TARZAN en de THEE doet je goed! vuren van Tohr DE SCHAT MAXIE HERBER HERSTELD Koffie en thee gehamsterd Huisjongen doodgeschoten Radioprogramma door Edgar Rice Burroughs DE KOFFERMOORD IN DE TWEEDE HELFT VAN APRIL VOOR DE RECHTBANK. Naar wij vernemen, zal de strafzaak te gen den hofmeester Koorens, verdacht van moord op zijn vrouw, in de tweede helft van April door de Amsterdamsche recht bank worden behandeld. Zooals men zich herinnert, werd een deel van het lijk teruggevonden in een koffer, die Koorens in de heide onder Barneveld "had verborgen. De officier van Justitie, mr. L. de Blé- court, heeft de dagvaarding nog niet uit gebracht, daar de datum nog niet nauw keurig is bepaald. De stukken zijn reeds bij de rechtbank in circulatie. De straf kamer. die deze geruchtmakende zaak zal behandelen, wordt gepresideerd door mr. W. J. H. Dons-, rechters zijn mrs. J. Hoek stra en P. H. Smits. Verdediger is «nr. F. A. Kokoöky. De officier zal vele deskundigen en ge- tuigen oproepen. Als deskundigen worden o.m. opgeroepen dr. P. Hulst uit Leiden, dr. Mansens uit Utrecht, dr. S. P. Tammenoms Bakker en dr. C. J. van Ledden Hulsebosch. Uit Indië, waar de verdachte werd gear resteerd, is "belangrijk materiaal gezonden, dat naar het oordeel van het O. M. op i .voorbedachten rade wijst. Aan Koorens wordt dan ook primair moord en subsidiair doodslag ten laste gelegd. Patiënten hebben voorrang DE DOKTER REED DOOR ONDANKS STOPTEEKEN. Voor do Haagsche rechtbank stond gister- ochtend terecht de arts W. M. van H„ die op 20 October van het vorige jaar, wijzend op het aesculaap-embleem, met zijn auto j was doorgereden, toen een motoragent een teeken had gegeven om te stoppen voor I controle op de motorrijtuigbelasting. Ter zitting bleek, dat de arts telefonisch was opgeroepen door een zijner patiënten, een 52-jarige pensionhoudster, die een ernstige hartkwaal heeft. Verd. verklaarde steeds te stoppen, tenzij hij haast heeft om een zij ner patiënten te bezoeken. In zijn requisi toir wees de officier van' Justitie er op, dat de arts, na opgebeld te 'zijn, eerst zijn spreekuur heeft afgwerkt, zoodat een be roep op overmacht niet opgaat. Wegens FEUILLETON in de. lUo-eitijn door MALCOLM HOWES 22. Royson slaagde erin weer op te stijgen door de wankelende gestalte van het meisje onder zijn linkerarm te nemen. Toen liet hjj haar hoofd tegen zjjn schouder leunen en deed het paard stappen, terwijl hjj poogde haar handen te wrijven. Toen ze het verongelukte rijtuig bereikten, bleek de koetsier vertrokken met zijn twee ponies, maar Abdullah, die zich ver drietig schikte in een voor hem raadselach- tigen toestand, zocht onder den bok naar den pot met water, die daar in het Oosten dik wijls bewaard wordt. Gelukkig vond hjj er een, bijna half vol. Hier, mompelde hjj ongeduldig, laat haar hier iets van drinken en giet de rest over haar hoofd en handen. Vlug. monsieur! Onze achtervolgers maken geen complimenten. Royson verzachtte Abdullah's paardenmid del door een natten zakdoek te gebruiken en had weldra de voldoening Irene's lippen te zien bewegen. Toen, na het water geproefd te hebben, om zich te overtuigen, dat het drink baar was, gaf hij haar een slok en in eenige seconden kwam ze bij. Niettemin duurde het een poosje voor ze haar bewustzijn volkomen terug kreeg. Ze trachtte zwakjes de natte haarlokken uit het gezicht te strijken. Waarom «taan we hier stil? kreunde ze. Breng me alsjeblieft naar huis. Ik ben zoo moe en dorstig en mjjn mond doet pfln. Waar is het jacht? Wat doen we hier? Ik dacht wel, dat ze spoedig zou bij komen, zet Abdullah. Nu. monsieur, moeten we tot eiken prijs de stad bereiken. Het wordt laat. Ryd door! Er zat niets anders op dan den raad van den Arabier op te volgen en Moti moest een dubbelen last dragen, terwijl ze langzaam den overtreding van artikel 184 van het Wet boek van Strafrecht eischte spr. een geld boete van 30 gulden subs. 13 dagen hech tenis. De verdediger, gaf toe dat verd. wel eerst zijn spreekuur had afgewerkt, doch wees er op, dat hier sprake was van een zekere evenredigheid van rechtsbelangen. Toen verd. op het aesculaap-teekcn wees, droeg hij eigenlijk zijn verdediging voor. Spr. gaf vervolgens een uitvoerig over zicht betreffende de jurisprudentie over de overmacht. Volgens spr. is hier sprake van een conflict van rechtsplichten, waarbij de administratieve plicht moet wijken voor de plicht om een rechtsbelang van de eerste orde te behartigen. Bekende ge\allen van doorrijden van dezen verd. wettigen niet de veronderstelling, dat deze een minder serieuze opvatting heeft van zijn plicht als staatsburger. Hier is een beroep op over macht gewettigd. De rechtbank' zal op 9 April vonnis wijzen. Vandaag traint de wereldkam pioene reeds in de hoofdstad. Naar wij van de zijde van den Koninklij ken Nederlandsohen Schaatsenrijdersbond vernemen, zullen de wereldkampioenen in het kunstrijden, Maxie Hertier en Ernst Baier Donderdagavond 28 Maart op de kunstijsbaan te Amsterdam hun kunst demonstreeren. Naar men weet. zou dit paar de vorige week naar de hoofdstad zijn gekomen, doch door de ziekte van Maxie Hertier, die ook te Keulen niet kon rijden, kon de de monstratie geen doorgang vinden. Voor hen kwamen de Weensche rijders Ilse en Erik Pausin, Ongetwijfeld kan men thans de kunde van beide paren op de juiste wijze verge lijken, waarbij ditmaal zeer zeker de nauwkeurigheid van de wereldkampioenen zal kunnen worden bewonderd, terwijl hun oefeningen gewoonlijk moeilijker zijn dan die van hun naaste concurrenten. Vandaag komen Maxie en Ernst reeds naar Amsterdam, waar zij in de middag uren op de baan zullen trainen. Het kunstrijden zal plaats 'vinden in de pauzes van een ijshockey wedstrijd. De Xederlandsche ijshockey Bond voert op 't oogenblik besprekingen om een sterke ploeg tegenover liet Xederlandsche team te plaatsen. Ongeluk in de Alpen Drie menschen om het leven gekomen. In de bergen van Freiburg zijn vier tou- risten uit het kanton Freiburg bij het af dalen van de Dent de Lvs neergestort. Drie hunner kwamen om het leven, n.1. een 60- jarige geestelijke, een 14-jarige knaap en een 18-jarig meisje. Legerd-efstallen berecht Prentbriefkaarten, koffie en ha ver zijn zeer begeerlijk 'Verschillende gevallen van diefstal go- pleegd door militairen, werden gister door het Hoog Militair Gerechtshof in hooger beroep behandeld. Dc eewoon-dicnstplieh- tige korporaal J. C. J. de N. heeft in een winkel een aantal c'nveloppen en prentbrief kaarten weggenomen. De Krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft hem daarvoor een gevangenisstraf van vier weken opgelegd met verlaging tot den stand van soldaat. De advocaat-fiscaal vroeg bevestiging van deze straf. Vijf gewoon-dienstplichtige soldaten, Th. D., J. B., G. L. P.. G. J. C. en W. G. hebben van de gelegenheid, dat zij in de keuken werkzaamheden moesten verrichten, mis bruik gemaakt om een aantal levensmidde len van het rijk weg te nemen, zooals pak jes margarine, suiker, koffieboonen, koffie- siroop, e.d. Zij werden door den Bosschcn Krijgsraad tot ieder zes weken gevangenis- heuvel beklommen, dien zjj vroeger in den avond zoo hals over kop waren afgerend. Dit maal slaagde Dlck er in zijn gezellin een gemakkelijker houding te geven. Htj leunde goed achterover tegen den achterkant van het zadel, tilde Irene over zyn knieën en trok haar rechterarm om zyn hals. Weer liet ze een diepen zucht hooren; Dick vreesde, dat dit het begin was van een nieuwe flauwte, tot ze met verrukkelijke ver trouwelijkheid fluisterde: Ik herinner het me nu, mijnheer Royson. Ik veronderstel, dat ik flauw ben gevallen. Wat bent u vriendelijk voor mij! Den hemel zij dank, dat u weer beter bent, fluisterde Dick. u hebt me een dood schrik bezorgd, toen u bijna op den grond viel. Zijn we nog ver van het hotel? Verscheidene mijlen. We hadden onge veer drie kwartier noodig om u in te halen en we reden ongelooflijk hard. Die afschuwelijke mannen wilden me vrouw Haxton ontvoeren. Dat maakte ik al op uit wat mr. Fren- shawe zei. Natuurlijk was hij vreeselijk over stuur. maar als het ons meeloopt, bent u over een uur weer bjj hem. Ik ben niets bang als u in de buurt bent. mr. Royson. En daarom was ik boos op u, omdat u me vanmiddag in den steek liet. Dick's hart sprong op van vreugde en zijn stem klonk een beetje heesch, toen hij ant woordde: Ik kon er niets aan doen. De Italiaan, dien u en kapitein Stump op straat zagen, was Alfieri. Mevrouw Haxton zag hem ook en ik had nooit gedacht, dat schrik het ge zicht van een mensch zoo kon veranderen! Ze smeekte me von Kerber te zoeken en hem te waarschuwen en ik meende, dat als ik Onza Ooit Heals kisten gingen naar par ticuliere nu Naar aanleiding van de berichten, dat belemmeringen .worden ondervonden hij den invoer van koffie en thee voor particu lieren in Nederland, verneemt Aneta dat dit berusttte op de wetgeving tegen het hamsteren. Van de mogelijkheid om thee en koffie naar particulieren te zenden is in de laatste maanden op groote schaal misbruik gemaakt. Er werden geen pak ketten of pakketjes meer verzonden, doch heele kisten. Ook kwam het voor, dat winkeliers zich door een aantal Indische verkoopers een heele kist thee lieten stu ren en zoodoende de in Nederland ge troffen maatregelen ten aanzien van dc distributie van thee ondermijnden. Intusschen is hel. aldus de N.R.CrL, thans weer mogelijk geworden om aan particuliere verbruikers in Nederland kleine hoeveelheden thee eft kofife te ver zenden. Twist om «en vrouw. Op de ondernemlne Bah Djambi heeft een drama plaats gehad. Een machinist, de heer Dias, kreeg ruzie met een Javaaq- schcn huisjongen. Oorzaak: een vrouw. De ruzie liep zoo hoog. dat de machinist den ander een trap gaf. Hierop mankte de huis jongen een beweging als wilde hij een mos uit zijn zak te voorschijn halen. Nog vóór hij deze manoeuvre ten uitvoer had ge bracht. \Mel hij neer, doodeliik getroffen door een aantal kogels dat Dias op hem afschoot. De politie heeft den machinist gearresteerd. straf veroordeeld van welke straf de advo caat-fiscaal hij het Hoog Militair Gerechte hof bevestiging vorderde. De verdediger van den eersten beklaag- de. merkte in zijn pleidooi op, dat deze beklaagde een vrouw heeft, die jaren lang aan een zware ziekte lijdt, waardoor zij versterkende middelen moet nemen. Toen beklaagde In dienst kwam, ging hij financieel achteruit, waardoor het hem haast onmogelijk was te geven, wat zijn vrouw noodig had. Toen hij in in de mili taire keuken was aangesteld en zag, dat zijn kameraden stalen, is ook hij voor de verleiding bezweken. In deze omstandighe den drong pleiter op de meeste clementie aan. Ook van de straf tegen den gowoon- dienstplichtig soldaat A. van O., n.1. een maand gevangenisstraf wegens benzine diefstal, vroeg het hof bevestiging. Een le- gerkok, G. T. was wegens het verduisteren van zakken haver tot drie maanden ver oordeeld; de advocaat-fiscaal verzwaarde deze straf tot vijf meafiften. De uitspraken volgen latèr. DONDERDAG 28 MAART 1940. Hilversum, 1875 en 414.4 m. AVRO-ultzending. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgel en viool (opn.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.00 Weekoverzicht. 11.15 Omroeporkest en solist. 12.15 AVRO-Amusementsorkest en solisten (opn.). 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 1.00 Bartho Dekker's ensemble. v 1.45 Orgelspel. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Zang en piano. deed wat ze me vroeg, dat misschien juist ten gevolge zou hebben, wat u en ik het meeste wenschen. Irene antwoordde niet onmiddellijk. Ze voelde zich onbegrijpelijk verlegen. Het is dom van me, maar ik begrijp niet goed, wat u bedoelt, zei ze eindelijk. Wel. u verlangt, dat deze expeditie wordt opgegeven, en ik moest eigenlek naar Engeland terugkeeren. waar ik naar het schijnt zeer in trek ben na eenige jaren van schandelijke verwaarloozing. Maar Iaat ik u verder vertellen. Ze waren in het hotel alle maal vreeselijk opgewonden toen uw ver dwijning opgemerkt was; ze praatten alle maal door elkaar: een van de negerbedien den beweerde b.v. dat u vrijwillig was weg gegaan en we vroegen ons af. wat we konden doen, toen deze Arabische goede genius ge heimzinnig naar me toekwam en me regel recht op uw spoor bracht. Zullen we hem vragen alles te vertellen? O, alstublieft! Toen Abdullah gelegenheid kreeg inlich tingen te verstrekken, was hij meer geneigd hén met vragen te overstelpen, dan de hunne te beantwoorden. Hij vertelde dat zijn naam „El Jaridiah" was. de titel, dien hij onder zijn stamgenooten droeg. Hij legde ook uit, dat hij Mulai Hamed ontmoette en toevallig zag. welke richting het rijtuig nam. toen het uit het relletje op straat vrij was gekomen. Maar hy wees bescheiden eiken lof af, verklaarde dat hij vele vrienden had onder de Euro- peesche kolonie in Kairo en natuurlijk ge neigd was een dame te helpen tegen dief achtige honden, die Massoea bewoonden. Toen ze eenmaal over den dam waren hield Adull&h stil. Deze weg leidt naar de hoofdstraat, monsieur, zei hij tot Royson. Het is vlak bij. 65. Janette, O'Rourke. Majoor Burton en d'Ar- not waren het er dus allen over eens, dat ze liever wilden sterven dan dat Tarzan als ge vangene zou worden opgeofferd aan de wre de koningin van Tohr. „En U, wat is Uw besluit?" vroeg Ahtea, terwijl ze zich tot den eigen lelijke huid te redden!" Ahtea sprak nu weer tot Janette: „Je zei, dat je liever wilde sterven, dan Tarzan achter te laten met mij. Heel goed. Dat zal gebeuren!" Ze ont bood Mungo. „Voer hen weg en bewaak hen goed allen, behalve Dr. Wong. Hij zal verheugd zijn te horen, dat ik zijn w\jze raad Chinesen geleerde wendde. Deze sloeg de ogen neer. „Ik ik heb niets te zeggen," aarzelde hij. „maar ik begrijp niet, hoe een man bestand is tegen de charme en schoon heid van Uwe Majesteit." Ahtea lachte ge vleid. Perry O'Rourke keerde zich woedend tot Dr. Wong en brulde: „Zoo'n smerige on derkruiper! Hij wil verrader worden om zijn nodig heb." De weg van de gevangenen voer de over de stadsmuren, naar een nieuwe ge vangenis. Tarzan liep naar Ukah, de Rotho- riaan. Ze fluisterden met elkaar. Opeens keek de aapman achterom, ving den blik van d'Arnot op en knikte bijna onmerkbaar. Dat was het teken voor de aanval! 3.00 Brei en borduur cursus. 3.45 Gramofoonmuziek. 5.00 „De bloemen van de kleine Ida", kinder operette. 5.35 Gelukwenschen. 5.40 AVRO-Amusementsorkest en solist. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Voor militairen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.20 Concertgebouw-orkest en solist. (Ca. 6.10 Causerie over Franciscus van Assisi). 10.35 Disco-nieuws. 11.00 Berichten ANP. 11.10 AVRO-Dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Berichtten ANP. 8.059.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gewijde muziek (gr.pl.). 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. Indien de dame in staat is om naar het hotel te loopen, zal het minder de aandacht trek ken dan te paard. Dan kan ik bovendien de paarden naar hun stallen brengen en vooruit- loopen om uw vrienden te vertellen, dat u veilig bent. Ze stemden onmiddellijk toe: Royson ver gat niet het moedige paard te streelen. dat hem naar de poorten van Eden gebracht had en Irene zei. dat ze- Moti wilde koopen en hem naar Engeland zenden. En zoo scheidden ze van Abdullah, in de overtuiging hem over vijf minuten weer te zullen zien. Maar hun volgende ontmoeting met den speerwerper zou plaats hebben onder vreem de omstandigheden! Nu was het zijn bedoe ling weg te glippen en een onderhoud met mrs. Haxton te zoeken, want hij had uitge- vlscht. dat ze aan boord van het jacht was. Hij had zoo zyn redenen om te verlangen, dat zijn daad van dien avond niet zou worden rondgebazuind. De onverwachte thuiskomst van Irene en Royson in het Grand Hotel de 1'Univers ver wekte natuurlijk een buitengewone sensatie. Twee officieren van de gendarmerie en een dozijn mannen van de militaire politie uitten ongearticulieerde klanken van verbazing en opluchting, toen ze hen zagen. De hotelier schreide haast van vreugde. Hy rolde de trappen op. en struikelde niet eens. maar herhaaldelijk, in zijn verlangen den Engel- schen Lord mee te deelen, dat aignorina Fenahawe weer terug was. De hall vulde zich op verrassend snelle wijze met 'n me nigte. die alle talen der wereld scheen te spreken. Mr. Fenshawe vloog naar de trap, zoodra hij de bedoeling der dramatiache aan kondiging van den hotelier begreep, en een algemeene zucht van tevredenheid steeg op. uit een hondertal kelen, toen Irene zich In de 12.15 KRO-orkest (12.45—1.10 Berichten ANP, gramofoonmuziek). 2.00 Handwerkuurtje. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.454.55 Gramofoonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Canzonetta-sextet cn gramofoonmuziek. 6.45 Dam wedstrijd. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 „Kinderbescherming in dezen tijd", cau serie. 8.00 Berichten ANP en causerie ..De vaart der volken. Hierna: Herhaling SOS-ber. 8.25 Christ. Dubbelmannenkwartet „De Wa terzangers" en gramofoonmuziek. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Orgelspel en gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Zang met planobegeleiding en gramo foonmuziek. 11.10 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. armen van haar grootvader wierop. Terwijl Irene in haar grootvader** armen van vreugde snikte, baande Stump zich een breeden weg door de steeds aangroeiende menigte tot hy Royson bereikte. Dc wedde op jou. vanaf het oogenblik, dat ik je miste, brulde hy vriendelijk. Je bent een wonder, waarachtig kerel, verdraaid, hoe heb je het klaargespeeld? De gouverneur heeft de heele stad over hoop gehaald! Ik versta zijn bargoenach niet, maar ik geloof, dat hy zwoer een scalp te nemen voor iedere haar op juffrouw Irene's hoofd, als ze niet voor den morgen terug was. Waar was ze? Wie haalde d'r weg? De perlisie zoekt al meer dan een uur naar je vriend Alfie. Stump'a laatste mededccling was zoowel verheugend als verrassend. Hoe kwamen ze ertoe hem te verden ken? vroeg Dick. de rest van het verhaal van zyn commandant negeerend. Mrs. Haxton bracht hen op zyn spoor. Zie je. dat kwam zoo. Ik stuurde de beman ning van de sloep naar het jacht terug met de order, dat Tagg iederen kerel aan boord moest wapenen en klaar moest staan om te handelen, als mr. Fenshawe het beval. De ouwe heer was half gek. dat verzeker ik je. Ik verwed er myn pet onder, dat hy voor morgenochtend, dat verdraaide fort zou be stormd hebben. Mevrouw Haxton hoorde van de herrie en schreef een briefje om te zeg gen, hoe die Dago. dien we vandaag zagen, achter de heele vervloekte geschiedenis stak. Ze zei. dat mr. Fenshawe om von Kerber's invrijheidsstelüng moest vragen. Hy was de eenige man, die Alfie baas kon. zei ze. en met de bedreiging van onzen commandant om een gewapende macht te doen landen en de roodgloeiende telegrammen, die hy naar Londen en Rome aan 't zenden was, laat >k me hangen, als de gouverneur niet in doods angst zit. Is de baron dan vry? Nog niet. 't Is niet te zeggen, wat er gebeurd zou zyn, als Je nog een paar uur was weggebleven. De ouwe heer heeft hemel en hel bewogen, dat kan ik je zeggen. Maar, hoor eens. Ik vertel alleen en da's niet eerlyk. Heeft niemand u dan een paar minuten geleden verteld, dat miss Fenshawe ontsnapt was cn met mij hier naar toe is gekomen. As Je nog wat weet! gromde Stump. Tfïfn kH D~„v (Wordt vervolgd,)

Schager Courant | 1940 | | pagina 7