonde! Wat jij! Hoe maakt opoe het? Is ze nog ziek? Wens haar maar beterschap van me. Dag Mijnie! Fietje Bakker, Julianadorp. Zo doe jij ook mee met de uitvoering, waarmee Lena de Boorder ook meedoet. Wat leuk, zeg. Ik zou er best eens bij willen zijn. Ga je met 1 April over naar de vijfde klas? Wat schiet dat al op. Nog een jaar en je schooltijd zit er op. En je zult eens zien hoe jammer je dat dan vindt. Krijg ik nu weer regelmatig brieven van je Fietje? Henk de Roo, Wieringermeer. Dat was een kleine brief Henk. Wat je schreef over de sneeuw is zo: we zaten ineens weer in de barre winter. Maar nu zal het dan toch wel afgelopen zijn, hoop ik. Jan Mekken, Schagen. Dat gedichtje, wat jij zelf gemaakt hebt Jan, vind ik heel mooi, Dat heb je knap gedaan. Ik neem het hieronder over. Daar is het: DE LENTE KOMT! Dé dooi is ingetreden, Na al dat koude weer, Vele vogels leden, Maar treuren nu niet meer. De sneeuw is nu verdwenen Van bomen, veld en wei, En al het ijs gaat henen, Dusschaatsen is voorbij! Met zware, dikke jassen Liep men toen op de straat, Met handen in de tassen En pimpelpaars gelaat! „Het heeft weer hard gevroren," Zei telkens iedereen, Met doeken om de oren Liep hij dan vlug weer heen. Maar nu komt gauw de lente weer, Met held're zonneschijn, En w' hopen dat geen enk'le keer Het zo fel koud zal zijn. Tinie Halman, Schagen. Ja, de mensen Zeggen dat, als je een koude winter hebt gehad, je een warme zomer krijgt. Nu, daar hoop ik ook op, want ik heb een heleboel kou geleden van de winter en hoop me straks lekker in de zon te stoven. En jij...? Henny Wierlng, Schagerbrug. Nu ver gis je je, Henny. Ik wil die tekening van jou juist w e 1 graag hebben. En je zult me een groot plezier doen haar toch maar te tekenen en naar me op te zenden. Want weliswaar bezit ik nu een hele ver zameling tekeningen van m'n vrienden en vriendinnen, doch dat betekent niet, dat ik er daarom geen meer wil hebben. Dus HennyKrijg ik haar nog? Piet Schroevers, Schagen. Jan Muntje- werf kan meedoen Piet, zeg het hem maar. En wat jammer dat ik de tekening van Wim de Jongh niet krijg. Probeert het nog eens by hem Piet. Die tekening van jou vind ik mooi. Dat heb je keurig gekleurd Piet. M'n compli ment hoor. Wat is op school je cijfer voor tekenen Annie Honig, Schagen. Annie, jij mag met de club meedoen hoor. En volgende week verwacht ik al je eerste brief. Zullen we goeie vrienden worden? Ik denk het wel! Arie Speur, Schagen. Nee Arie, ik heb niet naar HollandBelgië geluisterd. Ik zat toen in de trein. Maar ik heb gehoord, dat er niet veel aan was, 71... ik schaam me over die Hollanders! Janny Speur, Schagen. Hoe was de bonte middag van juffrouw Tiddens? Vast en zeker leuk! In de sneeuw spelen is wel fijn, maar ik vermoed dat jullie er nu zo langzamerhand wel genoeg van gekregen zult hebben. Nietwaar? Tieny de Vet, Schagen. Tieny, jij mag meedoen met ons hoor. Ik vind het geweldig leuk een briefje van je te ontvangen. Je schrijft dat je nog niet best met de pen kunt omgaan... nu, ik heb er zo'n idee van, dat dat best mee zal vallen. Dag! Piet de Vet, Schagen. Leuk dat je zusje mee gaat doen Piet. Daar heb jij zeker voor gezorgd, hè? En als er na eens een taart ge wonnen wordt? Doen jullie dan samen...?? Ik wens je een fijne Paasvacantie Piet! ge niet er maar van!! Tieta van de Cappelle, Schagen. Texel ik heel erg goed. Ik ben er vaak geweest. In de zomer is het er kostelijk met die prachtige duinen en duizende vogels. Ik kan me voorstellen dat je er graag heengaat. Ik dank je hartelijk voor je goede Paaswensen en... wederkerig hoor. Ook namens m'n vrouw. Dag Tiets! Jack van de Cappelle, Schagen. Weer zo'n gezellige brief van Jack. Ik ben altijd weer blij als ik er een van hem ontvang. Die kan schrijven- als een... ja, als een journa list! Van voetballen houd ik wel. maar niet van die tamme partijtjes zoals Zondag in de radio verteld werd. Dat leek naar niets. Om te huilen Jack! Ook jij bedankt voor je vele. góede wensen. Tot na Pasen! Trijnie van Loenen, Noordscharwoude. O... o... o... ik heb Trijnie in geen drie we ken een antwoord gegeven. Ik zou haast zeggen: het is onmogelijk. Maar dan zou Trijnie jokken en dat geloof ik helemaal niet. Dus vriendin, we moeten maar aanne men dat er een akelig misverstand in het spel is, waarvan we hopen, dat het niet meer zal voorkomen. Piet en Trijntje de Boorder. Afgespro ken Piet en Trijntje... volgende week weer een dikke brief. Maar... woord houden hoor! Fijne Paasdagen gewenst. Trjjnl Kant en AU Kant, Julianadorp. Ik vind het aardig als ik ook zo af en toe van jullie een brief ontvang Tryni en Ali. Maar... als er geen tijd voor is. dan hoeft het natuurlijk niet. Dat spreekt vanzelf. Dat je vader in dienst was, wist ik niet. Komt hij met de Paas thuis Klaas Rol, Schagen. Inwrijven met sneeuw... dat is een fijn werkje klaas, en sneeuwballen gooien nog fijner. Daar kan ik van meepraten. Dicht by me wonen een paar jongens en die hebben me vorige week op een verschrikkelijke manier ingesmeerd. Ik liep 3 dagen met rooie wangen rond...! Teo Kootstra, Oudehorne. De uitvoe ring van „De Wondersteen", waarin je zusje meespeelde is vast wel mooi geweest. Vraag eens of je zusje mij daar een briefje over wilt schrijven. Ze doet het vast als jij het vraagt. Of jouw moeder mij kent...? Mis schien... misschien... Doe haar in ieder geval m'n hartelijke groeten! Geri Kuiper, Moerbeek. Hoe gaat het Geri, is de keelpijn al weer wat minder. Dat is een ellendige pijn. Ik heb l.et ook wel eens, en het lijkt wel, of je juist dan steeds maar slikken wil. Wat bofte jij met het boek, hè? Nu. het was je gegund, hoor! Dag! Plet Vis, St. Maartensvlotbrug. Wat leuk Piet, dat jtf naar Oudehorne gaat. waar onze vriend Teo Kootstra woont. Je moet vast even by hem aanlopen. Dan kun je zien wie de prijs gewonnen heeft en hem meteen de groeten van my overbrengen. Krijg ik een mooi verslag van je reis vol gende week Piet? Marletje, Fop en Klazien Erik», St. Maar tensvlotbrug. Al weer nieuwe vrienden. Nu, hoe meer hoe liever. De „Ijsbeer" in het kanaal heb ik ook gezien. Wat een sterk schip hè, dat hij al het ys als koek doorsneed. Daar zit dan ook een geweldige machine in. Tot volgende week! Tea Breebaart, St. Maarten. Veel ple zier in Alkmaar Tea, maar dat zal wel ge beuren ook, denk ik. Was de gymuitvoenng leuk? Ik heb gehoord van wel. Ik had er wel eens bij willen zijn? Zouden we elkaar herkend hebben...?? Dag Tea!! Trien Tijsen, Anna Paulowna. Och, wat een verdriet in de biggenfamilie. Een van de 9 was van de week ziek en is nu dood. Twee andere zyn nu ook ziek geworden. Ik hoop, dat die rozige knorders blijven leVen. Trien. Houdt -je me op de hoogte? Bep Tijsen, Anna Paulowna. Hoe maakt Kees het Bep? Wat is het toch akelig als je ziek thuisligt. Ik hoop maar dat hy weer spoedig naar school zal kunnen gaan. Wat die oplossing van jou betreft... dat is me een ware puzzle. Ik kan het echter helaas niet onderzoeken, maar het zal niet meer gebeuren. Dat verzeker ik je. Fijne Paas dagen Bep en Kees ook. Geri Dekker, Schagerbrug. M'n vrouw maakt het gelukikg goed in het sanatorium Gert, maar... het duurt nog een flinke tyd, voordat ze weer by me is. Met de Paas dagen ga ik naar haar toe in Santpoort. Zondag en Maandag. Dat vinden we allebei fijn. Als het weer nu maar wat vriendelijk is, hebben wjj nog heerlijke Paasdagen. Wim Schroevers, Schagen. Ja, die Schager Paastentoonstelling was weer iets bijzonders. Wat is dat toch altyd weer een leuke dag. En wat een drukte hè. Geweldig! Ik heb nog naar je uitgezien Wim, maar je niet kunnen ontdekken. Ken je me? Coba Blom, Petten. Ik hoop dat jij nog voor het Paasfeest beter bent Coba. Dat hoop ik werkelijk, want ziek zijn is lang niet leuk. Heb je evengoed toch nog zin om iedere week een briefje te schryven? Dat vind ik aardig van je! Gerrit Blom, Petten. Jouw tekening en die van Coba heb ik gevonden. Wat hebben jullie dat mooi gedaan. Jullie hebben zeker wel hoge cijfers voor tekenen op je rapport. Is het niet zo? Lena de Boorder, Julianadorp. Zo brievenschrijfster, was je daar. Ik dacht al dat je, nu je van my vorige maal geen brief ontvangen had, nu mij ook niet zou schrij ven. Maar gelukkig, ik merk dat je me nog geen kwaad hart toedraagt. Dag Lena, pret tig Paasfeest, Gerrlt v. d. Sluys, St. Maartennvlotbnig. Nou, dat was een beste verjaardag Gerrit. Was het een mooi Indianenboek? Was het een van Karl May of van Cooper? Dat moet je maar eens even schrijven. En de druk- doos, je moet me eens een druk-proef ervan sturen. Jongens en meisjes, ik ben er door. Alle briefjes heb ik afgehandeld, zodat niemand te klagen heeft. Jullie nogmaals een fijne Paasvacantie toewensend, eindig ik. KindeWJUend Oplossing raadsel vorige week Simon, citer, haver, Evert, enkel, paars, slang, ratel, arend, meeuw, parel. Scheepsramp. door Wil Bokhorst. Kleine Sonja, die in de eerste klas van de grote school zat, was geweldig, trots, dat zij nu elke morgen zelf melk kon halen, iets dat moeder tot nu toe altyd gedaan had. Sonja was nu altyd nummero één, die het huis uitging. De vorige r.acht had het geregend, van daar dat de straten 's morgens nog vol plas sen stonden. Voorzichtig liep Sonja door de tuin, om haar jurk niet vuil te maken. Vlug deed ze het tuinhek open en wilde naar de overkant lopen, waar d? melkwinkel was. „Och", zei Sonja hardop. Voor het hekje, in elkaar gedoken, zat een jong hondje, dat het meisje met treurige ogen aankeek Son ja zag dat het vel van 't beestje kletsnat was en het dier trilde van de kou. O, en zijn rechter voorpootje bloedde. Sonja had een medelijdend hart en hield veel van dieren. Ze hield het tuinhek wijd open en lokte de hond: „Kom hondje, kom!" En jawel, het jonge beest hinkte op drie poten achter haar het huis binnen. „Moeder, moeder! er zat een hondje voor de deur, hij is nat en heeft 't koud en zijn ene poot bloedt! Zeker in de regen ge beurd. Hij mag toch hier blijven hè, en U verbindt zijn poot toch en geeft hem wat te eten?!" riep Sonja in één adem door. Moeder keek naar het jonge hondje, dat sidderend in de deuropening stond. „Het arme beest is zeker verdwaald. Hij weet niet meer waar hy naar toe moet. We zul len hem houden en verplegen, tot de eige naar verschijnt. Vader zal direct een adver tentie in de krant moeten zetten" zei moe der. Daarop legde moeder een oud stuk deken voor de kachel en het liondje ging er da delijk op liggen. Zijn kopje hing nog treu rig naar beneden, toen Sonja naar school ging. Sonja was er die dag niet bij, hoewel ze anders graag naar school ging en goed op lette. Ze dacht steeds maar aan het hondje, of het zich al een beetje beter voelde en of het al zou kunnen lopen met zijn zieke poot. j Wat was Sonja blij toen ze het hondje nog thuis vond. Het beest kwam haar zeifs uit de keuken tegemoet gehuppeld en dacht er niet aan, op het dekentje te gaan liggen. Kij draaide aldoor maar om Sonja heen en kwispelde vrolijk als het meisje hem aaide. „O moeder, hij weet precies dat ik hem hier gebracht heb!" riep Sonja verheugd uit. En de volgende uren werden het meis je en de hond dikke vrienden. Het kostte moeder vandaag moeite om Sonja er toe te brengen haar huiswerk te maken. Sonja was een beetje bang. Ieder ogenblik zouden Goede oplossingen ontvangen vant Lena de B., Julianadorp: Gerrit v. d. S., Marietje E., Piet V., St. Maartensvlotbrug: Bep en Trien T., Anna Paulowna: Coba en Gerrit B., Petten: Piet en Trijntje de B. en Tryni v. L.. N.-Scharwoude; Mijnie de J., Kolhorn: Henk de B., Wieringermeer; Hen- nié W., Schagerbrug: Fietje B.. Julianadorp: Tinie H.. N.-Scharwoude; Piet S., Trijnie K., Julianadorp: Teo K.. Oudehorn; Geri D., Schagerbrug: Geri K.. Moerbeek: Dick B., Wim S.. Klaas R., Tiets en Jack v. d. C., Piet en Tieny de V., Annie H., Jannie en Ari S. te Schagen. foudiiuMwAdiuiadtel 1 |2 13 1 8 1 10 R11 12 i 13 H14 161 B Horizontaal. 10. Lichaamsdeel. 1. Duw, stoot. 11. Telwoord. 4. Hevig, scherp. 12. Telwoord. 7. Familielid. 13. Vlaktemaat. 8. Groet. 14. Deel van korenhalm. 9. Jong dier. 16. Stad in Duitsland. Verticaal. 1. Ingedijkt land. 2. Als 7 horizontaal. 3. Aardvrucht (najaars-radysl. 4. Muziekcorps v. koper-instrum. 5. Plaats in Gelderland. 6. Smakelyk. 15. Spil. ze het hondje kunnen halen. O, wat haar betreft, zou er nooit iemand komen, ze hield nu al v^el van het beest. Op de advertentie kwam werkelijk nie mand. Een van de buren meende een zwer ver met zo'n soort hond gezien te hebben. „Moeder, vader, we houden hem toch als niemand hem komt halen? Ik wil 't zo graag", bedelde Sonja. Wat konden vader en moeder anders doen dan de wens van hun dochtertje ver vullen? Ze vonden het hondje zelf heel leuk. Zo bleef de bond, die na een week weer helemaal beter was, in huis en Sonja was heel trots op „haar" hond. „Nu moet hy een naam hebben, we kun nen toch niet altijd „hondje" roepen" vond Sonja. „Nu laten we hem „Ruigje" noemen", zei moeder, „naar zyn ruige vel. Dat vond Sonja een uitstekend idee. Ze bpnd Ruigje een rode strik om zyn hals en vond hem nu nog mooier dan eerst. Sonja en Ruigje werden onafscheidelijke vrienden. Je zag die twee voortaan altijd samen. Meestal waren ze in de tuin aan het stoeien. Maar Ruigje werd ook een echte bescher mer! Niemand mocht aan het meisje ko men. Pas als Sonja riep: „Ruigje, zoet zyn!" hield hij op met grommen en moch ten ze Sonja een hand geven en met haar spreken. Heus, Sonja's ouders hadden er geen spijt van dat ze de hond gehouden hadden. Een keer had Ruigje zelfs het leven van hun dochtertje gered. Dat was in het voorjaar, S toen Sonja met haar pop aan de beek speel de. Natuurlyk ontbrak Ruigje ook niet. Plotseling kwam Sonja te dicht bij het wa ter. gleed uit en viel in 't water. Ruigje bedacht zich niet lang, maar sprong zijn meesteres achterna, hapte in een stuk van haar rok en zwom zo met z'n voor hem zware last naar de kant. Intus sen hadden een paar mensen het ongeluk al gezien en hielpen Ruigje en zijn last aan de kant. Het beest sprong blaffend om het drijfnatte kind heen. Sonja stond op en zo nat als ze was. druk te ze de hond tegen zich aan en gaf hem allerlei liefnaampjes. Toen liep ze hard naar huis, Ruigje blaffend voorop. En de beloning die Ruigje kreeg was wel zo. dat zijn hondenmaag een heerlijke dag had! De fietswedstrijd Gcr had een nieuwe fiets gekregen. Een prachtige fiets. Hij was mooi gelakt, hij glansde in de zon, de banden waren wit., kortom Ger's fiets had alle kentekenen van een nieuwe fiets. Natuurlijk is het uiterlijk van een fiets niet het voornaamste. En Ger wilde bewij zen, dat zijn fiets er niet alleen mooi uit zag, maar ook goed rijder, kon. Donderdagmiddag zou er een fietswed strijd zijn. Ger zou tegen Henk, Erik, Jo en Lou ryden. De deelnemers aan de wedstrijd oefenden zich dagen lang. Hun fietsen wer den opgeknapt, de remmen nagekeken kortom de voorbereidingen waren in volle gang. Eindelijk was het Donderdag. Er waren natuurlijk ook heel wat jongens, die keken. Ze stonden met elkaar te praten. Tot nu toe was Lou altyd de beste renner geweest cn de meeste verwachtten wel dat hij zou winnen. Toen Ger dat hoorde, lachte hij honend. „Wat! met die oude rammelkast moet hij winnen? Haha, laat me niet lachen. Wil hij met die oude kast tegen mij op kunnen? Kijk mijn nieuwe fiets eens!" De jongens keken elkaar aan. Ze vonden Ger nogal verwaand. Ze dachten aan Lou, die zo aardig en bescheiden was. Daar gingen ze! 10 Ronden moesten ze doen. Na de 5e ronde leidde Erik voor Lou, Ger en Henk. Nu moesten ze nog twee ronden. De jongens rekten hun halzen uit. Lou leidde voor Ger. Daar suisde Ger. Lou voorby. De toeschouwers keken onthutst toe. „Hup Lou, hup Lou!" riepen ze allen zonder uitzondering. Een heftige strijd ont brandde. In de laatste bocht leidde Ger nog steeds. Maar centimeter bij centimeter kwam Lou vooruit, hij leidde! Lou hield zijn voorsprong, hij vergrootte hem zelfs! Onder luid gejubel ging Lou als eerste over de eindstreep. Maar ook Ger won iets bij deze wedstrijd. Hjj won de zekerheid, dat het niet zo zeer op de fiets aankomt, als op hem. die de fiets berijdt! En hij zal ook wel gemerkt hebben dat verwaandheid en opscheppen twee hele slechte eigen schappen zyn. DOOR: EDGAR RICE BURROUGHS 64. Spoedig stonden de gevagnenen weer voor de koningin. Ahtea keek den aapman strak aan. „Je hebt den machtige Keba gedood, den be waker van de schatkelders van Tohr. Vol gens de wetten van Pantu en Ahtea is de straf hiervoor de dood!" Ahtea zuchtte en vervolgde met zachte stem. „Nu wil ik je behoeden voor de wraak van Pantu en je red den uit zyn vreselijke omarming, mits je mij gehoorzaamt. Antwoord vlug, want ik heb weing geduld. Neem je mijn voorstel aan of weiger je en sterf je met Je vrienden?" „Ik zie geen uitweg." mompelde Tarzan. vrouw." „Op mij kan je ook rekenen!" Plotseling riep Janette uit: „Neen. we zullen I schreeuwde Perry O'Rourke. „En lk," vroegde niet toestaan, dat je jezelf opoffert voor ons Majoor Burton er waardig aan toe. „Ook ik om hier voor altyd te moeten blijven ais wens myn vrijheid niet, ten koste van die van een gevangene in Tohr. We mogen je graag Tarzan," zei Paul d'Amot flink. „Want op en ik zou liever willen sterven dan te zien, gesloten tussen de muren van Tohr zou hjj dat je je onderwerpt aan de bevelen van deze spoedig sterven."

Schager Courant | 1940 | | pagina 14