veilingen Omgeving WEK UW LEVER-GALOP GROENTEN Langen dijker Dinsdag 9 April 1940 Tweede blad tht i SCHAGERBRUG. „ZIJPER SALONORKEST' EN „APOLLO" Gisteravond werd in de matig bezette taal van den heer S. Kuiper, alhier een uitvoering gegeven door ,het Zijper Salon orkest" (onder leiding van den heer Nico Snel) en de zangvereeniging „Apollo" (on der leiding van den heer Jac. Jansen). Het programa werd aangevangen door het Zijper Salonorkest met „Feestmarsch", (v. d. Glas), waarna volgden „Traumidea- ]e" (Fucik) „Agnus Dei" (G. Bizet) en „Het verre Westen" (cow-boy-potpourri v. Gallartine). Do nummers werden onberis pelijk uitgevoerd en de solozang van den heer J. Meijer was ook nu weer uitstekend. Vervolgens was de beurt aan „Apollo" en wel allereerst aan het kinderkoor, dat bui tengewoon aardig twee bedrijven uit „Va- cantiegeval" van den heer Jac Jansen ton*. Door het kinder- en vrouwenkoor werd hierop heel mooi de Kerstcantate van Cath. yan Rennes gezonden. Mevr. Breehaartvan der Horst bracht op uitstekende wijze ten gehoore „Geschei den moet zijn" (Seeling) „Wiegelied" (An- driessen) „Gretchen am Spinnraden (Fr. Schubert), waarna als laatste nummer voor de pauze volgde, gezongen door het vrouwenkoor: „De Wind" en „Elfenzang", beiden van Jac. Jansen. Apart mogen wij wel vermelden de uitstekende pianobegelei ding bij de zangnummers van Mej. N. Bakker. Na de pauze werd door „Apollo" opge voerd ,Het hoedie dat haar past", een yroolijk zangspel van Jac. Jansen. Zoowel tooneelspel als zang in dit num mer waren uitstekend en het geheel viel zeer in den smaak van het publiek. De avond werd besloten door muziek van het „Zijper Salonorkest' en refreinzang Jan Meijer en wel achtereenvolgens „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" (Fr. Churchill) „Herinnering aan Sorrento" (E. de Curtis) en „Ons moet. men kennen" ('n potpourri van bekende Nederlandsche melo dieën. samengesteld door Nico Snel). Alles bijeengenomen was het een uitste kend geslaagde uitvoering, die stellig een .volle zaal had verdiend. PETTEN. BOERENLEENBANK. Algemeene vergadering op 6 April. Waarnemend voorzitter de heer P. Vorst, Deze deelde mee wegens het betreurens waardige, hoewel begrijpelijke besluit, tot af treden van den vorigen voorzitter, genood zaakt te zijn, deze bijeenkomst te leiden. Voor deze taak riep hij bij voorbaat aller me dewerking in. Aanwezig 23 van de 65 leden. De heer Fijma,. tot secertaris der vergade ring gekozen, las de notulen, welke onder dankzegging onveranderd werden vastge steld. De voorzitter deed mededeeling van het af treden van den vorigen kassier, de benoe ming van den heer J. de Beurs, als diens opvolger en van het aftreden van den heer Geensen. Hierna gaf de heer Eriks verschillende toelichtingen op rekening en balans. Wij no teerden o.m., dat in 1939 ontvangen was: spaargelden f9818.50, terugbetaalde voor schotten f3681.75, rente f2339.32 en gelden in loopende rekening f 16380.12, waarvan 18800.01 van de leden. Uitgegeven: spaargelden f9891.49, voor schotten f1000.rente f 1673.40 en in loo pende rekening f 18446.46, waarvan aan de medeleden f 1673.40. Uit de balans bleek, dat uitstond aan voor schotten f 34329.22, het tegoed in loopende rekening bedroeg van de rekeninghouders I 15870.30 en van de Centrale Bank f 13357.43, nog te vorderen rente f 1212.55. De saldo's der spaargelden bedroegen f 62950.07, terwijl het reservefonds na toevoe ging van de gemaakte winst f 3509.05 groot bleek. De vergadering keurde met algemeene Stemmen rekening en balans goed. In bet bestuur waren 2 vacatures, waarin door de verkiezing van de heeren P. Vorst en P. Nottelman werd voorzien. In den raad van toezicht deden de heeren J. Ploeger en J. Eriks hun intrede. De rente voor spaargelden, alsmede voor voorschotten en gelden in loopende rekening bleef ongewijzigd. De heer J. Ploeger dankte nogmaals den kassier voor wat hij in het belang der Bank deed. Deze woorden werden met ap plaus onderstreept, terwijl verschillende an dere leden zich nog in gelijke geest uitten. De afgetreden voorzitter bracht in her innering, dat zijn opvolger hem in diens afscheidswoord hulde had gebracht voor zijn deskundige leiding, zijn stuwende kracht en helder oordeel in zaken. Zijn, vroeg spreker, dit ook eigenschappen, die een rol spelen bij de benoeming van een kassier of worden daarvoor andere maat staven aangelegd en zoo ja, welke zijn die? De voorzitter merkte op, dat door reglemen taire bepalingen en door de toevallige om standigheid, dat 2 bestuursleden partij wa ren, de verkiezing in feite door slechts één persoon was geschied. Verdere verklaring bleef achterwege. Hierna sluiting. OUDESLUIS. DE SPORTBOND KAN WEL WAT1 Zaterdagavond gaf de Arbeiders Sportbond een welgeslaagde uitvoering in de zaal van den heer Joch. Kreijger. De heer H. Blok, de leider, opende den avond met oen welkomstwoord. De „Jonge Pieter Jellen" gaven eerst het zangspellotje „Wij paradeeren", hetgeen zeer in den smaak der vele aanwezigen viel. Hierna volgden Rincoefeningen van de zelfden. waarna een vijftal groo*ere meis jes Vrije Oefenineen hielden, die eveneens luid applaus verwierven. Daarna werkten een viertal grootere ion- Bons aan don Bruc, net als het reeds ge noemde aantal meisjes, welke oefeningen perfect werden afgewerkt. Na Vrije Oefeningen door de heeren, uit- en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal lnuw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze atroom van lever-gal onvoldoende Is, verteert uw voedsel niet. het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bU apothekers en drogisten, f. 0.75. nemend gegeven, volgden ecnige voordrach ten door Agatha v. d. Vliet Jd. en Siets Noppert, die terecht veel bijval uitlokten. Het eerste nummer na de pauze werd door alle kinderen gespeeld; het was een aardig tooneelstukje, getiteld Panopticum, waarbij A. Watertor als directeur. Piet Dorselaer als omroeper en Klaas Kossen uitmuntten, doch allen mcdespelcnden kin deren komt 'n woon! van lof toe, om maar één te noemen, Nol Kossen, die lief haar wiegeliedje zong. Achtereenvolgens werden als voor de pauze de verschillende soorten oefeningen ten tooneele gevoerd met als slotnummer Rekoefeningen. die uitstekend voldeden, en waarbij Jn. Naber mooie staaltjes liet zien. De muziek was als steeds heel goed en hield bij het volgende bal de goede stem ming er tot het einde in. BERGEN BONTE AVOND AT V. EN STEM DES VOLKS. Het was zooals de voorzitter der arbei ders tooneelvereeniging. de heer H. Polder vaart in zijn welkomstwoord zeide. tot de leden en donateurs der A.T.V. en de afd. Bergen—Schoorl en Koedijk van de Stem des Volks: „Beschouwt elkander vanavond als broertjes en zusjes". En inderdaad, -op den bonten avond wel ke beide vereenigingen Zaterdag in de Rustende Jager gaven, waren alle aanwezi gen als leden van een groot gezin en juist daardoor was bet zoo buitengwoon gezellig en huiselijk. De conferencier Jan de Man wist er de stemming al dadelijk in te brengen, en zoo bleef het den gcheelen avond. Het was een „bonte avond" in den waren zin des woords. Zang, tooneel en dans volgden elkander in snel tempo op. Geopend werd met „Morgenrood" van Otto de Nobel, uitgevoerd door de Stem des Volks, onder leiding van haar diri gent. den heer H. Duinker. En het was een alleszins goed begin ook. De bruilofsmarsch van Södcrmann. wel ke later op den avond werd gezongen en waarbij de executanten in frissche vroolij- ke costumes waren gestoken, oogstte een daverend succes. Voorts noemen wij het aardige één-acter- ,.lje „O, die Vrouwtjes", gespeeld door mei. Bcunder en den heer van Zanten, hetwelk vlot en goed werd gespeeld. Er werd on bedaarlijk gelachen. Mej. Wijnstra danste op keurige wijze de wals „An der schonen blauen Donau". Dc onvermoeibare Sonny Band gaf de danslustigcn gelegenheid te over om tus schen de nummers door zich in de armen te werpen van Terpsichore. Dan was er nog een allergezelligste maal tijd. waarbij de stemming haar hoogtepunt bereikte. Tot vroeg in den Zondagmorgen werd gedanst. ANNA PAULOWNA VIJF JAAR DANCING VEERBURG. FEESTAVOND BIJ HET EERSTE LUSTRUM DER NIEUWE ZAAL. Verwijtend is wel eens opgemerkt dat „Yeerburg" den laatsten tijd wel veel ver maak voor de jongelui organiseerde, doch minder voor de ouderen. Maar de proef, Zaterdagavond genomen, om het eerste te doen en het andere niet te laten, gaf een weinig bemoedigend re sultaat. Het bezoek toch aan den feest avond. die ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de nieuwe Veerburgzaal was georganiseerd e nwaarop de „Maskerspelers" uit Bergen het blijspel „Geld speelt geen rol" opvoerden, was zeker niet zoo, dat gezegd kon worden, Veerburg kan het ge rust aan, flinke beroeps-tooneelgezelschap- pen te laten komen. Wat wc hier boven schreven, moest den heer II. Jonker Jr. even van 't hart, toen hij de aanwezigen, mede namens z'n ouders, welkom heette. Maar gelukkig waren er toch ook prettige teekenen van medeleven bij dit lustrumfeest en wel in den vorm van bloemenmanden van 't per soneel en den bottelaar, van de afd. IIoll. Mij. van Landbouw van de zaaizaad- en pootgoedver. Anna Paulowna en van de sociëteit „Ons Genoegen." Met dank ook werd herdacht wat de heeren Raap en Rezclman en anderen hadden gedaan bij de feestelijke opening. Nu beiden door ongesteldheid niet konden doen, waarop anders vast te rekenen viel, had de familie Jonker zelf voor een pro gramma gezorgd, dat behalve bovenge noemd tooneelspel, muziota van twee bands „Sergeant Jack and his Soldiers" en „The swinging Follies", met een gezellige nafuif omvatte Het tooneelspel. Over den avond zelf kunnen wij kort zijn. Het spel van „de Maskerspelers" en het opgevoerde tooneelspel zijn bekend. Gaarne hadden we kleeding en aanklce- ding wat beter verzorgd gezien, maar men moet nu eenmaal roeien met de riemen die men heeft. Uitstekend waren Gerard Meij er. als boekhouder Reisnagel en mevr. G. BeeldmanRcnsink, als Ulli en schaterend om den eerste en genietend van het fijne spel der laatset, hebben de aanwezigen veel genoegen van deze opvoering beleefd. De bands weerden zich geducht, gaven ook als entr'act muziek o.a. een potpouri op drie accordeons en zorgden bij het bal, onder leiding van Klaas Kaan, voor een echt vroolijke stemming. BREEZAND. BOND VOOR STAATSPENSIOEN. De propaganda-avond van de afd. Bree- zand van den Bond v. Staatspcns., Zater dag in de zaal van den heer Borst ge houden, werd geopend door den heer C. v. d. Linden, die z'n tevredenheid uitte en z'n welkom in het bijzonder tot den spreker den heer Korndorffer, en de propaganda- tooncelcluh van St. Maarten richtte. De heer Korndorffer belichtte hel doel én streven van den bond, speciaal voor de jongere aanwezigen, die „den strijd der toekomst" (zooals sprekers onderwerp luidde) zullen moeten voeren. Zooals b.v. de slavernij en andere misstanden zijn ver dwenen, al is dat langen tijd voor onmoge lijk gehouden, zoo is met goeden wil *ook liet doel van den bond te bereiken, be toogde spr. en hij wees er op. dat men dc kamerleden, die tijdens hun candidaatstel- ling zich zoo onomwonden voor premievrij staatspensioen uitspraken, wel eens aan het toonen van dien goeden wil mocht her inneren. De tooneelclub van St. Maarten voerde, evenals Dinsdagavond voor de afd. Anna Paulowna. het tooneelspel „Levensdwang" op en weer met evenvee! succes. De heer van der Linden sprak het slot woord. Eenige nieuwe leden traden toe. WIERINGERWAARD VRIJZINNIGE JONGEREN BIJEEN. Zondagavond hield de afdeeling Schagen van de Y.D.J.O. (Vrijzinnige Democratische Jongeren Organisatie) met nog eenige af- deelingen uit de omgeving een vergadering in de zaal van den heer R. Breed, waarbij een groo taantal jongeren aanwezig was. Een in leidend woord sprak d^ heer Harmsen voor zitter van het hoofdbestuur van de V.D.J.O. en hierna heeft deze spreker in een vlotte re de het doe! en streven uiteengezet van V.D. J.O. wat de kern is van het beginsel, wat we moeten verstaan onder democratie en dicta tuur. Verder werd gesproken over de openbare school, vr;iheid van drukpers in welk ver band spreker wees op het verschil in ons land met 't buitenland. De taak van den onderwijzer enz. enz.; de vrijheid van de godsdienst; de vrijheid om critiek uit te oefenen. Breedvoerig werd nog gesproken over gees telijke vrijheid en sociale rechtvaardigheid. Met een opwekking om mede te werken aan het schoone doel. dat de V.D.J.O. beoogt be sloot spreker zijn rede. De heer Ott voorzit ter van de afdeeling Schagen was zeer zeker de tolk van alle aanwezigen toen hij den lieer Harmsen hartelijk dankte voor zijn gloedvolle rede. Na deze rede werd een aardige film ver toond over den gehouden landdag te Berk hoven en een waterkampfilm die geheel be trekking heeft op hetgeen dc V.D.J.O. beoogt. Het was inderdaad een gezellige avond, waarvan 't doel was om meer afdeelingen te stichten. Na afloop een gezellig bal met mu ziek van enkele leden van de afdeeling. SCHOORL „OLYUPIA" TOONT ZIJN KUNNEN. Onze gymnastiekverecniging gaf in dc Rus tende Jager voor een talrijk publiek weer haar jaarlijksche turnuitvoering. Zij maakte daarmee weer een goede propagan da voor lichamelijke opvoeding. Een verblijdend verschijnsel is liet. dat in onze gemeente velen het groote belang van lichamelijke opvoeding inzien en het bestaan van een gymnastiekvereniging mogelijk ma ken. Alleen is het te betreuren, dat het met een „heerenafdeeling" maar niet boteren wil. Een avond als deze was echter wel ge schikt om buitenstaanders en lauwen te be wegen tot meedoen. Het 19 nummers tellende programma werd onder leiding van den directeur, den heer W. Jansen, leeraar M. O. te Amsterdam, in vlot tempo afgewerkt. Het was als steeds weer een mooi gezicht, toen él die jonge mensrhen op de maat van een pittigen marsch het tooneel opmarcheerden en zich schaarden achter het vaandel. Na den vaandelgroet betrad de voorzitter van Olympia het tooneel om de aanwezigen het welkom toe te roepen. Spreker wees er vertier op, dat het bestuur wel tevreden is. maar... niet voldaan: het ontbreken van een heerenafdeeling is nog steeds een teleurstel ling. En toen begon de lange rij van oefeningen, die den toeschouwei's een goed denkbeeld ga ven van het werken en streven der vereeni- ging. De eene groep moge wat correcter ge weest zijn in de uitvoering dan de andere allen deden hun best iets moois te laten zien en oogstten steeds een dankbaar applausje. Rijzonder aardig waren van liet eerste gedeel te de vrije oef. voor meisjes, de vrije oef. voor jongens en de matrozendans van de in witte matrozenpakjes gestoken meisjes. Voor dc vroolijkheid zorgden enkelen bij het spel voor meisjes en later bij het hoog springen voor jongens: het publiek schaterde als /.oo n kleine peuter maar onder de lijn doorliep in plaats van te probeeren er over te wippen. Na de pauze hadden de meisjes succes met de hocpeloefeningcn en voerden de dames op keurige wijze het nummer staafoefenin- gen uit. Ook het slotnummer van de laatsten, een dans, viel zeer in den smaak. Als eindindruk kunnen wc nog meededen, dat van verschillende zijden de opmerking werd gemaakt, (lat <le minder correcte uit voering van verschillende nummers waar schijnlijk te wijten is aan den te korten tijd van voorbereiding: het gymnastieklokaal was namelijk langen tijd in beslag genomen door de militairen. Met een gezellig bal werd de avond beslo ten. HA RENKARSPEL DIRKSHORN. EINDLES BOEKHOUDCURSUS. In een der lokalen van de O.L. school alhier heeft het Instituut \oor Arbeiders Ontwikkeling, afd. HarenkarspelSU Maar ten de slotles van den cursus boekhouden over het afgeloopen winterseizoen gehou den. Nadat wij ons in de schoolbanken „genesteld" haddon. opende de \oorzltter van het Instituut, dc heer Wicse, deze af scheidsavond. Allereerst bracht spr. dank aan den afgetreden voorzitter, den heer C. de Vries, voor het vele wat hij voor het Instituut heeft gedaan. Verder brarht hij dank aan de cursisten welke zonder on derscheid de leeftijd van do leerlingen varieerde van 17 jaren tot de „middag hoogte dps levens" de lessen trouw heb ben gevolgd. Vervolgens dankte hij den leider, den heer R. v. d. Laan. en ontvouwde de plan nen voor het a.s. zomerwerk. Namens de cursisten bood de heer Cor van der Sluis den heer v. d. Laan een mooi boekwerk aan en sprak een woord van groote erkentelijkheid. De heer v. d. Laan dankte voor het mooie geschenk en zeide met heel veel genoegen dezen cursus te hebben geleid. Hierna gingen de lichten uit en werden wij vergast op een groot aantal lantaarn plaatjes. onder den titel van: „Het wonder van het leven, is voor elk gegeven", natuur opnamen. Aan de hand van deze lichtbeel den, konden wij zien. hoe geweldig mooi ons eigen land toch eigenlijk is. Deze plaat jes werden toegelicht door den heer v. d. Laan. In de nauze werden wij verfrischt door een heerlijk kopje thee. aangeboden door de fam. v. d. Laan. Het was een interessante avond! NIEUWE NIEDORP Hoop op hoogere prijzen ging niet in vervulling de vraag was er echter wel maar de exporteurs zijn aan bepaalde prijzen gebonden zelfs Denemarken heeft gebrek Dvitschland betrekt flinke kwan- tums geen fancy-fair-prijzen als in den vorigen oorlog - voormannen van tuinders- en veilingorganisa ties blijkbaar weinig belangstelling voor dehryderren van groenten het ei van Columbus?dan is alle ellende geleden er kwamen nog heel veel roode kool aan de veilin gen aflevering iets beter prijs tets lager maar zeer weinig bracht 8.op veel gele kool aan dc Broekcr veiling aanvan kelijke prijs der vorige week la ter lager Noordscharwoude hon ger dan Broek Deensche witte bracht iets meer op weinig ver schil voor diverse sorteeringen en kwaliteit belangrijke aanvoer uien iets minder slecht dan vorige week onbevredigende opbrengst van peen idem voor bicten aanvoer prei aoedkoupe aardap pelen. Zij, die hadden gemeend of gehoopt, dat de prijzen der stapelproducten in den loop van Maart en zeker in April in stijgende richting zouden eaan. zijn teleurgesteld. Toch was er alle aanleiding toe om stij gende prijzen te verwachten. Immers, jon ge groenten kwamen er als gevolg van den strengen winter niet of bijna niet en over al was dus gebrek aan versrhe groenten. In landen, waar wintergroenten worden ge teeld, zijn deze bijna overal grootendeels door de vorst vernield. Zoo bijv. in Dene marken. waar in normale jaren tamelijk groote voorraden wintergroenten zijn, o.a. witte kool. prei en peen. Na de ingevallen dooi is gebleken, dat zeer groote schade aan deze producten is toegebracht, tenge volge waarvan deze zeer schaarsch zijn. Onze exporteurs zijn dan ook reeds in de gelegenheid geweest enkele soorten van on ze winterproducten daarheen te verzenden: Ook in Duitschland kan men onze stapel producten best gebruiken en groote hoe veelheden ervan worden naar onze Ooster buren uitgevoerd. Doch de hooge prflzcn waarop <uen gerekend had, blijven uit. Geen mogelijkheid voor speculatie In tegensteling met den vorigen wereldoorlog blijkt de economische verdediging zoodanig georganiseerd, dat de ongekend hooge prijzen van toen niet kunnen worden bedongen, Er worden maximumprijzen gesteld, waarvoor kan worden ingekocht, er kan een zeker bedrag voor onkosten in rekening worden gebracht en daar boven een bepaalde winstmarge, zoodat de exporteurs precies weten, tot hoever ze kunnen gaan. Moge lijkheid voor speculecren is uitge sloten. wat zeer zeker toe te jui chen is. ofschoon, na den achter stand van verschillende jaren, het voor de houwers geen overbodige luxe zou zijn geweest, als wat hoo gere prijzen dan ook in dr afge loopen week weer werden besteed, bedongen hadden kunnen worden. Met enkele woorden maakten we de vo rige week melding van de actie, welke van zekere zijde wordt gevoerd voor het dehrvdeeren van groenten in verband met de overproductie. Deze week waren de voor mannen der tuinder* en veilingsoreanisatio* in de geleeenheid kennis te nemen van de perspectieven, welke dit drogen van over tolliee groenten bitylt. Daartoe was een onenbare vergadering belegden tot verwonde ring van de initiatiefnemers dier vceade ring gaven de kop«tukkcn dier organisaties geen arte de présence. Ofschoon we al April schrijven, kwam er nog heel wat roode kool: aan de Brocker veiling ongeveer 20 spoorwagens, aan die te Noordscharwoude rond 40. Om de Noord blijkt er dus nog heel wat rood te zitten. De afzet ging wat beter, zoodat van den achterstand in de aflevering iets is inge haald. De prijzen bleven echter vrijwel op hetzelfde peil. eerder Iets lager dan om gekeerd. De mooiste van de sorteering 2 a 3 pond werden meestal voor f 7.80 k 1 8. verkocht, slecht* zelden werd meer dan deze hoogste noteering gemankt, «om* nog iets minder dan de genoemde laagste. Ove rigens lagen de prijzen tusschen f 6.90 en I 7.50, welke prijs dan betaald werd voor de grovere sorteering of iets afwijkend kleiner goed. Vooral aan de Broeker veiling was de aanvoer van gele kool nog groot, n.1. rond 85 spoorwagens tegen 26 aan de markt te Noordscharwoude. De prijzen, welke op het laatst der vorige week werden gemaakt, konden pu niet bedongen worden. Aanvan kelijk werd aan de eerste veiling nog 15 5.80 besteed, doch spoedig kon zoo min deze laagste noteering als de hoogste be houden blijven en daalden ze met 20 tot 60 cent. Op 't eind der week lagen de prijzen tusschen f 4 en f 4.80. waarbij de hoogste prijzen f 4.504.80. gemaakt werden voor 2 a 3 pond van de eerste kwaliteit. Eigen aardig was het, dat dc notceringen te Noordscharwoude doorloopend hooger wa ren dan te Broek, zoodat de prijzen, hoe wel ook de laatste daeen lager dan in het begin der week. varieerden tti«schen f 4.70 en f5.60. He» geringere aanbod aan deze veiling spr f» allicht een rol. Over 't geheel la voor Deensche witte kool iets meer gemaakt dan de vorige week Al zijn dc prijzen van deze. als ook van de gele. nu niet slecht te noemen, ze moesten toch noodzakelijk iets beter zijn. F.r was bii deze koolsoort maar weinig verschil tus schen de hoogste en de laagste noteeringen. Bijnn alles werd verkocht voor prijzen, lig gend tusschen f 4 10 en f 4.80. waaruit dus blijkt dat er heel weinig meer voor het mooiste kleingoed wordt, betaald dan voor de grootste. De aanvoer beliep aan beide veilingpn ruim 110 snoorwagens in totaal. l'ien kwamen er niet veel meer aan de markt. De voorraden hiervan raken uitge put. De prijzen lieten niettemin veel te wenschen over Hoewel niet zóó slecht als de vorige week. was de «temming verre van opgewekt. Voor gewone gele uien werd van f 1.50—2 40. «orns iets meer. soms iets minder betaald. Voor sommige partijtjes grove kon soms een iets hoogere prijs wor den bedongen: overigens week deze weinig af van dien der gewone. Drielingen brach ten weer f 1 op. Peen kwam er nog al wat. aan beide markten. De belangstelling voor dit product wa* ook niet groot zoodat een hescheiden nrijsie werd betaald. De mooiste groote brachten f 1 902.30 op, de andere f 1.60 t 80. Rieten kwamen er niet veel meer. En Ie kooplust was er evenredig naar. Dit be 'eekent onvoldoende onbreng*t. Het grootste deel van den aanvoer werd voor f 1 40—1.80 veri-orht. Maar weinig hraeht of 3 dub hetties meer on. Prei werd voor f 14.20 verhandeld. Dan kwamen pr nog wa» aa»*dannelen. wanrvnn Rnvelanders f 22 ,f' opbrachten. Roode Star f 2.80—3. BURGERLIJKE STAND. Goboren: Gerrit, zoon van G. de Vries en A. Nieboer; Geertniida Catharina Johanna, dochter van P. Zutl en A. C. Ruiter: Dirk zoon van P. D. Houtkoper cn M. Aalbrcgt- se. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: IJsbrand Haag>ma. oud 23 en Trijntje Klaver den Adel. oud 25 jaren; Cornelis Gerardus Tool. oud 35 jaren, en Marie van Essen, oud 36 jaren. Overleden Pieter Scheltus, oud 77 jaren, cchtg. van L. de Wit. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: A. Dekker en gezin van WÜn- kel. Groetpolder D 98. naar 't Veld C 114; C Ursem en echtg van Hoogwoud, I.j»nge- reis A 27. naar Terdiek C 83; E. Lodder, van Heerhugowaard. B 40 naar Moerbeek C 44. Vertrokken M. Bosman von C 129 naar Beverwijk. Relweg 50; T. Geeriings—Baken, van C 8 naar Anna Paulowna. Nieuweweg 14 b; H. J. Sluijs, van A 1 naar Haarlem. Kleverparkweg 17; A. Loos van C 45 naar 's-Gravenhnge. Fluweelenburgwal 11; C. NVeij van C 53 naar Winkel A 159; J. H. Koedoder, van A 2 naar Winkel. Lutjewin* kei B 67; C J. de Wit, van B 277 naar Oudc-Niedorp 24; W. Lafertc. van B 116 naar Sappenneer, Parkstraat 24; J. I'. Po land van A 116 naar Weert, Biest 43; M. van Essen, van A 47 naar I.oeuwarderadeel Huizen v.d. Veldestraat 11; C Groot en ge zin. van A 83. naar Heerhugowaard. Mid delweg D 40; A. Koelemev, van B 274 naar Winkel A 189; M. Eriks van A 115 naar Barsingerhorn C 6; T. Drost en gezin, van B 170 naar Den Helder. Juiianadorp C. 54; T. van Zoonen van B 214 naar Haarlem, Joh. Maetsuikerlaan 25. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. BURGERLIJKE STAND MAART. Geboren: Marie. dochter van Alb. Kaas en Antje van den BoschT Annie Stijnie, dochter van Corn. Vijzelaar en Marie Geer- truida Gerritsen. Overleden: Corn. Vredenburg. oud 66 jr., echtgen. van Grietje Oud. Getrouwd: Thomas Visser oud 28 ja ren. en Pietertje Wagenaar, oud 27 jaren. Martinu* Beerse. oud 24 jaren en Catharina Bes. oud 25 jaren. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: A. Hooiaard van Huizen naar Dorpsstraat 544; Antje de Boer van Beverwijk naar Dorpsstraat 392; Derk Boom. van Amsterdam naar Dorpsstr. 550. Vertrokken: Willem Visser en echtgen. van Sluiskade 460 naar Harmelen; Jaroba Jonker, van Dorpstraat 579 naar Sint Maarten: Pietertje Wagenaar. van Bnk- kerspad 392 naar Heerhugowaard; Nic. Mulder van Dorp-straat 591 naar Ban- doeng; Aagje Vroegop, van Dorpsstraat 579 naar Alkmaar.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5