Groeter schoolbouw wordt aangevraagd Gebruikt Elco koudwaterverf Woensdag 10 April 1940 Tweede blad RAAD SCHOORL hr wronyrr fcrc TERLEP's Drogisterij Arrondissements rechtbank te Alkmaar VAN GEELEN's GESCHENKENHUIZEN EIND LES Rijkslandbouwwioterschool Marktberichten Een leege plaats wordt ingenomen. Van het baantje van schoolschoon- maakster wordt men niet vet! Het gas blijft zoo het was. Meer geld noodig voor de Openbare School te SchoorL Een oude rot in de gas- commissie. Geen werkloozen, het rijwielpadwerk stagneert. Niet een alleen de brok van de Groeter school meent de heer Schermer. Het Kampere vraagstuk practisch opgelost. Royaal aanbod van de 1 andbouwcommissie in het Hoog heemraadschap. In de gistermiddag gehouden raadsverga dering, waar voorzitter was burgemeester baron van Fridagh en secretaris de heer Belonjc. werd hel overleden raadslid, de heer Bijl herdacht. De heer S. Opdam, benoemd verklaard raadslid, wordt toegelaten na goedkeuring zijner geloofsbrieven. Voorzitter spreekt hem hartelijk toe. De notulen van de vergadering van 14 Februari worden ongewijzigd vastgesteld. De heer Duin is afwezig. Bij de ingekomen stukken bevonden zich verschillende be scheiden van hoogere instanties in verband kennisgeving worden aangenomen. Een nieuw straatverlichtingscontract wordt aan gegaan met het P.E.N. De heer C. Middelbeek, mag een kippen hok bouwen en ceu bergplaats bouwen. Mej. Schuytemaker-Kieft wordt op liaar verzoek eervol ontslag verleend als school- schoonmaakster. Overdracht van gronden t. a.v. de rijksweg te Schoorldam is nog in behandeling. Besloten wordt in principe deze 17 Are Voor een gulden over te dragen. B. en W. stellen voor de belooning van een schoolschoónmaakster op f 160 te bren gen. Thans is de belooning f 120.maar er komen geen sollicitanten. Den heer Schenner is het bedrag nog te ïaag, hy wil Ged. Staten bewerken, zóó dat een basis van 5 lokalen is, en het f 200. geeft. Voorzitter wil net in die richting probee- ren. Nog is ingekomen: Een schrijven dato 4 'April 1940 van de Commissie van Bystand van het Gasdistributiebedrijf houdende ver zoek den Raad voor te stellen verlenging .van de overeenkomst van het technisch toe zicht op het Gasbedrijf alhier, met de Ge meente Alkmaar op basis van de thans gel dende regeling voor een tijdvak van 10 jaar. Burgemeester en Wethouders lichten na der toe, dat de thans geldende overeenkomst zeer goed werkt en alleszins billijk is te ach ten. Verlaging der tarieven enz. is niet moge lijk gebleken, dc medewerking van het Ge meentebestuur en den Directeur der Licht- bcdrijven is alleszins lofwaardig. Er is een aangename bespreking geweest met Wethouder Keyspcr en directeur Hof man, om nog gunstiger voorwaarden te krijgen, doch Alkmaar is noodlijdend, 't Is niet mogelijk het distributiebedrijf over te dragen, men moet nu eerst maar liet wereld gebeuren afwachten meent voorzitter en dan later weer eens trachten tot elkaar te komen. MEER GELD NOODIG. B. en W. stellen voor het crediet van '1 29.000.—, toegestaan voor den bouw van de Openbare School te Schoorl, met f 2500 te cvrhoogcn. Geadviseerd wordt een lee ning met de NV. Bank voor Ned. Gemeen ten aan te gaan tot een bedrag van f 31500.— tegen maximum rente van 4 bij een aflossingsduur van 40 jaar. Bij sup- pletoire begrooting dient een en ander te worden geregeld. Stijging van materiaal- prijzen is oorzaak van de verhooging en ook zal dc tuinaanleg uit dit bedrag wor den bestreden. De heer Schermer vraagt welke verhooging .van matcriaalprijzen moet worden geacht. Voorzitter licht toe dat dit f 1350.is en alle plannen konden nog niet worden uitge voerd. Ook de architect van de verwarming de heer Ocksendorf had iets meer noodig yoor zijn materiaal. Het voorstel wordt aangenomt Voorzitter meent dat niet nu wel uit kan Komen. BENOEMD. De aanbeveling voor een lid van de Com missie van Bijstand voor bet Gasdistribu tiebedrijf in verband met het overlijden van den heer A. Bijl luidt: N. Kaag, S. Op dam. Benoemd wordt de heer Kaag met 51 itemnicn. Voorzitter: Een oude rot weer in de com- ïnissie! AANKOOP GROND. B. cnW. stellen voor gronden aan te ióopen ten behoeve van den aanleg van het rijwielpad tusschen Munnikenweg en Duinweg van den heer T. Timmerman, op pervlakte S00 M2., tegen den prijs van f 6.25 totaal. Hangende de onteigeningspro cedure is dc heer Timmerman bereid ge bleken dc betreffende gronden aan de ge meente te verkoopen. Aldus besloten. Voorzitter deelt mede, dat er geen werk loozen zijn. waardoor er eenige stagnatie in de afwerking van het pad bestaat. OPCENTEN GEM.-FONDSBELASTING. B. cn W. stellen voor het aantal opcenten gemcentefondsbelasting vast te stellen op Aldus besloten. HET GROOTE PUNT: DE NIEUWE SCHOOL. B. en W. stellen voor in beginsel te be sluiten tot den bouw van een nieuwe openbare school te Groet. De kosten zijn voorloopig geraamd op f 15.000.—. waarin is begrepen oprichting van fietsenbergplaats 4n aanvulling en vernieuwing der leer middelen. Naar de meening van deskundi gen kan de bestaande school niet meer worden verbeterd. Voorzitter: Het is zeer vrijblijvend! Weth. Winder: Heelemaal geen bedrag noemen is beter! Voorzitter deelt mede, dat er een lokaal voor 48 en voor 36 kinderen zal komen, plus een bergplaats. Men wil nu aan Ged. Staten vragen om eenig geld voor teeke- ningen enz. De nieuwe school zal komen op de plaats waar nu het stemlokaal staat om meer zon in de school te krijgén. De heer Schermer verheugt zich over 't voorstel en gunt de Groeter kinderen de school graag, nu School zoo'n glorierijke school heeft. Spr. weet echter niet of de aangegeven plek wel de juiste is. Het lijkt zoo op een keurslijf, men heeft geen uitzicht en de grootte van het omringende bosqh viel spr. tegen. Daar om wil spr. zich nog niet tot dit terrein binden. Spr. wil meerderen deskundigen ter plaatse advies vragen als Hoogvorst, Arpeau Jr. en in het algemeen de zaak verdeelen. Voorzitter zegt dat aan andere plaatsen nog niet is gedacht, het terrein is goedkoop en veilig. Echter zullen B. en W. het idéé van den heer Schermer gaarne overwegen, ook wat het tweede betreft. Laat men ech ter de huid niet verkoopen voor de beer ge schoten is. Men kan later zien. DEN HELDER Weth. Winder dacht dat er maar twee architecten waren. Zuurbier en Selhorst, Hoogvorst is aannemer. Voorzitter: De eerste de beste kan zich architect noemen, de titel is niet be schermd. De heer Kaag heeft zich in de November- vergadering tegen verklaard en had nu gaarne een rapport gezien van den bouw kundig inspecteur. Voorzitter: Die is hier „officieel" niet ge weest. maar u kunt op B. en W. vertrou wen, de school was niet meer te restau- reeren. Met algemeene stemmen wordt in principe tot bouw besloten! Een royaal aanbod. Voorzitter deelt mede, dat een conferen tie is gehouden met het Hoogheemraad schap over het kampeerterrein aan dc Nieuwe Vaart te Hargen De landbouw- conwnisie zal het Hoogheemraadschap ad- visecron een keurig terrein in te richten, mits de gemeente f 1000 ineens of f 100.— per jaar over 12 jaar wil betalen. Dit be drag zal ten goede komen aan kampeerter rein. omdat er drie terreinen zijn opgezegd. Op een vraag van den heer Kaag wordt medegedeeld, dat het terein 1200 M. lang wordt en 6.3 H.A. groot, het onderhoud is voor den pachter. Door de gemeentelijke bijdrage is het terrein verhuurbaar, omdat de pacht nu acceptabel wordt. Aan beide zijden mag gekampeerd worden. De rondvraag levert niets op. waarna de raad in comité gaat voor het opknappen van Uw gang. keuken, stallen, enz. ELCO wordt met koud water aangemaakt. ELCO dekt in één keer. ELCO dekt over steen, muur, behang. ELCO heeft 36 moderne kleuren. ELCO stuift niet en bladert niet. ELCO geeft niet af. Prijs per pak voldoende voor 8 vierkante meter, 25 ct. Verkrijgbaar in: HOOGZIJDE 103. SCHAGEN. (Zitting van Maandag 8 April). HEERHUGOWAARD. Niet aan bevel politie voldaan. Verd. D. G., die niet verschenen was. had in Heerhugowaard gereden op een rijwiel hetwelk niet voorzien was van een rood achterlicht en had niet voldaan aan een be vel van den rijksveldwachter Sm. te Heer hugowaard om af te stappen. De veldwachter kwam een en ander be vestigen. De eisch luidde f25.boete subs. 15 dagen en conform deze eisch werd verd. bij verstek veroordeeld. 't VELD. Mishandeling. Op 17 Februari j.1. had de 16-jarige J. N. te Oude Niedorp een baantje gereden op een slootje onder Oude Niedorp. Toen kwam het 13-jarige zoontje van verd. zeg gen, dat hij van het slootje afmoest. Maar deze deed het niet en toen ging het zoontje z'n vader halen. Deze ontstak in woéde en greep den iongen aan. Hij viel op het ijs. kreeg een buil op het hoofd, een schram op z'n neus en een lichte kneuzing van zn heup. Verd. merkte op, dat de rongen op den wal is gegaan en nooit op het ijs is ge vallen. Gct.: Maar hij kwam met opgeheven vuist op me af. De tweede get. H. J. v. d. E. uit Oude Nie dorp was met den vorigen getuige op een slootje langs den Reigersweg aan het schaatsenrijden. Toen verd. kwam had z'n kameraad gezegd: „Ik zal d'r af gaan als ik eerst m'n schaatsen heb afgebonden". Verd. was toon met opgeheven vuist op hem aangekomen en had hem mishandeld. Verd. zegt zich niets van te herinneren, dat hij geslagen heeft. Mr. Krabbe vindt het een geval van niets; verd. had zich niet zoo driftig be hoeven te maken, meent de politierechter. l)e officier eischte f 15.— boete. sul». 10 dagen, terwijl de politierechter verd. ver oordeelde tot 10.boete. subs. 8 dagen Mr. Krabbe nam in aanmerking, dat verd. een groot gezin had en dus geen hooge boete betalen kon. Zitting van Dinsdag 9 April. Uitspraken Alvorens de zitting van heden een aan vang nam deed de rechtbank de volgende uitspraken: J,. H., R. H.. F. P. C. v. .d. S. en M. V alle te Texel woonachtig, werden wegen1 strandjutten} veroordeeld tot een gevange nisstraf vor den tijd van één maand, doch voorwaardelijk niet een proeftijd van 2 jaar en bovendien tot een geldboete \an f 15. subs. 10 dHgen hechtenis. De eisch van den officier was: f 10.— boete. sul». 20 dagen. C. M., caféhouder te Wieringen werd we gens opzettelijke heling van een gestolen rijksdeken veroordeeld tot 5 maanden ge vangenisstraf- De officier had tegen dezen verdachte 8 maanden geéischt. ALKMAAR GESTRAND OP DE LEVENSZEE. Het was, zooals de verdediger mr. K. H E. Wijnne in zijn pleidooi zeide, deze jonge verdachte S. H. v. Dr., geboren 12 Juni 1912 te Alkmaar, was op de woelige baron der levenszee gestrand en het was daarom noodig hem de behulpzame hand te bieden. De man dan was in October 1937 bij de gemeente aangesteld als ophaler van belas tinggelden en hij had kans gezien aldus luidde de dagvaarding om in de jaren 1938 en 1939 vor een totaal bedrag van 3084,05 te verduisteren. Verd. erkende volmondig cn op een vraag van den waarn. pres. mr. Fruin of ver- dachte's huwelijk niet wat vroegtijdig ge komen was, omdat hij niet over de midde len beschikte een gezin te onderhouden"7 ant woordde deze bevestigend, Hij was in April 1936 getrouwd en had een jonge vrouw met drie kleine kinderen. Hij inde de belastinggelden op zegels, welke dan door dc cliënten van den ophaal dienst werden opgeplakt. Van dc geindc gelden ontving verd. twee driekwart pet. Op een vraag, waarom verd. deze gelden had verduisterd, antwoordde deze, dat hij steeds in geldelijke moeilijkheden zat en veel schulden had. Zijn gemiddelde ver diensten bedroegen 17,50 per week. Waar al het geld precies was gebleven, kon verd. niet in details opgeven. Vast kwam te staan, dat verd. zeer ijve rig was. het aantal aangeslotenen bij den ophaaldienst had hij belangrijk opgevoerd cn bedroeg nu 1200, waarvan verd. er 750 had. Mr. Fruin wees er verd .op. dat begin 1939 het tekort hoogstens 641.50 was en begreep niet. dat dit het laatste jaar dus danig wasopgeloopen. Verd. zeide een boekwinkel te hebben gekocht voor f 2000.— en met de rest z'n schulden had betaald. Ook bad hij voor z'n winkel tal van boeken gekocht. Uit de verklaringen van den gemeente ontvanger te Alkaar. den heer J. S., kwam wel vast te staan, dat dc controle bij de afdracht dezer gelden, niet „wat je noemt" was. Dc vele zegels wette verd. in een trommel bij zich droeg werden bijvoor beeld niet nagekeken. Er werd alleen maandelijks een staatje gemaakt en dan af gerekend. Dc president wees er verd. op, dat hij zijn functie bij de gemeente aanvaardde met een schuld van f 3000.— en dat zal wel de oor zaak geweest zijn der verduisteringen. Verd. zeide, dat in Januari 1939 liet tekort volledig was gedekt. U hadt eerst een andere zaak en die heeft U verkocht. De opbrengst had U moeten be waren, maar U bent een andere zaak begon nen en daarvoor heeft U alle mogelijke din gen gekocht! aldus mr. Fruin. De officier van Justitie mr. v. d. Feen de Lille zeide in z'n requisitoir, dat een en an der veel eerder ontdekt had kunnen worden als de controle scherper was geweest, doch noemde dc manier waarop verd. dc verduis teringen gepleegd had; zeer geraffineerd. Hij heeft dit spelletje twee jaar lang gespeeld cn gemiddeld f 2900.— per jaar achtergehouden liet is wel droevig, aldus dc Officier, dat verdachte, het in hem gestelde vertrouwen, op een dergelijke wijze heeft beschaamd. Zijn \ader heeft een uitstekende naam in Alk maar en begrijpelijk is het, dal de ouders diep gebukt guuu onder dc handelingen van hun zoon. \erd. kan niet precies zeggen, waar ai liet geld gebleven is, docli zeker is «el, dat hij te ruim heeft geleefd. Mr. v. d. Feen de Lille zag in de daad van verd. geen reclasseeringsgeval cn vond geen motief voor een voorwaardelijke verooidecling. De Officier eischte daarom een gevangenisstraf voor den tijd van 8 maanden. Mr. Wijnne. als verdediger optredend, wees op. de geringe controle, doch wilde dit niet als een excuus aanvoeren. Zijn cliënt had zicli zelf bij den gemeente-ontvanger aange geven. anders zouden dc verduisteringen on getwijfeld zijn doorgegaan. Pleiter drong aan op een voorwaardelijke veroordeeling. Mocht de rechtbank daartoe niet kunnen komen, dan zou mr. Wijnne een gecombineerde straf willen vragen, waarbij dan de preventieve hechtenis van 3 maanden in mindering werd gebracht Uitspiaak: heden over 8 dagen. SCHAGEN Wat U ook zoekt of vraagt, het is een feit dat U voor een LEUK CADEAUTJE alleen in het beste slaagt. SCHAGEN - WIERINGERWAARD BREE- ZAND MIDDENMEER - NIEUWE NIE DORP. ALLE LEERLINGEN GESLAAGD. Onder de vele belangstellenden, die de eindles bijwoonden van de Rijkslandbouw- winterschool bevonden zich de heeren leera ren, de bestuurders, vertegenvvoodigers van den bond van oud-leerlingen, de oud-direc teur, de heer v. d. Laan en anderen. Er waren enkele dames. De directeur der school, de heer Ir. G. Lienesch. memoreerde in zijn openings woord op humoristische wijze de banden, die de heer v. d. I.aan als oud-directeur nog altijd aan de school vast hielden en gaf toon het woord aan den heer Pilon. „om proeven van bekwaamheden te voorschijn te tooveren bij 27 zenuwachtige jongelui", waarvoor precies een half uur tijd beschik baar was. In ijltempo vloog dus dc geleerd heid door de tooneelzaal van Huize Ieasz cn met de zenuwen scheen het nogal las te loopen. Op het calcium carbonnal, de zu ren en de basen van den heer Pilon kwamen de streptororcen en het vetgehalte van den heer Huisman en de heer Schroevers was de laatste „pijnigcr". Met een toepas selijk woord reikte de heer H. K. Koster, voorzitter van den raad van toezicht de di ploma's uit. Alle leerlingen waren geslaagd. Het bleek dat de leerling Avis uit Hoofd dorp (thans Groetpolder) het beste examen had afgelegd. Opmerkelijk was ook het re sultaat door den leerling Troost behaald, die ondanks mohilisatiemoeilijkheden een zeer goed examen deed. Nadat Avis had bedankt, sloot dc directeur de bijeenkomst en verecnigde men zich. der traditie ge trouw in de eetzaal van Hotel Igcsz met den Raad van Toezicht aan een welverzorg de warme lunch. DE UITSLAGEN. Het diploma werd uitgereikt aan: A. Avis, Hoofddorp; C. Bakker, Barsinger- horn; D. Bakker, Bergen; H. v. d. Beek, Middonmeer; Jn. Blaauboer. Schagen; Jm. Blaauboer. Anna Paulowna', W. J. Bos. Wie ringerwerf; P. J. van Dis. Slootdorp; IJ. Edam, Hoogwoud; C. Gootjes, Schagen; As Groenonberg. Middenmcer. G. Kistemnker, Midden-meer; S. Klaver, Opperdoes; A. Koe koek, Wieringerwerf: A. Kraayeveld, Heem stede; J. Leeuwen. Sint Maartensbrug: K. Raat, Burgerbrug; J. Banipen. Anna Pau lowna; E. Rispens. Middonmeer; D. C. Schenk, Barsingerhorn; J. Stammes, Anna Paulowna; M. W. Stammes. Schagerwaard; P. J. Stoepker. Texel; A. Troost. Wieringerwerf, G. A. Troost, Wieringerwerf Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd de leerlingen: A. Bakker. Barsingerhorn; D. Boekei. Wieringerwaard; .T. A. Bos. Oterleek; P. Donker, Twisk: H. A. de Jonge, Wieringerwerf; B. J. Kaan, Anna Paulowna; P. Kooij. Wieringerwaard; W. Kooiiman. Harinehuizen; W. J. de Leeuw, 't Zand; H. I.ether, Wieringerwerf; D. Marees. Barsingerhorn; S. W. Meurs, Wieringerwaard: II. M. Rienma. Middon meer; C. Stapel. Sijbecarspel; A. G. A. Struik. Slootdorp; J. U. M. Wiersma, Mid donmeer; J. A. Aukema. Slootdorp; J. S. Blijdorp, Middenmeer; H. J. Bos. Borgen; H. Brons, Haarlem; M. C. Francis. Woud- meer: P. Gootjes, Dirkshorn: C. Hoogscha- gcn. Koegras: M. de Jong, Spanbroek; P. de Jonge. Middonmeer; P. Kaan. Midden- meer; N. D. Kaan, Wieringerwanrd; P. Kelder. Oost-Knollendam: M. C Mol. Sloot dorp; M. E. v. d. Pol. Landsmeer; F. Pol ter, Anna Paulowna; H. Popkema. Sloot dorp: P. Rienma. Middenmeer; C G. Sta pel. Siibecarspel; M. Timmers. Wieringer werf; W. G. v. d. Veen. Middenmeer; C. Zijdewind. Schagon. Niet bevorderd 5 leer lingen. Door ziekte waren 2 leerlingen van de 2e klasse verhinderd examen af te leg gen. Z1JPE VERLOF B. B. en W. dezer gemeente hebben aan den heer W. Hoveling te Petten verlof verleend voor den verkoop van alcoholvrijen drank. GEMEENTEBEGROOTING 1940. De bcgrooting dezer gemeente, voor den diensi 1910, is door Gedeputeerde Staten van Noordholland goedgekeurd. BOUWVERGUNNING. Burgemeester en Wethouders hebben over eenkomstig de bepalingen der Bouwverorde ning vergunning verleend aan den heer J. Rampen te Scbagerbnig tot het bouwen van een schuur nabij diens boerderij. BURGERVLOTBRUG. HET MOTORONGELUK VAN ZONDAG. In ons blad van Maandag maakten wij melding \an het motorongeluk wat den he^r C. Bellis, wonende te Petten was overkomen. Wat de plaats van het ongeluk betreft, vernomen wij van andere zijde, lat de heer Rellis reeds lang het nieuwe weggedeelte bad verlaten, doch van don weg is afgereden, op een punt waar juist werkzaamheden werden verricht voor het leggen van een slipbestrating. Hiertoe was een bord ter zijde van den weg in de berm genlnnfct benevens roodo lampen. En te gen dit bord is de lieer Bellis gereden. WA TIMEN HUIZEN ZIKKENH!ISVERPLEGING. Maandagavond hield de vereeniging voor /.iekenhuisverpleging baar jaarvergadering in café Wester, onder leiding van den heer J Strijbis. die in zijn openingswoord den gunstigen stand der finanrién memoreert. Tevens deelt voorzitter mede. dat wegens bedanken van den heer Jl>. Slot ais bode. door liet bestuur als zoodanig is aangesteld de heer Math. Goudsbloem. De heer Slot was een uitstekende bode en spreker dankt hem voor de aan de vereeniging be wezen diensten. Hierna volgt lezing der notulen door den secretaris den beer H. G. Rijs. Voorzitter deelde na goedkeuring hier van mede, dat tot lid van de Federatie voor ziekenhuisverpleging in Nederland is gekozen den heer H. G. Rijs. Het aantal leden is constant gebleven. n.1. 1459 betalende en 332 niet-betalende le den, totaal 1791. In een ziekenhuis werden opgenomen 46 verzekerden. Het aantal bijdragen bedroeg 663. Dc kosten van verpleging bedroegen 2.68 per dag. vorig jaar 2.83. Wat de rekening betreft, de ontvangsten waren f 3276,87. de uitgaven 2676,37, batig saldo 600,50. Aldus vastgesteld. I)e her J. Reiinders stelde voor om meer malen controle te houden bij den penning meester. Dit voor «tel wordt door de ver gadering echter niet gesteund. Vervolgens verkiezing van drie leden van het bestuur wegens periodieke aftreding van de heeren P. Mink, C. Dekker Mz. en D. Wildeboer. Allen worden herkozen. Artikel 35 van het reglement wordt na breedvoerige discussie aangevuld met de bekende oorlogscdausule. Een en ander treedt in werking op een nader door het bestuur te bepalen datum. Rondvraag. De beer Agterbos stelt de vraag of bet aanstellen van een controlee rend arts voordeelen oplevert. Voorzitter verklaart dat deze vraag niet zoo gemakkelijk is te beantwoorden. Secretaris antwoordt, dat de meeste in stellingen een controleercnd geneesheer hebben aangesteld. I)e praktijk in vele ver- eenigingen heeft geleerd dat het noodzake lijk is en het werk ook naar tevredenheid, speciaal wat betreft de controle op de lig dagen of liggingsduur. Hierna sluiting. HEERHUGOWAARD DE HENGELAARS FUIVEN. JAAR- EN FEESTVERGADERING HENGELCLUB D.V.S. In café Vecnboer fuifden gisteravond de hengelaars Vriendschappelijk niet alleen, doch ook gezellig werd deze feestver- gadring gevierd De voorzitter, de heer J. Boekestein opende deze vergadering met 'n welkomstwoord. Het afgeloopcn jaar zijn vier hcngelsportwedstrijden gehouden, wel ke allen goed zijn geslaagd.Voor ruim 60 gulden werd aan prijzen besteed. Ook voor dezen avond waren prijzen aangekocht waarom werd gestreden op de vlotbrug. Ie prijs J. Boekestein, 2e prijs P. dc Jongge met als extra prijs voor kunststoot een babypop. 3e prijs A. Kruyer, 4c prijs A. Breed en 5e prijs D. Bergmans. De voorzitter bood den penningmeester een prachtige beurs aan voor de bijzondere diensten D.V.S. bewezen, terwijl de schei dende controleur D. van Schagen werd be dankt voor het vele werk voor de vereeni ging gedaan. Hem zal een cadeau worden na gezonden. Tot secretaris werd gekozen de heer C Scholten. Besloten wordt om begin Juni een wed strijd te organiseeren. Het was te ruim één uur toen de voor zitter deze vergadering eindigde. PURMEREND. 9 April. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 22 par tijen, wegende 72.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 19.50. 1 stapel kleine boeren kaas, wegende 169 Kg., prijs f 20.50, 1461 Kg. boter f 1.55—1.59 per kilo. Runderen, totaal 705 stuks: 290 vette koeien 66—85 ct. per kilo. matig; 117 geldekoeicn f 110—175 per stuk, matig; 280 melkkoeien f 180—260 per stuk, matig; 18 stieren 58—64 ct. per kilo, matig; 13 paarden f 90—290 per stuk, stug; 33 vette kalveren en graskalveren: vet te kalveren 78—05 ct. per kilo, matig, gras kalveren f 40—90 per stuk, matig; 1303 nuchtere kalveren: voor de slacht f 5—12, 1933 idem voor de fokkerij f 1319 per stuk. matig; 191 vette varkens voor de slacht 58—63 ct. per kilo. vlug; 57 magere varkens f 20—37 per stuk, matig: 301 biggen f 15— 23 per stuk, matig; 1366 schapen f 16—33 f*r stuk, matig: 63 bokken f 312 per stuk, matig; 158 lammeren. Kipeieren f 3.40—3.00, eendeieren f 2.75 per 100 stuks, 800 Noord- Hollandsche blauwen (kuikens) 1.22Vg—1.30 per kilo. 4500 oude kippen cn hanen: wit cn rood iVfa—55 ct, per kilo, uitzonderings» prijs 56 ct. idem blauw 55—57H ct. per kilo. konijnen f 0.30—1.75 per stuk, 400 eenden 4060 ct per stuk, duiven 40 ct p. paar. 300 kievitseieren 12—13 ct. per st Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoer; 120.000 cendeieren 2.90—3.05, 100.000 kip eieren f 3.404. ROTTERDAM. 9 April. Veemarkt. Totaal-aanvoer 5225 stuks, t.w\: lil paarden. 4 veulens. 1671 magere runderen, 835 vette runderen. 35vette kal veren, 53 graskalveren, 2176 nuchtere kal veren, 210 schapen en lammeren. 4 varkens, 120 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: Vette koeien. Ie k\v. 75—87 ct, 2e kw. 60— 73 ct. 3e kw. 45—56 ct, vette ossen 74—82 ct., 2e kw. 60-72 ct., 3e kw. 46-58 ct., stie ren le kw. 72—76 ct, 2e kw. 64—70 ct.. 3e kw. 56—62 ct., vette kalveren le kw. 130— 145 ct.. 2e kw. 105—120 ct., 3e kw. 90—100 ct., schapen 6255—40 ct., lammeren 65— 58—50 ct., graskalveren 62—52 ct, nuchtere kalveren 40—35—30 ct., slachtpaarden 69— 50—51 ct Prijzen per stuk: schapen f 30— 2920. lammeren f 292114, nuchtere slachtkalveren f 9.50—7.50—5.50, slachtpaar den f 305220—155, werkpaarden f 300—265 —165, hitten f 285—230—150. kalfkoeien f 290 —200—140. melkkoeien f 285—200—140. va re- koeien f 210—155.130. vaarzen f 160—125— 95. pinken f 105—85—65. graskalveren f 65 5535. bokken en geiten f 15—116. Over zicht: Vette koeien en ossen, aanvoer kor ter. handel tamelijk, prijzen 1e en 2e kw. iets stijver, verder onveranderd, pr. koe tot 90 ct.. pr. os 86 ct. SMeren, aanvoer gelijk vorige week. handel kalm. prijzen iets hoo- ger. Vette kalveren, aanvoer iets kleiner, handel matig, prijzen als gisteren, nr. 1.55. Schapen en lammeren, aanvoer matig, han de| lui. prijzen als gisteren. Nuchtere slacht en fokkalveren. aanvoer korter, handel wil lig. n rij zen iets stijver. Paarden, aanvoer kleiner, handel levendig. prijshoudend. Kalf- en melkkoeien, aanvoer iets ruimer, handel stil. prijzen als vorige w-eek. Vare koeien. aanvoer onveranderd, handei flauw, prijzen als vorige week. Varekoeien. aan voer iets grooter. handel stroef. prijzen vooral niet hooger. G ra «kalveren, aanvoer gelijk vorige week. handel vlot. prijzen iets hooger. Bokken en geiten, aanvoer ruim. handel matig, prijzen leta lager.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5