Ge aanval op den lieer Nobel Al is de N.M.B. nog zoo snel, de fiscus achterhaalt het wel... NOORDERMARKTBOND De diefstal aan het Noord opgehelderd Omgeving Raad Barsingerhorn Ingezonden VERWEER VAN DE OPPOSITIE. De vier bestuurleden van het Botercon- trólestation. die op grond van Art 7 van het Huishoudelijk Reglement een nieuwe voorzittersverkiezing vragen, hebben aan de leden van het Botcrcontrölestation het volgende rondschrijven gezonden: In verband met de U toegezonden mede- deeling van do hoeren Nobel en. Comman deur, resp. voorzitter en onder-voorzitter van het Bestuur van dit station, achten wij het gewenscht U onzerzijds een korta uit eenzetting van ons standpunt te doen toe komen. Ten aanzien van de gehouden Voorzitters verkiezing merken wij op, dat wij daarop geen aanmerking hebben gemankt en ook niet zullen maken. Tegen het beleid van den onder-voorzitter, den heer Comman deur, die op het oogenhlik van de verkie zing als voorzitter fungeerde, maken wij ook geen boz\vanr. Deze had volkomen het recht de vergadering te leiden, zooals hij dat heeft gedaan. De geheele uiteenzetting hiervan, in b.g. mededeeling gegeven, was dus totaal overbodig en vloeit vermoedelijk voort, uit verkeerd begrijpen van ons schrijven d.d. 27 Febr. aan het Bestuur. Ons voorstel kwam voort uit de over tuiging. dat do voorzitter deze functie waar neemt tegen den wil van de meerderheid der bestuursleden. Deze toesland is niet in het belang van een goed functionneeren van het bestuursapparaat en Art. 7 van het Huish. Reglement geeft ons de gele genheid dit te herstellen. Hier zullen we gebruik van maken en we vertrouwen dat de voorzitter wel tot het inzicht zal komen dat opk hij in deze zaak zich aan de Sta tuten en het Huish. Reglement heeft te onderwerpen. Het door ons gedane voorstel had binnen een maand behandeld moeten worden in een Bestuursvergadering. In plaats daarvan komt de mededeeling van voorzitter en onder-voorzitter aan de leden. Met deze handeling kunnen wij natuurlijk geen genoegen nemen. Evenals ons. zal het de leden verwon derd hebben, dat zij bovenbedoelde mede deeling van den voorzitter en den onder voorzitter ontvingen, want de kwestie, waarom het gaat, is nog volkomen han gende, omdat de door ons aangevraagde Bestuursvergadering nog niet is gehouden. Wij wenschen de leden geen zaken voor te leggen, welke nog niet volgens de voor schriften van de Statuten en het Huish. Reglement door het Bestuur zijn behan deld en voelen er daarom niet voor, de le den met deze Bestuurskwestie nog lastig te vallen. Het verheugt ons, dat de Direc teur tevens Secretaris, en de Rijkszuivel- consulent, adviseerend Bestuurslid, zich buiten dit conflict hebben gehouden. (gct.) H. DAVELAAR. S-tompetoren. E. COVERS Dz.t Alkmaar. Ir. G. KRANEN, Alkmaar. J VELDSTRA, Opmeer. Wij gelooven, dat de oppositie de zaak verkeerd ziet. Nog in Januari j.1. had zij gelegenheid een anderen voorzitter te kiezen. Reeds toen had zij de overtuiging, dat niet de hoer Nobel maar de heer Kranen de voor zittershamer diende te hanfeeren. Welnu, dat de heeren Kranen en Veld- stra te laat ter vergadering kwamen, is hun eigen schuld. Waren deze heeren tijdig aanwezig ge weest, dan was de stemmenverhouding 3 3 geweest en had het lot heslist. Zouden de heeren opposanten, was For- tuna den heer Nobel gunstig gezind ge weest1 en hij door het lot aangewezen, ook een maand later met Art. 7 voor den dag zijn gekomen? Immers niet. Zoo onsportief zouden zij niet zijn geweest. Welnu dan dienen zij ook thans de volkomen wettige verkiezing te aanvaarden en niet een artikel gaan interpreteeren op eert wijze welke strijdt met zijn bedoeling. In Maart was de omzet f 140.000 De N.M.B. moet doodehand-belas- ting betalen. Een aanvoerrege- iing is in abnormale tijden niet vooruit vast te stellen. De kool streek wil ook Iets te zeggen heb ben over de eigen belangen. Het bestuur van de veilingsvereeniging „Noordermarktbond" vergaderde gistermid dag op de gewone plaats. Voorzitter, de heer J. Kliffen, opende de drukbezochte vergadering met woorden van welkom. De notulen, voorgelezen door den secreta ris, den heer P. Duyves, werden onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Voorzitter verwelkomde hierna den heer D. Bruijn die weer hersteld is. Voorzitter deelde mede, dat de Prov. Comm. aansluiting b.d. L'icnfcderatie voor deze pro vincie niet noodzakelijk achtte, daar het Centr. Bureau voor den geheelen tuinbouw een subsidie van f 1000.— verleent. Men kon zich hiermede vereenigingen. Voorzitter deelde verder mede, dat de omzet in de maand Maart f 410099.45 is ge weest. Voorzitt. deelde mede, dat er een aanslag biljet van de doodehand-belasting met terug werkende kracht is van 1935. Wanneer niet voor den l£e geantwoord werd, zou men nog in rechten vervolgd worden. Dat kan nog een mooi bedragje worden, zeide voorzitter. Er is advies gevraagd aan het Centr. Bureau waarvan men het niet erg bemoedigende be richt kreeg, dat dit inderdaad betaald moet worden. Men verwonderde zich er over, dat de N.M.B. zoo lang aan het oog van den fiscus ont snapt is. Het zal ongeveer f 300.— kosten, was voor- zitter's meoning. De herstellingen aan de overkapping zul len aan het einde van deze maand beginnen Dan is men er eind Mei mee klaar. De kos ten zouden, wanneer men niet direct had toegehapt ongeveer f 700.— hooger zijn ge weest deelde voorzitter mede. Hierna werden de voorstellen van de ver- eenigingen behandeld. Er waren er niet veel. Vrij parkeeren? De vereen. „Nieuw Leven" Heerhugo- waard. stelde voor het iaadterrein vrij te laten gebruiken en de kosten te bestrijden uit eigen middelen, De heer Klaver lichtte het voorstel toe. Voorz. zeide. dat hot dit jaar niet ka^i worden ingevoerd, daar cr een overeen komst bestaat met de N.V. Spoorlijn en de beambte voor een jaar is aangenomen. De voorz. meende dat iemand, die hier koo- pen wil, niet weg zal blijven om een kwart je of dertig cents laadgeld. De heer de Boer meende, dat men wel degelijk met dc spoorlijn rekening zal moeten houden. Voorz. deelde mede, dat men altijd f 100 per jaar zal moeten afdragen De penningmeester deelde mede, dat er de laatste afrekening ruim f 250 netto in de kas gekomen is. Nu was dat over een druk tijdvak. De heer J. van Kleef zeide. dat er toch ook controle is op het terrein, als de bode er is. Dat is ook een voordeel Voorz. was het hiermede eens. Dit is voor de bevordering van den goeden gang van zaken wel van belang. Laat ons het nog eens een iaartje afwachten. Met dit laatste verklaarden de aanwezi gen zich accoord. Er zal een afwijzend prae-advies worden uitgebracht. Een aanvoerregeiing besproken. „De Eendracht", Oudkarspel, stelde voor event. een aanvoerregeiing te treffen, vol gens welke een bepaald percentage, telkens door een daartoe ingestelde commissie to bepalen, per week geveild hioet worden. Voorts om dc kool niet langer te laten liggen dan vier dagen; daarna overliggeld te Vorderen cn een prijsregeling te treffen, waarbij geleidelijk hoogerc prijzen worden vastgesteld. Bij een event. te geringe aan voer zou dit moeten worden aangevuld, waarbij dan rekening moest worden ge houden, dat ieder zijn deel kan leveren. De heer Kaan lichtte het voorstel toe. Voorz. meende dat die regeling goed vol daan heeft. Het is mooilijk, voor abnormale tijden een passende regeling te maken. Voorzitter stolde voor. op het voorstel niet in te gaan en de regeling aan het dag. be stuur en veilingleider over te laten. Dc heer Do Roer, Oudkarspel, zeide, dat in zijn vereen, de gedachte bestond, dat het 'n volgend jaar nog niet normaal zal zijn. Het is onze bedoeling het in samenwerking met Prov. Commissie en Ned. Groenten- en Fruitcentrale te doen, om het beter op poo- ten te zetten. Voorzitter meende, dat dit nogal gegaan is. De heer De Roer wees er op, hoeveel tijd die regeling wel gekost heeft. De heer Swager ondersteunde het stand punt van den lieer De Boer. De heer Duijves was het met den voorzit ter eens. De heor J. Kos, vcilingleider, zou, wan neer maatregelen getroffen werden, deze voor allen bindend doen zijn. Voorzitter was hot hiermede eens. De hoer Kos vond het voorstel wel zeer ingrijpend, ook in de belangen der leden. Voorzitter stelde voor, een prae-advies uit te brengen, dat men wel overleg wil plegen, maar dat men in abnormale tijden geen vaste richtlijnen geven kan. In hot prae-advies zal worden geschreven, dat wanneer het noodig is, regelend zal wor den opgetreden. De koolstreek vertegenwoordigd in de N.G.F.C. De Eendracht, Oudkarspel, stelde voor, al les in -het werk te stellen in samenwerking met zustcrvcilingen, de koolstreek beter in de diverse instanties vertegenwoordigd te krijgen. De L.T.B., afd. Langendijk, had een zelf de voorstel. Voorzitter achtte dit wel gewenscht, maar elke streek heeft zoo zijn wenschen. Lasti ger wordt het, als onze adviezen niet ge vraagd worden. Den laatsten tijd is het iets beter. Wij worden nogal eens naar Den Haag geroepen, deelde voorzitter mede, in antwoord op dc vraag van den heer J. van Kleef. Maar mondje dicht. Een andere kant van de zaak is, dat al die besluiten strikt geheim zijn, waarom het van belang is, dat er een besluit geno men wordt door zoo weinig mogelijk men- schen. Anders zou misbruik kunnen ont- staan. De heer Kaan wilde aandringen, om ook de grove tuinbouw in de N.G.F.C. vertegen woordigd te krijgen. Voorzitter was het hiermede eens. Er zal een gunstig prae-advies' worden uit gebracht. l)e heer Van Kleef vroeg of de uien ook in den landbouw beperkt wordt. Voorzitter kon hierop geen bevredigend antwoord geven. De consenten-positie werd ook nog bespro ken. Voorzitter hoopt, dat deze beslissingen Hoofdpijn, Kiespijn. altijd aan paadar of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt» Poeders per stuk 8 et Doos 45 ct Cachets. genaamd „Mijnhardtjes" 2 st lOct Doos50ct SCHAGEN DE WONINGBOUWRESTAURATIE GEGUND. Door den Minister van Binnenland- sche Zaken is goedkeuring ver leend aan het besluit van den Raad dezer gemeente van 4 April j.1. tot verhooging van het voorschot aan de Woningbouwvereeniging „Scha- gen" voor de verbetering van wo ningen tot een maximum van 50.000.— Naar wij vernemen is het werk in middels gegund aan den laagsten inschrijver den heer Kwak, te Huis duinen. VERGOEDING AAN ONGEHUWDE DIENSTPLICHTIGEN. Naar wij vernemen is thans in werking een regeling beretffende vergoeding die een regeling betreffende vergoeding die zijn gemobiliseerd, kan worden verleend. De aanvrage om vergoeding moet worden gericht tot den betrokken korpscomman dant, terwijl de Minister van Defensie een beslissing neemt. Een arrestatie met emoties! Bekentenis afgelegd, Het geld voor het grootste gedeelte weer terecht. - Mooi werk van brigadier Misbeek en veldwach ter Flapper. Dank zij het voortreffelijke recher chewerk van brigadier Misbeek en veldwachter Flapper is het gelukt den dader van den diefstal bij den heer A. Schoorl aan het Noord te achterhalen en tot een bekentenis te dwingen. Het is de op het Rapen- pad woonachtige J. W.. dié r eeds eerder is gearresteerd in verband met dit feit doch na enkele dagen weer moest worden losgelaten. Het grootste gedeelte van het ont- vreemde geld is teruggevonden. Een sensationeele arrestatie. De arrestatie is geschied hedenmorgen om vijf uur en is niet zonder emoties ver- loopen. Na invrijheidstelling vaa W. heb ben de politiemannen zijn gangen nauw lettend gevolgd, daar het voor hen vrijwel vast stond, dat men wèl den waren schul dige had ontdekt, maar er nog tekort be wijzen waren, om proces-verbaal tegen hem op te maken, NVas er de eerste dagen na deu diefstal niets, waardoor de pian op viel. spoedig werd dit anders. De po litie kwam er achter, dat NV. hier ?en daar briefjes van tien en zelfs een van vijftig had gewisseld, dat hij steeds buiten Schagen anderen trakteerde en een oud rijwiel had in geruild voor een nieuw, waarop be hoorlijk was tocbciaald. Sinds gisteravond lagen de heeren Mis beek cn Flapper nu op den loer om tl 'meest geschikte gelegenheid te vinden den verdachte te arresteeren. Hedenmorgen om kwart voor vijf verliet hij zijn woning, blijkbaar met het doei naar Purmerend te gaan om de markt te bezoe ken. Hij fietste in de richting van dc kerk, waardoor hij tusschen de beide politicman nen werd ingesloten en in de armen van Misbeek liep. Onder verzet en hevige pro testen werd hij naar de Waag overgebracht Op de vlucht! Vlak bij het raadhuis rukte VV. zich plot seling los en trachtte te vluchten. Er ont stond een vechtpartij tusschen hem en den brigadier, waarbij de laatste overwinnaar bleef. Bij het toen volgende verhoor ontkende NV. aanvankelijk nog hals starrig, doch tenslotte viel hij met een: „nou ja. ik ben stom geweest, ik heb 't gedaan" door de mand. Het geld op het terrein van de fa Kamp. De rest was gemakkelijk, de dader be kende de gestolen portefeuille eerst te heb ben verborgen op het terrein van de firma Nic. Kamp en Co. aan het Noord. Nader hand wierp hij de portefeuille in de Groot- sloot en verborg het geld in een eroote steenhoop nabij het terrein van de firma Stoel aan den Provincialen Weg. Het groot ste gedeelte van het ontvreemde bedrag werd thans op hem gevonden. W. zal heden naar Alkmaar worden over gebracht, om ter beschikking van de Justi tie te worden gesteld. Zooals wij reeds mede deelden. is hii recidivist. NV. blijft ontkennen iets te maken te heb- binnen een paar dagen verwacht worden. In antwoord op een vraag van den heer NVijnker, antwoordde dc veilingleider, dat er nog heel wat poters ingekuild liggen. Deze zullen bij inschrijving worden verkocht als veevoeder. De penningmeester deelde mede, dat het afgeloopen jaar een batig saldo van f 4255.56 heeft opgeleverd, ondanks dc groote uitga ven, welke men gehad heeft. De jaarvergadering wordt gehouden op NVoensdag 1 Mei a.s. Het voorstel tot vereeniging van de aard appelregeling 15 Juli tot 1 Augustus, zal gesteund worden in verhand met de omstan digheden. Daarna sluiting. ben met andere diefstallen, zooals die aan de Loet, enz. NVij hebben in deze zaak het werk der po litie van nabij kunnen volgen, en zeker mag een woord van groote waardeering niet worden onthouden. Het was een zeer moei lijk geval, daar elk spoor ontbrak! Uk onze WARMEN HUIZEN BETER GEVEILD DAN VERLEDEN JAAR. Overzicht over Maart. Aan onze veiling werd verhandeld: Roode kool 2.3364)00 kg. (1.462.900 kg.); Ge le kool 1.153.700 kg. 459.925 kg.) Deensche witte kool 1.095.400 kg. (507.200 kg.) Uien 70.025 kg. (34.275 kg.) Peen 2.875 kg. (7.200 kg.) Bieten 650 kg. (14.000 kg.); Aardappelen (985 kg.) De tusschen haakjes geplaatste cijfers ge ven die van Maart 1939 aan. De omzet bedroeg in Maart 1940 f 251.861.70 tegen f 137.170.90 in Maart 1939. WIERINGERWAARD NIEUWE MELKONTVANGER. Met ingang van gister is benoemd tot melkontvanger aan de zuivelfabriek alhier, de heer R. Rozcnboom uit Diever, waar hij eveneens als zoodanig werkzaam was. LAFFE DAAD. In de kleedkamer van de voetbal vereeni- ging B.K.C. to Anna Paulovvna, werd Zon* dag van drie voetballers van Wieringer- waard geld ontvreemd, n.1. f 10.f 2.50 en nog eens f 2.50. Het komt ons wensche- lijk voor dc kleedkamers af te sluiten of te bewakep. Het is te wenschen. dat de politie die 't zaakje in handen heeft de daders op kan sporen. BARSINGERHORN KIJKEN WAS GENIETEN BIJ DE „WESTFRIES". Zondag gaf de Gymnastiekvereeniging „De Westfries" onder leiding van den heer S. Keesman haar jaarlijksche uitvoering in „De Fortuin". Voor een goed bezette zaal sprak de voorzitter der vereeniging, de heer J. A. Schenk, zijn openingswoord. Spr. schetste de moeilijkheden, waarin „De Westfries'' o.m. door de mobilisatie verkeerde, wees op het belarjg van lichamelijke oefening, zoomede op het feit. dat wil de vereeni ging: .blijven voortbestaan het dringend noodzakeijlk is, dat er meer leden en dona teurs komen. Hierna nam het welvoorziene program ma, dat ivlot werd afgewerkt, een aanvang. De gymnastieknummers worden uitge voerd door de dames- en adspirantenafdee- lingen, daar de heercnafdeeling door mo bilisatie te zeer gehandicapt was. De jeugd zoowel als de dames zetten hun beste beentje voor en de diverse nummerswor den keurig afgewerkt. Het publiek was dan ook blijkens het applaus met het ge- bodene ten zeerste ingenomen. Voor afwisseling zorgde de humorist. P. Blaauboer uit NVinkel, die met zijn aar dige liedjes eveneens veel succes behaalde. Tot het welslagen van den avond droe gen enkele dames met voordrachten het hunne bij. De voorzitter bracht na afloop hulde aan den Directeur voor hetgeen deze met 't be schikbare materiaal in zoo korten tijd had bereikt en dankte ook den pianisN, onder aanbieding van een stoffelijk blijk van waardeering, voor zijn welwillende mede werking. „De NVestfries" kan op een uitstekend ge slaagden avond terugzien en we hopen, dat de bezetting van de diverse afdeelingen door toevloed van nieuwe adspiranten en leden weer wat beter mag worden. KOLHORN. „DE HARMONIE." Zondag gaf dc Harmonievereeniging „Een dracht" onder leiding van den heer van Glab beek haar 2e uitvoering in dit seizoen in de zaal van den heer Droog. Medewerking ver leende dc tooncelclub „Internos" met het blij spel „Amor en bananen" Nadat.de heer van Glabbeek het publiek een woord van welkom had toe geroepen werd een aanvang gemaakt met het pro gramma, en bracht de muziekverecniging eerst een vijftal nummers naar voren, welke blijkens het applaus zeer in den smaak vie len. Na het muzikale gedeelte volgde de opvoering van bovengenoemd tooneclstuk. Gaarne brengen we de dames en heeren van „Internos" een woord van hulde. Er is veel en hartelijk gelachen. Kortom een goed geslaagde avond met een gezellig bal na. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. SCHILDERWERK GEGUND. Ten behoeve van de alhier te bouwen R.K. Naai- en Bewaarschool is onders hands het schilder-, glas- en behang- werk gegund aan den heer D. Zijp te Noordscharwoude. terwijl het lood-, zink en sanitairwerk door den heer Stienisscn, Alkmaar, ara! worden uitgevoerd. ZUIDSCHARWOUDE. WERKEN GEGUND. NVe vernemen dat van de uitbreiding van de zuurkoolfabrick der fa. Kramer het timmerwerk door den heer A. Kardinaal, Oudkarspel en het metselwerk door den heer Jac. Ruteen. Zuidscharwoude, zal worden uitgevoerd. MAN DOODGEREDEN EN DOORGERE DEN. DADER GEARRESTEERD, Xaar wij vernemen, heeft een Langendij- ker chauffeur, S. B. uit Zuidscharwoude, Vrijdag middag ergens in België op de te rugweg naar Nederland, met zijn vracht auto een fietser aangereden, die aan de gevolgen is overleden. B. is doorgereden, maar Werd later aangehouden en in arrest gesteld. De vrachtauto werd in beslag ge nomen. B. zou heel bard gereden hebben en den man op het fietspad hebben over reden. terwijl, naar men ons mededeelt, hij ook alcoholhoudende drank zou hehben ge dronken, vóór hij de reis naar huis aan vaardde. Er zal dus wel wat voor hem opzitten. VIJF MINUTEN BIJ ELKAAR. DE BOERENLEENBANK WEER IN GESCHAKELD. KLEINE KLUSJES VAN DEN HEER KATER TOT BE SLUIT. Aan de gistermiddag gehouden besloten raadsvergadering, waarin de plannen tot uit breiding der Westerbegraafplaats zouden worden besproken en toegelicht ging een openbare vergadering vooraf. Er stond slechts één punt op de agenda; het voorstel tot het aangaan van een rekening courant overeenkomst met de Coöp. Boerenleenbank te Barsingerhorn. De krachtens raadsbesluit van 19 December 1939 gesloten kasgeldlee- niug groot f 15000.loopt 31 Maart 1940 af en kan niet verlengd worden. Aangezien het Bestuur der Coöp. Boerenleenbank te Bar singerhorn bereid is voor gedeponeerde gel den onderpand te verstrekken wordt voor gesteld om een rekening-courant overeen komst aan te gaan met de mogelijkheid van een op te nemen crediet groot f 17500. De spoedeischende vergadering werd door burgemeester Loggers met een woord van welkom geopend. De heeren Vries en v. d. Laan zijn afwezig Voorzitter deelt mede, dat men vroeger met de Boerenleenbanken geen zaken waren te doen, omdat geen effecten onderpand wa ren gegeven. Thans is dat anders en hoeft ook geen afsluitprovisie betaald te wqrden. Een aanbieding uit Schagen was niet zoo voordeelig. Op een vraag van den heer Ka ter zegt voorzitter dat het bedrag niet aan dén ruimen kant is, men zal zich misschien redden. Is er tekort, dan zullen B. en W. weer bij den Raad aankloppen. De heer Smit zegt dat het bestuur van de Boerenleenbank de aanvrage zeer op prijs stelt. Voorzitter heeft het altijd'betreurd dat de connecties verbroken moesten worden. Het voorstel wordt aangenomen. De heer Kater heeft voor de rondvraag al lerlei Kleine klusjes. Over de straatverlichting zal hem in comi té worden toegelicht. De landerijen rond gang zal deze maand plaats vinden. Spr. stelt voor grond te bewaren voor dem ping van de sloot bij A. Bakker. De heer Blaauboer vraagt hoe het staat met de torenklok te Kolhorn. Voorzitter meent dat dit in orde is, maar zal het nader onderzoeken. Hierna sluiting. De vergadering, heeft 5 minuten geduurd. HOE WORDT HET SEIZOEN? In de Schagcr Courant van Zaterdag 6 April 1940 kwam op blz. 1 van het derde blad onder bovenstaanden titel een artikel tje uit Bergen voor. Hierin frappeerden mij vooral de boven ste 2 alinea's in de 2e kolom, omdat hier in zoo heel rustig en cynisch werd uitge sproken wat mijn collega's en ik reeds lang meenden, doch, om onze gastheeren niet te helecdigcn. nog niet openlijk naar voren brachten. Ieder weet, dat de militairen volstrekt niet voor hun genoegen in dienst gekomen zijn, dat zij niet uit eigen vrije wil in de pensions getrokken zijn, dat zij het komen de seizoen niet als vacantie kunnen be schouwen, doch met de warmte juist zwaarder werk te verrichten krijgen. In den afgeloopen strengen winter wer den zij nog in de pensions geduld, mochten in deze pensions evenals in de \yinkels hoogere prijzen betalen dan zij in hun woonplaats gewend waren: kortom, zij móchten in de z.g. vacantieplaatsjes de in woners, dieanders 's winters weinig of niets te doen hadden, door de slechte tij den heenhelpen om dan as. zomer „de pensions te verlaten, omdat zij niet bij machte zijn de hoogere seizoenprijzen te be talen". Voorwaar een mooie opvatting van de pensionhouders, die rustig in hun eigen huis mogen blijven en aan de mobilisatie een aardig extra'tje verdienen, terwijl de militairen geheel uit hun normale leven gehaald zijn en nu ook nog dpor de, toch ook door hen beschermde, burgers uit hun huis gezet mogen worden. „Voor pessimisme bestaat geen reden. Integendeel". Hmf Een Reserve-officier. Uoet&al BARSINGERHORN I—WINKEL I, 4—3. Deze belangrijke wedstrijd werd na een spannende en felle kamp door Barsinger horn met 43 gewonnen. B. begint direct al goed, een mooie voorzet van Kager wordt door Molenaar onberispelijk ingezet, 10. W. onderneemt dan eenige goede aanvallen en uit een scrimage ontstaat de gelijkma ker. Qoed gesteund door haar middenlinie, waarin vooral spil Korver een beste partij speelt, blijft W. het meest in den aanval, maar toch weet B. wederom de leiding to nemen, 2—1. met welken stand de rust in gaat. De algemecne verwachting is dat W. na de rust met den wind in den rug, vooral door haar technisch betere spel de achterstand in een overwinning zal om zetten. Sterk aanvallend scoort W. spoe dig de gelijkmaker door een hard schot van dichtbij van Smit en door een treuze len van de halflinic zet de Bakker prach tig voor cn Koning kogelt onhoudbaar in, 3—2 voor W. Direct zet B. alles op den aan val en zoowaar komt de gelijkmaker als Slim van een blunder in <le W.-achterhoede handig gebruik maakt. De B.-achtcrhoedfl weert zich thans geducht tegen de storm aanvallen van W. en goed gesteund door de middenlinie brengen Moes en Zwaan keer op keer redding en in laatste instantie is keeper Everts steeds op zijn post. 2 min. voor het einde weet B. zelfs na een goede aanval een voorsprong te nemen, zoodat het einde met een 4—3 overwinning voor de kranige B.-pIoeg komt. Een teleurstel ling voor Winkel, maar een compliment aan B., dat ondanks vele moeilijkheden spelers in militairen dienst, zeer slecht ter rein en zonder eenige medewerking van de burgerij (hef bestuur, elftalcommissie enz. wordt allemaal gevormd uit de spelers) nog zulke mooie resultaten weet te berei ken.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6