Gratis Gratis lezen!! Omgeving Tokkelartisten Schoonmaak Boerderijen branden als fakkels Marktberichten Uk ont' LANGENDIJ R BROEK OP LANGENDIJK SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. De gemeenteraad is in spoedeischende vergadering bijeengeroepen tegen Woens dagavond. Aan de orde zal komen een be spreking van de nieuwe sluis. NOORDSCHARWOUDB. ALLEEN, WIEN DE SCHOEN PAST... Ons bericht over het te weinig gewicht leveren door tuinders heelt, naar wij ver nemen nogal ontstemming verwekt. Men heeft er uit ctygemaakt. dat dit bericht al leen sloeg op de Noordermarktbond. doch dit is niet het geval. Het was in het alge meen bedoeld. De brief, welke de fa. Rens Slot Bonnet te Broek op Langendijk aan de Noordermarktbond gezonden heeft, is niet alleen aan de Noordermarktbond ge richt, doch aan alle veilingen in deze streek, aan het Uitvoer Controle Bureau, Ned. Groenten en Fruit Centrale ene. Wij hadden onze inlichtingen van alles zins betrouwbare zijde en meenden goed te doen, op het ongewenschte van een derge lijke toestand te wijzen. Nochtans maken wij gaarne melding van de mededeeling van de zijde van den Noordermarktbond. dat de controle vanwege de veiling zeer goed werkt en dat den laatsten tijd geen klachten van handelaarszijde worden ver nomen, iets waarover men zich niet dan verheugen kan. ZUID-SCHARWOUDE KOLVEN Do uitslag van de in de kolfbaan van den heer P. Kramer gehouden kolf wedstrijden was do volgende: le klas: le P. Molenaar 203 pt; 2e G. Mettes 187 pt. 2e klas: le. K. Ruiter 187 pt.; J. de Burck 169 pt.: 3e J. Reijne 165 pt. 3c klas: le P. Glas 160 pt.; 2e J. Kramer 143 pt.; 3e C. Langedijk Czn. 137 pt. SCHOORL PUKKEL EN PUKKEL. Er gebeurden gekke dingen. In de zaal van Nic. Schuijt trad de Alk- maarsche Tooneelvereeniging „Vrienden kring" op met het blijspel van G. Kielen, getiteld „Pukkel en Pukkel", vanouds be kend als „Gebr. Kalkoen". „Grootcr lof kan iemand niet worden toe gezwaaid, dan dat hij iets gedaan heeft om het lachen der menschen te bevorderen", heet het zoo ongeveer in „De vrijmaking" der menschheid", van II. W. v. Loon: Wel nu. zoo bekeken zijn «le beide vrijgezellen Hendrik en Jacob Pukkel hard op weg om ernstige candidaten te worden voor een No belprijs: zij toch hebben de volle zaal den gansphen avond doen schateren van den lach. Er is van 't begin tot het einde geno ten door het prachtspel van deze beide an tieke winkelrotten. De spanning stijgt ten top als deze verstokte oude-vrijers tenslotte alle twee smoorlijk verliefd worden op het aardig winkelmeisje en de zaal brult, als zus Pietje flauw valt bij het vernemen van de ernstige trouwplannen van haar broers. Prachtig werden de beide hoofdrollen ver tolkt door de heeren A. en K. Kesselaar, terwijl'mevr. C. Schimmel—Post iets moois maakte van de rol van winkeljuffrouw. Ook de andere rollen waren in goede handen. Uit het onbedaarlijk applaus hij het slot bleek wel duidelijk, dat Vriendenkring hier dezen avond heel wat vrienden heeft ge maakt. De succesvolle avond werd besloten met een geanimeerd bal op de tonen van de onvermoeide Roval Band uit A'dam, on der leiding van Jan Siegrest. NIEUWE NIEDORP GEMASKERD BAL. Tweeden Paasclulag is in de Prins Mau- rits een gemaskerd bal gehouden, waarvoor zoowel wat de deelname betrof als van den kant van 't publiek, veel belangstelling be stond. Er waren 25 geinaskerden. De uit slag was als volgt: Hoogst aantal punten werd behaald door: „Baanvegers", door de dames C. Rootjes en Bcts Kooij, Nieuwe Niedorp, welke hiermede den extra prijs van f 10.— behaalden. le prijs, Groep: Knippen en scheren, door Jn. Wit, Harry Boer en mej. Tr. Boer, Nieu we Niedorp. Enkelingen: le prijs Ma ja,-dame, mej. De Boer te Schagcn; 2e prijs, Zigeuner mot viool, II. Dekker, Nieuwe Niedorp; 3e prijs, Cupido,J. Gelder, Waarland; -ie prijs, Ge stoorde nachtrust, de heer R. Nieuweboer Nieuwe Niedorp. Troostprijzen: 1. Kaartenmeisje, mej. A. Rczclman, Nieuwe Niedorp; 2. Fantasie-ma troos, mej. N. Gelder, Waarland; 3. Schoor steenveger. Nelis Bart, Nieuwe Niedorp. Troostprijs voor Paren: Voor Finland, Aaf Smit en N. Rol. Wieringerwaard; Rats, Kuch en Boonen, de dames Jac. en Fr. Boer. WERFCOMMISSIE BLOEDTRANSFUSIE- DIENST. Alhier Is een werfcommissie gevormd voor den bloedtransfusiedienst van het Neder- landsche Roode Kruis. Voorzitter is burge meester Pluister, secretaris' de heer A. Fijn heer. die zitting heeft als vertegenwoordi ger van den luchtbeschremings- en vrijwil ligen burgerdienst. Zitting hebben verder de heeren D. Rempt en W. Keesom, respec tievelijk als vertegenwoordigers van het Witte en Wit Gele Kruis, henevens de plaat selijke geneesheer Dr. C. R. W. de Boer. Het ligt in de bedoeling zooveel mogelijk personen te werven die zich als bloedgever (donor) beschikbaar willen stellen. Bereids hebben zich reeds een aantal donors aan gemeld. DAT GAAT GOED. Wederom hebben ecnige dienstplichtigen zakenverlof gekregen, namelijk P. Schager, Adr. Krabman, P. Kuiper Jbz.en D. Grin. Onze mandoline ver een» gingen sloegen een goed figuux. Zooals wij onder het dorpsnieuws reeds mededeelden, hebben eenige clubs uit on ze omgeving deelgenomen aan het Natio nale Mandolineconcours te Zaandam, uit geschreven door „De Mandolinegids" en georganiseerd door de mandolinevereeni- ging „Sempre Vivo" te Zaandam. Over de prestaties van bovengenoemde corpsen schrijft de muziekrecensent van het dagblad „De Zaanlander": Derde Afdeelina. Mandolinevereeniging „Excelsior", Aarts- woud (23 leden), dir. R. Wassenaar, open de om 10 uur het concours met het ver plichte nummer .Melodie Expressivo", van H. Smits Jr., dat met eenvoudige nuancee ring, hoewel iets te weinig geschakeerd, oen goede vertolking genoot. Datzelfde geldt ook voor het eigen werk „Andante Grazioso", van Joh. B. Kok. Het klank volume kon krachtiger. F.crsten prijs met 209 punten. Tweede afdeeling. „Kunst na Arbeid". Wieringermeer (24 leden), dir. P. Jongkind, met hun aar dige tenue's (de dames met crème-kleuri ge blouses en blauwe pantalons), speelde, zoowel het verplichte werk als het eigen gekozen nummer „La Frisonnette" van Joh. B. Kok. behoudens enkele onzuiver heden en minder goede passages, vrij goed. Eersten prijs met 200 punten. Eere-afdeeling. „Oefening Kweekt Kunst", Wieringen (24 leden), dir. P. Jongkind. Verplicht nummer „Scène Alpestri" van prof. Mel- lana Vogt. Eigen gekozen werk: „l'Etoile du Bonheur" van G. Frendo. Deze Ver- eeniging. waarvan de dames in keurige blauw fluweelen tenu's gestoken waren, met rose kraag, muntte uit door wellui dende toonkwaliteit, goede voordracht, goede dynamiek en riivthmiek. Beide nummers werden uitstekend vertolkt. Eersten prijs met 226V2 punt. SINT MAARTEN TUINBOUWVER. ST. MAARTEN. Dinsdagavond vergaderde de Tuinbouw- vereeniging „St. Maarten" in het café van den heer Kuiper te Valkkoog. Nudat voorzitter de moeilijkheden in het bedrijf geschetst had, kreeg de secretaris gelegenheid de notulen te lezen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Aan den heer Van Herwijnen (Planten- ziektekundigen Djenst) werd f5 subsidie toegestaan. Het bekende schrijven inzake paraat zijn bij ontdekking van den coloradokever werd voor kennisgeving aangenomen. Uit de rekening, nagezien door de heeren J. Dekker en A. Boontjes, bleek dat de ver- eeniging een ontvangst had \an 1371.15, saldo '38 f 407.V7, uitgaaf van f208.88. saldo 1570.24. Bij de verkiezing van 3 bestuursleden wer den de aftr. heeren Jn. Boontjes. Jb. Paarl- berg en VV. Bijpost Jz. herkozen. Als be stuurslid van den Noordermarktbond werd herkozen de heer Jb. Paarlberg. Als afge vaardigden naar de algem. vergadering wer den gekozen de heeren C. Gootjes en J. Boontejs, als bestuurslid en L. v. d. Breu- gel, A. Boontjes en J. Tiel als leden, terwijl de heeren R. Bronder en Jn. Gootjes pl.v. vangers werden. Voorzitter deed hierna eenige mededeelin- gen en begon met een schuldbekentenis van een feit. gepleegd door de besturen, aange sloten bij den Noordermarktbond. Door hen is de verbouw en herstellingen aan het vei lingsgebouw goedgekeurd en gegund, het geen pl.m. f13000 zal kosten. Later bleek, hen. dat het bestuur op eigen verantwoor ding slechts tot een bedrag van hoogstens f5000 mag gaan cn dat daarboven gaat, de goedkeuring der leden behoeft. Men is ech ter tot dit besluit gekomen, daar de repara tie noodzakelijk was en de tUd drong. De vergadering kon dit goedkeuren. Voorts bracht spr. In behandeling de klacht geuit door de firma Slot en Bonnet over het tekort, aan ge wicht. Voorzitter hoopte, dat een elk hier voldoende rekening mee zal houden en dit euvel niet meer zal en mag voorkomen. De heer v. d. Brcugel bracht in het mid den dat de schuld niet geheel bij de tuin der ligt, doch dat door het te lang laten lig gen de kool door bladverlies en inkrimping aan gewicht verliest. Spr. vindt niet billijk dat de tuinder, die meer werk door dit stel sel krijgt, ook het gewichtverlies nog moet dragen. Na een lange discussie hierover komt men echter tot geen oplossing, zoodat zorg zal moeten worden gedragen, dat het gewicht goed is. Er waren geen voorstellen voor de bonds vergadering. I)e heer Jb. Paarlberg zag gaarne, da', door den heer v. Herwijnen een z.g.n. praat avond werd gehouden. Op voorstel van den heer T. Rens Az. zal hij hiervoor in Dec. a.s. worden aangezocht. Op voorstel van den heer II. Kuiper zal door het bestuur de noodige moeite worden gedaan om alhier een tuinbouwcursus t e doen houden. Op voorstel van den heer Jn. Gootjes (zelf slachtoffer) zal door het bestuur al het noodige gedaan worden om hen. die door een tekort aan tecltvergunning voor kool enz. in hun bedrijf geknot worden, zooveel mogelijk schadeloos te stellen. Hierna sluiting. SCHUT STEEKT ER NU EEN SCHUTJE VOOR. Onze brievenbesteller, da heer S. Schut, heeft als zoodanig tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag aangevraagd. Op dien datum' heeft genoemde heer 40 jaar deze betrekking vervul1 WIERINGERMEER VEEL SUCCESI Onze mandolineclub „Kunst na Arbeid" behaalde te Zaandam ter gelegenheid van het Nationale Mandolineconcours den eer sten prijs in do tweede afdeeling. BARSINGERHORN KOLHORN. „LEVENS WEND ING". Zondag 1ste Paaschdag gaf de B.v.S. een uitvoering in de zaal van don heer C. Droog. Nadat de voorzitter, de heer P. Zee man een gloedvolle prop&gandarede ten gunste van Staatspensioen voor iedereen had gehouden en elk die nog geen lid van don Bond was, had opgewekt dit alsnog te worden, volgde de opvoering van het too- neelstuk „Levenswending" door dc Propa- gandaclub van Sint Maarten. Regie had de heer K. Wit. Gehoord het applaus, mogen we aannemen, dat deze wakkere club er zeker in is geslaagd het talrijke publiek een mooion avond te bezorgen. Na afloop dankte voorz. de medewerkenden dan ook hartelijk. Toen volgde nog het verloten van 2 taarten en daarna een gezellig bal met het bekende trio Bakker-Kos-Schut. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol ALKMAAR D. KOOIMAN KAMERCANDIDAAT. De Federatie Den Helder van den Vrijzin nig-Democratischen Bond heeft een voorloo- pige bespreking gehouden over de het vol gend jaar te houden Kamerverkiezing. Het oud-Kamerlid de heer D. Kooiman, heeft, zich volgens de Tel. bij deze gelegenheid voor een candidatuur beschikbaar gesteld. KOEDIJK HET OPENBAAR ONDERWIJS. De stand der klassen O. L. S. met 1 April 1940 is als volgt: le klas 12 kinderen, 2e klas 12 kinderen, totaal 24 kinderen voor de onderwijzeres. 3e klas 12 kinderen. 4e klas 9 kinderen, 5e klas 13 kinderen, totaal 34 kinderen voor den onderwijier. 6e klas 13 kinderen, 7e klas 11 kinderen, Se klas 4 kinderen, totaal 28 kinderen voor het Hoofd der School. WIERINGEN PRACHTIG GEWERKT! Onzo plaatselijke mandolinevereeniging O.K.K. behaalde ter gelegenheid van het Nationale Mandolineconcours te Zaandam den eersten prijs in de eere-afdeeling. WIERINGERWAARD SCHOORSTEENBRAND. Erger voorkomen. Gistermiddag werd dc Kleine Buurt in opschudding gebracht door een schoor steenbrand in l\et café „De Vriendschap" van den heer D. Kuiper. Voorbijgangers en buren boden direct, de behulpzame hand. om eigendomimen van de dochter des hui zes welke niet verzekerd waren, naar bui ten te brengen. De brandspuit die telefo nisch ontboden was, behoefde geen water te geven, omdat men met een lange slang van uit de waterleiding in de schoorsteen heeft gespoten. Rondom de asbest schoor steen achter het behang brandde het al. Op zolder was het zeer heet. De burge meester die met do spuit was meegekomen behoefde niet handelend op te treden. Be halve eenige waterschade is het nog hest afgekomen! DE UITSLAG VAN DE VOORJAARS- STIERENKEURING. Onder groot e belangstelling van de fok kers, welke uit alle deelen der provincie aanwezig waren, werd gistermorgen de keuring van stieren vanwege de Prov. Comm. tot bevordering van de Rundvee fokkerij in Noordholland, in combinatie met het N.R.S. gehouden. Voor dc eerste inaal was hieraan ook verbonden de ver plichte keuring voor de provincie. Door de leden van do Rundveefokver- cenigiiic werden aangeboden 3 tweejarigen en 19 eenjarigen. De 3 tweejarigen werden allen definitief in het N.R.S. ingeschreven. Het waren: Frans 232 van Groenhoven, Frans 236 van Groenhoven, eigenaar F. A. F. Groneman, Bontjc's Frans. eig. D. Kaan en Co. Voor het N.R.S. werden goedgekeurd de volgende 14 eenjarige stieren: Gcrda's Ro land van C. van der Oord, Frans van Koh- I.-Noor en Klaas van R. L. Waiboer, Frans 24-4 van Groenhoven, Frans 241 van Groen hoven en Frans 240 van Groenhoven, van F. A. F. Groheman, De Verwachting van Nic. Kaan Kz., Greta's Frans en Coenraad van N. D. Kaan. Pietjc's Bert van C. R. Blaauboer, Hans en Sijke's Atlas van P. C. Rczclman, Trijntje's Atlas van P. Saai, Jacob van A. Bakker e.a. Voor het N.H. register werden ingcschre* ven Bertus van de Waard, van R. L. Wai boer, Agra's Max van J. A. Mooij, Piet van K. Schenk, Afke's Atlas van P. C Rezel- man. Voor do Provincie werden goedgekeurd: Gres Hendrik van C. Spaans. Alida's Ka rinus van dezelfde. Clara's Atlas 2 van C. van der Molen, Pukjes Atlas van P. Saai, Plesman van Jb. Stammes. Lina's Alias 3 van P. Wardenaar, Mina's Atlas van D. van der Molen. O.m. werd door den heer Groneman voor gebracht een stier, welke binnenkort naar Italië wordt geëxporteerd. Ook een stier van den heer Nic. Kaan werd onmiddellijk na de keuring naar elders verkocht. De keuringscommissie werd gevormd door de. heeren E. Koster to Berkhout, Jm. Blaauboer te Schagen en ir. L. de Vries te Alkmaar. Verder merkten wii ook op. dat dc Hoofdinspecteur van het N.R.S., de heer, Ir. W. de Jonc door zijn aawezigheid blijk van helancstelling In do fokkerij hier ter plaatse gaf. Zij, die zich thans op de Schager Courant abonneeren, ontvangen de no's tot 1 April a. s. HARENKARSPEL DIRKSHORN. HET CHINEESCHE LANDHUIS. Uitstekend geslaagde uitvoering van „Helmers" voor de „V.V.O.". Den 2en Paaschdag heeft dc tooneelver eeniging „Helmers" te Amsterdam, regie Cor Pieters, voor een volle zaal in „Het Wapen van Harenkarspel",: „Het Ghineesche Land huis", een spel in 3 bedrijven (4 tafreelen), door Marion Osmond en James Corbet opge voerd. Als het doek opengaat, worden wij al da delijk getroffen door het prachtige tooneel, omgebouwd door de heeren W. Kistemaker en Vok Koster, dat ons doet kennis maken met de sfeer van het Oosten. Zelden heb ben wij nog zoo iets ter plaatse aanschouwd. Ook de aankleeding was met bijzondere zorg geschied. Om den inhoud weer te geven, kan achter wege blijven, daar dit stuk reeds eerder in dit blad is besproken. Alleen willen wij een oogenblik stil staan bij het spel van deze „dilettanten" en daar is maar één woord voor: subliem! Alles klopte en liep zoo magnifiek als ware het een fijn uurwerk. Voor ons nuchtere Westfriezen deden sommige episoden uit het leven cn begrippen van den Oosterling wel eenigszins vreemd aan. Dc hoofdrollen zijn vertolkt door Wim Bischot Jr. als Yuan-ling, een Chineesch edelman, in wiens woning in dc binnenlan den van Britsch-Indië de tragedie van lief de, wraak en opoffering zich afspeelde. (De groote rol van Albert van Dalsum!) Verder de dames Annie Kars-Bakker als Sadie, eclitgcnoote van Sing en Maria Pie- ters-Staal als Charlotte, zuster van Sadie. Het spel van deze drie genoemden was bui tengewoon fraai. Het tegenspel van Tonny Kars als Richard Marquess, een plantage- eigenaar was prachtig. Ook noemen wij gaarne de heeren Wim Rijke als Harold Marquess en Henk Bart als Harley de districts-commandant. Mooie creatie's geven J. C. Osseman van Abdoel, een Indische jongen en Regina Bischot v. d. Vrande van Ayak, lijfmeid v. Sadie. Tenslotte mag het prachtige stille spel van Theo Timman en G. Jurgens als Chinee- sche bedienden, niet ongenoemd blijven. De grime was uitstekend verzorgd. De spelers hadden een wann en verdiend applaué in ontvangst te nemen. „Helmers" zien wij het volgende jaar gaarne terug. Bal na, met dansmuziek van Cor Kos c.s. OUDE NIEDORP AUTO TE WATER. Waarom niet gewaarschuwd? Gistermorgen vond men in de Ringvaart aan den Leijcrdijk een luxe wagen, welke overzij gekanteld was. De wagen stak voor de helft boven het water uit. Des nachts is de auto door tot nu toe onbekende oorzaak over den kop geslagen cn in de Ringvaart geraakt, met bovengenoemd gevolg. Dc lich ten in den wagen brandden nog en dc' deu ren waren gesloten, zoodat het vermoeden, dat zich nog personen in den wagen bevon den niot ongegrond was. De Burgemeester en de politie waren spoedig ter plaatse en de veldwachter stel de onmiddellijk een onderzoek in. Met be hulp van een paar schippershakcn wist men do auto weer op dc wielen te krijgen, waardoor veldwachter Licvcns op de tree plank kon springen en hij in staat was naar den inhoud van den wagen een onderzoek in te stellen Gelukkig was deze ledig. Het rijbewijs en het nummerbewijs waren afge geven ten name van C. L. fe Noordschar- wnnde. Des morgens werd door een kraanwagen van Mol en Blom te Noordschdnvoude de auto weer op het droge gebracht. Het wekt verwondering dat dc inzitten den niet tijdig de politic in kennis hebben gesteld van dit ongeluk. De angstige ver moedens omtrent hun lot zouden hierdoor bespaard gebleven zijn. De auto was deerlijk gehavend. De fuiten van het linkerportier waren geheel ver splinterd. Kap en spnthorden waren inge deukt vermoedelijk omdat de wagen over den kop is geslagen. Nader onderzoek zal door de politie worden ingesteld. WEER IN BURGER. Do dienstplichtige H Moras werd uit den dienst ontslagen. HOOGWOUD VOOR HET ROODE KRUIS. De collecte voor het Roode Kruis heeft al hier de som van f55.37 opgebracht. UITGESPEELD. Dc 18-jarige C. Schilder, lid van de voetbal ver. Grashoppers, had Zondag tijdens de al hier gespeelde wedstrijd Grashoppers I— Vios I het ongeluk zijn been te breken. De wedstrijd werd gestaakt. Naar we vernemen, was het ongeluk niet te wijten aan ruw spel. POLITIE. Gevonden; Een rijwiel. Drie boerderijen te Kerkdriel in den asch gelegd.Vuur ontstond in hooischuur. Gisteravond heeft te Kerkdriel een felle bi-and gewoed, welke drie boerderijen gele gen aan dc Veersleeg, geheel in den asch heeft gelegd. Het vuur ontstond omstreeks negen uur door nog onbekende oorzaak in de hooi schuur, behoorende bij de boerderij van den landbouwer E. Hooijuians. De vlammen vonden gretig voedsel in den grooten voor raad hooi en sloegen weldra op het overige deel van de boerderij over. Kort daarop deelde het vuur zich mede aan de belenden de boerderij van den landbouwer J. Vis- schers en de daaraan grenzende boerenhoe ve van H. Vissers. De drie boerenbehuizingen brandden ais fakkels. De plaatselijke brandweer, die te hulp geroepen was, stond dan ook voor een uiterst zware taak; zij kon niet verhinderen, dat de drie boerderijen volkomen door het vuur werden vernield. De burgemeester van Kerkdriel was op de plaats van den brand aanwezig. ANDERE NUMMERS. Van de P.T.T. is bericht ontvangen, dat in verhand met dc a.s. automatiseering van het telefoonnet het noodig zal zijn, dat de nummers zullen worden veranderd. Het tijdstip, waarop dc automatische centrale in werking wordt gesteld, waarbij tevens de nummerwijziging ingaat, zal nader bekend gemaakt worden. AARTSWOUD - DE EERSTE PRIJS GEWONNEN! Onze mandolineclub „Excelsior" behaalde op het nationale Mandolineconcours te Zaandam in de derde afdeeling den eer sten prijs. Een mooi resultaat! WINKEL DIENSTPLICHT. Be dienstplichtige A. Vogelenzang, van de lichting 1940, uit deze gemeente, is opgeroe pen om op 1 October 1940 te Schoonhoven voor eerste oefening in werkclijken dienst te verschijnen. PROMOTIE. De heer R. Bakker, assistent-directeur aan de Coop. Zuivelfabriek alhier, is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot directeur aan de zuivelfabriek te Jelsum. GESLAAGD. Geslaagd voor le coupeuse: Mej. Geery Boon te Alkmaar en Mej. Gre Wilken te Winkel, die werden opgeleid door Mej. M. Keetman alhier. PURMEREND, 26 Maart. Gemeentel. Kaas-beurs. Verhandeld 21 par tijen, wegende 4S.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 21. 2 stapels kleine Boeren kaas f 19, 1 stapel Goudsche kaas, handel vlug. 1018 Kg. boter f 1.58—1.63 per kil<t Runderen, totaal 544 stuks: 220 vette koei en 6GS6 ct. per kilo, matig; 107 gelde- koeien f 130—175 per stuk, matig; 200 melkkoeien f 180—260 per stuk, matig; 17 stieren 5202 ct. per kilo, matig; 22 paar den f 110—300 per stuk, matig: 1667 vette kalveren 7S93 ct. per kilo, matig; gras kalveren f 45S6 per stuk, matig; 1751 nuchtere kalveren: voor de slacht f 512, voor de fokkerij f 13—19 per stuk. matig; 197 vette varkens voor de slacht 6065 ct. per kilo, matig: 444 vette varkens voor de zouterij; 114 magere varkens f 2035 per stuk, matig; 310 biggen f 15—23 per stuk, matig; 661 schapen f 1635 per stuk, ma tig; 37 bokken f 311 .per stuk, matig; kipeieren f ,3.40—3.80. eendeieren f 3.25 per 100 stuks, 800 Noordhollandsche Blauwen (kuikens) f 1.05—1.10 per kilo, uitzonde- ringsprijs f 1.15, oude kippon cn hanen: wit en rood (43 stuks) 50—57Vo ct. per kilo, konijnen 0.30—1 ,.75 per stuk, duiven 40 ct. per paar. Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 70 000 F.endeieren 3.20—3.25, 90.000 kippen eieren 3.50—4. ROTTERDAM. 26 Maart. Veemarkt. Totaal-aanvoer 5915 stuks, t.w.: 117 paarden. 6 veulens, 1264 magere runderen, 1095 vette runderen. 165 vette kalveren, 41 graskalveren, 2129 nuchtere kalveren. 202 schapen en lammeren, 523 varkens. 70 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 74—S6 ct., 2e kw. 5872 ct.. 3e kw. 4656 ct., vette ossen 74 —82 ct.. 2e kw. 58—72 ct., 3e kw. 40—56 ct. stieren, le kw. 70—76 ct„ 2e kw. 60—68 ct., 3e kw. 54—58 ct., vette kalveren, 1c kw. 130 —145 ct.. 2e kw. 110—125 ct.. 3e kw. 95— 115 ct.. schapen 615753 ct., lammeren 67 —60—52 ct., graskalveren 60—50 ct.. nuch tere kalveren 3833—28 ct., slachtpaardcn 695951 ctvarkens 61—60—59 ct. Prij zen per stuk: schapen f 103021. lamme ren f 3022 15. nuchtere slachfkalvcren f 9—7—5, si arh'paarden f 305220155, werkpaarden f 390—205—155. hitten f 285— 730150. kalfkoeian f 290—?60—110. melk- koeian t 2.85—200—110. varekoeion f 210— Lt5150. vaarzen f 16012595. pinken f 1058565, graskalveren f 601030, hokken en geiten f 17—12—6. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer Iets erooter, handel tamelijk nrijsh.. nr. koe 90 ct., pr. os 86 ct. Stieren, aanvoer geliik vorige week. handel redelijk, prijzen 1e kw. on veranderd. 2e en 3e kw. iets stijver. Vette kalveren, aanvoer iets kleiner, handel goed, prijzen als vorige Week, prima 155. Scha pen en lammeren, aanvoer matig, handel willig, nriizen hoog. Nuchtere slarht- en fokknlveren. aanvoer korter, handel traag, nriizen lager. Varkens, aanvoer matig, han del tamelijk, prijshoudend. Paarden, aan voer gelük vorige week. handel vlot. nrii zen iets hooger. Kalf- en melkkoeien, aan voer ruimer, handel stil. prijzen constant. Vare koeien. aanvoer iets grooter. handel ♦nmeliik, nriizen als vorige week. Vaarzen rtn ninken. aanvoer geliik vorige week, handel stil. nriizen stabiel. Grask'alveren. aanvoer klein handel matig, prijzen al* vorige week. Bokken en geiten. aanvoer onveranderd, bande! vlug. prijzen ie'« «er.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6